Auto's doelwit dievengilde parencompetitie hoge score volle maand vergt nog Echtpaar Brouwers in i Paasdrive dominerend voorrangsfout Paas- Afwerking tunnel Parkweg SStiilEgDilËiFDDÜiR] Nieuwe combinatie maakt in T Wielrijders slachtoffers I haven- berichten Fout in puzzel Eierenkleuren inspannend handwerk DE KENNEMERS'' BRIDGENIEUWS Wat Stoutenbeek onderscheidt: L BETONNEN KERN VOOR PAASWEEKEINDE VOLTOOID Vingertoppen door blikschaar afgekneld I v I Em 7 VELSEN-IJMUIDEN DINSDAG 1 7 APRIL 19 7 9 De verkoper, die ons assortiment van 1500 gordijnstoffen wilde verkleinen tot 20, staat nu in de spoelkeuken van ons petit-restaurant. Uitslagen bridgeclub ,.De Jump" 6 5, I 5, ■I S*" i _Z A ■MM 9 y (ADVERTENTIE) luiden 1 llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll 5,- lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllll o.a 400 Ploegstoffen va. 15.- per meter stoutenbeeh elf- no- rië- ja- ar- ar- lal. fietsers binnenkort op z’n eind. Het paas- weekeinde betekende de afsluiting van een belangrijke werkfase voor het aanne- Branding, dat zomer 1978 dit achteraf bezien erg tijdrovende een voor voetgangers en fietsers veilige verbinding vormt, maakt oversteken van de vooral in de spitsuren drukbereden Parkweg overbodig. Het project heeft in totaal 1,4 miljoen gulden gekost. In de zes meter brede onderdoorgang komt nog een asfaltbestrating voor het fietsverkeer en voor de voetgangers een tegelstrook. Naar de aansluitende wegen toe moet verder nog een aansluitende bestrating komen. Voor „De Branding” allemaal onderdelen van de afwerking waar bij elkaar nog zeker een volle maand in gaat zitten. De tunnelingang kan uit de richting Driehuis bereikt worden vanaf de Driehuizerker- kweg en via het voetpad langs de Parkweg waarvoor een aparte toerit gecreëerd is. Bij het werk, dat aan de kant van het dorp Velsen van start ging, is tot een diepte van vier meter grond uitgegraven. Voor arche- Wij zijn fanatici als het om kompleetheid gaat. Wij zijn maniakken als het om de totale woninginrichting gaat. Wij willen namelijk geen specialistisch boetiekje zijn, maar een all-round adviserende meubel-vloerbedekking-, gordijnen-, verlichting- en woningdekoratiezaak. Zodoende: geen 20 maar 1500. En we confectioneren ze ook nog voor u. vrijblijvend advies-aan-huis; onze binnenhuisspecialisten ontwerpen en tekenen voor u totale, komplete, allesomvattende woninginrichting: uw hele huis bij ons onder één dak wij voeren alle grote, gerenommeerde merken, veelal exclusief 5jaar eigen Stoutenbeek garantie prijsgarantie: u krijgt 't verschil terug als u óns artikel elders tegen dezelfde voorwaarden goedkoper mocht aantreffen. Parallelweg 10, 1948 NM Beverwijk, tel. 02510 - 29033 s Maandags geslotendonderdag gehele dag geopend tot 21.00 uur. In de nacht van zaterdag op zondag werd voor een woning aan de J an van Pollanenstraat in Heemskerk een Ford I gestolen met het kenteken 58-AV-85. In de eerste week van april werd bij een garagebedrijf aan de Parallelweg in Be verwijk een Volvo gestolen van het type 244 DL. De wagen stond buiten gepar keerd. De waarde was 20.000 gulden en het kenteken luidde 43-SÜ-43. Van hetzelf de terreintje werd uit een andere auto een radio-casettterecorder gestolen. IJMOND. Al of niet afgesloten blij ven geparkeerde auto’s aantrekkelijke objecten voor joy-rijders en autodieven. De Paasdrive van De Kennemers stond weer in het teken van de vele stoffelijke- prijzen die er te verdelen waren. De lijnen kwamen in sterkte vrijwel geheel met elkaar overeen zodat een geheel open strijd verwacht mocht worden. Dat is dan ook volkomen uitgekomen en toen alle Groep drie: echtpaar Brouwers, dames Persijn-De Vries en de heren Jongkind- Poecke, gedeelde twee/drie. Groep vier: Van Vliet-mevrouw Jacobs, dames Arpad-Kesting. 176, Dames Kramer-Ris 159, Barzilay-Van Harten 146, Schadé-Timmer 143. B-lijn: echtpaar De Reeper 203, echt paar De Groot 171, echtpaar Strube 170, Van der Burg-Kramer sr. 168, Van Maan- en-Pippel 166, dames Van Sprang-Van der Vliet 140, dames Maagdelijn-Pippel 127. C-lijn: Van Egmond-Van der Maden 53, Baggerman 53, dames Bosma-Sintenie 52, echtpaar Koster 50, mevrouw Kion-Maag- delijn 47, dames Dogger-Van der Glind 45. Standen (in percenten): A-lijn: Bakkum 1267.88, Boender-Kra- In de Paaspuzzel in onze krant van zaterdag is een zetfout geslopen. De omschrijving van de nummers 40, 41 en 42 verticaal luidt als volgt: onderne mingsraad, gewicht (afk.) en nummer. Voor het eventuele ongerief onze excu ses. Redactie. >n, fis HEEMSKERK. Een 24-jarige inwo ner van Beverwijk verleende zaterdag avond omstreeks half zeven geen voor rang aan twee hem tegemoetkomende wielrijders op het moment dat hij met zijn auto van de Deutzstraat de Coeven- hovenlaan wilde inslaan. Bij het knippen van plaatjes blik kwam hij klem te zitten tussen de bewegende delen van een blikschaar, wat vleeswonden aan meerdere vingertoppen opleverde. Na behandeling is de man inmiddels weer uit het ziekenhuis ontslagen. Het autoverkeer heeft zich de afgelopen maanden ter hoogte van de knik in de Parkweg bij Oud-Velsen letterlijk in aller lei bochten moeten wringen, via noodbe- stratinkjes die onder invloed van de afge lopen winter meer en meer afbrokkelden. Afgelopen vrijdag legde een asfaltploeg van „De Branding” een nieuwe deklaag aan de kant van Velserbeek waarover het verkeer wat comfortabeler kan worden afgewikkeld gedurende de tijd die het werk nu nog in beslag neemt. Met Pinkste- ren (begin juni) wordt de algehele voltooi ing verwacht van het tunnelproject. was vrijdag voor Pasen voltooid. Het tunneltje, dat tussen de Kerkesingel (Dorp Velsen) en de Driehuizerkerkweg Een echt paasei is bont versierd. Niet in het wildeweg maar met herkenbare voorstellinkjes. Vijftig kinderen ontdekten op paaszaterdag hoeveel inspanning dat kost tijdens een wedstrijd paaseierenkleuren, gehouden in de Jan Campertschool aan de Driehuizerkerkweg. De Dorpsraad Driehuis, organisator van dit kleurige paaseve- nement, kon hiervoor de dorpsjeugd in het handenarbeidlokaal ontvangen. Aan animo ontbrak het bepaald niet bij de deelnemende meisjes en jongens die in vier leeftijds klassen konden inschrijven. In elke categorie ging één deelnemertje strijken met de grote prijs (paashaas of fors ei in chocolade-uitvoering). Bij de jongsten (groep 4, 5 en 6 jaar) kreeg Astrid van Kooten de beste beoordeling. Verder prijswinnaars: Kees Rovers (7-8 jaar), Marcelle Verwoerd (9-10 jaar) en tenslotte Michel Oudendijk die bij de oudste deelnemertjes (11- 12 jaar) heel kien het vignet van de nog piepjonge Dorpsraad als thema gekozen had voor de eibeschildering. Het werken met de viltstift, waterverf en andere kleurproduk- ten gaf heel wat vlekken op handen, kleren en soms ook op het gezicht van de enthousiaste eierschilders. Dit bleek geen punt, omdat concentratie en inspanning voor iedere deelnemer beloond werden. Ook niet-prijswinnaars gingen naar huis met miniatuurtjes in chocolade-uitvoering van de grote prijzen. Niet slecht. Een half ei is altijd beter dan een lege dop tenslotte. IJMUIDEN. Een 42-jarige uit Tenerife afkomstige werknemer bij Hoogovens is vrijdag met letsel aan de linkerhand in het Beverwijkse Rode Kruisziekenhuis opgenomen na een ongeval bij Koudbandwaiserij 2. punten geteld waren bleek het echtpaar Brouwers met een score van 139 zich voortreffelijk te hebben geweerd omdat de andere paren daarbij achter moesten blijven. Soomers-van Munster, die in de gewone competitie van De Kennemers vrijwel steeds tot de top behoren, deden het ook nu voortreffelijk door met 138 als tweede aan te komen. Edeling-van Thiel pakten 132 matchpunten en dat betekende de derde plaats in de totaal-rangschik- king. (Van onze bridgemedewerker) IJMl’IDEN. Bakkum, die in de A-lijn van de parencompetitie bridge van De Jump al maandenlang de leiding stevig in handen heeft, was dit keer aan mevrouw Wareman gekoppeld en dat leverde het prachtige resultaat van 66.96 percent op waar uiteraard de andere teams ver vandaan moesten blijven. Door deze voortreffelijke score heeft de lijstaanvoerder zijn totaal gebracht op 1267.88 en daarmede kan hem de eindzege nauwelijks meer ontgaan. Als gevolg van deze manoeuvre werd het rijwiel van één der fietsers geraakt. Deze kwam ten val en nam daarbij ook de naast hem rijdende wielrijder mee. De aangereden wielrijder een 20-jarige in- woner uit Heemskerk liep een hoofd- j wond en een hersenschudding op. De bei de fietsen werden onherstelbaar vernield. De gebroeders Van der Vlugt (1166.95) werden opnieuw tweede (53.87) maar kon den toch hun vierde plaats niet verlaten. Boender-Kramer jr. (1209.25) finishten als derde (52.68) en staan in het totaal-klasse- ment op de tweede plaats, doch hebben vrijwel geen uitzicht meer op het club- kampioenschap. Het echtpaar De Repser 1 (1228.64) dat geruime tijd volkomen van l slag was geweest, deed het nu als van ouds en liet in de B-lijn 60,42 percent aanteke- bleken in Heemskerk een j nen waardoor van de zesde plaats naar de ----- vijfde in de algehele rangschikking kon dag met 50.90 (toch nog een kleine tien percent minder dan dat van het echtpaar De Reeper) de tweede plaats, maar zag zijn leidende positie absoluut niet in ge vaar komen. Van der Burg-Kramer sr. (1249.65) zijn tweede en hebben nog maar een minimale kans om verder te komen. Vanwege het Paasfeest werd er in drie lijnen gespeeld. Van Egmond-Van der Ma den pakten met 53 percent de overwin ning in de C-poule, maar moesten die wel met Baggerman-Jansen delen. De dames Bosma-Sintenie (52) klasseerden zich als derde. Binnen enkele weken start De Jump met zijn zomercompetitie waarvoor nog enkele plaatsen vrij zijn. Belangstel lenden zijn van harte welkom. 5, burg; Jan, Gunnes; Yurmala, IJmuiden, Stanlow; AGNES, Cork. Zaterdag aangekomen: Cebo Moon, Rotterdam, IJmuiden; Ingmar, Leeds; Smit Lloyd 23, Cont. Plat, Velsen Som men, Gruvon; Fastone, Liverpool; Weser, Zeebrugge; Gektor, Noordzee; Gertrude Wiener 2, Bremen; Transgermama, Hami- na; Tor Brittannia, Gothenburg; Dutch Fait, Immingham; Titan service, Cont. Plat, IJmuiden; Meridian 1, Cork. Zaterdag vertrokken: Vela, Bergen; Ca- ribia Express, Hamburg; Panda Star, Du blin; Iggesund, Iggesund, Zaandam; Sty- lis, Laroch; Tulip-B, Sarock; Dependent, IJmuiden, Halmstad; Alca, Koldingjri- ologen interessant was daarbij het bloot- komen van een oude beschoeiing van de Lievelandsbeek, een verdwenen water loop die al op heel oude kaarten voor komt. De uitslagen van de Paasdrive luiden (in matchpunten): A-lijn: Bakkum-mevrouw Wereman 225, gebroeders Van der Vlugt 181, Boen der-Kramer jr. 177, Doornenbal-Siegers (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. In de bocht van de Par kweg ter hoogte van Velserbeek loopt het werk aan de tunnel voor voetgangers en - -- mingsbedrijf De ja?e ait r karwei ter hand nam. Met veertien we ken vorstverlet gaf de afgelopen winter de grote vertraging bj deze gemeentelijke opdracht die voor het overige keurig vol gens het vooraf opgestelde schema kon ruw- vorm. tennes en spiegels van geparkeerde auto's Groot (1293.98) bereik op de 23e wedstrijd- gerukt I (Van onze bridgemedewerker) IJMUIDEN. Zoals alle jaren traden de leden van de bridgeclub de Kennemers ook nu weer voor hun Paasdrive aan. Er werd gespeeld in vier lijnen waarbij het echtpaar Brouwers met een score van 139 matchpunten het beste resultaat boekte. Soomers-van Munster (138) werden tweede terwijl het duo Edeling-van Thiel (132) op de derde plaats beslag legde. De gedetailleerde uitslagen (nummers een en twee): Groep een( Soomers-Van Munster, Ede- ling-Van Thiel. Groep twee: dames Van Sprang-De Vries, echtpaar Vreeswijk. De tunnelingang aan de kant van Vel serbeek. In schril con trast met dit stukje we genbouwtechniek de oude dorpsbebouwmg op de achtergrond. mer jr. 1209.25, mevrouw Wareman-Breur 1193.15, gebroeders Van der Vlugt 1166.95, Schadé-Timmer 1146.49, Barzilay-Van Harten 1122.70, Doornenbal-Siegers 1087.60, dames Kramer-Ris 1082.56. B-lijn: echtpaar De Groot 1293.98, Van der Burg-Kramer sr. 1249.65, Van Maan- en-Pippel 1232.42, echtpaar Strube 1228.85, echtpaar De Reeper 1228.64, da mes Van Sprang-Van der Vlugt 1210.16, Baggerman-Jansen 1194.31, dames Bos ma-Sintenie 1193.50, dames Maagdelijn- Pippel 1071.29, Van Egmond-Van der Ma den 968.43, mevrouw Kion-Maagdelijn I 959.97, dames Dogger-Van der Glind 892.21, echtpaar Koster 840.75. mo, Pasajes; Bison,. Velsen, Cont Plat; Frauke, Manchester; African Coast. La- j gos; Pluto, IJmuiden, Dundee; Hual Aka- rita, Emden; Tor Britannia, Gothenburg; Blitar, Bremen; Smitlloyd 23, Cont. Plat, Velsen; Bison, Cont. Plat, Velsen. Zondag aangekomen: New Diana, Ant werpen; Smitlloyd 23, Cont. Plat, Velsen; I Seastar, Gravenchon; Schulenburg, Ier land; Fridel, Rochester, IJmuiden; Neptu- nus, Lerwick, IJmuiden; Jupiter, Ler wick, IJmuiden; Corinthiakos, Le Havre; Thea-K, Malmö, IJmuiden; Hartebeest, Cont. Plat, Eisen, Defiance, Felixtowe; Esbeek. Stettin; Skellig Rock, Stornoway. Zondag vertrokken: Eyvind Sif, Dun dalk; Trans Germania, Antwerpen; An war el Sabah, Karachi; Hugo Brinkman, Poole, IJmuiden; Gertrud Wiener 2, Wil- j helmshafen; Tianlin, Whampoa, IJmui- j den; Dutch Fait, Antwerpen; Fastone, Vlissingen; Margreet, Exmouth, Spring- I buck, Velsen, Cont. Plat; Fride, Seaham. IJmuiden; Klaas 1, Exmouth Maandag aangekomen: Nikolay Kasat kin, Rostock, IJmuiden, Esso Kobe, Mil- i fordhaven; Golden Mistral, Yokohama; Kenrix, Rochester. IJmuiden, Ivan Shadr, Hamina; Eerbeek, Mantylioto; Sonja, Amerika; Capella, Helsinki; Rijnborg, Montillioto, Beverwijk; Sea Leaf, Narvik, IJmuiden; Looyersgracht Bordeaux; Hamno, Kamir, Velsen; Karpacz, Stettin; Reguliersgracht, Dolkist, Zaandam; Ar- klowday, Parr; Bison, Cont Plat, Velsen: Carabeka V. Cardiff Maandag vertrokken: Bison, Velsen, Cont. Plat; Seastar. Londen; Meridian 1, Wisbech; Sylvia Alpha, IJmuiden, San- tander; Defiance, Le Havre; Kenrix. Kingslynn Vandaag aangekomen: Kuivastu, Kali- ninrad, Velsen; Canabal, Malmö; Jytte Skou, Buenaventura; Isabel, Rotterdam. In Velsen werd in de nacht van zondag op maandag een 2-CV gestolen. De blau we eend droeg het kenteken 71-65-FV. Bovendien 1 i aantal auto’s weer het doelwit van vanda- len. Op verschillende plaatsen werden an- worden opgeschoven. Het echtpaar De Groot ii2»3.»8; oereik op de 23e wedstrijd- Vrijdag aangekomen: Vela, Flixtowe; Tianlin, Rotterdam, IJmuiden; Nedlloyd Rockanje, Temeuzen; Alca, Klaipeda; Huai Akarita, Yokohama; Henrietta Isa, Elsfleth; Cariba Express, Le Havre; Net ty, Wells; Latona, Hull; Jemrix, Whitby, i IJmuiden; Dependent, Goole, IJmuiden, Hugo Brinkman, Poole, IJmuiden; Lilly K, Aalborg, IJmuiden; Irimo, Rotterdam; Sylvia Alpha, Rotterdam, IJmuiden; Al- menum, Bremen, IJmuiden; Springbuck, Cont. Plat, Velsen; Pluto, Peterhead, IJ muiden; Frauke, Hull, Zaandam. Vrijdag vertrokken: Subin River, Ant werpen; Greta C, Dungaven; Subro Vi king, Gr. Yarmouth; Cobres, Antwerpen; Helena Jayne, Ipswich; Dalsland, Marie- stad, IJmuiden; Sylvia Omega, Savona, I IJmuiden;Kenrix, Rochester, IJmuiden; Hartebeest, Velsen, Cont. Plat; Magdelena Vinnen, Bremen; Cam Azobe, Bremen, Nedlloyd Rockanje, Hatmo; Jose esquivel, Bilbao; Altevia, Antwerpen; Smit Lloyd 23, Velsen, Cont. Plat; Kent Shore, IJmui den, Cont. Plat; Hannelore, Belfast;Wisch- hafen, Hogenas; Tor Finlandia, Gothen- worden uitgevoerd. De zogenaamde bouw, de tunnel in onafgewerkte

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7