B. en W. wachten uitspraak Raad van State af politienieuws Nieuwe plaats voor ijsbaan De Amro Bank is er vooralle spaarders. Schitterend Quartz horloge voor nieuwe Amro spaarders Competitie van bejaardenkoren f veilingen l beverwijk van ijsclub „Kees Jongert ?au x> u 99 Hoe komt u aan dit horloge? Ook kritiek op voorlichtingsblad gemeente van D’66 Onderscheidingen bij Rode Kruis Geen afrondend gesprek over stadsvernieuwing Bij sportcomplex van voetbalvereniging Beverwijk” DONDERDAG APRIL Lokatiesubsidie Munnikenweg van deze fraaie polshorloges kopen voor slechts f 25,-. Bovendien ontvangen ze ook nog f 7,50 spaarpremie (deze premie is één maand niet opvraagbaar). Dit unieke aanbod geldt t/m 31 mei. Dus wees er snel bij, want voor de horloges geldt: zolang de voor raad strekt. Lei op: Het nieuwe systeem van dagelijkse raiteberckcning betekent rcntevoordccl voor u. Leegstand Overleg Beroepschrift Met dit digitaal Quartz horloge heeft u een bijdetijds vormgegeven kleinood om de pols. Het geeft exact uur, minuut, seconde en datum aan. U kunt trouwens kiezen tussen een robuust heren- of een elegant dameshorloge. Nieuwe spaarders die in de actie- periode een spaarrekening openen (minimale inleg f 15,-) kunnen één Zeven wilgebomen sneuvelen aan Pieter Verhagenlaan 9 2 6 19 7 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK z 2 Voorlopig rust aan ’t krakersfront (ADVERTENTIE) lega's SARLJGA SAHUGA in een ihillen- rken t z'n rders hele vi-K De nieuwe lokatie van de baan heeft bovendien zeer positieve gevolgen voor de reconstructie van het totale sportcom plex, waarin deze vorig jaar ruimtelijk was opgenomen. - roestvrijstalen kast - elektronisch uurwerk - roestvrijstalen band - garantie: '/a jaar Volgens wethouder Kaebisch is leeg stand van panden bijna op elk moment te ALE IKMV OP M'K) NIEUTaJE QLmKTZ. MK. IVEET IK EAAGT HCEl/EEL. MIMVTEKJ MltlhJ ETEN te la/at l&. constateren. Die leegstand wordt nu door de jongerengroep aan de kaak gesteld, maar volgens wethouder Kaebisch is deze leegstand nooit een gevolg van laksheid van het gemeentebestuur. „Er is altijd een verklaring voor”. Dat de gemeente niet altijd iets kan doen omdat zij daartoe rechtens niet de mogelijkheden heeft, is ook voor het college een schrijnende zaak. In een aantal andere gevallen is het ge meentebestuur soms heel lang bezig ge weest om een pand vrij te krijgen, in goed overleg met de bewoners, die men dan in vele gevaUen vervangende woonruimte aan moet bieden. In geval van dubbelbe- woonde panden, zoals in één van de on derhavige gekraakte panden, is dat dub bel moeilijk. Als voorbeeld werd genoemd het pand Alkmaarderweg 88, dat vrijge- nagenoeg uitsluitend het meerderheids- standpunt/besluit wordt vertolkt, zodoen de op geen enkele wijze rechtdoende aan de kracht van argumenten van een grote minderheid van de raad (stemverhouding Met al die verklaringen voor de leeg stand en in vele gevallen de onvermijde lijkheid daarvan is er overigens natuur lijk nog niets opgelost aan het eigenlijke probleem van de jongerenhuisvesting. B. en w. beseffen dat ook. Het is geen speci fiek Beverwijks probleem, maar toch wil men nog intensiever zoeken naar Bever- wijkse oplossingen. Daartoe heeft men het voornemen overleg te plegen met een brede vertegenwoordiging uit de groep jongeren die rechten kan doen gelden op huisvesting, die thans niet waar kunnen worden gemaakt. Als die „brede vertegen woordiging” ziet men niet in de eerste plaats de groep krakers. (Van een medewerker) BEVERWIJK. Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de colonne van het Rode Kruis, afdeling Beverwijk- Heemskerk, zijn woensdagavond tijdens de jaarvergadering een aantal onder scheidingen uitgereikt. toch sn. Inmiddels heeft de groep zich echter met een beroepschrift tot de voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State gewend, met het verzoek het besluit van de burgemeester tot ontrui ming van de panden te schorsen. In overleg met het college heeft burge meester Hubers nu besloten die uitspraak op 3 mei af te wachten, maar ondertussen ook geen contact op te nemen met de groep. Gewoon afwachten dus, is nu het parool. Het college gaf tijdens een persconfe rentie als zijn mening, dat het de jonge renhuisvesting als een schrijnend pro bleem ervaart. Al jarenlang zijn er pogin- Beenbreuk. Een 16-jarige bromfiet ser uit Beverwijk werd woensdagavond bij een aanrijding op de kruising van de Laan der Nederlanden met de Heemsker- kerweg te Beverwijk gewond en moest met een onderbeenbreuk naar het R.K. Ziekenhuis gebracht worden. De brom fietser, die op de Laan der Nederlanden reed, kreeg geen voorrang van een perso nenauto, die bestuurd werd door een 41- jarige Heemskerker. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Niet alleen de Aktie- groep tegen de verlengde Coentunnelweg, maar ook de heer J. M. Nijssen, fraktie- voorzitter van D’66, heeft zich met een brief tot B. en W. gewend inzake het artikel over die weg in het voorlichtings blad van de gemeente. De heer Nijssen stelt aan het college de volgende vragen. „Is het uw college opge vallen, dat in het verslag, alsmede in de uitgebreide toelichting elders in dat blad Diefstal. Een 37-jarige inwoner van Beverwijk deed woensdag bij de gemeen tepolitie van Beverwijk aangifte van dief stal van zijn portemonnee. Deze werd in de sporthal te Beverwijk gestolen. In de portemonnee zat in totaal zeventig gulden. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Met betrekking tot de kraakpanden Grote Houtstraat 2, Ko ningstraat 135 en 137 en Arendsweg 1 en 3 is voorlopig geen uitzetting door de poli tie te verwachten, althans niet vóór 3 mei. Het college van b. en w. wil namelijk eerst een uitspraak van de afdeling recht spraak van de Raad van State op die datum afwachten. Die uitspraak zal worden gedaan op verzoek van de groep krakers. In het Stadskantoor hebben de wet houders Camfferman en Kaebisch met de groep krakers gesproken. Zij kregen de indruk - en dat is door de krakers later zelf ook wel in perspublikaties bevestigd - dat het de groep vooral te doen is om de aandacht te vestigen op het probleem van de jongerenhuisvesting. In die opzet zijn zij wel geslaagd, maar daarmee is nog geen oplossing van het probleem bereikt. Voor een deel zijn de krakers ook jonge ren, die nog niet in aanmerking komen voor zelfstandige huisvesting. Voor bij voorbeeld een zestienjarige is de gemeen te ook niet van plan naar aanleiding van een kraakaktie behulpzaam te zijn bij het verlenen van zelfstandige huisvesting. Voor oudere woningzoekenden geldt in „Beverwijk”, rechts van de ingang tot bijna op de hoek van de Randweg. Dat gebiedje heeft al een recreatieve bestem ming en Gedeputeerde Staten kunnen dus geen stedebouwkundige bezwaren oppe ren. Het terrein is eerder al afgegraven en door, zoals dat in vaktermen heet, „werk met werk te maken” kan de ijsbaan hier nog goedkoper worden aangelegd dan in Zwaansmeer. Wat ruimte betreft kan het een officiële wedstrijdbaan worden. Het plan heeft de instemming van „Kees Jon- gert”. In de junivergadering kan het door de gemeenteraad worden goedgekeurd en dan kan met de aanleg worden begonnen direct na de bouwvakvakantie. vuld met een beplanting van zo’n 180 heesters, zodat een aantrekkelijk geheel kan ontstaan. BEVERWIJK. De noteringen op de veilingen in Beverwijk waren woensdag als volgt. Bloemen: afrikaan 20-45, anjers 30-51, anemoon 40-80, blauwe druif 55, fresia 10- 34, irissen 8-14, ixia 10-16, lelie 25-40, kas narcissen 4-7, narcissen koude grond 2-4, '•orchidee 15-30, roos 20-50, babyroos 12-40, tulpen 6-14. Planten: achmea 750, anthurium 400- 550, begonia 45-80, cineraria 140-175, gera nium 175-260, vriesia 165-350, gem. plan ten 45-150. Groenten: andijvie 160-180 (2000 kilo), seldery 35-45, peterselie 20-42, prei 150- 345, raapstelen 42-51, rabarber 35-80 (15.000 bos), radijs 28-78 (11.000 bos), spi nazie 25-185 (21.000 küo), sla 25-40 (30.000), uien 14-25, waspeen 48-64. de Staten gooiden weer stro voor de schaatsen door dit krediet niet goed te keuren, op grond van stedebouwkundige bezwaren. De gemeente poogde nog iets te regelen via een zogenoemde artikel 19- procedure, maar ook dat verliep niet naar wens. Nu is er een geheel nieuwe oplossing bedacht en volgens B. en W is de ijsclub „Kees Jongert” het van harte eens met de thans voorgestelde plaats. Dat is langs de Ringvaartweg, bij het sportcomplex van gen ondernomen om oplossingen te vin den. Een voorbeeld daarvan is een poging om het oude bejaardentehuis„Wester- heem” aan de Prins Bernhardlaan ge schikt te maken voor bewoning door al leenstaanden. Zo zijn er meer gebouwen onderzocht, maar de uitkomst is altijd, dat de huurprijzen veel te hoog komen te liggen om een oplossing te bieden in deze sector van de woningnood. Het „sloopbeleid” is ook al jaren ge staakt, in die zin dat men woningen zo lang mogelijk bewoonbaar probeert te houden. maakt moet worden ten behoeve van de noodzakelijke doortrekking van de Bur gemeester Scholtestraat, in overeenstem ming met de wensen van het buurtcomité. De winkel aan de Grote Houtweg is een dergelijk geval. Met betrekking tot dit pand moest niet alleen vervangende woonruimte maar ook een vervangend zakenpand worden gevonden. Wethouder Kaebisch vroeg begrip voor dergelijke situaties waarin op een bepaald moment leegstand onvermijdelijk is. Vorig jaar was in het kader van de totale reconstructie van het sportpark een plaats voor deze baan gevonden in Zwaansmeer. De gemeenteraad ging ak koord met de plannen en keurde het ge vraagde krediet goed. Maar Gedeputeer- 11-10). Of is uw college van mening, dat aan die grote minderheid wel recht is gedaan door simpel te vermelden, dat „wijzigingsvoorstellen werden verwor pen”, zonder enige vermelding van de substantiële inhoud daarvan, waarbij no ta bene amendementen van PvdA en D’66 werden vermeld als afkomstig van alleen de PvdA-fraktie? Is uw college derhalve bereid te bevor deren, dat meer evenwicht wordt betracht in de verslaggeving van de onderscheide ne standpunten in de raad. Professor dr. J. de Groot van het college van regenten van het Rode Kruiszieken huis kreeg het gouden kruis van verdien ste. De medaille in zilver is uitgereikt aan dr. H. W. van Rossum, colonnecomman- dant; aan de heer G. W. Hoenderdos, plaatsvervangend commandant en aan de heer D. Steenman, hoofd van de maga zijndienst. Tijdens de jaarvergadering herdacht voorzitter P. van der Esch de in januari overleden W. Rademaker, die zoveel voor de transportcolonne van het Rode Kruis heeft gedaan. Blijkens het jaarverslag van de secreta ris heeft de inzameling het recordbedrag van ƒ29.394,20 opgebracht. De penning meester kon de boeken afsluiten op een bedrag van f 82.096,38 en er bleek een batig saldo te zijn. Het jaaroverzicht van het welfarewerk meldde een bedrag aan inkomsten en uitgaven van 29.777,69. Voor het welfarewerk werd mevrouw H. W. Tiekink-ter Braak in het bestuur gekozen. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het betreffende mi nisterie heeft bericht, dat de gemeente Beverwijk conform de verwachtingen mag rekenen op een extra lokatiesubsidie van 299.644 voor de bouw van negentig woningwetwoningen aan de Munni kenweg. Beverwijk het trieste feit van: „Er zijn nog tweeduizend wachtenden vóór u”. Het overleg in het Stadskantoor heeft niet geleid tot het ontruimen van de pan den door de groep krakers. Daarom heeft burgemeester A. J. Hubers hen schrifte lijk gesommeerd de panden vóór 23 april te ontruimen. Zou dat niet gebeuren dan zcu de politie „de helpende hand” gaan bieden. Niet in de brief stond, dat de burge meester van plan was eerst zelf eens con tact met de jongeren op te nemen voordat de politie zou ingrijpen, omdat ook hij de indruk had, dat het hier niet om een permanente bezetting van de panden ging en dat het vooral de bedoeling van de groep was de aandacht op het probleem van de jongerenhuisvesting te vestigen. (Van eeii medewerker) BEVERWIJK. In het kader van een voorselectie van een door de VARA te X organiseren concert van bejaardenkoren namen woensdag acht bejaardenkoren uit "7 de regio deel aan een regionale competitie in „De Nieuwe Slof”. Dergelijke voorselecties werden ook ge- houden in Alphen aan de Rijn, Meppel en ;-T Westzaan. De koren nemen deel in verschillende categorieën. De best geplaatsten komen eind mei uit in de finale in de VARA- 7 studio. De in Beverwijk deelnemende koren kwamen uit Haarlem, Alkmaar, Amstel- veen, Ouderkerk aan de Amstel, Schie- dam, Heiloo en Deventer. Het concours nam de gehele dag in beslag en de 375 deelnemers lunchten X tussen de middag gezamenlijk. In de B-groep werd het Haarlems be- X j aardenkoor onder leiding van mevrouw Burger-Stuy eerste met 333 punten. In de X categorie C boekte het koor uit Ouder- kerk met 345 punten de hoogste score. Dit X koor zong onder leiding van mevr J Aal- J bersberg. X -J L>e nieuwe plaats voor de i/sbaan is rechts van de toegang tot de terreinen van de voetbalvereniging ..Beverwijk" aan de Ringvaartweg tot bijna aan de Randweg. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Aan de Pieter Verha genlaan zullen zeven grote wilgebomen worden gerooid van ongeveer twintig ja ren oud. B. en W. zien de stapel ingezon den brieven al weer voor zich en daarom heeft het college de volgende toelichting op het rooien gegeven. Dit rooien geschiedt op verzoek van een aantal bewoners, omdat de bomen te veel licht wegnemen. De gemeente heeft deze klacht onderzocht en niet ten onrechte bevonden. In principe staat ook het college afwij zend tegen het verwijderen van volwassen bomen, maar in dit geval is er ook sprake van een verouderingsproces van de bo men, dat de wilgen niet geschikt maakt voor overplaatsing naar elders. Dat is namelijk wel overwogen. Er is nu een plan ontwikkeld voor ver nieuwing van de groenvoorziening langs de Pieter Verhagenlaan. Een aantal wil- gen wordt gehandhaafd, met name op de ■••X’ hoeken. De open plaatsen worden opge- (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Er schijnt nu een „happy end” op te doemen in de al lang slepende zaak van de Beverwijkse ijs baan voor de ijsclub „Kees Jongert”. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Op 26 april zou er een afrondend gesprek plaatsvinden tussen het Beverwijkse gemeentebestuur en het ministerie van volkshuisvesting met name over de financiële medewerking in het kader van de stadsvernieuwing. Dit gesprek gaat niet door, maar vol- gens wethouder F. Kaebisch betekent dit geen vertraging. Via telefonisch overleg met het ministerie is er inmiddels over een aantal zaken al duidelijkheid ontstaan, terwijl betreffende enkele aspekten nog nader onderzoek nodig is, zodat men tij dens het voorgenomen gesprek toch niet tot een afronding van zaken zou kunnen komen. Wederzijds wordt deze materie nu verder afgewikkeld en het resultaat zou nu half juni bekend kunnen zijn.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 9