VVV-TRAINER VERGOOSSEN: Somber perspectief PSV ere divisie Borussia in eindstrijd Wallis de Vries: „Geen boycot NOS tegen Roda sportpuntiq) NTTB: actie tegen Noord-Korea eerste divisie Volendam ziet tegen Ajax mogelijkheden te laat „AZ zelf schuldig aan verliespunt” ra Ondanks twee gelijke spelen uitgeschakeld in bekerstrijd Na uitschakeling in halve bekerfinale door Twente )5 95[ 99; 95 95 451 I 95 t Boycot Roda JC □^>^5 WOENSDAG 2 5 SPORT 19 7 9 r I E eldig 9. A P P I L ■■■■■■■■■■■■■■I - M - id >it) ijk WILLY BOTHMER (VVV) gelijkmaker HAN LIESHOUT 3 8 nlaan Helmond itweg srlaan In de tweede halve-finale was Volen dam andermaal verre van compleet. Bij het groepje geblesseerden, (onder wie Kraal en Jonk) voegde zich vlak voor de wedstrijd voorstopper Kees Guyt. Tijdens de warming-up kreeg hij opnieuw last van zijn middenvoetsbeentje. „Ik had kunnen spelen, maar ik wilde geen enkel risico nemen voor de wedstrijd van zondag te gen VW”. Om dezelfde reden bleven aanvankelijk (Van onze sportredactie) HILVERSUM. De Nederlandse Tafeltennisbond zal er bij de Internationale Tafeltennisfederatie (ITTF) eind deze week op aandringen om de 35e wereldkampioenschappen, die van daag in de Noordkoreaanse hoofdstad Pyong Yang zijn begon nen, de officiële status van wereldtitelstrijd te ontnemen. De aanleiding hiervoor is de weigering van Noord-Korea om Israël en Zuid-Korea tot het toernooi toe te laten. Bondsvoorzitter Ad P oulissen deed gisteren aan het CDA-kamerlid Faber, die over de kwestie vragen had gesteld aan de regering, de toezegging de zaak aan te kaarten bij de ITTF. zijn laatste kans om het volgend seizoen Eruopees voetbal te spelen. De professio nele amateurs, die dit seizoen in de com petitie vrijwel uitsluitend voor teleurstel lingen zorgden, maar in de bekerstrijd hebben gestunt tegen Feyenoord en Spar ta, riepen gisteravond in De Meer herinne ringen op aan de formatie die Ajax vorig seizoen met 2-1 klopte. Bij die gelegenheid was trainer Jan Mak gedwongen om een versterkt C-team in het veld te sturen. ook Dick Bond en spits Jan Plat aan de kant. Zij draafden pas na rust op toen bleek dat hun teamgenoten de op papier ongelijke strijd bepaald nog niet hadden opgegeven. Nog altijd zonder doelman Schrijvers (hij werd opnieuw vervangen door Storm) en Zwamborn, maar weer met Krol, slaagde Ajax er niet in om het eerder in Volendam afgeleverde werk af te maken. Vergeleken met het duel tegen NEC afgelopen zaterdag voetbalde Ajax op een heel wat hoger niveau. Vooral in het centrum van de verdediging, waar de rust duidelijk bleek teruggekeerd. Schoenaker en Wijnberg werkten tegen NEC meer langs elkaar heen dan met elkaar. De tandem Krol-Wijnberg bleek echter uiterst solide. Krol beperkte zich weliswaar tot het hoogst noodzakelijke, bemoeide zich slechts bij uitzondering met de opbouw van de aanval, maar was met zijn overtuigende manier van ingrij pen en organiseren wel de rustgevende figuur naar wie is uitgekeken sinds hij op 17 december van het vorig jaar tegen FC Twente zijn laatste volledige wedstrijd speelde. Ook in de overige Unies werden vol doendes gescoord, maar de agressiviteit die het team kenmerkte in wedstrijden tegen bijvoorbeeld Honved en Bilbao ont brak. Cor Brom: „Je kunt beter met een 1- 0 achterstand beginnen. In dit geval wis ten de spelers niet wat ze moesten doen, al moet ik daar wel bij zeggen dat we niet op nul-nul hebben gespeeld”. Gevoegd bij het geluk dat Volendam een week geleden miste, maar dat het nu overvloedig ten deel viel (Braan moest eenmaal redden op de doeUijn bij een inzet van Lerby, een handsbal van Visser in het strafschopgebied werd over het hoofd gezien en een kopbal van Clarke ging via de lat over het doel) leverde dat voor Volendam bij rust een „ideale” score van 0-0 op. Mak: „Die situatie was ons land) geplaatst voor de halve finale van het tienlandenhockeytoernooi door mid del van een 3-2 overwinning op Frankrijk. Ook Engeland en Nieuw-Zeeland hebben nog kwalificatiekansen. Het Nederlands jeugdvoetbalelftal won in Ede met 2-1 van Saarland. Van Wezel tekende voor de beide HoUandse doel punten. Liverpool moest in de wedstrijd tegen Southampton genoegen nemen met een 1- Manchester City ontworstelde zich aan degradatiegevaar na een overwinning op Middlesborough. Jan Timman won zijn afgebroken par tij in de zevende ronde van het internatio nale schaaktoernooi in Montreal van de Deen Bent Larsen. Tal klom door een overwinning op Kavalek naar de tweede plaats. 1 gelijkspel. De ploeg behoudt zijn voor sprong op West Bromwich Albion, dat niet verder kwam dan een gelijkspel tegen het reeds gedegradeerde Birmingham. Desondanks wist Ajax zich van zijn opponent te distantiëren toen de voor Er kens ingevaUlen Tahamata de bal uit een hoekschop op het hoofd van Lerby legde, die feilloos inkopte: 1-0. De poging van FC Twente om aUes op de beker te concentreren slaagde derhal ve in Eindhoven volkomen. De Twentena ren, die op eigen veld de eerste ontmoe ting met 4-2 hadden gewonnen, voelden er weinig voor offensief voetbal in Eindho ven te laten zien. Rijvers: „Bovendien liep FC Twente in dat eerste half uur erg fris te voetballen. En dan is het nu eenmaal verdraaid moeilijk om Twente weg te tikken”. FC Twente weigerde overigens massaal uit de verdediging te komen, zodat het voor PSV nog eens extra moeilijk werd om de openingen te vinden. „Toch”, oor deelde Rijvers achteraf, „heeft PSV de mogehjkheden gehad om te scoren, maar het geluk wat we anders met dergelijke doelpogingen wel hebben, ontbrak dit maal voUedig. Ik wil overigens niemand bij PSV de schuld geven van deze elimina tie. Er is van aUes geprobeerd om eruit te halen wat erin zat. Dat bleek uiteindelijk slechts één doelpunt te zijn”. een Volendamse dijk van spelers, moesten het initiatief geleidelijk aan delen met de tegenstander. Dat leverde onder meer een riante kans op voor Visser, die nadat Klaas Kwakman en Braan de verdediging van Ajax voUedig hadden uitgespeeld, voor „open” doel miste. Alan Simonson, de kleine Deen die vol gend seizoen voor Barcelona speelt, is opnieuw van onschatbare waarde ge weest voor de club die hij vele jaren heeft gediend. Twee minuten voor de pauze maakte hij de belangrijke openingstreffer en nadat Kulik vlak na het begin van de tweede helft Duisburg definitief had afge schud was het weer Simonson die doel trof. Dat Buessers tegenscoorde deerde Borussia niet. Op simpele wijze bracht Liense acht minuten voor het einde de stand op 4-1. Dat Volendam mentaal sterk kan zijn bleek daarna, toen de ploeg evenals in 1958 (in de eindstrijd werd destijds met 4- 3 van Sparta verloren) toch nog beslag leek te gaan leggen op een plaats in de finale. Nadat André en Molenaar voor 1-1 hadden gezorgd, zag André de bal echter uit een vrije trap van Visser juist naast het doel belanden. Mak: „In ieder geval hebben we bewezen dat we nog voldoen de veerkracht hebben om ons in de slotfa se van de competitie nog te redden”. JAN PREENEN 26 26 26 26 26 26 26 26 25 26 26 25 16 25 14 25 13 7 7 7 7 4 6 4 4 6 4 2 3 3 2 8 8 9 7 7 6 7 6 4 5 5 5 7 6 4 7 9 11 17 4 16 14 3 18 13 9 9 9 8 6 7 8 4 41 2 37 6 35 5 35 5 34 9 30 9 27 8 25 7 24 8 23 9 8 8 7 7 72-25 44-15 71-35 41-21 44-18 39-33 36- 32 37- 33 34-42 27- 38 25-36 28- 41 18- 38 24-36 32-53 21-44 28-47 19- 53 54-21 40-18 47-25 43-27 37-26 28-17 34- 32 36-29 31- 25 35- 30 32- 44 28-38 24- 38 26-33 31-42 25- 36 22-33 24-59 27-51 MÖNCHENGLADBACH (ANP). - Bo russia Mönchengladbach heeft zich ge plaatst voor de finale van het Europese UEFA-bekertoernooi. De club van trai ner Lattek won gisteravond de tweede wedstrijd tegen MSV Duisburg met 4-1. Het eerste duel was in 2-2 geëindigd. 1 1 4 2 1 3 21- 3 7- 6 7- 5 6- 7 11- 1 8- 5 i !1 g- (Van onze sportredactie) EINDHOVEN. Landskampioen PSV kan het zo langzamerhand ruwweg een maand voor het einde van de competitie allemaal wel vergeten. Niet alleen werd de Eindhovense formatie gister avond voor eigen publiek door FC Twen te in de halve finale van het KNVB- bekertoernooi uitgeschakeld, maar bo vendien geeft het spel wat de PSV’ers op de grasmat deponeerden allerminst enig optimisme voor de zeer nabije toekomst, waarin een plaats in het UEFA-Cuptoer- nooi veilig gesteld dient te worden. P SV worstelt al een heel seizoen lang met zichzelf en het is onwaarschijnlijk dat de Brabantse formatie in de laatste compe- titieweken nog die opleving zal beleven om zichzelf bij de eerste drie van de ranglijst te spelen om daarmee verzekerd te zijn van Europees voetbal voor het komende seizoen. In feite kreeg PSV in de gehele eerste helft slechts één kans, toen Lubse bij onzorgvuldig uitverdedigen van FC Twente de bal voor de voeten kreeg. Lub se schoot echter precies in de handen van de uitstekend opgestelde ex-PSV-reserve- doelman Van Gerven. In de 32e minuut claimde PSV nog wel een strafschop, toen Drost een omhaal van Gerrie Deijkers met beide handen uit het doel sloeg, maar scheidsrechter Keizer had even tevoren een overtreding van een van de PSV’ers gezien en weigerde ondanks fel aandrin- De Eindhovense registers werden de tweede helft volledig opengetrokken, maar zoals Rijvers al constateerde, meer dan dat heeft PSV momenteel niet in huis. 9 12 8 13 9 0 13 2 1 2 0 1 VENLO. AZ’67 heeft een kostbaar punt weggegeven aan het onderaanstaande FC VVV. Weggegeven, want AZ liet in de slotfase riante kansen liggen om de 1-0 voorsprong, verkregen via een doelpunt van Jaan de Graaf, uit te bouwen. Doordat AZ verzuimde ruim afstand te nemen, gaf het FC VVV de gelegenheid om in de derde minuut van de blessuretijd via een wanhoopsschot van invaller Bothmer alsnog langszij te komen. Een niet meer verwachte opsteker voor VVV. AZ kon vol jelfverwijt de kleedkamer opzoeken, al probeerden sommige spelers nog wel de schuld te zoeken bij scheidsrechter Bart Ram. 25 24 24 25- 9 23 25 25 26 25 24 25 24 3 38 4 35 4 34 4 32 4 30 3 29 6 27 7 27 6 25 9 24 5 11 23 8 11 22 7 11 22 8 10 20 6 12 20 7 11 19 gen van de Brabanders een strafschop te geven. Spitz Kohn: „Dit duel wil ik rangschik ken onder het typische bekervoetbal, hoe wel er beslist niet hard werd gespeeld. Het uitdelen van slechts één gele kaart, aan Kick van der Vall zegt in dit opzicht voldoende. Wel werd er conditioneel veel van de spelers gevraagd. Dat is dan ook de reden dat ik in de tweede helft zowel Sanchez Torres als Pahlplatz uit moest wisselen voor Strijdveen en Smand”. Bij PSV moest Stevens, de meest con stante speler bij de Eindhovenaren de laatste weken, een kwartier voor tijd worden uitgewisseld voor Tom Smits. Bij het uitvallen van Stevens verdween overigens ook het laatste restje agressivi teit in de Brabantse formatie, die daarna in feite geen moment meer de dreiging in echt gevaarlijke acties kon omzetten. Dinsdag gaf het bestuur van de ITTF een officiële verklaring uit, waarin gezegd werd dat de uitsluiting van Israël en Zuid- Korea reglementair correct was. Israel werd als deelnemer geschrapt, omdat de Noordkoreaanse regering de veiligheid van de Israëlische deelnemers niet kon garanderen. De Zuidkorea- nen worden slechts toegelaten als zij bereid zijn deel uit te maken van één Koreaanse ploeg, waarin Noord- en Zuidkoreanen zijn opgenomen. Een voorwaarde, die eerder door Zuid-Korea werd verworpen als zijnde een propagandastunt. Met uitzondering van het laatste kwar tier van de eerste speelhelft heeft PSV geen moment FC Twente werkelijk echt onder druk kunnen zetten. De treffer die Van der Kuylen in de allerlaatste minuut van de eerste helft uit een vrije trap scoor de zou onder normale omstandigheden voor PSV het sein zijn geweest om de opponent in de tweede speelperiode op te rollen. PSV probeerde dat inderdaad, maar nadat Willy van de Kerkhof tegen de lat had geschoten en Epi Drost een inzet van René van de Kerkhof van de doellijn had gewerkt, was het net als trouwens in het eerste half uur van de wedstrijd, waarin enorm matig werd gepresteerd afgelopen met de landskampioen. Bondscoach Jan Zwartkruis is optimistisch gestemd over het meespelen van Piet Schrijvers en Ruud Krol in de kwalificatiewedstrijd van het Nederlands elftal tegen Polen op 2 mei in Chorzov. Na afloop van de wedstrijd Ajax- Volendam liet de bondscoach zich na gesprek ken met beide spelers in optimistische bewoor dingen hierover uit. Piet Schrijvers bleef tegen Volendam langs de kant. Schrijvers: „In overleg met trainer Brom heb ik mij bewust gespaard. Zondag tegen Feyenoord sta ik zeker weer onder de lat. Ik ga ervan uit, dat ik volgende week woensdag ook beschikbaar ben voor het Nederlands elftal”. Ruud Krol maakte nog een voorbehoud. „Ik wil eerst de wedstrijd tegen Feyenoord afwachten alvorens ik mijn definitieve beslissing aan Zwartkruis meedeel”. Grondige verkenning van het straten parkoers van Jerez de la Fr onter a leverde Joop Zoetemelk de overwinning op in de proloog van de ronde van Spanje. De Nederlander was belangrijke opponenten als Pollentier en Van Impe ruimschoots de baas. Tweede werd de Belg De Wolf. De Nederlandse broers Jan en Adri van Houwelingen werden respectievelijk vier de en elfde. Cees Bal eindigde als der tigste. Feyenoord verloor voor 10.000 toe schouwers in „de kuip” een vriendschap pelijke wedstrijd tegen het nationale team van Portugal met 0-1. Voor rust scoorde Oliviera. Richard Budding heeft zijn con tract met Feyenoord met drie jaar ver lengd. Budding speelt voor het derde sei zoen bij de Rotterdammers. Australië heeft zich (evenals Neder- AMSTERDAM. Door zich te revan cheren voor zijn gedeeltelijk mislukte optreden een week eerder op eigen veld, heeft Volendams laatste man Fred André ervoor gezorgd dat Ajax zich pas na 180 minuten verzekerd wist van een plaats in de finale van de KNVB-bekerstrijd: 1-1. In de eerste halve-finalewedstrijd was de 37-jarige jongensachtige veteraan er de oorzaak van dat Ajax kon terugkomen in een race, die voor de Amsterdammers eigenlijk al verloren was. André veroor zaakte toen volledig onnodig een straf schop, waardoor Ajax een achterstand van 2-0 kon wegwerken en zich via een gelijkspel van 3-3 leek te verzekeren van een zorgeloze return. Zo ver kwam het echter niet. Pas 11 minuten voor tijd kon Ajax dank zij Ler by het imponerende verschil in stand en kapitaal in de score tot uitdrukking bren gen. Nauwelijks vijf minuten later stond Volendam naast Ajax, omdat André in een alles-of-niets-poging een solo onder nam, die ditmaal een penalty in zijn voor deel opleverde, omdat Krol hem onderuit haalde. Verdediger Molenaar kon daar door niet alleen voor evenwicht zorgen, maar droeg er bovendien toe bij dat Ajax uiterst krampachtig finishte. De ploeg van trainer Cor Brom voelde zich in die slotfase zelfs geroepen om met zes a zeven man te verdedigen. Op die manier mag Ajax nu verder bekeren te gen FC Twente, eenvoudig omdat de eer der in de uitwedstrijd gescoorde doelpun ten dubbel tellen. Ondanks twee remises verspeelde eer- ste-divisiekandidaat Volendam daardoor De Tweede Kamer nam gisteren tijdens een spoeddebat een motie aan, waarin staatssecretaris Wallis de Vries wordt ver zocht de NTTB te vragen stappen te ondernemen tegen het besluit van Noord-Korea. Dat heeft de Nederlandse bond inmid dels dus al uit zichzelf gedaan. Bondsvoorzitter Poulissen verklaarde ervoor te zullen zorgen dat Nederland op het komende congres zijn invloed zal laten gelden. „We zullen vanavond nog binnen het bestuur overleg voeren over de instructies die wij onze afgevaardigde Welsink (chef d’équipe) zullen meegeven. In principe maakt het voor ons geen verschil of het nu gaat om Zuid-Korèa of Israël. Maar emotioneel gezien ligt de kwestie-Israël voor ons gevoeliger. Dat land wordt in zoveel takken van sport ten onrechte geboycot, dat wij alles in het werk zullen stellen om op de bres te springen voor de Israëlische belangen”, aldus de heer Poulissen, die pleitte voor een eensgezind standpunt van de westerse landen over deze zaak. De NTTB-voorzitter wilde de kans niet uitsluiten dat Neder land zich uit de wereldtitelstrijd zal terugtrekken wanneer het congres onbevredigend verloopt. „Wellicht kunnen wij ons vin den in een compromisvoorstel, maar we zullen ons niet zonder, meer neerleggen bij de beslissing van Noord-Korea”. Er is geen sprake van dat de NOS het voetbalstadion van Roda JC boycot. Dat antwoordt staatssecretaris Wallis de Vries van CRM op vragen van het Tweede-Kamerlid Wim Ke ja van de VVD. „De NOS heeft Roda JC verzocht de reclame die op het terrein aanwezig was te verminderen. Roda verwees de NOS naar een reclame-exploitant, die echter elke medewerking weigerde. Op grond hiervan heeft de NOS ervan afgezien een televisiesamenvatting te maken van de wedstrijd Roda-NEC”, aldus de staatssecretaris. De NOS houdt zich volgens de staatssecretaris aan internatio nale afspraken, die zijn neergelegd in de reglementen van de European Broadcasting Union (EBU), de Europese radio- en televisieorganisatie. De bewindsman geeft wel toe dat de indruk kan ontstaan dat de NOS met betrekking tot sluikreclame een willekeurig beleid voert. „Er bestaan grote verschillen in reclameplaatsen rond de speelvelden. Dat leidt ertoe dat een beslissing over het al dan niet uitzenden van wedstrijden wordt gebaseerd op de hoeveel heid aanwezige reclame. Dan kan de indruk van willekeur gaan ontstaan. Maar in het geval van Roda JC was van willekeur beslist geen sprake”, aldus W'allis de Vries. Ram had immers te lang laten doorspe len, maar dat was gezien het oponthoud, door tijdrekken en blessures, terecht. „We hadden zelf moeten scoren. Er zijn genoeg mogelijkheden geweest op de tweede tref fer”, kwam ook AZ-trainer Kessler na afloop tot de conclusie. Een boze Kessler trouwens, niet zozeer om het verloren punt, maar om het feit dat clubarts dr. J. van Rompu na afloop van de wedstrijd op weg naar de kleedkamer door een wat al te fanatieke supporter van de thuisclub aan zijn haren werd getrokken. In de eerste helft had AZ WV behoor lijk in haar greep. Niet dat AZ zo goed voetbalde, maar meer doordat WV zich vrijwillig terugtrok rond het eigen straf schopgebied om te proberen via een coun ter toe te slaan. Die uitvallen van de Venlose formatie waren zeker niet onge vaarlijk. Vooral wanneer „momenten voetballer” Kurcinac het op zijn heupen kreeg, werd het voor het heiligdom van de onzeker gestarte Vooys wel eens penibel. i AZ kreeg in de eerste helft al goede scoringskansen. Zo was Nygaard dicht bij de openingstreffer na chaotisch uitverde digen van WV, maar zijn schot belandde op de lat. Kist kwam oog in oog met Vieten, maar de topscorer speelde de bal te ver voor zich uit, waardoor Nunemete redding kon brengen. AZ startte in de tweede helft zonder de Oostenrijker Kurt Welzl, die vervangen werd door Loek Ursem. Een terechte wis sel, aangezien Welzl niets had in te bren gen tegen de sterk spelende Van Rosma len. In de tweede helft bleek ook Ursem niet de geschikte man om het Van Rosma len lastig te maken. In de tweede minuut van de tweede helft was het al raak. Kees Kist bemachtigde de bal op het middenveld en zond met een goede pass Jaan de Graaf richting Vieten. De Spakenburger, even vrijgelaten door Nunemete, liet de Venlose keeper met een diagonaal schot kansloos. VW had nu geen keus meer. Het moest de aanval opzoeken. Het deed dat dan ook met volle overgave. De eerste kans was voor Jovanovic, maar zijn omhaal ging net naast. AZ kwam goed weg, toen Janssen voor een leeg doel staande de bal niet goed wist te raken. Aangezien de gelijkmaker uit bleef tegen een onzeker spelend AZ, trok ken de Venloërs massaal naar voren. De verdediging werd geheel verwaarloosd met als resultaat goede countermogelijk- heden voor AZ. Eerst kon Peters alleen voor Vieten ver schijnen en daarna ontstond er tweemaal een drie tegen één-situatie. Echter de AZ- aanvallers waren niet bij machte om uit zo’n situatie een doelpunt te creëren. Dat was vragen om moeilijkheden. Die vraag werd dan ook door Bothmer uitstekend beantwoord. De interim-trainer van FC VVV, Stef Vergoossen, kon na afloop zijn geluk niet op. „Ik had er geen rekening meer mee gehouden. Voor rust zijn wij goed wegge komen. Toen speelden wij zwak, maar na dat AZ-doelpunt zijn wij goed teruggeko men. AZ is zelf schuldig aan dat verlies- punt, want wat hebben zij een kansen laten liggen”, vertelde hij, waaraan hij Yr S0REN LERBY passeert Volendam s laatste man Fred Andrè met een kopbal, die overigens geen doelpunt zal opleveren. Later in de wedstrijd tekende de Deen voor de openingstreffer van Ajax uitgangspunt. We zouden voor de rust op 0-0 gokken en eventueel via een counter proberen te scoren. Als die opzet zou slagen zouden we in de tweede helft frank en vrij gaan spelen”. Volendam, dat voor de rust slechts één kleine mogelijkheid kreeg (Wim Kwak man trapte in goede positie over de bal), kon door meer lef in zijn spel te brengen in de tweede helft ook aantonen dat dit Ajax nog altijd niet toe is aan topvoetbal. De Amsterdammers, die zich in de eerste helft meestal geconfronteerd zagen met - toevoegde dat de wedstrijd tegen AZ toch iets te vroeg kwam, daar sommige spelers vermoeidheidsverschijnselen toonden gezien het korte tijdsbestek tus- se de wedstrijden tegen Roda JC en AZ. De Noordhollanders konden er echter niet van profiteren. Polen degradeert naar de b-groep na een nederlaag tegen de VS tijdens het wereldkampioenschap ijshockey in Moskou. UITSLAG: VW-AZ’67 1-1. STAND: Ajax Feyenoord AZ’67 Roda JC PSV Sparta G.A. Eagles FC Twente FC Utrecht NAC PEC Zwolle FC Den Haag MW NEC Vitesse Haarlem Volendam FCVW 26 19 26 13 11 26 15 26 14 25 14 26 13 26 10 7 11 8 10 24 5 14 5 13 6 10 10 22 6 10 10 22 4 12 10 20 5 10 11 20 4 10 11 18 7 15 15 6 16 14 UITSLAGEN: Helmond Sport-FC Dordrecht 1-0, Cambuur-Fortuna SC 2-0. STAND: Excelsior FC Groningen Fortuna SC De Graafschap 25 11 10 Willem II Eindhoven 1 Wageningen FC Den Bosch Heracles 1 Amsterdam Veendam 1 SC Cambuur Heerenveen 1 Telstar 1 Helmond Sp. SW FC Vlaardingen 24 SC Amersfoort 25 FC Dordrecht 26 Groningen en Excelsior periodekam pioen Stand derde periode: Excelsior Groningen Eindhoven Willem II Heracles Telstar F

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 31