ere divisie Eerste grote succes voor Fransman dit jaar Forse zege van De Graafschap Devaluatie van de Gold Race Perspectief voor Borussia MG sportpuntiq I I AJAX FORTUINLIJK IN DEVENTER paarclenkocrsen KNMV: geen risiso met Wil Hartog 31 WOENSDAG APRIL 19 7 9 rt ligt. Afhankelijk van de commerciële invloeden die door Peter Heerkens MARCINELLE. Er bestaat in het beroepswiel- rennen géén klassieker waaraan niet een begrip kleeft dat vergroeide tot kenmerk. Voor de Waalse Pijl is dat de wisseling van het parcours, waaraan periodiek organisatorisch gehannes ten grondslag 25 de opzet van een klassieker dragen, voert de Waal se Pijl door het in rennerskringen alom gevreesde Ardennen-parcours en het veel lieflijker „zwarte land”. Dit jaar was de optel- en aftreksom van de sponsors en organisatie uitgekomen bij de minst zware van de twee. SPORT Schrijvers in glansrol s bal op weg wordt gestuurd naar Van Kooten. Onherkenbaar (Van onze sportredactie) PSV bij NEC TOTAALOMZET 402.887 gulden. IN DE WAALSE PIJL jS- Bernard Hinault Verschrikkelijk blij' Wiersma loopt in op koplopers J! vanuit hun positie bekeken is dat logisch. Ze hebben gelijk, maar ik zit er mee. De ruststand was 2-0, dankzij twee doel punten van Koenders. Dezelfde speler scoorde ook in de tweede helft nog een maal door het benutten van een straf schop. De overige treffers kwamen van Polo en Schreurs. Visser van Heerenveen kreeg een gele kaart. Door dit resultaat heeft De Graafschap, dat op de vierde plaats staat nu 29 punten uit 22 duels, vier minder dan koploper Excelsior. De ont moeting Fortuna SC-Heracles werd ver schoven naar donderdag 3 mei. In die tweede helft kwam Ajax overi gens nog maar zelden over de middenlijn. Dit deels als gevolg van een nog behou dender tactiek en door het stormachtige offensief van Go Ahead Eagles, dat wel een aantal corners uit het hieruit ontstane eenrichtingsverkeer over hield, maar zich In stilte hoopten de Nijmegenaren vu rig dat eenzelfde tot de verbeelding spre kende prestatie kon worden geleverd als vorige maand in het midweekse inhaal- duel tegen Feyenoord. Die illusie heeft PSV, dat een zeer povere indruk achter liet, niet kunnen verstoren. Er zijn zelfs meerdere perioden geweest dat er voor het louter op inzet steunende NEC meer in heeft gezeten. Trainer Leen Looyen, die eindelijk weer eens kon glunderen: „PSV wilde ons uit de tent lokken en daarom mochten we vaak komen. Ge lukkig zijn onze spelers niet overmoedig geworden, want dan ga je absoluut de boot in”. NIJMEGEN. Op het scorebord in het Nijmeegse Goffertstadion prijkten dit seizoen reeds zesmaal de eindcijfers 0-0. Een vertrouwd beeld dus, maar een brilstand tegen PSV oogt heel wat eer voller dan zoals in de beide vorige kleurloze thuiswedstrijden tegen FC Utrecht en NAC. MARCINELLE. De enige grote een daagse beroepswielerwedstrijd in Neder land, de Gold Race (Heerlen-Meerssen), die zaterdag wordt gehouden, mist deze keer de deelname van veel erkende wie- lergroten. Omdat de Gold Race niet past in hun programma, laten alle Italiaanse ploegen het afweten. Daardoor mankeren niet alleen vedetten als Moser, Saronni en Baronchelli, maar ook de in Italiaanse dienst rijdende Belg Roger de Vlaeminck. Ook de winnaar van de Waalse Pijl, Ber nard Hinault, komt zaterdag niet aan de start in Heerlen, evenals de dit voorjaar zo opvallend rijdende Mark Demeyer en zijn ploeggenoten. Ook de equipe, waar van Thurau, Willems en Godefroot deel uitmaken, staat niet op de deelnemers lijst van de Gold Race. De eerste wedstrijd tussen FC Twente en PSV voor de halve finales van het toernooi om de KNVB-beker zal niet op woensdag 18, maar op donderdag 19 april worden gespeeld. Ondanks gebrek aan groot succes, zegt Gerrie Knetemann zich nog steeds ont spannen te voelen. „Natuurlijk had ik graag iets bijzonders gewonnen, maar nu dat niet zo is voel ik me echt niet nerveus. De Nederlandse pikeur Manus Bouw huis is tijdens het Europees kampioen schap voor beroepsrijders, dat gisteren in het Noorse Jarlsberg begon, goed van start gegaan. Na vijf draverijen staat de Nederlander op de tweede plaats achter de Fin Pekka Korpi. weinig fraaie wedstrijd nog op 1-3 geko men, maar achtereenvolgens Tahamata (hij schoot de bal met alleen Nico van l oghel voor zich naar de buitenspel staande Ruud Kaiser), Arnesen en nog De Nederlandse heren-volleybalploeg heeft zich niet kunnen plaatsen voor de finalepoule om de Lentebeker. Gister avond verloor het team in Eskilstuna met 3-0 van Finland. In de Engelse eerste divisie zijn giste ren de volgende wedstrijden gespeeld: Bristol City-Chelsea 3-1, Everton-Coven- try City 3-3, Middlesbrough-Leeds United 1-0, Wolverhampton Wanderers-Liverpool 0-1, Arsenal-Tottenham Hotspur 1-0. gingen van Janssen. Ook na rust slaagde het zeer stroef draaiende PSV dat zon der de geschorste Wildschut speelde, er geen moment in de wedstrijd naar zijn hand te zetten. De dubbele wissel van trainer Rijvers, die Van Kraay en Smit naar de kant haalde en Van Mierlo en Willy Janssen liet opdraven, sorteerde evenmin effect. Geoliede acties waren aan Eindhovense zijde uiterst zeldzaam. Kwam het tot een sluitende combinatie dan toonde de Nijmeegse doelman For- mannoy uitstekend voor zijn taak te zijn berekend. Bij NEC liep het evenmin gesmeerd., maar de Nijmegenaren, die heel wat minder kwaliteit dan PSV in huis hebben, compenseerden hun mis lukkingen met strijdlust. De derde ronde stond bol van strijdlust en de spelers vochten voor iedere schijf of hun leven ervan afhing. In de strijd tussen Wiersma en Drost accepteerde Wiersma in een moderne opening de Roozenburg- opstelling. De beide Friezen waren aan elkaar gewaagd. Frank Drost bracht de spanningen in het spel en loerde op een winstkans. Het leek hem te lukken en ogenschijnlijk bood zich verder winstper- spectief aan. Zo taxeerde Drost de stand ook en ging overmoedig op winst spelen. Daarop bleek Wiersma te hebben ge wacht. Hij ontregelde de aanval en dwong de diep ontgoochelde Drost tot overgave. Rob Clerc zag dit alles met leedwezen aan. Hij zat knap in moeilijkheden tegen Johan de Boer. Na een erg ingewikkelde opening werd alles weer afgebroken en begonnen de spelers opnieuw met de op bouw van de stellingen. De Boer slaagde daar uitstekend in en zette Clerc onder zware druk. Op het nippertje kon Clerc remise afdwingen. De tweede koploper, Gerrit Boom, altijd goed voor de meest vreemde capriolen op het dambord, trof in de Leidenaar Evert Bronstring een gelijkgestemde ziel. Naar hartelust kon Bronstring zich in zijn ge liefde specialiteit, het randspel, uitleven. Het mag dan ook een wonder heten dat (Van onze dammedewerker) ZEVENAAR. Harm Wiersma heeft in de derde ronde van het damtoernooi om de nationale titel in Zevenaar eindelijk toegeslagen. Hij trof daarmee niemand minder dan de huidige nationale kampioen Frank Drost. Rob Clerc en Gerrit Boom kwamen niet verder dan remise, zodat Wiersma nog maar één punt achter staat op de beide koplopers. Donderdag zal Hartog door dr. Goossen in Haarlem worden gekeurd. Hartog: „Ik ben weer in training en kan naar mijn smaak best op de motor stappen. Maar ik kan me voorstellen dat de KNMV een verklaring van een arts wil zien waarin ik fit ben verklaard”. Anderhalve week geleden maakte Har tog tijdens een trainingsrit op het circuit van Zandvoort een val. Hij brak zijn on derarm en liep een lichte hersenschud ding op. Enige dagen heeft Hartog in een ziekenhuis in Haarlem gelegen. 23 23 23 22 22 23 23 23 23 23 23 23 23 23 22 23 23 22 16 14 11 12 12 11 9 7 6 7 4 4 5 5 4 2 4 2 3 6 10 5 4 4 7 10 10 7 12 12 9 9 9 12 6 5 4 3 2 5 e 8 7 6 7 9 7 7 9 9 9 9 13 15 35 34 32 29 28 26 24 22 21 20 20 19 19 17 16 14 9 64-22 41-19 38- 14 39- 17 62-32 34-30 34- 28 35- 28 17-31 32-39 22- 31 23- 36 25- 38 30-47 20-39 17-32 26- 42 15-49 DUISBURG (SID/ANP). Borussia Mönchengladbach, dat dit seizoen in de Bundesliga geen enkel uitzicht meer heeft op het behalen van de landstitel staat met een been in de finale van het toernooi om de UEFA Cup. HENGELO (ANP). Wil Hartog heeft nog geen „vrijbrief” om op tweede paas dag te kunnen deelnemen aan de paasra- ces, die in Hengelo worden gehouden. De KNMV, onder wier auspiciën deze races worden gehouden, eist een doktersver klaring, waarin Hartog volledig genezen wordt verklaard. Ajax Roda JC Feyenoord PSV AZ'67 Sparta GA Eagles Twente MW Utrecht PEC Zwolle NAC Den Haag Vitesse Haarlem NEC Volendam VW HINAULT: De thuisclub probeerde na deze gelijk maker in de negende minuut snel van de lichte wanorde in de defensie van Ajax te profiteren, zonder evenwel tot succes te komen, al waren Hans Salfischberger, Kees van Kooten en Wim Woudsma wel elk een keer dicht bij een tweede doelpunt voor Go Ahead Eagles, dat evenals Ajax trouwens een verre van solide indruk in defensief opzicht achterliet. Terwijl de Deventenaren echter bijzonder slordig met de geboden kansen omsprongen, had Ajax (weer met Tahamata in de ploeg) aan een kleine kans voldoende om voor de tweede keer een voorsprong te nemen. Uit een afgedwaalde voorzet vanaf de linkerflank belandde de bal namelijk bij de grillige Tscheu la Ling, die het leer op tijd naar de mee opgerukte vleugelverde- diger Hans Erkens afspeelde. Hij zorgde met een afstandsschot voor 2-1. Toch had het daarna weinig aan ge scheeld of de thuisclub was nog in diezelf de 37ste minuut naast Ajax gekomen als de zwak leidende scheidsrechter Van Et- tekoven een overtreding van Piet Schrij vers tegen de doorgebroken Salfischber ger had bestraft met een strafschop. Van Ettekoven, die vlak na rust een doelpunt van Kees van Kooten om dubieuze rede nen afkeurde, liet tot grote verbazing van de ruim 17.000 toeschouwers evenwel doorspelen en haalde zich in de tweede Verbeten vechtend slaagden de Gof- fertbewoners, bij wie de geblesseerde Marijnissen en Hoogendoorn het veld ruimden voor Peter Hendriks en Koe nen, de ditmaal niet zo hatelijke 0 vast te houden. Het ene winstpunt was tegen dit teleurstellende en onherkenbare PSV zeker een terechte beloning. Nog voordat Ajax aan het lastige kar wei tegen Go Ahead Eagles was begon nen, moest de formatie van Cor Brom een overigens gevoelige tegenslag incasseren. Doordat centrumspits Ray Clarke gebles seerd raakte aan zijn knie tijdens de war- ming-up moest Brom namelijk andermaal een beroep doen op de jeugdige Ruud Kaiser, een invaller die tegen zijn oude ploeg uitstekend begon. Want al na zeven minuten tikte hij de bal achter doelman Nico van Zoghel, die bij deze openings treffer, volgend op een dieptepass van Frank Arnesen, verre van vrijuit ging. Erg lang bleef deze 0-1 stand niet ge handhaafd, want Go Ahead Eagles rea geerde fel en met succes. Nadat rechts buiten Jan Groeneweg doelman Piet Schrijvers al een keer tot een snelle reac tie had gedwongen, mocht diezelfde Jan Groeneweg opnieuw aanleggen. In plaats van een doelpoging koos Groeneweg nu voor een voorzet richting Kees van Koo ten, die van dichtbij geen moeite had om de vergeefs graaiende Piet Schrijvers koppend te verslaan: 1-1. DILBEEK-PRIJS (2020 m) 1. Sergio Fortuna (R. L. Pools) 2.54,4, 1.27,2, 2. Rose Bowl, 3. Simon Marijke. Winnend 1,40 plaats 1,20 1,30 kop pel 2,40. Teirlinck (Bel), 12. Henk Lubberding (Ned), 14 Gerrie Knetemann (Ned), 29. Jos Schipper op 1.36, 31. Frits Pirard z.t., 34. Johan van de Velde z.t., 42. Adrie van Houwelingen z.t., 49. Piet van Katwijk op 6 minuten, 52. Fedor den Hertog z.t., 56. Roy Schuiten op vijftien minuten, 59. Bert Pronk z.t. DOETINCHEM. De Graafschap heeft gisteravond de inhaalwedstrijd in de eerste divisie tegen Heerenveen met 5 - 0 gewonnen. Groeneweg (links) legt de basis voor het gelijkmakende doelpunt van Go Ahead. Ajacied Meutstege kan niet verhinderen dat de KORTRIJK-PRIJS (2920 m) 1. Pinocchio (J Wagenaar) 4.16,2 1.27,7, 2. Remy Princess, 3. Right van Boko Winnend ƒ2,70 plaats ƒ1,20 1,40 koppel ƒ6,20. Roeselaereprijs )2000 m) 1. Noble Duke (T. H Kooyman) 2.44.2 1.22.1, 2. Pimpelmees H, 3. Peter Snell. Winnend 28.40 plaats 4.70 1.80 1.90 koppel 62,00 trio 1312.20. AVERBODEPRIJS (2020 m) 1. Prizefighter (Mej. Poort) 2.46.3 1.22.3, 2. Orpheus, 3. Limbus Hanover. Winnend 2.60 plaats 1.50 2.10 3.20 koppel 16.00. TONGERPRIJS (2440 m) 1. Perfect Wilkes (M. A Pools) 3.23.7 1.23.5, 2. Prins Buitenzorg, 3. Milly B. Niet gestart Mesquita. Winnend 2.50 plaats 1.10 4.50 3.80 koppel 23.80. Trio 342.70. WEVELGEM-PRIJS (1600 m) 1. Robin Buiten zorg (J. Wagenaar) 2.08,3, 1.20,2, 2. Rexi, 3. Noordloper M. Winnend ƒ1,80 plaats ƒ1,20 ƒ1,80 ƒ4,10 koppel ƒ5,40. Trio ƒ219,20. verder keer op keer verslikte in de massa le afweer van Ajax met doelman Piet Schrijvers in de glansrol. Bijna waren de Amsterdammers vlak voor het einde van de spannende, doch In vergelijking tot andere jaren maak ik beslist geen zwakkere uitslagen. Boven dien jaagt Peter Post me niet op. Hij is zelf wielrenner genoeg geweest om te weten hoe moeilijk het is om vanuit een positie zoals ik die heb een bijzondere uitslag te maken. Misschien dat het me zaterdag in de Gold Race lukt”. De geschiedenis van de Waalse Pijl heeft geleerd dat een parcours door het „pays noir” geen automatische aanslag betekent op het niveau van de erelijst. In 1963 bijvoorbeeld kwam de naam van Raymond Poulidor op de eerste plaats van de uitslag. En in 1968, toen men ook weer eens noodgedwongen afweek van het Ardennen-circuit, waaraan de Waalse Pijl eigenlijk zijn faam dankt, won Rik van Looy. Gisteren werd andermaal de makkelijkste van de twee routes geno men, wat betekende dat de eerste grote strijd pas op twintig kilometer van de aankomst begon, en opnieuw krikte de reputatie van de triomfator het nodige op: Bernard Hinault. Hij won overigens zon der de concurrentie van de grote drie in de voorjaarsklassiekers, Raas, Moser en De Vlaeminck. Deze hadden alle drie een dag rust genomen. Bernard Hinault mag dan dit voorjaar nog weinig opzienbarends gepresteerd hebben, zijn klasse is alom erkend. De afgelopen weken werd Hinault echter aangepakt in enkele Franse kranten, die vonden dat zijn vorm niet correspondeer de met de naam die hij opbouwde. Het enige dat hij won was de tijdrit in het Criterium Nationale. „En dat vonden ze te weinig", sprak Hinault in Marcinelle grimmig. „Ik bouwde de afgelopen maanden met regel maat aan mijn conditie, maar dat leidt nu eenmaal nooit meteen tot grote uitslagen. De journalisten beseften dat te weinig en ik zocht naar mijn revanche. Het is nu gelukt en ik ben daar verschrikkelijk blij om. Dat Bernard Hinault zijn wraakoefe ning in de Waalse Pijl zou kunnen afma ken, leek onwaarschijnlijk toen hij met de veel snellere Giuseppe Saronni en de ge vaarlijke outsider Bernt Johansson (knecht van Gibi Baronchelli) naar de eindstreep reed. Ze hadden elkaar gevon den op zeven kilometer van Marcinelle waar Bernard Hinault na een opzienba rende korte solo contact kreeg met de even tevoren ontsnapte Saronni en Jo hansson. Saronni, die voor het eerst na Milaan- San Remo weer een klassieker reed: „Ik voelde me zeker van de overwinning. Hi nault leek me geen enkele bedreiging, maar hij verraste me volkomen”. De aan val van de Fransman was uiterst simpel HILVERSUM. De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen in Hilversum zijn: WAREGEM-PRIJS (2000 m) 1 Remonte (G A Ligthart) 2.53,7 1.26,4, 2. Robertino D, 3. Petra Bronstee. Winnend 35,- plaats 6,40 3,50 ƒ7,30 koppel ƒ243,40. Trio ƒ22.169,20. LOKEREN-PRIJS (2000 m) 1. Pronto Laguna (C Disselkoen) 2.48,2, 1.24,1, 2. Orlando, 3. Onet- te Maaldrift. Winnend ƒ5,20 plaats 1,70 ƒ1,80 2,00 koppel 5,60. Niet gestart: Our Again en Milo. se verdediging. Ook NEC, dat de vorige week geblesseerd geraakte spits Surau minstens acht weken zal moeten missen, kreeg ondanks tomeloze ijver de Eindh ovenaren niet uit hun evenwicht. Het duurde tot in de slotfase van de eerste helft voordat de Goffertbewoners hun schroom aflegden. Na wat speldeprikken uit de tweede lijn (Marijnissen en Sije Visser) moest doelman Van Beveren meer handelend optreden bij lofwaardige afrondingspo- STERREBEEKPRIJS (2440 m) 1. Ringo (jisj. de Leeuw) 3.32.4 1.27.0, 2. Petite Monique, 3. Pepe Nardinclant. Winnend 4.50 plaats 1.60 1.40 1.90 koppel 5.50. PSV’s tactiek was er inderdaad op gericht via lange ballen van Willy van der Kuylen de spitsen in beweging te brengen. Maar zelden slaagde de Eindh ovense opzet. Pas halverwege de tweede helft kon René van de Kerkhof een van zijn onstuitbare demarrages plaatsen. Zijn vlijmscherpe voorzet, bedoeld voor de als centrumspits opererende Deijkers werd op het kritieke moment onder schept door voorstopper Dries Visser, het grootste struikelblok in de Nijmeeg- Gisteravond speelde Borussia met 2-2 gelijk in de eerste wedstrijd van de halve finales tegen MSV Duisburg. In een erbar melijk slecht gespeelde wedstrijd hebben MSV Duisburg en Borussia de 25.000 toe schouwers weinig waar voor hun geld gegeven. Zo armoedig was het spel van beide ploegen dat het teleurgestelde pu bliek herhaaldelijk met fluitconcerten zijn misnoegen over deze „mislukte” eer ste halve-finalewedstrijd kenbaar maak te. Zelfs bondstrainer Jupp Derwall uitte zijn teleurstelling na afloop: „Zelden heb ik dit seizoen een slechtere wedstrijd ge zien. Beide teams gingen mank aan initia tief. Ik vermoed wel dat Borussia de finale haalt. Al met al heeft de ploeg meer kwali teit dan MSV”. Het scoreverloop was als volgt: 47. Worm 1-0, 63. Simonson 1-1, 64. Fruck 2-1, 76. Lausen 2-2. De scheidsrechter in Duis burg was de Zweed Erikson, die verdedi ger Hannes van Borussia een gele kaart gaf OUDENAARDE-PRIJS (2000 m) 1. Sera (G. A. Kolman) 2.47,5 1.23,8, 2. Romientje, 3. Peter Thelma. Winnand ƒ4,70 plaats ƒ2,30, ƒ1,80 ƒ2,50 koppel 13,90. Trio 147,50. Niet gestart: Robin H en Parlando. (Van onze sportredactie) DEVENTER. De belangrijkste conclusie, die aan de 1 -1 overwinning van Ajax op Go Ahead verbonden kan worden is wel dat de Amsterdammers weer lijstaanvoerder in de eredivisie zijn geworden. De wijze, waarop dit gisteravond in een vrijwel uitverkocht stadion van Go Ahead Eagles gebeurde, doet wat Ajax betreft echter weinig goeds vermoeden, want evenals in de uitwedstrijd van twee weken geleden tegen FC VVV hadden de hoofdstedelingen alle geluk en de steun van de arbiter nodig om tenslotte te kunnen zegevieren. geweest: een knetterende demarrage, waarop Saronni had kunnen rekenen (het was immers Hinault’s enige kans), maar wat hij vergat. Met enkele forse trappen reed Bernard Hinault in één klap naar zijn eerste grote succes van dit wielerjaar. „Het heeft me tot op heden in de koersen ontbroken aan echte winstkansen”, aldus Hinault. „Wan neer je eenmaal naam hebt valt het niet mee om een flinke uitslag te maken”. Gerrie Knetemann kon er na de Waalse Pijl van meepraten. In zijn drang om de wereldkampioenstrui, die hij draagt op vallend te tonen, was het hem weer niet gelukt. Knetemann eindigde als veertien de in de stevige kopgroep (waarin de Nederlandse vertegenwoordiging behalve Knetemann bestond uit Zoetemelk, Kui per en Lubberding), die op ongeveer 20 kilometer voor het einde ontstond en waarin alle kanshebbers zich verzameld hadden. Knetemann: „Ik heb wel geprobeerd iets bijzonders te presteren, maar ik ben er wel achter dat dat een stuk moeilijker is nu ik als wereldkampioen rijd. Er wordt meer op me gekoerst. Vroeger kon ik „snuffelen”, maar nou moet ik de anderen losfietsen en dat valt niet mee. Wanneer ik demarreer nemen ze geen kop over en helft grote moeilijkheden op de hals door de vele uit onmacht geboren overtredin gen slechts met een vrije trap af te doen. eens Tahamata faalden deze keer in de afwerking. Voor oefenmeester Cor Brom reden om het bikkelharde duel enigszins vertwijfeld af te doen met de opmerking: „Het was een vreemde wedstrijd”. De uitslag van de Waalse Pijl is: 1. Bernard Hinault (Fr.), de 248 km in zes uur en veertien minuten, 2. Giuseppe Saroni (It) z.t., 3. Bernt Johansson (Zw) z.t., 4. op zeventien seconden. Marc de Meyer (Bel), 5. Fons de Wolf (Bel), 6. Marc Renier (Bel), 6. Marc Renier (Bel), 6. mare Renier (Bel), 7. Joop Zoetemelk (Ned), 8. René Bittinger (Fr), 9. Hennie Kuiper (Ned), 10. Willy het duel in een rustige remisestand ein digde. Geert van Aalten uit Husen was op dreef tegen Jan de Ruiter. Hij dreef de bondstrainer zo in het nauw, dat het voor de toeschouwers duidelijk was dat Van Aalten ging winnen. Maar het zat de Huse- naar niet mee. In een vijf-om-vijf-stand zat er toch nog een niet te vermijden remisegaatje in. Bijna zes uur heeft Johan Bastiaannet op de stellingen van John van den Borst gebeukt. Hij slaagde er echter niet in het verzet te breken. Uitgeput, maar voldaan tekende Van den Borst voor remise. Joost Hooijberg incasseerde tegen Harm Jansen zijn derde nederlaag. Jannes van der Wal speelde een uitge kookte partij tegen Jos Stokkel. Met een triomfantelijke blik in zijn ogen nam Stokkel een combinatie, die hem wel ma teriaal kostte, maar hem vlak bij de dam- lijn bracht. Van der Wal schrok er niet van. Hij had alles terdege berekend en speelde feilloos naar de winst. Stand na drie ronden: 1. Clerc en Boom bei den 6 punten, 3. Wiersma, De Ruiter en Jansen allen 4, 6. Van der Wal, Van der Borst, De Boer en Bronstring allen 3, 10. Stokkel, Drost, Basti aannet en Van Aalten allen 2, 14. Hooyberg 0. „REVANCHE

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 31