Feyenoord in topper tegen Ajax: Jan Peters, morgen met 99 Extra treinen Verlies Timman NOS-team tegen oud-Rooswijk Teleurstelling hockey-dames sportpuntiqj tegen Kavalek Joop Zoetemelk pareert aanval OPNIEUW TWEE NEDERLAGEN VOOR DAMES kj april i Doe-het-zelver In Ronde van Spanje Drang „Winnen” I 15 ZATERDAG 2 8 SPORT 19 7 9 g 'AAL ng s, He i. I I iï Bettine Vriesekoop V. j ouderwetse spits zijn Ik wil een F Jan Peters, op deze foto in het doel van Sparta besprongen door zijn teamgenoten Petursson en Brard: „Ik ben een laatbloeier, maar ik bloei lang" (Van onze sportredactie) Weer nieuw plan voor Dordrecht Hij kan er zelf mede toe bijdragen dat er aan klantenbinding wordt gedaan bij de club, die overigens ook pas laat zijn speci fieke talenten onderkende. In eerste in stantie immers, schatten ook de Rotter dammers de kwaliteiten van Peters maar Tijdens een snelwandelwedstrijd in Aloesjta heeft de Russische atleet Anatoli Solomin het wereldrecord op de 20 km gebracht op 22 minuten, 59.4 seconden. De Nederlandse damesturnploeg, die op 11 en 12 mei in Kopenhagen zal deelne men aan de Europese kampioenschappen, is als volgt samengesteld: Ingrid en Moni que Bolleboom (beiden Pro Patria - Zoe- termeer), Marijke Arnoutsen (Sparta - Dordrecht) en Marja Huiting (DOO - Utrecht). De ijshockeyploeg van de Sovjet-Unie, die donderdag reeds beslag legde op de wereldtitel ijshockèy in de a-groep, heeft ook zijn laatste wedstrijd gewonnen. Gis teren werd Tsjecho-Slowakije met 6-1 ver slagen. Canada klopte Zweden met 6-3. De eindstand luidt: 1. Sovjet-Unie 6-12; 2. Tsjecho-Slowakije 6-7; 3. Zweden 6-3; 4. Canada 6-2. ging tegen Judith Magos, de Europese kampioen en Szabo was ingecalcüleerd: 19-21, 13-21. De gedetailleerde uitslagen: Bettine VriesekoopZsunna Olah 21-12, 21-14. Sandra de KruiffGreta Szabo 13- 21, 15-21. Vriesekoop/Marjan van der VlietJudith Magos/Szabo 19-21, 13-21. VriesekoopSzabo 20-22, 21-13, 19-21. De heren behaalden vrij moeiteloze overwinningen ten koste van Maleisië (5- 3) en Egypte (5-0). Tegen Maleisië nam oranje een 3-0 voorsprong, maar de Malei- siërs attaqueerden toen fanatiek en kwa men terug tot 3-3. Van Slobbe en Van der Helm maakten de zaak af. In dit duel debuteerde Anne Vlieg zeer behoorlijk. Nico van Slobbe kwam minder goed tevoorschijn, hetgeen ook het geval was, in de ontmoeting tegen Egypte. De nederlaag tegen Indonesië (4- 5) was een tegenvaller en in feite ook onnodig. Opnieuw bleef Van Slobbe on der zijn normale niveau, hetgeen de doorslag heeft gegeven. Han Gootzen maakte nu een redelijk w.k.-debuut zon der tot imponerend spel te komen. kelde Peters („Ze zijn zelf teruggekomen, dat was een grote voldoening voor me”) zich pijlsnel. teugelen in de scoringsdrang, die hem volledig beheerst. „Het doel is mijn enige doel”, zo typeert hij zijn spel plastisch. „Ballen ophalen doe ik niet. Dat hoort een echte spits ook niet te doen, dan is hij niet gevaarlijk. Hij moet in de punt blijven, zich vrijmaken en scoren. Dat is de ouderwetse spits en dat probeer ik te zijn.” iï Tijdens het internationale toernooi in Perth blijkt het duizendste doelpunt in de historie van interlandwedstrijden van het nederlands hoc- key-elftal te zijn gemaakt. Toevallig was dit het 150ste doelpunt in de carrière van Paul Litjens. Deze mijlpaal werd op de openingsdag in de wedstrijd tegen India (6-3) bereikt. Ruud Krol, die lange tijd geblesseerd is. geweest en het afgelopen weekeinde voor het eerst weer speelde, behoort tot de zestien spelers, die bondscoach Zwart kruis heeft geselecteerd voor de wedstrijd tegen Polen op woensdag 2 mei in Chor- zow. Deze ontmoeting geldt voor de voor ronden van het Europees landenkampi- oenschap. De selectie telt in vergelijking met de wedstrijd tegen Zwitserland twee andere namen. Ruud Geels en Hugo Ho venkamp nemen de plaatsen in van de PSV’ers Piet Wildschut en Adrie van Kraay. De zestien geselecteerden zijn: Piet Schrijvers en Ruud Krol (Ajax), Pim Doesburg (Sparta), Hugo Hovenkamp, Jan Peters, Kees Kist en Johnny Metgod (AZ’67), Wim Jansen (Feyenoord), Ernie Brandts, Jan Poortvliet, Huub Stevens, Willy en René van de Kerkhof (PSV), Ruud Geels en Rob Rensenbrink (Ander- lecht) en Johan Neeskens (Barcelona). UTRECHT (ANP). De spoorwegen laten morgen vijftien extra treinen rij den om de voetbalsupporters naar de wedstrijd FeyenoordAjax te brengen. Voor het eerst sinds tijden is „de Kuip” weer uitverkocht en NS verwachten een enorme toeloop van „sporende” voetbal- - minnaars. het missen van die kansen hield het besef levend dat hij er nog niet is. HAARLEM. Na het duel Rooswijk- Volewijckers, dat maandagmiddag om half drie wordt gespeeld, zullen de vete ranen van Rooswijk honkballen tegen een team van de NOS. In deze ploeg spelen onder anderen Ruud ter Weyden, Mart Smeets, Henk Terlingen, Hans Brian, Jan Stekelenburg en Rob v.d. Gaast. Herman Beidschat zal voor deze forma tie als werper fungeren. De ontmoeting begint om ongeveer 5 1 uur. GRANADA (AFP/ANP) Joop Zoete melk heeft de eerste grote aanval op zijn leiderstrui in de Ronde van Spanje goed doorstaan. In de eerste bergetappe, waar in de rijders een col van 2100 meter moesten beklimmen ging de prijs voor de strijdlustigste renner van de dag echter naar de Belg Eddy van Haerens. DORDRECHT (ANP). FC Dordrecht zal dit seizoen in de eerste divisie nor maal blijven spelen. Er zijn ook garanties voor het volgende seizoen. In de loop van de volgende week zullen de spelers hun salaris over de achterstallige vijf maan den ontvangen. jden n op ■nod. s; 2e met Ruim honderd kilometer duurde zijn solo en liep zijn voorsprong op tot meer dan acht minuten. Toen op tachtig kilome ter voor de finish in Granada de karavaan ontwaakte en Van Haerens tenslotte werd ingelopen, was het gevaar voor Zoetemelk niet geweken, omdat de Spanjaard Yanez even later een tegenaanval plaatste, die dankzij zeer krachtige inspanningen van Zoetemelk in de laatste kilometers kon worden teruggebracht tot 11 seconden. „Ik ben niet echt bang geweest, dat ik mijn leidende positie zou verspelen”, zei Zoetemelk na de étappe. „Toen ik hoorde dat die Belg meer dan acht minuten voor sprong had meende ik toch wel dat er iets moest gebeuren”. Jan Peters is ook op het veld een typpi- sche doe-het-zelver. Geen meevoetballer in die zin dat hij ballen op gaat halen, wél een speler die voorin heen en weer blijft jagen om zo gaten te trekken. Openingen waar hij dan het liefst vanaf de linker flank, zelf instormt. Met zijn agressiviteit, zijn beweeglijkheid en zijn opmerkelijke sprongkracht, die hem met zijn 1.80 meter zelfs boven Ernie Brandts uittilt, blijkt hij ook in de eredivisie maar moeilijk te be- Ir. Ad Paulen, president van de inter nationale atletiekfederatie, die momen teel zijn congres houdt in Dakar, is be noemd tot ridder in de orde van de natio nale leeuw van Senegal. De versierselen zijn de Nederlander uitgereikt door de minister-president van Senegal, Abdou Diouf. De huidige trainer van FC Antwerp, Ladislav Novak, wordt de opvolger van George Knobel bij Beerschot. Knobel, die tot aan het einde van het seizoen aan Beerschot was verbonden, wenst niet lan ger bij de Belgische club te blijven. Novak heeft een eenjarig contract getekend. PYONG YANG. Tijdens het wereld kampioenschap tafeltennis in Pyong Yang heeft het Nederlandse damesteam in de eerste divisie opnieuw twee neder lagen geleden. Van Zweden werd met 3-2 verloren en van Hongarije met 3-1. De heren, die in de tweede divisie groep a uitkomen, wonnen met 5-3 van Maleisië en met 5-0 van Egypte, maar lieten het afweten tegen Indonesië: 4-5. overwinning geweest. Na een voorsprong van 20-18 herstelde de vooral mentaal erg sterke Zweedse zich en trok met 22- 20 de game naar zich toe. Dit knakte Van der Vliet enigszins ofschoon zij sterk bleef spelen, maar het tikje inspiratie en geluk ontbrak: 17-21. Ook de wedstrijd tegen Hongarije ging verloren: 1-3. Bettina Vriesekoop startte daarin sterk en versloeg de nummer 12 van de wereldranglijst Ola op duidelijke wijze: 21-12, 21-14. Toch kan zij dit peil niet handhaven, waarschijnlijk ook door de druk die op haar wordt gelegd van steeds te moeten winnen omdat de andere meisjes bijna altijd zekere verliesposten betekenen. Dat bleek nog eens overduide lijk in de partij, die Bettine moest spelen tegen de Hongaarse Szabo. Een voor sprong vast te houden levert haar nog teveel problemen op. Dat was in de eerste game het geval toen zij na een 19-14- voorsprong toch nog verloor met 20-22, om daarna de tweede game vrij eenvoudig te winnen: 21-13. Maar in de beslissende derde game kon zij op het kritieke punt weer niet doordrukken. Met een stand van 19-14 leek oranje te gaan winnen, maar de Hongaarse sloeg terug. Routine speelde een belangrijke rol en met 21-19 besliste zij de strijd in het voordeel van Hongarije. Dat het dubbelspel, waarin Vriesekoop speelde met Sandra de Kruiff verloren uit Hazerswoude door haar Zweedse te genstandster van de tafel geveegd met de alleszeggende cijfers: 14-21, 18-21. Uitste kend werk leverde Vriesekoop daarna echter met Marjan van der Vliet in het dubbelspel. Daarin demonstreerde de Ne derlandse kampioene weer eens haar gro te klasse. Het Zweedse duo Eva Strom- vall/Anneli Hervall verzette zich welis waar taai, maar kreeg geen voet aan de grond: 21-9, 21-17. Nog sterker was haar spel in het tweede enkelspel tegen Ann- Christin Hellmann, die op de wereldrang lijst als negende staat geklasseerd. De eerste game ging naar de Zweedse (15-21) en opnieuw leek een „drama” zich te ont plooien. Daarna ontpopte Vriesekoop zich echter weer als het grillige talent dat plot seling omhoog kan schieten en tot briljan te dingen in staat is. De tweede game ging naar de Nederlandse kampioen met 21-19, waarbij hij zelfs een 13-7 voorsprong had, maar deze bijna geheel moest prijsgeven. Een gevolg van grote nervositeit. In de derde game was zij echter de grote vedette en met 21-10 behaalde zij voor Nederland het tweede punt. Alle ogen waren toen gericht op Marjan van der Vliet, die in de laatste partij moest aantreden tegen Lind- blad. Hoewel Marjan zich geweldig weer de en zelfs boven haar krachten speelde moest zij de partij gewonnen geven. Voor al in de eerste game is zij dichtbij de MONTREAL (AFP). Jan Timman heeft zijn afgebroken partij uit de tiende ronde van het internationale schaaktoer nooi in Montreal tegen de Amerikaan Lubomir Kavalek verloren. De Nederlander bezet de zevende plaats in het klassement met 4‘/s punt. De Rus Anatoli Karpov is leider met 8 punten. De uitslagen van de afgebroken partijen zijn: Karpov (Sov)Hübner (Wdl) rem; Hort (Tsj)Portisch (Hon) rem; Timman (Ned>—Kavalek (Vst) 0-1; Kavalek Spasski (Sov) rem; Tal (Sov)Hort (Tsj) rem. De stand is: 1. Karpov 8 pnt; 2. Tal en Portisch beiden 7 pnt; 4. Ljubojevic (Joe) 67ï pnt; 5. Hübner 6 pnt; 6. Hort 5'A; 7. Timman 4'h pnt; 8. Spasski 4 pnt; 9. Lar sen (Den) 3‘A pnt; 10. Kavalek 3 pnt. De Nederlandse heren zijn nog niet kansloos voor promotie. Zij moeten nog spelen tegen India en Zwitserland. De dames ontmoeten nog Frankrijk (dat ook nog zonder winst is) en Hong Kong. De nederlaag van de dames tegen Zwe den was voornamelijk toe te schrijven aan het verlies, dat Bettine Vriesekoop leed in het sleutelduel tegen de 18-jarige titel- houdster Maria Lindblad. In twee games werd de felle vechtster De Poolse selectie bestaat uit: doel: Zyg- munt Kukla (Stal) en Stanislav Burzynski (LKS), achter: Wladyslaw Smuda (Slask), - Antoni Szymanowski (Gwardia), Pawel Janas (Legia), Wojciech Rudy (Zaglebie), Henrik Plaszewski (Wisla), Marek Dziuba (LKS), midden: Adam Nawalka en Leszek Lipka (beiden Wisla), Zbigniew Boniek (Widzew), Leslaw Cmikiewicz (Legia), Jan Sobol (LKS), voor: Grzegorz Lato (Stal), Roman Ogaza (Smombierki), Wlodzimierz Mazur (Zaglebie), Stanislaw Terlecki (LKS) en Tomasz Korynt (Arka). Dat hij vaak in dat streven slaagt, wordt wel bewezen door de vergelijking die nu al wordt getrokken. Jan Peters, een tweede Ove Kindvall? Hij vindt het leuk dat zoiets over hem wordt gezegd, hoopt alleen maar dat hij „er net zoveel in kan schop pen”, maar beseft dat er van enige overdrijving sprake is. Wel kan hij inmid dels al wijzen op zeven goals in de negen competitieduels die hij tot nu toe afwerkte voor Feyenoord, maar hij stond ook bijna evenzovele keren in een positie van waar uit hij had kunnen doelpunten. Hij was woest als hij dan niet scoorde („Dat is de agressiviteit die ik bij me heb”), maar juist Brazilië bij de heren en Peru bij de dames hebben gisteren in Rosario de Zuidamerikaanse volleybalkampioen schappen gewonnen en zich daardoor ge plaatst voor de Olympische Spelen in Moskou. „omdat ik nu full-prof ben, geen andere zaken aan mijn hoofd heb en met betere voetballers speel”, stelt de spits, die zijn droom verwezenlijkte na een Its-oplei- ding en baantjes als meubelmaker in een fabriek, jachtenbetimmeraar, onder- houdsman bij een woningbouwvereni ging en tenslotte verkoper in een doe-het- zelf-zaak. Peters heeft zich volledig op die wed- strijd ingesteld, nu speciaal voor hem 300 fans uit zijn woonplaats Schelluinen en het aanpalende Gorkum in een georgani seerde vorm naar de Kuip komen. „Ik denk er elke avond aan, praat er elke dag over. Met iedereen, want ik heb geen kap sones gekregen. Ik wil blijven wie ik ben, dus geef ik iedereen antwoord. En dat verveelt met niet ook, want ik ben er zelf heel erg mee bezig. Vrijdagavond en za terdagavond zal ik die wedstrijd al voor uitspelen in mijn gedachten. Dan stel ik me ook in op een tegenstander, op incasse ren, want elke voorstopper wil zich in de eerste tien minuten laten zien. Ik krijg dan ook een hoop tikken.” Toch is Jan Peters (vanaf zijn twaalfde jaar al spits) maar weinig geblesseerd. Het is, zegt hij zelf, te danken aan zijn instel ling dat zijn blessures „sneller lijken te genezen”. Hij wil „gewoon” elke competi tiewedstrijd meedoen, voortgedreven door de drang zich waar te maken. Tot in Oranje toe. Peters (nu nog geselecteerd voor Jong Oranje) geeft nogmaals blijk van zijn zelfvertrouwen. „Ik ben één keer bij de A-selectie ge weest voor het duel met Zwitserland. Om de sfeer te proeven. Dat was de eerste stap, de tweede komt ook wel. Daar ben ik niet bang voor, want ik weet welke kwaliteiten ik heb. Ik ben een laatbloei er, maar ik bloei lang." Het gaat voor de gehele groep om een bedrag van anderhalve ton. Dat hebben de heren Nico de Vries en Gerard Bouwer, die samen de beheersraad vormen, gister avond aan de spelers medegedeeld. Er wordt niet verteld waar het bedrag zo plotseling vandaan komt. Inmiddels wordt er gepraat over een ander plan dat bestaat uit het overbrengen van FC Dor drecht naar Gorinchem. Plannenmaker is de SVW-voorzitter Theo Aalbers, die in Gorinchem bankdirecteur is. Hij wil die „migratie” tot stand brengen met steun van een Arnhemse projectontwikkelaar, die reeds de amateurhoofdklasser Ede sponsort. Het tweetal heeft reeds laten doorschemeren de schulden van FC Dor drecht voor zijn rekening te willen nemen en daarna de eerste divisieclub aan SVW te koppelen. Omdat de fatale datum van 1 mei angstig snel nadert is haast geboden de besprekingen snel te openen. De bekerfinale tussen Ajax en FC Twente, die op 15 mei wordt gespeeld is toegewezen aan het Feyenoord-stadion. Gisteren werden de beide clubs en de KNVB het eens. De aanvang van de wed strijd is bepaald op 20.00 uur. De sterk defensief ingestelde Ameri kaanse meisjes overrompelden tot twee maal toe de niet alleen traag, maar ook weifelend spelende Nederlandse defensie. Het eerste doelpunt ontstond in de der tiende minuut, toen Det de Beus een sim pele inzet zo slecht verwerkte, dat het Cyrill Johnson geen moeite kostte de sco re te openen: 0-1. Het mankeerde de Nederlandse speel sters aan het nodige raffinement in hun spel en bovendien aan kracht om de reso luut ingrijpende en stickvast spelende Amerikaanse ploeg te kunnen intimide ren. Alle pogingen om de barricades op weg naar het vijandelijke doel te slechten liepen op niets uit. Het vervolg op de eerste Amerikaanse strafcorner in de 35ste minuut had voor Nederland desa streuze gevolgen. De korte corner werd weliswaar afgeslagen, maar op de daarop volgende lange corner reageerde de Ne derlandse defensielijn nauwelijks. En zo kon Beth Anders ongestoord aanleggen: 0-2. Det de Beus was kansloos. Nederland speelde na de rust met grote inzet om te trachten de achterstand weg te werken. Het spelpeil lag nauwelijks hoger dan in de eerste helft. Weliswaar bereikte oranje daarmee, dat de gehele Ameri kaanse ploeg ver werd teruggedrongen, maar behoudens een serie strafcorners (het waren er zeven) leverde dit offensief toch niet bijster veel op. Wel een doelpunt, dat Toos Bax scoorde uit de vijfde straf corner, nadat tevoren Fieke Boekhorst tevergeefs bij de strafcorners als scherp rechter was opgetreden. AMSTELVEEN (ANP). De Neder landse dameshockeyploeg is in de ope ningswedstrijd van het vijflandentoer- nooi gisteren in het Wagenerstadion in Amstelveen hard met de neus op de fei ten gedrukt. Tegen de ploeg van de Vere nigde Staten verloren de wereldkampioe nen geheel onverwacht met 1-2, na bij de rust reeds een achterstand te hebben ge had van 0-2. ROTTERDAM. Een gebrek aan zelf vertrouwen valt Feyenoords „laatbloeier” Jan Peters bepaald niet te verwijten. Al in zijn periode bij de Gorkumse amateur club Unitas, liet de nu 25-jarige spits zich door tegenslagen nauwelijks Uit het veld’ slaan. Integendeel, hij werd er juist door geïnspireerd. Twee keer kreeg hij als „liefhebber” nul op het request na test- wedstrijden bij betaalde clubs (Cêrcle Brugge en FC Utrecht), die hem letterlijk en figuurlijk te licht bevonden. Niettemin bleef hij ervan overtuigd dat hij ooit door zou dringen tot de rijen van de profvoet ballers. „Ik gooide er daarna gewoon een schep je bovenop, want ik voelde me prima, ik groeide in mijn spel en ik wist zeker dat ik de kwaliteiten had. Ik wilde persé door dringen. Eens zou het dus toch gebeuren.” En nu die rotsvaste overtuiging, ge schraagd door het geloof in eigen kunnen hem bij Feyenoord heeft gebracht, kan hij triomferen over de verenigingen die hem destijds afwezen. Vooral omdat Peters („Nu kunnen ze zien wat ze missen: dat is mijn revanche”) zich in korte tijd ontwikkelde tot een van de meest besproken spelers van de Rotter damse club, die mede dankzij zijn inbreng zo opmerkelijk is geklommen. Feyenoord-Ajax, de altijd met zoveel sentimenten omspoelde „oude” competi- tietopper, is er weer belangrijk door ge worden. Voor het eerst sinds november 1976 (ook bij een Rotterdams-Amster- dams treffen, dat toen in 1-1 eindigde) is de Kuip weer eens uitverkocht; het is nog langer geleden dat alle 63.000 kaarten in één dag van de hand gingen. Oude tijden lijken dus weergekeerd in Rotterdam, waar alleen trainer Jezek met uitspraken als „zover zijn we nog niet” en „de jongens hebben niet zulke hoge ambities” en de spelers zelf, niet over een titel willen praten. laag in, toen hij in 1976 door de toenmalige Unitas-trainer Povics werd „aangebo den”. Alleen bij Feyenoords tweede trai ner Ab Zonderland, die destijds naar FC Den Bosch vertrok, bleef zijn naam han gen, met als gevolg dat Peters door die eerste divisieclub werd ingelijfd. Met respectievelijk 18 en 19 seizoentref- fers trok hij daar zo de aandacht dat Feyenoord snel op de eerdere afwijzing terugkwam. Eerst nog gedeeltelijk, maar toen hield de spits de eer aan zichzelf. Peters: „Ze wilden me vorig seizoen heb ben voor 11 duels, maar die tijd vond ik te kort. Nico Jansen en Willy Kreuz waren er toen nog, dus ik dacht dat ik maar weinig kans zou krijgen om me waar te maken. En als me dat niet was gelukt en ik had terug gemoeten, welke club had dan nog belangstelling voor me gehad?” Later ging de Rotterdamse leiding volle dig overstag. Op aandrang van Jezek werd de statisch geachte Peter Houtman omgeruild voor Jan Peters. Het bleek een goede greep. Eenmaal uit de betrekkelijke anonimiteit van de eerste divisie, ontwik- „Want op zulke momenten voel je toch dat je nog tekort komt. Uiteraard kun je Z niet iedere kans benutten, anders zou je een wereldspits zijn, maar ik weet wel dat ik soms wat minder agressief op de goal af moet stormen. Maar dat zit nou eenmaal in me, die drang om me waar te maken. Ik wil uit elke wedstrijd slepen, wat eruit te slepen is. Zondag geldt dat 7 helemaal, want tegen Ajax moet het ge beuren.” Tafeltennissers nog kans op promotie tijdens WK Jan Peters vormt geen uitzondering. „Toch moeten we zondag wel winnen”, stelt hij, „want in de spelersgroep spre ken we niet over een kampioenschap, maar wel over het Europees voetbal. Dus moeten we die tweede plaats vasthouden en afstand bewaren. Daarbij kunnen we juist nu een volle kuip aan ons binden. Het is dus zaak dat we wat laten zien.” Uitslag derde etappe: 1. Felipe Yanez (Sp.), de 190 km in zes uur, vier minuten en 23 seconden; 2. op elf seconden Joop Zoetemelk (Ned.); 3. op 29 seconden Manuel Esparza (Sp); 4. op een minuut Pedro Torres (Sp.); 5. Faustino Ruperez (Sp.) z.t. Algemeen klassement: 1. Joop Zoetemelk (Ned.) 16 uur, 10 minuten en 16 seconden; 2. Felipe Yanez (Sp.) op 39 seconden; 3. Manuel Esparza (Sp.) op 1 minuut en 10 sec.; 4. Francis co Galdez (Sp.) op 1.25; 5. Miquel Maria Lasa (Sp.) op 1.30; 42. Adri van Houwelingen 16.21; 45. Cees Bal 16.21.11; 64. Jan van Houwelingen 16.26.02; 76. Frits Pirard 16.31.43. Henk Lubberding is onttroond als lei der in de ronde van Indre-et-Loire. In het eerste gedeelte van de tweede etappe, een individuele tijdrit over 19 kilometer, moest de Nederlander zijn meerdere er kennen in de Westduitser Gregor Braun, die ook na het tweede gedeelte, een rit over 155 km, de eerste plaats wist te behouden. Deze etappe werd gewonnen door de fransman Rene Bittinger. Piet van Katwijk werd op één seconde tweede. Lubberding is in het algemeen klassement tweede op 16 seconden. 'Oosterbosch der de op 17 seconden en Van Vliet vijfde op 42 seconden. ïn

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 15