I Sea Devils vlot langs Hoofddorp I Povel/Emke snelste i in Spaarne-Regatta I SDO-toernooi BRIDGEDUO IN FINALE 153 I I I I i i ii Badmintonjeugd zevende Uw kleurenfoto 75 Kleur en kwaliteit perfekt «Sb Schaken bij SVS H H In 3 dagen klaar. I SPORTCARS: NIEUWE KLASSE GEEN DEGRADATIE AKRIDES IN KLASSE LICHTE HEREN TIJDENS LANDELIJKE STRIJD r'n itis ■l 7^^ -M int dinsdag EEN TRANSIT HUREN? 1 Bouwens Autoverhuur Bang&Olufsen Ld 25 I 7 APRIL 19 7 9 M sportief 1 Ij 35,- per dag, incl. 100 km en verzekering excl. btw en benzine Kampervest 23, Haarlem, tel. 312638 Goldschmeding 'n huis vol muziekplezier n V6 rbu- t ie TW). I 1 Wij denken anders Vitaenkeranderledes -'mwigfr. jfi Foto-Film-Electromca Hans Povel en Mark Emke (achter) op weg naar een afgetekende overwinning op de als favoriet gestarte Orca/Nereus combinatie o i JUTE GAAT NAAR HOLOCAUST KIJKEN. U ook? Weet u dat er mensen zijn, die er niet naar kunnen kijken' Kluit domineert in formule Ford Uitslagen: Lichte heren: 1 Spaarne/RIC (ADVERTENTIES) (Van onze sportredactie) (Van onze bridgemedewerker) van (ADVERTENTIES) 64 F 10 5 HILLEGOM. De Hillegomse bas- ketbalvereniging SDO hield de afge lopen dagen weer haar traditionele paastoernooi. De organiserende vere niging van het vlekkeloos verlopen evenement won zelf het „hoofdnum mer” bij de heren senioren 1. De overige winnaars zijn: In de Spaarnehal sloten de junioren van Gratama-DSS het seizoen af met een duidelijke 86-70 overwinning op streekgenoot Akrides. Hoe anders, willen wij u graag tonen en laten horen. Haarlem, Grote Markt 8 Telefoon 023-324880 UTRECHT. In het denksportcentrum De Remise te Utrecht vond de halve finale plaats in de strijd om het landelijk kampioenschap bridgehoofdklasse damesparen. Van de Kenne- merlandse vertegenwoordigsters slaagde het duo Marchand- P utters erin zich voor de eindstrijd te plaatsen. De dames Beukenkamp-De Jong werden uitgeschakeld. starring in het IJmuitlense spel op. Plot seling geloofde Akrides er niet meer in en snelde een duidelijk sterker DSS weg naar een ruime voorsprong bij de bas- ketbalwisseling. Na de rust bleek de IJmuidense ploeg heel wat gemotiveer der Onder aanvoering van een goed op plaats in de tweede categorie, hetgeen neerkomt op de zevende plaats in de totaalstand De ploeg boekte overwinningen op Noorwegen (4-1), Ierland (3-2) en Oosten rijk (4-1) en verloor het duel om de eerste plaats tegen de Sovjet-Unie. In deze belangrijkste wedstrijd werd het team al snel geconfronteerd met een blessure van Lex Coene. In zijn partij tegen Shmakov gleed de Arnhemmer bij een achterstand van 4-5 in de eerste game uit, waardoor hij een spierscheuring in het dijbeen opliep. Coene moest zijn duel staken. Afgeschre ven voor het individuele toernooi is hij echter nog niet. De als 3/4 geplaatste jeugdspeler ziet voor zichzelf nog kansen om het toernooi morgen te hervatten. Na de onfortuinlijke start van Coene zagen Frank van Dongen en Grace Kakiay geen kans om Nederland op gelijke hoogte te brengen met de Sovjet-Unie. In het ge mend dubbelspel verloor het duo met 16- 17- 8-15 van Borodulina en Okunev. Ver volgens moest de Haarlemse Paula Kloet, die tevoren in het enkelspel om tactische redenen alleen tegen Ierland in actie was gekomen, met 5-11, 12-10, 7-11 haar meer dere erkennen in Süslo. Op dat moment was de Sovjet-Unie al zeker van de winst. De enige zege voor Nederland kwam ver volgens tot stand in het herendubbelspel, waarin Romeyn en Van Barnau Sijthoff met 17-14, 15-3 wonnen van Shmakov en Jalanov Het damesdubbel Kloet/Kaikay verloor tenslotte met 8-15, 3-15 van Süslo en Borodulina. stel 29.35.17. DAMES: 1 Nereus 1 30.51.38, 2 Nereus 2 32.11.43, 3 Spaarne 33.26.01. JONGENS: 1 Leythe 29.26.15, 2 Spaarne 1 30.28.29, 3 Spaarne 2 30.30.30. ZWARE ?tenlaan 6 58 27.38.26, 2 OrcaZNereus 27.59.41, 3 Euros 28.30.55, 4 Skadi 28.37.08, 5 Orca/Nereus 2 28.43.59, 6 Skadi 3 28.54.22, 7-8 Argo 1/ Orca 2 29.31.49, 9 Laga 2 29.32.52, 10 Am- Nog diezelfde middag zou Ron Kluit op grootse wijze terugkomen en wel voortge dreven door eenzelfde Ford 2-liter motor, maar dan ingebouwd in een éénzitter of te wel een formule Ford 2000. In grandioze stijl domineerde Kluit in het 32 bolides tellende veld. I (Van onze autosportmedewerker) ZANDVOORT. Niet de nieuwe sportcars 2000 klasse, maar de formule Ford 2000 heeft de paasraces op een koud en winderig Zandvoorts circuit gered. Van de in totaal zeven races was het deze race die de spanning er voor de zesdui zend toeschouwers van het begin tot het eind inhield. Het overige aantal races ontaardde in saaie optochten die weinig konden boeien. (Van onze roeimedewerker) HAARLEM. Op de door de koninklij ke roei- en zeilvereniging Het Spaarne georganiseerde nationale Spaame-Ring- vaart Regatta haalde deze vereniging zelf de grootste overwinning binnen. In het lichte herenveld roeiden Hans Povel van het Spaarne met de Amsterdam se RIC roeier Mark Emke, op de 6,5 kilo meter naar de snelste tijd. De Technische Commissie (TAC) voor het lichte heren roeien had deze regatta in haar selectie programma voor de wereldkampioen schappen opgenomen. Hierdoor was dit roeionderdeel tijdens de wedstrijden het belangrijkste onderdeel. Het formulerijden ligt Kluit beter dan de sportcars, want zo zegt hij: „Racen in een formulewagen betekent precies rij den. Een wagen raken kan in een race fataal zijn, als je met de wielen in elkaar komt. Bij de sportcars zijn de wielen ingebouwd en met die wetenschap kun je je een duwtje veroorloven. Om deze re den wordt er dan ook rauwer gereden bij de sportcars”, Het betekende Kluits tweede overwinning in zijn tienjarige race-carrlère en zijn eerste zege in een formulewagen. Vanuit negentien districten waren 28 paren tot de halve finale doorgedrongen. Daarvan klasseerde zich de helft voor de eind strijd. Er werd gespeeld in twee poules van elk veertien paren. De Kennemerlandse vertegenwoordiging bestond uit Marchand- Putters (mevrouw Kruyff, de vaste partner van mevrouw Mar chand, moest door famüie-omstandigheden verstek laten gaan) en de dames Beukenkamp-De Jong. Het duo Marchand-Putters van RK Haarlem deed het meer dan voortreffelijk door met een score van 334 als vierde in groep A te eindigen wat een finale plaats betekende. De drive ging over 52 spellen en vergde een speeltijd van ruim zeven uur. De dames Beukenkamp-De Jong, die in de B-poule waren ingedeeld, kwamen tegen het einde van de strijd veel uithou dingsvermogen tekort om hoog te kunnen eindigen. Zij verza melden 289 punten wat goed was voor de twaalfde plaats. De S- en V-speelsters waren daarmee voor de finale uifgeschakeld die over twee ronden zal gaan. De eerste zitting zal op 18 april eveneens in De Remise te Utrecht plaatsvinden. In De Remise te Utrecht werden de selectiewedstrijden voor de samenstelling van het nationale jeugdteam viertallen (18-25 jaar) voortgezet. Niet minder dan 96 spellen kregen de spelers in het afgelopen weekeinde te behandelen. De Heemsteedse combinatie Pum van der Lit-Cees Slot wist zich in deze uitputtingsslag voortreffelijk te handhaven en eindigde als zesde waardoor dit duo door de keuzecommissie, onder leiding van de oud-wereldkampioen Hans Krijns, in het nationale jeugdteam werd opgenomen. De Nederlandse verte genwoordiging gaat van 28 april tot 5 mei meedoen aan de EEG- kampioenschappen die in het Italiaanse Salsamaggiore zullen worden gehouden. Heren: senioren 2: Rijnvalken (Rijns- burg), junioren, Rijnvalken, kadetten: Rijnvalken, adspiranten A: Aalsmeer, B: Lisse, welpen A. MSV, B. Rijnvalken. Da mes: senioren: Aalsmeer, junioren Exerci- tia (IJmuiden), kadetten, Aalsmeer, adspi- ranten A: Lisse B: SDO, welpen A: Noord- kop, B: Noordkop. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM-IJMOND Voor de Haarlemse basketballers in de landelij ke competitie bleef het programma tij dens de afgelopen Paasdagen beperkt tot enkele wedstrijden, die voor de eindstand alleen nog maar van statisti- i was kampioen Expert-Sea Devils duidelijk te sterk voor de thuisclub. Na een slech te eerste helft wisten de Hoofddorp- dames de uiteindelijke schade tot 51-71 beperkt te houden. Winst was er daaren tegen wel voor de Hoofddorp-jeugd, die Zeemacht met 5 4-37 ruim voorbleef. Gratama-DSSAkrides 86-70 (rust 45- 12). Topscorers Gratama-DSS: Langen- dijk (17-14) en Noordeloos (8-7). Akrides: Michel Kuijer (0-15) en Eric Hendriks (6- m Na een gelijkopgaand begin, trad bij een 10-12 voorsprong de bekende ver- bi 0e0eeoseSfmgere<s»an6eeldengeuid Geautoriseerd B&C-deaier dreef zijnde Eric Hendriks werd toen het initiatief van DSS overgenomen. In ge vaar kwam de Haarlemse zege niet meer, ook al omdat Akrides de strijd met vier man moest beëindigen na de voortijdige diskwalificatie van Mare Kuypers, Volkert Hoeven en Rolf Jan uitmaakten. De voorsprong van dit twee tal bedroeg zeker zo’n drie voetbalvelden achter elkaar. Bij de toerwagens boven 2500 cc hadden Rob Slotemaker en Cees Siewertsen voor spanning kunnen zorgen, maar het was Cees Siewertsen die korte metten maakte met zijn een kwart eeuw race-jubileum vierende 49-jarige Zandvoortse slipin- strukteur. In de tweedfe ronde kreeg de kont van „Sloots” Camaro bij het opgaan van de Hunserug het fatale zetje. Na zijn opzetje slaagde Siewertsen erin de spin nende Camaro te ontwijken, om vervol gens op een onbedreigde zege af te steve nen. Weliswaar begon Rob aan een indrukwekkende inhaalrace, maar verder dan de vierde plaats vanaf de negentiende plaats kwam hij niet meer in de nog resterende tien ronden. „Jammer”, merk te een teleurgestelde Slotemaker na af loop op. „We hadden er een spannend gevecht van kunnen maken, maar helaas verkoos Cees zekerheid. Bij mijn inhaal manoeuvre zag hij zijn kans schoon door dat beslissende zetje te geven. Ik vind dat je zoiets niet moet doen als het niet nodig is, maar Cees denkt daar blijkbaar anders over. Ik ben er niet kwaad om, het is alleen maar jammer. Bij de Renault merkenrace waren het Geerlof Stam en John Vos die de dienst Voor de kijker mag deze nieuwe klasse dan interessant zijn, als rijder ziet Ron Kluit de brede tweezitter niet zo zitten. „Het is een klasse voor rauwe rijders, voor duwers”, merkte de Haarlemmer op. Als gevolg van een opgeblazen motor in de eerste trainingsronde moest Ron achter aan het vijftien wagens tellende veld star ten. Ondanks deze handicap wist hij op te klimmen naar een vijfde plaats tot het moment dat hij zijn Lola met een bevro ren carburateur naar de kant moest sturen. sche waarde waren In Hoofddorp sen. Ondanks de eerdere degradatie zal Akrides toch het volgende seizoen weer in de rayonklasse kunnen uitkomen. De terugtrekking van HOC maakte de IJ muidense terugkeer overbodig. Hoofddorp-ExpertSea Devils 51-71 (rust 18-37). Topscoorsters Hoofddorp: Lydie Claassen (6-16) en Annie Lam merts (4-6). Twee incomplete ploegen hebben er na een matige eerste helft in de tweede spelperiode toch nog een aantrekkelijke wedstrijd van gemaakt. Kampioen Sea Devils besliste in de eerste helft dit tref fen tussen de zevende en elfde minuut toen via 6-10 een 8-26 voorsprong werd genomen. Dankbaar maakten de gasten in die fase van de wedstrijd gebruik van de geboden vrijheid om voortdurend het wapen van de break te hanteren. On grijpbaar was met name de sterk in de rebound zijnde Si ja Pepping (15-15). Na de rust bood Hoofddorp niet alleen ver dedigend meer tegenspel, maar kon de thuisclub dankzij een productieve Ly die Claassen de marge tot twintig pun ten beperkt houden. V (Van onze sportredactie) MÜHLHEIM. Engeland is gisteren Europees kampioen badminton gewor den bij de jeugd. In Mühlheim werd in de finale met 3-2 afgerekend met Denemar ken. Het Nederlandse team legde in de Westduitse plaats beslag op de tweede •-> (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM. De Haarlemse schaak vereniging SVS organiseert zaterdag 21 april voor de zesde maal het Rapid-toer- nooi. Het streektoernooi is uitgegroeid tot een krachtmeting waar deelnemers uit het ge hele land op af komen. De deelnemers worden ingedeeld naar speelsterkte in groepen van zes spelers, waarbij elke schaker per partij een half uur bedenktijd ter beschikking heeft. Naast persoonlijke geldprijzen is er een teamprijs te verdie nen. De wedstrijden worden gehouden in de Ontmoetingskerk in Schalkwijk en be ginnen om tien uur. - - HEREN: 1 Nereus/Amstel 28.34.22, 2 Ley the 3 29.17.23, 3 Leythe 2 29.53.49, 4 Okea- nos 1 30.37.44, 5 Okeanos/Spaarne 30.43.38. Toch zou Slotemaker nog het ereplat- form betreden en wel na afloop van de sportcars 2000. Deze nieuwe klasse mag zeker een aanwinst voor Zandvoort wor den genoemd, maar gebrek aan zowel kwaliteit als kwantiteit maakte ook van deze wedstrijd van overigens fraai ogende tweezitters een saaie optocht. Met tweeëntwintig sekonden achter stand bleef Slotemaker nog het best in de schaduw van de leiders Ros de Giaxa de Salvi en Huub Vermeulen. Overigens mag de overmacht van dit tweetal geen graadmeter worden genoemd voor de toe komst, want zo verzekerde circuitdirek- teur Johan Beerepoot: „Het is op Zand voort een geheel nieuwe klasse en de rijders zijn nog niet gewend aan deze wagens. Verscheidene rijders hebben zelfs verstek moeten laten gaan, omdat hun wagen nog niet vanuit Engeland was gearriveerd. Bovendien krijgen we bij de volgende race rijders uit Engeland en Denemarken. Deze coureurs zijn nu thuisgebleven, omdat ze in eigen land moesten racen”. Met maar liefst 21 tweeën in deze cate gorie, werd bij Bennebroek gestart. De door hun overwinning van vorig jaar, als favoriet op de eerste startplaats gezette ploeg van Orca/Nereus, (Paulssen, Hel sloot) ging de eerste drie kilometer gelijk op met de SpaarneZRIC-combinatie (Po vel/Emke). Slag Povel ging echter voort varend van start in tempo 34, later afzak kend naar 31, en behaalde daarmee hal verwege een kleine voorsprong op Pauls sen. Orca/Nereus (uit de zilveren WK vier- zonder) moest het laatste stuk op het Spaarne tegen de sterke wind in, ten op zichte van Povel/Emke heel wat seconden toegeven. Hierdoor behaalden deze laat- sten conditioneel sterk maar technisch minder vlekkeloos roeiend uiteindelijk een voorsprong van maar liefst 21 secon den. De voorsprong op nummer drie Eu ros (Vorig jaar samen met Povel en Emke in de zilveren WK acht) liep al in de vijftig seconden, terwijl de achterstand van de rest van het veld nog grotere vormen aannam. Naast de grote hoeveelheid lichte heren tweeën, was er ook kwaliteit te bewonde ren in de andere categorieën. Vooral bij de dames waren sterke Nereus-ploegen aanwezig. Het was de naar de Olympische Spelen lonkende twee Dierdorp/Vosmaer, die de toon aangaf. Zij behaalden een wel zeer ruime voorsprong op hun clubgeno ten Brummelkamp/Stefels. Het Spaarne is van plan deze wedstrij den in de toekomst voort te zetten. Vol gend jaar wil men de roeiers een afstand van tien kilometer voorschotelen. Het ligt dan ook in de bedoeling deze wedstrijden een nog grootser karakter te geven met meer deelname van de zijde van dames en zware heren. Dit jaar was er echter al een goed begin met de grote opkomst van de lichte herenroeiers. Dixons HAARLEM - GR. HOUTSTRAAT 65/67 s® i 'zv X x - x «SS- zx^fe -xT - Bij de jongens moesten twee Spaarne- ploegen hun meerdere erkennen in een sterke twee van Die Leythe. Hoewel deze wedstrijd als training werd beschouwd moesten de Spaarne-tweeën toch wel een groot gat laten vallen. De zware heren het veld bestond uit vijf ploegen ken den plotseling een Spaarne-deelname. Lourijsen roeide hier namelijk als inval ler met een Okeanos-roeier. Uiteraard ongeoefend, werd geen grote indruk ach ter, gelaten en werd achter in het veld geëindigd. X - - I-..’ - - I "^x -X - Sx. xxx 4 - «X-ZX, s Ox- X X-> - -

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 25