Klaas Reimes: „Afbreken is beter op z Alpha mag nog paar jaar in oud gebouw huizen Gemeenteraad blijft achter jeugdbibi staan Tafelvuurtje voor wethouder Op station Haarlem Betonplaat treft arbeider f plaats” 18,19,20 en 21 april a.s.Tot dan.<^> staat *t sein 4 dagen op voordeel sl Tienduizendste aansluiting kabeltelevisie in Beverwijk „Meerestein” TELSTAR-HELMOND SPORT n Sportpark Schoonenberg s J Aantal aanmeldingen overtreft verre de verwachtingen Dronken chauffeurs Ernstige vernielingen aan personenauto's I y Ledenvergadering KVP-Beverwijk rammen lichtmasten Ml a '1 VRIJDAG I 3 APRIL 19 7 9 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK 1 Dank 3 I dagen nog eens f 15,- p.p. goedkoper is, als u uw F13- reis boekt via Trans, het NS-reisbureau in de hal van het station. Welke yakantietrein kiestu? Om snel en comfortabel op uw vakantiebestemming in Italië of Oostenrijk te komen, neemt u toch de Mediterraneo of de Bergland Expres. Twee treinen die uw vakan tie een flink stuk langer maken want ze rijden ook ’s nachts. De Biljettencentrale geeft u er alle informatie over. ZATERDAG 14 APRIL AANVANG 17.00 UUR OPLEGGER VERLIEST ZWARE LADING OP BENELUXLAAN BEVERWIJK. „Wij laten op dit moment het jeugdfiliaal van de bibliotheek in Meerestein niet vallen”. Dit zei donderdagavond wet houder ir. J. Camfferman in de gemeenteraadsvergadering waar het bibliotheekplan Beverwijk-Heemskerk onderwerp van discussie vormde. Maar in de NS-voordeel- winkel betaalt u slechts de helft dus f 17,50. Reist u liever ie klas dan betaalt u f 26,50 i.p.v. f 52,50. Kinderen (4 t/m 9 jaar) reizen voorde helft van de voordeelprijs. Extra inlegpremie van het Grenswisselkantoor. Iedereen die een spaar rekening of spaarboekje opent, ontvangt een extra inlegpremie van f 7,50 van het Grenswisselkantoor. Waar u voor alle bank zaken terecht kunt, ook voor 't kopen van oude en vreem de munten. f 15,-reductiejppelke FTS-reis. FTS, de Franse Toeristen Service, kent Frankrijk en Parijs beter dan wie ook. Als u toch naar Frankrijk gaat, kunt u daarom beter met I’I'S reizen. Dat is uw beste garantie voor een geslaagde vakantie die tijdens de 4 voordeel- Woensdag 18, donderdag 19, vrijdag 20 en zaterdag 21 april moet u beslist naar station Haarlem komen. Want 4 dagen lang - elke dag van 10.00 tot 18.00 uur- trakteert NS op klinkend reisvoordeel. Kijk maar. Extra langweeken dre- tour voor een korte prijs. Voor een weekendretour, zaterdag heen en zondag terug, betaalt u een dagretour plus een gulden. Dat gunstige tarief (want hoe verder, hoe voordeliger) blijft onveranderd. Maar i.p.v. zaterdag heen en zondag terug, kunt u nu al op vrijdag heen en mag u als u wilt pas op maandag terugreizen. 'n Eenmalige aanbieding die u niet mag missen. Zaterdag-of zondag kaart voorhalf geld. Normaal gesproken kost een hele zaterdag of zondag onbeperkt treinen door Nederland f 35,-. KWH (ADVERTENTIE) 18 (ADVERTENTIE) 8 iar 13 I grotere zelfwerkzaamheid in de klus aan sporen. Adrie Hoogeboom (CDA) deed de aardi ge suggestie om de brandweer eens een soort brandwegwijzer te laten maken; een boekje dus waarin men kan naslaan wat men moet laten om de brandveiligheid niet met voeten te treden. Wethouder Bo- dewes nam die suggestie later over. „Het college en Openbare Werken is in deze kwestie totaal in gebreke gebleven aldus Ankie Salverda van de VVD. Zij had berekend dat de gemeente in twee jaar tijds honderdduizend gulden voor Alpha had uitgegeven, exclusief de jaar lijkse subsidie van vijftig mille. „Is Alpha het bedrag wel waard? Leeft Alpha nog", zei hij. Janstraat en omgeving in de laatste week van juni en in de Wijkermeerweg en om geving in de tweede week van juli. Op 31 december 1978 was er in een tijd van twee jaren bijna 320 kilometer kabel gelegd en op dat tijdstip waren er 900 kasten geplaatste. Het ziet er nu naar uit, dat de Stichting Kabeltelevisie Beverwijk afstevent op een aantal van ongeveer 11.500 abonnees en dat zou vijftien percent meer zijn dan oorspronkelijk werd verwacht. De aanleg van het uitgebreide kabelnet is uitgevoerd door de Beverwijkse firma Van Vuuren BV. De werkzaamheden wor den begeleid door een projektgroep, die is samengesteld uit personeel van het ge meenschappelijk gasbedrijf Beverwijk en omstreken en de dienst Openbare Werken van de gemeente Beverwijk. De admini stratie is behartigd door het Centraal Ad ministratiekantoor Beverwijk. Fractie-voorzitter C. Bayense van het CDA liet een ander geluid horen. „Er moet gewoon geld beschikbaar zijn voor het jeugdfiliaal. En ik zie er van komen dat Beverwijk en Heemskerk een beroep op het rijk moeten doen om o.a. het filiaal in Meerestein op te kunnen krikken, want onze financiële positie is niet best”. Dat het filiaal in Meerestein behouden moet blijven om de kinderen niet aan de geva ren op de druk bereden wegen bloot te stellen, noemde hij nonsens. „Overal zijn grote verkeerswegen. En als de ouders Wethouder Camfferman was het met haar strijdvaardigheid eens. „Meerestein ver vult thans nog een duidelijke functie. Het wordt echter andere koek als blijkt dat de kosten per lezer te hoog worden”. Meeres tein zakte in een jaar tijds van ruim 520 naar 375 jeugdleden. De wethouder hoop te dat er na de komst van nieuwe wijken in de omgeving nieuwe jeugdleden zouden toestromen, zodat het filiaal kan uitgroei en tot een adequate bibliotheekvoorzie ning. In het bibliotheekplan is de herhuis vesting van het jeugdfiliaal, thans ge huisvest in de W. v.d. Hulstschool aan de Kingsford Smithstraat, als een wens op genomen. Het filiaal zou in 1980 naar de leeg komende kleuterschool „Kleuterwe- reld” aan de Asjesstraat moeten verhui zen. De kosten bedragen ongeveer vijftig duizend gulden terwijl de jaarlasten op twintig mille worden geraamd. BEVERWIJK. Op een bouwwerk aan de Kagerweg is donderdagmiddag om twee uur een 24-jarige arbeider uit Gor- cum getroffen door een betonnen plaat die uit de haak van een hijstang schoot. Zowel de raadsfracties als wethouder Camfferman hadden grote waardering voor de samenstellers van het rapport, die een goed brok werk panklaar ople verden. naar de bibi aan de Beneluxlaan gaan, kunnen de kinderen toch mee?”. HEEMSKERK. Aan de Heemskerkse Marnestraat zijn woensdagnacht drie per sonenauto’s door onbekenden ernstig toe getakeld. De eigenaars, die hun voertuig pal voor de huisdeur geparkeerd hadden, constateerden donderdagochtend zware schade aan de carrosserie. Twee van de auto’s vertoonden aan de zijkant forse deuken duidelijk ontstaan door heftig trappen. Van de derde wagen, die rondom diverse deuken vertoonde, werden boven dien de zijspiegel en de ruitewissers afge rukt. ld de en )Ot ht- rs, BEVERWIJK. Donderdagmiddag om vijf uur verloor een vrachtwagen met oplegger zes stalen H-balken op de Bene luxlaan. Ondanks de drukte op dit tijd stip op deze plaats deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. X (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Feestelijk werd het donderdagmiddag om vier uur even bij de familie H. van der Linde aan de Kees Delfsweg 18, toen daar enkele heren bin nenstapten vanwege het feit, dat dit pand als tienduizendste in Beverwijk een aan sluiting had gekregen op de kabeltelevi sie. Het aantal aansluitingen gaat de ver wachtingen overtreffen. Gerekend was op tienduizend, maar het worden er wel 11.500 en deze zomer zal dan meer dan negentig percent van de Beverwijkse be volking gebruik kunnen maken van de kabeltelevisie. De tienduizendste aansluiting ging ge paard met enkele cadeaus. De secretaris van de Stichting Kabeltelevisie Beverwijk had een fraai bloemstuk meegebracht voor mevrouw Van der Linde en aan de heer Van der Linde werd een televisieja- gerspel overhandigd. De heer Van der Linde, afkomstig uit het Heemskerks duingebied, heeft nooit op levehd wild willen schieten, zo vertelde hij, maar nu kan hij op het televisiescherm toch nog gaan jagen. De firma Elmat de Roos BV uit Amsterdam, die de samenbouw en montages uitvoert en het storingsgebeu- ren afhandelt zorgde voor een grote taart en de firma Van Vuuren uit Beverwijk voegde er een enveloppe aan toe, waarvan de inhoud mevrouw Van der Linde kenne lijk niet tegenviel. Oorspronkelijk was de verwachting, dat de tienduizendste abonnee op de kabelte levisie in Beverwijk zou kunnen worden aangesloten einde 1978. Maar het aantal aanmeldingen overschreed de verwach tingen. In 1978 kreeg men te maken met vier onwerkbare weken, maar in 1979 waren dat er als gevolg van de strenge winter tien. Men is dus iets achter geraakt op het schema. In de laatste wijken kunnen de aanslui tingen worden verwacht voor de Bree- straat en omgeving in de eerste week van mei; voor de Grote Kerk en omgeving in de laatste week van mei; in de Graaf grond te laten maken. Wethouder ir. J. Camfferman hield de raad voor dat er bij die afbraak nogal wat financieel-techni- sche klemmen en voetangels tevoorschijn zouden komen inzake de subsidieverhou- ding rijk-gemeente. Dn* er nu weer vele tienduizenden gul dens aan Alpha besteed moesten worden, betreurde wethouder Bodewes. „Niet Openbare Werken mag het boetekleed aantrekken, maar het college, of beter gezegd, het college en de dienst bouw- en bouwingtoezicht". De gemeenteraad be sloot toen maar Alpha niet in de kou te laten staan en de gevraagde zestigduizend gulden te verlenen. Drie leden van de raad, die op zich wel waardering voor het Alpha-werk toonden, weigerden hun stem aan het voorstel te geven. WETHOUDER IR JAN CAMFFERMAN kreeg donderdagavond uit handen van burge meester A Huters een tafelaansteker met inscriptie overhandigd Het geschenk werd de Beverwijkse wethouder namens de gemeente Beverwijk overhandigd voor zijn /216 jarig raadslidmaatschap, waarvan zeven jaar als wethouder In de raadsvergadering van 13 januari 1972 werd ir. J. Camfferman de opvolger van onderwijswethouder Hermes die ontslag had gekregen uit zijn functie i.v.m het aanvaarden van het lidmaatschap van de Tweede Kamer Wijlen burgemeester Bruinsma memoreerde die avond dat de nieuwe wethouder een portefeuille kreeg te beheren, die door zijn voorganger op voortreffelijke wijze was geleid Wethouder ir. Camfferman viel met zijn neus in de ..werkbotet' want het begin van de zeventiger jaren kenmerkte zich door allerlei ontwikkelingen op onderwijskundig gebied De nieuwbakken wethouder pakte de zaken energiek aan Buigemeester Hubers noemde donderdagavond het bevorderen van samen werking één van de kenmerken van het beleid van wethouder Camfferman. die zich in de loop der jaren bezig hield met o a bibliotheken, ruimtelijke ordening, cultuur en kunst en sinds september ’978 met woonruimteverdeling en particuliere vernieuwbouw ..Beverwijk heef in de heer Camfferman een goed en prettig bestuurder die zich sterk verbonden voelt mat Beverwijk, en zijn gaven van hart en geest gedurende 12’/! /aar in dienst heeft gesteld van onze stad De gemeente Heemskerk is niet zo blij met de handhaving van het jeugdfiliaal. In een recente raadsvergadering noemde wethouder A. van Herpen de jeugdbibi een uitleenbalie en dat er van bibi-werk niet meer gesproken kon worden. De CDA-fractie van de Beverwijkse ge meenteraad staat niet te springen om de jeugdbibliotheek in Meerestein te handha ven, de WD-fractie liet gisteravond geen ja of neen horen terwijl de PvdA-fractie vierkant achter de jeugdbibliotheek blijft staan. Het filiaal in de wijk Meerestein kent 325 jonge lezers en lezeressen. Volgens mevrouw De Hen-Brand is 25 percent van de jeugd uit Meerestein lid van de biblio theek. Een flink cijfer, zo meende hij, temeer daar 26 percent van de Beverwijk se bevolking lid blijkt te zijn van de biblio theek. „Wat moet er dan nog meer gebeu ren om het bestaansrecht van de jeugdbi bliotheek ter plekke te rechtvaardigen?”. De man was bezig de plaat, die een afmeting had van vijf meter bij 80 centi meter en een dikte van 20 centimeter, in de haak te bevestigen toen hij zijn even wicht verloor. Vrijwel tegelijkertijd schoof de plaat uit de tang en trof de man die met een gebroken been werd overge bracht naar het Rode Kruisziekenhuis. BEVERWIJK. Woensdagavond april wordt in Huize Scheybeeck de leden vergadering van de KVP, afdeling Bever wijk gehouden. Tijdens deze vergadering, die om 20 uur begint, zal onder meer een nieuwe voorzitter gekozen moeten wor den. Na de pauze beantwoorden raads- en bestuursleden vragen van de leden over gemeentelijke zaken Deze vraag van de liberale deed wet houder Bodewes in eerste instantie af met de mededeling dat Alpha inderdaad in een behoefte voorziet. Later evenwel, na aandringen van Ankie Salverda, deed hij de belofte met wat cijfers en gegevens over Alpha te komen. Dat moest de wet houder wel doen, want zelfs in de CDA- fractie was enige ongerustheid ontstaan over de lankmoedige houding van de wet houder Mr Lex Schram vond zelfs het antwoord van de wethouder in eerste in stantie „niet behoorlijk” De socialistische fractie kwam in de tweede ronde van het Alphadebatje met het verzoek aan het college de afbraak- suggestie van CDA’er Reimes op z’n haal baarheid, te onderzoeken en Openbare Werken een bouwplan voor het stuk BEVERWIJK. De politie heeft don derdagavond twee brokkenmakers in de kraag gevat die na een overvloedig ge bruik van alcohol met hun respectieve auto’s strandden tegen obstakels langs de rijbaan. Een 58-jarige inwoner van Beverwijk ramde om kwart over tien op de Spoorsin- gel een lantarenpaal en kwam vervolgens tegen een boom tot stilstand. Om tien minuten over half twee was het een 22-jarige inwoner van IJmuiden die op de Parallelweg een v^rkeerszuil omver reed en vervolgens tegen een lichtmast tot staan kwam. Beide heren werden onder worpen aan een bloedproef. Hun wagens werden onherstelbaar vernield. Hoewel het projekt nog niet helemaal is afgerond wil het bestuur van de Stich ting Kabeltelevisie Beverwijk toch ter gelegenheid van de tienduizendste aan sluiting al dank brengen aan de Bever wijkse bevolking, voor de geweldige me dewerking die men over het algemeen heeft ondervonden. Straten en tuinen werden opgebroken, in tienduizend woonkamers moesten werkzaamheden worden verricht en daarover is nauwe lijks een klacht binnen gekomen. BEVERWIJK. Het ontmoetingscen trum „Alpha” zal voor ongeveer zestig duizend gulden brandveilig worden ge maakt. Daartoe besloot de gemeenteraad donderdagavond tijdens de raadsverga dering in het Stadskantoor met alleen de stemmen van de VVD’ers A. Klomp, A. Salverda-v. d. Kar en de CDA’er KI. Rei mes tegen. Ook de fractievoorzitter van de liberalen, Fr. Koster, en mede-liberaal drs. A. Eiff hadden zo hun bezwaren tegen het verstrekken van duur gemeen telijk geld aan „Alpha”, maar volgens deze twee raadsleden waren de brandpre- ventiemaatregelen zo dringend noodza kelijk dat niet tegen gestemd kon worden. Namens de Stichting Kabeltelevisie Beverwijk overhandigde secretaris P H H de Jonge enkele cadeaus aan de familie H van der Lmde aan de Kees Delfsweg Voorzitter wethouder F Kaebtsch jr was wegens vakantie verhinderd De gehele groep van medewerkers die betrokken is bij de kabeltelevisie heeft heel wat „stormen” te verwerken gekre gen, want televisie is een gevoelige aange legenheid. Centraal stond daarin het bij Taxi 3000 bemande storingstelefoon- nummer. De WD-fractie en CDA’er KI. Reimes vonden het onzin om zoveel geld in het oude gebouw te stoppen en lieten dat uit hun stemgedrag dan ook wel blijken. Wet houder Cees Bodewes, die de zestigdui zend gulden verdedigde, moest zijn eerste beantwoording, waarin hij wat vluchtig- jes over diverse opmerkingen „heenwan- delde”, de complete raad beloven met een uitgewerkt onderzoek te komen waarin alle voor en tegens van de afbraak van het gebouw in de C. H. Moensstraat, waarin Alpha huist, staan vermeld. Een plan dat zeker lange termijn-arbeid zal gaan wor den, want afbraak van het gebouw zit er voor 1985 niet in. De afbraaksuggestie werd donderdag avond in de raad door dé financiële speci alist van de CDA-fractie, KI. Reimes, ge daan. Hij noemde het jeugdwerk van Alp ha zeer zeker zinnig, maar protesteerde tegen de investering van zestig mille in het gebouw. „Dit is het begin van een enorme kostenpost”. Hij meende, dat Beverwijkse bouwers beslist wel een. plannetje zouden kunnen uitbroeden waarin een nieuwe soos en woningen voor alleenstaanden en onvolledige gezinnen waren opgenomen. Gerrie van Delft (PvdA) ondersteunde het college-voorstel maar wilde Alpha tot •V O ggWï W i.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 9