Meer mogelijkheden voor buurtopbouwwerk nodig in Beverwijk Lustrumconcert Stem des Volks in Heemskerkse Morgensterkerk Eerste examenstunt in Beverwijk deVildex* Merry Minstrels in Lutherse kerk Goed zien zonder bril Mr.OpticienJ,Grlt Koor behoeft enige versterking 4 ÈBang&Olufseri i je Arbeidsongeval Gasbedrijf dreigt met afsluiting gastoevoer Vera Beths speelt op koffieconcert in Huize Scheybeek Jaarvergadering Beverwijkse Sociaal Culturele Raad Toneelstichting K.D.O. speelt komedie van Dimitri Frenkel Frank Vermiste vrouw gevonden in sloot Wij denken anders Vitaenkeranderledes VRIJDAG 2 O BEVERWIJK-HEEMSKERK APRIL 19 7 9 Prentenkabinet f Geautoriseerd B&O-dealer: Welzijn Ruimte BETER DRUKWERK BESTELLEN? Hoe anders, willen wij u graag tonen en... laten horen. t VAN RIXEL zo’n drukker Oosterduinweg 29 tel. 14768 IJmuiden Dat kan. Met contactlenzen. Die wij u - als lid van de Algemene Nederlandse Vereniging van Contactlens specialisten - perfect aanpassen. Een ANVC-lid onderscheidt zich van andere contactlens leveranciers door zijn erkende vakopleiding en voortdurende bijscholing. Bril of contactlenzen? U bent bij ons verzekerd van deskundig en objectief advies. Nationaal Comité KoninginJuliana 70 ja ar x Stort uw bijdrage voor het verjaardagsgeschenk aan de koningin op Z postgironr.41979 70 of op uw bank op het speciale rek.nr 7919 tn.v. het Nationaal Comité. VOOR AL UW ELEKTRAWERK „BRANDENBURG” WkHB GEBOORTE? wMS VERLOVING? HUWELIJK? Gedipl. Optometrist O.V. Inrrt I Gedipl. Contactlensspecialist A.N.V.C. Gedipl. Audicien F.I.D.A. BRUJ’lIXilSF* IJmuiden, Bril ”lnn”, Kennemerlaan 92. Tel.: 0255Q -1 50 72. f BSCR wil geen ruimte aan de Oudheidkamer afstaan (ADVERTENTIE) 11 t II 1 5 3 iMbiimbdsbsbbsbdbbbsm DeOeensevormgeversvanbeeldengeluid t Het koor had zich voor dit concert verzekerd van solistische medewer king en muzikale ondersteuning van het NoordhoUands Begeleidingsorkest onder leiding van Pieter Jan Olthof. Albert Solingen leidde het koor. Be gonnen werd met het lied dat men graag van dit koor hoort, nameUjk het bekende „Morgenrood” van Otto No bel, dat door dertig personen voluit werd gezongen. Hoewel het opluisteren van socialis tische bijeenkomsten met strijdliede ren en dergelijke nagenoeg tot het ver leden behoort heeft dit koor zich toch al die jaren weten te handhaven en velen begaven zich woensdagavond naar de kerk, onder wie burgemeester J. H. Kok en zijn echtgenote. De solisten waren José Jonkers, so praan Marie José Jongsma en Jan Bruin, bas Simon Stelling bespeelde het orgel. Met het koor zongen zij ver volgens met orkestbegeleiding „Nichts soU uns scheiden,’ van Buxtehude. Na de pauze werd de Weltliche Kan- tate van W.A.Mozart ten gehore ge bracht en ook deze uitvoering werd door het publiek met een enthousiast beloond. Het koor behoeft enige versterking en gegadigden kunnen zich elke dins dagavond melden in het gebouw „De Magneet” aan de Ten Katestraat. Men repeteert daar van acht tot tien uur. Velserduinweg 173 - IJmuiden Tel. 12346 HEEMSKERK. Een eigenaar van een volkstuin aan de St. Aagtendij k in Bever wijk heeft donderdagmiddag om half vier in het water langs de Spoorsingel het stoffelijk overschot gevonden van een sinds enige dagen in Heemskerk vermiste vrouw. De BSCR hoopt van harte dat dit niet' zal gebeuren, hoewel men alle begrip heeft voor de ruimtenood van de Oud heidkamer. Men stelt zich echter op het standpunt, dat Huize Scheybeeck moet kunnen blijven functioneren als een ont moetingscentrum voor vele groepen uit de bevolking. Aan de voorwaarde zou vol gens bet bestuur in belangrijke mate wor den getornd als de benedenzaal aan zijn huidige bestemming wordt onttrokken. De onzekerheid over die bestemming brengt direct al de Stichting Theater in de problemen, omdat die nu al het program ma voor het volgende seizoen moet vast stellen. Het BSCR-bestuur hoopt, dat er in goed overleg een andere oplossing kan worden gevonden voor de ruimtenood van de Kennemer Oudheidkamer. Uit het jaarverslag over 1978 blijkt, dat de BSCR in toenemende mate aandacht heeft besteed aan buurt- en wijkproble- men. Redenen daartoe gaven onder meer het voorgenomen proces van stadsver nieuwing, met name in het Wijkertoren- gebied; de ontwikkelingen in en rond de Munnikenweg; het ontstaan van bewo ners- en huurdersgroepen in andere wij ken en de ontwikkelingen in Wijk aan Zee. Uitvoerig was de confrontatie tussen gemeente en particulier initiatief over de Met de BSCR moet het dienstverband worden verbroken. Wat de huisvesting van de BSCR in Huize Scheybeeck betreft maakt het be stuur zich zorgen over de stemmen die zijn opgegaan om de benedenzaal perma nent ter beschikking te stellen van de Kennemer Oudheidkamer. De discussies hebben zich toegespitst op onder meer de samenstelling en status van een (voorlopige) werkgroep voor de sociaal culturele planning en de taken van één of twee medewerkers, van wie één wellicht door het ministerie van CRM te subsidiëren, en hun verhouding tot werk groep, gemeente en BSCR. De besprekin gen hebben tenslotte geleid tot overeen stemming tussen de gemeente en het par ticulier initiatief, lees BSCR. Tevens is afgesproken, dat een tijdelijke, kleine commissie zal worden gevormd, bestaan de uit vertegenwoordigers van gemeente en particulier initiatief, voor voorberei dende werkzaamheden. Binnen het kader van die sociale plan ning valt ook de inspraak over het ont- werp-structuurplan voor Beverwijk. In middels hebben de deelnemers aan de inspraak zich uitgesproken voor de op richting van een begeleidingscommissie. In onderzoek zijn op het ogenblik de mogelijkheden voor een vrijwilligerscen- trale. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De directeur van de Stichting Hilversumse Gemeenschap, de heer J. Kooger, mag als een landelijk erkend deskundige worden beschouwd op het terrein van de inspraak, waarmee in Hilversum al veel ervaring is opge daan. De heer Kooger is daarom uitgeno digd tijdens de maandagavond 23 april te houden jaarvergadering van de Bever wijkse Sociale Culturele Raad een korte inleiding te houden, waarin hij enkele stellingen zal poneren. Daar kan dan daarna in kleine discussiegroepen over worden gediscussieerd. l, BEVERWIJK. Zondagochtend om half twaalf verzorgen Vera Beths (viool) en Stanley Hoogland (hammerklavier) het koffieconcert in Huize Scheybeek in Be verwijk. Het duo speelt de sonate in A groot D 574 en de fantasiesonate D 934, beide van Schubert. Beide musici hebben hun naam zowel in binnen- en buitenland al ruimschoots ge vestigd. Vera Beths begon op vijfjarige leeftijd haar vioolopleiding; eerst bij haar vader en later bij Herman Krabbers. In 1969 won zij de eerste prijs op het Oskar Backconcours, waarna zij haar studie vol tooide bij Ivan Galamian in New York. In 1970 behaalde zij nog de Prix ’d Excellen ce. Stanley Hoogland studeerde piano en muziektheorie aan het muzieklyceum in Amsterdam, in 1965 behaalde hij de „zil veren Vriendenkrans”. Later vervolgde hij zijn studie bij Maria Curcio in Enge land en bij Martin Canin en Menahem Pressler in Amerika. Het tweetal vormt al geruime tijd een vast duo. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De BSCR heeft met vertegenwoordigers van de Evange lisch Lutherse Gemeente verschillende malen overleg gepleegd over een cultu rele funktie van de gerestaureerde kerk. In tweede instantie is ook de Stich ting Theater bij dit overleg betrokken geraakt. Een eerste culturele aktiviteit in deze kerk wordt het door de BSCR georga niseerde concert op woensdagavond 9 mei aanstaande. Het programma zal dan worden verzorgd door The Merry Minstrels. De entreegelden zijn be stemd voor het restauratiefonds. Na drie kwartier volgt de rapportage van de groepen en via een algemene dis cussie wil men dan tot een samenvatting en tot conclusies komen. Voor de pauze hoopt men van half acht tot acht uur het huishoudelijk deel van de jaarvergadering af te werken. Op de agen da staat onder meer een voorstel tot be noeming als bestuurslid van mevrouw H. A. M. Koster-Witte (in overleg met de Federatieve Vrouwenraad Beverwijk) en tot herbenoeming van de heren N. G. Buntsma, J. Budding en mr. S. Tjalsma. Naast de jaarverslagen wordt ook de stand van zaken gemeld met betrekking tot de uitwerking van de beleidsnota „De BSCR 20 jaar later”. De aanbevelingen in die nota worden centraal gesteld tijdens de najaarsvergadering. In verband met het thema „inspraak” hoopt het bestuur van de BSCR, dat voor al ook de insprekers op het ontwerp-struc- tuurplan voor Beverwijk de jaarvergade ring zullen bijwonen. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Twee stafkrachten gaan de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad zeer binnenkort verlaten, namelijk led Guinee en het hoofd van het bureau Ans Vink, die beiden bijna tien jaar bij de BSCR hebben gewerkt. Gerard van Tiggelen wordt van partti me nu fulltimer en verder zijn als stagiai res geplaatst M. van Diepen-De Wildt en J. Noback-Ree, beiden cursisten van de Middelbare Beroeps Opleiding Sociale Dienstverlening. Directe problemen in de stafbezetting zijn er niet, maar doe men wel op. Mevrouw J. M. Wijnkoop-Baltes kon in het verslagjaar door een subsidie uit het Extra Werkgelegenheids Programma als parttime-stafmedewerkster worden aan gesteld, speciaal ten behoeve van het pro- jekt Commissie Lichamelijk Gehandicap ten IJmond. Die commissie is nu een stich ting geworden en met medewerking van de IJmondgemeenten hoopt men haar in dienst van die stichting te kunnen houden. (Van een medewerker) HEEMSKERK. Ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan gaf „De Sterns des Volks” donderdagavond een jubileumconcert in de Morgen sterkerk. Op verzoek van en in overleg met de familie J. van der Linden-Van der Meij in Wijk aan Zee is een notitie opgesteld met betrekking tot de toekomst van het Pren tenkabinet. Deze notitie is inmiddels met de gemeente besproken. Het overleg wordt nog voortgezet. In het verlengde daarvan heeft de VSCR aandacht geschonken aan de sa menwerking van verschillende bewoners organisaties in het Beverwijks Overleg orgaan. Tevens is in het verslagjaar een geregeld overleg met de drie buurthuizen tot stand gekomen, met als doel de werk zaamheden van buurt- en wijkopbouw zo goed mogelijk op elkaar af te stemmen. De BSCR acht meer mogelijkheden voor buurtopbouwwerk in Beverwijk nodig. Het opbouwwerk, gericht op specifieke groepen uit de bevolking, is in het verslag jaar eveneens verder ontwikkeld en ge noemd worden daarbij het vormings- en ontwikkelingswerk volwassenen (als uit vloeisel van het Edukatief Plan Bever wijk) en jeugdwelzijn (via het door de BSCR begeleide Overlegorgaan Jeugd welzijn). Voorts zijn contacten tot stand gekomen met het Welzijnswerk Woonwa genbewoners, met het oog op een eventue le overheveling van taken naar de BSCR. Een kunstuitleen bleek in het verslag jaar en ook dit jaar nog niet tot de moge lijkheden te behoren. Men hoopt daarmee volgend jaar verder te komen. BEVERWIJK. De Beverwijkse ama- teurtoneelstichting KDO treedt morgena vond (zaterdag 21 april) om acht uur op in De Nieuwe Slof aan de Kerkstraat 46, in Beverwijk met het stuk „Pas op dat je geen woord zegt”, een komedie die is geschreven door Dimitri Frenkel Frank. Het stuk speelt zich af in het appartement van een alleenstaande vrouw, die zowel uit financiële als gezelligheidsoverwegin- gen een kamer verhuurt. Als op een gege ven moment een schilder in haar huis de boel aan het opknappen is vertelt zij hem over haar ervaringen met de diverse ka- merbewoonsters die zij in de loop der jaren gehuisvest heeft. Deze ervaringen worden door de zogenoemde „flash backs” op toneel neergezet. De regie is in handen van George Janssens, de (hoofd)- rollen zijn voor Toos van de Steen, Ronald Schruyer, Gitta Twaalfhoven, Willy Sua- net, Annie Mooy, Marianne de Ridder en Gerry Kaasenbrood. (Van een medewerker) HEEMSKERK. Een belangrijk on derwerp van gesprek tijdens de deze week gehouden jaarvergadering van de Coöperatieve Belangengemeenschap Zuidbroek U.A. was de moeilijkheden die de eigenaren van woningen nu al jaren ondervinden in het overleg met het Gas bedrijf. Al die tijd is er gesproken over verschil lende verbeteringen die het gasverbruik kunnen verminderen. Die verbeteringen zouden sommige eigenaren al hun derde gasgeiser hebben gekost en zij vertikken het om onder dezelfde voorwaarden ver der te gaan. Het gasbedrijf heeft nu ge dreigd per 1 mei het gas af te sluiten. Tijdens de vergadering, die maar door een gering aantal van de honderd leden werd bijgewoond, is de heer L. B. Dassen als bestuurslid herkozen. Secretaris K. de Wit trad na zes jaren af, maar in deze bestuursvacature kon men niet voorzien, want van de aanwezigen zei iedereen geen tijd te hebben voor deze funktie. De ver vuiling van de plantsoenen en het centraal antennesysteem stonden centraal in de klachten die schriftelijk bij het bestuur waren binnen gekomen. sociale planning (door het ministerie van CRM „democratische planning” ge noemd). HEEMSKERK. Donderdagmorgen raakte een 17-jarige jongen uit Beverwijk ernstig gewond bij een arbeidsongeval aan de Normandiëlaan. In opdracht van een loodgietersbedrijf werd met kruiwa gens grint op een dak gereden. Én der kruiwagens raakte vast op een daklijst. Toen de jongen deze los wilde maken stortte hij met kruiwagen en al naar beneden. Veilig, door goede kwaliteit. Bedrijfszeker, door deskundig ontwerp. Snelle service. Landelijk erkend installateur Oosterduinweg 20 - IJmuiden Telefoon 02550-13405 BEVERWIJK. Vele telefoontjes bereiken ons over stunts waarmee examenklassen het schooljaar afsluiten. De examenklassen van de Plantage-mavo in Beverwijk waren vanmorgen al vroeg in de weer. Om zes uur braken zij in de school in om deze massaal te bezetten. Alle ramen werden met kranten dichtgeplakt en toen de docenten tegen half negen arriveerden kwamen zij voor een dichte deur. Met de overige leerlingen werden zij via een andere deur toegelaten in de gymnastiekzaal. De school werd bezet gehouden door de eindexamenklassen, die zich daarna vreedzaam maar ook vreetzaam gedroegen. De jongelui hadden namelijk voor zichzelf een broodmaaltijd georgani seerd, en zelf koffie en thee gezet. „We gaan nog niet naar huis”, werd dan ook het strijdlied. Ook zaken in Gouda f3x), Waddinxveen, Nieuwerkerk a/d IJssel en Zwijndrecht (2x). (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIES)

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 9