1 In vliegende vaart naar onderscheiding Gewest PvdA met Kloof met tienduizend amateurs nog te groot Druk bezochte feestmarkt in Heemskerk motie afdeling Heemskerk akkoord Vijftig jaren Floralia I veilingen, beverwijk 4 rr lill li 9 I r?» Tegen tracering verlengde Coentunnelweg ra Groenten liB Beiaardbespeling in Beverwijk Vereniging voor openbaar onderwijs vergadert Proef met avond openstelling van gemeentelijke dienst Schoolvoorstellingen op koninginnedag «SF r ,21 4 ^ZATERDAG 28 A P re Li ,y ten sen na s. II <2 F 4 - 2 (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De gewestelijke vergadering van de Partij van de Arbeid heeft een motie aangenomen van de P vdA-afdeling Heemskerk inzake de verlengde Coentunnelweg (noordelijke randweg Beverwijk). De tekst van deze met algemene stemmen aangenomen motie is als volgt. i. I 4 Hf r 1 .ff 1 Nationaal C_o mitéKoninginJulianaTOjaar N Stort uw bijdrage voor het verjaardagsgeschenk aan de koningin op 7 postgironr 41979 70 of op uw bank op het speciale rek.nr 7919 t.n.v.het Nationaal Comité. O I IL. 14 - - 7 X t i i /K Veelzijdige expositie van Fotokring Heemskerk (Van een onzer verslaggeefsters) Burgemeester J. K. Kok liet zich graag rondleiden door de voorzitter van de Fotokring. dweer zater- II dweer s? Er viel veel te kijken en te kopen op braderie en feestmarkt. itsoen, )0 uur terdag april uur, ventig n zon- 14.00 J 177, april imen, jolari- Daar hangen 83 zeer fraaie foto’s, die alle betrekking hebben op Heemskerk. Bij de opening verzocht de voorzitter het zeer goed vertegenwoordigde gemeen tebestuur eens te denken aan een ruimte Burgemeester J. H. Kok, die de officiële opening verrichtte, zei die gedachte graag eens met de wethouders te willen bespre ken. Hij bood de Fotokring Heemskerk een boek over de historie van deze ge meente aan voor de bibliotheek van de Fotokring. Grote waardering sprak hij uit voor het feit, dat men de schooljeugd zo Binnen ruim een week zit men midden in het spinazieseizoen, want de aanvoeren liepen vrijdag al op tot 35.000 kilo en dat betekent ruim zesduizend kisten. De prij zen liepen zeer uiteen, maar dat zit vooral in het kwaliteitsverschil. Voor de goede kwaliteit wordt rond een gulden per kilo betaald, met als hoogste notering 135 cent. In het begin van de week was er ook wat andijvie en die leverde tot 180 cent per kilo op. De aanvoer van kassla beweegt zich rond de 30.000 krop, met prijzen tussen 25 en 40 cent. De rabarber groeit „als kool”. Dat blijkt uit de aanvoer. Vrijdag kwam er 25.000 bos (35 tot 78 cent). De aanvoer van radijs is wel eens groter geweest dan de 10.000 bos die vrijdag werden verhandeld. Prei is nog goed te verkopen. Wat restanten win- terprodukten gaan nog steeds vlot van de hand, al zijn de prijzen matig. Vrijdag waren de noteringen: seldery 25-40, breek- peen 2043, prei 100-270, rabarber 35-78, radijs 40-80, spinazie 25-135, sla 25-40, uien 15-40, waspeen 45-60. Even werd het daar nog spannend, want de tot ridder in de Orde van Oranje Nassau benoemde heer G. P. Zwaneveld, internationaal ambassadeur van Hoog ovens, moest per vliegtuig uit Chicago komen en dat vliegtuig zou om acht uur op Schiphol landen. Maar het had ruim twee uren vertraging en een speciale Hoogoven-chauffeur moest de geridderde er nu Strealizia’s aan de veiling en die noteerden tot 240 cent per stuk. Potplanten gingen deze week vlot weg. Het sortiment verandert nu wat. Voor perkplanten werden ook deze week weer beste prijzen betaald. 'Er was een groot aanbod. voor de Fotokring. In bijvoorbeeld vrijko mende schoollokalen zou men meer aan dacht kunnen besteden aan de begelei ding van nieuwe leden. De kloof met de amateurs zou nog te groot zijn. toen nog in vliegende vaart naar het Stadskantoor rijdeft. In Heemskerk ontvingen negen inwo ners hun eretekenen in „De Vrijburcht” uit handen van burgemeester J. K. Kok. De hoogste onderscheiding - de benoe ming tot ridder - viel in deze gemeente ten deel aan P. Zwart, directeur van het Hoogoven-schaaktoemooi, waarvan het direct bij de viering van het twintigjarig bestaan had betrokken. In het boek bleek ook een enveloppe met inhoud te zitten. Met de voorzitter was hij het eens, dat de fotografie enorm veel mogelijkheden biedt „om een eigen wereldje” op te bouwen. bestuur nagenoeg voltallig aanwezig was om „Ridder Phet" te feliciteren en te bedanken. Ook dr. Albrecht van Hoog ovens gaf hier blijk van zijn belangstel ling. Op de foto’s een indruk van de zaal in het Stadskantoor en in „De Vrijburcht” van het uitreiken van de onderschei dingen. BEVERWIJK. Met ingang van don derdag 3 mei zal de afdeling bevolking van de Beverwijkse gemeentesecretarie bij wijze van proef starten met de avond openstelling van de afdeling van 19 tot 21 uur. Op de donderdagavonden koopavon den kan men uitsluitend terecht voor het aanvragen van reispapieren (toeris tenkaarten en paspoorten”. De proef wordt voorlopig genomen tot en met don derdag 28 juni aanstaande. veld) de bestemming woningbouw te ge ven zodat de bouwlocaties „Noordenveld” in zijn totaliteit gereserveerd kan blijven tot na 1990 hetgeen een betere stedebouw- kundige ontwikkeling mogelijk maakt, is van mening dat het huidige tracé van de Noordelijke randweg om Beverwijk van het streekplan moet verdwijnen en dat het betreffende gebied de bestemming wo ningbouw moet krijgen en verzoekt de Statenfractie en de Gedeputeerde hiertoe binnen Provinciale Staten en Gedeputeer de Staten de nodige aktiviteiten uit te oefenen. BEVERWIJK Op koninginnedag be speelt Dick Kuijs van ’s morgens negen uur af gedurende een uur het carillon van de St. Agathakerk aan de Breestraat. Hij begint met het Wilhelmus, vervolgt met de Valerius-gedenckklanken „O, Ne derland, let op uw zaak” en „Merck toch hoe sterck” en speelt hierna de Neder landse volksliederen „Waar de blanke top der duinen”, „De Zilvervloot” en „Hol land, ze zeggen”, om te besluiten met eigen improvisaties. BEVERWIJK. De jaarlijkse ledenver gadering van de Vereniging voor Open baar Onderwijs is op woensdag 2 mei in de aula van de Jan Ligthartschool aan de Belgiëlaan. Op de agenda staan onder meer een bespreking van het bestuursbeleid en de fusie met de afdeling Wijk aan Zee. erdag 27-29. naan- (Van een medewerker) BEVERWIJK. Het is deze week vijf tig jaar gelenden, dat in Beverwijk een Floraliavereniging werd opgericht. Dat gebeurde op 25 april 1929 op initiatief van de afdeling Beverwijk van de Kon. Nederlandse Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde. 20.00 Igezel- terdag i april Foto- erkda- iginne- '07, za- lag 30 ag Vm :ondag erdag Wil- uur, I Kerk- n 9.00- 14.00- liden, ieux^g >raak, ënten groep )2550- (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De Heemskerkse winkeliers willen best een graantje mee pikken van het succes van de vrijdagse weekmarkt. Het lukte de centrumzaken vrijdag best om de bezoekers van die weekmarkt naar het centrum te trekken door de afstand te overbruggen met een braderie, een standwerkersconcours en ook een beetje kunstmarkt, Dit was namelijk het verplichte onder werp voor de leden. De resultaten worden na de tentoonstelling ter beschikking ge steld van de Heemskerkse gemeenschap om een plaatsje te krijgen in verscheidene gebouwen. Artistiek gezien van meer be lang zijn de „vrije onderwerpen” van le den, in zeer verschillende technieken. Een derde onderdeel van de tentoonstelling is gewijd aan de historie van de fotografie. F Overwegende, le dat de oppervlakte van het huidige tracé van de „Noordelijke randweg om Beverwijk” (Verlengde Coentunnelweg), op Heemskerks gebied ruimte biedt voor 1300 a 1400 woningen. 2e. dat de aanleg van de „Noordelijke randweg om Beverwijk” om verkeers technische redenen niet nodig is omdat de studie „Aansluiting IJmond-Noord op Rijks wegennet” heeft aangetoond, dat er aanvaardbare alternatieven zijn die meer in overeenstemming zijn met het provinci ale programma-akkoord. 3e. dat de aanleg van de Noordelijke randweg om Beverwijk” onaanvaardbare geluidshinder oplevert en voorts een groot deel van Heemskerk isoleert van de rest van de bebouwing. 4e. dat er als gevolg van de woningnood in de IJmond een grote behoefte bestaat aan bouwlocaties die voor 1985 bebouwd kunnen worden, gezien de verwachting dat de Velserbroekpolder niet voor 1985 bebouwd zal kunnen worden. 5e. dat benutting van het tracé voor woningbouw, de noodzaak wegneemt om het zgn. „Schilletje” (deel v.h. Noorder- terdag Jracu- tan, de rfstso- ondag Salo”, n een ?nd de HHI Hl BH ^4 (ADVERTENTIE) BEVERWIJK. Voor de leerlingen van de basisscholen en bij wijze van proef enkele kleuterscholen verzorgt de Ver eniging Koninginnedag twee jeugdvoor stellingen in „De Nieuwe Slof”. De eerste voorstelling, die om 9 uur begint, is uitsluitend bestemd voor de leer lingen van de volgende scholen. Kleuter- honk, Dikkertje Dap en St. Bernadette, W. v. d. Graft, St. Petrus, Tweemaster, Zee- wij, Apostel Mattheüs, Cassianus, Noor- derschool, St. Franciscus en Ronde Boog aard. De tweede voorstelling aanvang 10.45 uur is uitsluitend voor de scholen: M. Luther, H. Hart, Don Bosco, Apostel Mat theüs W. G. v. d. Hulst, R. Schuman, H. Mande, Kameleon, J. Ligthart, St. Mar griet en de Bethelschool. HEEMSKERK. Ruim dertienhon derd dia’s zijn er door de leerlingen van enkele Heemskerkse scholen gemaakt met honderd camera's, die de Fotokring Heemskerk ter beschikking van de schooljeugd stelde ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan. Dat deelde de voorzitter van de Foto kring vrijdagmiddag mee tijdens de druk bezochte opening van de jubileumten toonstelling in de gemeentelijke exposi tiezaal aan de Constantijn Huijgens- straat. Het centrum was voor deze gelegenheid grotedeels afgesloten voor het rijverkeer en gedurende de gehele dag bewoog zich een grote stroom publiek tussen de week markt in de Maerelaan, vóór het raadhuis langs en via de Deutzstraat naar het win kelcentrum. Daar hadden de winkeliers zelf kramen geplaatst voor hun zaken, aangevuld met allerlei ambachtslieden, zoals een sigarenmaker, een klompenma ker, etcetera, terwijl ook enkele kunste naars hun produktie op deze vroege markt toonden. Een beetje in de problemen kwamen de vrijdagse trouwstoeten, maar dat werd soepel opgelost en de tegenover het raad huis met bloemen werkende standwerder zocht de aardigste bruidjes uit om hen een gratis bruidsbloem (Stephanotus) met een zoen aan te bieden. Daar nam hij zelfs zijn hoge hoed voor af. Het eerste dagelijkse bestuur bestond uit de heren Th. Runia, voorzitter en P. J. Timmer, secretaris-penningmeester. In dat eerste bestaansjaar zijn er 1038 planten aan de schooljeugd uitgereikt om deze op te kweken. De eerste tentoonstel ling van de resultaten werd gehouden in het oude veilinggebouw aan de Konings traat. Gedurende vijftig jaren werden er zo’n honderdduizend planten aan de school jeugd uitgereikt. De vereniging heeft nu geen leden meer, maar een commissie organiseert nog jaar lijks deze tentoonstellingen. Dit jaar wor den er weer 2200 planten uitgereikt. De Floralia-tentoonstelling is op 8 september in „De Nieuwe Slof”. Alle deelnemende schoolkinderen zullen een herinnering ontvangen aan deze vijftigste tentoonstel ling. In Beverwijk en Heemskerk zijn vrij dagmorgen op de gebruikelijke, feestelij ke wijze weer de koninklijke onderschei dingen uitgereikt. In Beverwijk kwamen in het Stadskan toor 29 geridderden met hun familie bij een en het werd daarmee behoorlijk vol in de grote bovenzaal, waar burgemeester A. J. Hubers de eretekenen overhandigde. Als geheel is de expositie een knappe presentatie van de Fotokring, die maar 34 leden telt, van wie ongeveer de helft aktief is. Volgens een vuistregel zouden er in Heemskerk zo’n tienduizend amateur-fo- tografen moeten zijn. De Fotokring Heemskerk wil het aantal leden graag vergroten, om meer mensen meer te laten beleven aan het fotograferen, dat zo bij uitstek de mogelijkheden biedt voor per soonlijk kreativiteit. (Van een medewerker) BEVERWIJK. Op de Beverwijkse veiling was het een slechte week voor de bolbloemen: ‘grote aanvoer van tulpen, zowel uit de kassen als buiten getrokken en gesneden, maar uiterst lage prijzen. De tulpen uit deze omgeving hebben ook nog tegen dat vele partijen door industriegas zijn aangetast, waardoor er dode punten aan het blad zitten. In het begin van de week was er enige doordraai, maar later kon toch alles wor den verkocht, voor 4 tot 10 cent wat be treft de meeste partijen. Enkele partijtjes haalden 18 cent. Voor narcissen werd tot 10 cent betaald. De anjers gingen vlot weg en deze bloe men liepen in prijs op tot 53 cent per stuk. De rozen noteerden van 12 tot 60 cent. Fresia werd duurder: tot 36 cent. Ixia’s leverden van 17 tot 25 cent per stuk op. Voor de eerste duizendschonen werd 200 cent per bos betaald. Regelmatig komen s .X-, 'v' vJxK&b. jj^: s 4

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7