Veel extra werk voor praalwagenbouwers Reisseizoen van start Paaseieren in de zon l N Een Spaarpandbiljet groeit van f655,- naar f 1.OOO, Westland Utrecht Hypotheekbank Swingend Ibiza *TTT i Hoy llegara a Ibiza un importante grupo promote de “Relax-Reisen”, de Holanda 11 i Jl otó. i f WOENSDAG APRIL IJMOKD 19 7 9 Presidido por su director general °Oa Udo d- F s i - Wie spaart met Spaarpandbiljetten aan toonder van Westland Utrecht Hypotheekbank, ontvangt na vijf jaar f 1.()()(),- of f 5.000,-. Hoeveel spaart u met zo'n biljet? Dat is afhankelijk van de rentestand. De huidige rentevoet is 8,8%Hetgeen inhoudt,dat’n biljet van f 1.000,- slechts f 655,- kost. U spaart f 345,-. Voor’n biljet van f 5.000,- betaalt u f 3.275,-.U spaart f 1.725,-. (Door afronding op f 5,- of f25,- naar beneden wordt het effectief rendement 8,83% Wilt u meer weten over deze profijtelijke spaarvorm? Uw financieel adviseur kan u er volledig over informeren. Haarlem, Frederikspark 1/Hoek Houtplein. 023-31 91 54 Onze nieuwste spaarvorm geeft de volle rente. (Van een onzer verslaggevers) I BOLLENSTREEK. Hyacin- 1 ten ut noord-Frankrijk moeten het Bloemencorso dit jaar red den. De lange winter en het nu pas op gang komende voorjaar f l o—o maakten het onmogelijk, dat er al hyacinten van Nederlandse bo- - dem voor het corso beschikbaar zijn. Het corsocomité, dat dezer dagen in Frankrijk gaat kijken of de hyacinten daar al bruikbaar zijn, vindt het geen schande om het Hollandse corso te voorzien van bloemen uit Frankrijk. „Want ze zijn afkomstig van Ne derlandse bollen,” zei voorzitter S. Bonkenburg van het comité gisteren in Lisse, waar de plan nen voor het komende corso uit de doeken werden gedaan. „En een corso zonder hyacinten zal moeilijk te brengen zijn.” rT' 'V" f ri- Bloemen tekort voor het corso, maar langs de weg naar de bollenstreek staan de stalletjes al weer met volop narcissenslingers. I r Hyacinten uit Frankrijk redden het bloemencorso HET REISSEIZOEN IS FERM van start gegaan. Alleen al in de paasweken vliegen een kleine dertigdui zend Nederlanders naar een zonnige bestemming. En dat terwijl de wintersport nog volop bezig is en ook tallozen per auto, bus of trein het vaderland even in hun paasbest de rug toekeren. Het zal minister Frans Andriessen verdriet doen, maar het is allemaal nog maar het begin van de uittocht. Nederland lijkt deze zomer reislustiger dan ooit. Kort na vier uur wordt de stoet aan de Warmonderdam verwacht en om half zes is eindpunt Noordwijk bereikt, waar de stoet om half zeven wordt ontbonden. Een aantal praalwagens blijft dat weekeinde nog op de Koningin Wilhelmina Boule vard staan, de overige wagens keren terug rt- Op Ibiza werden de Jumbogasten door twee mannequins verrast met bloemen en chocolade-eieren. En die waren er ook voor de stewardessen Leny Verplancke (rechts, op de voorgrond) en Carlista van Limburgh naar waar ze in de Bollenstreek vandaan komen. Zeven praalwagens worden na het cor so verscheept. Zaterdag 28 april maken ze in de Zweedse stad Gothenburg deel uit van lente-achtige feestelijkheden. Het cor so, in de Bollenstreek wordt gadegeslagen doot tv-ploegen uit Amerika, Engeland en Luxemburg. Of er ook Nederlandse tv- mensen aanwezig zijn, betwijfelde Bon- kenburg. „We zullen het hopen, maar wij zijn geen nieuws hè We komen alleen in de publiciteit als het misgaat De Hobaho-hallen vormen donderdag 19 en vrijdag 20 april haf decor voor een ver, vooruit gereisd in een snelle Falcon Mystére van Business Air Service. „Het is zowel voor het toerisme op Ibiza als voor onze reisorganisatie een grote dag”, aldus Verlinden, die zijn reisbedrijf tien jaar geleden begon met auto reizen, maar sindsdien een reusachtige groei heeft doorgemaakt. DIE GROEI GELDT OOK voor het toerisme naar Ibiza. „In 1971 begonnen DE WRAAK OP DE BARRE WIN TER die achter ons ligt is begonnen. Nederland is weer massaal aan het voiksverhuizen gegaan. Naar de zon vanzelfsprekend. Het afgelopen week einde kwam de exodus op gang en brachten KLM, Transavia en Martinair samen zo’n 16.000 landgenoten naar de zon. Het komende Paasweekeinde zul len er dat nog eens 13.000 zijn. En daar bij gaat het voornamelijk om strand bestemmingen in Spanje, Portugal en Griekenland. PAASEIEREN ZOEKEN IN DE ZON. Driehonderd vakantiegangers naar Ibi za kregen er afgelopen zondag al een voorproefje van, toen ze ze met een Martinair DC-10 op het Spaanse eiland landden en door meisjes van het eiland werden opgewacht met bloemen en cho colade paaseieren. Een feestelijk ver toon omdat de DC-10 de eerste jumbojet met Nederlandse vakantiegangers was die op het eiland landde. En om dat in stijl te vieren richtten de autoriteiten van de Aerepuerto de Ibiza ook nog een buffet aan, waar alle passagiers werden uitgenodigd aan deel te nemen. DIT OOK TOT GROOT genoegen van Robert A. Verlinden, de directeur van Relax Reizen in Rotterdam, die de charteraar was van de eerste Ibizajum- bo. Om bij de aankomst van zijn passa giers aanwezig te kunnen zijn was Ver luiden met zijn blonde vrouw E11 y en (ADVERTENTIE) J J enkele gasten, waaronder uw verslagge- bollenraad brengt tijdens het corso een grote wagen op de weg, die maar liefst twintig kinderen tegelijk vervoert. Ze hoe ven het niet de hele route uit te houden; in een bus die erachter rijdt, zit een vervan gende ploeg al klaar De Haarlemse bloe menmeisjes vrolijken zoals gewoonlijk het geheel op. „Welk begrip is er meer met de lente verwant dan de bloemenmeisjes? Ze zijn zelf een stukje lentevreugde,” ver klaarde corsocomité-voorzitter Bonken- burg. Uit Nieuw-Zeeland komt Elisabeth Reu- mers overvliegen, de tulip queen” van dat land. De Nederlanders die naar Nieuw- Zeeland zijn geëmigreerd, kiezen elk jaar zo’n „koningin”. „Ik kan u verzekeren, dat er niet alleen op uiterlijke, maar ook op innerlijke schoonheid wordt gelet,” zei Bonkenburg gisteren. Er komt ook een Engelse lentegroet naar de Bollenstreek met talloze tulpen. Het sluitstuk van het corso wordt een 21- meter lange wagen uit De Zilk. Die rijdt achteraan, want als er onderweg iets zou misgaan, hoeft niet de hele stoet te wor den opgehouden. Enige twijfel heeft men nog wel. Bonkenburg: „In De Zilk zeggen ze: als we er niet zeker van zijn, dat het erg mooi wordt, doen we het niet.” De stoet van het corso telt naast de twintig praalwagens ook negentien perso nenauto’s en 23 muziekkorpsen waaron der de American Highschoolband. Het corso rijdt dezelfde route als voor gaande jaren. In Haarlem trekt men even wel niet via de Dreef, maar over de Wa genweg in zuidelijke richting. Op de Ge dempte Oude Gracht wordt de tribune geplaatst. Het corso start om 9.50 uur op ■T Jose Gisbert Dois sp'rak tijdens de lunch met de veelzijdi ge schrijfster Maps Valk, die getrouwd Is met de Amster damse journalist en „gokhuisspecialist" Frits van der Molen het nog, hoewel je met narcissen vier keer zo lang bezig bent als met hyacinten. Als ze met de laatste wagens bezig zijn, zal het wel vervelend worden.” Om het corso niet al te geel te maken wordt er dit jaar ook meer met zijde gewerkt dan voorheen. Daarnaast moeten er aanzienlijke hoeveelheden bloemen en planten uit kassen worden gebruikt om het corso compleet te maken. Het corsoco- mité bespreekt ondermeer met het Natio naal Bureau voor Toerisme, hoe het extra geld dat hiervoor nodig is kan worden verzameld. Alle twijfels, die waren gerezen na uit spraken van Willem Duys in idiens Vuist als zou het corso „misschien” niet door gaan, zijn nu de wereld uit. Het corso in de Bollenstreek rijdt zaterdag 21 april com pleet met hyacinten, narcissen, (dure) kas bloemen, -planten en zijde. Op het won der, dat er alsnog Nederlandse hyacinten beschikbaar zijn, hoopt men in Lisse niet meer „Dan zou het morgen zomer moeten worden en moet het een week lang zomer weer blijven. Daar mogen we niet op hopen," aldus Bonkenburg. De noodgreep naar in Frankrijk getrokken hyacinten acht men in elk geval plezieriger dan de geruchten die vorig jaar in de weken vóór het corso de ronde deden. „Toen dreigde er een corso met geverfde plastic bloemen de weg op te gaan Het is er trouwens niet van gekomen, vorig, jaar. Kinderen treden dit jaar opvallend veel op als figuranten op de corsowagens. Het zijn er meer dan veertig uit Italië, Luxem burg, Frankrijk, België, Duitsland, Grie kenland en Nederland. Onder hen een complete schoolklas uit Turijn. De Bloem- we met vijftien mensen per week en een vijftigtal bedden in hostals en enkele appartementen. Verleden jaar brachten we 190 mensen per week en dit seizoen zullen het er wekelijks 350 zijn die twee of meer weken bij u op vakantie ko men”, aldus Vertinden in een officiële speech tijdens het buffet. J u a n San chez van het Verkeersburo van Ibiza reageerde blij en verrast op die cijfers. „Het is sneller gegaan dan we ooit had den durven denken”, reageerde hij en benoemde Vertinden en zijn vrouw tot eregasten van het eiland. EEN DEEL VAN ZIJN populariteit op Ibiza heeft Vertinden te danken aan zijn „Sporting-Special-Programma," dat in haakt op de behoefte van de vakantie gangers wat meer te doen dan enkel in DRIE NIEUWE bestemmingen worden voor het eer ste met en charter-jumbojet aangevlogen: de Egypti sche hoofdstad Cairo, Faro in de Algarve (Portugal) en Ibiza. De eerste DC-10 van Martinair vertrok dezer dagen naar Ibiza Reisorganisator en Relax-directeur Robert Verlinden vloog in een Falcon Mystère- straalvliegtuig (foto) vooruit om zijn gasten persoonlijk te kunnen begroeten. Uw GASTENHOEK-reporter vloog mee en zag dat ook Ibiza in zijn sas is met een nieuwe stroom vankantievrije Nederlanders. de zon te braden en hen de mogelijkhe den geeft onder leiding van sportleraren allerlei sporten te beoefenen, variërend van Surfen en zeilen, tot paardrijden, trimmen en waterskiën. „De meeste in structeurs komen van het CIOS, daar hebben we inmiddels een erg goede naam”, aldus Vertinden, die zijn spor ting Special-programma dit jaar voor de derde keer uitvoert. plaats te bereiken en dat is gezien de historisch gegroeide tegenstanden tussen beide eilanden een opmerkelijke zaak. de Nassaulaan in Haarlem. Om half twaalf is men in Bennebroek, waar een pauze is ingelast. Om 13.10 uur gaat het verder zuidwaarts. De stoet arriveert om tien voor twee in Hillegom. Om kwart voor drie is de aankomst gepland in Lisse en om tien over half vier in Sassenheim. EN OOK DE ONT WERPEN van het voor aanstaande huis van SmiljadeMihailo- v i t c h, meest in door- Ook de grootste krant van het eiland, de Diane de Ibiza, liet het nieuws In haar zondageditie niet on vermeld en bracht de aankomst van de eerste Nederlandse OP IBIZA IS het ver keer de laatste jaren, zo als overal, flink toegeno men. „Een jaar of zes ge leden werd in het cen trum van Ibiza-stad het eerste stoplicht in ge bruik gesteld; toen liep de hele bevolking nog uit”, herinnert zich R o- bert Verlinden. Maar aan die lichten zijn de Ibizanen zo langza merhand wel gewend ge raakt. Ook aan de brede re wegen, die wel wat landschappelijk schoon hebben gekost, maar de meer afgelegen oorden op het eiland toeganke- belangrijke lijk hebben gemaakt. Narcissen komen er ook op een aantal van de twintig praalwagens die volgende week zaterdag van Haarlem naar Noord- wijk trekt. Dat brengt meer werk met zich mee. „Je hebt 900 tot 1000 narcissen nodig om een vierkante meter van een wagen mee vol te prikken. Bij hyacinten zou je genoeg hebben aan 200 tot 250 bloemen.” Bonkenburg verwacht, dat de jongeren 1 die de wagens straks gaan volprikken, voor een zwaardere taak dan voorheen komen te staan. „Bij de eerste wagen gaat corso-feest, georganiseerd door de Lions- club Bollenstreek. Rond de tentoongestel de praalwagens bruist het die dagen van activiteiten, zo meldt de Lionsclub opgeto gen. Er zijn bars en terrasjes rond een soort Hollands dorpspleintje. Oude am bachten zijn daar te bewonderen. Er is ondermeer een kaasmaker aan het werk te zien. Leerlingen van de Middelbare tuinbouwschool in Rijns burg laten er de kunst van het bloemschikken zien, ’s A- vonds is er volop zang en dans. Men heeft ondermeer een dansgroep uit Tahiti we ten warm te krijgen voor dit feest. DE ONTVANGST VAN de eerste Jumbo gasten op het vliegveld van Ibiza gebeurde op een manier die typisch hoort bij het eiland. Ter wijl elke andere streek vermoedelijk de beste flamengodansers had la ten aantreden in kleuri ge klederdracht vergast ten de plaatselijke auto riteiten de Nederlandse groep vakantiegangers op een swingende mo deshow door lange slan ke meisjes, die je eerder had verwacht in de Skandinavische hoog landen dan in het „klein schaliger” zuiden. zichtig wit en kant, straalden de sfeer uit van het eiland, waar mil- lionairs en hippies tevre den samenwonen. Een uitstraling die je net zo goed ontmoet in de Calle Mayor, waar ook zondag weer een jong en onbe zorgd volkje hun zelfge maakte sieraden en snuisterijen aan het wandelende publiek pro beerde te slijten. Niet op dringerig, maar gelukkig en af wachtend, zoals bij het eiland hoort. En vooral ook ontvankelijk voor alles wat nieuw is. Dat ondervond ook J o- seGisbertDois, di recteur van Viajes Melia op het eiland, dat ook voor Relax als agent op treedt. Afkomstig van Mallorca wist hij op het eiland een s ,...z rf- De witte daken van Ibiza, gefotografeerd vanuit de oude stad Robert Vertinden en zijn vrouw Elly (links op de foto) werden door Juan Manuel Sanchez (rechts) beiden tot eregast van Ibiza uit geroepen Tweede van rechts de uit Santpoort afkomstige Arietta van Drlel, die voor Relax als hos tess op het eiland werkt. juiiiuu in grote opmaak a Ibiza un iinpor- riodistas de los mas im portantes g ’P-, nenódicos de los paisesBajn*5

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 11