a •S it Onderscheiding bij EHBO-afdeling „Cantara” brengt uniek zangspel Commissievergaderingen IJMONO DINSDAG 19 7 9 M E I 1 4 J ^9 9- JBL «“•-■ i I! ;el- er- en- srk iet ren toe utn- ran De groep vendelzwaaiers uit Valkenswaard die maandagmiddag optrad op het hoofdterrein 50 De festiviteiten „Rond de V/ijkertoren" zijn ook goed geslaagd. De kinderspelen trokken vee! belangstelling en op het veldje aan de Grote jur ur 30 60 50 70 50 75 zijn Pa- t en met ?lof- Litie- Dapper tegen de harde wind optornend hier een van de deelnemertjes aan de fietsoptocht die maandagochtend tien uur van start ging bij het speelterrein aan de L Couperusstraat in Heemskerk. Van de buitenactiviteiten bleken hier de wedstrijdspelen door de turnvereniging Tovado georganiseerd achter de Albertus-MA- VO een ijzersterk programmapunt. Het weer in aanmerking genomen was de deelname hier minder dan vorig jaar maar toch heet redelijk. Nieuw in het vrij traditionele programma was dit jaar het optreden van het drumband- en majorettenkorps „Marquette dat nog maar een half jaar bestaat en nu voor het eerst geünifor meerd op straat kwam. Piekfijn zagen de nog jonge kinderen er uit en menigeen stond stom verbaasd over wat er in een half jaar is bereikt. De band en de majoretten zijn al in staat een allercharmantste show te verzorgen, grappig, pittig, origineel en vertederend omdat de mees te kinderen nog zo klein zijn. De /eugdmarkt op de Markt in Beverwijk was dit jaar een gloednieuw onderdeel van het Konin- ginnedagprogramma. De lieve jeugd had hier een twintigtal kraampjes bevoorraad met spul len uit eigen bezit. Als doorgewinterde stand werkers prezen zij hun handel aan De publieke belangstelling had ook hier best wat groter kunnen zijn. De beste standwerkers mochten aan (iet slot van de marktdag prijzen in ont vangst nemen in de vorm van waardebonnen. Op de Markt trok verder ook een nostalgische beurs, een initiatief van het koor „Zanglust" veel belangstelling. Door de storm zijn maandag enkele programma-onderdelen ingekort dan wei afgelast. Wat wei doorging trok echter redelijk veel publiek. Tijdens de traditionele aubade bij het Stads kantoor was de storm op een hoogtepunt. !n plaats van gezamenlijk traden de korpsen nu maar afzonderlijk op. Het publiek bleef voor een groot deel thuis. Degenen die toch kwamen luisteren voelden zich geroepen om extra hard te klappen voor de korpsen. De schooljeugd trof het beter Voor hen waren twee feestelijke voorstellingen georganiseerd in „De Nieuwe Slof". Die werden druk bezocht. In de Breestraat en omgeving kon men luisteren naar een beiaardconcert van Dick Kuijs, maar weer om daarvoor de ramen open te zetten was het bepaald niet. Jammer voor de organisatoren, maar de betrok ken gemeentelijke dienst keurde het sportpark af voor het damesvoetbaltoernooi, terwijl er nu juist dit jaar zo’n sterke deelname was De aankomende regen had de velden onbespeel baar gemaakt. Het toernooi zou grote schade hebben veroorzaakt aan de grasmat. Hoewel het veld aan de Wijk aan Duinerweg ook drassig was ging het ruiterfestijn daar wel dóór, zij het met een beperkt programma. Van s mor gens tien uur tot 's middags half zes kon men hier: van de paardesport genieten. Na afloop mocht wethouder J. Camfferman aan de beken de sportverslaggever Dick van Rijn tweedui zend gulden overhandigen voor het gehandi capte kind. Dick van Rijn voorzag een groot dee! van het concours van commentaar Houtweg werd de damesvoetbalwedstrijd met 2-1 door de Torentrappers gewonnen van de Zeezotten Wethouder Hienkens reikte hier de prijzen uit. De Wijkerboertjes en de majorettes zorgden in het centrum voor enige feeststemming. s Avonds werd het koninginnefeest in Bever wijk Besloten met een grote oranje-feestavond in de sporthal. „Blij dat u er bentheette de revue van het gezelschap Koos van der Velde en dat is een kreet, die veie organisatoren deze dag zullen hebben geslaakt. Vermeld zij tenslotte nog, dat de zaalvoetbal- wedstrijden voor veldvoetbalclubs zijn gewon nen door „Beverwijk", dit team won de finale van DEM. Ge- -ieel istig be- )tor- hie- laat ken s in van aad. lede ran >rn- een lar rijk zele ho- Lo- 'ent 'eer (rij- BEVERWIJK De EHBO-afdeling Be- verwijk-Hoogovens gaat woensdagavond 2 mei in café „De Eindspurt” aan de Alkmaarseweg feestelijk de diploma’s uit reiken, die deze winter door de cursisten zijn behaald. Tevens zal door een lid van het hoofdbestuur één van de instructeurs worden gedecoreerd met de dr. C. B. Tilanus draagpenning, namelijk de heer J. de Waal. van ont- proe- r de ken erk rste lar- sta- lijn. hie- die de IJMOND. Het duo Pluvius-Aeolus, de met goddelijke gaven begenadigde heren, belast met de distributie van respectievelijk hemelwater en wind, hebben bij de festivitei ten ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Juliana in de IJmond op tal van manieren van hun aanwezigheid blijk gegeven. Het jaarlijkse oranjefeest werd ingewijd door een stevige dosis nachtelijke regen. Daarmee werden tal van door ijveri ge organisatoren tot speelterrein verheven plekjes modderig en vrijwel onbruikbaar. Voor zover er van dat laatste geen sprake was werd de immer aanwezige toeschouwersschare van vaders en moeders de gelegenheid ontnomen zich in het gras te vlijen om de speelse verrichtingen van hun kroost gade te slaan. Het vochtige ongemak werd vrijwel de gehele dag begeleid door een even koude als stevige noordwesterbries. Op al die plekjes waar het met een klein beetje zon en geen wind goed toeven zou zijn geweest bleef het rillerig en onaangenaam. Zeker zouden veel ouders op deze vrije dag een plekje achter de kachel hebben verkozen boven al die speelterreinen, ware het niet dat de jeugd pa en ma er toe had weten te bewegen te komen kijken naar de spelletjes en wedstrijden waaraan zeker niet met minder elan dan ooit tevoren werd deelge nomen. Een van de eerste programma-onderdelen waarvan moest worden afgezien was het parachutespringen op het terrein van Stormvogels in IJmuiden. Weinig fantasie was er voor nodig om te kunnen vaststellen dat de onverschrokken springers een te makkelijke prooi zouden zijn geworden van de harde wind. Dat laatste gold in zekere zin ook voor het paalzitten in Santpoort-Zuid. Op zichzelf al een prestatie om uren achte reen op een smal zitplankje op een enkele meters hoge paal te bivakkeren; met een konstante stevige bries in de rug eerder Koninginnedag in de IJmond of, feestvieren op de vlagen van een harde koude wind De deelnemertjes trotseerden de storm ge huld in windjacks en trainingspakken. In Heemskerk speelde het programma zich verder in hoofdzaak af rond de buurthuizen en die zaten natuurlijk goed met de binnenaktiviteiten, zoals de kindervoorstellingen. een straf dan een sportief hoogstandje. Maar ook de vendelzwaaiers op Schoonenberg in Velsen kregen niet de gelegenheid hun golvende banieren te ont plooien op de manier zoals ze dat gewend zijn. Het schaarse publiek dat naar deze toch echt wel onderhoudende bezig heid kwam kijken zat in kleine groepjes weggedoken. Dat beeld was vrijwel overal hetzelfde. Een uitzondering was er deze keer voor de evenementen cüe niet buiten maar binnen plaats vonden. De talentenjacht .voor drummers in de Stadsschouwburg werd een even lawaaierige als gezellige gebeurtenis, mede dankzij het showwerk dat Al en Valery Preston hier ten beste gaven. Wel niet in het kader van de oranjefeesten maar ter gelegenheid van de Velsense sportweek werd in de sporthal in Zeewijk door een volgestouwde tribune genoten van een paar stevige robbertjes boksen. Waarschijnlijk de enige plaats in de IJmond waar het warmpjes toeging. De muzikale rondgangen van tal van korpsen en soortgelij ke gezelschappen vermochten niet het feestelijke karakter op te krikken. De blauwe neuzen van de trommelaars en blazers alsmede de gelijkkleurige toch altijd wel publiektrek- kende majorettes riepen eerder kreten van medeleven dan van enthousiasme op. Toch mogen al die programmamakers en organisatoren best tevreden en trots zijn op de programma’s die, zij het misschien niet altijd helemaal zoals men zich dat had ge wenst, werden afgewerkt. De jeugd amuseerde zich uitste kend. Op de kermis in het hart van IJmuiden werden zelfs goede zaken gedaan. En overal stonden de vlaggen, altijd goed voor het feestelijke tintje, snaarstrak gespannen. Het rood, wit en blauw kwam in de aanhoudende bries wel erg goed tot zijn recht. Misschien was dat dan het zilveren randje aan de wat sombere wolkenpartij waaronder Koninginnedag 1979 in de IJmond werd gevierd. •fr Klaar voor een gerichte worp maandagmiddag bij het katknuppelen in Wijk aan Zee. Zonder levende kat maar met een balkje in de ton een minder wreedaardig volksvermaak dan de naam zou doen vermoeden. Hiervoor waren 132 deelnemers die elk een riks inleggeld betaalden. Het muziekkorps „Arion" streek een deel hiervan op ten behoeve van het uniformfonds. Wijk aan Zee kreeg maandag de noordwesterstorm uit de eerste hand maar toch werd het hele feestprogramma afgewerkt. En dat begon al vroeg met een rondgang van de schooljeugd met het muziekkorps „Arion" voorop. In „De Moriaan" werd een sportprogramma afgewerkt voor de hoogste klassen van de plaatselijke scholen. Voor de kleintjes was er feest met film in „Kennemerduin". Op de Dorpsweide, waar ook het katknuppelen werd gehouden, trok s middags ook het touwtrekken veel belangstelling Koninginnedag in Velsen-Noord. Ook al een winderige aangelegenheid waar leden van het plaatselijke Tamboer- en Trompetterkorps zich ovehgens geen zier van aantrokken. Bij het Vormingscentrum aan de Wijkermeerweg be gon om half tien een muzikale rondgang met een taptoe op de Breesaperhof als feestelijke onderbreking. Na een show bij het buurthuis „De Werf" Hepen zij meteen maar even door naar het ziekenhuis aan de Mozartstraat voor een show en daarna traden zij nog op bij „De Zandkraai". Als ingelast programma-onderdeel volgde er nog een aubade bij het raadhuis om het ge meentebestuur te bedanken voor de sinds de oprichting ondervonden medewerking. Paalklimmen was in Santpoort-Noord een van de spectaculaire onderdelen van de zeskamp die 's middays werd gehouden op het weiland van A. Hop aan de Hoofdstraat. Het touwtrekken voor volwassenen dat om vijf uur op hetzelfde terrein begon was daarna een grote publiekstrekker op de koninklijke verjaardag. Met het gure weer was de bevolking maar moeilijk de straat op te krijgen. Voor een groot aantal jeugdattracties in het plaatselijke oranjeprogramma bestond weinig publieke belangstelling. Het hijsen van de vlag om half elf 's ochtends op de kruising Terrasweg- Burgemeester Enschedéstraat door scouts van de plaatselijke Radboudgroep luidde het feest voor Santpoort-Noord in. Na een speech van burgemeester Molendijk, moeilijk verstaanbaar door een defecte geluidsinstallatie, trok een bonte stoet van gekostumeerde kinderen naar de Hoofdstraat waar aan deelnemende schoolgroepen en ook gekostumeerden buiten schoolverband prijzen werden uitgereikt. De groep vendelzwaaiers uit Valkenswaard die maandagmiddag optrad op het hoofdterrein van Schoonenberg in Velsen heeft het moeten afleggen tegen het winderige geweld. Na een muzikale introductie door de IJmuider Harmonie marcheerde het in historische kostuums gestoken gezel schap het terrein op. Daar werden direkt al een paar hoedenprooi van de wind. Onverschrokken werden „voor volk, koningin en vaderland" de vendels geheven en op tromgeroffel en de tonen van een bazuin de kleurige dundoeken rondgedraaid. Het werd een gevecht van de vendelzwaaiers tegen de wind. De wind won. Het bleek niet mogelijk om de gracieuse figuren te voltooien. Een groepje Brabantse volksdansers zorgde voor een ander folkloristisch tintje dat door het schaarse publiek zeker niet minder werd gewaardeerd Maar de wind bleef spelbreker! IJMUIDEN. „Ik ben er ook nog” is de titel van een zangspel, dat de zang- en spelgroep „Cantara” uit Heerhugowaard zondagochtend 6 mei in de Goede Herder kerk aan de Velserduinweg te Umuiden gaat uitvoeren. Het zangspel begint om tien uur. - Het is een uniek stuk, dat „Cantara” brengt. Het is een spel dat met name gericht is op de individuele mens en dat hem in de eerste plaats terugvoert naar zichzelf. BEVERWIJKHEEMSKERK De Heemskerkse verkeerscommissie verga dert op woensdag 2 mei van 19.30 uur af in het openbaar in het gebouw van gemeen tewerken. In Beverwijk komt die dag om twee uur de commissie voor sociale zaken en volks gezondheid bijeen in het Stadskantoor. Onder meer komt de concept-raadsvoor- dracht inzake het woonwagenspreidings- plan in behandeling. .IJ... ir

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5