Bedrijvig VIDES REPETEERT VOOR UITVOERING Geesten Schnorren Wandelen uitgevaren vi5serij5chepen Festival rs burgerlijke stand mondig Noordersluis gestremd op dinsdag 8 mei ijmondkus ie int APPETIJTELIJKE PRESENTATIE ZONDER KANS OP INSPRAAK IW Show Behendigheidsproef voor toermotoren Hinderwetverzoek tot uitbreiding MTS VELSEN r1 VRIJDAG VELSEN-IJMUIDEN 2 O APRIL 19 7 9 4 0. - 'uden lanse deze milli- lt het agton (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Inspraak is meep raten. Bewoners van de J. P. Coenstraat, de Wijk aan Zeeër- weg en de Warmenhovenstraat (Zeeheldenbuurt) werd hiertoe donderdagavond in „Royal” op wel zeer beperkte schaal gelegen heid geboden naar aanleiding van de bouwplannen voor een nieuw bejaardentehuis aan de Houtmanstraat. De bovenzaal zat vol met Velsenaren die dolgraag nadere informatie wilden over het woongebouw dat binnen af zienbare tijd ten behoeve van de nu in het W. F. Visserhuis onder gebrachte bejaarden wordt neer gezet in hun directe omgeving. 1 .....v.ar Bouwplan W. F. Visserhuis voor Zeeheldenbuurt voldongen feit de id ♦7,50 jS- Het publiek donderdagavond vol belang stelling voor het bouwplan dat na lange voorbe sprekingen onwrikbaar vast blijkt te liggen. 10 uur uur larlem Geolo- n haar arvoor neente i thuis- wil de n bou le stad radio- expe- sstijn dat in werd IJMUIDEN. De Rijkshavenmees- ter heeft namens de minister van Ver keer en Waterstaat bekend gemaakt dat de Noordersluis in verband met werkzaamheden aan de sluisdeuren dinsdag 8 mei afgesloten zal zijn voor alle verkeer. De stremming gaat in ’s morgens om vier uur, de sluis zal weer open gaan als het werk klaar is, maar verwachting rond vijf uur ’s mid dags. Tijdens de stremming zal de scheepvaart bedoeld voor de midden-, kleine- en zuidersluis normaal geschut worden. VELSEN. Bij de gemeente is een verzoek ingevolge de Hinderwet binnen gekomen van de Stichting middelbaar technisch onderwijs in Santpoort-Noord voor uitbreiding van deze MTS, die ge vestigd is aan de Roos en Beeklaan 4. WOENSDAG 4 APRIL - Hektrawler Arie Ouwehand KW. 122 MAANDAG 9 APRIL - Hektrawler Zee haan IJM. 57, Onderneming II SCH. 90, Onderneming II SCH. 108 VRIJDAG 6 APRIL - Hektrawler Johan na KW. 39, Schout Velthuys KW. 49 De toekomstige nieuwbouw vastgelegd in een zogenoemde „ruimtelijke maquette". Te zien is het gebouw in oostelijke richting vanaf de Houtmanstraat waar de hoofdingang komt. Er komt een show van zo goed als nieuwe automobielen. Wie daar meer over wil weten doet er goed aan een kijkje te nemen bij het postkantoor. Op „Het vraagstuk van de kwade gees ten”. Dat is de titel van een voordracht die op maandag 23 april om kwart over acht door professor dr. H. van Praag De immer actieve autosportvereni- ging De Rijnmonders heeft een puzzel- rit uitgezet. Op zichzelf niet zo bijzon der. Maar de rit die voor zaterdag 28 april op het programma staat is speci aal in het kader van de sportweek uitgezet voor bedrijven. Een rit volgens een routebeschrijving. Leuk voor per soneelsverenigingen want het rijden blijft belangrijk maar de gezelligheid staat voorop. Lengte 36 kilometer. Er kan worden gereden in (bedrijfs)equi- pes van 3 wagens of individueel. Zoals altijd is het vertrek vanaf 13.00 uur bij Paviljoen Schoonenberg aan de Minis ter Van Houtenlaan en wie helemaal alles wil weten moet even bellen met mevrouw Huybers, Planetenweg 100 in IJmuiden. Telefoon 14376. Onze wekelijkse knuffel is een af- scheidsgebaar aan de firma Loender- sloot. Het bekende IJmuidense waren huis heeft de deur gesloten. Dat ge beurde na een maandje zogenoemde opheffingsuitverkoop. De kus is waar dering voor het feit dat men er inder daad in slaagde de winkel zo goed als leeg te verkopen. „Tegen aangepaste prijzen”, heette het. Daar heeft half IJmuiden op getippeld. Ha-die-kassa.' se on- ireac- i, ver- bepa- n van lergie. 1 Pers- werk enlid geldt ie, zo 'at de is uit il ge- ande rmaal m bij 'ereld DONDERDAG 12 APRIL - Hektrawler Egmond IJm. 36 zo ver 'er gis- nenten judens g goed sprak ■nte et het on n. 14,80 12,60 56,50 57,70 20,50 0,75 en gul ag van op het ren ge- idie die periode miljoen bedrijf ?ft ge- rheeps rrolme 00 mil, zerheic ingentH van de ;d. geheim egeven minis- Zaken, dat de V moet laiende Het Leger des Heils in IJmuiden or ganiseert een bijeenkomst op zondag 22 april die helemaal in het teken van de muziek zal staan. Twee samenkom sten in het gebouw aan de Edisonstraat 14. ’s morgens om 10 uur een heili- gingssamenkomst waarin de verenigde jeugdmuziekkorpsen zullen optreden. Aan het eigenlijke muziekfestival, dat ’s middags om vijf uur begint, werken onder meer korpsen uit Amsterdam en IJmuiden mee. De leiding berust bij de heer L. Nijenhuis. Voor voorzieningen die in de super markt aan de Zuiderkruisstraat 40-44 te IJmuiden getroffen zijn is eveneens een verzoek bij de gemeente binnengekomen. Bezwaren hiertegen kunnen mondeling naar voren worden gebracht op het ge meentehuis op woensdagochtend 2 mei om tien uur (supermarkt) en om 10.30 uur (MTS). Vanaf vandaag kan men ook schriftelijke bezwaren bij het college in dienen. maar alleen indien men deze be zwaren ook mondeling op 2 mei naar voren brengt. Men kan zich schriftelijk opgeven bij Piet Klut, Planetenweg 192 te IJmuiden. De aanvang van de proef is om 10.00 uur. Op dezelfde dag wordt ook een trialde- monstratie gegeven. Niet meer dan 30 trialisten kunnen zich hiervoor opgeven. De trial wordt gehouden op de Planeten weg bij de sporthal. De aanvang is om 14.00. Men kan zich schriftelijke inschrij ven bij Cris Hille, Hazevlok 73 te IJ muiden. voor de ster van het theater, Mademoiselle Lange (Ans Poppe), die op haar beurt ook verliefd is op de zanger Pitou. Na verloop van tijd begint Clairette te twijfelen aan de gevoelens van Pitou jegens haar en door een list weet ze hem te betrappen met Mademoiselle Lange. Daarop trouwt zij toch met de pruikenma ker Pomponnet. Deze operette van de hand van Charles Lecoqq op teksten van Clairville, Siraudin en Koning beleefde zijn première in Brussel in 1872 en werd reeds enige maanden later in Parijs opgevoerd. Daar verwierf deze operette met zijn vele vrolijke en overmoedige liederen een immense populariteit. Buiten de drie genoemde hoofdrolspe(e)l(st)ers treden nog vele andere leden van Vides op in het stuk. De regie is in handen van Gert Willems, dirigent is Edwin Wolf. is een levensgroot aanplakbiljet aange bracht. En wie nu het fijne van de zaak wil weten, moet even op zijn handen gaan staan. Zelfs een professionele plakker lijkt moeite te hebben met het verschil tussen boven- onderkant! DINSDAG 17 APRIL - Hektrawler Willy KW. 141 MT. Protinus IJM. 154, Meyert Menno IJM. 209, Ora et Labora KW. 51, Marry uit Hilversum wordt gehouden m Vo- loptée, Wüstelaan 80 in Santpoort. De lezing wordt gehouden voor de Adel- bertvereniging Kennemerland. Aanlei ding om professor Van Praag uit te nodigen was een onlangs in Duitsland gevoerd proces over een geval van exorcisme. Omdat er tussen de buien door toch weer dagen zijn dat je, zonder de kans op een stevige verkoudheid, een wan deling kunt maken, hebben De Kenne- mer Jagers al hun moed maar weer eens bij elkaar gegraaid. Op 1, 2 en 3 mei wordt de traditionele avonddrie- daagse georganiseerd. Afstand 10 kilo meter. Start tussen 18.00 en 18.30 uur bij de Hugo de Grootschool in IJmui den. Inschrijfgeld 1 gulden per per soon. Iedereen die het trajekt vol brengt krijgt een passende herinne ring. Inlichtingen bij de volgende tele- foonummers in IJmuiden: 13024, 31968, 30680 en 20173. Martin KW. 149, Soli Deo Gloria KW. 152, Caroline VL. 90, MK. Poolster IJM. 11, Gertjan Pieter IJM. 14, Eben Haezer IJM. 18, Pieter IJM. 19, Drie Gebroeders IJM. 20, Micael Bianca IJM. 24, Maarten Corne lia IJM. 44, Swift IJM. 115, Janny Jacoba KW. 4, Deo Volente II KW. 11, Alida KW. 221, Ada KW. 29, Anna Hendrika KW. 45, Pelikaan KW. 88, Wilma KW. 113, Marry Jacob KW. 117, Maartje Jacoba KW. 137, Tiny KW. 145, Wilhelmina KW. 173, Pieter Gijsbertha KW. 175, Valk KW. 185, Hans KW. 189, Agatha KW. 214, Jacob Senior KW. 226, Marco WR. 32, Johanna Cornelia WR. 57, Leendert Jan SCH. 256. WOENSDAG 18 APRIL - Hektrwaler Dirk-Diederik KW. 172. Oude kleren hebben waarde. De Stichting OIG (Ontspanning Invaliden en Gehandicapten) bijvoorbeeld is er gek op. De hele maand april worden de afleggertjes opgehaald. De opbrengst wordt bestemd voor een ontspannings- programma. Dagtochten en vakantie weken behoren daartoe. Na twee we ken schnorren heeft de club nu twee trailers van elk twaalf meter lengte afgestampt vol met ...ouwe kleuren Maar de laatste klap is een daalder waard. Daarom even attentie voor de ophaaluren en de wijken van het laat ste schnorj^gekje. Maandag 23 april: Zeewijk. Dat wil zeggen alle huizen ten zuiden van het Pleiadenplantsoen. Dinsdag 24 april IJmuiden-west en het Sluiseiland. Woensdag 25 april bejaar dentehuizen en verpleegcentra. Don derdag 26 en vrijdag 27 april nog eens, want er schijnt in die hoek veel te zitten! Zij die bij de voorjaarsschoon maak nog het één en ander hebben aangetroffen dat tot het welslagen van deze sympathieke actie kan bijdragen moeten even bellen met één van de volgende nummers in IJmuiden: 15651, 14866 of 30537. Cees Borger repeteert samen met enkele leden van het koor voor de uitvoering van de operette „De dochter van madame Pitou”, welke door het IJmuider Operette Gezelschap Vides op donderdag 17 mei in de Stadsschouwburg van Velsen wordt opgevoerd. Borger zingt en speelt de rol van Ange Pitou, een zanger van revolutionaire liedjes, de operette speelt zich af in Parijs in 1797, tijdens het „Directoire”. Clairette, de verweesde dochter van Madame Angot (gespeeld door Clementine Wolf) is verliefd op Pitou, de vrouwen van de Parijse Hallen die haar hebben grootgebracht, willen echter dat ze met de pruikenma ker Pomponnet trouwt. Claire ontkomt daar voorlopig aan door zich te laten arresteren, zij zingt een van de verboden liedjes van Pitou over de genegenheid die een der machthebbers voelt ONDERTROUWD: M. A. Neumann, Ca sablanca en H. E. Stijger, Santpoort; M. Kooijman, Beverwijk en C. J. Carton, Velsen-Noord; S. D. Dusseljee, IJmuiden en J. T. Heijse, IJmuiden; J. W. M. Nijssen, Santpoort en A. W. Hoogerbeets, Sant poort; P. W. van Duijn, IJmuiden en T. van Vliet, IJmuiden; J. van den Akker, Santpoort en M. C. W. Perk, Santpoort; J. Heilig, IJmuiden en Y. M. Hogendijk, IJ muiden. GETROUWD: T. Tieman, M. J. A. de Bot, IJmuiden; B. F. A. Lammerse, T. A. M. Hendriks, Velsen Noord; A. P. Tjen, M. S. Suwana, IJmuiden; L. Ritskes, H. L. van Duijn, IJmuiden; J. G. J. ter Haar, G. A. M. Olgers, Voorschoten; L. van Buu- ren, M. Y. van Rhee, IJmuiden. GEBOORTEN: T. H. M. van der Burgt- Exterkate, z„ IJmuiden. OVERLEDEN: E. M. J. de Ruiter, 77 jaar, weduwe van: H. J. Meijer, IJmuiden; A. A. Ippel, 87 jaar, weduwe van: M. A. Kolb, IJmuiden; G. J. Plaatsman, 68 jaar, echtgenoot van: J. Goedendorp, IJ muiden. De heer J. Th. Peters van de Amster damse architectencombinatie Peters Boogers verstrekte wat wezenlijke infor matie over één enkel bouwplan waarop de keus na lang vooroverleg duidelijk al is gevallen. Door het ontbreken van alter natieven was van keuzemogelijkheid geen sprake. Wethouder Bijis stelling in de uitnodiging vooraf aan de omwonen den als zou pas na ruggespraak met hen van een definitief plan sprake zijn bleef daarmee volledig in de lucht hangen. Vastgelegd in een maquette en in dia- vorm geprojecteerd bleek het bouwplan gisteravond voorgekauwde koek. Meep raten mocht maar dan wel op de strikt vrijblijvende toer. Aan het vooroverleg namen naast men sen van Openbare Werken, de Velsense Dienst Volkshuisvesting, de sector bejaar denzorg en de Sociale Dienst ook verte genwoordigers deel van de Directie voor Volkshuisvesting in Noord-Holland.Wat hoofdpunten uit het plan: Het nieuwe W. F. Visserhuis komt op de plaats van het huidige schoolgebouw op enkele meters afstand van de Houtmanstraat. Het omvat vier woonlagen en biedt huisvesting voor 250 bejaarden. Met een plat dak en een totale hoogte van circa twaalf meter een dominerend gebouw tegenover de woon bebouwing, vlakbij die een nokhoogte van negen meter nauwelijks haalt. Wethouder K. Bijl van ruimtelijke ordening die de bijeenkomst voorzat, omschreef nieuwbouw als een versterking van de woonfunctie in deze omgeving. Behoud en zo mogelijk herstel van het groengebied vlakbij, rond de watertoren; stelde hij gelijk met of direct na tenuitvoerlegging van het bouwplan in het vooruitzicht. Een erg vriendelijke presentatie tegenover de omwonenden die met name over het laat ste nogal wat vragen hadden. In zijn hui dige sterk verwaarloosde vorm fungeert het gebied rond de watertoren als honden toilet. Aanwijzing als wandelgelegenheid voor bejaarden en omwonenden werd erg zinvol geacht. De bestaande afscheiding naar de omliggende straten toe gaat ver dwijnen. Het bultige terrein, in feite oor spronkelijk duingebied, krijgt een open karakter. Dat werd donderdagavond al vast duidelijk uit mededelingen van de Velsense landschaparchitect Jol die voor het ruige gebiedje een landschapsplan aankondigde waarin de aanwezige bomen (olmen, populieren en een enkele grove den) angstvallig intact zullen worden gela ten. Met andere detailzaken biedt dit plan praatstof voor eenzelfde informatie avond te beleggen in de loop van volgend jaar. Met de bouw kan pas begonnen worden na ontruiming en sloop van het bestaan de schoolgebouw. Gesproken werd don derdagavond van - „halverwege 1980”. Meegerekend een bouwtijd van circa twee jaar gaat in de totstandkoming van de nieuwe bejaardenhuisvesting dus nog heel wat tijd zitten. VELSEN Zaterdag 5 mei wordt in het kader van de Velsersportweek een behen digheidsproef voor toermotoren gehou den. Aan deze proef, die gehouden wordt op de parkeerplaats aan de Minister van Houtenlaan bij Sportpark Schoonenberg, kunnen maximaal 50 deelnemers meedoen.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5