In december opening van geheel nieuwe bioscoop burgerlijke stand te veilingen beverwijk Twintig jaren „Jan Ligthart” Kennemertheater kort ijmondnieuws draait originele „Oorlog en vrede” Protestantse Begrafenisvereniging Begrafenissen. Crematies en Transporter Aanspr.: J. MEYER, Fanzantenlaan 3 Umuiden (Oost)-Telefoon 14576 HEEMSKERK ZES UUR FILM Zesde rijwieltocht door Kennemerduinen Kt Afdeling V.O.O. opgericht in Heemskerk Faciliteiten voor fietsers bij station Afsluiting van de Wijk aan Duinerweg Commissie vergaderingen in Beverwijk Thema-ochtend over kindermishandeling dr. A. Vollebergh- Schmeets v.h. W. J. STOELMAN dr. F. Vollebergh en DE VIJZEL Ss— Groenten „ZEG MAAR JA B TEGEN HET LEVEN” 1 mi 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK ZATERDAG A i' R I I 19 7 9 SARIS AANHANGERS re 2 B.V. Handelmaatschappij Opgave van vakantie-adressen niet telefonisch! Zie hiervoor invulformulier, hetwelk woens dag en zaterdag in de krant staat afgedrukt. Ook verkrijgbaar aan onze kantoren. inkoop van oud papier van scholen en verenigingen Koop't bij Drogisterij Parfumerie P. C. Uitendaal AFWEZIG van 23 april tot 7 mei Kruisweg 41 1 F vlak bij 1 ^station Haarlem! op eft en iet ng ng id, i ti en ZWEDEN STUNT 3-daagse bus/minicruise van f 225,- VOOR 199,- p.p. CLUB EUROPA B.V. F 1 Begr. ver. „St. Joseph” IJmuiden VOOR BEGRAFENISSEN EN CREMATIES Zondagavond 7.30 uur zal Ds. N. KORENHOFF W spreken over: B Muzikale medewerking: A W Kerkkoor „CREDO” ol v DICK VERMEULEN 460-1200 kg. In hout en staal. 2 I I Luxor-theater Beverwijk gaat be- Uitvoerder Oranjestraat 25, Haarlem, tel. 023-324486 Thans gevestigd Hulswitweg 4 (industrieterrein Waarderpolder) Telefoon: 023 319357 waarneming door: dr. Ekhart, dr Molkenboer, dr. Molkenboer-Woudenberg, dr. Paloari. dr. Pieterse, dr. van Venetien. dr. Wermenbol en dr van ’t Wout. J U komt er toch langs 1 als U bij het VVV moet zijn’ De hoofdingang van het Luxortheater komt aan de Breestraat te liggen. In de hal kan men via een televisiecircuit de in de zalen vertoonde films volgen, dus kennis nemen van gedeelten, een indrukje op doen of bij late komst kijken hoever de programma’s gevorderd zijn. (Van een medewerker) BEVERWIJK. De prijzen op de bloe menveiling waren direct na de paasda gen beter dan er vóór, maar donderdag zakte de markt weer in elkaar. De vrijdag gaf weer een beter prijsverloop te zien. Bij de tulpen is er sprake van een aflopend aanvoerpatroon. Vrijdag waren de prijzen andijvie 100- 320, seldery 35-51, peterselie 51-61, prei 370, raapstelen 35-43, rabarber 15-50, ra dijs 18-36, spinazie (kas) 150-220. koude grond 250-305, sla 20-35, uien 10-35, was peen 34-60. Voor 1000 kilo van de koude grond werd tot 305 cent per kilo betaald. De kasspina- zie leverde tot 220 cent per kilo op. Daar van werd 3000 kilo aangevoerd. Vrijdag werd er al 16.00 kilo rabarber aangevoerd. De kwaliteit laat soms te wensen over en dat wreekt zich in de prijs. Goede kwaliteit noteerde rond de 50 cent per bos. Er was deze week een behoorlijk aan bod van kassla. Bij een aanvoer van 80.000 krop werd er tot 35 cent betaald. Er is nu een groot aanbod van radijs 35.000 bos maar er ging geen bosje weg voor meer dan 40 cent. BEVERWIJK. In het kader van de Arthouse filmcyclus in het Kennemer theater draait woensdagavond 25 april de Russische produktie „Oorlog en vre de” (Wojna i mir) naar het gelijknamige boek van Leo Tolstoi. Aan deze film, die in 1967 voltooid werd, is maar liefst vier jaar gewerkt, de rolprent duurt dan ook (op drie minuten na) zes uur. De regie bij deze produktie was in handen van Sergei Bondartsjoek, die zelf tevens een van de hoofdrollen (Pierre Bezoechov) voor zijn rekening neemt. (Van onze stadsredactie) HAARLEM Het parcours voor de zesde rijwieltoertocht van de HSV De Kampioen voert zondag voor een groot deel door de Kennemer duinen. Aan de vijfde tocht namen vijftig toerders deel, van wie de helft aan de finish in het bezit kwam van een bronzen medaille voor het overschrijden van de 250-kilometergrens. Voor de snelle mannen onder de toerrij ders was er ditmaal weer een wedstrijdje over één uur in het Spaarnwoudsebos en daaraan namen 28 liefhebbers deel. Van hen bleek Piet Neeskens in de eindsprint van een vijf man sterk kopgroepje de rapste. Tweede werd C.v.d. Burg, derde R. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Ir. J. V. Colijn uit Beverwijk heeft een brief geschreven aan de directie van de Nederlandse Spoorwe gen betreffende de faciliteiten voor fiet sers bij het station in Beverwijk. Bij het Beverwijks NS-station ontbre ken dergelijke faciliteiten nog steeds. Het gevolg is, dat de door treinreizigers ach tergelaten fietsen op het Stationsplein een chaotische aanblik bieden”. De inhoud van deze brief luidt als volgt. „Bij de meeste NS-stations zijn er in de afgelopen jaren in toenemende mate al of niet naast een bewaakte fietsenstalling en al of niet op het terrein van de NS voorzie ningen getroffen om NS-reizigers die per rijwiel naar het station komen, gelegen heid te bieden fietsen in fietsklemmen te plaatsen, in verschillende gevallen zelfs met overkappingen en verlichting. Th. Stam Lindestraat 55 Tel. 17433 LINGERIEËN - beha s Kennemerlaan 35-37 IJmuiden ook voor dusters en nachthemden is, re iet en ak en m- la- m- >et en de ?h- »eg 5 en wo- zou leek sr. zdA ;och het >ver vdA ■dig. laa- laar IUW- het r de ker- orn) tiek. /oor tem- wor- had ouw ling- igen rden oord neer fase lijkt, :lijk- inste ngen i het dan Heen t zei A te Vijf- let en en nd :h- la- :n. de is- en de 5 het dling het ollijn De lelijk n de •itiek botte >rwe- ilver- ar in 1 be- licht- trok- ople- ding. achte an te et de lelijk (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In het buurthuis „Wijk aan Duin” aan de Wilgenhoflaan wordt dinsdagmorgen van half tien af weer een zogenoemde thema-ochtend ge houden, georganiseerd door „Vrouw blijf bij”. Het thema van deze ochtend is kinder mishandeling. Mevrouw Doeve uit Heem stede, als maatschappelijk werkster ver bonden aan het bureau van de Vereniging voor Kindermishandeling, zal dit thema inleiden en de film „Janny” vertonen. Deze film vertelt het verhaal van een jonge vrouw die haar kind niet mishandel de, maar wel om hulp aanklopte toen zij voelde dat het elk moment mis kon gaan. Voor kinderen van twee tot vier jaar van de bezoeksters is er die ochtend een oppas aanwezig. Het theater wordt als totaal als het ware los in een grote verdiepte betonnen bak geplaatst, hetgeen grote voordelen heeft voor de akoestische voorzieningen. De drie zalen worden volgens de nieuwste eisen ingericht, alle drie totaal verschil lend en met een eigen tamelijk luxueus karakter. Er kunnen straks vier voorstel lingen per avond worden gegeven en ook voor de kinderematinees worden nieuwe plannen ontwikkeld. Volgens de exploi tanten, de heren R. en K. Frank, wordt de accommodatie zodanig, dat het naar een film gaan ook echt een „avondje uit” kan worden. Door het bij het theater trekken van het daarachter gelegen garagecom plex kon het totale grondoppervlak aan merkelijk worden vergroot. Het theater krijgt zes nooduitgangen. Daaromtrent is uitvoerig overleg gepleegd met de brand weer, die volgens architect J. Bleeker veel medewerking verleende. De bouw van het totale complex is een geheel Beverwijkse aangelegenheid, want het ontwerp is van het Architectenbureau J. Bleeker Bever wijk BV en de bouwer is Smits Bouwbe drijf uit Beverwijk. De beide filmzalen die nu worden ge bouwd hebben in totaal minder zitplaat sen dan het huidige theater, dat aan 464 personen plaats kan bieden, maar de tijd van die immense filmzalen is voorbij. In dit verband zijn er een paar aardige cijfers te noemen, want vóór de tweede wereldoorlog kon Beverwijk beschikken over 540 in het Luxortheater, 428 in het Kennemer Theater en dan was er in Vel- sen-Noord nog de bioscoop „De Pont” in het voormalige hotel „De Prins”. De laat ste tijd is er na een dieptepunt weer een opgaande lijn te bespeuren in het filmbe zoek, dat sterk afhankelijk blijkt van het filmaanbod. In het nieuwe Luxortheater komt het rangenstelsel te vervallen. Thans kent men nog vier verschillende rangen. Klarenbeek, vierde R. Brinkman en vijfde R. de Vries. Voor de zesde toertocht kan zondag morgen weer tussen half tien en tien uur gestart worden bij het clubhuis van de Kampioen in het Van der Aartsportpark De route voert vandaar via Spaarndam. Santpoort, Velserend, Bergweg, Kenne mer duinen, Boulevard, Zandvoort, Bent veld, Kraantje Lek, Overveen, Bloemen- daal, Santpoort en Spaarndam terug naar het Spaarnwouderbos. Een afstand van circa veertig kilometer. Er wordt weer een bonificatie van tien kilometer toegepast voor het heen en terug rijden naar het Spaarnwouderbos. Voor de 4000 kilo aangevoerde andijvie betaalde men van 100 tot 220 cent. De prei, die het lange tijd liet afweten, haalt nu weer goede prijzen: tot 350 cent per kilo. Dan valt nog de aanvoer te vermelden van wat soepgroente en van uien die steeds op 10 tot 35 cent per kilo blijven staan. Waspeen was te koop voor 34 tot 60 cent. De eerste raapstelen verschenen nu ook op de veiling. Aan de achterzijde van het bestaande theater is men al geruime tijd op grote schaal aan het slopen en bouwen. De bedoeling was dit nieuwe gedeelte als bio scoop met één zaal in gebruik te nemen en dan de Breestraatzijde te verbouwen met nog twee zalen. Daarvoor moeten echter zoveel noodvoorzieningen worden getrof fen dat deze oplossing toch niet haalbaar is gebleken. Bouwkundig wel, maar het gereedkomen van het totale theater zou dan ontzettend veel meer tijd gaan kosten, terwijl het creëren van nooduitgangen en noodtoiletten, het belemmeren van de bouw, de ongemakken voor het bioscoop publiek en nog vele andere factoren die oplossing toch onaanvaardbaar maakten. Thans is besloten in mei het bestaande Luxortheater aan de Breestraat met de ingebouwde snackbar te slopen en dan het nieuwe theater gelijk met het thans BEVERWIJK. Op donderdag 3 mei gaat het Luxor-theater aan de Breestraat voor een periode van ongeveer acht maanden dicht. Pas half december kan de bioscoop weer worden heropend en dan in twee filmzalen en waarschijnlijk met landelijke premièrefilms. De ingrijpende beslissing om het thea ter zo lang te sluiten moest worden geno men, nadat gebleken was, dat het niet mogelijk is een gedeelte van het te ver bouwen theater bedrijfsklaar te houden, zoals men steeds van plan is geweest. rf- De heren R en K. Braak voor hun theater aan de Breestraat. dat in mei wordt gesloopt daaromtrent moeten nog nader worden uitgewerkt. Het totale bouwcomplex, waarin het Luxortheater is vervat, omvat onder meer nog de bouw van 28 bovenwonin gen, een winkelruimte en een passage van de Breestraat naar het Heerplein (station). Deze doorgang wordt aantrek kelijk gemaakt met etalages en vitrines. BEVERWIJK. De Wijk aan Duiner weg is al afgesloten tussen de Wilgenhof laan en de Laan van Kanaan, maar met ingang van maandag 23 april zal die afsluiting worden uitgebreid tot aan de Sumatrastraat. Het weggedeelte zal we gens werkzaamheden aan de wegverhar ding voor een periode van drie weken voor alle rijverkeer worden afgesloten. In verband met deze wegomleggmg worden de volgende verkeersmaatregelen getroffen: éénrichtingsverkeer in de Westerlaan tussen de Antillenstraat en het Kue- nenplein; parkeerverboden in de Laan van Ka naan onevenzijde tussen de Insulinde- straat en de Wijk aan Duinerweg; in de Kuikensweg onevenzijde tussen de Gladiolenlaan en de Siem van Duinhof en in de Gladiolenlaan evenzijde tus sen de Bankenlaan en de Wijk aan Duinerweg. De wegomlegging wordt aangegeven via de route Plante-Huiderlaan-Oostertui- nen-Kuenenplein-Hilbersplein. Op de groenteveiling is nu eindelijk ook de eerste spinazie van de koude grond aangevoerd. Vorig jaar kwam deze bladgroente al op 3 april op de veiling en nog een jaar vroeger al op 24 maart. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In Heemskerk is een afdeling opgericht van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs. Het onderwijs is zo gecompliceerd ge worden, dat het voor vele ouders die adviezen wensen betreffende onderwijs kundige zaken vaak niet duidelijk is waar zij de juiste inlichtingen kunnen krijgen. Men is nu aangewezen op de tulpen van de koude grond. Er werden vrijdag prij zen voor betaald tussen de 10 en 20 cent en dat was dan nog een cent of vier beter dan i donderdag. Met de gele narcissen is het ook prak tisch gebeurd. De lange gaan nog weg tot 12 cent en de buiten geplukte leverden niet meer op dan 4 tot 6 cent. Anjers lagen een stuiver hoger in prijs en liepen op tot 35 cent per pstuk. Voor de trosanjers betaalde men van 200 tot 320 cent per bos. De prijs van de rozen schommelde tus sen 32 en 64 cent. Voor de baby roosjes werd tot 33 cent per stuk betaald. Freesia werd ook duurder. De fantasie leverde tot 260 cent per bosje op. Anemo nen en blauwedruifjes werden vlot ver kocht. Dat geldt ook voor de potplanten, waarbij vooral de bloeiende planten nu in trek zijn. Dagelijks is er nu ook een grote aanvoer van perkplanten, maar ook de afzetmarkt is groot. De perkplanten van deze zand gronden zijn nog altijd veel gevraagd, omdat de planten in de zandkluiten direct aanslaan. We prijzen waren met uitzon dering van de donderdag goed. Vrijdag was de notering: violen 350-850 per doos, primula wanda 1250, saxifraga 1000, au- britnia 1300, afrikanen per stuk 20-35, petunia 35-45. BEVERWIJK. Maandagavond 23 april vergadert de commissie voor sociale zaken en volksgezondheid van half acht af in het stadskantoor. De agenda vermeldt een informatief ge sprek over het Regionaal overleg Gezond heidszorg Kennemerland (ROGK) en be handeling van het rapport Gemeenschap pelijke Medische Dienst van maart 1979 betreffende de regionale gegevens van AAW- en WAO-ers. Op woensdag 2 mei wordt een extra vergadering van deze commissie gehou den. Dan zal onder andere de concept- raadsvoordracht over het woonwagen- spreidingsplan worden behandeld. Dinsdag 24 april vergadert de commis sie voor onderwijs en culturele zaken in het stadskantoor, vanaf half acht. Bespro ken worden de voorstellen inzake nieuw bouw van de r.k. lagere school in Wijk aan Zee en tot vervanging van de Wilhelmina- school en de definitieve huisvesting van „De Zeekleuters” door gezamenlijke nieuwbouw aan de Dorpsduinen in Wijk aan Zee. Verder staat er nog een voorstel op de agenda inzake subsidiëring van het godsdienstonderwijs op de openbare scholen en een voorstel tot verhoging van de subsidie 1978 en 1979 ten behoeve van het dorpshuis „De Moriaan”. Tenslotte wordt de discussienota over de aanslui ting van lager en voortgezet onderwijs besproken. Bij het maken van de film is niets aan het toeval overgelaten; zelfs aan het klein ste detail werd de grootst mogelijke aan dacht geschonken. Zo is het verloop van de veldslagen exact gereconstrueerd aan de hand van de bewaard gebleven plan nen, bij het verfilmen van de veldslagen werden vijftienduizend soldaten van het Rode Leger ingezet. De duizenden solda ten werden maandenlang gedrild om de verfilming zo echt mogelijk te laten lijken; de soldaten die in de film het Franse leger vertegenwoordigen moesten bijvoorbeeld leren een marstempo van 120 passen per minuut aan te houden terwijl het Russi sche leger uit die tijd marcheerde met een tempo van 75 passen per minuut. Naast Sergei Bondartsjoek spelen nog tal van andere sterren uit de Russische filmindu strie mee, de bekendste namen zijn onder meer die van Ludmilla Saweljewa, Irina Skobtsewa en Wjatsjeslaw Tichoniw. De voorstelling begint om zeven uur ’s avonds en is rond één uur ’s nachts afgelopen. Die feestweek begint met twee voorstel lingen van het toneelspel „Het geheim van Pandolio”, namelijk op maandag 23 en 24 april, opgevoerd door leerkrachten en ouders. Toegang hebben de leerlingen met hun ouders Op vrijdagavond 27 april is er in de school een fancy-fair vanaf zeven uur. Zaterdag 28 april komt om tien uur ’s morgens het jeugdtamboer- en majoret- tenkorps „De Bever” op het schoolplein. Dan gaat ook de rommelmarkt van start met als speciale attrakties de huisbio- scoop, de haringkar en de verfcentrifuge. De opbrengst van de rommelmarkt en fancy-fair is bestemd voor het aanschaf fen van geluidsapparatuur en voor het nieuwe sporttenue van het schoolteam. De feestweek wordt afgerond met een feest- avondje op zaterdag 28 april voor alle medewerkers en belangstellenden. De VOO is een landelijke verenging, die al in 1866 onder een andere naam werd opgericht en op en langdurige ervaring kan bogen in het adviseren over onder wijswetten, oudercommissies, scholen stichting, schlensluiting en vele andere onderwijszaken. Ook kan de VOO juridi sche hulp verlenen aan groepen of indivi- duelen bij conflicten met instanties en wordt informatie verstrekt via het blad „Inzicht” dat achtmaal per jaar ver schijnt. In het gehele land loopt het leerlingen aantal snel terug en dat is ook in Heems kerk het geval. Deze terugloop is mede aanleiding geworden tot het oprichten van een Heemskerkse afdeling. De zorg voor het behoud van goed openbaar on derwijs en bezinning op het garanderen van kwaliteitsonderwijs in de toekomst zijn de eerste taken waarmee de afdeling zich zal belasten. Iedere voorstander van openbaar on derwijs kan het werk van de afdeling steunen door lid te worden. Het lidmaat schap kost ƒ21,- per jaar, inclusief een abonnement op het blad „Inzicht”. Het secretariaat van de afdeling Heemskerk is gevestigd bij mevrouw J. Kiers, Hendorp- park 18, telefoon 37438. Vertrek dinsdag 8 mei a s om 10 00 uur vanuit Haarlem-Stationsplein/V V V kantoor Deelname is zeer beperkt Verdere reismogelijkheden o a. 3-daagse wijnfeestreis. 8-daagse Stockholm-Helsinki-Leningrad-Tallin cruise 3 en 5 dagen Londen; 6-daagse Goteburg-Oslo-Kopen- hagen cruise; vakantiewoningen m Belgie, Luxemburg, Spanje, Oostenrijk, Italië, Zwitserland. Ca. 70 studierei zen in Europa en naar Azië, Afrika en Amerika 5% extra korting bij aanmelding voor 5 mei a.s. en bij betaling binnen 30 dagen. Bel of schrijf voor een gratis programma Tel. 020-953873. 1103 AV Amsterdam-Zuidoost. Gerenstein 335 De heer Colijn verzoekt „namens schoolgaande jeugd, studenten en andere Beverwijkse ingezetenen die gebruik ma ken van fiets en trein, te bevorderen, dat zo spoedig mogelijk voorzieningen wor den getroffen om naast de aanwezige be waakte stalling fietsen ook kosteloos en op ordelijke wijze weg te kunnen zetten”. Mevr. Leering Groeneweg 10 Tel. 16123 Bij beschikking d.d. 17 april 1979 heeft de Arron dissements Rechtbank te Haarlem het faillissement van Willem Gijsbertus Huisman h/o Heibedrijf Huisman, Bachstraat 94 Heemskerk opgeheven we gens de toestand van de boedel. De Curator, Mr. J. P. S. van Schalk, Postbus 1001, 1940 EA Beverwijk. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK Ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan van de openbare ba sisschool „Jan Ligthart” aan de België- laan heeft een commissie uit de ouders een feestprogramma voor de laatste week i van april samengesteld. GEBOREN: Glenn S. van Haasen. Johanna M. Hune- ker, Hendrikus M. Dekker, Marvin M. Freeth, Annemieke van der Wal, Martin Admiraal, Ralph J. Koper, Rudolf Th. Beemsterboer, Anton Boon, Bram van der Slikke. GEHUWD: Thomas Cleary en Mana A. Th. Been tjes; Hermann H. Hilckmann en Jolanda J. de Jonge; Frans F. Bruyn en Karin Sinnige; Karel M. J. C. Stienen en Anna M. Nagelhout. OVERLEDEN: Cornelis Heisterkamp, 60 jaar; Karei Frederik Wolters, 35 jaar; Willempje Post- van de Wal, 92 jaar; Francina Anna Zoon- Lubbers, 97 jaar; Jan Heldoorn, 84 jaar; Catharina Maria Kuijl-Baltus, 79 jaar; Aaltje Wilner-Kool, 87 jaar; Albertus Jo- zeph Hoogeboom, 74 jaar. aan de achterzijde in aanbouw zijnde ge deelte op te leveren in december. Het nieuwe Luxor-theater kan dan be schikken over twee bioscoopzalen van respectievelijk 230 en 78 zitplaatsen, als mede over een derde zaaltje, dat waar schijnlijk zal worden ingericht als foyer- bistro, of als foyer-disco. De plannen toch acht maanden volledig dicht (Van een onzer verslaggeefsters) AANHANGWAGENBEDRIJF RABBE Aalsmeerderbrug Tel 02977-23662 Kruisweg 381 Sreekuur. Wethouder F. Knebisch jr. van Beverwijk is verhinderd op maandag 23 april zijn wekelijks spreekuur te houden. Ook wethouder P. Vos van Heemskerk kan maandagmorgen geen spreekuur houden. Agrarische zaken. De Heemskerkse raadscommissie voor agrarische zaken komt donderdagavond 3 mei om half acht bijeen in het raadhuis. De agenda ver meldt de volgende punten: stadsuitbrei ding en vervanging tuinbouwgrond; onei genlijk gebruik van gronden met een agrarische bestemming; de waterhuishou ding in het tuinbouwgebied en de toestand van de Oosterbeek.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7