E In ronde van België Wiersma en Jansen beheersen NK-dammen Badminton jeugd stelt teleur BONDSCOACH JAN ZWARTKRUIS: Beveren loopt uit sportpuntiq Paas-lotto „Winst DDR gunstig voor Oranje” Moeizaam gelijkspel Ajax in halve finale bekerstrijd 99 In eerste finalewedstrijd om basketbalkampioenschap 3 DONDERDAG *35?J SPORT Fred André EBBC zet Leiden te kijk Daniël Willems sterke leider ■ir Kees Akerboom produktief (Van een medewerker) JAN VAN DER NAT (Van onze sportredactie) .-1 (Van onze sportredactie) DEN BOSCH. De eerste van de twee, mogelijk drie finalewedstrijden om het basketbalkampioenschap van Nederland is op een grote teleurstelling uitgedraaid. (Van onze badmintonmedewerker) MULHEIM. In het Europese jeugd kampioenschap badminton voor indivi duele spelers is voor de Nederlandse deelnemers in de eerste ronde niet veel succes weggelegd geweest. Met name de Russen, die ook in het kampioenschap voor jeugdteams al een struikelblok voor de Nederlanders hadden gevormd, ston den ook nu weer verder succes in de weg. BRUSSEL. In de Belgische competi tie heeft leider Beveren zijn voorsprong op de nummer twee Anderlecht tot vier punten kunnen vergroten. Zelf kwam Be veren weliswaar op eigen veld niet ver der dan een gelijkspel (0-0) tegen Winter slag, maar Anderlecht raakte in La Lou- vière beide punten kwijt (2-3). SOESTERBERG. Harm Wiersma en Hans Jansen stevenen in een nek-aan- nek-race af op de nationale damtitel. Bei den velden hun tegenstanders in de tien de ronde en vergrootten hun voorsprong tot twee punten. De kans dat zij nog worden ingehaald door hun achtervol gers is niet zo groot meer. Jannes van der Wal staat er met zijn twee punten achter stand nog het beste voor. Op drie punten volgen Boom, Bronstring en zowaar de 19-jarige debutant Jos Stokkel. Drie ron den resten hun nog om de achterstand in te halen. Harm Wiersma schitterde in het duel tegen Johan Bastiaannet. Alle strategi sche velden werden door Wiersma ver overd. De moeilijkheden begonnen Basti aannet boven het hoofd te groeien. In die fase van de strijd sloeg Wiersma feilloos toe met een combinatie en won. Hans Jansen bracht spanning in de strijd tegen de Leidenaar Evert Bronst ring en nam behoorlijke risico’s. Een kolf je naar de hand van Bronstring, die ver wikkelingen nooit uit de weg gaat. Jansen wist wat hij deed, beheerste het spel vol komen en versloeg Bronstring met een geestige combinatie. Met de twee beste ploegen uit de competi tie, EBBC/Den Bosch en Parker/Leiden in die eindstrijd mocht het nodige spek takel worden verwacht. Het tegendeel bleek waar. Voor een werkelijk goede wedstrijd zijn nu eenmaal onverbidde lijk twee goede ploegen nodig. Gister avond in de stampvolle Bossche sporthal „De Vinkenkamp”, was er slechts één die Volendam leek zich volledig te zullen gaan uitleven in de rol van stuntmaker toen de doelpunten zich tenslotte dan toch aandienden. Zover kwam het echter niet, omdat Ajax na de penalty van Clarke toch nog zichzelf werd en Ling en Arnesen zelfs tegen de verhouding in voor een 2-3 voorsprong voor Ajax wisten te zorgen. Dat Plat drie minuten voor tijd met een kopbal uit een vrije trap van Dick Bond op de valreep nog voor 3-3 wist te zorgen De uiterst magere produktie aan Leidse zijde toont duidelijk aan dat er iets mis was met de ploeg. Natuurlijk mag en moet een deel van die lage score toegerekend worden aan de verdedigende klasse van de Bossche ploeg. Maar bij Leiden gier den de zenuwen door de keel. Niemand was eigenlijk in zijn gewone doen. Arthur Collins schoot slecht, Woudstra maakte te veel loop-overtredingen, Bruinsma kon geen bal behoorlijk verwerken en Plaat, de anders zo eminente spelverdediger, kon zijn medespelers niet goed bereiken en schoot minder goed dan men van hem gewend is. Maar bij EBBC loopt „toevallig” ene Dan ny Cramer rond. Als hij zijn avond heeft kan de kleine Nederlandse Amerikaan alles. Hij schoot voor de rust 18 punten bij elkaar van afstand en bezegelde daarmee het lot van Leiden. Koppel daaraan de 13 keer dat Leiden balverlies leed en de nederlaag is verklaard. Na de rust leek EBBC-Leiden even een wedstrijd te worden. Collins scoorde een paar keer gemakkelijk tegen de man-to- man-verdediging van EBBC. Maar het was schijn. Het verschil kwam niet onder de elf punten en telkens als Leiden dreig de, vergrootte EBBC het gat, veelal via Kees Akerboom tot rond de 15 punten. Na een paar minuten was dan ook het geloof in een stunt bij Leiden verdwenen en kabbelde de wedstrijd rustig naar het einde. Eigenlijk stond alleen het duel tussen de twee centers op hoog niveau. Washington (Leiden) en Lister (EBBC) deden zeer aar dige dingen. De Leidse Amerikaan maak te een paar fantastische blocks en zijn Bossche landgenoot kreeg applaus na knappe hoekschoten. De overige duels werden door de Bossche spelers gewon nen. Waar EBBC gemakkelijk kon wisse len (Kropman en Faber pasten zich moei teloos aan) had Leiden op de bank niet de spelers die de zaak konden redden. Kip en Van Rooden deelden in de malaise. Zaterdag komt EBBC naar Leiden voor de tweede wedstrijd. Mocht de thuis ploeg die winnen, dan ontmoeten beide ploegen elkaar volgende week woensdag in Den Bosch voor de derde allesbeslis- sende wedstrijd. persoonlijke verdediging snel varen. Al na even zes minuten sommeerde coach Hennie Blom zijn mannen in een zone. o o o o o Dat Ajax toch nog kon terugkomen in een race, die eigenlijk al verloren leek, schreef Brom toe aan een donderspeech, waarmee hij zijn spelers in de rust uit een lethargische slaap had gehaald: „Ik heb me schor geschreeuwd. Wat wij in het begin hebben gedaan sloeg nergens op. Tien minuten ging het goed. Toen zakte de ploeg weg en mocht Volendam voetballen. En dat is nou juist het laatste wat je moet doen, omdat die Volendammers wel raad weten met een bal als je ze de vrijheid geeft”. Niet zozeer Brom, als wel Volen dam hielp Ajax echter over het dode punt heen. Uitgerekend in de dertiende minuut van de tweede helft veroorzaakte Fred André onnodig een strafschop door spits Ray Clarke op de rand van het strafschop- mentaire vijf seconden gehonoreerd kon worden, omdat de vereiste markering ontbrak er was geen spandoek en ook geen streep over de weg getrokken won hij met overmacht de individuele tijdrit, waardoor hij de voorlaatste dag afsloot met een voorsprong van 41 seconden in de algemene rangschikking ten opzichte van Herman van Springel. Dokter Rolink: „We zullen in het zie kenhuis foto’s laten maken om te zien of de kniebanden zijn geraakt”. Na het wegvallen van Schrijvers moest derde keus Rob Tervoort opdraven, om dat eerste reserve Peter Jager ook al in de ziekenboeg vertoeft. Dat Tervoort op dit niveau de routine mist bleek twee minu ten na zijn entree al toen hij zich wat al te simpel liet passeren door een kopbal van Jaap Braan. In die slotfase van de eerste helft deed Volendam eindelijk wat het in de vooraf gaande 42 minuten hardnekkig verzuimd had te doen, namelijk scoren. Zonder zich maar iets aan te trekken van het standver schil speelde Volendam, dat eerder in de bekerstrijd topteams als Feyenoord als was dan ook niet meer dan gerechtigheid. Trainer Jan Mak van Volendam: „Het lijkt leuk, die 3-3, maar voor ons is het toch wat te weinig. Misschien zijn we in de tweede helft wat te gretig geweest, hadden we ons in die fase wat behouden der moeten opstellen, maar dat was nou eenmaal niet de bedoeling. We wilden bewust niet verdedigen, omdat we aan zelfvertrouwen moesten winnen voor de competitie. Wat dat betreft zijn we dacht ik wel geslaagd. Tegen PSV moet dat zaterdagavond blijken en verder volgen de week bij Ajax in de return. Kansloos zijn we daarin beslist niet”. JAN PREENEN 4 2 2 0 0 Bij de jongens verloor Ed Romijn van de Rus Ókunev in twee sets: 10-15, 6-15. Peter van Soest moest ook tegen een Rus het onderspit delven: Scmakov trok met 15-9 en 15-6 aan het langste eind. Wiel Hansen haalde tegen de Belg Bandio in drie sets winst: 14-17, 15-2, 15-11. Bas van Barnau won van de Engelsman Williams: 15-9, 15-11. In de tweede ronde werden de Nederlanders echter uit de strijd gewipt, "Wiel Hansen door de Rus Tajanov (7-15, 6- 15) en Bas van Barnau door de Fin Wes- terholen (15-18, 0-15). Bij de meisjes waren de Deense speelsters oppermachtig. Gra ce Kakiay verloor van V. Sörensen (0-11, 2-11). Twennie van Beek van K. Meier (2- 11, 1-11) en Paula Kloet van L. Axelson (2- 11, 1-11). Alleen Carol Liem kwam door de eerste ronde. Zij won van de Joegoslavi sche Stermole met ruime cijfers: 11-2, 11- 2. VERVIERS (ANP). Daniël Willems heeft in alle opzichten de uit twee gedeel tes bestaande vierde etappe van de ronde van België overheerst. Eerst leefde de Belg enige tijd ten onrechte in de veron derstelling dat hij de leiding in het klas sement had overgenomen. Later, toen bleek dat de tussensprint op negen kilo meter van de finish, niet met de regle- In het internationale schaaktoernooi in Montreal zijn twee afgebroken partijen uit de derde en vierde ronde uitgespeeld. De resultaten: TimmanHort remise en LjubojevicKavalek 1-0. Portisch blijft leider met totaal vier punten. Tom Okker is woensdag in de kwartfi nales van het internationale tennistoer nooi in Houston uitgeschakeld door de Westduitser Pinner (1-6, 3-6). Tijdens de open Zuidafrikaanse kam pioenschappen is Ilie Nastase verrassend in de eerste ronde uitgeschakeld door de Fransman Patrice Dominguez (3-6, 7-6 en 6- 3). John McEnroe heeft de tweede ronde bereikt van het Grand Prix tennistoernooi in San José. Hij versloeg John Sadri (6-2, 7- 4). De Belg Roger de Vlaeminck is win naar geworden van de tweede etappe van de wielerronde van Apulië (Italië). De Vlaminck won dinsdag ook de openings- etappe. In de eerste wedstrijd van de degrada- tiecompetitie van het toernooi om het WK- ijshockey in groep A in Moskou hebben Polen en de Verenigde Staten gelijkge speeld 5-5. Finland versloeg West-Duits- land met 5-2. voor dat predikaat in aanmerking kwam: EBBC. Het huidige Poolse elftal, dat onder leiding van de nieuwe coach Ryszard Kulesza in een opbouwfase verkeert, moet het net als Oranje vooral van werkvoetbal hebben. Van de formatie die tijdens de wereldtitelstrijd in Argentinië de vierde plaats wist te veroveren, maken nog slechts vier spelers (doelman Kukla, vrije verdediger Szmuda, midden velder Lato en aanvaller Boniek) deel uit van de nationale selectie. De vooral jeugdige nieuwelingen bleken gisteravond niet alleen ervaring te kort te komen, maar ook technisch en tactisch nog veel te moeten bijleren. De Nederlandse bondscoach Jan Zwartkruis, een van de 55.000 toeschouwers in Leipzig, is zich daar teredege van bewust. „Maar we moeten niet alleen met dat aspect reke ning houden, we moeten er ook van uitgaan dat ze ons niet, zoals tegen de DDR het geval was, met twee, maar met drie spitsen tegemoet zullen treden. Het resultaat van vandaag is natuurlijk niet ongunstig voor ons. We zullen het uiteraard zelf moeten maken, maar deze overwinning van de Oostduit- sers is in ieder geval goed voor de competitie”. Door het uiterst onzekere ingrijpen van de DDR-defensie, waarin alleen de technisch bekwame laatste man Dörner op internationaal niveau acteerde, konden de gretige Polen in Zeker toen EBBC het juiste wapen te gen de Leidse aanval had gevonden ging er niets meer goed. Ton Boot had die juiste tactiek ontdekt. Een zone rond de eigen ring en zorgen dat de snelheid (Woudstra, Collins en Bruinsma) uit de ploeg werd gehaald. Leiden op 64 punten houden is een prestatie van formaat, want Plaat c.s. haalden tenslotte een competi- tiegemiddelde van ruim 100 punt. In tien magistrale minuten (het tweede deel van de eerste helft) werd Leiden op een afschuwelijke manier te kijk gezet. De equipe van Ton Boot sprong van 24-24 naar een ruststand van 53-36. En daarmee was de wedstrijd in feite al afgelopen. 17 punten achterstand is niet meer te overbruggen. Zeker niet als de tegenstan der EBBC heet. De tweede helft bleek een formaliteit. Leiden kwam even terug, maar nooit dichtbij genoeg om werkelijk een bedreiging te vormen voor de free wheelende Bossche formatie: 81-64. Joop Zoetemelk zal met zijn ploeg met starten in de klassieker Luik-Bastenaken-Luik, die zon dag gehouden wordt. Op dat moment zit de gehele ploeg al in het vliegtuig, op weg naar de Ronde van Spanje, die van 24 april tot en met 13 mei plaatsvindt. Sparta opzij zette, lange tijd met Ajax. Zo verkrampt als het in de competitie pleegt te spelen, zo spontaan en sterk acteerde Volendam tijdens deze avondvoorstelling. Voordat André het overwicht van zijn ploeg eindelijk in de score tot uitdrukking wist te brengen had Volendam al een voorsprong van 11-0 in corners opge bouwd. Bovendien was rechtervleugelver- dediger Keje Molenaar al een keer vrij voor doelman Schrijvers verschenen (de keeper wist dit gevaar nog te keren door zich eenvoudig voor de bal te werpen), had Ajax-voor stopper Wim Meutstege tweemaal op de doellijn moeten redden Jannes van der Wal is altijd goed voor een verrassing. Hij bestreed De Boer op diens specialiteit: de Roozenburg-opstel- ling. Voor Van der Wal was dat geen beletsel De Boer nadeel te bezorgen en vervolgens te winnen. Zes uur en twintig minuten vocht Rob Clerc om de winst tegen Frank Drost. Het lukte hem niet en hij moest berusten in remise. Na afloop werd hem aangetoond dat hij eenvoudig had kunnen winnen door een overmachtseindspel. aanzienlijk levendiger dan de dagen er voor. Het parkoers van Dilsen naar Ver- viers leende zich, met enkele venijnige klims, voor een levendige strijd. Eddy Schepers was de eerste, die op avontuur uitging. Na 54 kilometer in Aubel, had hij een voorsprong opgebouwd van 2 minuut 20 seconden. Pogingen van Pollentier, Wil lems en Tackaert om aansluiting te ver krijgen, mislukten, omdat de concurrentie het tempo van het peloton hoog hield. Het was uiteindelijk Cees Priem, die in de omgeving van Eupen de achtervolging op Schepers inzette. Hij kwam bij Schepers, maar 31 kilometer voor de eindstreep wer den beide coureurs ingelopen. Op de lastige hellingen naar Verviers forceerde een groep van zestien renners, onder wie Thurau, Knetemann, Pollen tier, Schipper en Maas de beslissing. Wal ter Planckaert, die dinsdag de blauwe leiderstrui had veroverd, miste de slag. Veteraan Herman van Springel, die elf jaar geleden de overwinning in de ronde van Frankrijk, op een haar na miste, ging vlak voor de finishlijn in het offensief en won met enkele meters voorsprong op Thurau. De verongelijkte Willems maakte daarna in de individuele tijdrit duidelijk dat niemand anders recht had op de blau we leiderstrui. Het jonge Belgische talent lijkt de slag om het kopmanschap in zijn ploeg met Didi Thurau te hebben ge wonnen. 8 12-1 5-2 5-5 1-8 1-8 (Van onze speciale verslaggever) LEIPZIG. De vrij verrassende 2-1-nederlaag van Po len in de EK-kwalificatiestrijd in en tegen de DDR mag op zich dan gunstig zijn voor Oranje, aanleiding om het duel van Zwartkruis’ keurkorps over dertien dagen tegen Polen in Chorzow optimistisch tegemoet te zien, is er beslist niet. Niet vergeten mag namelijk worden dat het destijds onge naakbaar geachte Nederlands elftal tegen het op papier zwakkere Poolse team op niet mis te verstane wijze (4-1) de boot in ging. De geschiedenis zou zich heel gemakkelijk kunnen herhalen. Vooral als Oranje naar aanleiding van de Poolse verrichtingen in het treffen van gisteravond met Oost-Duitsland het komende karwei zou onderschatten. Het algemeen klassement na vier etappes: 1. Willems 15 uur 11 min. 49 sec.; 2. Van Springel op 41 sec.; 3. De Wolf op 1.10; 4. Knetemann op 1.48; 5. Pollentier z.t. een aanmoedigingspremie. De Amster dammers kwamen daardoor eindelijk op temperatuur. De schade, die op een gege ven moment zo groot dreigde te worden, kan worden beperkt tot een gele kaart voor Kees Zwamborn (onderuithalen van Kramer, bij Volendam kreeg Jonk een boeking) en een ernstig lijkende blessure voor doelman Piet Schrijvers. De zwaar gewicht verstapte zich halverwege het eerste bedrijf, maar hield het pas voor gezien toen hij in de 42ste minuut met de grootste moeite een inzet van Kramer had weten te pareren en André vervolgens in de rebound voor 1-0 had zien zorgen. Overige Nederlanders: 16. Van Houwelingen op 4.49; 33. Van Katwijk op 5.44; 35. Van Houwe lingen op 5.52; 42. Van Katwijk op 6.39; 48. Priem op 7.15; 52. Raas op 7.23; 59. Verbrugge op 8.00; 69. Maas op 9 40; 71. Havik op 9.58; 72. Bal op 10.08; 74. Aling op 11.31. (Van onze sportredactie) VOLENDAM. Niet door Volendam, maar door Ajax werd gesproken over een winstpunt, nadat de Volendammers kort voor het einde van de eerste halve finale in het KNVB-bekertoernooi toch nog langszij waren gekomen: 3-3. Vooral Ajax-trainer Cor Brom toonde zich in zijn nabeschouwing tevreden en opge lucht. Halverwege het spectaculaire, door 10.000 kijkers gevolgde duel, had zijn ploeg nog tegen een sensationele ach terstand van 2-0 aangekeken. „Voor rust zijn we zelfs nog goed weggekomen. Voor hetzelfde geld had Volendam na de eerste helft met 3 of 4-0 voorgestaan”. Na tien ronden is de stand: 1/2. Jansen en Wiersma 14 punten, 3. Van der Wal 12, 4. Bronst ring, Stokkel en Boom 11 punten, 7. Drost, De Ruiter, Clerc en De Boer 10 punten, 11. Basti aannet 9 punten, 12. Van Aalten 8 punten, 13. Van der Borst 7 punten, 14. Hooijberg 3 punten. DEN HAAG. De resultaten van lottonum mer 15a van ie paaslotto zijn: 11 -13 - 18 - 22 - 36 41. Het rcutrvegetal is 16. Er waren 615.411 deelnemers, die zorgden voor een inleg van ƒ2.124.669,00. Het prijzenbe- drag is 1.009.217,78. De eerste prijs bedraagt 352.226,22; de tweede prijs 100.921,78; de der de prijs 151.382,67; de vierde prijs 201.843,56 en de vijfde prijs eveneens ƒ201.843,56. Zoneverdedigingen maken basketbal niet aantrekkelijker, maar dat zal een ploeg met een nationale titel in het voor uitzicht, een zorg zijn. Ook Leiden liet de De uitslagen: BastiaannetWiersma 0-2, ClercDrost 1-1, De BoerVan der Weal 0-2, BronstringJansen 0-2, HooijbergStokkel 0- 2, BoomDe Ruiter 1-1, Van der BorstVan Aalten 1-1. Deze had na het eerste gedeelte van Dilsen naar Verviers al afstand gedaan van de blauwe leiderstrui. Maar dat bleek wat overhaast, omdat de jury besloot ge volg te geven aan de protesten van diverse ploegleiders en bonificatie van vijf secon den voor Willems schrapte. Het koersverloop van de vierde dag was In de Duitse Bundesliga heeft het met degradatie bedreigde Schalke ’04 er voor gezorgd dat de leiding in andere handen is overgegaan. De ploeg hield koploper Kai serslautern knap op 2-2. VFB Stuttgart profiteerde van dat resultaat door zelf met 3-1 te winnen van Borussia Dort mund. De uitslagen: België: La LouvièreAnder lecht 3-2, BeverenWinterslag 0-0, Waterschei Lokeren 1-2, StandardKortrijk 1-0, RWD Mo lenbeekCharleroi 2-0, Club BruggeBeer schot 2-0, AntwerpClub Luik 3-0, Berchem Lierse 1-0, WaregemBeringen 1-1, Na 28 wed strijden is de stand: 1 Beveren 42 pnt., 2. Ander lecht 38 pnt., 3 Lokeren en Standard 35 pnt., 5. RWD Molenbeek en Club Brugge 34 pnt Duits land: Hertha BSCBayern München 1-1, Ham burger SVEintracht Braunschweig 2-0, FC KaiserslauternSchalke ’04 2-2, Fortuna Dus seldorfBorussia Dortmund 3-1, VFB Stutt gartBorussia Mönchengladbach 2-0, 1 FC KölnArminia Bielefeld 2-1. Stand: 1. VFB Stuttgart 28-39. 2. FC Kaiserslautern 28-39, 3. Hamburger SV 27-38, 4. Bayern München 27-31. Spanje: Beker: achtste finales: ValenciaBar celona 4-0. Engeland: Nottingham ForestMan chester United 1-1. •it Terwijl A/ax doelman Piet Schrijvers geblesseerd op de grond ligt geven Fred André (armen in de lucht) en Dick Helling uiting aan hun vreugde over het eerste doelpunt van Volendam, zo/uist door André gemaakt Cees Zwamborn (rugnummer 13) en Dek Schoenaker wenden zich teleurgesteld al bij inzetten van Guyt en Plat en had middenvelder Dick Schoenaker de bal eenmaal op de lat boven zijn eigen keeper gedeponeerd. voor Volendam verprutst gebied vast te houden. Die penalty, door Clarke zelf benut, betekende het keerpunt in een wedstrijd, die tot dan toe was geregisseerd door Volendam. Vandaar ook dat André zichzelf aanwees als dege ne, die er voor verantwoordelijk was ge weest dat de wedstrijd voor zijn ploeg bijna volledig uit de hand was gelopen. Terwijl zijn teamgenoten allang weg wa ren speelde de 37-jarige karaktervoetbal- ler de ontmoeting op een bankje bij het veld nog verscheidene malen in gedachten na: „Het is gewoon stom geweest wat ik heb gedaan. Ik had die bal een trap moe ten geven. Ik had het nooit zover moeten laten komen dat ik tegen Clarke op klapte”. Dat hij er tevoren met een doelpunt toe had bijgedragen dat Volendam tot 2-0 had kunnen weglopen, kon aan de stemming van André niets veranderen: „Wat doel punt? Ik heb de zaak verprutst, daar gaat het om. Ik kan medespelers verwijten maken als zij iets verkeerd hebben ge daan, maar ik weet ook dondersgoed wan neer ik zelf fouten heb gemaakt en dat was vanavond het geval. Door niet reso luut op te treden heb ik een beslissende wending aan de wedstrijd gegeven. Zoiets komt bij mij hard aan. Als zoiets gebeurt krijg ik drie dagen geen hap meer door mijn keel”. Voor Ajax dat dinsdag op eigen veld de finale moet kunnen binnenstappen, had de misser van André de uitwerking van „Ik heb het de beginfase pressie gaan uitoefenen. De Duitsers stapelden fout op fout, hetgeen reeds in de zevende minuut voor hen fataal werd. Na een foutieve pass van voorstopper Weise kon de attente Boniek scoren (0-1). Polen verzuimde daarna door te drukken, al bleyen Dörner en de zijnen nog vele kansen cadeau doen. Het uitblijven van het tweede doelpunt gaf de DDR de gelegenheid zich te herstellen en in de slotfase van het eerste bedrijf ontbonden er zelfs enige mogelijkheden tot de gelijkmaker. MSSr net zoals de verdedigers aanvankelijk niet voor hun taakTbfere- kend leken, zo faalden de spitsen. Vijf minuten na de hervatting was het wel raak. Met een fraaie, doeltreffende halve omhaal strafte Streich het zwak ke uitverdedigen van de Poolse afweer bekwaam af. De Oostduitsers verhoogden na dit succes hun druk. Met offen sieve acties, die vooral op enthousiasme en snelheid waren gebaseerd, werd de opponent zwaar op de proef gesteld. Slechts doqr keer op keer de regels met voeten te treden (Polen maakte 24 overtredingen, waarvan één van Boniek met geel werd bestraft, tegen de DDR slechts tien) slaagden de bezoekers erin voorlopig nog overeind te blijven. In de 18e minuut ging het echter weer mis toen een van de vele Oostduitse vrije schoppen de dolgedraaide Poolse verdedi ging schaakmat zette. De door Streich voor het doel ge brachte bal werd knap teruggekopt door Riediger, waarna Lindemann het karwei, eveneens koppend, koelbloedig af maakte. (2-1). De stand in groep vier: Nederland 4 4 0 0 Polen 3 2 0 1 4 Oost-Dld. 3 2 0 1 4 Zwitserl. 3 0 0 3 0 Ijsland 3 0 0 3 0 De eerstkomende wedstrijden: 2 mei: PolenNederland; 5 mei: ZwitserlandOost-Duitsland; 22 mei: ZwitserlandIjsland; 9 juni: UslandZwitserland; 5 september: IjslandNederland.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 23