F Fundamenteel ECONOMISCH HERSTEL bezwaar tegen streekplan haven- berichten „Regering erkent nu Schiphol-standpunt Gedeputeerde Staten IN REGIO ZET DOOR kin de vishaïj Bakkum nieuwe kampioen bridgeclub „De Jump” burgerlijke l 5 tand CONCLUSIE WERKGROEP STUDENTEN VAN TECHNISCHE HOGESCHOOL: zakennieuws t GEDEPUTEERDE VAN DER KNOOP: WINTERCOMPETITIE AFGELOPEN Enquête Kamer van Koophandel wijst uit: VELSEN Jaarlijkse IJmondrit in gemeente Velsen Verdonk vertelt leden Adelbertvereniging over Peru Kaarten voor wijnfeest in tent verkrijgbaar Hillegom „De Spil” met twee jeugdgroepen op kamp naar Ommen Tweeledig IJMOND V VRIJDAG 6 2 7 APRIL 19 7 9 •J I VELSEN. Het buurtcentrum De Spil aan de Rembrandtlaan in IJ- muiden-Oost houdt komende zomer voor twee leeftijdsgroepen afzonder lijk vakantiekampen in de bosrijke omgeving van Ommen. Jeugd tussen 7 en 11 jaar kan zich aanmelden voor een kampweek van 7 tot en met 14 juli. De groep 12-15 jaar is in de periode 14 tot en met 21 juli welkom in het kamphuis waarop de leiding van De Spil beslag heeft kunnen leg gen in de topmaand van het vakan tieseizoen. iv p V C e f< v d n P v ii n s ti J s ij j a 1 (Van een onzer verslaggevers) DELFT. Er moet niet wor den gebouwd tussen Haarlem en Hoofddorp en in de Velserbroek- polder. Om te voorzien in de be hoefte aan woningen in Zuid- Kennemerland kan men beter bouwen in Kennemerland zelf, met name in het gebied van de binnenduinrand. Dit is de conclu sie van een werkgroep studenten van de Technische Hogeschool in Delft en de Landbouwhogeschool in Wageningen. In een dik rap port, met als titel „stedelijke groei van de Haarlemse agglomeratie in de binnenduinrand”, zet de werkgroep uiteen welke argu menten naar die conclusie leiden. I I* ll' v I l WOENSDAG AANGEKOMEN: i!' I Hoofddorp en tussen Haarlem en I ,1 3 !l I i i I I I r r i i i i t t I 4 1 j 3 I I I r i i s Het rapport vormt een fundamenteel bezwaar tegen het streekplan voor het Amsterdam-Noordzeekanaalgebied. Kern van de bezwaren is, dat de grote uitbrei ding van de bebouwing tussen Haarlem en Hoofddorp en in de Velserbroekpolder op geen enkele manier is gekoppeld aan bestaande spoorwegen. De nieuwe bouw plaatsen zijn gedoemd autoslaapsteden te ‘worden, wat bovendien tot nog meer auto- ellende zal leiden in het bestaande stede lijke gebied. Anderzijds is verzuimd ge bruik te maken van het prachtige spoor wegnet in de Haarlemse agglomeratie zelf. In het rapport van de werkgroep wordt een alternatief ontwikkeld, dat wel de bestaande spoorwegen tot uitgang spunt heeft. Waar uiteindelijk rond Schiphol wel en niet gebouwd mag worden zal in de toe komst worden bepaald door vaststelling van de geluidszones waarbinnen nieuw bouw niet mogelijk zal zijn. De zonering is geregeld via een wijziging van de Lucht vaartwet. Het zal echter door de uitgebrei de procedures op z’n minst tot 1983 duren voor de zonering werkelijk kan worden ingevoerd en dus iedereen weet waar hij zich aan te houden heeft. Tot die tijd gaat men ervan uit dat er boven de grens van 40 kosteneenheden (een manier om het lawaai te meten (geen nieuwbouw plaats mag vinden, terwijl er in gebieden waar het geluid de 35 kosteneenheden niet te boven gaat geen bezwaren tegen woning bouw zijn. De centrale open ruimte in de Randstad (het groene hart), waarvan de Haarlem mermeer nu deel uitmaakt, wordt door de geplande bebouwing tussen Haarlem en Hoofddorp verkleind. Haarlem en Am sterdam groeien via de nieuwe bouw plaats („NORON-stad”, van Nota Ruimte lijke Ontwikkelingen in Noord-Holland), Hoofddorp en Schiphol aaneen. De bouw plaatsen liggen in een voor woningbouw minder geschikt milieu: een droogmakerij en een polder. Daardoor krijgt de karak teristieke zonering van het landschap (duinen - binnenduinen - polder) minder betekenis. Het polderland, waar beide bouwplaat sen zijn gedacht, kenmerkt zich als een kaal, vlak milieu, waarin weinig karakte ristieke elementen zijn te vinden, die het woonmilieu zouden kunnen verrijken. Het conserveringsbeleid (van de provincie) be perkt de mogelijkheden voor woning bouw in aansluiting op stations en voor zieningen, in direkte relatie met aantrek kelijk buitengebied. Het wonen in de bin- nenduinrand is en blijft daarbij voorbe houden aan een kleine (economische) eli te, aldus de kritiek van de Delftse en Wageningse studenten. Voor de bouwplaats tussen Haarlem en Hoofddorp is een geheel nieuw voorzie ningenapparaat (winkels, scholen, ge zondheidszorg etc.) nodig, zo meent de werkgroep. De afstand tot de hoogstede lijke voorzieningen in Haarlem is groot en niet met hoogwaardig collectief openbaar vervoer (dus een spoorweg) te overbrug gen. De nieuwe bouwplaats zal niet bij dragen aan de vergroting van het „draag vlak” van de huidige voorzieningen (Met draagvlak is bedoeld het aantal klanten voor bijvoorbeeld een winkel. Het is ge bleken dat een zelfde winkel om rendabel te kunnen zijn een steeds groter aantal klanten nodig heeft). De werkgroep contateert, dat de Schip- holspoorlijn de bouwplaats tussen Haar lem en Hoofddorp niet aandoet. De zeer slechte aansluiting van de twee voorge stelde bouwplaatsen op de railverbindin- gen maakt zoals gezegd de bouwplaatsen volledig afhankelijk van autoverkeer (van de bus valt niet veel te verwachten en de afstanden naar Haarlem-centrum en de concentratie van arbeidsplaatsen zijn te groot om met de fiets te overbruggen). Toenemende verkeersdruk op de stedelij ke- en landelijke gebieden leidt tot de noodzaak van uitbreiding van wegen en parkeerplaatsen, aldus de kritiek in het rapport. sluipende ontwikkelingen een eind moe ten komen. Een planmatige aanpak kan leiden tot een doeltreffende bebouwing, in stedelijke dichtheden rondom bestaande stations enerzijds en een strenge conser vering van de groene ruimten tussen de bebouwingsvlekken anderzijds. De stu diegroep gaat er van uit, dat in de binnen duinrand natuur en stedelijk gebied el kaar ontmoeten. De Haarlemse agglome ratie dringt met stenen vingers de duin rand binnen en de duinnatuur grijpt met groene vingers in het stedelijk gebied. De gespreide vingers passen in het duinrand- gebied mooi in elkaar. Deze structuur wil de werkgroep graag behouden en verster ken. Daarbij vindt men vooral het behoud van nog gave stukken strandvlakte bij voorbeeld tussen Vogelenzang en Aerden- hout, van belang. In het rapport wordt vastgesteld, dat de bebouwing bij een aantal stations (Sant- poort-Noord, Westerveld, Driehuis) nogal dun gespreid is. Dat is nu juist bij een station een ongewenste situatie en een verspilling van de mogelijkheden van het openbaar vervoer. Daarom is in het alter natief van de werkgroep verdichting voor gesteld van bebouwing rondom stations. Ook zijn er op de alternatieve plankaart nieuwe stations gedacht in Haarlem-Oost (aan de lijn Haarlem-Amsterdam) en in Haarlem-West, Bennebroek en Hillegom (aan de lijn Haarlem-Leiden). Deze nieu we stations fungeren in het plan als centra van nieuw stedelijk gebied. Opmerkelijk is, dat ook Hillegom bij Zuid-Kennemer- land is gerekend, als mogelijke bouw plaats. De bedreigde spoorlijn naar IJmuiden is in het Delfts/Wageningse plan een nieu we functie toegedacht als railverbinding naar nieuwe wijken ten zuiden van IJmui den (in de duinen), direkt aan zee. Voor IJmuiden is in zee, langs de zuidpier nog een „alternatief alternatief” ontworpen. zich voor bij de grafische industrie en het transportwezen, terwijl ook de zakelijke dienstverlening geen reden tot klagen had. Maar de makelaars klaagden wel, omdat bij meer dan de helft van hen de winst daalde. TegenvaUers waren er ook in de horeca en de primaire sector. De investeringsontwikkeling wijst op een licht herstel. Van de regionale bedrij ven die vorig jaar investeerden zijn er veel die een betere ontwikkeling doormaakten dan in 1977. De helft van de ondernemin gen investeerde in 1978 niet daar de nood zaak niet aanwezig was, of omdat het onmogelijk bleek. De onzekere economi sche situatie, veelal in combinatie met een weinig rooskleurige positie van het be drijf zelf, belemmerden het verrichten van investeringen. De vervangingsinves teringen domineerden ook in 1978, uitbrei- dings- en verbeteringsinvesteringen wer den slechts in beperkte mate verricht. Voor dit jaar zijn de ondernemers opti mistisch. Het grootste deel verwacht dat de winst gelijk zal blijven aan 1978. Min der bedrijven rekenen er op dat de winst zal dalen. Volgens de onderzoekers blijkt hieruit dat het herstel ook dit jaar doorzet. Bij het kampplaats, waar onder meer een zwembad en speelplaats bij hoort, kunnen maximaal vijftig kinderen wor den ondergebracht, twee grote slaapzalen, een goed geoutilleerde keuken, wasruim ten en een recreatiezaal zijn voor de jeug dige vakantievierders beschikbaar. Het befaamde ponypark Slagharen ligt in de directe nabijheid. Om de fraai beboste omgeving wat intensiever te verkennen wordt de oudste kampgroep met fiets en al naar het vakantie-adres vervoerd. Een nog niet afgerond programma voor beide vakantieweken omvat onder meer spel- tochten, droppings, en smokkelspelen. Voor informatie kan het buurtcentrum De Spil (tel. 02550-10186) worden gebeld. De start is vanaf het Paviljoen Schoo- nenberg aan de Minister van Houtenlaan te Velsen-Zuid. De deelnemers, die vanaf één minuut over acht van start gaan, dienen een kaartleeslamp, potloot, vlak gom en meetlatje mee te nemen. De lengte van de rit bedraagt ongeveer veertig kilo meter. De snelheid waarmee men rijdt wordt aan de start bekend gemaakt. De kosten per équipe bedragen negen gulden. De leden van „De Rijmonders” hebben één gulden vijftig reductie. SANTPOORT. Woensdagavond 2 mei vertelt de heer dr. P. Verdonk in de bungalow „Voloptee” Spaarnberg aan de Wüstelaan in Santpoort voor leden van de Adelbertvereniging over zijn ervarin gen in Peru. In onze krant van woensdag stond bij het overzicht van de festiviteiten op ko ninginnedag abusievelijk vermeld dat men kaarten op de feestdag telefonisch tussen twee en vier uur bij de sekretaris kon bestellen. I i VELSEN. Woensdagavond 2 mei vindt de jaarlijkse IJmondrit, die georga niseerd wordt door de automobielvereni- ging „De Rijmonders”, plaats. Deze rit, die in de gemeente Velsen verreden wordt, is niet alleen gemaakt voor kaart lezers, maar ook voor routebeschrijvings- rijders. J I I 1 r 1 I 3 i I I i 1 i 1 I 1 r ii 3 - h< ir V s ei b v li v n d b ti st K J< ei D d; ai s< ri lë k ri Ji J d 'I I I middel tong 14,64-13,69; kleinmiddel tong 1 11,61-11,03; tong één 9,98-9,03; tong twee 1 ft dfi-7 79! In hun alternatief streven de studenten een tweeledig doel na: Benutting van de binnenduinrand voor woningbouw, waar bij tevens de waardevolle groenstructuur van dit gebied wordt veilig gesteld. Zij hebben vastgesteld, dat het provinciaal beleid de binnenduinrand weliswaar voor aantasting wil behouden, maar dat in de praktijk toch allerlei aantastende elemen ten binnensluipen. Woningbouw mag niet, maar volkstuinen, kassen, tuincentra en bejaardentehuizen leiden toch tot een langzame verloedering van het gebied. Het wonen in de binnenduinrand is voorts via een achterdeur toch toegestaan, maar dan aan een kleine groep zeer welgestel- den. We weten hoe dat gaat: Projectont wikkelaars kopen landgoederen op, laten de statige bebouwing opzettelijk verkrot ten. Wanneer de oude buitenplaatsen van binnen genoeg zijn vernield en uitge brand, en van buiten tot bouwval verval len, gaat men druk uitoefenen om te mo gen slopen. Vervolgens komen er karak terloze bungalowtjes voor in de plaats of peperdure „residences” (poenige flats), waarin een kleine elite zich electronisch kan laten beveiligen en bestofzuigen. Volgens de werkgroep zou aan dergelijk BEVALLEN: A. M. Brunner-Groenhof, d„ IJmuiden; M. E. Engelhart-Schippers, d., IJmuiden. ONDERTROUWD: E. G. W. Kassing en P. G. Hartman, IJmuiden; M. C. Timmermans en R. H. E. Smolder, IJmuiden; P. W. Broek en G. A. van Leeuwen, IJmuiden; J. W. Reekers en P. T. Braber, IJmuiden; J. C. T. Duisdei- ker, Heemskerk, en Y. M. J. Dekens, Vel- sen-Noord; A. Vendel, IJmuiden, en J. W. F. M. Kubbenga, Haarlem; L. J. Morriconi en F. S. Deshayes, IJmuiden; R. W de Waal Malefijt, Santpoort en Y. T. M. Thijs- sen, Haarlem. GETROUWD: J. P. J. Lammers en A. M. Hamels, Santpoort; P. A. C. Pruissers en J. J. Visscher, Wormerveer; T. de yries en F. M. van Rouveroy van Nieuwaal, Sant poort; R. Winter en E. P. Wateler, Am sterdam. OVERLEDEN! M. O. G. Dorsman, 30 jaar, e.v. S. Span genberg, Amsterdam; M. J. Keja, 94 jaar, w.v. J. W. van Pelt, Driehuis; S. van den Berg, 76 jaar, e.v. T. Dekker, IJmuiden. 8,45-7,72. Per 40 kg.: tarbot 517-226; griet 276-180; kabeljauw één 144-114; kabeljauw twee 140-120; kabeljauw drie 108-78; kabeljauw vier 102-76; kabeljauw vijf 98-76; schelvis vier 124; schol één 102-80; schol twee 100- 78; schol drie 96-78; schol vier 76-66; wij ting drie 94-56; schar 81-39; makreel twee 74-67; bot 28-24; steenbolk 67; poontjes 92- 72; tongschar 248-112. De besommingen waren: KW 29 5.100,- KW 167 20.300,-; UK 208 10.280,-; IJM 18 ƒ1.380,-; IJM 24 ƒ39.900,-; IJM 154 17.500,-; YE 25 700,-; verder waren er: één Deens vaartuig de VE 244 33.950,-; één Duits vaartuig de OR 31 14.790,-; twee Goedereders en twee Texelaars wel ke tezamen 63.700,- besomden. Chester; Tor Finlandia, Gothenborg; Pal las, Senegal; Alsterberg, Kingslynn; Far- nes, Bremen, Velsen; Silvermerlin, Le Ha vre; Meridian-1, Wisbech; Gomasa, Tha mes; Eos, Rotterdam, IJmuiden; Elan, Ho- wendijke, IJmuiden; Margreet, Pair; Fri- del, Whitby, IJmuiden; Avon Forest, Bre men; Hartebeest, Cont. Plat, Velsen; Stel la Procyon, Immingham. WOENSDAG VERTROKKEN: Molista, Point Noir; Boreas, Rotterdam; Tor Scandinavia, Gothenborg; Boekanier, Gr. Yarmouth; Great Circle, IJmuiden, Rotterdam; Kenrix, IJmuiden, Rochester; Lert, Sluiskil; Aven, IJmuiden, Adibjan; Huai Orchid, Bremerhaven; Springbuck, Velsen, Cont. Plat; Ramses Carrier, Vlis- singen; Hodo, Bremen; Maasborg, Delf zijl; Christian Vieljeux, Duinkerken; Hot sten Trader, Port of Spain; Stirling Brigg, IJmuiden, Cont. Plat; Fames, Velsen, Rot terdam; Dependent, IJmuiden, Kolding; Tor Finlandia, Immingham. DONDERDAG AANGEKOMEN: Smit Lloyd 23, Cont Plat, Velsen; Ursula Flint, Colchester. DONDERDAG VERTROKKEN: Golden Minerva, Hangp; Corona, Rot terdam; Chrisdam Trader, Rotterdam, IJ muiden; Fridel, Rochester, IJmuiden. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Het economische herstel dat zich in 1977 aarzelend bij het regionale bedrijfsleven aandiende, zette zich vorig jaar door. Het hersteltempo is echter bijzonder laag en kan de slechte ontwikkelingen in de jaren 1975 en 1976 lang niet neutraliseren. Dit is de conclusie van de Haarlemse Kamer van Koophandel uit de onderzoekresulta ten van de regionale bedrijfsenquête (ERBO), die voor het eerst ook absolute cijfers over omzet, winst en investeringen weergeeft. Ruim zeventig percent van de 3400 aangeschreven ondernemingen werkte mee aan het onderzoek. Een kwart van de bedrijven werd met een omzetdaling geconfronteerd, terwijl zesentwintig percent een reële stijging op gaf. Evenals in 1977 verliep de omzet bij de grote bedrijven beter dan bij de kleine re. Dit blijkt ook uit het feit dat de helft van alle werknemers in dienst is bij de ondernemingen (26%) die meer omzetten. De grafische industrie sprong er in posi tieve zin uit wat omzetontwikkeling be treft, op de voet gevolgd door de chemie en detailhandel (non food). Vooral de pri maire sector (visserij) en de horeca wer den geconfronteerd met tegenvallende omzetten. Vein de bedrijven zag 27 percent de winst vorig jaar dalen en negentien per cent zag deze stijgen in reële zin. Een positieve factor hierbij is echter dat dit voornamelijk het geval was bij de grote bedrijven, waar dus veel mensen werken. In totaliteit is het netto bedrijfsresultaat - verliezen en winsten opgeteld - in de regio iets verbeterd. Dit werd veroorzaakt door dat de in 1977 geleden verliezen in 1978 minder groot werden, een effect dat voor al in de industriële sector optreedt. Een gunstige winstontwikkeling deed De heer Verdonk is twee jaar expert- teamleider van een project gehandicap- j tenzorg ten behoeve van de Peruaanse kinderen geweest. Dit project was gericht op de opsporing, onderzoek en behande ling van kinderen met ontwikkelings- en gedragstoornissen en op problemen van jeugdcriminaliteit. De aanvang is om 20.15 uur. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de dinsdagmarkt werd aangevoerd: 5.290 kg. tong; 82 kisten tarbot en griet; 709 kisten kabeljauw; 3 kisten schelvis; 132 kisten wijting; 559 kisten schol; 61 kisten schar; 5 kisten makreel en 15 kisten diversen. Prijzen in guldens, per 1 kg.: tarbot 14,90-13,51; grote tong 10,80-10,28; groot- o (Vervolg van voorpagina) 3 Gedeputeerde Van der Knoop ziet de houding van de regering als een stuk erkenning van het provinciale standpunt dat Schiphol niet boven de capaci teit van 180.000 vliegbewegingen uit mag groeien. Het kabinet heeft daarover nog geen standpunt ingenomen. Dat zal duidelijk moeten worden uit het j structuurschema burgerluchtvaartterreinen dat nog dit jaar verschijnt. Tot H I ll •1 i «c 1 r I I (Van onze bridgemedewerker) UMUIDEN. De wintercompetitie bridge van De Jump is, zoals te verwachten was, geëindigd in het behalen van het clubkampioenschap door Bakkum. Steeds met wisselende spelers uitkomend wat ongetwijfeld het verkrijgen van goede resultaten zeer bemoeilijkt, is hij er toch in geslaagd definitief beslag op de bovenste plaats te leggen door een totaal van 1307.56 percent bijeen te spelen. Zijn optreden op de 24e en tevens laatste competitiedag was echter weinig imponerend omdat hij in samenwer king met De Vente slechts 39.88 scoorde wat de laatste plaats van het dagklassement betekende. Bakkum heeft maandenlang de rang lijst van de A-lijn aangevoerd en daarom kon hem in de slotzitting het kampioen schap niet meer ontgaan. Voor ene juiste wedstrijdverhouding is het echter van be lang dat hij voortaan met een vaste part ner gaat aantreden: het voortdurend met een ander te moeten spelen komt zijn spelontwikkeling en een objectief verloop van de competitie beslist niet ten goede. Boender-Kramer jr. werden met 1266.39 tweede. Zij hebben in doorsnee genomen goed gespeeld doch boekten in het begin van de competitie een te grote achterstand om nog naar de bovenste plaats te kunnen doorstoten. Mevorouw Wareman werd met haar partner Breur derde (1245.53) en deze positie is een goede start voor de volgende competitie. In de B-poule liet het echtpaar De Groot (1349.97) zich niet meer uit zijn leiderspo sitie verdringen en werd met een straat- Boekanier, Gr. Yarmouth; Libation, Ro Het ruimtebeslag van de voorhaven, maar dan als woonbebouwing langs een nieuwe boulevard. IJmuiden zou daarmee als badplaats een nieuwe impuls kunnen krijgen. Dergelijke „alternatieve alternatieven” zijn ook ontwikkeld voor Zandvoort-oost en Heemstede zuid-west. In Zandvoort is woningbouw gedacht op het golfbanen- terrrein, aansluitend op een station Zand voort-oost. In Heemstede zuid-west heeft men nog bouwruimte gevonden tussen Heemstede en Bennebroek en ten westen van Bennebroek. Totaal zou de binnenduinrand en de rest van Zuid-Kennemerland nog ruimte kunnen bieden voor 21.000 woningen. Met de alternatieve alternatieven erbij komt de werkgroep uit op 27.500 woningen. De mogelijkheden bij Hillegom zijn daarbij niet mee geteld. Ook zijn bij deze getallen niet gerekend de woningen die in de gaten in het bestaande stedelijk gebied van de Haarlemse agglomeratie nog een plaats zouden kunnen vinden. Volgens het offi ciële ontwerp-streekplan voor het Am sterdam-Noordzeekanaalgebied moeten er tussen Haarlem en Hoofddorp 15.000 woningen en in de Velserbroek 4.000 a 5.000 woningen worden gebouwd. In de 15.000 tussen Haarlem en Hoofd dorp is ook het aantal meegerekend, dat moet dienen voor de huisvesting van de woningzoekenden van de Meerlanden en Schiphol. Het plan van de werkgroep gaat alleen uit van de woningbehoefte van Zuid-Kennemerland. Aangezien er geen goede direkte railverbinding is tussen Zuid-Kennemerland en het werkgebied Schiphol, zouden de woningzoekende Schipholwerkers in deze plannen beter kunnen worden gehuisvest in en om Am sterdam en vooral in de Bovenkerkerpol- der tussen Uithoorn en Amstelveen. Deze bebouwing van de Bovenkerkerpolder zou eveneens moeten worden gesitueerd aan weerskanten van een railverbinding (metro of sneltram naar Amsterdam). DRIEHUIS. De kaarten voor het kaas- en wijnfeest, dat als sluitstuk van de koninginnedagviering in Driehuis in het Soli Muziekcentrum aan de Hegelin- gerweg gehouden wordt, zijn tot maan dag verkrijgbaar bij de sekretarie van de Oranje Vereniging, telefoonnummer 02550-10776. Op koninginnedag kan men extra kaarten op het feestterrein in de grote tent tussen twee en vier uur bij de sekretaris, de heer J. van der Linden, krijgen. lengte voorsprong kampioen van deze af deling. Van der Burg-Kramer sr. (1300.05) die de tweede plaats voor zich opeisten kwamen bij het kampioenspaar vaal te kort. Van Maanen-Pippel (1294.42) kwa men als nummer drie aan de finish. In de slotzitting werden zij met 62 percent dui delijk nummer één en dat prachtige resul taat bereikte dit duo niet voor de eeerste keer. Van Maanen-Pippel beschikken over goede bridgekwaliteiten ongetwij feld zal hun entree in de A-lijn niet te lang meer op zich laten wachten. De uitslagen van de slotzitting luiden (in matchpunten): A-lijn: Schadé-Timmer 97, Boender- Kramer jr. 96, mevrouw Vareman-Breur 88, gebroeders Van der Vlugt 87, dames Kramer-Ris 86, Van Harten-Siegers 76, echtpaar Rahusen 75, Bakkum-De Vente 67. B-iijn: Van Maanen-Pippel 155, echt paar De Reeper 148, Koster-Luitjes 146, echtpaar De Groot 140, dames Bosma- Sintenie 130, Van der Burg-Kramer sr. 126, Van Egmond-Strube 123, dames Van Sprang-Van der Vlugt 116, dames Maag- delijn-Pippel 116, dames Dogger-Van der Glind 103, mevrouw Kion-Maagdelijn 99, Baggerman-Mijnsbergen 98. Eindstanden: A-lijn: Bakkum 1307.56, Boender-Kramer jr. 1266.39, mevrouw Wareman-Breur 1245.53, gebroeders Van der Vlugt 1218.74, Schadé-Timmer 1204.23, Barzilay-Van Harten 1167.94, da mes Kramer-Ris 1133,75, Doomenbal-Sie- gers 1132.84. B-lijn: echtpaar De Groot 1349,97, Van der Burg-Kramer sr. 1300.05, Van Maan en-Pippel 1294.42, echtpaar De Reeper 1287.84, echtpaar Strebe 1278.05, dames Van Sprang-Van der Vlugt 1256.56, dames Bosma-Sintenia 1245.53, Baggerman- Mijnsbergen 1233.51, dames Maagdelijn- Pippel 1117.69, Van Egmond-Van der Ma den 1017.63, mevrouw Kion-Maagdelijn 999.57, dames Dogger-Van der Glind 933.41, echtpaar Koster 899.15. nog toe gaat men er in Den Haag vanuit dat de mogelijkheden voor een verdere groei van Schiphol niet nu al afgesneden mogen worden. Het toestaan van woningbouw bij Uithoorn en Amstelveen zou er echter op kunnen duiden dat men in Den Haag toch sympathiek staat tegenover het standpunt van Noord-Holland dat de groei van de luchthaven aan een grens moet worden gebonden. Daarover bestaan geen problemen. De moeilijkheden doen zich voor bij plannen die juist in de zone liggen waar tussen de 35 en 40 kosteneenheden lawaai wordt geproduceerd. Sinds 1974 gaat men er vanuit dat daar bij voorkeur niet ge bouwd mag worden. In dat gebied liggen ook de plannen van Uithoorn en Amstel veen waar de regering nu toch over wil praten. Bij de reeds genoemde drie wijken komt daar in een later stadium het Am- stelveense Westwijk bij. Hoeveel moeilijkheden én vertraging de geluidsproblematiek op kan leveren voor de woningbouw in de „grensgebieden” heeft men in het recente verleden onder andere in Spaamdam, Zwanenburg en Uithoorn aan den lijve ondervonden. Om verdere onzekerheid uit té sluiten hebben regering en provincie gisteren afgespro ken waar er vooruitlopend op de invoe ring van de geluidszones nog rond Schip hol gebouwd mag worden. Behalve op de genoemde Amstelveense en Uithoornse terreinen is dat nergens in de „gevarenzo ne” meer toegestaan. Gemeenten met nieuwe plannen zullen dus tot de invoe ring van de zonering moeten wachten. Een commissie met vertegenwoordigers van rijk en provincie zal gaan bekijken welke onderdelen van de vier bestem mingsplannen wel of niet voor realisatie in aanmerking komen. De ministers heb ben zich bereid verklaard over de betaling van mogelijke isolatiekosten aan de nieu we woningen te willen praten. Van der Knoop was vooral tevreden omdat de re gering deze beslissing heeft genomen op basis van een kaart waarop de lawaai- grenzen bij 180.000 vliegbewegingen (te bereiken in 1985) staan ingetekend. Op die map ligt de 35 kosteneenhedengrens we gens de verwachte geluidsafname al veel dichter bij Schiphol (ongeveer waar mo menteel de 40 KE-grens ligt). De gedepu teerde leidt daaruit af dat men in Den Haag kennelijk ook steeds meer rekening gaat houden met 180.000 vliegbewegingen als maximum voor Schiphol. Volgens hem hoeft dat niet in tegenspraak te zijn met de voorkeur van Smit-Kroes voor de ver legging van de vierde baan. Daardoor zouden volgens de laatste berekeningen zelfs tot 300.000 vliegbewegingen gehaald kunnen worden. „Woningbouw niet in Velserbroekpolder Heropening. Wethouder Th. C. Witte van financiën heropende donderdagmid dag de NMB-vestiging Hagelingerweg 43- 45 na een verbouwing die een half jaar in beslag nam. Door de uitvoering in fasen, uiteindelijk resulterend in verdubbeling van de ruimte, konden de bankaktivitei- ten tijdens het werk normaal doorgang vinden. De Nederlandse Middenstands- bank is sinds 1970 gevestigd in de winkel galerij aan de Hagelingerweg. De vergro ting, broodnodig voor een groeiende klan tenkring, ging ten koste van de tuin aan de Westzijde.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 6