Jazz-O-Matic White Honey Ludwig Trio Verdomde Lowietje Scapino Pro Theater c agenda van amsterdam 0 MUZIEK THEATER ALLERHANDE wijze donderdag Bioscopen - Theater en muziek Musea 19 2 6 19 7 9 UiTWIJZER I APRIL Fluitiste Ank Mulder in Kadens. o’ 5 L» Dynamische repetitiefoto uit De Stoelen van Kassandra van Pro Theater. Cassandra. Elementen van het volstrekt tijdloze toneel van Aeschylos, het recentere maar toch al wat gedateerde werk van Ionesco en de modieuze discomuziek van de jaren zeventig zijn samengevoegd in de debuutvoorstelling van het Pro Theater dat komende vrijdag en zaterdag met „De stoelen van Cassandra” voor het eerst in de Toneelschuur in de Smedestraat in Haarlem staat. Van Aeschylos koos het Pro Theater uit diens Agamemmon de monoloog van Cassandra, terwijl van Ionesco De Stoelen uit de jaren vijftig werd gekozen. De drie elementen staan voor de tijdsontwikkeling verleden-heden- toekomst die in de voorstelling van het Pro Theater een realistische uitbeelding krijgt. Else Krieg. Een leerlinge van Davina van Wely en Herman Krebbers, de bekende violiste Else Krieg is zondagmorgen (11.30 uur koffie; 12 uur muziek) de soliste in Ernest Chaussons Poème voor viool en orkest bij het NPO in het Haarlems Concertgebouw. Het Noordhollands speelt zondag onder directie van Roelof van Driesten, opent met Berlioz’ Ouverture Le Carnaval Romain en besluit met Wieniawski’s Grande Polonaise in D en Rimsky- Korsakoffs bekende Capriccio Espagnol. Liederenavond. Wij herinneren onze lezers eraan dat vanavond (20.15 uur) een boeiende liederenavond plaatsheeft in het Haarlems Concertgebouw. Daar zullen de sopraan Thea Ekker-Van de Pas en de tenor Hein Meens zingen, met respectievelijke begeleiding van Thom Bollen en Tilly Keessen. Gemeentelijke orgelbespelingen. De komende week zullen de gemeentelijke orgelbespelingen in dé Grote of St. Bavokerk te Haarlem niet worden gepresenteerd in verband met de kermisactiviteiten begin mei. Pas op de 8e van die maand wordt het Müller-orgel weer bespeeld. Dirk Out. Bernard Bartelink, de organisator van de jaarlijkse serie orgelconcerten gedurende het zomerseizoen in de Kathedrale Basiliek aan de Leidsevaart te Haarlem, wordt zaterdagmiddag (15 uur) geëerd door één van zijn meest getalenteerde oud- leerlingen, de in IJmuiden geboren organist Dirk Out. Deze aan de Verlosserkerk in Haarlem-Noord verbonden musicus speelt dan namelijk Bartelinks Voluntary for a festal Day naast werken van Widor en Franck. Kadens. Het Nederlands Harptrio musiceert volgende week donderdagavond (20.15 uur) in concertzaal Kadens, Smedestraat 31 te Haarlem. Het driemanschap omvat fluitiste Ank Mulder (leerlinge Koos Verheul) hoboïst Frank van Koten (eerste man bij het Radio Filharmonisch) en harpiste Emily Heyens (idem). Het trio oogstte veel bijval tijdens de Internationale Harpweek 1975 en trad sindsdien veelvuldig op. Kadens staan werken van Rossini, Vinci en Ibert te wachten. In datzelfde centrum voor kamermuziek heeft ook vanavond (20.15 uur) een concert plaats, zoals wij reeds meldden. Het betreft een recital van het Utrechts Pianotrio met werken van Tsjerepnine, Soproni, Fauré en Mendelssohn- Bartholdi. HJC. Vrijdagavond (22 uur) is er een Jazz-rock. In het Haarlemse jongerencentrum DAC aan de Ripperdastraat 13a wordt vrijdagavond gespeeld door de Amsterdamse (maar internationaal van bezetting) jazz- rockformatie van Nieuw-Zeelander Geoff Cavander, die zijn bekendheid dankt aan de vele sessies die hij met Jan Jacobs in de Amsterdamse Melkweg heeft opgezet. Zijn viermansband maakt uiterst swingende en doorwrochte muziek. Aanvang 21 uur. De Arnoldusboeve. Opwindende, op de muziek van Herman Brood gelijkende, rock staat de bezoekers van het Hoofddorpse jongerencentrum De Amoldushoeve aan de Hoofdweg 574 zaterdagavond (20 uur) te wachten. White Honey, met de aantrekkelijke, felle tante Hannah Kappen, komt evenals Brood uit Groningen, en dat is misschien een verklaring voor hun directe aanpak. Daar zijn verder gitarist Robbie Elzenga, zijn collega Erwin Java, drummer Peter Walrecht, bassist Derek Jolink en geluidmixer Wim v.d. Molen voor verantwoorden j k Community Singing. Het Heemsteedse Cultureel centrum ’t Oude Slot aan de Ir. Lelylaan 6 heeft voor zanglustigen zondagmiddag een aardige surprise in huis. Onde de bekwame leiding van musicus Ton Klos wordt het publiek vanaf 12.30 uur genood tot luidkeels zingen onder het motto „Wie zingt is koningen te rijk”. Community singing dus, zoals je dat vroeger voor het begin van de FA finale in Wembley zag (en hoorde). Passenger. Maandagavond koninginnedag; vanaf 21 uur) treedt de Bollenstreekse formatie Passenger op in jongerencentrum Walk-inn in De Zilk. In een persoonlijk briefje laten drummer Cees Dieleman, bassist Ruus IJtsma, en Galerie Tholen. Schilderijen van Frans Erkelens en Victor Linford naast gravures van Salvador Dali zijn te zien op de eerste expositie van Galerie Tholen in de Anegang in Haarlem. De Haarlemse burgemeester Reehorst zal de opening verrichten, komende zaterdagmiddag om 16 uur. Exposities. Vanaf het komende weekeinde is in Galerie Van in de Hagestraat in de Haarlemse de zingende gitaristen Cees Kuyper en Ronald Fok weten een jaar bijeen te zijn, snelle harde rock te spelen inclusief werk van Bowie, Brood en AC/DC en hun muziek vergezeld te laten gaan van een professionele lichtshow. De Gravin. In de Sherry-bodega De Gravin kwamen vroeger oudestijl- liefhebbers graag bijeen vanwege de live- concerten. Met ingang van deze week wordt die traditie in dit etablissement aan de Haarlemse Gravinnesteeg hersteld. Voortaan vrijdagavonds het Hans Keune Kwartet, zaterdagavond De Midgetown Jazzband en woensdagavonds de Midweek Jazzband, die is samengesteld uit oude bekenden. Aanvang telkens 21.30 uur. Conny van Bergen. Jazzvocaliste Conny van Bergen dankt haar naam aan sessies met Edmundo Ross, Dutch Swing en het VARA Dansorkest. Zondagmiddag (16 uur) is zij de gast van het Hobbit Kwartet van Cor Grobein in het Zandvoortse jazzcafé De Hobbit aan het Dorpsplein 2. Haarlemse Gitaarmaand. Mike Williams en Hans Koot musiceren zondagavond (21 uur) in het kader van de Haarlemse Gitaarmand in ’t Goede Uur op het Nieuwe Kerksplein te Haarlem. Reserveren noodzakelijk. Gnatgrass. Vanavond treedt het Haarlemse bluegrasskwartet Gnatgrass op in café De Geus, Kleine Houtstraat 40 te Haarlem. Up-tempo blue grass en stevige country zijn hun deel. De Wintertuin. Etablissement De Wintertuin op het Haarlemse Stationsplein zet maandag de verjaardag van onze vorstin fleur bij. ’s Avonds (20 uur) wordt er gespeeld door de Amsterdamse Joseph Lam Jazzband, de Downtown City Band er>het duo Ruud Jansen, ’s Middags klinkt er op het terras (vanaf 16 uur) promenademuziek van het Harmonie Orkest Haarlem, dat bij slecht weer in de bovenzaal te vinden zal zijn. De Gooth. Rockcafé De Gooth op de Haarlemse Botermarkt biedt komende week live muziek met optredens van Push Pin (dinsdagavond) en de Streetbeats (woensdagavond). Laatstgenoemden waren vorige week zaterdagavond in de weer als support voor Gruppo Sportivo en bleven wat beneden hun gebruikelijke, charmante niveau steken. In een club zal dat niet het geval zijn. De Colonel. In het Zandvoortse café De Colonel klinken zondagavond wederom de opwindende klanken van het trio van pianist Peter ten Have, dat zich voor deze gelegenheid heeft versterkt met de Alkmaarse bluesy gitarist Bert de Bruin. Aanvang 22 uur. Mithois waarvoor Bert Lauer zowel de regie deed als het decor ontwierp. De Pornograaf. Jacques Commandeur speelt de aan lager wal geraakte filmer David in De Pornograaf, een stuk van Lodewijk de Boer die bij Centrum ook de regie deed, en dat al eerder in Haarlem te zien was. De behandeling ontwikkelt zich op het eerste gezicht nogal dramatisch omdat een ex-kunstfotograaf zijn idealen op heeft gegeven, zich een passieve toeschouwersrol aanmeet en uiteindelijk de hand aan zichzelf slaat. De Boer regisseert David echter op een weinig sombere wijzë. De hoofdpersoon kan zijn eenzame leven lang hanteren omdat hij een flitsend taalgebruik hanteert. Naast Commandeur zijn Elisabeth Hoytink, Elfi de Meij, Frans Koppers, Margreet Heemskerk en Jimmy Berghout te zien. Van dinsdag 1 tot zaterdag 5 mei in de Toneelschuur. Aanvang voorstellingen 2Ó.30 uur. In-P layers International. Van woensdag 2 tot en met vrijdag 4 mei komt de theatergroep In-Players International terug naar de Toneelschuur waar zij al eerder te zien waren met een Marat/Sade projekt. Ditmaal worden twee eenakters gespeeld, I’m dreaming, but am I? van Luigi Pirandello en A Dramatic Portrait. Het eerste stuk handelt over een jonge vrouw in een jaloerse relatie met een jonge man; de tweede eenakter richt zich op het werk van de omstreden schrijfster dichteres Sylvia Plath. De voorstelling gaat in het Engels. Cabaret 220 Volt. Première is de titel van het eerste programma van de jonge, niet van talent ontblote cabaretgroep 220 Volt uit Nijmegen, die wordt gevormd door musicus Hans de Jonge en „prater” Benno Hagenbeek. In 1976 kreeg het duo de Persoonlijkheidsprijs op het Delftse Camerettenfestival, met teksten over alledaagse onderwerpen in een pittige context. Zondagavond (20.30 uur) in Centrum III te Heemstede. In het Zandvoortse centrum ook een kleine informatietentoonstelling over De Unie van Utrecht. Burgwalbuurt nieuw werk te zien van Wink van Kempen uit Rotterdam. In het Cultureel Centrum in Zandvoort (Gasthuisplein 9b) opent Peter Lohr, directeur van de Haarlemse Stadsschouwburg en Concertgebouw vanavond om 20.30 uur een expositie van Henk Corduwener die aquarellen en toneeldecorontwerpen laat zien. Tot en met 27 mei, op woensdag tot en met zondag van 14-16 uur. Zondag. Tot en met zaterdag is in de~ Toneelschuur elke avond voorstelling van Zondag van J. van Oudshoorn door Globe te zien. Zondag is het enige toneelstuk van Van Oudshoorn. Hij schetstdaarin het stuk is rond de eeuwwisseling gesitueerd een huwelijksmislukking in gegoede kringen waarvoor hij een uiterst sombere beeldtaal gebruikt. Het dramatische verloop in Zondag gaat wat stroef en ook de dialogen zijn niet zo flitsend als je vandaag de dag zou verwachten, maar ze staan voor een tijdsbeeld waarin dat heel normaal was. Voor de liefhebbers van de deterministische roman (Van Oudshoorn hoort wat dat betreft bij Couperus en Marcellus Emants) is het een waardevol stuk dat een zeer knappe uitvoering krijgt. 10-17 toland X optreden van een van de beste oudestijlorkesten, de Jazz-O-Matic Four, in de Haarlemse Jazz Club. Het viertal speelt in een oud-blanke stijl met een vol volume en stricte ritmiek. Het ensemble bestaat uit pianist Hans de Bruijn, trompettist Hein Denekamp, bassaxofonist Ronald Jansen Heijtmajer en drummer Peter de Boer. De Haarlemse Jazz Club, gesitueerd aan het Groot Heiligland 37, weet op het moment van het ter perse gaan van deze editie toch nog te melden wat er zaterdagavond te gebeuren staat. Het aangekondigde optreden van Sweet Briar’s Big Band gaat niet door; het vervangende orkest is het trio van organist Herbert Noord (22 uur). Han Siertsema. In de Hoeksteen aan de Willem de Zwijgerlaan te Santpoort- Zuid verzorgt organist Han Siertsema zaterdagavond (19.30 uur) een kort recital dat werken van Buxtehude, Pachelbel, Bach, Mendelssohn, Karg-Elert en Micheelsen omvat. Siertsema is de stimulator van concerten in deze kerk, schrijft zelf muziek en geeft les aan de Bloemendaalse Muziekschool. Pretpierement het dansplezier op de muziek van een draaiorgel wil laten zien. De matinee begint om 14.30 uur. Tekstpierement. Het cabaret zoals dat door Tekstpierement (Jos Brink, Lucy de Lange en Frank Sanders) wordt voorgestaan, ontwikkelt zich de laatste jaren in de richting van het volstrekt pretentieloze divertiment. Ook in hun laatste produktie „Van wie zou dat nou zijn” doet het herenduo Brink en Sanders geen moeite om hun onderwerpen enigszins uit te diepen en reliëf te geven. Ze gebruiken liedjes en sketches van Annie M. G. Schmidt zonder daar iets noemenswaardigs nieuws aan toe te voegen, maar wisten zich toch de woede van de in Frankrijk woonachtige schrijfster op de hals te halen. Het programma is na de veelbesproken rechtszaak dan ook noodgedwongen bewerkt. Tekstpierement wil met dit programma „zinnig en elegant amusement” nastreven, de bezoeker mag uitmaken of het daarin ook slaagt. VZOD-Rokato. We herinneren onze lezers nog eens aan de amateurtoneelvoorstelling die vanavond in de Haarlemse Stadsschouwburg plaatsgrijpt. VZOD-Rokato speelt dan ’n Appeltje voor de dorst van Marcel Anne-Wil Blankers. Vorig jaar oktober ging in de Haarlemse Stadsschouwburg het befaamde stuk van Peter Nichols „Een dag uit de dood van Verdomde Lowietje”. Sindsdien heeft het stuk overal in den lande veel succes geoogst, door de goede regie van Nicholas Renton maar meer nog door het knappe spel van Anne-Wil Blankers en Jeroen Krabbé als de ouders van het gehandicapte kind. Volgende week donderdag is Verdomde Lowietje opnieuw in de Haarlemse schouwburg te zien en dan waarschijnlijk voor de laatste keer van dit seizoen. Een laatste kans dus om dit toneelstuk te gaan zien dat zowel een bijtende satire, een kluchtig blijspel als een discutabel gezinsdrama kan worden genoemd. Bolhoedmannen. Technische Theatergroep Perspekt verraste dit seizoen met een heel beeldende voorstelling van de Bolhoedmannen. Vrijdag en zaterdag komt deze produktie nog eens in de schouwburg in Haarlem, in een regie van Rob Krot en Michael Helmershorst. Uitgangspunt is de bolhoedman van de Belgische surrealist René Magritte geweest, een figuur die in een zeer vervreemdende sfeer rondstapt. Net als bij Magritte gaan bij Perspekt waarheid en fantasie moeiteloos in elkaar over. In de Bolhoedmannen worden verschillende theatertechnieken op een geraffineerde manier gehanteerd. Dia’s en filmbeelden worden getoond op drie mobiele schermen die handig in het eigenlijke spel worden betrokken. Daarnaast zijn mime en geluid een belangrijke rol toebedacht. Scapino. De Haarlemse Stadsschouwburg is helaas niet geschikt voor groots opgezette balletuitvoeringen, reden voor de liefhebber van Het Nationale Ballet of Nederlands Dans Theater om zich elders in de randstad te vervoegen. Toch is er af en toe wel dans in de schouwburg mogelijk, zoals komende zondagmiddag het geval is als het Scapino Ballet daar voor de jeugd (maar ook voor ouderen) een voorstelling van een viertal produkties geeft. Er zit zelfs een première bij, Balance geheten, met een choreografie van Martinette Janmaar en op muziek van jazzpianist Leo Cuypers gedanst. De matinee wordt geopend met Ah’Vous dirai-je, maman, in een choreografie van Maurice Béjart. De muziek is van Mozart en wie de titel van deze compositie misschien niet zo veel zegt moet maar denken aan het bekende kinderbedje „Altijd is Kortjakje ziek” dat op dezelfde muziek wordt gezongen. De twee laatste onderdelen van het programma zijn vooral bedoeld als zorgeloze ontspanning. Hans van Manen heeft Ajakaboembie vol met humor gestopt, terwijl Nils Christe in De Platentsaar. Je kunt zeggen wat je wilt van de „Russische” Duitser Ivan Rebroff. Je kunt schamperen over het feit dat hij een scherp oog voor publiciteit en commercie heeft, over zijn door populistische trekjes ingegeven repertoirekeus, maar zingen kan hij. Rebroff beschikt over een omvang van bijna vijf octaven. De in Berlijn uit Russische ouders geboren zanger dankt zijn bekendheid bij het grote publiek uiteraard aan het medium tv, waarvoor hij zijn mengeling van Russische volksliederen, de soundtrack van Doctor Zhivago en nummers uit Anatevka in prachtige kostuums ten gehore bracht. De ongelooflijke verkopen van zijn albums leverden hem de bijnaam „de platentsaar” op. Zaterdagavond treedt hij in het Haarlems Concertgebouw op. Aanvang 20.15 uur. Muzenforum. De kamermuziekconcerten die onder auspiciën van Muzenforum plaatsgrijpen in de Burgerzaal van het Gemeentehuis van Bloemendaal (te Overveen) vinden een groeiende aftrek. Die publieke belangstelling is een danwijzing dat de keus van executanten een bijzondere is. Ook komende zondagmorgen is dat het geval (11.30 uur) als het eerste optreden van het Ludwig Trio in Bloemendaal wordt gegeven. Het drietal bestaat uit solo-musici uit het Nederlands Kamerorkest en omvat de Russische strijkers Jean-Jacques Kantorow (viool) en Mischa Geiler (altviool). Zij worden aangevuld door de jonge cellist Herre-Jan Stegenga. Het programma omvat werken van Luigi Boccherini, Reger en Hermann Berens, van welke laatstgenoemde een „herontdekt” strijktrio in c zal worden uitgevoerd. Jongeren tot 16 jaar gratis entree. George van Renesse. De Nederlandse pianist George van Renesse geniet een grote reputatie als Schubert-specialist en dankzij zijn voorliefde tot improviseren. Heel dikwijls improviseert hij tijdens zijn recitals op thema’s naar keuze van de aanwezigen. Van Renesse maakte tijdens zijn reeds lange carrière deel uit van het KRO-trio, het Concertgebouw Trio en het Budapester Trio, daarnaast begeleidde hij tal van groten in de kamermuziek. Tot voor kort was hij als muziekregisseur in dienst bij de NOS. Op uitnodiging van de gemeente Haarlemmermeer treedt hij zondagmorgen op in het Cultureel Centrum De Olm, Olmenlaan 141 te Zwanenburg. Voor de pauze van dit koffieconcert (12 uur; 11.30 uur koffie) brengt hij Chopin en Schubert, daarna improviseert hij op motieven naar keuze van de bezoekers. Alhambra 1 (Weteringschans, tel. 233192) „I nuovi mostri”, toegang 16 j„ dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. en ma. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Alhambra 2 „Brutti sporchi e cattivi”, toeg. 16 j.» dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. en ma. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstraat 400, tel. 234876) „Doorbraak in het Westen”, toeg. 16 j., dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13, 15.30, 19 en 21.30 uur. Calypso 1 (Marnixstraat 402, tel. 266227) „Cali fornia suite” toeg. alle leeftijden, dag. 14.30, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30, 16, 19.30 en 22 uur. Vr. en za. 00.30 uur. Calypso 2 „Heaven can wait”, toeg. alle leeftij den, dag. 19.15 en 21.45 uur, zo. ook 16 uur. „Superman”, toeg. alle leeftijden, dag. 14.15 uur, zo. 13 uur. Calypso 3 „I never promised you a rose garden”, toeg. 16 j., dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13, 15.30, 19 en 21.30 uur. Centraal (Nieuwendijk 69, tel. 248933) „Kom speel met ons!” toeg. 18 j., dag. 11.15, 13, 14.45, 16.30, 18.15, 20 en 21.45 uur, zo. vanaf 13 uur. Cineac Damrak 1 (tel. 245648) „De duivel hale je”, toeg. alle leeftijden, dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2 „Emanuelle”, toeg. 16 j., dag. 13.15, 16, 18.45 en 21.15 uur, za., zo., ma., wo. 18.45 en 21.15 uur. Cineac (Reguliersbreestraat, tel. 243639) „Outra geous”, toeg. 16 j., dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur, za., zo., ma., wo. 19 en 21.30 uur. Cinema International (Aug. Allebéplein 4, tel. 151243) „Once upon a time in the West”, toeg. 12 j., dag. 20 uur, za., zo., ma. ook 14 uur. Cinetol (Tolstraat, tel. 722291) „Aan een onbe kende”, toeg. 16 j., dag. 19.45 en 22 uur. „Die frau gegenüber”, toeg. 16 j., dag. 20, 22 en 24 uur. City 1 (b.h. Leidseplein, tel. 234579) „The deer Hunter”, toeg. 12 j., dag. 13.45 en 19.45 uur. City 2 „Slow dancing in the big city”, toeg. 16 j., dag. 13.45, 19 en 21.30 uur, zo. en ma. 13.45, 16.15, 19 en 21.30 uur. City 3 „Nosferatu de vampier”, toeg. 12 j., dag. 14.15, 18.45 en 21.15 uur, zo. en ma. 13, 15.30, 18.45 en 19.15 uur. City 4„Een vrouw als Eva”, toeg. 16 j., dag. 15, 19.30 en 22 uur, zo. en ma. 13.15, 16, 19.30 en 22 uur. City 5 „Kentucky fried movie”, toeg. 16 j., dag. 14, 19.30 en 22 uur., zo. en ma. 14,16.30, 19.30 en 22 uur. City 6 „Andy, bloed en blond haar”, toeg. 16 j., dag. 13.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. en ma. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. City 7 „Moord in de Orient expres”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, zo. en ma. 13, 15.45, 18.45 en 21.30 uur. Corso (Kalverstraat, tel. 234561) „Assepoester’s pomopoesje”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za., zo. en ma. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Cine „D” (Pl. Middenlaan 4A, tel. 226551) „Play it again, Sam”, toeg. 16 j., dag. 19.45 en 22 uur. Desmet (Pl. Middenlaan 4A, tel. 226551) toeg. 12 j., „Easy Rider”, toeg. 12 j., dag. 19.30 en 21.45 uur. Du Midi (Apollolaan 4, tel. 723653) „Doorbraak in het Westen”, toeg. 16 j„ dag. 19.30 en 21.30 uur. Flora Disney Theater (Amstelstraat 24, tel. 230469) Lady en de vagebond”, toeg. alle leef tijden, dag. 14, 19 uur, za. 10.30, 13.30, 16 en 19 uur, zo., ma. en wo. 13.30, 16 en 19 uur. Kriterion (Roeterstraat, tel. 231708) „Remember my name”, toeg. 12 j., dag. 14, 19.45 en 22 uur, zo. en ma. geen middagvoorstelling. Leidseplein Theater (Tel. 235909) „De gendar me ziet ze vliegen”, toeg. alle leeftijden, dag. 14, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30,16,19.30 en 22 uur. Nöggerath (Reguliersbreestraat, tel. 230655) „Battlestar galactica”, toeg. alle leeftijden, dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. zo. en ma. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk 67, tel. 218933) „Paris porno”, toeg. 18 j., dag. 11.15, 13, 14.45, 16.30, 18.15, 20 en 21.45 uur. Zo. vanaf 13 uur. Rembrandtplein Theater (tel. 223542) „The deer hunter”, toeg. 12 j., dag. 14 en 20 uur. Rembrandtplein Theater 2 „Foul play”, toeg. alle leeftijden, dag. 14.15, 18.45 en 21.30 uur. Zo. en ma. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Rex(Haarlemmerstraat, tel. 246132) „Karate contra Kung Fu”, toeg. 16 j., dag. 19.15 en 21.30 uur. Rialto (Ceintuurbaan 338, tel. 723488) „AshaiK ti”, toeg. 12 j., dag. 19 en 21.30 uur, za. en wo. middag 14.15 uur, zo. middag 13.30 en 16 uur. Rivoli (Ceintuurbaan 340, tel. 723488) „Una gior- nata particolare”, toeg. 16 j„ dag. 19.30 en 22 uur. Roxy (Kalverstraat, tel. 232809) „Kelly’s her oes”, toeg. 12 j., dag. 14 en 20 uur. Saskia (Winkelgalerij Rembrandtsplein, tel. 243363) „De gendarme ziet ze vliegen”, toeg. alle leeftijden. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Studio K (boven Kriterion, tel. 231708) „Confi dences pous confidences”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 20 en 22.15 uur. The Movies (Haarlemmerdijk 161, tel. 245790) Zaal 1 „De linkshandige vrouw”, toeg. 16 j., dag. 19.45 en 22 uur, zo. 14, 19.45 en 22 uur. Zaal 2: „Orfeu negro”, toeg. 16 j., dag. 19.45 en 22 uur, zo. 14, 19.45 en 22 uur. Tuschinski 1 (Reguliersbreestraat, tel. 262633) „Juliana in zeventig bewogen jaren”, toeg. alle leeftijden, dag. 14.30, 19 en 21.30 uur. Za., zo. en ma. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Do. 26 april de gehele dag geen voorstelling. Tuschinski 2 „National lampoon’s animal hou se”, toeg. alle leeftijden, dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za., zo. en ma. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Do. 26 april de gehele dag geen voorstelling. Tuschinski 3 „C’Eravamo tanto amati”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, za., zo. en ma. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Do 26 april de gehele dag geen voorstelling. Tuschinski 4 „Mogliamante”, toeg. 12 j., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za., zo. en ma. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur., do. 26 april de gehele dag geen voorstelling. Tuschinski 5 „Interiors”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za., zo. en ma. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur, do. 26 april de gehele dag geen voorstelling. De Uitkijk (Prinsengracht 452, tel. 237460) „Con fidences pour confidences”, toeg. 16 j., dag. 13.30, 19 en 21.30 uur, zo. 15, 19 en 21.30 uur. Bimbam (Oude Schans 73-77, tel. 233373) do. 21.30 uur: Scott Hamilton kwartet met chris Flory, Phil Flanigan en Chuck Riggs; vr. 21.30 uur: Burton Greene/Keshevan Maslak kwar tet; za. 21.30 uur: Loek Dikker kwartet met Keshevan Maslak, Mark Miller en Pierre Courbois. Carré (Amstel, tel. 225225) zo. en ma. 20.15 uur: Kate Busch; dag. beh. zo. en ma. 20.15 uur: Neerlands Hoop. Centrum Bellevue (Leidsekade, tel. 247248) do. vr. en za. 20.30 uur: „Werk”, regie Eddy Hab- bema, m.m.v. Onno Molenkamp, Polio Ham burger en Peter Römer; do. 14.15 uur: „Werk”; zo. en vr. 12.30 uur: „Later op de avond”; do. 20.30 uur: Cabaret Nar; vr. en za. 20.30 uur: „I’m dreaming, but am I” van Luigi Pirandel lo, regie Gerard Rosbach en „A dramatic portrait van Barry Kyle”, regie Anne Head door het IMNPLAYERS International Thea tre; kleine zaal zo. 20.30 uur Gerald Carcia gitaar. Concertgebouw (Van Baerlestraat, tel. 718345) kleine zaal do. 20.15 uur: Vitalij Margulis pia no (Bach, Liszt, Skr.jabin); vr. kleine zaal 20 uur: Shell Singers o.l.v. Bert Kransberg, Ham my May sopraan, Charles van Tassel bas, Co v. d. Heide Wijma piano (Folksongs, negro spirituals, fragmenten uim musicals, opera en operette; za. groze zaal 20.15 uur: Kyung Wha Chung viool, Myung Wha Chung violoncel, Myung Whun Chung piano (Beethoven, Kodé- ly, Tsjaikowsky); za. kleine zaal 20.15 uur Amsterdams Historisch Museum (Kalverstraat 92) dag. 9.30-17 uur; zo. 13-17 uur: Tent. Van der Elskens’ Amsterdam foto’s en tent. „90 jaar strijd NW”. Architectuur Museum (Droogbak la) dag. 10-17 uur; za., zo. 13-17 uur: Tent. Cor de Wit, Johan Niegeman Bauhaus, Sowjet Unie t.e.m. 29 april. Bijbels Museum (Herengracht 366) di. t.e.m. zat. 10-17 uur en le zo. v. d. maand Tent, „de 2e tempel in Jeruzalem”. Museum Fodor (Keizersgracht 609) dag. 9.30-17 uur, zo. 13-17 uur: Tent, pjotr. Miiller, beelden, schoft heary, tekeningen. Rijksmuseum (Stadhouderskase 42) dag. uur, zo. 13-17 uur: Tent. „Het legaat Ri Holst”.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 19