Toertocht via sluizen en door CDA-Statenfractie wil Wijkermeer 98.- 55.- ZO’N PRIMA JACK KUN JE PERFEKT KOMBINEREN MET ZO’N PRIMA BROEK. 69.50 Rijbewijzen en paspoorten worden duurder verlengde Coentunnelweg niet ónmogelijk maken 'I Cour»nt voor Schiphol Station Schiphol nu al in museum Februari stil ff PROBLEMEN OP AMERIKALIJN DRUKKEN RESULTAAT Opnieuw aanhouding bouwfraude Haarlem Husqvarna maakt maaien makkelijk! I I I I I I I 5! ®Husqvarna Zweden CPN krijgt wip-positie” in streekplandiscussie DONDERDAG 3 MEI 1979 8 PEEK EN CLOPPENBURG. GEWELDIGE MODE, GEZELLIGE SFEER. Midden-Oosten Beroepen 9 uit het jaarverslag dat vandaag verschenen is. Corduroy blousohjack met epauletten en ruitvoering. In beige en bruin. Schitterend te kombineren met deze zomerbroek met 2 opgestikte achterzakken. In grijs, groen en maïs. Heel goed te kombineren met deze broek in linnenstruktuur en opgestikte achterzakken. Met linnen riem. In écru, whisky en beige. 6950 De zomer slaat toe-, met dit jack in linnenstruktuur. Kleuren-, écru en camel. (Van onze streekredactie) SCHIPHOL. Martinair Holland heeft over 1978 een nettowinst geboekt van 9,023 miljoen gulden. Een cijfer dat geflatteerd wordt doordat drie miljoen in het pensioenfonds is gestoken (waardoor de bijzondere lasten drie miljoen hoger lagen dan in voorgaande jaren), maar dat laag is in vergelijking met de hogere winsten sinds 1975. De oorzaken zijn Martinairs minder gelukkige operaties op voor de luchtvaart van vitaal belang zijnde routes als de transatlantische (verlies rond drie miljoen) en die naar het Midden-Oosten. Aldus blijkt m «Bi ao mb na COUPON VOOR EEN I FRAAI GAZON Winst Martinair 9 miljoen (Van onze stadsredactie) Het vertrek is weer tussen half tien en (ADVERTENTIE) voor afgifte van rijbewijzen en paspoor ten in 1980 met 3*A percent verhogen. Dit blijkt uit een ambtelijke mededeling, die aan Provinciale Staten is gezonden in het kader van de voorbereiding van de begro ting voor 1980. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Op verdenking voor vier miljoen gulden fakturen te hebben vervalst, is dinsdag in Haarlem een 3 4- jarige directeur-aannemer gearresteerd. Het totale bedrag van de bouwfraude in de regio en Haarlem komt hiermee op vijftig miljoen gulden. De politie heeft gisteren ook huiszoekingen gedaan bij bouwondernemers in de Clerqstraat, op de Nassaulaan en de Jan Gijzenkade. ding planologisch niet onmogelijk zal wil len maken. Makkelijk HAARLEM. Aan de zevende rijwiel- toertocht van de HSV De Kampioen na men tachtig rijders en rijdsters deel. Zes van deze deelnemers kwamen bij de fi nish in het bezit van een bronzen medail le. Voor de achtste toertocht, die zondag wordt gehouden, voert de route over de IJmuider sluizen en door de Wijkermeer. UTRECHT. Het Spoorwegmu seum te Utrecht heeft als nieuwste aanwinst een schaalmodel van het on dergrondse station Schiphol. Het uit beschilderd en onbeschilderd plexig las opgebouwde model staat in de mo derne afdeling van het Spoorwegmu seum. (Van onze streekredactie) SCHIPHOL. In de maand februari hebben minder reizigers gebruik ge maakt van de luchthaven Schiphol dan in dezelfde maand van het vorig jaar. Het verschil bedroeg twee percent. Het win terse weer was de oorzaak van de teruglo pende cijfers. De daling was vooral merkbaar in het charterverkeer en in het binnenlandse en Europese geregelde verkeer. Het verkeer op de intercontinentale lijndiensten nam daarentegen toe, vergeleken met vorig jaar. In de eerste twee maanden van dit jaar heeft Schiphol nu evenveel reizigers ver werkt als vorig jaar: bijna 1.081.000. Het aantal starts en landingen lag echter zes percent lager, door het uitvallen van veel lijnvluchten wegens het slechte weer. In februari werden 619 vluchten van of naar Schiphol geannuleerd: 57 binnenlandse, 516 Europese en 46 intercontinentale vluchten. Het vrachtvervoer op Schiphol nam de eerste twee maanden met vier percent toe. Dit is vooral te danken aan de stijging van het goederenvervoer van en naar Tel Aviv. Vergeleken met 1978 steeg dat ver voer in februari van 150 tot 1840 ton. Het postvervoer via Schiphol nam in januari en februari met veertien percent toe. oen in het Spaarnwouderbos. Vandaar gaat het via Spaarndam, Santpoort, Drie huis, IJmuiden (sluizen over), Velsen- Noord, Beverwijk, Wijkermeer en via Bui tenhuizen (pont over) naar het Spaarn wouderbos. Een afstand van circa veerjig kilometer met tien kilometer bonificatie. Inbraak in school Woensdag is bij de Heemskerkse politie aangifte gedaan van de Duitslandlaan. Vermist worden onder meer een cassetterecorder, vulpennen en drie stopwatches. t stuur van Noord-Holland wil de leges De financiële speelruimte voor nieuwe en uitbreiding van bestaande taken zal in 1980 opnieuw kleiner zijn dan vorig jaar: slechts tweeënhalf miljoen gulden. Een financiële specialist van de provincie te kent daarbij aan dat dit bedrag nog maar een ruwe schatting is, omdat de gegevens van het Rijk nog lang niet binnen zijn. In de begroting van 1979 was ƒ8.871.000 speelruimte geraamd, die onmiddellijk over verschillende posten is verdeeld. In de loop van het jaar is een dergelijk be drag aan allerlei wijzigingen onderhevig, ingevolge allerlei mededelingen en in structies van de Rijksoverheid. inbraak in de openbare Vlinderschool aan Een doorslaggevende factor hierin is de verdere daling van de dollarkoers ge weest. Het gevolg was dat Middenoostelij ke landen minder kochten, maar wel meer in de VS dan in Europa, en dat zij voor het vrachttransport weer meer de voorkeur gaven aan het schip boven het vliegtuig. De afnemende verstopping in verscheide ne havens moedigde het scheepsvervoer verder aan. Martinair wist de verloren markten te compenseren door verhuur op lange ter- mijn van twee DC-lO’s aan twee lijn- tieTuur *bij” he*t ciubhüïs" van De Kampi- n4-cnlnnr\ni-inn ivi Vnrrn I ten, terwijl Martinair onverminderd sterk Ook het Midden-Oosten is voor Martin air in de afgelopen jaren een belangrijke bestemming geweest, tot vorig jaar bleek dat Amerikaanse maatschappjen ver on der de tarieven van Martinair opereerden. BEVERWIJK. Door de Nederlandse Hervormde Kerk is te beroepen voor Be- verwijk-Heemskerk, wijkgemeente Be verwijk, dr. G. H. van de Graaf te Zuid- land. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Het provinciaal be- Het nut van het plexiglas is, dat men precies kan zien hoe het station in elkaar zit. Men kan zowel boven als ondergronds kijken. Terwille van het zicht op het „treingebeuren” is boven dien het dak van het station verwij derd. De maquette toont duidelijk wat zich onder het ronde stationsgebouw afspeelt in een deel van wat straks Nederlands langste spoorwegtunnel (6 kilometer) zal zijn, met de daar haaks op staande eveneens ondergrondse verbinding met de luchthaven. Verder kreeg het spoorwegmuseum er een dwarsliggerwagen bij uit 1911. De wagen werd indertijd gebouwd in Haarlem voor de Hollandsche Ijzeren Spoorweg-Maatschappij. Het is een drie-assige open wagen met remmers- huisje. Tussen 1911 en 1965, toen de wagen buiten dienst werd gesteld, is er nogal wat aan de constructie gewij zigd. y Husqvarna heeft voor èlk gazon de juiste grasmaaier Robuuste, lichtlopende handmaaiers. pittige milieu-vriendelijke motormaaiers en nu ook efficiënte, makkelijke zitmaaiers voor de grotere tuinen Alle met messen van hoog waardig Zweeds staal. Vraag uw handelaar om inlichtingen of stuur de bon in voor een interessant informatiepakket. Hoewel de vooruitzichten voor 1979 ei genlijk te onzeker zijn voor een duidelijke uitspraak, meent directeur J. Martin Schröder enig houvast te hebben aan het bedrijfsresultaat over de eerste drie maanden van dit jaar. De lijn dóórtrek kend zou het bedrijfsresultaat dan onge veer 30 procent kunnen uitkomen boven dat van 1978, dat 19,3 miljoen bedroeg. In 1977 maakte Martinair een nettowinst van 11,5 miljoen bij een bedrijfsresultaat van 23 miljoen. Onzekere factoren voor 1979 worden voornamelijk veroorzaakt door tekorten aan brandstof en daaruit voortvloeiende prijsstijgingen. Voorts liggen forse kos tenstijgingen in het verschiet voor afhan deling en vluchtbegeleiding op de bestem mingen en trajecten die voor Martinair belangrijk zijn, Zuid-Europa. Ten slotte speelt de enigszins afnemende koop kracht van de consument een rol, en in samenhang daarmee de omvang van het vrachtvervoer. In het jaarverslag klaagt Martinair dat het luchtvaartprotocol dat in maart vorig jaar tot stand kwam tussen Nederland en de VS, perspectieven voor een sterk stij gend vervoer leken te openen. Het gevolg voor Martinair, die vooral door Ameri kaanse touroperators als een dure maat schappij werd gezien, was dat het bedrijf het niet kon bolwerken tegen maatschap pijen als PanAm die uiterst lage tarieven konden bieden. „Voor de consument was er geen aanleiding meer om gebruik te maken van chartervluchten met tevoren vastgestelde data”, aldus het jaarverslag. Schröder is er echter van overtuigd dat reeds in de loop van deze zomer de tran satlantische tarieven tussentijds zullen worden verhoogd, zeker voorzover het I gaat om de allerlaagste zoals die van TIA (Gefau), Braniff, National en KLM. De vraag om vervoer naar de VIS is groot genoeg en stijgt sterk, maar, aldus Schrei der, de maatschappijen passen ervoor om er geld op toe te leggen. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De CDA-Statenfractie wil de aanleg van de verlengde Coentunnel weg (A8) niet ónmogelijk maken. Dat betekent, dat er in de Staten waarschijnlijk evenveel voor- als tegenstanders vandeze autoweg zullen zijn. De drie stemmen van de CPN zullen dan de doorslag moeten geven. Meer nieuws is er eigenlijk niet te melden uit de vergadering tot vaststelling van het eindverslag van de beraadslagingen van de Statencommissie van onderzoek voor het streekplan Amsterdam-Noordzeekanaalge- bied. De commissie had de hele vergadering, die was gereserveerd woensdag niet meer nodig, na alles wat er over het streekplan al was gezegd in de vele hoorzittingen en commissievergaderingen. De „wip-positie” van de CPN zal zich steeds voordoen wanneer de blokken CDA en WD enerzijds en PvdA, D’66, PSP en PPR anderzijds tegenover elkaar komen te staan. Deze situatie kan steeds ontstaan, wanneer bijvoorbeeld in moties een keuze wordt gevraagd tussen ener zijds milieubelangen, openbaar vervoer en een selectief economisch beleid en an derzijds de belangen van bedrijfsleven, autoverkeer en niet nader genuanceerde werkgelegenheid. In de hoofdlijnen zal men overigens PvdA en CDA naast elkaar vinden, gezien de samenwerking van deze partijen in het college van Gedeputeerde Staten. CDA en PvdA hebben samen een ruime meerderheid. Wat Schiphol betreft zal een meerderheid in de Staten wel voor beperking van de groei tot 180.000 vlieg tuigbewegingen zijn. Moeilijker is een opi niepeiling over de havenontwikkelingen bij IJmuiden en de uitbreiding van Hoog ovens, omdat de PvdA het hierover intern (nog) niet eens is. Waarschijnlijk is echter, dat een meerderheid in de Staten toch de havenontwikkeling en Hoogovensuitbrei- Zoals bekend, is inmiddels ook nage noeg komen vast te staan dat een meer* derheid in de Staten zal kiezen voor de ontwikkeling van Groot Hoofddorp, in plaats van een uitbreiding van het stads gewest Haarlem in een „ontwikkelingszo- ne” in de Haarlemmermeer. De PvdA mist in deze kwestie de steun van PPR en waarschijnlijk D’66. De nadruk zal dus zeker niet komen te liggen op een uitbrei ding van Vijfhuizen. De keuze voor Groot Hoofddorp wordt in dit geval door de verschillende fracties verschillend bear gumenteerd. De positieve afweging door WD en CDA en de negatieve afweging- van PPR en waarschijnlijk D’66 (de bouw bij Hoofddorp kan tussentijds gemakke lijker worden gestopt) komen echter in de praktijk op dezelfde beslissing uit. Zo zal het wel ongeveer gaan. Half juni weten we het preciezer, want dan vellen de Staten hun eindoordeel over het streek plan. 1W® Zend mij uw gratis dokumentatie over: handmaaiers i motormaaiers zitmaaiers kettingzagen I Naam Adres Postcode Plaats In open envelop zenden aan: Husqvarna Nederland b v Antwoordno. 207 (geen postzegel) 3800VB Amersfoort HU dienstmaatschappijen in het Verre Oos- bleef in het vrachtvervoer tussen Hong kong en West-Europa. Toch daalde de vervoersprestatie al met al van 517,3 mil joen tonkilometers in 1977 tot 444,2 mil joen in 1978. Eind december ontving Martinair zijn vierde DC-10, waarbij de laatste DC-8 werd terugverkocht aan de fabriek, Doug las. Op het ogenblik speelt de vraag welk vliegtuig Martinairs drie DC-9’s moet ver vangen, maar een passende opvolger wordt nu ook in een nabije toekomst nog niet geleverd. Evenals de DC-9 moet de opvolger zowel passagiers als vracht kun nen vervoeren. In 1980 neemt Martinair de F-28 Fellowship in eigendom over van j Fokker, van wie het toestel tot dan is gehuurd. In 1978 is bij Martinair een cao tot stand gekomen voor het grondpersoneel. Voor het vliegend personeel bestaat nog geen cao. Een gezamenlijke delegatie van Mar tinair en Transavia is in overleg met de vakbonden om een cao voor de charter- luchtvaart tot stand te brengen. De be sprekingen vorderen gestaag. W||

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 9