Anti-Navofietstocht politienieuws] Kom op vo orEur burgerlijke stand ETD en deel provinciale griffie gaan verhuizen De Amro Bank is er voor alle spaarders. in Noordwijkerhout Schitterend Quartz horloge voor nieuwe Amro spaarders I Hoe komt u aan dit horloge? NAAR AGO-KANTOOR van deze fraaie polshorloges kopen voor slechts f 25,-. Bovendien ontvangen ze ook nog f 7,50 spaarpremie (deze premie is één maand niet opvraagbaar). Dit unieke aanbod geldt t/m 31 mei. Dus wees er snel bij, want voor de horloges geldt: zolang de voor- Doe mee aan de Europese verkiezingen op donderdag 7 juni./J* Jaarvergadering Gemeenschapsraad Afsluiting van Hoogdorperweg raad strekt. Met dit digitaal Quartz horloge heeft u een bijdetijds vormgegeven kleinood om de pols. Het geeft exact uur, minuut, seconde en datum aan. U kunt trouwens kiezen tussen een robuust heren- of een elegant dameshorloge. Nieuwe spaarders die in de actie- periode een spaarrekening openen (minimale inleg f 15,-) kunnen één Betere afspraken nodig. Het Europees Parlement. Samen eerlijker delen. „Weer werk” als onderwerp bij WAO-groep 7 19 7 9 M E I DINSDAG 1 V Er zijn ook contacten gelegd voor regelingen met niet EEG-landen in Europa. Maar vóór alles moeten de 9 landen van de EG het eens worden over een beleid. De erkenning van dat doel is aanwezig bij de meeste partners, maar er moet nog heel wat gebeuren. Let op: Het nieuwe systeem van dagelijkse i renteberekening betekent rentevoordeel voor u. Om op langere termijn visvoorziening te kunnen garanderen, moeten de vloten worden afgestemd op de hoeveelheid vis die men vangen mag. Er moeten z.g. quota worden vastgesteld. De verliezen moeten eerlijk worden verdeeld. En op alle maatregelen die we samen nemen is een goede controle nodig. Europa moet op dit terrein nieuwe besluiten gaan nemen. En daar bij dient het Europees Parlement een belangrijke rol te spelen. Het moet onderzoeken, stimuleren en controleren. Het zou ook moeten meebeslis sen maar daarvoor heeft het Europees Parlement nu nog te weinig zeggenschap. Het wordt tijd dat wij, de 260 miljoen burgers van Europa, die invloed helpen vergroten. Daarom zijn de Europese verkiezin gen zo belangrijk. Eindelijk gaan we zelf onze vertegen woordigers kiezen in het Europees Parlement. Een gekozen parlement is een sterker parlement. U weet dus: straks meedoen aan de Europese verkiezingen. I^l et de visserij methoden van At JL vandaag worden steeds grotere hoeveelheden vis tegelijk uit zee ge haald. Een gevolg is natuurlijk, dat er hoe langer hoe minder vis te vangen overblijft. Begrijpelijk, dat veel visserij- landen stappen hebben genomen om hun ”eigen” gebied te beschermen en zo mogelijk uit te breiden. Het ingrijpen van de landen afzonderlijk leidt tot onrechtvaardige verdeling, ruzies en botsingen. Wij hebben, in Europees verband, de mogelijkheid voor een goed gezamenlijk visserijbeleid. Dat beleid valt weliswaar al onder de bevoegdheid van de Europese Gemeenschap, maar daarvan is tot dusverre nog weinig terechtgekomen. Want we hebben te maken met grote nationale belangen, historisch gegroeide ’’rechten” en niet te vergeten: met zeer vele vissersgezinnen. HEEMSKERK (ADVERTENTIE) I De rechten van de vissers I I Publikatie van het Nationaal Comité Recht streekse Verkiezingen Europees Parlement, Alexanderstraat 2,2514 JL ’s-Gravenhage. Tel. 070-63 59 52. SARI JGA Onder invloed. In de nacht van maandag op dinsdag om kwart voor vier is op de Spoorsingel in Beverwijk een 23- jarige Heemskerkse automobiliste aange houden. De Beverwijkse politie nam de blaas- en de bloedproef af. (Van onze streekredactie) Over de straat. Een 21-jarige militair reed maandagavond om half zeven met zeer hoge snelheid op zijn motor over dd Laan der Nederlanden in de richting van de Spoorsingel. Hij slipte, kwam ten val en schoot zelf zeker honderd meter over het wegdek. De motor is zwaar bescha digd, maar zelf kwam hij er redelijk goed van af. Op heterdaad. Drie jongens van der tien en veertien jaar uit Beverwijk zijn betrapt bij vernielingen aan de in Wester- tuinen in aanbouw zijnde huizen. De ou ders zullen de schade regelen met de de Heemskerkse politie om negen uur naar de spoorlijn, ongeveer tweehonderd meter vanaf de Communicatieweg, rich ting Uitgeest. Daar stonden twee treinen stil omdat zich een koppel schapen op de spoorlijn bevond. De politiemannen joe gen de schapen een weiland in. ALS /K KV OP M'KJ melive QUaktz. kmk. imeet ik E^Ao-r Hoeveel MINUTEN) MWNETEN TE LAAT IS. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De jaarvergadering van de Gemeenschapsraad Heemskerk wordt op maandag 14 mei van kwart over acht af gehouden in „De Jansheeren”. Tijdens die vergadering krijgen verte genwoordigers van de stichting „Blijf van m’n lijf” (IJmond) en de buurtgroep Si mon van Haarlemstraat gelegenheid iets over hun werk te vertellen en vragen te beantwoorden. aan aar 1 de nte ijn tiet ent les nd sge HEEMSKERK. In verband met her stelwerkzaamheden aan het wegdek van het gedeelte Hoogdorperweg, tussen de Van Riemsdijklaan en de Duitslandlaan, zal dit weggedeelte op donderdag 3 mei voor alle verkeer worden afgesloten. Het verkeer wordt omgeleid via Duits landlaan, Luxemburglaan en Laan der Nederlanden. iren der Van mes C- mes ron- DUW lak- •on- een - roestvrijstalen kast - elektronisch uurwerk - roestvrijstalen band - garantie: '/s jaar De ETD woont nu nog in bij de Provin ciale Planologische Dienst in gebouw Noord-Holland aan de J. J. Hamelink- straat. De Economisch Technologische Dienst is de laatste jaren sterk gegroeid. Vijf jaar geleden bestond de ETD nog maar uit vijftien man. In 1980 zal deze dienst echter met 42 man werken. De groei van de ETD wordt voornamelijk (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De Provincie Noord- Holland gaat kantoorruimte huren in het nieuwe AGO-kantoorcomplex aan de Dreef te Haarlem. De Economisch Tech nologische Dienst verhuist in oktober naar een nieuw kantoor in het AGO- gebouw op de hoek Dreef-Hazepaters- laan. Een deel van de provinciale griffie zal zijn Intrek nemen in nieuwe kantoor ruimte op de hoek Dreef-Meester Lotte- laan. bouwonderneming en die rekening kan flink oplopen. In een perceel aan de Jan van Kuikweg werd een inbreker gestoord, toen de bewoners wakker werden. Hij ontsnapte wel, maar er wordt niets vermist. Schapen. Op koninginnedag moest veroorzaakt door een groei van de afde ling Bedrijfscontacten en het project Be drijfsvoorlichting. Bij de PPD werken 150 man. Welke afdelingen van de provinciale Griffie naar het nieuwe kantoor aan de overkant van de Dreef verhuizen is nog niet helemaal duidelijk. Vermoedelijk zijn het de bureau’s Paspoorten en Rijbewij zen en de afdelingen Welzijnszaken, Wa terstaatszaken en Personeelszaken. De verhuizing van een deel van de griffie is in elk geval nodig, omdat het personeel de laatste jaren zo’n sterke uitbreiding heeft ondergaan, dat verschillende afdelingen en bureau’s in allerlei villa’s en kantoren rondom het provinciehuis moesten wor den ondergebracht. Dat kwam het overleg en de coördinatie niet ten goede. De nieu we Griffie-dependance krijgt naast de kantoorkamers een vergaderzaal en een kantine. GEBOREN: gerardus J. W. Verhoef, Bianca F. M. de Goede, Tamara N. Meijer, Fredericus P. Kuil, Jacobus A. van Tunen, Nicolaas 1 Emmer, Johannes, H. Werdekker, Ertan Altun. Ehret L. Schaller, Irfan Gunduz, Stefanie A. Rijs, Coenraad A. Niesten, Michael Moes, Marije Chr. Bakker, Mar leen R. Knight. ONDERTROUWD: Jan P. Bouwmeester en Wilhelmina ten Hoonte; Petrus T. M. Admiraal en Eleona- ra Jolly. GEHUWD: Adrianus Cornells Otten en Divera An na Maria de Graaff. OVERLEDEN: Anna Schipper-Kwantes, 87 jaar; Adri anus Beentjes, 93 jaar; Jansje Hoekstra- de Vries, 85 jaar. NOORDWIJKER HOUT. Tijdens de voorjaarsconferentie van de Navo die 30 en 31 mei in Noordwijkerhout plaatsvindt, worden er door het actiecomité „dertig jaar Navo, dertig jaar teveel” demonstra tieve fietstochten gehou den naar een anti-Navo- demonstratie in het dorp. Dat gebeurt woensdag 30 mei. Het in itiatief voor oprichting van het actiecomité ligt bij de Haarlemse afde ling van de Vereniging Dienstweigeraars. Tij dens een vergadering werden deze week de eerste plannen voor de Noordwijkerhout is nog niets bekend, vertelt Jan Adema van het actieco mité. „We moeten alles binnen een maand pro beren rond te krijgen We hopen er in elk geval een paar artiesten bij te halen.” Woensdag gaat men weer om de tafel zitten om de plannen uit te werken. Inmiddels heeft burge meester Bosma van Noordwijkerhout don derdag tijdens de raads vergadering gezegd, de organisatoren van de manifestatie niets in de weg te willen leggen. Hij noemde het een demo cratisch recht van het co mité, tegen de Navo te demonstreren. fietstochten en de mani festatie in Noordwijker hout gesmeed. Het comité had alle po litieke partijen in Haar lem en in de Bollen streek aangeschreven, maar deze week was al leen de PSP met vrijwel alle afdelingen present, evenals afgevaardigden van het Interkerkelijk Vredesberaad, het ANJV, de groep Onkruit en de Vereniging Dienst weigeraars. Het actieco mité gaat de politieke partijen die nog niet zijn komen opdagen op nieuw uitnodigen om aan de acties deel te nemen. Over het programma van de manifestatie in BEVERWIJK. In het kader van het WAO-projekt van de Kring Kennemer- land zal de heer Hoogland donderdag 3 mei in het gebouw van het Bedrijfsaposto- laat aan de Zeestraat een toelichting ge ven op het onderwerp „Weer werk”. De heer Hoogland schreef voor de FNC een nota onder dezelfde titel. Wat kan het Europees Parlement daaraan doen?

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7