Kimstzeilrace en symposium MOEDER BLIJMAKERS IN DE HEMA Uitbreiding van IJmond-MTS stuit op nieuwe bezwaren Programma Velser Sportweek nü3" 4 NÜflOTS STERK Promotie voor hoofden van afdelingen bij Hoogovens 21, Sft20 cm 32,75 NU 28; d BUNNIES bovenstebeste kinderschoenen, verantwoord tot in alle details. 13 MEI MOEDERDAG Scheveningen Radio 75 jaar in de lucht it ■S 5 DONDERDAG 3 MEI 19 7 9 BENOEMING ONDERDIRECTEUREN Programma 4 r i - Degelijke roestvast stalen pannen I Lichtgewicht stoom- en sproeistrijkijzer van het betere merk Reactor. Hoe stug en gekreukt stof ook is, u krijgt er alles weer netjes glad mee. De handige stoomregelknop, de aparte sproeiknop en de regelbare thermostaat met controlelampje maken uw strijkkarwei stukken makkelijker. Vermogen: 1.000 Watt. KEMA-Keur voor veiligheid, een jaar garantie. Kompleet VS met vulbeker 52,50 K(NÜ<15r Reactor mixer, mixt hoge kwaliteit met lage prijs! 3 Snelheden. KEMA-Keur en een jaar garantie. Kompleet met 2 kneedhaken, 2 deeghaken en een ophanghaak, normaal 47,75 Goed gereedschap is 't halve werk. En dat gaat ook op in de keuken. Dit 6-delig, roestvrij metalen, luxe keukengarnituur ophangrekje is goed. Uit één stuk, dus geen laspuntjes. Vaatwasmachine-bestendig. In luxe geschenkdoos. Geen Z 49,75 maar Reactor automatische koffiezetter. Zet 2-7 koppen geurige koffie, en houdt die warm op ca. 80°C. Kema-Keur voor veiligheid.de Hema voor 'n vol jaar garantie. Waar vindt u zo'n aanbieding, voor zo’n goed merk! De normale prijs van 49,75 is al uitzonderlijk laag! Aanbiedingen geldig t/m 12 mei. Royale, luxe, extra stevige tas van echt leder. Met verchroomde handvatten voor de sterkte, en met leder bekleed voor draaggemak. Normaal 75,-De Hema geeft u 15,-korting om 'm meteen te vullen. ^60. I/EMA IXEUR (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Bijna vijfhonderd en vijftig keer per jaar wordt in Den Haag het verzoek gedaan om in aanmerking te komen voor de uitgifte van een speciale postzegel ter gelegenheid van een bepaalde gebeurtenis. Dat is anderhalf verzoek per dag. Aan verreweg het merendeel van die verzoeken kan niet worden voldaan. Ter gelegen heid van het 75-jarig bestaan van het kuststation Scheveningen Radio en om het thema „Filatelie” eens in de publiciteit te zetten, werden deze onderwerpen uitverkoren als thema voor de Nederlandse Euro pazegels 1979. EXPERTS VOOR BETER SCHOENWERK IJMUIDEN: Kennemerlaan 95 Lange Nieuwstraat 797 SANTPOORT: Hoofdstraat 152 Bij de Hema zit u goed. Kookpannen: 16 cm 24,75 NÜ Elegant, vlot dameshorloge met duidelijke kwaliteitskenmerken: 17 steens, volanker. Doublé of chroom, kies de uitvoering die u ’t mooist vindt. Diverse modellen. Een jaar garantie. Normaal 34,75, de Hema zet de tijd even stil. aa ZB t ^30r 18 cm 27,75 NÜ 23; SteelpanVA 14 cm 11,75 NÜ RIF Deze pannen met koperen bodem zijn geschikt voor alle soorten gas. 95 Bs V Scheepsramp” hoogtepunt van gevarieerd jubileumprogramma (Van één onzer verslaggevers) Ir. E. de Vries ir Ir. J. H. Brinkhorst (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) 50 SANTPOORT. Omwonenden van de LImond-MTS aan de Roos en Beeklaan te Santpoort-Noord blijven bezwaar maken tegen de uitbreiding van de MTS. „Brute agressie van een stalen monster” zoals één hunner tijdens een woensdagochtend 2 mei gehouden hoorzitting in het gemeentehuis te Velsen waarin een ieder ingevolge de hinderwet bezwaren naar voren kon brengen, stelde. De bezwaren die naar voren werden gebracht golden deze keer niet de vermindering van het uitzicht dat uitbreiding van de MTS met zich mee zou brengen, of de parkeeroverlast. Eén der aanwezigen maakte bezwaar tegen onder meer de chemische proeven die in de praktikumlokalen, die in het nieuwe gedeelte komen, zullen worden uitgevoerd. Deze proeven werden een bedreiging, niet alleen voor de leerlingen, maar ook voor de omwonenden genoemd. Een ander bezwaar dat naar voren werd gebracht betreft geluidsoverlast „Bij warm weer”, zoals één der omwonenden vertelde, „als de ramen van de school openstaan, is er sprake van een hinderlijk gezoem van de machines in de praktikumlokalen. Storend is ook het lawaai van de centrale verwarming”. Vrijdag 4 mei: tennispark Heerendui- nen, ’s middags jeugdtennistoernooi. 30 60 50 70 50 75 tur ur Ka- lame dend ctivi- ïaad zijn stiek be- enen catie >p te nu te uit- mdat stige iten - ■uldi- ig na deze p te ;erd. >eur- nden niet reek- zoor- olks- uijm zaar- tting echt- voor Ka- iend catie laad het ?ling ■mu- •eten Geboren in het voormalig Nederlands Indië kwam de heer Brinkhorst op 14- jarige leeftijd naar Nederland om na zijn studie aan de HBS te hebben voltooid in Dordrecht aan de HTS weg-waterbouw ging studeren. IJMUIDEN. Bij Hoogovens IJmui- den zijn met ingang van 1 mei twee onderdirecteuren benoemd. Het zijn de heren ir. J. H. Brinkhorst en ir. E. de Vries. Eerstgenoemde is hoofd van de afdeling materiaal-management terwijl de heer De Vries hoofd van de afdeling milieubeheer is. Een prettige onderbreking van het bij dit soort gelegenheden toch altijd wel wat statige protocol, was de schrik die me vrouw de staatssecretaris van het gezicht af te lezen viel toen ze bemerkte dat het haar ter hand gestelde boekje met de eerste filatelie-zegels, bestemd voor de heer Schipper, Scheveningen Radio-ze- gels bleek te bevatten. Ook het andere presentalbum bleek dienovereenkomstig te zijn gevuld. Een aardige regiefout die naderhand wel werd rechtgezet, maar die op het moment suprème de verantwoor delijke ambtenaren even het schaamrood naar de kaken deed stijgen. De dank van de delegatie van de Neder landse filatelisten was er, ondanks het verrassende schoonheidsfoutje, niet min der om. De heer Schipper dankte voor de eer die de filatelie te beurt was gevallen en ook voor de inspraak die zijn Stichting had gehad bij het totstandkomen van het definitieve ontwerp. De beeltenis van het schip op zpe, de seinsleutel als attribuut van de draadloze communicatie en de roepnaam PCH van Scheveningen Radio in morsetekens, be nadrukten volgens mevrouw Smit-Kroes het menselijke aspekt in het berichten verkeer op zee. Zij was van mening dat het kuststation zijn bestaansrecht in de afgelopen 75 jaar meer'dan alleen maar had bewezen. Directeur Jaspers van dit jubilerende bedrijfsdeel van de PTT prees zich al even gelukkig als de met een zegel gehonoreer de Filatelie. Overigens zal aan het jubileum van Scheveningen Radio nog de nodige aan dacht worden besteed. Over een educatie ve middag ten behoeve van de Umuider schooljeugd zijn onderhandelingen gaan de. Wel staat vast dat er op zaterdag 8 september nog het één en ander te gebeu ren staat. Dan zal een race worden gehou den voor Catamarans. De afstand die moet worden afgelegd is die tussen IJmui- den en Scheveningen. In de tussenliggen de kust-badplaatsen zullen de kleurige zeilbootjes vlak onder de kust komen. In het RAI-congrescentrum zal op 6 september een symposium worden ge houden over de thema’s: „Het dienstbaar maken van de toekomstige radio-commu- nicatiemiddelen aan het scheepvaart-ma- nagement”. „Bevordering van de veilig heid van de scheepvaart”, „De weerbe- richtgeving in de toekomst ten behoeve van de scheepvaart” en „Satellietcommu nicatie tussen en met schepen”. Ook hier zal de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat mevrouw N. Smit-Kroes aan wezig zijn om het symposium af te slui ten. In aansluiting daarop zal de directie van Scheveningen Radio recipiëren. In de zaterdagbijlage „Erbij” van het komende weekend zullen onze bladen ruimschoots aandacht besteden aan de historie en ontwikkeling van Schevenin gen Radio. rvice in de neer- ■steld n het at de den. ’vdA motie d het ngen. i he ining ming 2200 deze Igens ir het Beeltenis van een Nederlandse Europazegel 1979 5, De gemeentevertegenwoordigers wezen de aanwezigen op de mogelijkheid van een te houden onderzoek door de gemeente naar overlast. Mocht er inderdaad sprake zijn van hinder, dan kunnen er preventieve maatregelen genomen worden. VELSEN. Het programma voor de Velser Sportweek ziet er voor vanavond en morgen, 4 mei, als volgt uit: donder dag 3 mei: Hugo de Groot Mavo 18 u. derde avond wandeldriedaagse; Tria- basveld Kennemerlaan 20 u. Neptunus- DKV; Sportpark Rooswijk 19 u. Roosw - Terrasvogels honkbal; Sporthal Zeewijk 18- 21 u. Superstars; Sportpark Rooswijk 19- 21 u. heren senioren handbal. ir Voorzitter van de Stichting Filatelie ontvangt een mapje zegels uit handen van staatssecretans mevrouw N. Smit-Kroes. Door een regiefoutje waren het de zegels die betrekking hadden op Scheveningen Radio. Later mocht hij ze omruilen voor de eerste enige echte Nederlandse zegels gewijd aan het thema .filatelie! Als junior-engineer werd hij aangeno men bij de Shell in Den Haag. Van 1951 tot 1961 werd hij uitgezonden naar Venezue la. Terug in Nederland werkte hij van 1962 tot 1964 als hoofd van het construc- tiebureau mee aan de bouw van de IJ- tunnel. In 1964 maakte hij zijn entree bij Hoogovens. Zijn huidige functie vervult de heer Brinkhorst sedert 1975. Het is de afdeling waar materialen en onderdelen voor het bedrijf worden gekocht, opgesla gen en uitgegeven. -- De heer De Vries is Groninger van ge boorte. Aan de MTS studeerde hij werk tuigbouwkunde en electro-techniek. Na de oorlog bezocht hij de TH in Delft waar hij in 1951 af studeerde. Hij begon zijn carrière bij de Staatsmijnen in Geleen. In 1954 kwam hij in dienst bij Hoogovens bij de toenmalige zuidfabrieken, waaronder de cokesfabriek, de centrale en de hoog ovens ressorteerden. In 1958 werd hij be noemd tot bedrijfschef van Walserij-west; in 1961 tot hoofd van de walserij voor platte produkten. Mevrouw N. Smit-Kroes, staatssecreta ris van Verkeer en Waterstaat was er gisterochtend speciaal voor naar IJmui- den gekomen. Het werkbezoek aan het jubilerende kuststation werd gecombi neerd met het uitreiken van de papieren kleinodiën. Eerst aan de voorzitter van de Stichting Filatelie de heer F. J. C. Schipper. Vervolgens aan een trotse di recteur F. J. M. Jaspers van Schevenin gen Radio. De staatssecretaris memoreerde het ontstaan en de groei van de Europa-zegel. Éénmaal was men er in geslaagd het feno meen met overeenkomstige afbeeldingen gelijktijdig in een paar Europese landen te laten verschijnen. Maar al snel werd de voorkeur gegeven aan het idee van ieder land zijn eigen thema. Stonden aanvankelijk lang niet alle Eu ropese landen te trappelen van ongeduld om aan de uitgifte deel te nemen, nu na twintig jaar Europazegels zijn er niet min der dan 29 landen die met een eigen zegel op de markt komen. Mevrouw Smit-Kroes toonde veel waardering voor de nieuwe zegels die bij de Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zonen werden vervaardigd naar een ontwerp van Jaap Drupsteen. In de zegel, gewijd aan de hobby „Filatelie”, was zij verrast door de beeltenis van het steeds kleiner wordende loepje dat haar herinnerde aan het steeds kleiner worden de verpleegstertje op de busjes van Blook- er cacao. par- oliti- 'orig rt in aan- lieg- zijn figh- yr de Vervolgens zal zich ’s middags om twee uur een „scheepsramp” voordoen in de kom tussen de pieren. Tienduizenden toe schouwers zullen getuige kunnen zijn van alle dienstverlenende instanties die dan in het geweer komen. Het coördinerende werk van Scheveningen Radio zal dan via geluidsinstallaties aan het publiek wor den gedemonstreerd. Medewerking zal worden verleend door Bureau Wijsmuller. De IJmuider Reddingsbrigade, de Rijks politie te water, de brandweer, het Rode Kruis, de Marine Luchtvaartdienst en alle soortgelijke hulpverlenende instanties. In 1966 werd de heer De Vries benoemd tot onderdirecteur van Aluminium Indu strie Vaassen. In 1968 keerde hij terug naar het IJmuidense staalconcern waar in 1972 zijn benoeming plaatsvond tot hoofd stafbureau Produktie. In die functie werd hij onder meer belast met de coördinatie van activiteiten in het kader van de zorg voor het milieu. Per 1 juli aanvaarde de heer De Vries zijn huidige functie. natuurlijk van ‘X f t I i

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5