I Zoetemelk niet te Vuelta stuiten in A Spannende avond voor Telstar Stöve stopt als voorzitter sportpuntiq J 1 Herenteam wint van Zweden Volleybalteam kansloos tegen Tjechoslowakije I ns INA W I I Slecht gewerkt” Nadeel S 3 S3, re DONDERDAG 32 3 M E I SPORT 19 7 9 •nd, 3 3 n - o jf- Vlak voor het vertrek van Feyenoord naar Portugal hebben doelman Joop Hie- le en aanvaller Stanley Brard hun con- tracten met Feyenoord verlengd. Hiele tekende een contract voor twee jaar en ■Dq Brard heeft zijn handtekening onder een verbintenis van drie jaar geplaatst. Brard heeft daarbij van Feyenoord alle mede werking gekregen om zijn studie (acade mie lichamelijke opvoeding in Den Haag) af te maken. Zowel Hiele als Brard is geselecteerd voor Jong Oranje. I ll jr Eerste puntje amateur elf tai Sterke vijfkamp Basketbalsters na 20 ien wij jiw »- fors afgestraft Verder spelen in Seoel met de „kleine” rf- Pieter van Tuyll in duel met de Zweed Leif Yttergren. (Van onze sportredactie) 4 vond /an 4 ’resi- aning in ie- ig bij iriften Het Nederlands herenbasketbalteam heeft gisteravond in Hengelo een vriend schappelijke wedstrijd tegen Zweden met ruim verschil gewonnen. Na een ruststand van 46-35 werd de uitslag 93-66. meer betekent zijn we toch blij met het behaalde punt. Nu hebben de jongens tenminste eens loon naar werken gekregen.” Wèl toonde hij zich, en daarbij vielen de spelers hem terecht bij, teleurgesteld over de fout die de Zwitserse scheidsrechter André Daina in het laatste kwartier maakte door bij de stand 1-1 een glaszuiver Nederlands doelpunt af te keuren. Uit een schot van Giel van Dam vloog de bal via een Spaanse verdediger achter de verblufte doelman Manzanedo. Op het moment dat dit gebeurde stond Ginus Mijerink inderdaad buitenspel, maar niet hinderlijk. De Vroet berustend: „De beoordeling van zo’n situatie moet je nu eenmaal aan de scheidsrechter overlaten. Die beslist uiteindelijk.” Door deze arbitrale interpretatie van buitenspel ontsnapten de Spanjaarden in ieder geval, tot hun grote opluchting aan een nederlaag. Hoewel ze aanvankeljk kennelijk gebukt onder de last van het extreem slechte weer de indruk wekten, met een gelijkspel tevreden te zijn waardoor ze een voor hun doen matige eerste drie kwartier volspeelden, bleken ze er in de tweede helft een andere mening op na te houden. Mede door striemende verwijten die ze in de rust van hun coach Santamaria naar hun hoofd geslingerd hadden gekregen. Hij verwacht, gewoon, van dit toekomstige Spaanse profelftal dat er overeenkomstig gehandeld wordt. Te meer, omdat zijn ploeg enige tijd geleden tegen België al met een nederlaag duidelijk beneden de verwachtingen was gebleven. Niettemin zal het voor Van der Smissen een hele opluchting zijn wanneer hij zater dag voor de tweede maal in zijn opmerke lijke carrière als veelzijdigste Europese biljarter kan worden gehuldigd. De Bra bander vergaarde dit seizoen tot nu toe „slechts” twee nationale titels, in het Pen- EK 47-1 sloot hij als derde af, tijdens het wereldkampioenschap 71-2 moest hij Mül ler voor laten gaan. Het mogen beste pres taties lijken, voor Van der Smissen is een dergelijke seizoenlijst enigszins beneden de maat. Wil Christ van der Smissen alsnog een kroon op het naar zijn einde lopende biljartjaar zetten, dan zal hij zich eerst met goed gevolg door de komende con frontaties met Dielis en Ceulemans moe ten heenslaan. De beide Belgen stuitten gisteren al op elkaar, hetgeen een specta culaire tweestrijd beloofde te worden. Die verwachtingen werden niet ingelost. Het klasseverschil bleek te groot. Ceule mans gunde zijn landgenoot slechts een remise in het 71-2, zodat de strijd een eentonig en weinig spannend karakter droeg. Gezien hun titelaspiraties, die bei den gisteravond voorafgaande aan de on derlinge confrontatie nog mochten koes teren, was een Vlaamse combine ditmaal uitgesloten. Zodat Ceulemans zich er na derhand op kon beroemen het duel geheel op eigen kracht met 9-1 in zijn voordeel te hebben beslist. Dielis is, na zijn gevoelige nederlaag uitgeschakeld voor de titel. Te meer omdat de Belg in de tweede ronde omstreden had verloren van Vul tink, die profiteerde van een arbitrale blunder en daardoor zijn opponent met 6-4 kon te rugwijzen. Excelsior Telstar Wageningen... Wülem II Groningen Heracles 6 4 3 4 4 4 1 3 4 2 2 1 13 11 10 10 10 9 jlefoni 32510- -ei lid natt. Helemaal ongeschonden kwam het amateurelftal niet uit de strijd, want na een botsing in de tweede helft moest aanvoerder Wim Wisse met een pijnlijke enkelblessure het veld ruimen voor Haan, nadat tevoren Graafland zijn plaats had moeten afstaan aan Karel Bouwens die op de rechtervleugel sterk acteerde. Het Nederlands elftal rest nu nog twee wedstrijden tegen Israel. JAN BLIJBOOM 1 1 1 2 2 2 23-6 12-7 9-5 9-7 1-7 16-7 ;end, nens Wet enen splan n het sker- r het rceel sente MADRID (ANP). Het Europese da-' mescircuit, dat deze week in Madrid van start is gegaan, vormt het afscheidsca deau van Betty Stöve als presidente aan de Women’s Tennis Association. ,bO' ene teW ner nek fed -19! lef! leer etn A IECCHI I enz. - rep» -i8£' gnir Nottingham Forest heeft de inhaalwed strijd tegen Southampton met 1-0 gewon nen. Hierdoor is Nottingham Liverpool, de leider in de Engelse voetbalcompetitie Uit de opmerking mag onmiddellijk de conclusie worden getrokken dat het amateurelftal de beste wedstrijd tot nu toe in de ze poule heeft gespeeld. In tegenstelling tot de harde vertoning, vorige week in Seraing tegen België dat met maximale winst toch wel de meest constante ploeg blijkt te bezitten, ging Nederland er nu vanuit dat het ook met pogingen om tot goed voetbal te komen best een bevredigend resultaat zou kunnen bewerkstelligen. Al dient hieraan eerlijkheidshalve meteen te worden toegevóegd dat Arie de Vroet tevoren bij het uitstippelen van zijn tactische concept duidelijk de bar slechte weersomstandigheden daarin had betrokken; omstandigheden die ook de Nederlan ders uiteraard veel extra problemen moesten opleveren maar toch lang niet in die mate als hun Zuideuropese tegenstanders, die destijds in Almeria tegen Nederland nog op een gortdroge grasmat hadden gespeeld. SEOEL (ANP). De Nederlandse damesbasketbalploeg heeft in zijn laatste wedstrijd uit de kwalificatiegroep op het WK in Seoel harde afstraffing van Canada gekregen, 84-58 na een ruststand van 41-30. Het gevolg is dat de ploeg verder peelt in het troosttoernooi met basketbaldreumesen als Senegal, Maleisië en Bolivia. De punten voor Nederland, in een wedstrijd waarin bijna werkelijk alles misging In een bar slechte wedstrijd vormde de Nederlandse ploeg slechts in de derde set een serieuze bedreiging voor de Tsjecho- slowaken. Toen stond Krieger in de basis opstelling en die zorgde voor het nodige gevaar in aanvallend opzicht. Bondscoach Jaap Korsloot heeft vooral in de eerste twee sets veel wissels toegepast. „Ik wist vantevoren dat Tsjechoslowakije te sterk voor ons zou zijn. Daarom heeft iedereen een kans gekregen om zich met de wed- strijdomstandigheden eigen te maken. De ontmoetingen tegen West-Duitsland en Griekenland zijn voor ons van veel groter belang”, aldus Korsloot. Vandaar dat Santamaria na de bereikte 1-1 in Oldebroek zijn misnoegen over de geleverde krachtsinspanning van zijn équipe niet van een elegante verpakking vvpn«tp fp T-onr-zion. Zijn harde oordeel- Fr slecht gewerkt, vooral aanvallend. Op een veld als dit moet je korte combinaties tot een minimum beperken. En met solo-acties ben je ook op de verkeerde weg. Dat heeft mijn ploeg onvoldoende begrepen. Daardoor slaagden de Nederlanders er telkens in de aanvallen voortijdig af te stoppen.” De uitslag van de individuele tijdrit is: 1. Joop Zoetemelk (Ned) 11,3 km in 15 min. 6 sec; 2. Michel Pollentier (Bel) op 24 sec; 3. Alfons de Wolf (Bel) op 26 sec; 4. Lucien van Impe (Bel) op 28 sec; 5. Francisco Galdos (Spa) op 33 sec Het algemeen klassement na de achtste etap pe: 1. Levavasseur (Fra)39 uur, 59 min. 56 sec, 2. Zoetemelk (Ned) op 2 sec; 3. Yanez (Spa) op 1 mln. 39 sec; 4. Galdos (Spa) op 2 min. 2 sec; 5. De Wolf (Bel) op 2 mln. 5 sec; 6 Esparza (Spa) op 2 min. 21 sec; 7. Torres (Spa) op 2 min. 23 sec; 8. Van Impe (Bel) op 2 min. 27 sec; 9. Lasa (Spa) op 2 min. 30 sec; 10. Pollentier (Bel) op 2 min. 31 sec. En dat was duidelijk merkbaar. De nogal balverliezende Spanjaarden mochten dan zichtbaar meer techniek en gevoel voor effectief positie kiezen in huis hebben, op het uitermate zwaar te bespelen veld dat hier en daar zelfs onder water stond was hun speelse lichtvoetigheid zonder meer een nadeel. Nederland stelde daar hard werken, ploeteren tegenover. Zó veel meer dan de Spanjaarden dat ze zeker tweemaal zoveel energie verbruikten. Terecht merkte Arie de Vroet na afloop dan ook tevreden op: „Hoewel het niet veel De Nederlandse heren hadden in een goed gevulde Veldwijkhal te Hengelo wei nig moeite met Zweden en konden zich permitteren gedurende het grootste ge deelte van de wedstrijd te experimente ren. Dat was nuttig, met oog op de komen de Europese kampioenschappen in Italië, waarvoor Zweden zich nog via kwalifica tieduels moet zien te plaatsen. De Scandinaviërs, maandag in de finale van het vierlandentoernooi te Bremerha ven slechts met 69-51 door Nederland ver slagen, waren deze keer veel minder goed opgewassen tegen Oranje. Bondscoach Tom Quinn haalde na tien minuten spelen zijn basisteam, gevormd door Jan Dek ker, Emill Hagens, Hans van Rooden, Kees Akerboom en Pieter van Tuyll naar de kant en liet Mitchell Plaat, Sid Bruins- ma, Danny Cramer, Jim Woudstra en Harry Kip hun taken overnemen. Na de pauze kon het veelvuldig wisselen door Quinn Oranje niet uit zijn ritme halen. De halverwege genomen 46-35 voorsprong werd toen uitgebouwd. Hoe wel de ontmoeting als kijkspel verwater de, zal Tom Quinn ongetwijfeld enige waarde aan de partij toekennen. Neder land bevestigde immers, dat de ploeg in de breedte sterk genoeg is om bij het komen de Europese kampioenschap hoog te kun nen eindigen, mits dan ook het centrum van de aanval Quinn’s enige zorgen kind goed bezet zal zijn. Jan Janssen in 1967. Gisteren kwam hij tatlon en het 47-1. Internationaal gezien viel hij tweemaal, net buiten de boot. Het irettige agit It, ook koo irmada (Van onze speciale verslaggever) LEUVEN. Voor Christ van der Smis sen is het te hopen dat de geschiedenis zich herhaalt. De Brabantse biljarter deed vorig jaar in het Franse Moyeuvre een geslaagde, zij het ietwat fortuinlijke, greep naar de hoogste Europese eer in de vijfkamp. En ook nu in Leuven, zijn de vooruitzichten voor de jonge titelverde diger na zijn overwinning, gisteren, op Dieter Muller, gunstig. Al dienen er op het huidige EK Pentation nog twee speel ronden te worden afgewerkt, nu al is de conclusie gerechtvaardigd dat het toer nooi in sportief opzicht veel gelijke trek ken vertoont met de vorig jaar gehouden titelstrijd. BENICASIM (ANP). Joop Zoete melk is op weg de Ronde van Spanje te winnen. Een andere conclusie is niet mo gelijk na zijn overtuigende overwinning in het tijdritje (11,3 km) in Benicasim. Zoetemelk, in betere vorm dan ooit, vol deed in de Vuelta op de eerste negen dagen volledig aan de verwachtingen van een potentiële winnaar. verkeerd, slechts de fast-break slaagde een enkele keer redelijk. Maar het belang rijkste onderdeel, het schieten, was bene den elk niveau. Vooral in de tweede helft toen het paniek-ballen dat zich al in de slotfase van de eerste helft had aangekon- digd, bijna tot systeem werd verheven. Na rust schoot Nederland slechts 28 procent, dat betekent, grof gezegd, drie van de vier ballen mis. Zoiets is rampzalig en werkt door in alle andere onderdelen van het spel. Voor rust, zeker in de eerste tien minu ten ging het nog redelijk omdat Dolcien Seca het gouden handje van dinsdag ook voor de wedstrijd tegen Canada had mee gebracht, maar zij was echter een eenling in de ploeg, zelfs Carla de Liefde viel schietend terug tot een voor haar onge kend laag niveau. De periode-Seca viel voornamelijk tus sen de derde en elfde minuut, de snel opgelopen achterstand Canada mikte namelijk veertig minuten erg precies, vooral Sylvia Sweeney, die 26 punten bin nen bracht werd teruggebracht tot drie punten, 20-23. Op dat moment leek een aanvaardbare nederlaag binnen bereik. Maar de ploeg kon niet op haar tenen blijven staan. De felle Canadese verdedi ging, soms man-to-man, soms zone, dwong tot het nemen van slechte schoten en daar had de ploeg geen enkel succes mee, deels natuurlijk ook omdat juist in zulke moeilijke momenten het geluk ver weg blijft. Na die hoopvolle stand op een kwart van de strijd, leverden de volgende vijf minuten precies een punt op en van dat moment kende het team geen enkele ze kerheid meer. Coach Jos Pelk probeerde aanvankelijk de val te stuiten door een paar wissels, in de tweede helft liet hij de vlag definitief zakken. Wisselen, dat hij uitgebreid deed, hielp niets meer. Wie er ook in het veld stond, de speelsters had den het te moeilijk met zich zelf en Cana da scoorde rustig door, met het koele, degelijke basketbal, dat al eerder voor Korea te veel was gebleken. Het verlies, dat onder normale omstandigheden al on ontkoombaar zou zijn, nam daardoor voor Nederland grote afmetingen aan en daar zat eigenlijk niets onredelijks in. VELSEN. Trainer Martin van Via- nen en spelers van Telstar volgen van avond in Geleen met spanning de in haalwedstrijd FSCHeracles omdat voor hen, zoals reeds gemeld, niets meer of minder dan de derde periodetitel van de eerste divisie op het spel staat. Deze kan Telstar al toevallen als Heracles niet verder reikt dan een gelijk spel. ATHENE. Het Nederlandse volley balteam heeft gisteren in Athene, tijdens het kwalificatietoernooi voor het toer nooi om het Europese kampioenschap, de eerste wedstrijd tegen Tsjechoslowakije, kansloos verloren met 0-3. De setstanden waren 6-15 7-15 en 14-16. In een andere wedstrijd versloeg het Griekse team En geland met 3-0. De setstanden waren 15-1 15-4 en 15-5. (Van onze sportredactie) OLDEBROEK. Het Nederlands amateurelftal heeft in de voorronde om een plaats in het Olympisch voetbaltoernooi, Moskou volgend jaar, zijn eerste punt te pakken. Onder bar slechte weersomstandigheden ijzige, harde wind, met hagel en sneeuwbuien is het de équipe van Arie de Vroet in het uitstekend geoutilleer de sportpark „Bovenmolen” gelukt, Spanje op 1-1 te houden. Volkomen verdiend, omdat het in strijd met het spelbeeld zou zijn geweest, wanneer Spanje het volle pond had binnengehaald. .8 8 8 8 ..8 7 Ook toendertijd waren het Hans Vul- tink en Christ van der Smissen die als representanten van de Koninklijke Ne derlandse Biljartbond optraden. Het duo deed dit met een verdeeld succes. Terwijl Van der Smissen met miniem verschil de Belgen Ceulemans en Dielis naar respec tievelijk de tweede en derde plaats ver wees, moest Vultink genoegen nemen met een vijfde eindpositie. In Leuven lijkt er voor de Grollenaar niet veel meer wegge legd, na nederlagen tegen Muller, Stenzel en Van der Smissen. Gisteren evenwel kende Vultink een gemakkelijke dag. Te- gen de zwakste deelnemer uit het gezel schap, Vierat, werd het een eenvoudige 8- 2 eindoverwinning. Slechts het drieban den eindigde in een triomf voor de Fransman. Evenals in Moyeuvre is Van der Smis sen deze week in Leuben de aangewezen persoon om de suprematie van het Belgi sche koningskoppel Ceulemans-Dielis aan te tasten. Of dat hem ook dit jaar gelukt, moet worden afgewacht. De recht streekse confrontaties met de beide Vla mingen staan eerst voor de komende da gen geprogrammeerd. Wel is het in de loop der dagen duidelijk geworden dat de Nederlandse titelhouder momenteel in een sterke vorm verkeert. Dit moest gis teravond ook Dieter Muller, toch de rege rend wereldkampioen in de vijfkamp, er varen. Voor de Berlijner, die een teleur stellend seizoen doormaakt, restte slechts een overwinning in het libre en een remise bij het driebanden. Zodat Van der Smis sen met 7-3 zijn vijfde achtereenvolgende triomf kon laten bijschrijven. Van door slaggevende betekenis in dit duel, was de serie van 144 waarmee de Nederlander in de tweede beurt het 71-2 uittikte. Muller vocht in de nabeurt nog voor zijn laatste kans, maar struikelde. Christ van der Smissen zegt zich niet speciaal op het toernooi in Leuven te hebben voorbereid, miaar de titelstrijd nochtans als het hoogtepunt van dit sei zoen te beschouwen. De 24-jarige biljar ter: „Dit kampioenschap wordt door de beste all-rounder gewonnen. Daarom sla ik de vijfkamp internationaal het hoogst aan. De strijd ontwikkelt zich voor mij momenteel gunstig. Ik durf echter in dit stadium nog geen enkele voorspelling om trent de afloop te doen. Men zegt hier dat een Europese titel mijn seizoen moet goedmaken. Ik ben het daar niet mee eens, omdat ik best tevreden ben'met mijn recente verrichtingen”. Zoetemelk zegevierde in de proloogtijd- rit, schudde zijn concurrenten Pollentier, Van Impe, De Wolf en de Spanjaarden van zich af in de enige zware bergrit (vorige week vrijdag) en nam opnieuw afstand in de tweede tijdrit. Gistermiddag reed hij, ondanks de korte afstand, Pol lentier op 24 seconden. De rest liep nog meer achterstand op. De enige smet, die (nog) aan zijn Spaanse triomftocht kleeft is het mankeren van de leiderstrui om zijn schouders. De gele trui bleef na de tijdrit in het bezit van zijn knecht Christian Levavasseur, al bleef er van diens voor sprong van 50 seconden slechts een twee tal over. Indien Zoetemelk de gebeurtenissen nog elf dagen blijft controleren, zoals tij dens de eerste negen dagen, wordt hij in Madrid de tweede Nederlandse winnaar na vóór de tijdrit ook geen moment in moei lijkheden. De rit over 150 kilometer van Sedavi naar Benicasim kende weer enkele bergjes. Het peloton werd dan ook uit elkaar gescheurd, maar de groep vooraan was met 28 renners toch nog omvangrijk. Zoetemelk onderstreepte zijn frisheid door als niet-sprinter achter Kelly, De Wolf en Lasa de vierde plaats voor zich op te eisen. Dat hem dit geen kracht kostte bleek in de tijdrit, waarin hij superieur was. Het werd zijn tiende overwinning van dit seizoen. Feyenoord heeft gisteravond in Lissa- W^xin verloren van het nationale elftal van I £>-> Portugal. In de 57ste minuut van het duel gescoorde Alves de enige goal uit een straf- jgschop. Voor Portugal was deze ontmoe- wiing een oefenpartij met het oog op de wedstrijd tegen Noorwegen op 9 mei in -’Uslo in de kwalificatieronde van het toer- -nooi om het Europees kampioenschap. De landen zijn ingedeeld in groep 2. Bij deze opmerking mag niet onvermeld blijven dat het Spaanse doelpunt een schitterend genomen vrije trap van Rubio vanaf de rand van het strafschopgebied indirect een vergissing was van doelman Hennie Sperings, die bij een onverwachte doorbraak de bal buiten het doelgebied pakte in plaats van deze weg te schieten. Overigens de enige fout van de Bossche keeper die zich in deze voorronde tot nu toe een betrouwbaar sluitstuk van de defensie heeft getoond. Maar de kwalificatie uitblinker viel gisteravond ten deel aan de kleine, onvermoeibare, zich voortdurend voor de volle honderd procent gevende middenvelder Mat Hakkens en de met allure spelende rechtervleugelverdediger John van de Spek. Vooral voor hem was het méér dan verdiend dat Bert Graafland acht minuten na de Spaanse openingstreffer, terwijl het rustsignaal elk ogenblik kon klinken, uit een kopbal van Ginus Meijerink de bal in het doel kon glijden (1-1). unnen ne<> 45 jaar iei>, dat mis kon gaan, werden gemaakt door Lia van Reemst (2), Carla de Liefde (12), Irene r pro- -or. Maarschalkerweerd (12), Margreet van Putten (2), Dolcien Seca (14) en Anita Blangé ?egen- -n*-'- ovens anc'101. Hoog- gc- n 202, an het Jari ploegen leek enigzins onredelijk na de wedstrijden tegen Bolivia en Korea. Ca- ga®' nada echter heeft de Nederlandse dames g Per- -'“'haar plaats gewezen en die is bepaald niet mmers w» in de top van het veld deelnemende nuiden landen. ino’ -Ot-r Twee zware wedstrijden binnen twintig uur zijn duidelijk te veel gebleken voor de ploeg, die precies tien minuten zich zelf is gebleven. Daarna verwaterden alle acties, de verdediging viel open, de passes gingen In september dit jaar is het drie jaar geleden, dat ze de voorzittershamer overnam van Chris Evert. „Vorig jaar wilde ik al stoppen, maar toen ben ik overgehaald het nog een jaar te doen, omdat men mij als Europese speelster moeilijk kon missen bij de voorbereiding van het Europese circuit. Tegen de WTT (Amerikaanse steden competitie) hebben we gezegd: Wij heb ben jullie nu vijf jaar gesteund. Zorg nu maar dat je de beste heren onder contract krijgt. Dat lukte ze niet. Wie weet volgend jaar wel”. Europa heeft met uitzondering van Scheveningen alert gereageerd. De acht toernooien fourneren een prijzengeld van meer dan een miljoen dollar, zodat Betty Stöve zich met een gerust hart kan terugtrekken. Wie haar opvolgster wordt weet ze nog niet. Er bestaat niet veel belangstelling voor. „Misschien zijn de meisjes bang dat hun tennis erdoor in het gedrang zal komen. Dat heeft in elk geval niet voor mij gegolden. Ik ben er beter door gaan spelen. Je ontmoet zoveel men sen, raakt bij zoveel zaken betrokken, dat je gedwongen wordt je tijd goed in te delen. Zomaar wat rondhangen is er niet bij”. Dat doelloos rondhangen heeft Betty Stöve trouwens altijd al een crime gevon den. „Als je echt met tennis wat wilt bereiken, ben je met conditietraining, trai nen en het bekijken van andermans par tijen wel zo’n zes a acht uur per dag bezig. Vooral kijken naar wat anderen doen, is zo belangrijk. En dan bedoel ik niet alleen kijken hoe iemand serveert, of hoelang de achterzwaai is voordat de bal wordt ge raakt, maar ook proberen uit te vinden hoe iemand mentaal in elkaar zit. Waarom men zich gedraagt, zoals men zich ge draagt Dat Telstar een goede kans maakt zo ver te komen mag blijken uit het feit dat FSC dit seizoen op eigen veld nog niet heeft verloren. De Limburgse ploeg maakte tot nu toe thuis dertig doelpun ten en kreeg er slechts tien tegen. Verder eindigde de eerste krachtmeting tussen beide teams in een gelijk spel (1-1). Om nog eens duidelijk te stellen hóe de situa tie op dit ogenblik is volgt hier de stand, met de bemerking dat Excelsior en Gro ningen reeds een periodetitel bezitten. Sono™ ^e lei<ling 400°- - 'toernooi in Montreal. De partij tussen Jan Timman en Robert Hübner werd afge- broken. Tal heeft een half punt voorsprong op wereldkampioen Karpov, die tegen Hort genoegen moest nemen met remise. Op vallend is het herstel van Kavelek. In de 15e ronde behaalde hij zijn derde achter zal i'teits- eenvolgende zege door Bent Larsen te jnnelijl ibrieks- diens >ken tö’-' oegert 50 jadr ginnen ien, af!-it soonticx van nsv 2400, -,0ê tot op vijf punten genaderd. In een andere uto pe -iq wedstrijd speelde Aston Vüla thuis gelijk 9 P® met 2-2 tegen Ipswich Town. Arnold Müh- 71 Hoog ren b°o£ met twee goals een 2-0 achter in 2od ,sc stand om. ter valor" k) Elk!»-- 0-16 00 JC. Door een overwinning op Lajos Por- randag- 2' "tisch heeft Mikhael Tal na vijftien ronden m b in het internationale schaak- Van der Smissen is (voa mu m - 1 waren I. J. var rre Bettine Vriesekoop en Bert van der Helm -eg 5j ,c uacu van viijg O23j CS geplaatst zijn Op de eerste dag van het toernooi om de individuele wereldkampioenschappen tafeltennis is begonnen met de kwalifica- efinit?ef ft-. tiewedstrijden Voor Nederland 5,| ,c daarvan vrijgesteld, omdat zij regelrecht i voor het hoofdtoernooi. Na de eerste dag is ook Nico van Slobbe doorgedrongen, maar zijn Han Gootzen en Anne Vlieg uitgeschakeld. Bij de da mes is nog geen beslissing gevallen voor Marjan van der Vliet en Sandra de RruijffZij spelen verder, maar Brigitte Kooter is ook uit de strijd. 5 lenuwd t vertin-: nih. verslaan. werker- Werktij- -jiW— vrijdag gtó, Het Nederlandse damestennisteam Goede - heeft de wedstrijd tegen Argentinië in het 'dSVïï 7 toernooi om de Federation Cup in Madrid 3erworijt afgesloten met een overwinning van 3-0. i. lnfch-| -fc Nadat Elly Vessies en Betty Stöve dins- jentrum, .x. dagavond laat in de enkelspelen een be- Bever- slissende voorsprong van 2-0 hadden ge- iaa,at m nomen> brachten laatstgenoemde en Mar- 3.00 uur cella Mesker gisteren de eindstand op 3-0. agavond m Zij versloegen de in dubbele fouten gros- ur. Tele-i oio sierende Adriana Villagran en Emilse Ra- '00 J poni met 6-0, 6-4.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 33