Bondscompetitie voltooid Eechtrop pas laat gelijk RCH verslaat Spartaan Van der Horst: snelle sprint OVERWINNINGEN VOOR KINHEIM EN NICOLS Softbaltoernooi Bokssucces De Graaf Van Dijk wint streekcompetitie Marquette ongeslagen Vroom neemt afstand streeksport Henry Rono weer in vorm honk- en softbal in cijfers Hl i Ff 20 21 M E I DINSDAG 1 19 7 9 SPORT c k W WW l Strawberries geen degradatie 1. A. Sterk optreden Donovan (Van onze hockeymedewerker) IJMOND. Door de hockeycompeti- tie met een 2-0 overwinning op Rand- wijck af te sluiten, heeft Strawberries zijn verblijf in de eerste klasse voor de komende twee competities veilig gesteld. Het behaalde resultaat impliceert tevens dat Randwijck een stap terug moet doen. Voor Eechtrop verviel de wedstrijd tegen Pinoké. Wel werd aangetreden tegen Alkmaar. (Van onze wielermedewerker) HEEMSTEDE. Op een parcours door het Groenendaalse Bos organiseerde de Haarlemse Raceclub Excelsior gister middag weer de Oranjeronde van Heem stede en die werd bij de veteranen voor de tweede keer in successie gewonnen door de Haarlemmer Jan v. d. Horst. In de eindsprint van een zes man sterke kopgroep bleef hij netaan aan de winnen de hand. De koers van de liefhebbers werd gewonnen door de Haarlemmer Dick Schouten en Peter Pieters uit Zwa nenburg was de snelste junior. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM/IJMOND. De Haarlemse honkbal-hoofdklassers zijn koninginne dag ongeschonden doorgekomen. De uit gestelde wedstrijden van zaterdag wer den in winst omgezet. In Rotterdam hield Tetramin Nicols het gepromoveerde Nep- tunus er met 4-2 onder, terwijl Vax Kin- heim het Amersfoortse Quick aan het Badmintonpad met 8-1 de baas bleef. Steve Donovan, de Amerikaanse aan winst van Kinheim maakte zijn debuut op de heuvel tot schrik van de Antillianen van Quick. De voormalige pitcher van het Springfield College bleek onbespeelbaar. Ook bij Nicols maakte een Amerikaan zijn debuut. Het was de outfielder Jack Shine, die in de achtste slagbeurt zijn visitekaartje afgaf door een bal ver over het hek te slaan. Neptunus: 0-0-1 -0-1-0-0-0-0 Nicols: 2-0- 0-0-0JQ-0-1-1 =4. Werpers: Ab Bruinekool (9 inn) 9-4-6-2, Douglas Morton (9 inn) 9-3-3-2. Homeruns: Hans Lemmink (Nicols) met één man, Jack Shine (Nicols) solo. Hans Lemmink ontwikkelt zich, zoals insiders durven voorspellen, binnen af zienbare tijd tot één van de beste honkbal lers van Nederland. De voormalige ach- tervanger van Sparks maakte deze uit spraak tegen Neptunus volledig waar. Lemmink ramde in zijn eerste slagbeurt, minimaal, waarin we mooi de kans krij gen om ons team verder op te bouwen”. nadat Frank Bos door vier wijd op de honken was gekomen, de bal ineens over de heining, waardoor Nicols direct al met 2-0 aan de leiding ging. Een homerun van Shine zorgde voor 3-2, omdat Neptunus in de vijfde inning via Arrindell en Schultz onder meer na fouten van Frank Bos en Thijs Vervaat, op 2-2 had kunnen komen. Bos maakte in de laatste inning zijn fout goed door evenals Jersey van Doorn- speek, een honkslag af te leveren, waarna door een grote fout van de Amerikaan Richard Reichle Van Doornspeek 4-2 kon scoren. Kinheim: 0-0-0-0-0-3-2-3-x=8, Quick: 0-0- 0-l-0-0-0-0-0=l. Werpers: Steve Donovan (9 inn) 12-3-2-0, Carlos van Heiningen (8 inn) 4-1-17-3. Homeruns: Frank v.d. Put- ten (Kinheim) met twee man. Alleen in de vierde inning liet Steve (Vdn onze waterpolomedewerkster) IJMUIDEN. De laatste waterpolo- wedstrijden in de bondscompetitie zijn gespeeld. Voor de IJmond-teams stond er niets meer op het spel. De heren van VZV hadden weinig problemen met ZVH uit Hoorn, het werd 8-5. De Velsense dames wonnen opnieuw, dit keer moest het Zaanse Nereus het ontgelden: 6-2. De he ren van KZC wonnen van het Haarlemse DWR met 6-3 en de dames verloren in Deventer van De IJssel met 7-4. Donovan twee steken vallen. Clarence de la Paz en Tony Rombley raakten hem voor een honkslag. Verder kwamen de Quick-spelers vrijwel niet. In de zesde inning raakten de Amersfoorters hun ma gere 1-0 voorsprong kwijt na honkslagen van Justin Wijnekus, Peter Kok, Hans van Driel Krol en Frank v.d. Putten. Te zamen met een veldfout van Quick leverden de klappen drie runs op. Frank Breek en Michael Young zorgden een slagbeurt la ter na hun honkslagen voor 5-1 op het scorebord. Een prachtige homerun van Frank v.d. Putten met Ron Vader en Hans van Driel Krol aan boord bracht de eind stand op 8-1 voor de club van Wim Ooster- hof. Justin Wijnekus kwam aan slag tot 4 uit 5. Een uitstekende prestatie, die bijna door Peter Kok met 3 uit 5 werd geëven aard- (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. In de vierde en laatste rit van een Rijn- Bollenstreekcompetitie, die op een parcours nabij Alphen aan de Rijn werd verreden, wist de Noordwijker Leo v.d. Berg de race van de liefhebbers en veteranen te winnen. De Lissenaar Jan van Dijk werd zevende en algeheel winnaar. Leo van de Berg kwam op de tweede plaats in de eindstand. De dames van KZC lieten het lelijk liggen tegen de IJssel in Deventer. Na een doelpuntloos eerste kwart scoorde KZC tweemaal via Marty Hazelhoff en Cora de Vries 0-2. De IJssel scoorde weliswaar tegen maar via topscoorster Cora de Vries liepen de Kennemer dames uit naar 1-4. Toen was het de beurt aan De IJssel, dat mede dankzij 5 doelpunten van Marga Bisschop uiteindelijk de verdiende 7-4 overwinning greep. Het wielerfeest in het Groenendaalse Bos werd ingezet met een koers voor liefhebbers over 24 ronden (40,8 km). De Haarlemmers Dick Schouten, Hans van Leeuwen en Ron Bakker wisten daarin een beslissende voorsprong te nemen en konden het onderling uitvechten. Een pleit dat Schouten met hulp van Bakker in zijn voordeel wist te beslissen. De uitslag: 1. Dick Schouten, 2. Hans van Leeuwen, 3. R. Bakker, allen Haarlem; 4. N. Duiven voorden, Noordwijkerhout; 5. P. van ’t Schip, Amstelveen. De Haarlemmer Hen- ny van Leeuwen werd achtste. De belangstelling voor deze eerste Oranjeronde van Parkwijk was onder de renners nog niet zo groot, maar men heeft bij het organiserende Excelsior toch wel goede hoop dat deze ronde in de toekomst grootser opgezet kan worden. De uitslag: 1. R. Vroom, 2. W. Otte op a4 ronde; 3. H. v.d. Ham op 1 ronde; 4. R. de Bondt, 5 O. Venema. De Hillegomse Hanneke Lieverse was de enige deelnemende dame en ging als twaalfde over de eindstreep. Zij kreeg daarmee toch een eerste prijs in haar categorie. Bij de jeugdklassers zegevierden Erik Venema (Excelsior) en Detand (Viking). (Van onze honkbalmedewerker) VELSEN NOORD. Rooswijk heeft gisteren op eigen veld tegen het in de eerste klasse debuterende Volewijckers sportieve wraak genomen voor de in het eerste duel geleden 3-1 nederlaag. Dit maal bleef Rooswijk, onder voor honkbal opnieuw erbarmelijke weersomstandig heden, met minimaal verschil (2-1) aan de goede kant van de score. Een resultaat waardoor de ploeg van Loek de Jong de eerste dubbel van het seizoen met een vijftigprocentsscore afsloot: twee punten uit evenveel wedstrijden. EUGENE. Henry Rono, die vorig jaar de atletiekwereld verbaasde door de we reldrecords 300 m, 3000 meter steeple chase, 5000 m en 10.00 meter op zijn naam te brengen, komt langzaam weer in vorm. Bij wedstrijden in Eugene (Oregon) liep de Afrikaan de 3000 meter steeple chase in 8 minuten en 22.9 seconden. I (Van onze sportredactie) IJMUIDEN. De bokswedstrijden die dit jaar voor het eerst in de geschiedenis van de Velser sportweek op het program ma stonden, zijn een succes geworden. Gedurende de drie uur die het toernooi duurde was de tribune redelijk goed bezet. Achter Rono werd de Amerikaan Dan Clary tweede in 8.26.9. Een goede presta tie kwam in Eugene op naam van de Amerikaan Alberto Salazer, die de vijf kilometer won in 13 minuten en 26.9 se conden. Renaldo Nehemiah heeft bij wedstrij den in Philadelphia indruk gemaakt. Hij liep in de estafetteploeg van de universi- teit van Maryland op de 4 x 200 meter en 4 x 400 meter. Voor zijn deel in de estafette werden voor Nehemiah opzienbarende tij den zij het met vliegende start geno teerd. Op de 200 meter werd 19.4 seconden afgedrukt. De ploeg van Maryland kwam tot 1.23.55. Op de 400 meter „klokte” men als tussentijd voor Nehemiah 44.4 secon den. De totaaltijd van het estafetteteam van Maryland op de 4 x 400 meter was: 3- 07.12. F Massen-van der Brink die de VZV-dames de weg wees naar de overwinning via twee voltreffers. René Kwak bracht de dames zelfs op 3-1 via een door haar verdiende en ook benutte strafworp. In het derde kwart scoorde Nereus nog eenmaal maar verder kwamen de dames niet, mede door het sterke keepen van Margit Weimar. VZV ging aan de andere kant wel door en via Loes Duineveld (2x) en Lida Blok werd de eindstand op 6-2 bepaald in het voordeel van de Velsense dames. De heren-wedstrijd tussen KZC en het Haarlemse DWR was wel hard maar over het algemeen gezien vrij tam. Alleen in het eerste kwart waren de ploegen aan elkaar gewaagd. De stand was toen ook 2-2. Voor de KZC-doelpunten tekende Sjoerd Rijp- ma en Ron Arendshorst. KZC bewees hierna toch w«l He betere ploeg te zijn en Onder zeer slechte wedstrijden is het jeugdtoernooi ”G. de Reus”, dat jaarlijks door KIC wordt georganiseerd gehouden. SVW’27 wist uiteindelijk te zegevieren met 25 punten, waarna de ploeg de wissel- beker in verband met twee eerdere overwinningen mocht houden. Haarlem eindigde als tweede en De Kennemers werd derde. De heren van VZV hadden het geduren de drie kwarten erg makkelijk tegen ZVH. In het eerste kwart kwam de ploeg niet verder dan één doelpunt van Cees Vis- man. In het tweede kwart maakte ZVH eerst gelijk waarna VZV via doelpunten van Michiel Weimar, Henk Mors en Cees Visman uitliep naar 4-1. VZV ging door en leek opnieuw de dubbele cijfers te gaan halen. Via Leen Blok, Huub Kammerstein en Rob Köhnke was de stand bij het begin van het vierde kwart 8-1. Toen werd Tim van Honk echter voor de duur van de wedstrijd zonder vervanging naar de kant gestuurd en kon ZVH een kwart lang gebruik maken van een numerieke meerderheid. Het werd uiteindelijk 8-5 voor VZV. In de competitie is de ploeg opnieuw op de derde plaats geëindigd. De dames van VZV zetten het goede spel van de laatste weken tegen het twee de team van Nereus voort. Na een al snel opgelopen achterstand was het Monica Evenals DSC’74 bestaan alle deelne mende verenigingen nog maar enkele ja- ren. Verdediger van de wisselbeker is de organiserende Haarlemse vereniging zelf. Met het A, B en C-toernooi wordt zaterdagochtend om tien uur begonnen. De wedstrijden van de diverse finale-pou- les beginnen zondag rond tien uur. Op het slechte Eechtropveld kon een geroutineerde Alkmaar Eechtrop in de tang houden. Carlo van Meijenfeld speel de een opvallende rol bij de Alkmaar- ders. Rooswijk neemt sportieve wraak Er werden gevechten geleverd in zes gewichtsklassen. Zwaargewicht De Graaf uit Bunschoten versloeg in de finale Lan- gedijk uit IJmuiden door middel van een knock out in de derde ronde. Het half zwaar gewicht werd gewonnen door De Vries (Nieuwendijk) die Bos van Bunscho ten op punten versloeg. In dezelfde ge- wichtsklasse won Aytink (IJmuiden) van Friesen uit Drachten, die opgaf in de tweede ronde. De IJmuidenaar Snijders won in deze gewichtsklasse van Kajotta (Drachten) na diskwalificatie van de laat ste. Het zwaar welter gewicht was voor Ketelaar (Drachten) en Lustig (Zeemacht) die op punten wonnen van respectievelijk Charité (Hoogeband) en Geurts (IJmui den). Stein won in die gewichtsklasse van Hofland uit IJmuiden op punten. De overige uitslagen waren: Junior Vlieg gewicht: Reisinger (Hoogeband) wint op pun ten van Smater (Bisschop). Junior Welter: Woerdtman (Drachten) wint door opgave in de eerste ronde van Prins (Bunschoten). Sen mid den gewicht: De Graaf (Bunschoten) wint op punten van Van Lienen (Nieuwendijk). In de koers van de veteranen waren Jan van der Horst, de nationale kampioen van de oudgedienden; Cock van der Hulst, Wim van Dok en Henk Buis het meest actief. Zij maakten met hun demarrages het peloton stormrijp. Van der Horst, Van Dok en Buis wisten zich met Jan Dekker, Joop Cuvelier en Gerrit Krabbenbos van een aanvankelijk veertien man sterke kopgroep op het voorplan te handhaven en van hen bleek Jan van der Horst in het beslissende sprintje net iets rapper dan Wim van Dok. De uitslag: 1. J. v. d. Horst, Haarlem; 2. W. van Dok, Grootebroek; 3. H. Buis, Vijfhuizen; 4. J. Dekker, Boven karspel; 5. J. Cuvelier, Nieuw-Vennep; 6. G. Krabbenbos, Haarlem; 7. F. Cornelisse, Haarlem; 8. G. Fennis, Haarlem; 9. A. Caspers, Haarlem; 10. J. van Dijk, Lisse. het derde honk. Nogmaals twee Amster damse fouten stelden Berkhout en Van der Lem er toe in staat de thuisclub een, naar achteraf bleek, beslissende voor sprong te geven (2-0). Zelfs had Rooswijk nog een derde run kunnen scoren, als Frans Bakker niet op drie slag had uit gegaan, waardoor de „hit and run” met Arthur Elisa gedoemd was te mislukken. Verliezende werper Grommé scoorde nog wel tegen na de enige veldfout van Roos wijk, gevolgd door een tweehonkslag van Ruud van Kampen, maar verder liet Frank in den Bosch Volewijckers niet komen. De Rooswijk-pitcher hield zich knap staande, mede dankzij een attent spelend binnenveld en een kapitale vang in de zevende inning van rechtsvelder Ben Manshanden. ten, na goede passes van Frank Lokhorst. Maar na een tactische zet van de scheiden de Strawberries-coach Ale van der Veen sloeg Strawberries pas toe. Ed Donker kwam in het veld voor Jan Mulder en marcheerde direct drie man voorbij, om vervolgens de uitlopende keeper van Randwijck het nakijken te geven. Rand wijck wist geen raad met de geboden kansen en werd snel door een knap schot van Peter Smits vanaf de achterlijn op definitief verlies gezet. Frank Gutteling: „We hebben ons goed hersteld en aan de eerste klasse aangepast in deel twee van deze competitie. Volgend jaar dus weer eerste klasse en door een veranderde de gradatieregeling een minimale kans om er volgend jaar uit te vliegen, Twee jaar werd in een definitieve 6-2 zege omgebo gen. Westerhout 2 greep na de glanzende overwinning van vorige week nu mis in de voortzetting. De 2-1 voorsprong werd omgezet in een verlies: 6-2. Heerenduinen 2 en 3 kwamen beiden tot een moeizaam gelijkspel respectievelijk tegen Enkhuizen 3 en ASVU 2. Voor Mar quette zorgden Bert Hoff en Theo Mulder er na een spannende eerste set (7-6) door een 6-1 overwinning in de tweede set voor dat de winst in zicht kwam. Met hun partners Karin Bakkum en Marjan Dui neveld verstevigden Zij door winst in de gemengde dubbels de ongeslagen positie van Marquette. Het duo Mulder/Duine- veld had het zwaar te verduren tegen Ruiteman en Hendriks (7-6, 3-6, 6-3). De Westerhout-dames Jacqueline de Pee en Marjo Smit kwamen zondag nog tot winst in het enkelspel, zij het in drie sets. Gisteren kon Westerhout in de voort zetting geen grip krijgen op het sterkere Festina, dat alle dubbels in zijn voordeel besliste. Heerenduinen 2 en 3 draaiden niet optimaal. Met name het derde had problemen in de herensingles. Eechtrop behaalde een verdienstelijk resultaat tegen deze als tweede geklas seerde ploeg (1-1), maar ontkomt niette min niet aan het spelen van degradatie wedstrijden. De eerste helft van de competitie was voor Strawberries een en al kommer en kwel. Na de gedwongen afkoelingsperio de kwam Strawberries echter als herbo ren tevoorschijn. In het tweede deel van de competitie werd slechts één maal verlo ren. Toch bleef de spanning, want in theo rie kon Randwijck, dat onderaan stond, nog altijd gelijk komen. Randwijck deed er in het begin van de strijd alles aan om deze aspiratie waar te maken. Randwijck kreeg veel straf corners te nemen. Een maal moest Frank Gutteling redden, toen Randwijck leek te slagen. Maar de ploeg ging niet diep. Strawberries schakelde de Randwijckangels, die weinig steun kregen van hun breed spelende ploeggenoten, S volledig uit. Voor Strawberries konden Jan Mulder en Peter Smits gevaar stich- (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. In het Haarlemse stadsdeel Parkwijk organiseerde de Haarlemse Raceclub Excelsior gisteren voor de eerste keer in het kader van de Koninginnedag- viering een wielerronde en die werd bij de nieuwelingen gewonnen door Ronald Vroom. Hij reed met uitzondering van Wim Otte, die de schade tot driekwartronde wist te beperken, al zijn tegenstanders op een ronde achterstand. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM. In het kader van het eerste lustrum van DSC’74 organiseert de softbalafdeling voor de tweede keer in haar bestaan een groots opgezet softbal- toemooi. DSC, dat het vorig jaar zowel het eerste dames- als herenteam in het nog korte bestaan van de vereniging naar de hoogste klasse van het district zag promoveren, ontvangt het komende weekeinde op de velden in Schalkwijk 24 verenigingen uit geheel Nederland. KZC handhaaft vierde positie (Van onze tennismedemewerker) IJMOND. Marquette heeft de zondag afgebroken tenniscompetitiewedstrijd tegen TOEG 2 uitgespeeld. De 3-2 stand Hoofdklasse: HCAW—Amstel Tijgers 3-1, Neptunus— Nicols 2-4, Kinheim—Quick 8-1. Eerste klasse A: SpartaanRCH 5-6, Rooswijk—Volewijckers Distrikt Noord-West: Eerste klasse: De Meteoor—Geel Wit 7-6. liep via doelpunten van Joost Dekker, Hans van der Mast en Ron Arendshorst uit naar een 6-2 voorsprong. DWR wist hier alleen nog een doelpunt tegenover te stellen, gescoord bij een nummerieke meerderheid. Door deze overwinning handhaafde KZC zich op een knappe vier de plaats. Bij de amateurs werden de Bollenstre- kers Ton van Eyk, Bas Langeveld, Jan Gelijnse en Cok Koolloos respectievelijk derde, vijfde, zevende en elfde. In het eindklassement werd Langeveld vijfde, Koolloos zesde en Gelijnse zevende. Fred Boot kwam bij de junioren in de laatste rit op de vierde plaats en eindigde ook als vierde in de eindklassering. Els van Leeu wen kwam bij de nieuwelingen en dames op de tweede plaats in de slotrit en werd zesde in de eindstand. In de omloop van de Veluwe, een klas sieker voor junioren over 128 kilometer, reed de Zwanenburger Peter Pieters zich door zijn aanvallende manier van rijden in de kijker. Op dertig meter van de eindstreep scheen hij de race te gaan winnen, kreeg toen echter kramp en werd nog door Nico Verhoven uit Berkel-En- schot geklopt. Bij de nieuwelingen werd Mario Stuiver uit Zwanenburg vijfde en Haarlemmer Hans van Leeuwen ging bij de liefhebbers als zevende door de finish. Sjaak Pieters kwam in de ronde van Heer- jansdam als vijfde over de eindstreep bij de amateurs. In een rit voor de zomercompetitie van de HRC Excelsior in de Waarderpolder, wist Ben Roest in zijn eentje bij de ama teurs een volle ronde voorsprong te pakken. Voorts werd in de eerste klasse A de eerste inhaalwedstrijd gespeeld. Het Am sterdamse Spartaan werd in eigen huis verrassend verslagen door RCH: 5-6. Rooswijk O-O-2-O-O-O-O-O-x 2. Frank in den Bosch: 9-2-2-1. Volewijckers O-O-O-O-l-O-O-O-O Grommé: 7-3-2-3. Hecht veldwerk en agressief honklopen vormden de pijlers van de krappe, maar erg nuttige overwinning, die Rooswijk op een herfstachtig aandoende koninginne dag behaalde op het Amsterdamse Vole wijckers. Aanvallend dolven de beide slagploegen echter een duidelijke neder laag tegen de twee werpers, die geholpen door de straffe wind, nauwelijks honksla gen tegen kregen. In de eerste inning kwamen zowel Rooswijk als Volewijckers dicht bij een run. Volewijckers opende het duel met een tweehonkslag van Van Lu beck, terwijl Rooswijks Cor Berkhout in de gelijkmakende slagbeurt het derde honk bereikte. Vervolgens kwam ook Jan Oudejans na een rake klap en een gesto len honk nog op het tweede kussen, doch punten leverden deze akties niet op. In de derde slagbeurt van de thuisclub was het wel raak. Achtervanger Cor Berk hout tekende voor Rooswijks tweede en laatste honkslag op Grommé, waarna hij door een gestolen honk en een fout op een tik van Gé van der Lem door mocht naar In het tweede speldeel zette Aad Post Eechtrop na een solo die hem voorbij vijf Alkmaarders voerde op een voorsprong. Evenals in veel voorgaande partijen ont glipte Eechtrop toch nog vlak voor tijd de volle buit. Jons Hensel profiteerde van een moment van onoplettendheid en bracht Alkmaar naast Eechtrop, dat waarschijnlijk zondag al in een degrada tiewedstrijd moet aantreden. Terwijl Rooswijk-catcher Cor Berk hout nog in afwachting is van de aangooi van Gé van der Lem glijdt de Amsterdam se werper Grommé al „safe” over de thui- plaat. ‘W

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 21