schrijvende lezers d.e Vilder filatelie Grotrian- Steinweg. Ons nieuwste merk. -.i Flevohof Door de Zaan Rondvluchten De Efteling Delta-Expo T(r)ips HAARLEM-AJAX CLUB POMME ra Bang&Olufeen Alphenaar MEUBELEN DeSiGNO -INTERNATIONAL r ei 2e PAASDAG Hondepoep 3 even tui Wi j denken anders Vi taenker anderledes Hondepoep 5 Hondepoep 2 Hondepoep 6 Nieuwe stadsbussen •I Hondepoep 4 II Dienstweigeraars Havenontwikkelingen 13 VRIJDAG I 3 APRIL 19 7 9 VARIA 0 om 14.30 uur Haarlem rekent op u!!' 33-143 Eigenaar Chr. Blom Dag. geopend 18-3 u. Zond. 17-3 uur Eksklusief dineren van 18-21 uur. Na 21.30 uur heerlijke snacks-borrelen- dansen. BAR-DANCING-GRILL KERKSTEEG 2 - ZANDVOORT 'ir-'-' CANADA! L Bahama;:. I (AD VER TENTIES) een het een (AD VER TENTIE) O Onderweg wordt er in de verwarmde rondvaartboot een uiteenzetting gegeven van de Zaanse historie en een toelichting van wat er te zien is. „ER even tussen UIT" is een rubriek met t(r)ips voor onze lezers, die er eens een paar uur of wat langer uit willen In het park zijn duizenden bloembollen gepoot en de nationale coniferentuin bij het akkerbouwbedrijf wordt uitgebreid emt ca. 1100 soorten, waaronder zeer zeld zame exemplaren. Kortom, in 1979 valt er weer van alles te kijken en te doen op Flevohof. De Paasda gen zijn een goede gelegenheid met het hele gezin te komen kennismaken met al het nieuwe dat Flevohof dit jaar te bieden heeft De prijzen zijn gehjkgebleven aan die van vorig jaar: 7,50 voor volwassenen en ƒ5,- voor kinderen (van 3 tm 12 jaar). Parkeren is gratis „De Efteling”, in KAATSHEUVEL is weer geopend. Men kan in dit bekende natuurpark terecht dagelijks tussen 10 en 6 uur ('s maandags is de kassa gesloten om 5 uur). Behalve een bezoek aan bij orchideeën-vereniging met 17 april een genoegen, des te meer ergernis voor vele anderen die een schoon milieu prefereren boven de huidige chaos Misschien dat de overheid er een oplossing voor heeft G ZWENNF Velserduinweg 173 - IJmuiden Tel. 12346 Hoe anders, willen wij u graag tonen en laten horen. ANDORRA (FRANSE POST), propaganda voor de natuurbesci m.ïug verscheen op 9 april een z< 'van 1.20 F. met de voorstelling van De heer P. Schoorl uit Santpoort-Zuid heeft groot gelijk als hij stelt, dat de gemeentebestuurders niets aan het pro bleem hondepoep doen, maar hij gaat te ver als daarvoor de hondebezitters moe ten worden gestraft. Als eigenares van twee honden heb ik al vaak geprobeerd een omheind veld ter beschikking te krij gen om de honden uit te laten. Helaas te vergeefs. Omdat er ook steeds meer bos sen worden gesloten, wordt ook het pro bleem steeds groter. Het heeft echter geen zin om alleen maar aan te komen dragen met het advies geen honden meer te hou den; het is ook niet rechtvaardig. Voor sommige mensen betekent een hond zeer veel, zoals voor anderen hun kinderen. Wij zeggen toch ook niet, als er weer het nodige is vernield, laat de mensen maar zoveel betalen dat ze zich wel bezinnen voordat ze aan kinderen beginnen. De hondenbelasting in Haarlem is beslist vol doende, zeker als je weet dat die gebruikt wordt om de begroting sluitend te krijgen. Voor kinderen (vernielende of niet) wordt alleen nog maar door de maatschappij betaald. Helaas zijn er ook slechte honde bezitters, maar daarom hoeft toch niet iedereen over één kanr te worden gescho ren. Ik hoop dat er in alle redelijkheid een goede oplossing voor dit probleem kan worden gevonden. MEVROUW C. LEUVEN, Haarlem. w 7 stempennen 8 snaar 9 gietijzeren raam 10 kast 11 zangbodem 12 rib 13 deksel 14 klavierklep 15 klavierbodem 16 pedaal 17 glijblokken Zaterdag 14 april en beide paasdagen kan men een 50-minuten durende rond- vaarttocht maken over de Zaan, die zijn begin- en eindpunt heeft op de Zaansche Schans, gelegen over de Julianabrug in ZAANDIJK. Daar vertrekt deze drie da gen op alle hele uren van 10 tot en met 5 Uur de rondvaartboot „Czaar Peter" van de steiger nabij de mosterdmolen De Huisman. De boot „toert" niet alleen langs de huizen van de Zaansche Schans en de molens, maar ook langs de koopmanshui zen van de Gortershoek in Zaandijk en langs de fabriekscomplexen van Koog aan de Zaan en Wormerveer Ook dit jaar kunnen tot ongeveer medio oktober iedere zaterdag met NLM City hopper rondvluchten vanaf SCHIPHOL gemaakt worden. Tijdens de tocht van 30 minuten zal op een hoogte van 400 meter over historische steden zoals Amsterdam. Alkmaar, Hoorn, Volendam. Marken en Naarden worden gevlogen. De prijs van de rondvlucht met'een Fokker Friendship .bedraagt 45: voor kinderen tot 12 jaar 35. Als extra attentie ontvaïïgt elke pas sagier een luchtdoopcertificaat en prentbriefkaart van het vliegtuig. 1 LEEUWARDEN De kynologische club „Friesland" heeft 2e paasdag van 10 tot 5 uur in de Frieslandhal haar 15e internationale hondententoonstelling uit geschreven. In het hoofdpavil/oen van Flevohof is klederdrachtenshow ondergebracht Moeilijk woord misschien, maar het staat wel voor een van de beste pia no's en vleugels ter wereld. En dat staat het al meer dan 100 jaar! Alphenaar stelt u nu in staat dat zelf te konstateren. De degelijkheid en voortreffelijke afwerking zelf te bekijken. Zelf achter het klavier te gaan zitten, de lichte maar steeds konstante aanslag te voelen en voor al de klank te horen. De sonore bas, het ronde midden en de stralen de diskant. U zult begrijpen waarom Grotrian- Steinweg het verdient om in het grootste pianocentrum van Kenne- merland en de Bollenstreek een vaste plaats te krijgen. - In uw rubriek Schrijvende Lezers maakte de heer P. Schoorl gewag van de hoeveelheid hondepoep. die op ons grond gebied wordt achtergelaten. Als men zich, om maar eens een voorbeeld te geven, naar Beeckestein begeeft om je daar in het gras, neer te vleien, ben je wel ver plicht enig gereedschap mee te nemen om de' honde-uitwerpselen te verwijderen Hoe meer honden men heeft tot eigen T amgeversvanbeeldengeluid Geautoriseerd B&O-dealer: KRUISWEG 45-49, HAARLEM. 023 320244. BIJ STATION EN PARKEERGARAGE GROOT-BRITTANNIË. Naar aan leiding van de rechtstreekse verkie zingen voor het Europese Parlement' in juni a.s. worden op 9 mei vier zegels verkrijgbaar gesteld, die verschillen de voorstellingen geven van een hand die een stembriefje in de bus werpt, waarop de vlaggen van de negen lan den van de Europese Gemeenschap. De waarden zijn 9 p„ 10.5 p„ lip. en 13 p. De zegels werden door Stafford Cliff ontworpen (afbeelding). ITALIË. In de reeks gewijd aan het toerisme werden op 30 maart vier ze gels in omloop gebracht met verschil lende Italiaanse landschappen en stadsgezichten: 70 L. Piazza II Risor- Bijdragen voor onze rubriek „Schrijvende lezers" dienen aan de volgende voorwaar den te voldoen: maximale lengte van 250 woorden. Inci denteel kan de redactie overschrijding van deze limiet toestaan, namelijk wan neer zij meent dat het onderwerp van een bepaald ingezonden stuk dit recht vaardigt ondertekening met naam en woonplaats. Daarnaast moet aan de redactie het vol ledige adres bekend worden gemaakt anonieme brieven worden niet geplaatst. geen persoonlijke aanvallen. De inhoud van brieven mag niet kwetsend, grievend of beledigend zijn. Lezers doen er goed aan hun telefoonnum mer aan de redactie op te geven, zodat deze snel contact kan opnemen, bijvoorbeeld over bekorting van de brief. Lezers zonder telefoon kunnen de redactie meedelen te gen bekorting geen bezwaar te hebben. Indien zij dat niet doen, wordt, in het alge meen gesproken, een te lange brief gere tourneerd. Met de teneur van de ingezonden brief van de heer-P Schoorl uit Santpoort Zuid ben ik het volkomen eens. maar zou de argumentatie nog iets willen versterken In de loop der jaren heb ik meer dan dertig landen in Europa, Afrika en Azië bezocht en heb daarbij kunnen constate ren, dat de hondenvervuiling nergens zo'n catastrofale omvang heeft aangenomen als in Nederland De oorzaak ervan is duidelijk, want uit recente statistieken is gebleken, dat het aantal honden per 100(1 inwoners nergens zo groot is als hier Gezinnen met 2 en 3 honden zijn al geen zeldzaamheid meer. Wel nemen de protes ten van de bevolking en diverse milieu groepen hand over hand toe. maar tot enig zichtbaar resultaat hebben deze tot dus verre met geleid Nu schijnen de gemeen tebestüren van Amsterdam. Rotterdam. Den Haag en Utrc eht tot krasse maatrege len over te gaan om aan deze onhoudbare toestand een einde te maken Maar in Haarlem schijnt de overheid daartoe niet in staat te zijn, bewerende ,dat daarvoor de nodige mankracht bij de politie en de gemeentereiniging niet aanwezig is. Straatsurveillance zoals we die vroeger kenden bestaat eenvoudig niet meer: al leen zijn er enige wijkagenten aangesteld (één agent per rayon van 20.000 inwoners') maar dit is slechts als een misplaatste grap te beschouwen In Duitsland en de USA is de overheid wél in staat om krach tig op te treden in de vorm van scherper toezicht en het opleggen van extra zware boetes Terloops wil ik nog opmerken dat ik bij mijn bezoeken aan de Oostblok landen overal heb moeten constateren dat politie en reinigingsdiensten zo goed geor ganiseerd zijn dat de openbare weg overal angstvallig schoon wordt gehouden, niet alleen wat betreft het hondenvuil, maar ook het wegwerpen van papier, etenswa ren en andere ongerechtigdheden wordt streng onder controle gehouden. Neder land had vroeger de naam een der schoon ste landen te zijn, maar dat kunnen we nu niet meer zeggen: -het is langzamerhand één der smerigste landen geworden! Aan de buitenlandse toeristen valt dit steeds meer en meer op. Ik overdrijf niet te zeggen dat we in ons - kleine land, wat vervuiling betreft, van een nationale ramp kunnen spreken, H G FABER. Haarlem Met een aantal paasaktn iteiten opent FLEVOHOF. 150 hectare Kijk. Speel en Doe-Park. het seizoen 1979 Voor de kin deren zijn er op beide paasdagen om 13.00, 14.00 en 15.00 uur eierzoekwedstrij- den. waarna ze de gevonden eieren zelf kunnen beschilderen in één van de huisjes in het kinderdorp Dit jaar zijn er talrijke nieuwe exposi ties te zien, terwijl ook de kinderboerde rijen, tuinen en parken belangrijke uit breidingen hebben ondergaan Een grote - permanente klederdrachtenshow is in het hoofdpaviljoen te bewonderen. Kle derdrachten, die ook nu nog worden ge dragen, aangevuld met mutsen uit heel Nederland, sieraden en andëre voorwer pen. worden m schitterende taferelen ge presenteerd. In de hal van het hoofdpavil joen is een grote Zwitserland-show te zien, opgezet door het Zwitsers Verkeersbu reau. De heer P Schoorl heeft in zijn ingezon den brief van vorige week nog al wat „heilige koeien" vergeten, namelijk de au to's, die dagelijks een behoorlijk portie gif over de bevolking uitstorten. Gelukkig stelde de schrijver, dat iedere vervuiler moet betalen Ik wil maar zeggen, dat wij met z'n allen voor een leefbare wereld moeten zorgen en niet altijd fitten op een ander als jezelf ook tot de vervuiling bij draagt. MEVROUW H ERBRINK, Haarlem gimento in Asiago. 90 L. panorama van Castelsardo. 170 L. gezicht op Orvieto met de Dom, en 220 L blik op Scilla. De zegels zijn door Emidio Vangelli ontworpen. JERSEY Naar aanleiding van de 25e Internationale Luchtrally komen op 24 april vijf zegels tot uitgifte met voorstellingen van Vliegtuigen in de lucht: 6 p Percival Mew Gull. 8 p. De Havilland DHC 1 Chipmunk, 10.5 p. Druine D 31 Turbulent, li p. De Havil land DH82H Tiger Moth en 13 p. North American Harvard Mk 4. De ontwer per is Anthony Theobald uit Reading (afbeelding). LUXEMBURG. Op 30 april verschij nen twee „Europa"-zegels, naar foto's van Frangois Schroeder en Marcel Wietor: 6 F. postkoets en 12 F. muurte lefoon van de firma Schaeffer Mon- tanus (Frankfurt am Main) uit ca. 1900. Op dezelfde datum worden ook vier herdenkingszegels verkrijgbaar gesteld: een 2 F. ter herinnering aan de boerenopstand tegen de Franse bezet ters 180 jaar geleden (reprodukties van twee bronzen reliefs), een 5 F. voor het 150-jarig jubileum van de Luxem burgse dialectpoëzie (beeltenis van de eerste dialectdichter Anton Meyer.' 1801-1875), een 6 F. naar aanleiding van ..100 jaar Thomas-procédé in de staalindustrie” (beeltenis van Sidney Gilchrist Thomas. 1850-1885. met een converter op de achtergrond) en een 9 F. ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Luxemburgse Beurs (plafondschilderij in de grote zaal van de Beurs van Parijs). De zegels werden, door Eugène Lacaque uit Mulhouse ontworpen en gegraveerd (afbeelding) SOVJET-UNIE. Ter herdenking van de honderdste geboortedag van de be roemde natuurkundige Albert Ein stein (1879-1955) verscheen op 16 maart een zegel van 6 kop. met zijn portret. De zegel werd door P. Bendel ontwor pen (afbeelding). K j F HEYMANS mutus pyrenaicus). naar ontwerp vai Pierrette Lambert (naar H. Heinzel) in zomerkleed (afbeelding). ANGUILLA. Ten gevolge van wijzi ging van de posttarieven werden ze; koerserende frankeerzegels met eet nieuwe waarde overdrukt, onder ge lijktijdige doorhaling van de oudt waarde: 12, 14. 18. 25, 38 en 40 c. oj resp. 1.2, 3, 4. 6 en 10 cents (afbeelding in ..Filatelie" d.d. 10 maart). BAHAMAS. Ter gelegenheid vat het Internationale Jaar van het Kim 1979 kwamen in maart vier zegels to uitgifte: 5 c. peuter reikt naar handel van volwassene. 16 c. kinderen spelet haasje-over. 21 c. meisje bij touwtje springen en 25 c. blokken met de let ters „IYC" (International Year of the Child) en het embleem van het Jaar (afbeelding). CANADA. Drie nieuwe frankeerze gels zagen op 8 maart het licht: 17 c. re lief-portret van koningin Elizabeth II. 17 c. parlementsgebouwen in Otta wa en 35 c. Weymouths den (Pinus strobus), in Canada „Eastern white pine" genoemd Alle zegels versche- nen in vellen, de 17 c. parlementsge- bouwen ook in rollen. Met voorstellin- gen die gelijk zijn aan deze 17 c. wer- t den op 28 maart twee zegels van 1 c. en 5 c. in omloop gebracht, die uitslui tend in postzegelboekjes van 50 cents (samen met andere waarden) verkrijg baar zijn (afbeelding). CYPRUS. Drie „Europa "-zegels zul- t len op 30 april het licht zien, ontwor- pen door G. Simonis: 25 m. oude post- L koets, envelop en moderne postauto: 75 m. oud telefoontoestel, satelliet en grondstation; en 125 m. oud stoom- L schip, enveloppen en straalvliegtuig. P De zegels zijn op papier met water merk gedrukt (afbeelding). DUITSLAND (DDR) Met voorstel- lingen ontleend aan de automobiel- P show in Zwickau werd op 3 april een klein velletje in circulatie gebracht, bestaande uit een zegel van 20‘Pf. (auto „Horch 8". bouwjaar 1911). een tussenveld met voorstelling van de VEB Sachsenring Automobilwerke Zwickau (daarvóór een autotransport- r wagon van de Deutsche Reichsbahn) F en een zegel van 35 Pf. (de Trabant p 601 S de luxe”, bouwjaar 1978). De ontwerper is Joachim Riess uit Karl- Marx-Stadt. Voertuigen op rails uit de DDR worden afgebeeld op een serie van vier zegels, die op 17 april zal verschijnen: 5 Pf. treinbus MXA, 10Pf. kiepwagon Type Us-y, 20 Pf. diesel lo comotief BR 110 en 35 Pf. autotrans- portwagon Type Laaes. De zegels wer den door Detlef Glinski uit Berlijn ontworpen (afbeelding). WASSENAAR 10.(100 eieren zijn ver stopt op het terrein van het recreatiecen trum „Duinrell" Kinderen van 4 tof en met 10 maar mogen er op le paasdag om 2 uur gratis naar zoeken. WASPIK Traditiegetrouw is op 2e paasdag in Waspik (w.v. Waalwijk) een oud-ambachtenmarkt Ruim 50 handwer klieden geven er tussen 11.30 en 6 uur demonstraties. Verder zijn er shows van vendeliers, schutters en tamboers. DRIEBERGEN Op het terrein van de MAVO-school aan de Oranjelaan wordt zaterdag 14 april van 8 tot 12 uur een bijenmarkt gehouden. Er zijn ook demon straties kaarsen maken en men krijgt in de school voorlichting over bijen en bijen» houden Naar mijn mening is de heer P Schoorl, ten aanzien van de hondebezitters, een behoorlijk eenzijdige mopperkont Ge steld wordt dat de uitwerpselen van de hond ziekten kunnen veroorzaken en dat de kinderen er last van hebben bij het spelen. Ik ben het daar wel mee eens, maar laten we sportief zijn en eens kijken wat er verder allemaal op straat ligt. Siga- rettepeuken bij de vleet, papiertroep', on der andere bij patattenten, half uitge kauwde eetwaren en niet te vergeten de smeerlappen die tegen de „heilige koeien" (auto's) staat te wateren of daarop hun magen legen. Waarom mensen die een dier hebben financieel zwaarder belasten als alternatief voor kinderloosheid of' ou dere mensen die door een dier hun een zaamheid wat trachten te vergeten? Men sen met kinderen krijgen kinderbijslagen zie eens wat die kinderen allemaal- vernie len. Wat tachtig percent van onze bevol king nodig heeft is opvoeding. We worden allemaal veel te gemakkeliik J. J E. STEFELS. Haarlem voorbeeld het Sprookjesbos en Spookslot, valt er een ritje te maken met de Stoomtrein. De toegang voor een hele dag kost I 8, alle attracties zijn dan gratis, kinderen tot 3 jaar mogen gratis naar binnen die hun tijd vooruit zijn alléén bij ons verkrijgbaar interbouw bv Santpoorterstraat 41 ,{0^01 Kleverpark Haarlem 023-263463 o - 1 toetsen 2 mechaniek 3 hamerkop 4 mechanieksteun 5 demper o 6 stemblok ROTTERDAM In het „Ahoy' -com- plex kan men van zaterdag 14 tot en met maandag 16 april een „Paas-Pasar Ma lam" bezoeken. Openingsuren 14 april van 12 tot 12 uur en 15 en 16 april: van 10 tot 7 uur. ZWOLLE Een feestelijke Oosterse jaarmarkt met de naam „Pasar Gambir" vindt het paasweekeinde plaats in de IJs- I selhal. Openingsuren: van 12 tot 12 uur. WWW -- J selhal. Openingsuren: van 12 tot 12 uur. BAARN De kring Utrecht van de Nederlandse houdt van 12 tot en tentoonstelling in de tropenkas in het Cantonspark Openingsuren 10 lot 10 uur Het tentoonstellingscentrum Delta-Ex t po, aan de zuidzijde van de Haringvliet L sluizen bij het dorpje STELLENDAM, is I weer voor het publiek geopend. Vorig jaar E trok deze permanente expositie over de t Deltawerken rond de vijfennegentigdui- t zend bezoekers. Delta-Expo breidt nog j steeds uit Deze maand komt er een ma- I quette bij, die de afsluiting laat zien van l de Qosterschelde. Andere attracties van Delta-Expo zijn onder andere: een kaart vgn Nederland, waarop via 2200 kleine lampjes de „Waterloop" in ons land wordt weergegeven, een maquette van de Ha- ringvhetsluizen en een continu dia- en filmpresentatie over de Deltawerken. Een bezoek aan Delta-Expo wordt afgesloten met een rondleiding in het binnenste van de Haringvlietsluizen. Delta-Expo is dage lijks geopend van 10-17 uur. Altijd geïnteresseerd zijnde in nieuwe ontwikkelingen bij het openbaar vervoer, las ik vorige week in de krant een artikel over de nieuwe luchtgeveerde stadsbus-, sen van de NZH. Tot mijn genoegen werd vermeld, dat deze nieuwe types onder andere verbeterd waren met betrekking tot het lawaai dat ze produceren. Nu wil echtei- het toeval, dat sinds ik hierover las. deze bussen zeer frekwent langs mijn ka merraam razen, aangezien ze ook ingezet zijn op lijn 6. die door de Schouwtjeslaan voert Ik moet u zeggen dat mijn zeer geoefend leken-oor, dat al 28 jaar langs druk bereden busroutes heeft gewoond en geluisterd, overduidelijk en geschrokken heeft geconstateerd, dat deze nieuwe ver tegenwoordigers van het gele gevaar veel luidruchtiger zijn dan de oude types Deze machines maken een veel holler, lichter lawaai, en met name in de bocht, bij het weer gasgeven, is dat een aanslag op 's mensen gehoororgaan. Iedere keer wanneer ik zo'n kreng voorbij hoor razen, kijk ik nog even en jawel, steevast zie ik aan de aparte afwijkende vorm en plaats van de lijnnummers dat het weer zo'n nieuweling is.' Wil het openbaar vervoer een bijdrage leveren aan ons welzijn (zie reclame op achterruit van de bussen), dan dient de NZH toch snel dat lawaaierige onding wegens ernstige onhebbelijkheden terug te sturen naar de fabrikant, dan wel te verbeteren! Tenslotte, mocht dat niet lukken, heb ik nog een suggestie meer vrije banen voor de stadsbussen, maar 1 dan wel ondergronds. HANS BOSMA. Haarlem. NASCHRIFT REDACTIE: Voorlichter De Swart van de NZH deelde naar aanlei ding van deze brief mee. dat de eerste bussen niet tijdig konden worden geïso leerd. omdat de overheidssubsidie te laat afkwam. De volgende series bussen wor den wel geruislozer door isolatiemateri aal. Als alle bussen zijn afgeleverd, be gint de fabrikant met de stadsbussen die nu al zijn ingezet. In de krant van donderdag 5 april stond het opvallende nieuws dat minister Schol ten van Defensie overweegt om meer dan tweeduizend dienstweigeraars van te werkstelling te ontheffen, omdat men niet voldoende tewerkstellingsobjecten kan vinden. Afgezien van de enorme willekeur waarmee dit gepaard zou gaan, kloppen er meer dingen niet. Het is Defensie zelf die het onmogelijk maakt om de dienst weigeraars te plaatsen. Veel vredesgroe pen zitten te springen om mensen, en veel dienstweigeraars zijn bereid zo hun ver vangende dienst zinvol te besteden. Men eist echter een vergoeding van 13.000 en daar kunnen die groepen natuurlijk niet aan voldoen. Voorts duurt vervangende dienst 19 maanden, dus vijf maanden lan ger dan dienstplicht; vijf maanden dus waarin op die plaats geen andere dienst weigeraar kan werken. Tot slot het onzes inziens belangrijkste bezwaar: je weigert, om de vrede te dienen, niet mee te draaien in de bewapeningsspiraal Als erkend dienstweigeraar denk je zo iets bij te dra gen aan de vrede, als buitengewoon dienstplichtige (wat je zou worden als minister Scholten „gratie" verleent) ben je echter nog steeds dienstplichtig. Je kunt opgeroepen worden voor de B.B. en in tijd van oorlog ben je wel degelijk inzetbaar en dat weigerde je nu juist. Laat de minis ter zijn probleem maar op een andere manier oplossen dan groots gratie te ver lenen. laat hij liever Defensie ontbinden en de dienstplichtige soldaten zo gratie verlenen; daar zijn we meer mee gediend. ROEL WIGCHERT., namens de PSP-jongeren, Haarlem. In uw editie van 21 maart werd een verslag gegeven van de hoorzitting van de provinciale onderzoekcommissie voor het ontwerpstreekplan Amsterdam-Noord- zeekanaalgebied. Uw verslaggever schrijft dat onze voorzitter „ingekomen milieubezwaren tegen havenontwikkelin gen en verzoeken om basisinforma tie afdeed als spijkers op laag, water zoe ken". Onze voorzitter heeft gesteld dat er bezwaren kleven (o.a. betreffende het mi lieu; aan havenontwikkelingen en dat er voorwaarden moeten worden gesteld, wanneer de plannen doorgaan Verder heeft hij opgemerkt dat een kosten-baten- analyse voor een haven bij de opstelling van een streekplan nog niet nodig is, om dat de definitieve beslissing tot de aanleg van een haven pas later wordt genomen. Hij heeft ook gezegd dat door sommigen aan bepaalde bezwaren veel te veel accent wordt gegeven, maar dat er voor hen bij de door ons voorgestane havenontwikke ling ruim voldoende strand overblijft om spijkers op laag water te zoeken Uw verslaggever heeft uw lezers dus verkeerd ingëlicht. Dit was niet nodig geweest, om dat tijdens de hearing op de vraag van een PSP-Statenlid ook al ten tweede male dus gezegd is dat wij net zo goed als ieder ander de milieubezwaren zien en de noodzaak van strenge voorwaarden er kennen. VERENIGING HAVEN-IJMUIDEN. «8 I 1 1 '120 11

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 13