Nieuwe honkbalclub Pino’s Trainer-coach Wim Dreyer: Ervaring opdoen gelijk gesteld Sterke start Maas Wielerronden Programma en opstellingen honk- en softbal van start s Rob Wareman in Knappe indruk maken streeksport in het kort is streven Pino’s” In Ronde van Noord Holland voor amateurs Invallers I L I I Tetramin Nicols tegen Kok Juwelier Neptunus I I I I k. Souwens Autoverhuur 1 =ï- 17 ZATERDAG 2 8 APRIL 19 7 9 16 r de n Zondag 29 april Pim Mulierstadion I iN AANVANG 14.30 UUR NIEUWE FORD FIESTA HUREN BOUWJAAR 1979 w-.. SPORT I l t Wim Dreyer met zijn werpsters Tanja Blok (rechts) en Christel den Outer. FRANK SNOEKS (t Telstar: goede kans op de derde periode-titel (ADVERTENTIE) ■A Joop van Toor: geschorst (ADVERTENTIE) Nederlaag voor zaalvoetbalkampioen 7904048 De resultaten waren: Programma Eredivisie: NEC-Sparta, MW-FC Den Haag, FC Utrecht-AZ’67, PEC-Haar- lem; NAC-Go Ahead Eagles, FC Twen- te-PSV, Volendam-FC VW, Roda JC- Vitesse, Feyenoord-Ajax. (Van onze softbalmedewerker) IJMUIDEN. Zag het er aan het eind van het vorige seizoen nog naar uit dat de IJmuidense softbalvereniging Euro pa Meubel/Pino’s gedoemd was terug te keren naar de rayoncompetitie, door een uitbreiding van het aantal ploegen in de landelijke tweede klasse is deze degradatie alsnog ongedaan gemaakt. Voor Pino’s houdt deze onverwachte beslissing in dat beginnend morgen ochtend om 11.00 uur met een thuiswed strijd tegen het Haagse ADO voor het derde achtereenvolgende jaar strijd ge leverd wordt op het niveau van de twee de klasse. Een zaak waar de IJmuidense vereni ging alleen maar content mee kan zijn, want zo stelt Wim Dreyer, die als trainer coach bij Pino’s is gebleven: „De degra datie van vorig jaar is voornamelijk te wijten geweest aan het ontbreken van sterke pitchers. Daarnaast kwam de ploeg domweg routine te kort, ook al werd er ondanks de tegenvallende resul taten iedere wedstrijd weer enthousiast en moedig gevochten”. daag voor de derde periode hun achtste en laatste wedstrijd spelen, dan komen zij op elf punten en kunnen zij alleen nog worden achterhaald door Heracles, dat er met zeven punten uit vijf wedstrijden relatief beter voorstaat. Telstar heeft echter het voordeel dat Heracles nog een zwaar programma heeft af te werken. Vandaag speelt de ploeg in Amsterdam tegen FC Amsterdam, waar- Brandweer speelde feller dan de Hille- gommers, maar kwam in de eerste helft toch niet verder dan één goal van Haak. Na de doelwisseling hepen de Amster dammers door treffers van weer Haak en De Boer tot 3-0 uit. Via Krijn Van Groot- na maandag op eigen veld wordt aange treden tegen Helmond Sport. De laatste wedstrijd meetellend voor de derde perio de speelt Heracles donderdag tegen For tuna SC. Geheel kansloos is Telstar dus niet, maar het team zal om in de race te blijven wel moeten winnen vandaag. Een gang van zaken waar trainer Martin van Via- nen zich terdege van bewust is. Van Via- nen: „We zullen onder extra grote span ning spelen nu de zaken zich plotseling in ons voordeel ontwikkeld hebben. Daarna moeten we maar afwachten wat er gebeu ren gaat.” Of Telstar, gezien de belangen die er op het spel staan, net als tegen Excelsior in staat zal zijn een aantrekkelijke wedstrijd voor het publiek te spelen is volgens Van Vianen twijfelachtig. „Telstar zal”, zo stelt de oefenmeester, „hetzelfde spel moeten spelen als in de uitwedstrijd. We speelden toen een 4-4-2 systeem en hadden daar resultaat mee.” Over een eventuele periodetitel zegt Van Vianen: „Dat zou voor ons erg veel goed maken, zeker financieel, als we door kunnen spelen in de nacompetitie, terwijl de overige teams al gestopt zijn. En na tuurlijk zal het ons ook in sportief opzicht goed doen, na dit wisselvallige seizoen. Ik hoop dan ook donderdag naar Fortuna SC tegen Heracles te kunnen gaan om Telstar daar in feite periodekampioen te zien worden”. Telstar mist vandaag de geschorste Joop van Toor, terwijl ook het meespelen van de tegen Excelsior geblesseerd uitge vallen Hans Mols nog niet zeker is. Koos Kuut is vanwege een gebroken pols uitge schakeld voor de rest van het seizoen. ling van Rooswijk weer profiteren van de rijke ervaring op softbalgebied van trainer-coach Hugo van Wilgen. Het eer ste damesteam van Rooswijk eindigde in de vorige competitie na een wissel vallig seizoen in de middenmoot van de tweede klasse van het rayon Haarlem. Promotie naar de eerste klasse bleef dus achterwege. Maar dat het softballen in Velsen-Noord beslist toekomst heeft, wordt duidelijk onderschreven met het feit dat Rooswijk nu drie dames-senio- renteams voor de competitie heeft kun nen inschrijven. Vorig jaar waren dat er nog maar twee. Voor de Haarlemse zaal voetbalcompe titie werden in de verschillende sporthal len weer verschillende wedstrijden ge speeld. De prijsuitreiking is omstreeks vier uur ’s middags. Hugo van Wilgen heeft de selectie- groep voor zijn eerste team kunnen aan vullen met enkele naar de rijen der seni oren overgestapte jeugdspeelsters. Daar staat (echter tegenover dat hij een com pleet nieuw binnenveld zal moeten sa- menstellen nu Marjan de Vries (Terras vogels) en Anneke Brouwer (DSC’74) van club veranderen en Riet Berkhout met softballen gestopt is. „Ik reken dan ook op een zwaar seizoen”, aldus Van Wilgen, die in aanvallend opzicht veel verwacht van de nieuweling Lida Berk- (Van onze sportredactie) HAARLEM. Rob Wareman, trainer van de in de vierde klasse van de KNVB uitkomende zaterdagamateur Stormvo gels heeft het kort geding tegen deze vereniging, aangespannen nadat Ware man door het bestuur op non-actief was gesteld, gewonnen. De uitspraak van de president van de rechtbank Mr. H. F. van den Haak heeft tot gevolg dat Stormvo gels binnen 24 uur na ondertekening van het vonnis de schorsing ongedaan moet maken op straffe van een dwangsom van 1000 per dag. Zoals bekend werd Rob Wareman ruim een week geleden geschorst, nadat hij tegen de wil van het bestuur in een vol- bonificatie 3.31.59), 2. Henk Mutsaars 3.32.17 (3.32.07), 3. Rinie v.d. Broek z.t. 4. Theo de Rooy op 9 sec.; 5. Arie Hassink z.t. tweede klas A. Sport S. 3-De Fles 2 3-1. Res. derde klas B: Nijman S. 2-Pw. Boys 2 2-5. hout: „Zij heeft nog niet eerder gesoft bald, maar voor haar is dat geen be zwaar. Lida zou zo’n beetje elke sport goed kunnen beoefenen”. Het opstellen van Piet de Graaf, die lange tijd niet bij de vereniging had ge traind, ging zowel de commissie als het bestuur echter te ver. Volgens mr. Van den Haak was het opsteleln van De Graaf, gezien de verantwoordelijkheid van Ware man om het elftal in de competitie zo goed mogelijk voor de dag te laten komen, gerechtvaardigd. (Van onze wielermedewerker) HEEMSTEDE. Door de Haarlemse Raceclub Excelsior wordt maandag in het kader van de koninginnedagviering voor de derde keer een Oranjeronde van Heemstede gehouden voor liefhebbers, veteranen en junioren. Het parcours voor deze ronde voert door het Groenendaalse Bos en wordt gevormd door de Molen laan, waar start en finish zijn, Herfstlaan en Glipperdreef. Kampervest 23. Haarlem Tel 312638 75 van de 78 gestarte renners hielden de race tot aan de eindstreep vol, alleen Bart van Est, Jacques Butter en Peter van der Knoop moesten afstappen. Toch werden veel coureurs op vele minuten achter stand gereden en zijn er slechts weinigen overgebleven die nog in aanmerking ko men voor de eindzege in deze driedaagse Noordhollandse klassieker. Van Est had eerder op de dag nog de leiderstrui om de schouders gehad, omdat hij de snelste renner was geweest van de winnende ploeg (Van Erp) in de ploegentijdrit over 20 km. Uitslag eerste etappe (Van Zaan dam naar Alkmaar over 144.5 km): 1. Peer Maas 3 uur, 32 minuten, 14 seconden (met De indeling van de tweede klasse A van het rayon Haarlem is als volgt: BSM, EDO 3, Pino’s 2, RCH, Rooswijk, Spaarnwoude 2, Terrasvogels 3 en THB 2. Zandvoort: tweede klas E: DVS-Sticker Stars 3- 3. Derde klas K: Plumbers-Elsbroek 5-2, Zand- voort’75-Kroezen 3-4. Derde klas L: Zandvoort Noord-De Gier 4-1, Medina Carpet-Tameris HB 2-1. Beverwijk: eerste klas A: Lichthal-Klein Zwit serland 7-3. Derde klas C: v.d. Kolk Boys-Van Es Boys 0-2, Monique-Besseling Boys 0-7. Res. derde klas B: Carrousel 3-Slot Assumburgh 2 0-4, Strawberry 2-Sonco ’72 2 0-4. Heemskerk (Dr. Prinsenhal): derde klas D: Wij- ker Post-Club 13 10-3, Vergulde Wagen-Comp- tabel 0-0, Mazda-Gritstraal Bovs 5-2. Res. 6 datie door de bouw van twee dug-outs een nog completer aanzien heeft gekre gen, nog altijd de jeugdafdeling. Over de opvang en begeleiding heeft Dreyer op dit moment weinig te klagen: „Ook Pi no’s heeft zich in dat opzicht in snel tempo ontwikkeld. Maar het jeugdleden tal behoeft hoogst nodig aanwas”, con cludeert Wim Dreyer. „Op de één of andere manier moet Pino’s de interesse bij de IJmuidense jeugd voor softbal zien aan te wakkeren. Iedereen is wel kom bij onze vereniging en kan zelfs zo met een groep meetrainen”. Evenals vorig jaar kan de softbalafde- WMPs- - bij hoofdklasser EDO weer op het oude nest is neergestreken. Gezien de uitbreiding die zijn selectie- groep heeft ondergaan, is het dan ook begrijpelijk dat Wim Dreyer niet lang aarzelde, toen zijn vereniging de kans kreeg in de tweede klasse te blijven: „Pino’s heeft over het algemeen een vrij jonge ploeg. Vorig jaar kampten de meeste speelsters met aanpassingsmoei lijkheden, doordat zij in de jeugdcompe- tities op te laag niveau hebben gespeeld. Nu verwacht ik dat ze zich optrekken aan het spel van de meer ervaren speel sters. Dat zal de rust in het veld zeker ten goede komen, waardoor onzuiverheden beter kunnen worden opgevangen”. Volgens de Pino’s-coach kan zijn ploeg het seizoen met meer vertrouwen tege moet zien dan vorig jaar. Een behoorlij ke klassering moet voor de IJmuidense ploeg zonder meer haalbaar zijn, zegt Dreyer: „Mijn streven is een knappe indruk te maken als tweedeklasser. Het team heeft meer inhoud gekregen en over de hele Unie verwacht ik dat het aantal veldfouten tot een minimum zal worden beperkt”. Dreyer startte medio november al met de zaaltraining, waar het accent voorna- VELSEN. Telstar, dat op eigen veld om zes uur tegen Heerenveen speelt, heeft vandaag zijn laatste kans om te werken aan een periode-titel in de eerste divisie. Winnen de Velsenaren, die van- HAARLEM/IJMOND. De opstellin gen van Haarlem, tegenstander PEC, AZ’67, dat morgen uitspeelt tegen FC Utrecht, en Telstar, zien er als volgt uit: Haarlem (Beijneshal): res. eerste klas B: Geel Wit 2-IJmond ’73 2 2-4, Club 12 2-Kennemer- land 2 2-5. Res. tweede klas D: Figee 4-Bloe- mendaal 3 3-1, BHT 2-Spaarnevogels 2 1-6. Res. derde klas H: Fluor 2-Telefonia 5 3-2. jVE* Samenvattend kan het falen van Pi- no’s derhalve worden teruggevoerd op melijk kwam te liggen op de slagtraining en op het opvoeren van de slagconditie. Ook de pitcherstraining heeft Dreyer ■\A ,’’S I ’.16 •■/.t09 h 2* tl n 8’ (Van een medewerker) HAARLEM. In de strijd om de dis- trictstitel zaalvoetbal West-1 heeft Brandweer in de sporthal aan het Ijs baanpad in Amsterdam een 5-2 overwin ning behaald op De Kleine Beurs. Voor beide ploegen was het de laatste wed strijd. Theoretisch heeft Brandweer nog een kampioenskansje, maar het moet af wachten hoe Intervent en USVF/BAS het er in hun twee nog te spelen wedstrijden afbrengen. De Kleine Beurs heeft hele maal geen kansen meer. Haarlem: Boersma; Masefield; De Vries, Verkaik, Melgers; Haar, George, Huyg; De Kip, Beek, Van den Berg. PEC: Van Geffen, Van Horst, Israel, Hen driks Steinvoort; Hendriksen, Frandsen en Ijzerman; Van ’t Land, Hoekstra en Rasmussen. AZ’67: Vooijs; Arntz, Van Dongen, Spel- bos en Hovenkamp; Nygaard, Metgod, Peters; Leijsner, Kist, Van Rijnsoever. Telstar (vermoedelijke opstelling): Neder- burgh; Van Oorschot, Knoop, Van Es sen, Bischot; Akersloot, Ayre, Hege- man, Krone; v.d. Meer, Stam. Eerste divisie Vandaag: Wageningen-FC Groningen, FC Vlaardingen-Excelsior, Eindhoven-FC Dordrecht, Telstar-Heerenveen, Hel mond Sport-Fortuna SC, FC Amster dam-Heracles, SC Cambuur-De Graaf schap, FC Den Bosch-SW, Willem II- SC Amersfoort. Maandag: Excelsior-Wageningen, Dor drecht-Vlaardingen, Heerenveen- Eindhoven, Fortuna SC-Telstar, Hera- cles-Helmond Sport, De Graafschap- Amsterdam, SW-Cambuur, Amers- foort-Den Bosch, Veendam-Willem II. Dat Wareman toch enigszins buiten zijn opstellings-bevoegdheid was getreden wilde de president van de Haarlemse rechtbank niet ontkennen, maar dat het Stormvogels-bestuur tekort was gescho ten werd eveneens naar voren gebracht. Volgens Van den Haak had het bestuur bij dit verschil van mening een overleg situa tie moeten scheppen, waarin ook de me ning van Wareman naar voren gebracht had kunnen worden, waarna het belang van beide partijen nauwkeurig afgewo gen had moeten worden. veld en Piet Nieuwenhuis werd het echter 3-2. Toen Brandweer door De Boer weer uitliep tot 4-2 was het met de Hillegom- mers gedaan. Nieuwenkamp bracht de eindstand op 5-2. Voor de eerste keer houdt Score Adver tising aanstaande maandag in de Kenne- mer sporthal een nationaal zaalvoetbal- toernooi. Er wordt eerst in twee poules gespeeld en daarvan is de indeling: poule A: Score Advertising, Toss-LSB (Stiens, Fr.), Crawford (Alkmaar) en Stuf’70 (Schagen). Poule B: IJmond ’73 (IJmui- den), Landwer-Johan (Leiden), AORC- Blauw Wit (Amsterdam) en Black and White (Medemblik). De winnaars van de poules komen tegen elkaar uit in de finale. De overige teams strijden om de overige klasseringen. Met de eerste wedstrijden wordt ’s morgens om tien uur begonnen. 22,90 PER DAO INKL. 1OO KM. EXCL. BTW EN BENZINE De wielerstrijd wordt om één uur ’s middags ingezet met een koers voor lief hebbers en daarvoor hebben 49 renners ingeschreven. De veteranen (46 renners) vertrekken om kwart over twee. Voor het hoofdnummer van de junioren over 36 ronden (61,2 km.), waarvan de start om half vier is, hebben door concurrentie van onder meer een koers in het Amsterdamse Vondelpark slechts 25 renners inge schreven. Ook al op koninginnedag organiseert Excelsior voor de eerste keer een Oranje ronde in het Haarlemse stadsdeel Park wijk op een duizend meter lang parcours, dat wordt gevormd door de Berlagelaan, Kromhoutlaan, Van Loghemstraat en Ba- zellaan. Het spits wordt om twee uur afge beten door de jeugdklassers, waarna om drie uur de nieuwelingen van het organi serende Excelsior, De Bataaf, De Kampi oen, Kennemerland, DTS en De Bollen streek aan een wedstrijd over veertig ron den (40 km.) beginnen. gens het bestuur niet in aanmerking ko mende speler had opgesteld in het eerste zaterdagteam van Stormvogels. Mr. Van den Haak merkte op dat de trainer de eerst aangewezen man inzake de opstelling van het team is. Dat Ware man bij Stormvogels echter niet de enige verantwoordelijke figuur voor de opstel ling genoemd kan worden blijkt uit de huishoudelijke reglementen van de vere niging, waarin gesproken wordt over een elftalcommissie die de trainer over de opstelling beslist. In de praktijk was het dan ook zo dat Wareman een lijst met spelers bij die elftalcommissie inleverde, waarover in het verleden nooit problemen zijn ontstaan. Haarlem (Kennemer sporthal): derde klas E: Soc. Toshaba-Onze Gezellen 9-1. Derde klas H: Kontakt ’75-Goal Bakker Boys 3-0, W Pel-Old Smuggler Stars 5-0. Derde klas I: 't Hoekje- Harmes B. 2-5, Carpe Diem-Nelson Boys 5-5. Res. tweede klas C: Graetz 2-De Mon 2 2-1, Komduur 2-Score Adv. 2 3-7. Res. derde klas E: Kinheim 2-GZGB 2 2-4. Res. derde klas F: Papillon 2-Intemationaal 2 6-10. Res derde klas H: Internationaal 3-RCH 3 2-8. Haarlem (Spaarnehal): tweede klas D: Geel Wit- BHT 6-3. Derde klas F: Apollo-De Purmer 2-1. Res. tweede klas C: Loek Anderson 2-Blom Boys 2 5-3. Res. derde klas E: M. de Vries 2- Telefonia 2 5-4. Res. derde klas F: ’t Spatje 2- Kennemerland 3 9-6. IJMUIDEN Bekendheid in de regio, en ook daarbuiten, heeft de honk- en softbalclub Europa Meubel Pino’s in de afgelopen jaren met name verworven door de prestaties die geleverd, en de activiteiten die ontplooid werden, op het gebied van softbal. Geheel in de schaduw van bedoelde activiteiten, zoals de trips van het eerste damesteam naar Tsjechoslowakije, werd bij Pino’s wel degelijk óók aan honkbal gedaan. Tot voor kort alleen door jeugdleden, maar al geruime tijd leefde bij de IJmuidense vereniging de wens om aan de honkbalsektor een afdeling voor senioren toe te voegen. Een streven dat in de achterliggende winterperiode eindelijk gestalte heeft gekregen. Met voorlopig één seniorenteam zal Pino’s aan de honkbalcompetitie gaan deelne men. Het overigens vrij jeugdige negental van Pino’s is ingedeeld in de eerste klasse van rayon Haarlem. „Een zware opgave”, vindt voorzitter Rinus Uyl, „want zelf hadden we om indeling in een lagere klasse gevraagd”. Jan van Toorn, de competitieleider van rayon Haarlem, kende het merendeel van de spelers echter nog van vorig jaar, toen zij deel uit maakten van het eerste juniorenteam van Pino’s en achtte gezien hun kwaliteiten een plaats in de eerste klasse verantwoord. „Hij durfde er zelfs een weddenschap aan te verbinden, dat ons team leuk mee kan draaien in deze klasse”, aldus Rinus Uyl. Het voornaamste doel dat Pino’s zich in zijn eerste jaar als „volwassen” honkbal club heeft gesteld, is de spelers een flinke dosis routine te laten opdoen. Een doelstelling die duidelijk spreekt uit het aantrekken van de ervaren buitenvelder van Tetramin Nicols, Jersey van Doornspeek, als trainer. Rinus Uyl: „We hopen dat de jongens, die op enkele oud-spelers van Telefonia na, voor het eerst meedraaien in het seniorengebeuren, een redelijk partijtje weten mee te blazen in de eerste klasse. Momenteel komen de meeste spelers nog ervaring tekort. Daarom ook zijn we erg blij met een trainer als Jersey van Doornspeek”. Dat Pino’s inderdaad nog het één en ander tekort komt toonden de oefenwedstrij den tegen Terrasvogels en Rooswijk bijna als vanzelfsprekend aan. „Die wedstrij den zijn voor ons natuurlijk geen serieuze graadmeter geweest”, stelt voorzitter Uyl terecht. „We zullen wel afwachten wat het wordt”. De eerste klasse van rayon Haarlem is als volgt samengesteld: Bloemendaal 2, DSS 2, Kinheim 3, Nicols 3, Pino’s, RCH 3, Rooswijk 2 en Schoten 2. een tweetal tekortkomingen. Tekortko mingen die vlak voor de aanvang van de nieuwe competitie grotendeels lijken te ditmaal zelf voor zijn rekening genomen, zijn weggenomen, want werpster Chris- De twee IJmuidense werpsters hanteren ---overigens verschillende technieken. Wim Het vijfde Kennemer judo-toemooi, dat wordt georganiseerd door de sportclub Pauel, wordt niet zoals is aangekondigd vandaag, maar morgen gehouden. Het bestuur van de voetbalvereniging Lisser Boys heeft „in overleg met trainer H. v.d. Horst”, die aan het einde van het seizoen de Lisser club zou gaan verlaten besloten de activiteiten van laatstgenoemde bij Lisser Boys reeds nu te laten beëindigen. De reden hiervan wordt o.m. veroorzaakt door het feit, dat de heer van der Horst door een blessure niet in staat is zijn taak optimaal uit te voeren. De begeleiding tijdens de voor Lisser Boys resterende competi tiewedstrijden zal door jeugdtrainer Bijwaard worden waargenomen. De zaalvoetbalvereniging Au Bout organi- I seert morgen in de Kennemer-sporthal vanaf 10 uur een zaalvoetbaltoemooi, waaraan twaalf teams zullen deelnemen: Kinheim 1 en 2, Van Egmond 1 en 2, Apollo 1, Vermeer en Vrenen- goor 1 en 2, FC Graetz 2 en 3, Cheng Tong Kong 1 en Au Bout 1 en 2. Nog voor de softbalcompetitie van start is gegaan is de eerste wedstrijdwijziging in het programma al aangebracht. Bloemendaal en HHC, die elkaar eerst vanmiddag zouden ont moeten, zagen hun duel verschoven naar mor gen. Aanvang 1 uur. De voor morgen geplande honkbalwedstrljd in de tweede klasse C tussen Bloemendaal en het Amsterdamse Florina Pirates zal niet, zoals aanvankelijk was vastgesteld, in Bloemendaal worden gespeeld. Het duel is omgezet in een thuiswedstrijd voor Pirates en vindt derhalve nu plaats in Amsterdam. De aanvang van dit treffen is om 14.30 uur. eveneens weer beschikbare Piëta Blüm voor de nodige rust in het team kan zorgen. Een vormt daarnaast nog eens de komst van pitcher Tanja Blok, die na een verblijf dense vereniging, waarvan de accommo- ALKMAAR (ANP). De eerste etappe van de 34ste editie van de Ronde van Noord Holland is gisteren geëindigd in een zege voor Peer Maas uit Huybergen. De eerste rit van deze klassieker in Noord Holland, die in het verleden onder meer werd gewonnen door Jan Janssen en Ger- ben Karstens, leverde dit keer een overwinning op voor een pur-sang sprinter. tel den Outer en binnenveldster Annelies overigens verschillende technieken. Wim van der Does zijn weer volledig beschik- Dreyer: „Tanja Blok maakt een draaien- baar voor het eerste team, terwijl de de beweging met haar armen, de zoge- naamde „windmill”. Christel daarente gen gaat uit van een „slink shot” als belangrijke versterking basis”. Een groot manco vormt bij de IJmui-

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 17