Dia op Keukenhof Voormoeder: platina bikini Film Foto Fotoroute Midden-Limburg Draadloze projector- besturing thee op bed of De Amro Bank is er vooralle spaarders. I Exposities Schitterend Quartz horloge voor nieuwe Ainro spaarders r" r* modejournaal Hoe komt u aan dit horloge? ;n :t 3 b Met dit digitaal Quartz horloge heeft u een bijdetijds vormgegeven kleinood om de pols. Het geeft exact uur, minuut, seconde en datum aan. U kunt trouwens kiezen tussen een robuust heren- of een elegant dameshorloge. Nieuwe spaarders die in de ache period e een spaarrekening openen minimale inleg f 15,-) kunnen één van deze fraaie polshorloges kopen I voor slechts f 25,-. Bovendien ontvangen ze ook nog f 7,50 spaarpremie (deze premie is één maand niet opvraagbaar). Dit unieke aanbod geldt t/m 31 mei. Dus wees er snel bij, want voor de horloges geldt: zolang de voor raad Strekt. La op: Ha nieuwe systeem van dagelijkse raitebaekanng betekatt raitevoordeel voor u. >1 I 23 DONDERDAG 3 M E I 19 7 9 VARIA door Bé ter Maat tJ Onder redactie van J.P. Bos iedereen leest de krant altijd en overal, iedereen leest de krant altijd en overal, iedereen leest de krant altijd en overal f te- Ter opluistering van het 30-jarig bestaan van de Keukenhof heeft Kodak Nederland deze bloemenmanifëstatie voorzien van de groot ste dia van Nederland. 1 kb MOEDERDAG IS weer in zicht. Al ben ik van mening, dat eigenlijk iedere dag een moeder dag moet zijn, niettemin mag van mij de hiervoor speciaal uitgeko zen tweede zondag in mei, best een apart tintje hebben. Geen geld voor cadeautjes hoeft geen de uurtjes, waarbij het parfum als het enkel bezwaar te zijn. Een feeste- ware de hele garderobe zou kunnen ver lijk kopje thee op bed met iets van8en- Het eerbiedwaardige, 150 jaar gezelligs erbij, een keertje extra afwassen of de stofzuiger fluks ter hand nemen, vindt moeder douchëTrfïn bad extra "të ongetwijfeld wel zo leuk. r' Leren en suède sandalen van Engelse makelij Bikini van platinadraad MODIEUZE ACCESSOIRES zijn MOEILIJK OM ZO MAAR even voor sen. En dat is een plezierige gedachte! (ADVERTENTIE) in de rest van Nederland. Het is een gebied om heerlijk in te zwerven met de camera. ft* si- Fontana ri- Navarro, boom - roestvrijstalen kast - elektronisch uurwerk - roestvrijstalen band - garantie: '6 jaar ALS IKMV OP M'M NJTEinve QVAFZTZ KHJK. WE£7~ /K ËMC-T HOEVEEL. miiwtenj mivn efe/j te laat is. In het Julianapaviljoen wordt een pa- norama-opname van 10 x 3 meter van het historische stadje Zierikzee getoond. Een groot aantal factoren moest in gun stige zin samenvallen voordat de foto graaf Jan Gitz over zijn foto tevreden was. Bovendien moest het fototeam zich verzekeren van de medewerking van po litie en Gemeentewerken. Ook heeft de WV van de stad Zierikzee zich niet onbetuigd gelaten. Ondanks alle medewerking moest de reis naar Zeeland negenmaal gemaakt worden, voordat de situatie was zoals gewenst werd. Wegens de zonnestand kon slechts gefotografeerd worden tus sen 12.00 en 14.00 uur. Gedurende deze periode moest het ook hoog water zijn, want slechts dan lag het schip op vol doende hoogte aan de kade. De overkant van de haven wordt normaalweg als parkeerplaats gebruikt. Echter, om de mooi gerestaureerde bouwwerken goed te laten uitkomen, moest dat gedeelte van de haven ’s ochtends in alle vroegte worden afgezet, zodat geen auto’s daar konden parkeren. Niet alleen de zonnestand was van belang, maar ook de wolken in de lucht. Immers, het Hollands landschap is niet compleet zonder mooie wolkenpartijen. Tenslotte mag de stad ook niet uitgestor ven lijken. Vandaar dat er enige figuran ten nodig waren. Dat was nog het minste probleem, er zijn altijd wel een paar jongetjes te vinden die hun hengeltje in de haven willen uitwerpen. Maar een reis werd niet ondernomen vóórdat er uitvoerig contact was geweest met de weerkamer van het KNMI en de weerkij- kers van de plaatselijke WV. De opname werd gemaakt met een Sinar vakcamera op formaat 13 x 18 cm op het kleurennegatiefmaterlaal Kodak Vericolor S. De camera was voorzien van het Schneider G-Claron objectief f/9 270 mm. De panorama-opname werd verkre gen door twee opnamen naast elkaar te monteren. Deze opnamen werden vanuit De bijna veertigjarige Navarro toont een trits van dubbelbeelden in zwart-wit onder de titels Formas, Evasiones en Involucion. Navarro volgt voor zijn bo ven elkaar geplaatste beelden twee pro cedures: hij maakt bewust twee foto’s die samen een eigen boodschap hebben of hij combineert negatieven die hij in het verleden heeft vervaardigd. Fontana, 46 jaar, combineert golvende lijnen van het vrouwelijk naakt met landschappen tot een bijna vanzelfspre kend geheel. Openingstijden: dinsdag tot en met zaterdag 12 tot 18 uur. De Stichting Amateurfotografie heeft haar succesvolle serie fotoroutes in ons land afgesloten met een route in Middën-Limburg. De route voert van Venlo in zuidelijke richting langs de Maas tot Roermond en dan ten westen van de Maas terug naar Venlo. Het is een prachtig gebied met oude steden en dorpjes, kastelen, molens en boerderijen, kerken, kloosters en kapellen een landschap dat net iets anders is dan hetzelfde standpunt gemaakt en de op- namehoek werd verkregen door de voor- en achterstandaard van de camera elk 6 cm zijdelings te verschuiven in tegenges telde richting. Labor Grieger in Ostfildern Nellingen bij Stuttgart vergrootte de negatieven op 11 banen Ektacolor printfilm, en mon teerde deze tot één geheel. Achter de dia, die in een metalen raam opgespannen hangt met een rubber band, bevindt zich een diffusie-film. Daarachter bevindt zich een paneel met 200 TL-buizen half-om-half van 65 en 40 Watt. Een 65 en een 40 Watt buis hebben tezamen een lengte van 3 meter. Als type heeft men Osram cool white gekozen omdat dit voor deze dia het meest ge schikt bleek. Om lichtafscheiding te voorkomen zijn de buizen in een lengte om-en-om gemonteerd op een witgeplastificeerde plaat. Door deze constructie is het moge lijk de kastdikte tot 25 cm beperkt te houden. De warmte van de TL-buizen wordt door een natuurlijke ventilatie afgevoerd. Ook heeft men de benodigde schakelapparatuur boven de dia gemon teerd en er is tussen dia en grond 10 cm ruimte gehouden. De dia is enigzins rond opgehangen. Hierdoor ontstaat een betere ruimtewer king. De voorgrond is met echte rekwi sieten uitgebouwd, waardoor een zeer natuurlijke indruk ontstaat. Het totale paneel heeft echter een lengte van 14 meter en wordt geflankeerd door drie detail-opnamen, eveneens diapositieven, met een grootte van 70 x 100 cm. Deze dia’s zijn geplakt op acryl-platen. - Op het ogenblik zijn de volgende fol ders beschikbaar: Wedde (Oost-Gronin- gen), Drenthe (Zuid-Oost), boerderijen en Salland, Hoge Veluwe, Tussen de rivieren (Gelderland, Zuid-Holland en Utrecht), Hollands Glorie (Hoorn-Enk- huizen-Medemblik), West-Zeeuws- Vlaanderen, Hart van Brabant, Zilver en Molenroute (Schoonhoven-Kinder-, dijk), Friesland en Limburg. L oude, Franse huis Guerlain heeft voorts een verrukkelijk schuimende shampoo geïntroduceerd om lijf en leden onder de ---verwennen. De shampoo is er in alle geuren van de ver maarde Guerlain parfums. Bij een diaprojector moeten de beel den steeds verwisseld worden. Dat kan op de eenvoudigste manier met de knop pen van de projector zelf, ’t Is meestal ook mogelijk dat te doen via een hand- schakelaar, die met een snoer is verbon den met de projector, ’t Kan ook met een diastuurapparaat via signalen, die zijn aangebracht op de band van een recor der, wat bij klankdiaseries veel wordt toegepast. De nieuwste ontwikkeling is een klein kastje, dat draadloos via infra rode straling de projector op afstand kan bedienen. Vooruit en achteruit wis selen van dia’s is daarmee mogelijk, evenals scherpstellen. In de Canon-galerie (Reestraat 19, Am sterdam) exposeren tot en met 12 mei de Spanjaard Rafael Navarro en de Itali aan Franco Fontana met als thema „The line of the image”. De routefolders zijn verkrijgbaar bij de grotere WV-kantoren in het gebied van de betreffende route en bij ANWB- kantoren. Ze kunnen ook worden aange vraagd bij de Stichting Amateurfotogra fie, Singel 32, 1015 AA Amsterdam. Per brief met in de envelop een bedrag aan postzegels dat voldoende is voor de beta ling van de folder(s) en de portokosten. Per stuk kosten de folders een gulden; per set van elf iedere provincie heeft haar eigen route 9,50 inclusief ver zendkosten. Modieuze accessoires bij Maison de Bonneterie. andere sluitingen tot vier verschillende wat, of niet? De Engelse fabrikant ver- formaten kan worden getransformeerd; meldde er bij, dat deze uiterst minuscule hakhoogten variëren van plat tot tien een- zo ongeveer van hand- tot reistas. bikini bijzonder slijtvast is en bovendien timeter. Nu jg ZEER WEL mogelijk, dat zowel in als buiten het water kan worden EEN REISLUSTIGE MOEDER springt dit alles voor sommigen veel en veel te gedragen. Voor de liefhebbers, die echt EEN REISLUSTIGE MOEDER springt dit alles voor sommigen veel en veel te gedragen. Voor de liefhebbers, die echt waarschijnlijk een gat in de lucht als ze simpel is. Geen nood, lieve mensen. Als niet meer weten wat met hun geld te doen, het lumineuze bagage-ontwerp van de uitsmijter heb ik nog iets pittigs voor u moet dat een enorme geruststelling zijn, fabrikant Molmax Elke route is samengesteld door een fotovakman die weet welke motieven voor amateurfotografen interessant zijn. Het uitstippelen van de routes is gebeurd in nauwe samenwerking met specialisten van provinciale of streek- WV’s. De verkeerstechnische kant is bekeken door deskundigen van de ANWB. Sta* '*®***>w^ t van de uitsmijter heb ik nog iets pittigs voor u cadeau bewaard en wel een bikini. Nee, niet zo’n Persoonlijk ben ik meer geporteerd voor onder krijgt. Onder de naam „Vier in één” gewone, doch eentje geweven uit platina- de eenvoudige genoegens in het leven, dan de wereld in- brengt deze fabrikant namelijk een tas in draad en dat slechts voor het sommetje blijft er namelijk nog altijd veel te wen en van ruim twintigduizend gulden. Is dat sen. En dat is een plezierige gedachte! X ALS DEZE DAG evenwel toch met pre- sentjes kan worden versierd, bedenk dan, muuieuze ACCESSOIRES zijn voor dat er behalve shawls, zakdoeken, pantof- maman over het algemeen niet minder 8 fels, handschoenen en tassen nog voldoen- welkome geschenken. Maison de Bonnete- de andere leuke dingen zijn waarmee rie (met vestigingen in Amsterdam en Den moeder eeneens kan worden verrast. Zo is Haag) heeft bijvoorbeeld, naast een fraaie er bijvoorbeeld bij uitgeverij Zomer en collectie schoenen van Bruno Magli, een Keuning een alleraardigst boekje versche- uitermate verfijnde sortering in de meest nen onder de titel „Fijn haakwerk”. De uiteenlopende zaken. U vindt er, onder voorbeelden en beschrijvingen van tafel- andere van bekende internationale hui- kleden, kleedjes, lopers, kussens, spreien zen> prachtige cintuurs, handschoenen, en wat dies meer zij, zijn zó uitnodigend, shawls, bijouterieën en de nu zo en vogue dat moeder er beslist heel wat plezierige zijnde hoedjes. uurtjes mee kan beleven. De prijs is f 19,90, waarvoor dan ook maar liefst (ruim vijftig werkstukken in kleur met haar mee te nemen, doch zeer elegant aan (duidelijke werktekeningen in deze paper- haar voetjes zijn zeker de sandalen geïn- ii. -w-spireerd op de mode uit de jaren vijftig. Suède en leer wist een Engelse fabrikant hiervoor op uitstekende wijze in de ver schillende modellen te verwerken. De back zijn gevat. BIJ DE TYPISCHE moederdag-verras- singen mogen lekkere geurtjes nu een- maal niet ontbreken. Dat is dan ook de ((reden dat ik u er graag op attendeer, dat :(de befaamde Franse huizen Lancöme en :(Dior ieder een uitdagend, nieuw parfum ((hebben gecreëerd. Eerstgenoemde pre- (senteert zijn exotische, mysterieuze par- (fum onder de doopnaam „Magie noire”, Londense terwijl de tweede zijn nieuwe geur (de naam „Dioressence” de were— (stuurt. Typische geuren voor zeer bepaal- de handel, die door middel van rits- „Vier in één"

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 23