Mona met het fraaie toetje in de vishal politienieuws |lkwispel- F door t in juni een zonnige bungalowvakantie voor een spotprijs! Haal ’t Renaultboek’79 bij Stokman,Willemsen,Vëlserbeek, Kinko, van Loon of Richters. asggs- 95 If r W lil PW® I 'I -3 l Jaarvergadering SCHIPPER SLUIT VIS DIEF OP I Han en Wina Born vertellen over zigeuners Ontmoetingsdienst in Petruskerk opvolging Peters voor raadsleden herhaald ir „De Nieuwe Slof” !P - 1 DONDERDAG 3 M E I 19 7 9 10 vt r Renault 20 20.995,-20TS 24.995,- inkl. B.T.W. at tl :c. Afleveringskosten ƒ313,-. M Wijzigingen voorbehouden. ’n Kleurrijk boek met 180 grote pagi na’s nuttige informatie en heel veel illustraties. Over autorijden in ’t algemeen. Over veiligheid, komfort en zuinig rijden. Met feiten over Renault service en garantie. Soepele en krachtige 2-liter motor met bovenliggende nokkenas. 69,2 kW 107 pk ISO Top 170 km/u. Verbruik 9,6 liter per 100 km bij 120 km/u konstant. Voorwielaandrijving. Stuurbekrachtiging, elektrisch bediende ramen, kwartsklok, elektromagnetische portiervergrendeling, en vele andere extra's standaard. Vijf deuren. Wegklapbare achter bank voor groot bagagevolume. 08.00 en - d. En uitvoerige gegevens van alle Renault modellen. En nog veel Tl méér. Haal dit gezellige lees- en kijkboek zo snel als u kunt bij ons op. In ieder geval vóór u een nieu-^kJ/ we auto koopt. Wz Oun9a'oMyno?Dortnu'S- pa^enmoeen pP. centr^oersoon f 25- Pp in juni ja, toevallig ook nog eens de maand met de meeste zon en minste regen. Voor de snelle ^beslissers onder u (ADVERTENTIE) Ss;S F i 'i 112 C 27 E t V I Mona is bij de kennismaking ook al niet meteen een toonbeeld van toeschie telijkheid. Probeert zich te verschuilen achter Greet de asielverzorgster. Als KWISPELdoor de lijn overneemt wor den de grote bruine kijkers wat wan trouwend. Met de staart (met pluim) tussen de benen gaat het op pad. KWISPELdoor ziet geen andere moge- De maand mei is eigenlijk een begrip dat samenhangt met tal van prettige zaken. „Mei” klinkt zo’n beetje van: „zie zo de winter zit er op. Dat was dan dat. Nu gaan we ons eerst eens een paar maandjes bezig houden met zomerse ge neugten!”. Die zomerse geneugten zijn, althans wat het weer betreft, heel erg ver te zoeken als KWISPELdoor met Mona aanstalten maakt voor een wandeling. Koude wind, een. beetje dreigende be wolkte hemel. Brrr! liezen. Ze toont zich dan vol aandacht voor andere hondebeesten of voor aan trekkelijke graspollen of struikgewas. Als de fotograaf zijn werk moet doen steekt het wantrouwen weer even de kop op maar het is van korte duur. Ook een plotseling doorgebroken mei-zonnetje doet wonderen. Mona luistert plotseling naar KWISPELdoor. Kijkt hem een bee tje Koot-en-Bie-achtig aan en voldoet dan aan het verzoek om te gaan zitten op „af” en zich uit te strekken op „lig”. Een gehoorzaam huisdier dus! Dat KWISPELdoor schrijft over honden die in het Kerbertasiei aan de Heeren- duinweg 8 in IJmuiden op een nieuwe eigenaar zitten te wachten. Behalve op woensdag en zon- en feestdagen is het asiel dagelijks geopend van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur. ’s Zaterdags van 9 tot 1 uur. kan lang niet altijd worden gezegd van de asieldesperado’s. Voor de belangstel lende nieuwe eigenaar is dat dan toch maar vast mooi meegenomen. Maar mooi-zijn alleen is natuurlijk een zeer betrekkelijke „verdienste". De Ter- vuerenaar staat te boek als een moedig dier. Als een bewaker van huis en hof. Een sterke hond die zich door minder prettige weersomstandigheden niet van de wijs laat brengen. Een hond met een - wat je zou kunnen noemen - ingebouwde paraplu. Terug bij het asiel is het best aardig te ervaren dat het Mona spijt dat het onver wachte uitstapje er op zit. Ze stelt nog pogingen in het werk om KWISPELdoor te bewegen een extra blokje om te gaan. Maar niets is vervelender dan een onge hoorzame hond. En honden worden on gehoorzaam door toegeven aan bedela rij en door verwennerij. Dus Mona terug in haar asielhok. Hopenlijk niet voor lang. Een hond die het meer dan waard is deel uit te maken van een goed gezin. IJMUIDEN. De schipper van een vis sersboot uit Yerseke, afgemeerd aan de Trawlerkade, ontdekte woensdagavond dat hij ongewenst bezoek aan boord had Een onderzoek bracht aan het licht dat een 29-jarige inwoner van IJmuiden po gingen in het werk stelde zich een partijtje vis toe te eigenen. De schipper sloot de visdief op en belde de politie die zich over de man ontfermde. 4 j W (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de woensdagmarkt werd aangevoerd: 6 kg. tong; 49 kisten tarbot en griet; 228 kisten kabeljauw; 8 kisten wijting; 1 kist schol; 5 kisten schar; 4 kisten diversen. Prijzen in guldens, per 1 kg: grote tong 11,00; tarbot 14,56-13,19. Per 40 kg: tarbot 535-258; griet 310-180; kabeljauw één 88- 84; kabeljauw twee 98-86, kabeljauw drie 164-100; kabeljauw vier 130-100; kabel jauw vijf 128-118; wijting drie 70-56; ma kreel twee 81; leng 132; schar 100; poont jes 69; bot 24; schol een en twee 92. De besommingen waren: UK 18 en UK 20 1900; UK 135 en uk 145 1300; verder een Deens vaartuig L 408 36.000. Meerdere pastores en predikanten gaan voor in deze speciale dienst. Pastoor A. J. Glazemaker van de oud-katholieke Engel- munduskerk en de heer J. P. Dondorp van de Petrakerk nemen achtereenvolgens de leiding van de liturgie en de prediking voor hun rekening. Kinderen van de zondagsscholen in IJ- muiden-West voeren een bijbelspel op waarvoor de wederwaardigheden van de bijbelfiguur Noë als thema zijn genomen. In bespreking komen onder meer de begroting 1980, het gebruikersoverzicht over 1978 en een plan tot uitbreiding van het gebouwencomplex. Naam: Mona Leeftijd: l‘/i jaar Ras: Tervuerense herder Soort: vrouwtje Prijs: 60 Inlichtingen: 02550-15744 B <5 BEVERWIJK. De eerstvolgende ver gadering van de algemene raad van de Stichting „De Nieuwe Slof” op dinsdag 8 mei. I VELSEN. Vertegenwoordigers van de ambtenarenbonden ABVA en KABO hebben woensdag tegenover een aantal raadsleden hun standpunt nog eens uit eengezet over de opvolgingskwestie van de gemeente-architect H. A. Peters. Tij dens een demonstratieve vergadering ge houden op „Velserbeek" werd opnieuw gewezen op de noodzaak voor de eind 1977 vertrokken architect een opvolger te benoemen bij de afdeling bouwkunde van de Dienst Openbare Werken. De aanvankelijke weigering van B. en W. tot benoeming van een nieuwe gemeen te-architect over te gaan wordt onjuist genoemd. Motieven voor dat standpunt: Zeker voor ontwerpen ten behoeve van nieuwbouw dan wel uitbreidingen, is in schakeling van een architect bij de wet vereist. De bonden achten voor een nieu we man op de post van Peters zeker een dagtaak aanwezig. Voor ontwerpopdrach ten maar ook voor uitwerking daarvan en eventueel meer gedetailleerde werkzaam heden als construeren, calculatiewerk en administratief werk. Als „kapitein op het schip” zou de architect bij inkrimping van deze tak van dienst als allerlaatste de deur gewezen mogen worden, aldus de ABVA- en KABO-vertegenwoordigers woensdag middag op Velserbeek. De ambtenaren bonden vrezen nadelige gevolgen voor de werkgelegenheid bij de gehele Dienst Openbare Werken als met uitbesteding van specifieke architectentaken wordt voortgegaan aan zelfstandige bureaus dan wel freelancearchitecten. Een bijeenkomst als die van woensdag werd noodzakelijk geacht bij ontbreken van direct contact over de opvolgings kwestie naar de raadsleden toe. Het stand punt van de bonden is eerder al via het georganiseerd overleg ter kennis gebracht van het Velsense college. Renault 20TS. De tweeliter met inhoud IJMUIDEN. In de rooms-katholieke Petruskerk aan de Venusstraat in IJmui- den-West wordt zondagavond zeven uur een interkerkelijke ontmoetingsdienst gehouden. Aan de voorbereiding werkten vertegenwoordigers mee van de rooms katholieke en oud-katholieke gemeen schappen en ook de gereformeerden, her vormden, doopsgezinden en het Leger des Heils in IJmuiden-West. Met het vorderen van de wandeling verdwijnt de' aanvankelijke achterdocht als sneeuw voor de zon. Zelfs de fraaie staart komt tussen de benen vandaan. Dan blijkt ineens hoe verbazend mooi de Tervuerense herder in het algemeen, en deze dame in het bijzonder, kan zijn. VELSEN. Han en Wina Bom gaan donderdagmiddag 10 mei de huisvrouwen van Velsen en IJmuiden alles vertellen over hun avonturen met zigeuners. Ze doen dit voor de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen in de Petrazaal aan de Spaarnestraat nummer 8 te IJmuiden. De aanvang is om twee uur. Maandag 14 mei gaat dezelfde vereniging wandelen in de Amsterdamse Waterleidingduinen en donderdag 14 mei volgt de laatste excur sie voor de grote vakantie. De tocht voert naar De Betuwe. lijkheid voor het verkrijgen van een beetje vertrouwelijke sfeer dan maar weer terug te grijpen op het oude altijd nog beproefde recept van... praten. Hij kwekt honderd-uit tegen de fraai be haarde herderin van Belgische origine. Dat heeft eerder resultaat dan KWIS PELdoor aanvankelijk vermoedde. De wandeling begint met wat verken nen van „elkaar”. Mona lijkt aan te voelen dat ze zich best kan permitteren haar begeleider af en toe - en met steeds grotere tussenpozen - uit het oog te ver- Stokman Haarlem, Karei Doormanlaan 3-7,2024 HK Haarlem, Tel. 023-259181/254460/Stokman Haarlem, Filiaal Amerikaweg 4,2035 RA Haarlem, Tel. 023-340850/JJ. Willemsen en Zn., Floraplein 25b, 2012 HM Haarlem-Zuid, Tel. 023-324920 - Afd. Verkoop: Mr. Lottelaan 8a, 2012 JH Haarlem-Zuid, Tel. 023-324920/322427/Velserbeek, Groeneweg 69,1971 NS IJmuiden, Tel. 02550-10271/15106/ Rinko, Oranjestraat 2-12,2042 GS Zandvoort, Tel. 02507- 2323/2424/van Loon’s Autobedrijf, Korte Kleverlaan 30-44,2061 EE Bloemendaal, Tel. 023-259311/ Richters, Meerlaan 91,2181BL Hillegom, Tel. 02520-17097. Inbraak Bij de Beverwijkse politie is woensdagmiddag aangifte gedaan van een inbraak in een pand aan de Zeestraat. De bewoners verblijven in Spanje. Voor zover kon worden vastgesteld worden ge luidsapparatuur, een kleuren-tv en twee antieke jachtgeweren vermist. Arbeidsongeval Op een pand in aan bouw aan de Gladiolen viel woensdagmid dag om kwart over twee een 50-jarige Beverwijkse stucadoor van een trap, met zijn rug op een speciebak. De brandweer moest er met de hoogwerker aan te pas komen om de man naar beneden te halen. Hij is per ambulance naar het Rode Kruis Ziekenhuis vervoerd, maar de verwondin gen vielen mee. Hij kon na behandeling naar huis. Om 17.05 rukte de Beverwijkse brandweer opnieuw uit wegens een brandmelding in het Rode Kruis Zieken huis, maar daar bleek een storing in het meldingssysteem te zitten. Auto in brand. in een garagebox aan de Warande wilde de zoon des huizes de auto starten om zich naar een examen te begeven. De auto vloog in brand. Hij sloot de deuren, alarmeerde zijn vader om de brandweer te waarschuwen en spoedde zich naar het NS-station om toch aan het examen te kunnen deelnemen. De brand weer kon niet voorkomen dat er grote' schade in het motorcompartiment van de auto ontstond. Aanrijding Vanmorgen om kwart over zes botste een 34-jarige Beverwijkse motorrijder die over de Hoogdorperweg in Heemskerk reed op het kruispunt bij dé Gerrit van Assendelftstraat op een bestel-, auto, bestuurd door een 30-jarige inwoner van Beverwijk die de voorrangsweg op reed. De verkeerslichten waren op dat moment nog niet in werking. De motorrij der, een 34-jarige man uit Noord-Schar- woude is met vermoedelijk een heup- breuk naar het ziekenhuis gebracht. Zijn motor werd totaal vernield. Valsheid in geschrifte De Heems kerkse politie heeft woensdag tegen een 20-jarige inwoner van Beverwijk proces verbaal opgemaakt wegens valsheid in geschrifte. Hij had in juli 1978 wel een uitkering van de sociale dienst ontvangen, maar zijn neveninkomsten niet opge geven. Wraak Van een inwoner van Castri- cum die een zaak heeft in Heemskerk, zijn de vier banden van zijn auto kapot gesne den. De politie onderzoekt het resultaat van een ruzie.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 11