Roda JC erg slecht tegen Eagles: 3-0 n IH i 1 Verschil tussen PSV en Feyenoord: Jan Peters’ 1* 'Neeskens: vijf 'jaar Cosmos. iDick Advocaat Uniforme 'mag vertrekken \Vilé: I aanvangstijden’ 99 9 r lllllg i I I I I I I I Incasseren in i II i 13 MAANDAG 9 APRIL 19 7 9 1 MM» 3 1 rj L i (Van onze sportredactie) HAARLEM Hoewel de rede lijke resultaten in de maand maart anders deden verwachten, is Haarlem door de 0-1 nederlaag tegen Volendam net zover als in de voorgaande seizoenen. Met zware wedstrijden tegen onder andere Ajax en PSV voor de boeg zal de equipe van Hughes weer alle zeilen bij moeten zetten om zich in de eredivisie te handha ven. Haarlem wacht en dat is geen nouveauté twee maanden, waarin „the struggle for life” cen traal staat en het verfoeilijke „de- gradatievoetbal” in al zijn glorie kan opbloeien. 3 I 3 Y<331 -V 3:' '3'3 0 SPORTIEF HAARLEM: HET OUDE LIEDJE Johan Neeskens: naar Amerika aldus Coster. GOVERT WISSE V niet kan spelen. (Van onze sportredactie) BARCELONA. De voorsprong van vijf punten van Haarlem ten opzichte van Volendam gaf een vertekend beeld van de ware krachts verhouding tussen de twee Noordhol- landse ploegen. Het team van Jan Mak heeft in de eerste helft van dit seizoen heel wat blessureleed gekend, waardoor links en rechts onnodig puntjes werden weggeven. De ware kracht van Volen dam is na de winterperiode, waarin di verse geblesseerde spelers optimaal kon den genezen (Helling, Kraal) beter tot uiting gekomen. (Van onze sportredactie) EINDHOVEN. Eén van de verschil len zaterdagavond tussen landskampioen PSV en het Rotterdamse Feyenoord (uit slag: 1-2) was onder meer Jan Peters, de Gorinchemse centrumspits van de Maas- stedelingen, die door zijn onophoudelijk gedraaf ergernis en soms irritatie bij de PSV'ers opwekte, en dat laatste zodanig zelfs, dat de Eindhovenaren er volkomen door van slag geraakten. Jan Peters, zes doelpunten scoorde hij in de zeven wed strijden die hij tot nu toe voor Feyenoord speelde, hengelde nog niet zo lang gele den naar een plaatsje bij de PSV-selectie, maar werd door trainer Kees Rijvers als onbruikbaar van de hand gewezen. „Het is niet de centervoor die wij nodig heb ben. Feyenoord is er blij mee; wij zoeken duidelijk iets anders”, aldus de Brabant se oefenmeester, die evenwel en niet alleen zaterdagavond tegen Feyenoord deze Jan Peters bijzonder goed had kun nen gebruiken, nu hij al vrijwel vanaf het begin van deze competitie over een niet complete PSV-groep beschikt. Na het vertrek van Edström heeft de Eindhovense formatie in feite geen speci fieke spits meer tot zijn beschikking ge had. Deijkers en Lubse waren wisselend de Edström-alternatieven, maar missen nu eenmaal de klasse om PSV zijn vroege re glans terug te geven. Kees Rijvers moest derhalve tegen Fey enoord opnieuw op de experimentele toer. Evenals woensdagavond in de bekerwed strijd tegen NAC, fungeerde Willy van der Kuylen als meest vooruitgeschoven spits. Het antwoord van Vaclav Jezek was even simpel als doeltreffend. Hij zette René Notten op de Eindhovense spelbepaler, waardoor hij vrijwel vanaf de eerste mi nuut volkomen vergrendeld werd. Al in de eerste speelhelft, toen PSV inmiddels een 1-0 voorsprong uit handen had moeten geven, dirigeerde Rijvers de boomlange Brandts naar voren, terwijl hij later ook nog eens de even lange Rob Landsbergen in het centrum van de Eindhovense aan val liet opdraven ten koste van Van Mierlo. Vaclav Jezek: „Het was een goede ma moeienissen zouden doorgaan. De brieven waren met oostindische inkt geschreven en in Heerlen afgestempeld. De politie heeft de zaak in onderzoek. Bert Jacobs zoch in deze affaire geen excuus. Na afloop zei de Roda-trainer: „Roda stond stil tegen dit Go Ahead Eagles. De spelers moeten zich realiseren dat zij met lopen niet beschoten kunnen worden. De lach en de traan, die in deze uitspraak moet bestrijden de duels tegen Feyen oord en AZ bewezen dat maar zodra een minder getalenteerde op bezoek komt Op zijn minst had ik nog twee doelpunten moeten kunnen maken”. Een man als Peter Peterson moest enorm veel incasseren tegen een aan de lopende band overtredingen makende Kees Krijgh. PSV speelde trouwens toch veel te hard (Jezek: „Soms leek het wel een slachtpartij”), maar in feite deed het zichzelf daarmee toch de das om. Enkele dagen tevoren, in het bekerduel tegen NAC, kon PSV zijn tekortkomingen ver bergen via een provocerend optreden. Nu werden ze door de Rotterdammers met dezelfde strategie tegemoet getreden. Feyenoord viel nauwelijks te imponeren, hoewel bijvoorbeeld Notten (nota bene u De duw- en schoppartijen waren alle maal het gevolg van het feit dat PSV zijn gelukkig verkregen voorsprong in de 21e minuut, toen René van de Kerkhof een foutieve terugspeelbal van Richard Bud ding afstrafte, nog geen tien minuten later alweer moest inleveren. Fout weg werken van de PSV-defensie deed de bal bij Van der Lem belanden, die op zijn beurt Jan Peters Feyenoord schitterend op 1-1 liet schieten. Zeven minuten later, in de 35e minuut, maakte Van der Lem zelf het karwei af. Met een verre trap deponeerde Wim Jansen de bal na de zoveelste erg simpel afgeslagen PSV-aan- val richting Peterson, die met een uitge kiende kopbal Van der Lem 1-2 liet scoren. Kennelijk had de dreigbriefaffaire zijn invloed doen gelden op het spel van Roda JC. Zeven Limburgse spelers en trainer Jacobs hadden donderdag dreigbrieven gekregen van de Rote Armee Fraktion, waarin maatregelen tegen familieleden werden aangekondigd indien de zeven spelers en de trainer nog met voetbalbe lagen opgesloten, kon het simpele spel van Roda JC niet verontschuldigen. Go Ahead Eagles was heer en meester op het veld. De Deventer ploeg revan cheerde zich voor bijna 12.000 toeschou wers voor de schandelijke nederlaag van 0-5, vorige week tegen Feyenoord. Na 21 minuten opende Kees van Kooten de sco re door de bal uit een voorzet van Körver met een schaarbeweging langs Roda-doel- man Jongbloed te tikken (1-0). Een kwar tier voor het einde van de eerste helft nam Go Ahead Eagles meer afstand. Jan Groe neweg plaatste de bal uit een hoekschop van Woudsma met het hoofd langs Jong bloed (2-0). Na de rust bleef Roda JC een figuran tenrol vervullen. Go Ahead Eagles bleef oppermachtig. Tien minuten voor het einde ondernam uitblinker Hans Sal- fischberger, die 21 april wordt uitgeleend aan San Diego Soccers in de Verenigde Staten, een solo. Hij bediende Van Koot en, die de Roda-defensie verschalkte: 3-0. schouwers vooral in opbouwend opzicht. De Hugheé-elf weet zich goed te handha ven, zodra ze een opponent van allure en niet de vechtlust maar de klasse door slaggevend is, wordt het voor Haarlem al veel moeilijken DEVENTER. Koploper Roda JC is zaterdagavond in Deventer volledig weg gespeeld door Go Ahead Eagles. De Lim burgers, die er met de nederlaag van 0-3 nog genadig afkwamen, toonden aanval lend onvoldoende kracht om de eerste plaats op de ranglijst waar te maken. Nico van Zoghel, doelman van Go Ahead Eagles, kreeg een „vrije avond” en moest slechts drie schoten van Koster keren en werd met enkele terugspeelballen van Schneider in het spel betrokken. De on macht van Roda JC kwam niet alleen in de uitslag tot uiting, maar ook in het aantal hoekschoppen: slechts twee voor Roda. een contract tot 1 mei bij de Venlose club, maar hij mocht eerder weg om- dat bij een medisch onderzoek geble- ken is dat hij de eerste twee weken I wegens een achillespeesblessure toch niet kan spelen. De ploeg keek bovendien tweederde van de wedstrijd tegen een achterstand aan en zoiets werkt nu eenmaal op de zenuwen. Rust en overleg is de enige remedie om een achterstand goed te maken, en niet zoals Haarlem tegen Volendam deed ondoordacht en steriel aanvalsspel. Nadat Ed Kraal, die afgelopen woens dag in zijn eerste wedstrijd voor Volen dam ook al scoorde, in de 32e minuut voor 0-1 had gezorgd, moest Haarlem in de aanval en daar wist het niet goed raad mee. Traag ging het leer van man tot man, zonder ook maar één Volendammer te verontrusten. Vooral Fred André niet. De geroutineerde ausputzer gisteren door ziekte van trainer Jan Mak bovendien coach speelde een uitstekende wed strijd in het hart van de defensie. Moeilijk werd het hem overigens zelden gemaakt door de Haarlemspelers, die bij gebrek aan individuele klasse herhaaldelijk „de lange trap” prefereerden. Een kolfje naar de hand van André, die een goed koppel vormde met eerst Guyt en later diens vervanger Jaap Jonk. Deze laatste kreeg het geel te zien na een overtreding tegen Pratt. Doordat Haarlem de bal nooit lang in de ploeg kon houden, kon Volendam met name in de tweede helft gevaarlijk uitbre ken. Een hoofdrol bij die counters was weggelegd voor Frank Kramer. De olige reporter, goed (of slecht) voor negen overtredingen, schoot er enkele malen als een hazewind vandoor. In het zicht van Rob Boersma echter faalde Kramer. Barry Hughes: „Zo’n iemand als Kra mer hadden wij net nodig. Een voetballer, die drie man bindt en zich uit een dekking weet vrij te maken. Haarlem miste in de voorhoede een clevere speler”. Zoals de strijd aan kop van de eredivisie na dit weekeinde aan spanning heeft ge wonnen, zijn ook de voornaamste kandi daten voor de tweede degradatieplaats (FC VW lijkt al verloren) dichter naar elkaar toegekropen. Volendam staat nu op 14 punten, met boven zich NEC (15) en Haarlem (17). Middenvelder Martin Haar: „We zitten weer mooi in de puree. En dat met Ajax en PSV in het vooruitzicht”. Er waren gistermiddag meer Haarlem mers, die zich wat bedremmeld voelden na de terechte nederlaag. Barry Hughes nogmaals: „Ik zal de boel weer net zoals vorig seizoen op moeten zwe pen. Dat is de enige manier Haarlem heeft nu eenmaal te weinig in huis om alleen op techniek te voetballen”. Haarlem: Boersma, Masefield, Verkaik, Van den Berg, Melgers, Huyg, Haar, George (Len sen), Böckling, Pratt, De Kip. Volendam: Hoek, Molenaar, Guyt (Jonk), An- dré, De Boer, Tuyp, Bond, Braan, Helling, Kra mer, Kraal. ster epel itijn- o m >del vele licht ond n 48 voor -d I VENLO (ANP). In gezelschap van i Willem van Hanegem is Dick Advocaat I van FC VW naar de Amerikaanse I voetbalclub Chicago Sting vertrokken. j Advocaat speelde vorig jaar al voor die I club. De Limburgse Hagenaar had nog spelen en de eerstedivisieclubs op j zonaagmiddag. Ik zeg nadrukkelijk J zou kunnen inhouden, want het is het I i voornemen van het sectiebestuur be- J JqqI/4 vfwfhal'AYB rvrv k voor te leggen”. Scheidsrechter Jonker geeft Jan Peters van Feijenoord een gele kaart nadat hij de op de grond liggende René van de Kerkhof heeft nagetrapt door Van der Kuylen), Van de Korput (door Stevens) en Van Til (Door Willy van de Kerkhof) herhaaldelijk tegen de grond werden gewerkt. Dat scheidsrechter Jonker slechts twee gele kaarten (Willy van de Kerkhof en Jan Peters) uitdeelde, mag dan ook enigszins verwonderlijk heten. Hoewel: het optre den van Jonker was tóch verwonderlijk. Terecht hield hij bijvoorbeeld Van de Kerkhof de gele kaart voor, maar dat hij en passant ook Peters bestrafte, was niet erg duidelijk. Jan Peters: „Na die overtre ding van Van de Kerkhof op Van Til liet hij zich tegen mij aanvallen en deed net alsof ik hem tegen de grond had geschopt. Eerlijk, ik heb die komediant nog niet eens aangeraakt”. taald voetbal om op de voorjaarsverga- i dering in mei, deze zaken aan de leden J Or DUNCAN PRATT schiet hard op het doel van Frans Hoek Jaap Jonk „Suikere Fred André en Dick Helling (nr. 9) werpen zich in de baan van het schot AZ’67 en MW kwamen met een remise nog redelijk weg uit het vissersdorp, het boven zijn stand levende Haarlem echter werd met de 0-1 nederlaag geconfronteerd en met het feit, dat het Volendam van nu sterker is dand e stand op de ranglijst doet vermoeden. Barry Hughes maakte na afloop een geslagen indruk. Geen wonder met op nieuw enkele spannende slotmaanden voor de boeg. „Het is elk jaar hetzelfde. Op het moment, dat we een veilige mid- denmootpositie in zicht hebben, faalt de ploeg. Tegen topploegen komen we met onze vechtersmentaliteit nog ver, maar tegen gelijkwaardige teams worden onze zwakke plekken blootgelegd”. Haarlem faalde gisteren voor 5000 toe- noeuvre van collega Kees Rijvers. Ik was er inderdaad van uitgegaan dat Van der Kuylen, in mijn ogen nog altijd één van de beste voetballers in Nederland, op nieuw in de spits zou spelen. Ik heb dan ook Notten doelbewust voor een scha- duwrol opgeofferd. Toen zowel Brandts als die nummer zestien. Landsbergen, in de spits ging lopen, heb ik het even moei lijk gehad. Ik had namelijk Deijkers ver wacht. Met Landsbergen in het team moesten wij toch weer even aan die nieu we situatie wennen”. Zo weloverwogen als Jezek de zaken voor zichzelf tijdens de wedstrijd op een rijtje had gezet, zo onbevangen loste Feye noord dit probleempje zelf op. Wim Jan sen, bij afwezigheid van Stafleu laatste man, en zijn beide voorstoppers Van de Korput (nauwelijks hersteld van een griepaanval) en Notten, gaven PSV voorin geen enkele ruimte. Hoewel PSV geduren de de tweede speelperiode voortdurend op de helft van de Rotterdammers was te vinden, was het opvangen van de Bra bantse aanvallen nu bepaald ook weer niet zo moeilijk, omdat PSV verschrikke lijk dom liep te voetballen. Kees Rijvers: „Tot de eerste tegengoal hebben wewel goede lopen voetballen. Na dat foutje van Van Kraay, die te laat terug was om Peters van een treffer af te houden, wilde de ploeg opnieuw snel op voorsprong komen. Men is gaan jagen en daardoor is het overleg zoekgeraakt”. Niet alleen de ploeg, maar vooral Van Kraay zelf wilde die fout onmiddellijk goed maken. Herhaaldelijk penetreerde de Eindhovense libero tot diep in het strafschopgebied van Feyenoord, zonder dat hij evenwel ook maar enige lijn aan de Brabantse aanvalsacties kon brengen. Het opportunistische spel van Van Kraay stelde PSV in feite voor levensgrote pro blemen, omdat een counterend Feye noord telkenmale uitstekend, door het ontbreken van de defensieorganisatie dreigend voor het doel van Jan van Beve- ren kon opduiken. Jan Peters: „Een daar om ook had de uitslag uiteindelijk veel hoger moeten uitvallen. Ik ben dan ook beslist niet tevreden over mijn eigen spel. uniforme rege- IKUIUVII. X/CXV l--'„4 111 I „„„ll de eredivisieclubs op zaterdagavond gaan i zondagmiddag. Ik zeg nadrukkelijk Johan Neeskens heeft bij de Amerikaanse voetbalclub New York Cosmos een contract gete- I kend voor vijf jaar. Dat heeft Cor Coster, die de financiële belangen van I Neeskens behartigt, gisteren bekend J gemaakt in een uitzending van de TROS-televisie. Aan het einde van dit seizoen loopt het contract van Neeskens bij Barcelo- i I na af. „Het is jammer, dat Neeskens I daardoor pas halverwege het seizoen bij Cosmos kan spelen”, aldus Coster. „Maar hij staat nu eenmaal tot 30 juni J I bij de Catalaanse club onder contract”, Dat Johan Cruijff uit financiële I overwegingen van plan zou zijn op- nieuw te gaan voetballen, kon Cor Cos- I ter bevestigen noch ontkennen. Deze I week maakte Coster bekend dat Cruijff vermoedelijk voor enkele ton- I nen door zijn zakelijke compganon Ba- J I silevitch is opgelicht. „Ik zou me kunnen voorstellen dat Cruijff uit puur financieel oogpunt weer zou gaan voetballen. Dat zou dan I ook bij de Cosmos zijn, omdat hij daar I een overeenkomst heeft getekend. Cruijff heeft zich verplicht alleen bij I de Cosmos te spelen, als hij ooit van J I plan zou zijn weer te gaan voetballen”, t (Van onze sportredactie) ZEIST. Als het aan mr. Eric Vilé, de voorzitter van het sectiebestuur be- j taald voetbal ligt, zullen de aanvangs- J tijden van het betaalde voetbal voor volgend seizoen strakker geregeld wor- i den. „Willen we het produkt betaald I voetbal zo goed mogelijk verkopen, I I dan zullen we met een i I ling voor de aanvangstijden moeten I komen. Dat zou in kunnen houden dat Doordat Jan Mak gisteren ziek was, heeft (speler) Fred André een groot deel van de coa ching van het elftal van Volendam voor zijn rekening genomen. Mak, die 40 graden koorts had, mocht van de dokter niet in de buurt komen van de spelers. Vandaar, dat André gistermorgen de tactische bespreking hield en bovendien zijn teamgenoten in de rust instru eerde. Mak zat overigens wel op de bank. Br y s 4 Dick Advocaat: blessure

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 13