kerkdiensten "Er gebeuren hier dingen in de buurt waar je in de landelijke bralden nooii over leest rond de losplank l burgerlijke stand veilingen beverwijk Vrije verkoop van bier en frisdranken 3 ijmonclnicuws k IJmuiden Heemskerk Beverwijk Wijk aan Zee Velsen-Noord 2171 Jaarvergadering Speeltuincentrale Driehuis Groenten •M Argument N a tionaal Comité KoninginJuliana 7 0 jaar x Stort uw bijdrage voor het verjaardagsgeschenk aan de koningin op Velsen-Zuid Santpoort HEEMSKERK Viering Kritische Gemeente IJmond ZATERDAG I 4 APRIL 7 19 7 9 6 BEVERWIJK-HEEMSKERK y y y tx In de landelijke y ite I EraUEiMrjBBj Protestantse Begrafenisvereniging en aangeboden. Of huizen. Of personeel. In de regionale n het •or 1 In de landelijke Want in feite is kranten leest u bijvoor- de regionale krant een beeld niet wat er in de gemeenteraadsverga dering besloten is. Evenmin vindt u in de landelijke bladen de bioscooptiiden, kerkdiensten en de advertenties waarin koopjes in uw omge dubbele krant met landelijk èn plaatselijk nieuws. Nieuws waar u dagelijks bij betrokken bent. I ving worden gevraagd s i krant leest u die dingen i wel. Plus al het wereld en landelijk nieuws^ X postgironr 41979 70 of op uw bank op het speciale r'ék.rir 7919 t.n.v.het Nationaal Comité. I - x Uitbreiding watersportcentrum op strand van Wijk aan Zee A. J. P. Schram. A. C. Hoogeboom en K. G. Reimes. (ADVERTENTIE) i V '/Ld: I (ADVERTENTIE) Naam Adres Woonplaats: i De agenda voor deze vergadering, die om acht uur begint, vermeldt onder meer een bestuursverkiezing. Kandidaten voor een bestuursfunktie kunnen zich opgeven bij secretaresse Gre Laurens. Bachstraat 50, telefoon 35460 in Heemskerk, die ook gaarne de jaarverslagen op aanvraag ver strekt. voor mei nen- 10 u. Met de toestemming om de exploitant van het trampolinecentrum tot het uit- De heer Aardenburg opperde nog. dat het gevolg van vrije concurrentie ook kan zijn, dat één van de exploitanten wordt dood gedrukt" en daar zou niemand mee gebaat zijn. In tweede instantie werd nog op een aantal details ingegaan. Na alle gepraat vond wethouder Hienkens „dat men’ er geen storm in een blikje bier" van moest maken Begrafenissen, Crematies en Transporten AansprJ. MEYER, Fazantenlaan 3 IJmuiden (Oost) - Telefoon 14576 R.K. Kerk, St. Odulphus, Odulphus- straat, zaterdag 19.15 uur, zondag 9.30 en 11.30 uur. Ned. Herv. Kerk, Voorstraat, zondag 10 uur mevr. ds. Goudsmit-Aalbers. Gereformeerde Kerk, Koningsweg 9130 uur dhr. Van Veelen, 17 uur ds. C. Meijer. Hervormde Kerk, zondag 10 uur ds' Van Wijngaarden. Verpleeghuis Velserduin, zondag 10.30 uur Pater A. Mars en' Ds. F. Minnema. JRS Alle alle div 505- ncl. v.a. v.a. 123- ■no- 123- d en liplo- •npte laam en in elt is leren van ivies iash- 5SO- Tel Deze man, die gevangen werd geno men om zijn politieke overtuiging en als zoveel anderen is gemarteld onder het regime van Videla. is pas sinds enkele weken op vrije voeten. De opbrengst van de collecte tij dens deze viering is bestemd voor een speciaal fonds waaruit in deze regio verschillende aktiviteiten worden be kostigd ten behoeve van de vluchte lingen uit Zuid-Amerika. Ditrfonds wordt beheerd door enke le diakenen van de Gereformeerde en Hervormde Kerk. Met de gelden wordt de verspreiding van informa tiemateriaal, films en boeken moge lijk gemaakt. boetebeding voor het niet op tijd betalen door de exploitanten instellen De heer J. Aardenburg (CDA) gaf als zijn mening, dat ment de toestemming voor het watersportcentrum „het bestaan de evenwicht in de concurrentiepositie wordt verstoord. Hij meldde, dat een deel van zijn fraktie de situatie, zoals deze in 1978 was, wilde handhaven. Een deel van de' fraktie had ook bezwaar tegen de zeil school, maar tol dat deel behoorde niet de heer H. E. M. ter Horst, die stelde dat de andere exploitanten wel profiteren van de aktiviteiten en de nieuwe rekreatiemoge- lijkheden van het watersportcentrum. Voor de groentenhandel was het ook al moeilijk om de ruime aanvoer van voor- jaarsgroenten weg te werken. Naarmate de aanvoer aan het einde van de week groter werd kwamen de prijzen onder druk te staan. Vrijdag werd er 8000 kilo spinazie aangevoerd en de prijs daarvan kwam niet meer boven de twee gulden uit, zoals eerder in deze week. Ook de prijs van radijs duikelde bij een aanvoer van 33.000 bos tot van 40 tot 59 cent. In het begin van de week betaalde men er nog bijna een gulden voor. Van rabarber komt er nu snel een grotere aanvoer, nadat de primeur maandag voor een rijksdaalder werd geveild. Later werd er bij een aanvoer van 4000 bos van 70 tot 175 cent voor betaald. De sla bleef goed op prijs. Vrijdag betaalde men bij een aan voer van 2500 krop van 48 tot 57 cent. Andijvie wordt nog mondjesinaat aange voerd. Van 1000 kilo lag de prijs tussen 225 en 240 cent per kilo. De bosselderij wordt matig betaald: van 33 tot 50 cent Uien noteerden 5 tot 38 cent per kilo en de waspeen ging weg tot 60 cent per' kilo. Volgende week wordt er geveild op dins dag,, woensdag en vrijdag. (Van een medewerker) BEVERWIJK. De bloemenveiling in Beverwijk heeft een heel goede week achter de rug, ondanks het feit dat de prijzen van snijbloemen na de eerste vei- lingdag op een hellend vlak stonden. In kwekerskringen wordt er altijd nog een beetje op de paasweek gegokt, maar door het warme weer en doordat alles toch al laat was liepen de prijzen van de snij bloemen terug in plaats van op. Toch werden er goede prijzen gemaakt dankzij een vlotte handel. Een grote aan voer was er van perkgoed. De prijzen van rond een tientje per doos heeft men even los moeten laten, maar men kon toch een goede prijs blijven innen. Als gevolg van het goede weer willen velen in de tuin aan het werk en er valt nogal wat schade van de strenge winter weg te werken. Bij de snijbloemen lagen de tulpenprij- zen voor de goede kwaliteit tussen de 8 en 34 cent per stuk, maar daar kwam men vrijdag niet meer aan toe. Ook van de narcissen, die nu ook van buiten de kas sen komen, zakte de prijs bedenkeiijk, maar in het laatst van de week kon er ook niets meer voor de export weg. Freesia was ook goedkoop. Voor rozen en anjers- werden nog vrij goede prijzen betaald. Potplanten deden het in het begin van de week goed. Voor volgende week verwacht men ook goede prijzen, want er is deze week heel wat „geruimd". BEVERWIJK De paasyoering van de Kritische Gemeente IJmond is op zaterdag 14 april van 19.15 uur af in de Vredesvorstkerk aan de Laan der Nederlanden. Tijdens deze viering wordt onder meer het woord gevoerd door een ex- politieke gevangene uit Argentinië. De week voor Pasen gold vroeger altijd als een zeer goede week voor het visserij bedrijf en werd dan ook als „goede week" betitels. Of we echter van de voorbijgaan de week mogen spreken van een goede week, gezien uit de gezichtshoek van de aanvoerders én de handelaren, is nog te bezien. De aanvoer is de gehele week wel wat beneden de verwachting gebleven. Dit werd allereerst veroorzaakt doordat meerdere schepen een onderhoudsbeurt kregen, maar ook doordat het wel erg moeilijk was om aan een scheepje vis te komen. De kabeljauw- en gulvisserij is zeker beneden de maat van de laatste weken gebleven. Toch waren de prijzen die voor de kabeljauw en gul betaald werden niet hoger. Hierbij kan dan nog vastgesteld worden dat de vraag niet bijs ter groot was en dat het voor de prijsvor ming niet eens nadelig was dat er minder is binmenge bracht. Met de aanvoer van schol is het deze week wel bijzonder vreemd gegaan. Een van de schepen die in hoofdzaak schol aanbrachten-was blijven liggen voor de dinsdagmarkt. Dit besluit zal de schippers lang heugen. Minstens tien tot twaalf guldens werd er minder gemaakt voor de verschillende scholsoor- ten. Dus hier ook een beduidend mindere vraag. Anders was het met de tong aan de dinsdagmarkt Nadat er aan de maandag- markt al een lichte stijging waar te nemen was, liepen de tongen aan de dinsdag- Voor de indiener van het gewijzigde voorstel, de heer J van Dijk, namens PvdA en D'66. bleef er weinig meer aan zijn amendement te verdedigen over. Het was wel duidelijk .dat hij zou kunnen rekenen op de meerderheid in de raad Het college maakte er ook geen halszaak van en had dus geen bezwaar tegen de wijziging Wethouder Hienkens legde uit. dat het college de verkoop van bier en frisdranken hadden willen beperken tot uitsluitend degenen die van het water- sportcentrum gebruik maken, dus geen zelfstandig verkooppunt BEVERWIJK. De Speelcentrale Be verwijk houdt op maandag 2 3 april de jaarvergadering in het speeltuingebouw van „Kindergenot" aan het Moensplein. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Met vele strandexploitanten op de publieke tribune heeft de gemeenteraad, in afwijking van het voorstel van burgemeester en wethouders, toch besloten de exploitant van het watersport- en trampolinecentrum op het strand in De PvdA-fraktie gebruikte thans die concurrentie als argument om de verkoop - - - van frisdranken en bier voor alle vier strandexploitanten vrij te laten, omdat dit wel eens prijsverlagend zou kunnen werk en voor de consument. Daarmee verliet men volgens één van de tegenstemmers, de heer A. C. Hoogeboom (CDA) in lange tijd ingenomen standpunt. Maar de indie- ner van het gewijzigde voorstel, de heer J. van Dijk van de PvdA, repliceerde, dat men in het verleden wel accoord was gegaan met het verbod van reclame voor frisdranken en bier voor het trampoline- ,-. centrum, om daarmee tenminste haalbaar .te maken, dat deze exploitant die dranken wel „binnenshuis" zou mogen verkopen, zonder reclame te mogen maken op het strand. 4' breiden van zijn exploitatie tot water sportcentrum, inhoudende de verhuur en verkoop van zeilboten (type katamaran) en windsurfingsplanken, alsmede het ge legenheid geven tot waterskieën, had de raad veel minder moeite, want een uitbrei ding van de rekreatiemogelijkheden in Wijk aan Zee zag men wel zitten Het veiligheidsaspekt kwam wel even - ter sprake. Wethouder C. J. M. Hienkens vond het een groot pluspunt, dat van hel exploitantenechtpaar van het watersport- centrum zowel man als vrouw gediplo meerde sportleraren zijn. Raadslid H. E. M. ter Horst had ook alle vertrouwen in het inzetten van hulpboten. De strandexploitatie levert tot nu toe elk jaar opnieuw een uitvoerige discussie op in de raad. De onderlinge concurrentie - van de exploitanten zelf is daar niet vreemd aan. Wijk aan Zee toestemming te verlenen tot het uitbreiden van zijn exploitatie met de vrije verkoop van frisdrank en bier in flesjes of in blik. Aan die beslissing ging een uitvoerige discussie vooraf, tijdens welke de PvdA- fraktie op één lijn kwam te zitten met de VVD. Alleen vier leden van de CDA-fraktie stemden tegen de wijziging van het voorstel. Dat waren de heren J. Aardenburg. mr. De heer F. H. J. Koster (VVD) vond dat men geen uitzondering moest maken al leen voor dat watersportcentrum.Hij vond het argument van B. en W„ dat het karakter van het watersportcentreum door de vrije verkoop van bier en fris dranken met reclamemogelijkheden zou veranderen niet zo sterk, omdat ook vorig jaar die dranken toch al werden verkocht, zonder de mogelijkheid van reclame De heer A. Klomp van dezelfde fraktie vond, dat als de huurders van de strand huisjes de helft van de huur al in januari moeten voldoen, de gemeente best ook wel de helft van de pacht al in februari zou kunnen innen. Verder wilde hij een soort I I I ii i ut; ityiui icut; Jul. liikt 5.-, 100 372 50, 110 mt. Tel. da- markt nog meer op. Aan de woensdag- markt was dit alweer voorbij en gingen de tongen voor dezelfde prijs weg ais aan het begin van de maandagmarkt. Deze prijs is de gehele week op dit peil blijven hangen. De aan de dinsdagmarkt verschenen trawler KW 123 „Holland” kwam dit keer met een niet geringe hoeveelheid schelvis vanuit de noordelijke Noordzee. Ruim 350 kisten prachtige schelvis werden te koop aangeboden. Opgemerkt moet allereerst worden dat deze vis beslist niet weggege ven is, met uitzondering van de grote schelvis, die voor 143 guldens per bak verkocht werd, kon er voor de overige soorten niet meer betaald worden dan voor een kist koolvis drie, wat een gemid delde van 80,00 per bak bètekende. Heel begrijpelijk dus dat het de aanvoerder helemaal niet meer uitmaakt of er nu koolvis of schelvis meegevangen wordt. De bemanning stript vlugger een trek koolvis weg dan dat er ook nog allerlei andere soorten vis mee verwerkt moet worden. Laat dan de bijvis maar als een meevallertje worden aangemerkt om de besomming wat op te vijzelen, zo is de redenatie. Wie nu echter gerekend had om aan de vrijdagmarkt koopjes te kunnen halen is wel van een koude kermis thuis gekomen. Door de zeer geringe aanvoer was er van koopjes halen beslist geen sprake en moest men goed in de buidel tasten om kwaliteitvis op te doen. Petruskerk. Venusstraat 1 Paaszater dag 21.00 uur Misviering. Eerste Paasdag 10.30 uur koormis. maandag (Tweede Paasdag) 10 00 uur misviering. Nieuwe Kerk, Kanaalstraat, zondag (Eerste Paasdag) 10.00 uur ds. D. Heikoop, 19.00 uur ds. Molenaar, maandag (Tweede Paasdag) 10.00 uur ds D. Heikoop Oud-Katholieke Kerk, Kon. Wilhelmi- nakade, zondag 19.30 uur Paaswake, zon dag 10 uur Hoogmis, maandag 9.30 uur H. Mis. Leger des Heils, Edisonstraat. zondag 10 uur Heiligingssamenkomst. 17.00 uur Paasjubeldienst. Luitenant en mevrouw H. G. Bol hoeve. Petrakerk, zondag 9.30 uur ds. J. P. Dondorp, 17.00 uur ds. L. Dorst, maandag 9.30 uur ds. L. Dorst. Christelijk Gereformeerde Kerk, Mar conistraat 7, zondag (Eerste Paasdag) 10.30 en 17.00 uur ds. A. J. Otter. Aula Zeewegziekenhuis, zondag 14.30 uur pater A. Mars en ds. F. Minnema. Baptistengemeente, J. P. Coenstraat. zondag (Eerste Paasdag) 10.00 en 19.00 uur ds. A. H. Agtereek. Jehovahs Getuigen, Koninkrijkszaal, Oranjestraat 92, zondag 10-12 uur verga dering. Doopsgezinde Gemeente IJmuiden zon dag (Eerste Paasdag) 10.00 uur da. M. C. Stubbe. R.K. Engelmunduskerk, Paaszaterdag 20 30 uur Paaswake, zondag (Eerste Paas dag) 9.30 en 18.00 uur misviering. 11 00 uur H. Mis met jongerenkoor, maandag (Tweede Paasdag) 9.30 uur H Mis, 11.00 uur Mis met samenzang Drek 3HI- ner- neel kast euw hegl j or- al- ine- R.K. Kerk Mariakerk, Spoellaan. zater dag 18.30 uur; zondag 9.45, 11 en 12.15 uur; H. Laurentius, A. Verherentstraat, zater dag 19 uur, zondag 9.30, 11.30 en 18 uur Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, zondag 9 en 10.30 uur ds. D. Verhoef; 19 uur mevr. Heldering. Baptistengemeente Heemskerk, Maer- ten van Heemskerkstraat, zondag 10 uur br. Boskamp, 10 uur Zondagsschool. Gereformeerde Kerk, Morgensterkerk, Vrijburglaan, zondag 9.30 uur ds. Van Leeuwen; 19 u. mevr. drs. Van Dijk' (Utrecht). Peuterspeelzaal. Bij de Peuterspee. zaal Santpoort-Zuid heeft mevr. E. Kra mer afscheid genomen als secretaresse voor de wachtlijst van peuters. Haar plaats wordt ingenomen door mevr. N. Kunst, Brederodelaan 55, tel. 023-370679. In „De Schans”. In het buurtcentrum „De Schans” aan de Beverwijkse Schans wordl dinsdag 17 april van 10 uur af een „kreatieve ochtend” gehouden voor de kleuters, maar het kleuteratelier op zater dag 21 april gaat dan niet door. Wel de instuif voor peuters en kleuters op woens dagmiddag van 1.30 tot 3 uur. Ook voor de kleuters geven de clowns Paghettie en Smacaronie vrijdagmiddag 20 april van half drie af een voorstelling in „De Schans”. Activiteiten voor de wat oudere jeugd: op woensdag 18 april een kreatieve och tend en op donderdag 19 april met de bus naar het Spoorwegmuseum in Utrecht. Voor de volwassenen: kienen in „De Schans” op vrijdagavond 20 april. Stuur de bon in open envelop zonder postzegel aan: Damiate Pers Antwoordnr. 416.2000 VC-Haarlem. Hervormde Gemeente, Engelmunddus- kerk, zondag 6.30 en 10.00 uur dr. L. Brink. R.K. Parochie, Frans Netscherlaan, paaszaterdag 21.00 uur Paaswake, zondag! 9.30 uur Paasviering met samenzang, 11.00 uur idem met zangkoor, maandag 10.30 uur misviering. Gereformeerde Kerk, Burgemeester Enschedelaan, zondag 9.30 uur ds. J. Tiersma, 19.00 uur ds. K. Smit te Heem stede. Adventskerk (Provinciaal Ziekenhuis), zondag 19.00 uur ds. J. F. van Woerden. Dorpskerk, Burg. Enschedelaan, zon dag 7 en 10 uur ds. G. J. Rijks. Volle Evangelie Gemeente, bouw Be rea, zondag Eerste Paasdag 10.00 uur W. H. de Leeuw van Weenen, 19.30 uur J. J. Bronsveld. De Hoeksteen, Willem de Zwijgerlaan, zondag 10 uur ds. J. F. van Woerden. Vergadering van Gelovigen, Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, zondag 10 uur eredienst, woensdag 19.30 uur bijbel- bespreking. Pinkstergemeente IJmuiden, zondag 10.00 uur D. P. Hartendorp. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt), zondag 9.30 uur ds. D. Gruuter, te Drach ten, 17.00 uur ds. L. J. Joosse. Goede Herderkerk, Velserduinweg 52, zondag (Eerste Paasdag) 10.00 uur Paas viering, ds. Joh. Brezet. Ichtuskerk, Fahrenheitstraat, zondag 9.30 uur ds. L. Dorst, 17.00 uur ds. J. L, Bel. Gereformeerde kerk, Bethelkerk, zon dag 9.30 uur ds. J. L. Bel, 17.00 uur ds. J. P Dondorp. Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den, Zeeweg 265, Braambos, geen opgave. R.K. Laurentius, Willemsbeekweg, Paaszaterdag 19.00 uur Misviering, zon dag (Eerste Paasdag) 9.30 uur Koormis, 10.45 uur misviering, Paasmaandag 10.00 uur koormis. Oud-Katholieke Adelbertuskerk, Spar- rehstraat, Paaszaterdag 19.00 uur wijdin gen, zondag 10.00 uur Hoogmis, 18.30 uur Vespers. Bethlehemkerk, Velserduinweg 52, zon dag Eerste Paasdag 10.00 uur ds. R. G. J. Timmers. ‘X i. o.a. feb 1.950; 3750; r. iets xe b, ura 8 Opel 100% Cou- R 12 1200 ’74 8 sept Rood SE b|. kr„ 4 Victor snault ugeot 3950 4000 I, v.a (Aankruisen wat gewenst wordt.) Umuider Courant. Beverwijkse Courant. Stuur mij 14 dagen gratis uw krant ter kennismaking. Daarna neemt u kontakt met mij op om te horen of ik een abonnement neem. Ik neem direkt een abonnement en ontvang de eerste twee weken uw krant gratis. Noteer mij voor een: Jaarabonnement Kwartaalabonnement .1.‘t. f - De* Opgang, Florastraat, zondag 10 uur ds. J. Ewoldt. Prinsesselaankerk, 10.30 uur ds. L. van; Reyendam-Beek. Gereformeerde Kerk, Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden, zondag 9.30 uur ds. L. IJkel, 17 u. idem. Middelaarskerk. Moensplein, zo. 9.30 uur ds. C. Meijer; 17 u. ds. A. van, Leeuwen. Vrije Evangelische Gemeente, Van. Riemsdijklaan, zondag 10 uur ev. M._ Kloostra (H'sum); 17 uur ds. J. Hamers (W’veer) Chr. Geref. Kerk. Koningstraat 117, zo.; 8.30 uur ds. Drechsler, 14.30 uur ds. A; Otter. Pinkstergemeente Beverwijk-Heems- kerk, Lingestraat, zondag geen dienst. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat 62, zondag 10 uur ds. H. Luikinga. Leger des Heils, Geijsendorfferlaam zondag 10 uur samenkomst, 11.45 uur zon-.' dagsschool. 18.30 uur evangelisatiebijeenC. komst. Jehovas Getuigen, Lingestraat 32, zo. 10 uur, openbare lezing, 11 uur Wachttoren studie, di. 19 uur theocratische school, 2(T uur dienstvergadering. Gereformeerde kerk (Vrijgemaakt)," Immanuelkerk, Olieslagerslaan: zo 10.301 u. ds. Bosma, 16.45 u. kand. P. de Jong. 1 GEBOREN: Richard Tuijn, Maruschka Chatharma Maria van Straten, Thijs Mulder, Herma nns Johannes Groenendaal, Elen Sayar, Mark Antonius Deen, Cornells Anna Ma ria Duiker, Dirk Jan Bakker. ONDERTROUWD: Albert Kozijn en Marianne Verweij, Ru dolf H. Veen en Lidwina M. Snellens, Hans Elderbroek en Adriana W. M. Spren- kels, Philippus H. J. Niesten en Johanna W. M. Schuijt, Cornells Jansen en Brigitte J. Post. GETROUWD Petrus H. M. Uijlings en Ingeborg E. H. Deppe, Teunus van Leeuwen en Albertina G. T. Zuidema, Martinus van Campen en Antje Boerma OVERLEDEN Johan Jozef Hoogewerf, 73 jaar; Maria van Woensel-Marjiniak, 85 jaar. DOW Een overzicht van het strand bij Wijk aan Zee zoals het zich voor deze paasdagen presenteert R.K. Kerk. H. Agatha, Breestraat, zater dag 19 uur. zondag 8.30, 10. Tl .30 en 18 uur. O.L. Vrouw van Goede Raad. Arendsweg, zaterdag 22.30 u. (Paasnacht- wake), zondag 10.30 uur Hoogmis, maan dag 10.30 uur (korte paasdienst); Regina Caeli. Hilversplein. zaterdag 19 uur. zon dag 10, 11.45 en 19.30 uur. Apostelkerk. Van Riemsdijklaan. zaterdag 19 uur, zon dag 8. 9.15 en 11 uur. Voor directe bediening (H. Oliesel) voor Beverwijk. Wijk aan Zee en Velsen- Noord op zondag en werkdagen bellen 9044 (telefoonnummer St. Jozefrust- oord). Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk. Kerk straat 10 u. ds. H. Kwakkelstein.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7