Poolse selectie treffers en missers moet terugkomen Blessures in amateur team E De NMB denkt met u mee. II Hockeyers in halve finale Vooys rond met AZ ’67 sportpuntiq") NMB tototips r Ff „Karakterspeler ,Ik wil geen reclamepop zijn” I, Herman Gerdsen (Vitesse): 99 J I i Traag Wet r~~ir r ut. lank F 16 ‘DINSDAG t I - k [out, er zijn! 3E J I lout ank g- t HET WONINGKREDIET Is bestemd voor het reali seren van verbeteringen of uit breidingen aan uw woning. Vaak gaat het hier om grotere bedragen Daarom ook kunt u wat langer doen over het aflossen. HET DOORLOPEND KREDIET. Een uitstekende manier om altijd geld achter de hand te hebben; om uzelf wat extra finan- ciële speelruimte te geven. In overleg met de NMB wordt de hoogte van het krediet bepaald. Daarover kunt u dan, naar gelang uw behoefte,op elk moment beschikken. Steeds opnieuw. Ook over het bedrag dat u reeds heeft afgelost. U betaalt alleen rente over het opgenomen bedrag. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK I Geld lenen bij de NMB is overigens niet alleen voorbehouden aan degenen die bij de NMB een Privé rekening hebben. Iedereen die K geld nodig heeft, om wat voor reden dan ook, is welkom bij de NMB. DE PERSOONLIJKE LENING. Wordt het meest gebruikt voor duurzame aanschaffingen zoals een caravan of een auto. U krijgt alle geld in één keer, en weet precies hoe lang en hoeveel u moet aflossen. Overzichtelijk! Het is met lenen al precies zo als met sparen: u kiest de vorm die het beste past bij uw situatie, en die precies past óp het doel waarvoor u lenen wilt. Drie veel gebruikte manieren om geld te lenen bij de NMB zijn de volgende: SPORT Cruijff-Cosmos touwtrekkerij ri- GERRIT VOOYS 3 0 JL' (ADVERTENTIE) bij de NMB iers Jg- 0-0 3-2 3-1 t Drie manieren om geld te lenen De Argentijn José Luis Clerc is win naar geworden van het internationale ten nistoernooi van Johannesburg. PERTH. Het Nederlands hockey-elf- tal heeft zich maandag in Perth geplaatst voor de halve finales van het tienlanden- toernooi. In de derde wedstrijd voor groep A won Nederland met 4-2 van Canada. De ruststand was 4-1. Trainer Nol de Ruiter van Cambuur heeft zijn spelers een boete van honderd gulden de man opgelegd, wegens, wat hij noemt, „de wanprestatie van afgelopen zondag tegen Heracles waarvan met 4-1 werd verloren”. West-Duitsland heeft in een tweedaag se zweminterland tegen de VS een zware nederlaag geleden. Het werd in Long Beach 222-122. Anatoli Karpov heeft in Montreal de leiding overgenomen van de Hongaarse schaker Portisch. Jan Timman staat zesde met 3‘/i punt plus een hangpartij (tegen Larsen). 3 3 3 0 2 0 2 2 2 0 17-7 8-2 9-11 4- 10 5- 13 AZ voerde maandagavond ook bespre kingen met Peter Arntz en Kristen Ny gaard. Volgens AZ lopen de onderhande- lingen naar wens, maar zal er zeker nog een tweede gesprek moeten plaatsvinden om tot overeenstemming te komen. 3-1 2-0 0-1 76-77 3-0 1-1 1-1 1-1 1-1 1-1 77-78 1-1 w HERMAN GERDSEN: „Werkvoetbal staat me tegen" ’75-76 0-0 1-1 1-0 4-1 0-0 2-1 1-1 2-0 0-0 1-1 2-2 2-1 NEC MVV FC Utrecht PEC (Z) NAC FC Twente Volendam Roda JC Feyenoord Wageningen FC Vlaardingen FC Amsterdam SC Cambuur -Sparta R -FC Den Haag -AZ’67 -Haarlem -G.A. Eagles -PSV -FC WV -Vitesse -Ajax -FC Groningen -Excelsior -Heracles -De Graafschap tip 1 3 2 1 1 3 1 1 1 3 2 1 3 De Sovjet-Unie is in het toernooi om de wereldtitel ijshockey ongeslagen geble ven. In Moskou wonnen de Russen met liefst 11-3 van Zweden. De titel is bijna binnen. (Van onze sportredactie) ALKMAAR. Gerrit Vooys heeft maandagavond met AZ’67 overeenstem ming bereikt over een verlenging van zijn contract. De doelman van AZ zal binnenkort een tweejarige verbintenis ondertekenen. ZEIST. Bondscoach Arie de Vroet kan voor de wedstrijd van het Nederland se amateurelftal tegen België, woensdag in Seraing voor de voorronden van het toernooi om het olympisch voetbalkam pioenschap, niet beschikken over Giel van Dam (TOP), Frans Meyer (Xerxes) en Leo Steegs (EHC), die geblesseerd zijn. Wim Wisse (RKC), die de wedstrijd in Almeria tegen Spanje moest missen wegens een lichte hersenschudding, keerde terug in de selectie. Daarin zijn nu voorts opgeno men Floor Klein (VUC) en Stennis Haan (Bennekom). cord van PSV dat het afgelopen sei zoen in 31 wedstrijden achtereen onge slagen bleef, en daar nog vier wedstrij den van het seizoen voor bij kan tellen. In zeven seizoenen had FC Den Haag op eigen terrein slechts één keer van de FC Utrecht gewonnen, nu dus weer eens. NAC blijft een angstige tegenstan der voor Haarlem. De Haarlemmers kwamen in de laatste drie thuiswed strijden tegen de Bredanaars niet tot scoren. Weer enkele eerstelingen bij de doel puntenmakers. Leo Kerstges (MW) stoorde nu tegen Sparta. Zijn laatste goal in de hoogste afdeling was van 27- 04-1975 Jan Verheijen scoorde zijn eerste voor FC Den Haag, na acht wedstrijden. Zijn laatste goal maakte hij op 12 februari 1978 toen hij nog het AZ’67-shirt droeg. Piet Wildschut maakte in zijn zesde wedstrijd zijn eerste goal voor PSV. Voor FC Twente scoorde hij dit seizoen één keer en wel op 22 oktober 1978. Het Arnhemse Vitesse vierde het vo rig seizoen een glorieuze come-back in de ere-divisie. Na een eenjarig verblijf, seizoen 1971-1972, lukte het de ploeg van trainer Henk Wullems op een spec taculaire manier de aandacht op zich te vestigen. Fris van de lever voetbal lend, meestal onder de bezielende lei ding van Henk (Charley) Bosveld, oogstte men alom bewondering. Het resultaat was er dan ook naar. Een negende plaats in de eindrangschik king, zelfs nog vóór het gerenommeer de Feyenoord, met 33 wedstrijdpunten, deed het beste voor dit seizoen ver wachten. Maar ook nu blijkt weer dat het tweede jaar in de ere-divisie zwaarder is dan het eerste jaar en Vitesse onder vindt dat in ernstige mate. Herman Gerdsen is een van de spelers die alles vanaf de promotie heeft meegemaakt en in zeer belangrijke mate zijn steen tje heeft bijgedragen tot de uiteindelij ke resultaten. Ook hij ondervindt jn het tweede ere-divisieseizoen de pro blemen waarvan hij zegt: „Bijna alle spelers hadden nog nooit in de ere divisie gespeeld. Een ieder stond er fris en vrij tegenover. Iedere wedstrijd was een nieuwe belevenis en de sfeer was niet kapot te krijgen. Ook niet als een resultaat was tegengevallen. Als club was Vitesse een nieuwe verschijning en werd als zodanig tegemoet getre den. In het tweede seizoen ondervin den wij belangrijk meer tegenstand. Men kent ons, het nieuwtje is er voor de meesten vanaf en van het frisse stuntploegje is weinig over”. De resultaten blijven inderdaad uit en daarmee blijkt de sfeer terug te lopen. Ook bij Vitesse. Herman Gerd sen: „Vooral de dubbele nederlaag te gen NEC in het afgelopen paaswee kend heeft de sfeer bij ons aangetast. Het vorig seizoen wonnen wij twee keer van de Nijmegenaren en ook nu hadden wij een dergelijk resultaat in het achterhoofd. Ik zie dit seizoen niet zo positief in voor ons. Ook al was de onverwachte 1-1 tegen Feyenoord een opsteker”. Na drie seizoenen NEC kwam Her man Gerdsen bij de aanvang van het seizoen 1976-1977 naar Vitesse. In dat jaar volgde de promotie naar de ere divisie waarin hij eerder met de Nijme genaren uitkwam. Gerdsen is een typi sche vleugelspits. Ontzettend snel, een goede techniek, een goede trap en een doorbijter. Toch is voor de eigenaar van een snack-bar niet meer wegge legd dan een verblijf op een laag ni veau. Hij heeft er problemen mee, on bewust, maar toch klinkt er enige wre vel als hij over zijn positie bij Vitesse het volgende zegt: „Ik voel mij momen teel meer verdediger dan aanvaller. Ik loop constant achter een back aan te rennen alhoewel het vooral in eigen huis omgekeerd zou moeten zijn. Het werkvoetbal staat mij tegen. Speel je hoger en in een beter team dan beho ren ze achter jou aan te lopen omdat de kwaliteit daar nu eenmaal beter is. Door het harde defensieve werken, veroorzaakt door mindere kwaliteit, rf- JOHAN CRUIJFF die woensdag 32 wordt, zijn verjaardag bij zijn kinderen in Barcelona vieren. Mochten de onderhandelingen tussen Cruijff en Cosmos niet tot een resultaat leiden, dan kan Cruijff alsnog met andere Amerikaanse verenigingen in zee gaan. Bij het bemiddelingsbureau Inter Soccer zijn aanbiedingen gekomen van Los An geles Aztecs, de club van Rinus Michels, Tampa Bay Rowdies en de Lauderdale Strikers. Die clubs moeten dan wel bereid zijn het contract dat Cruijff vorig jaar met Cosmos afsloot, waardoor hij zich verplichtte bij een eventuele come back alleen voor die club uit te komen, af te kopen. Het scoreverloop was: 5e minuut Litjens (strafcorner) 1-0, 10. Leefers 2-0, 23. Lee- fers 3-0, 33. Plummer 3-1, 35. Kruize 4-1, 53. Hobkirk (strafcorner) 4-2. De opstel ling van het Nederlands elftal was: Sik- king; Van der Staak, Van HeeSwijk (Borstlap), Van Asbeck, Tim Steens; Ron Steens, Litjens, Leefers; Doyer, Bouw man en Kruize. ontbreekt het in aanvallend opzicht aan het extra beetje kracht om tot een eindschot te komen”. Trainer Henk Wullems is bij zijn elftal vooral voorstander van wisselin gen in de aanvalslinie. In plaats van uit te gaan van eigen kunnen past hij zich meestal aan aan de tegenstander zodat wekelijks een gewijzigde voorhoede in het veld staat. Toch is deze aanvalslinie het sterkste gedeelte van de ploeg, en zal vooral in verdedigend opzicht (met 53 goals de zwakste in de ere-divisie) nogal wat aangepast moeten worden. Herman Gerdsen: „Ik denk ook dat onze trainer zich aanpast aan de tegen stander. Het zou beter zijn uit te gaan van eigen kwaliteiten. En vooral bij thuiswedstrijden zal de tegenstander zich aan ons moeten aanpassen. Het lijkt mij dat het de eenheid niet ten goede komt als de ene week Bursac en de andere week Bleijenberg naast je speelt. Ik stond zelf tegen Feyenoord naast de basis. Waarom weet ik nog niet. Wij moeten ons in het voetbal, en niet alleen bij Vitesse, meer opofferin gen getroosten. Er zijn niet al te veel voetballers meer die het vuur uit hun sloffen lopen voor een medespeler. Wie gaat er nu nog in aanvallend opzicht diep om zodoende gaten te trekken voor anderen? De karaktervoetballers, en dat kunnen ook technisch goed on derlegde spelers zijn, moeten terugko men in ons voetbal”. Spelerspaspoort: Seizoen, Gesp. Uitgev. Ingev. Club Dipt. .75-76, 7, 1, 15 NEC, 2; 76-77, 33, 3 -, Vitesse 14 (le divisie), 1977-1978, 22, 7, 2, Vitesse, 4; 78-79, 16, 8, 1, Vitesse, 4 (voorlopig). I In de eredivisie werden tot op heden 638 goals gescoord. De buitenlanders namen er 122 van voor hun rekening. Ajax b.v. kwam tot een produktie van 72 goeds, waarvan zijn buitenlan ders er 41 maakten. Roda JC, tot eind maart dè verras sing, is reeds 421 minuten zonder voor doelpunt. Het laatste viel op 1 april. Haarlem en MW hebben na de win terstop nog niet gewonnen. Acht resp. negen wedstrijden waren goed voor slechts vier punten. AZ’67-Feyenoord en NAC daarente gen verloren nog niet na de winterstop. Ajax heeft voor de tweede keer dit seizoen zeven wedstrijden achtereen gewonnen. De eerste serie liep van de le t/m de 7e wedstrijddag en nu van de 21e t/m de 26e. A.s. zondag moeten de Amsterdammers naar Feyenoord. PEC leed met 4-1 zijn grootste ne derlaag in de eredivisie. Feyenoord heeft geen van zijn laat ste negentien wedstrijden verloren. Het is nog ver verwijderd van het re- Bij Cosmos heerste gisteren teleurstel ling over het trage verloop van de onder handelingen. Men betwijfelde ten zeerste of de mogelijkheid nog bestond dat Cruijff bij Cosmos gaat voetballen. Overigens is de leiding van de club nau welijks betrokken bij de besprekingen. De onderhandelingen worden gevoerd door vice-president Rafael de la Sierra van het concern Warner Brothers. Cruijff had gehoopt al tijdens het afge lopen weekeinde met Cosmos rond te ko men om dan zo snel mogelijk naar Barce lona terug te keren om een aantal lopende zaken af te werken. Zo heeft Cruijff nog deze week een bespreking met een advo caat om na te gaan of er nog iets valt te _s. ondernemen tegen de oplichtingspraktij- ken van zijn voormalige compagnon Mi chel Georges Basilevitch. Ook wil Cruijff, (Van onze sportredactie) NEW YORK. Tegen de zin van Johan Cruijff hebben de onderhandelingen tus sen hem en de eigenaren van de Ameri kaanse voetbalclub New York Cosmos nog niet geleid tot een tweejarige verbin tenis. Het knelpunt in de onderhandelin gen is een aantal bijzondere voorwaar den, dat Cruijff in zijn contract opgeno men wil zien. Zo wil de voormalige speler van Ajax en Barcelona zich beslist niet laten gebruiken als reclamepop voor het concern Warner Brothers, de eigenaar van New York Cosmos. WARSCHAU (ANP). De Poolse bondscoach Ryszard Kulesza heeft voor de interland tegen Nederland die op mei in Chorzow wordt gespeeld in het kader van het toernooi om het Europees kampioenschap voor landenteams zeven tien spelers geselecteerd. Nog deze week zal Kulesza een achttiende speler aan zijn selectie toevoegen. De zeventien zijn: doel verdedigers: Ku- kla (Stal Mielec) en Burzynski (Widzew Lodz); verdedigers: Szymanowski (Gwar- dia Warschau), Zmuda (Slask Wroclaw), Janas (Legia Warschau), Rudy (Zaglebie Sosnowiec), Dziuba (LKS, Lodz), Plas- zewski (Wisla, Krakau); middenveld: Na- walka en Lipka bieden van Wisla, Cmikie- wicz Legia, Boniek (Widzew); aanvallers: Lato (Stal), Ogaza (Szombierki Bytom), Korynt (Arka Gdynia), Terlecki (LKS) en Mazur (Zaglebie). Berti Vogts, de 96-voudige internatio nal van West-Duitsland, maakt vanavond in de tweede wedstrijd tegen MSV Duis burg voor het toernooi om de UEFA-cup zijn rentree in het eerste elftal van Borus sia Mönchengladbach. Vogts liep 5 augus tus van het vorig jaar in een oefenwed strijd een gecompliceerde beenbreuk op. Cor Coster bestudeert ondertussen de rechtsgeldigheid van dat contract. Die overeenkomst is zowel in het Engels als in het Spaans opgesteld. De vraag is nu of op dat contract de Amerikaanse of de Spaan se wet van toepassing is. Coster: „De Amerikanen maken ons met dat contract in handen duidelijk, dat we geen poot hebben on, op te staan. Ik wil dan wel eens zien of ddi»werkelijk zo is”. Als Cruijff met een van de andere Ame rikaanse clubs in zee gaat, dan moet die vereniging, naast een vorstelijk salaris voor Cruijff, de kosten van het afkopen van het contract met Cosmos voor zijn rekening nemen. Volgens Coster kan de overeenkomst voor twee miljoen gulden worden afgekocht. Door de resultaten van de wedstrijden van maandag is de stand: Groep a: 1. Nederland 2. Australië... 3. India 4. Canada 5. Frankrijk 3 3 0 0 6 2 2 0 0 4 I 1 I 1 10 0 3 Het is in de Amerikaanse voetbalwereld gebruikelijk dat voetballers, naast het spelen van wedstrijden, beschikbaar zijn voor allerlei reclameactiviteiten. Zo moest bijvoorbeeld Pelé bij nacht en ontij opdra ven om op recepties van het concern War ner Brothers te verschijnen. Voor die eer bedankt Cruijff feestelijk. „Ik ben naar Amerika gekomen om te voetballen, niet om als reclamepop te fungeren”, zo liet hij weten. Voorts handhaven de eigenaren van Cosmos hun eis, dat Cruijff een contract voor drie jaar moet aangaan. De Neder lander voelt daar echter niet voor. Hij is bereid een eenjarige verbintenis te teke nen met een optie voor een tweede jaar. Een dergelijke overeenkomst zou Cruijff een bedrag van acht miljoen gulden ople veren. Vrijdagmiddag onmiddellijk na aan komst in New York begonnen de onder handelingen. Cruijff werd bijgestaan door zijn vrouw Danny en zijn schoonva der Cor Coster. In de loop van zaterdag werd de eerste gespreksronde zonder enig resultaat afgesloten. Gistermiddag wer den de besprekingen voortgezet in het kantoor van Inter Soccer, de dochteron derneming van het Amsterdamse bemid delingsbureau Inter Football. Cruijff was bij dat gesprek niet aanwezig. Hij bracht een bezoek aan de stad New York.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 17