bezochten exposities "Er gebeuren hier kranten nooit mlccsC Zevenduizend mensen X burgerlijke stond genin de buurt waar je in de landelijke veilingen beverwijk nva Van Dongen en Van Rossum: STICHTING TENTOONSTELLINGEN WIL ANDERE EXPOSITIERUIMTE Vrouwenleest op Burg. Nielenplein DE MOEDERDAG HANGER I z I „Jongeren willen woonruimte" eur HEEMSKERK LR I. r T Geen spreekuur DE MOEDERDAG HANGER 7 ZATERDAG BEVERWIJK-HEEMSKERK A P R I L 19 7 9 :rs y i I I I l_ 6 Want in feite is de regionale krant een dubbele krant met landelijk èn plaatselijk nieuws. Nieuws waar u dagelijks bij betrokken bent. metéén enkele eecnS... In de landelijke kranten leest u bijvoor beeld niet wat er in de gemeenteraadsverga dering besloten is. Evenmin vindt u in de landelijke bladen de bioscooptijden, kerkdiensten en de advertenties waarin koopjes in uw omge ving worden gevraagd en aangeboden. Of huizen. Of personeel. In de regionale krant leest u die dingen wel. Plus al het wereld en landelijk nieuws, Zo’n nieuwe kijk op zekerheid vereist vak kennis, ruime ervaring en een onafhankelijke opstelling. Die voorwaarden kan de NVA- assurantieadviseur u garanderen. Hij geeft u ’zicht’ op uw zaken. Hij let op uw zekerheid en op uw rechten als u onverhoopt eeiy beroep op de polis moet doen. Het enige waar op hoeft Zeker is, dat assurantiekantoren, die lid zijn van de NVA u een nieuwe kijk op zekerheid geven! Eerst analyseren zij uw persoonlijke en zakelijke risico’s. Dan geven zij aan welke risico’s kunnen worden voorkomen en welke kunnen worden beperkt. Uit de inventarisatie van bestaande voorzieningen en regelingen die u kunt treffen, volgt tenslotte een verantwoord verzekeringsplan. I I I I I I I ii ëi *1 li -i HO -INTEKENFORMULIER - 3- BEVERWIJK. De Stichting Tentoonstellingen Beverwijk is niet tevreden over de ligging van de expositieruimte op de boven verdieping van de Nieuwe Slof aan de Kerkstraat. de NVA. U herkent hem aan hetNVA-vignet. een nieuwe kijk op zekerheid... (ADVERTENTIE) PvdA-vragen over leegstand in stad 5. van de expositieruimte in de Nieuwe Stof waar momenteel Gerrie Hemming GEHUWD: (ADVERTENTIE) Naam: Adres: Woonplaats: Zeker is... Jaarabonnement Kwartaalabonnement. par- enig leid. r de rant igen ssen ook leer rbe- tioet end. rste i te l me sten tten De stichting heeft zich in het verslag jaar - zoals trouwens verwacht mag wor den - voornamelijk bezig gehouden met het organiseren van exposities. Daar naast zijn enkele andere aktiviteiten ont plooid. Een overzicht van het tentoonstellings- werk. vloed op mensen die niet over woonruimte beschikken. „In onze’geordende maatschappij kun nen wij niet het recht in eigen hand ne men, daarmee wordt ook te kort gedaan aan alle andere woningzoekenden in Be verwijk. Ondergetekenden zijn van me ning dat de grootste eerlijkheid betracht moet worden in het verdelen van de schaars beschikbare woningen. Wij besef fen tevens dat veel jongeren wat het ver- De foto: Een visie van vijf fotografen op de familiefband). De tentoonstelling, sa mengesteld door de Nederlandse Kunst Stichting, gehouden In De Nieuwe Slof, trok 250 bezoekers. Van 9 tot en met 29 januari. De Zilveren Camera: Een fototentoon stelling in het stadskantoor, bezocht door 500 personen. Henk Honing heeft 2 van zijn prijswinnende foto’s aan de Stichting aangeboden. Van 3 tot en 10 februari. Reklame? Laat je niet inpakken!! Een tentoonstelling van de Culturele Raad Noord-Holland, begeleid door eduktatieve medewerkers van de raad. Aantal bezoe- Etsen en Keramiek: Werken van Peter Bos en Irene Grijzenhout, geëxposeerd in De Nieuwe Slof van 8 april tot en met 3 mei, bekeken door 350 personen. Beelden en Sieraden: Beelden van Pim van de Maas en sieraden van Sjoerdje van Gouaches en tekeningen: Een tentoon stelling van werken van Marian Jaspers, gehouden van 13 maart tot en met 5 april in De Nieuwe Slof. Bezocht door 300 be langstellenden. kers: 2800, waaronder veel schoolklassen. Van 7 tot en met 28 februari in De Nieuwe Slof. Dennis Cornells Bostdorp en Stephanie Tjon Kwan Paw, Sij brand Kuiper en Die- wertje Schekkerman, Bernardus Johan- Stuur de bon in open envelop zonder postzegel aan: Damiate Pers Antwoordnr. 416.2000 VC-Haarlem De Familie: Expositie van gemengde technieken, samengesteld door de Neder landse Kunst Stichting. Gehouden in De Nieuwe Slof van 11 tot en met 31 oktober en bezocht door 350 personen. X Beverwijkse Kunstenaars: De volgende Beverwijkse kunstenaars hebben mede werking verleend aan een tentoonstelling, gehouden van 10 tot en met 30 november: Cor Barendse, Jur van Hesselingen, Rob Joosten, Kees Keeman. Frank Kraaije- veld, Renee van de Meulen, Ton Rohof, Piet de Ridder en Selma Schepel. Aantal bezoekers in De Nieuwe Slof: 300. Schilderijen, grafiek, beelden: Even eens in het kader van de Toer-in. Een tentoonstelling in het stadskantoor van werken van Willem Snitker en Kees Ver- kade. Bezocht door 300 mensen in de maand augustus. Wil uw college contact opnemen met de eigenaars van deze gebouwen, hen wijzen op de grote woningnood van jonge men sen om tot betaalbare huisvesting voor deze groep in onze bevolking te komen”, aldus de PvdA-raadsleden. nes Theodorus Borst en Elisabeth Catha rina Maria de Ruijter, Hans Eric van der Pols en Adriana Taetske Dijkstra, Maar ten van Luijk en Frederika Cornelia Eli sabeth Bol. de Maas-Wayers, een tentoonstelling in De Nieuwe Slof van 13 mei tot en met 5 juni, bezocht door 100 personen. Beelden: In het kader van de Toer-in, de cultureel-toeristische route in Noord-Hol land, is voor de tweede keer een expositie in Park Scheybeeck georganiseerd. Het ging om beelden van de Beverwijkse kun stenaar Nico Betjes. Aantal bezoekers: 1450, gedurende de maanden juli en au gustus. BEVERWIJK. Aan de bloemenvei ling een week met vrij veel bloemen en planten en sterk oplopende prijzen. Door het veel te koude weer moet alles nog uit de kassen komen en daar varen de kwe kers wel bij. ewijk aoudt i uur ikken een- men (So- (die indt par- de rwe- i. Ik khe- ver- ver- 1OU- ren. 10-af- r een unma van 12510- voor I GEBOREN: Joel Lase, Joyce Suzanna Maria Pierik, Eric Speldoorn, Thomas Jan Meijer, Devi- ka Lachmon, Ferry Tesselaar, Andrew de Jong. ONDERTROUWD: Hinderik J. Heringa en Belia I. de Bruin, Robert J. Goes en Anna M. G. Scholten, Gerardus Schoonakker en Gertruda P. M. Pauëlsen, Halbe A. de Vries en Elisabeth A. Burger, Herman van Dorsten en Leena K. Sotka. OVERLEDEN: Elizabeth Raadsen, geb. 19 dec. 1910. seds aar- met men aten irik- oor- üeld hter een i te- be- )gle- .1, Lo- ua de Sund, Jupi- Bari, Norse Petr. Zaan- almo; ;buck, aiden, laba. .antic, Cont Bison, rdzee; Plat, zo- Van indt •van rdig :stu- een van i op een ver- :end Een teer reliëf van een volmaakte roos, met zorg ver vaardigd van Parisch porselein en gedecoreerd met 24-karaats goud. Uitsluitend verkrijgbaar tot en met 15 april 1979. Elke hanger zal op tijd worden verzonden om op Moederdag ten geschenke te kunnen geven. krijgen van woonruimte betreft tussen wal en schip vallen. Gezien deze situatie willen wij uw college de volgende vragen stellen: Zijn er in Beverwijk panden die leeg staan en op zeer korte termijn nog geen bestemming hebben? Zo ja. is uw college bereid deze panden (al is het tijdelijk) voor jongerenhuisvesting beschikbaar te stellen? Zo nee, is uw college bereid uit te zien naar gebouwen in de stad, die zonder Klaverjasdrive. In de KIC-handbal- kantine op het sportcomplex Rooswijk te Velsen-Noord begint zaterdagavond om acht uur een klaverjasdrive voor leden van deze vereniging en buitenstaanders. Ook sjoelen behoort tot de attracties. veel kosten beschikbaar gemaakt kunnen worden voor jongerenhuisvesting? Wij denken hierbij aan Casa Iberica of Euro- casa. BEVERWIJK. De PvdA-raadsleden Jaap van Dongen en Corrie van Rossum hebben in schriftelijke vragen het college geattendeerd op de grote woningnood onder jongeren in de stad. Onlangs kraakten twee jongen mensen, op zoek naar woonruimte, twee panden aan de Arendsweg. Volgens de twee raadsleden, die een gesprek voerden met de krakers, hebben leegstaande panden een provocerende in- HEEMSKERK. Een werk groep, bestaande uit acht vrouwen van verschillende groeperingen, is be zig met de voorbereiding van een vrouweninformatiemarkt- en feest dag die op zaterdag 19 mei op het burgemeester Nielenplein zal worden gehouden. Vooral de bolbloemen waren goed aan de prijs. De narcissen liepen op tot een I kwartje per stuk en dat betaalde men ook j voor de Carlton. Bij de tulpen lagen de prijzen tussen de 16 en 35 cent per bos, maar voor een beste partij Fidelio werd Een overzicht t wandkleden laat zien hij. j hij 1 1 i vou- Toe- kan Die een ider zag loer n de •ika: H 1 I en ontvang de eerste twee weken krant gratis. Noteer mij voor een: Moederdag - de gelegenheid om haar te tonen hoeveel u om haar geeft. En wat zou welsprekender van uw liefde kunnen getuigen dan het schenken van één enkele, on vergankelijke roos? Een hanger, speciaal ontworpen om haar op Moederdag mee te verblijden maarzo bekoorlijk dat zij hem het gehele jaar door zal dragen. De Moederdag Hanger is vervaardigd van teer, doorschijnend, lieflijk Parisch porselein en toont de volmaakte roos - met precies de juiste roze tint - tegen een ivoorkleurige achtergrond. Onmisken baar vrouwelijk. Gedistingeerd en tijdloos. En k zo fraai gemodelleerd, dat u meent de geur te kunnen ruiken. En bovendien is de hanger, Xj. om het geheel nog eleganter te maken, afgezet met een rand van 24-karaatsgoud, die zeer zorgvuldig is aangebracht. Geef haar dit jaar een roos zonder doornen De Moederdag Hanger. Een enkele roos, die meer zegt dan het grootste boeket. Uitslui tend verkrijgbaar bij Franklin Porselein, voor slechts f95,-. Bedenkt u echter wel dat deze hanger uitsluitend voor Moederdag 1979 wordt vervaardigd. Onderstaand intekenformulier dient dan ook uiter- i lijk 15 april 1979 door de posterijen afge stempeld, doorons te zijn ontvangen, om geaccepteerd te kunnen worden. Na deze datum zal de hanger nooit meer in Neder land worden aangeboden. Een speciale roos om warme gevoelens tot bloei te brengen. (Aankruisen wat gewenst wordt.) U muider Courant Beverwijkse Courant. Stuur mij 14 dagen gratis uw krant ter kennismaking. Daarna neemt u kontakt met mij op om te horen of ik een abonnement neem. Ik neem direkteen abonnement uw tot 38 cent betaald. Onder de 20 cent per stuk was er geen goede tulp te koop. Anjers en rozen gingen ook weg voor goede prijzen en de buitenlandse trosan- jers kwamen tot 32 cent per stuk. Freesia noteerde van 10 tot 45 cent per stuk en anemonen kwamen tot 150 cent per bosje. Bij de potplanten liepen de prijzen van de bloeiende planten op. Er komen toch nog vrij behoorlijk veel perkplanten. Ondanks dat alles laat is was er een behoorlijk aanbod met hoge prij zen. De violen liepen op tot tien gulden per doos. De Primulawande kwam tot 12,50 per doos de deronicuj varieerde van 1000 tot 1100 cent per doos. Als een primeur kwamen de eerste afrikanen aan de vei ling die van 20 tot 30 cent per stuk no teerden. HEEMSKERK. Burgemeester J. Kok van Heemskerk is maandag verhinderd spreekuur te houden. Voorts heeft de stichting medewerking verleend aan enkele andere exposities, te weten: Een overzicht van werken van Hoogovenemployees bij gelegenhied van het 50-jarig bestaan van Mekog. Gehou den in de maand december in De Nieuwe Slof. Een tentoonstelling in het stadskan toor van werken van Maïsa van der Kolk en Selma Schepel, gehouden in april in het stadskantoor. Vier exposities in de openbare bibliotheek en wel van Marijke van Epen (zeefdrukken; januari); Marian ne Smits (ontwerpktekeningen van kle ding; februari); „Op ’t Spoor” (dokumen- taire over de spoorweg Amsterdam-Haar lem; april) en „Met open oog op de uitkijk” (werken van vijftigers; medio augustus tot medio september). De tien exposities van de stichting wer den door 6700 mensen bezocht. Aan het einde van het verslagjaar was het bestuur als volgt samengesteld: Rob Joosten, voorzitter; Toos van Gelderen-Welboren, secretaris; Tony Klaassen-Meijer, pen ningmeester; Toos Zeylmans-Fontijn, Dick van Bachum, Ytzen Henstra, Piet de Ridder, Henk Schultinge en Louis Schalkx. Hanger op ongeveer waregrooUe afgebeeld. A Heen geldig indien vóór of op 15 april 1979 door de posterijen afgestempeld. Limiet: twee hangers per intekenaar. Aan Franklin Porselein, Amsteldijk 166, Antwoordnummer 82,1000 SN Amsterdam (te verzenden in een envelop zonder postzegel). Hierbij verzoek ik u mijn bestelling te noteren voorMoederdag Han- gerts). vervaardigd van zuiver Parisch porselein en gedecoreerd met 24- karaats goud, voor de uitgifteprijs van 1'95,- per hanger. De hanger zal mij worden toegezonden met een bijpassende halsketting, in een fraaie geschenkverpakking. Ik hoef nu nog niets te betalen, maar zal, na ontvangst van een accept girokaart, het verschuldigde bedrag bij vooruitbetaling overmaken. Handtekening Datum Naam Adres Postcode/Plaats Dit hokje s.v.p. aankruisen indien u reeds eerder een produkt van Franklin Porselein/Mint/Philatelics/Kristal heeft gekocht. Bestelling geldig na acceptatie door Franklin Porselein. Hoewel de bovenruimte van de Nieuwe Slof vrij ideaal is te noemen voor de opvang van klassen scholieren die er sa men met de begeleiders en de onderwijs krachten niet gestoord door wie of wat ook, hun gang kunnen gaan, voor de indi viduele bezoeker van een tentoonstelling ligt de expositieruimte nogal geïsoleerd. Bij het bestuur van de Stichting Ten toonstellingen leeft de gedachte dat nog méér publiek kennis zou kunnen nemen van het geëxposeerde, bij een andere plaatsing van de tentoonstellingen. Om die reden zijn er verschillende besprekin gen geweest met het dagelijks bestuur van De Nieuwe Slof. Voorstel was, aan de hand van een tekening, de mogelijkheid van tentoonstellingen beneden in de en treehal te bezien, maar die oplossing blijkt om organisatorische redenen (overvolle entreehal tijdens theateravonden) geen haalbare kaart. Binnen de stichting kwam toen weer de oude wens naar voren om uit te zien naar een andere ruimte, ergens in de binnenstad, maar ook dat is niet een- twee-drie te verwezenlijken. Mede dankzij de vele vrijwilligers die veel tijd stoppen in het tentoonstellings- werk, is er in 1978 weer een aardige diver siteit aan kunstzinnige uitingen te bekij ken geweest, zo meldt voorzitter Rob Joosten in het jaarverslag 1978 van de stichting. „De tentoonstelling „Reclame?, laat je niet inpakken” samengesteld door de ten toonstellingsdienst van de Culturele Raad Noord-Holland trok vooral veel scholie ren naar onze expositieruimte. Die ten toonstelling bood de beschouwer alle gele genheid zich te bezinnen op het verschijn sel reclame en de overredingstechnieken en de middelen die de reclame gebruikt te analyseren. Een tenttonstelling waar wij bij wijze van spreken „alle dag” tussen doorlopen. Wa- pezia; l Plan- Ant- jo, U- Wat zal er zoal op deze dag te doen zijn? Er staan 15 kraampjes op het plein die gebruikt kunnen worden door alle vrouwengroepen die hun ideeën en documentatiemateriaal naar buiten kenbaar willen maken. De volgende groepen hebben hun medewerking reeds toegezegd: M.V.M. - Blijf van ’n lijf - de buurthuizen met VIDO, VOS, Vrouw blijf bij - Vrouwen tegen ver krachting - Vrouwen en Technische beroepen - Rooie Vrouwen Ned. Vrou wenbeweging en Vrouwen eisen werk - N.V.S.H. - F.I.D.M. - Vrouwenkafé - F.N.V. Vrouwen en ook ABVA AB- OP - Wij vrouwen eisen - Boekhandel Agora uit Haarlem zal een stand in richten met Vrouwenliteratuur. Mochten er Vrouwengroepen zijn die nog niet zijn benadert en die wel graag met materiaal of persoonlijk aanwezig willen zijn, dan kunnen zij vóór 20 april telefonisch kontakt opnemen met nr. 41772 of nr. 36968. Ook vrouwelijke kunstenaars die op deze dag hun werk willen exposeren kunnen met de bovenstaande tel.num- mers contact opnemen. Voor kinderen van bezoeksters en medewerksters zal er op het plein een afgezette ruimte zijn waar de kinderen worden bezigghouden. Er wordt nog gezocht naar mensen die met de kinde ren willen spelen of b.v. zoiets als een poppenkast voorstelling kunnen ver zorgen. Graag hierover kontakt opne men met tel. 02510-36090. Deze dag krijgt een extra feestelijk tintje door de medewerking van vele vrouwelijke artiesten die vanaf een po dium hun muzikale steentje zullen bij dragen. Gr. liden; .ester; una-1, rman Rugg rberg, rdzee, I Pluto. De NVA is een organisatie van makelaars in assurantiën en andere onafhankelijke assurantie-tussenpersonen. Secretariaat: Utrechtseweg 135, Amersfoort r

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7