Dag fiets! Bouwen e - iHï Tienerkamp Wandel-speurtocht Drukken Sportweek s Programma Velser mondig OPROEP 3.75 /3i 115; 200/5139; marktplein ijmuiden tel.19015 Pm/h. 15. Rh*. 5.90 Zondagsschool i wkb beter DRUKWERK BESTELLEN? n 1 UITSLAG EERSTE GELUIDSMETINGEN GUNSTIG Afgedankte bussen Mozaïekwedstrijden naar IJmuiden voor opnieuw uitgesteld reclamedoeleinden Vrouw gewond bij It val van trap Een dagje kijken in en om Den Haag Meetpunten II Het Motorhuis IJmond Ingrijpend W? ZF 2JN ER WEER SICO DEURMATTEN IDEM VOOR DE KeCUeEN MOK HONDE KARPETTEN VOOR AL UW ELEKTRAWERK BRANDENBURG” KOUPONS CtORPUNvElOURS /2 KLEUREN KRETONNE qoRd&jstof 4* 5 VELSEN-IJMUIDEN VRIJDAG 4 M E I 19 7 9 4 030 o de rui|ter ƒ.5? v// 8 I o o 5 J sg ”1 Deze week voor de weerma- kers in De Bilt.... Misschien helpt het! WHB GEBOORTE? VERLOVING HUWELIJK? WHM VAN RIXEL zo'n drukker fer- Hoogeveen, I (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIES) ien iar de en jr r n de eiro, zijn van ’into Car- i van tijd inis- snen :gro- teeft i de icra- ege- n te ege- Car- lang gte- ven van ego ieel de der aan VELSEN Na tweemaal uitstel, de oor spronkelijke datum was 27 april, is 11 mei nu de definitieve datum voor de mozïekwedstrijden op Beeckestijn te houden door jeugd van de Velsense lage re scholen. Afgelasting tot tweemaal toe had als reden de late bloei van de hyacin ten waarvan de afzonderlijke bloemkelk jes voor de mozïeken het basismateriaal vormen. Een groep Santpoortse bollen kwekers levert deze nagels. De bloei was afgelopen week nog niet ver genoeg ge vorderd om ze makkelijk te kunnen af ritsen. Door Hoogovens en de gemeente Vel- sen is de norm 5 5 decibel als maximum genomen bij het passeren van een trein. De werkelijke geluidsbelasting zit daar ver onder, aldus Ir. H. de Jong van Rail- vervoer. Zonder daar echter exacte cij fers bij te noemen. Het meetresultaat is voor intern gebruik. Officiële geluidsme- tingen volgen nog na ingebruikneming. Uitstel had als enig voordeel de binnen komst van nog meer aanmeldingen. 18 Velsense scholen doen nu mee tegen 11 in 1978. Op de wedstrljddatum wordt om half twee ’s middags begonnen met op bouw, van de mozaïeken op door Groen voorzieningen gereed gemaakte werk vlakken. De keus van een thema en voor stelling is vrij. Na beoordeling van de werkstukken om drie uur volgt om half vier de prijsuitreiking. Voor de vijf fraai ste en origineelste bloemschilderijen zijn medailles beschikbaar. Voor de andere deelnemende scholen worden bloembol lenpakketten beschikbaar gesteld. De nieuwe goederenlijn ten behoeve van Hoogovens met aan weerskanten de betonnen muur die geluidsoverlast moet voorkomen. De foto is bij de overweg-Andreaweg genomen Railbouw te Leerdam, is in opdracht van Hoogovens met aanleg van de spoor- Met muzikaal escorte van de Showband Alkmaar en de Amsterdamse Tramhar monie rijden de deelnemende bussen za terdagochtend via het Schouwtjesplein en de Leidsevaart richting IJmuiden. Een aantal kan die afstand nog maar net rij dend overbruggen. Het woord antiek of old-timer wordt in de aankondiging van de bussenshow terecht niet gebruikt. De oudste van de deelnemende bussen een Bedford dateert uit 1943. „Stadscen trum” suggereert wel iets in de richting van „vooroorlogs” door de plaatselijke jeugd gestoken in „Ot en Sienkledij” uit te nodigen voor een rondrit door IJmuiden om twaalf uur vanaf het Plein 1945 waar de voormalige lijnbussen ter bezichtiging worden opgesteld. Er neemt één Engelse bus (een uit Huil afkomstige AEC) deel, wat het evenement op slag „internatio naal” maakt. SANTPOORT. Een bewoonster van de Valckenhoefflaan in Santpoort viel donderdagavond van de vrij steile trap in haar (drive-in)woning en raakte daarbij enige tijd buiten westen. Overbrenging naar het Zeeweg Ziekenhuis bleek nood- eakelijk. Vleeswonden onder meer aan het gelaat moesten hier op maar liefst 42 plaatsenfgehecht worden. De vrouw die inmiddels naar huis is teruggekeerd gaf aanvankelijk een ver ward verhaal van de toedracht (beroving gecombineerd met mishandeling) wat bij nader onderzoek door de Velsense politie niet blijkt te kloppen. Het slachtoffer kwam te vallen toen ze met de portemon nee in de hand op weg was naar de voor deur waar gebeld werd. Zij verklaarde ƒ200 uit haar beurs te missen maar ook die bewering kon tegenover de recherche niet hard worden gemaakt. Geheugenver lies wordt voor de onjuiste weergave van de feiten als verklaring gegeven. Er wordt u niets opgedrongen, wanneer u dat wenst adviseren wij u graag. De zondagsschool verbonden aan de Nieuwe Kerk aan de Kanaalstraat in IJmuiden bestaat 75 jaar. Dat is net zo oud als Scheveningen Radio. Alleen wordt er voor de school geen postzegel uitgegeven en wordt er ook geen spek takelstuk opgevoerd. Wel wordt er zon dag in de kerk een herdenkingsdienst aan gewijd. Die begint om 16.00 uur. Zaterdag 5 mei - een datum die me ergens aan doet denken en ik weet niet zo gauw wat! - is er echter een thema- expositie van 15.00 tot 18.00 uur in De Rank aan de Wilheminakade. Thema is: Het beloofde land”. De school wordt iedere zondag nog door zo’n slordige 100 kinderen be zocht in de leeftijd van 4 tot 12 jaar. Er wordt wat uit de bijbel gelezen en gezongen. Er zijn niet minder dan 14 personen die zich bezig houden met de leiding. Erg praktisch, want tegelijker tijd zitten Pa en Ma in de kerkbanken. Voorzitter T.P. Hoek weet zich te her inneren dat de school net na de oorlog een bloeitijd beleefde. Zeshonderd kin deren per zondag was geen uitzonde ring. De 16-jarige zoon Matthijs van boer Markerink, bewoners van boerderij Meervliet, helpt dagelijks zijn vader met allerhande klussen. Daartoe be hoort onder meer het aan de weg plaat sen van de melkbussen. Matthijs is afgestapt van de traditionele manier waarop dit eeuwenlang is geschied. Hij groepeert de bussen niet tot een onop vallende verzameling maar bouwt er torentjes van. ,,’t Is weer eens wat anders en het staat best leuk”, aldus Matthijs die er best wat extra inspan ning voor over heeft om ook de archi tectonische vorm van zijn bouw- en sjouwwerk van dag tot dag te laten variëren. De NS nam vorig jaar tussen het stati on Beverwijk en Hoogovens een nieuwe directe lijn ingebruik die eveneens deel uitmaakt van het voor buitenstaanders hoogst ingewikkelde plan Gildenspoor. Rangeren gebeurt sindsdien bij het Hoog- ovens-empiacement. Het rangeerterrein achter de Duinvlietstraat, waar nu de nieuwe Hoogovenslijn ligt, kon daarmee vervallen. Langs de route van het huidige Gildenspoor reed vroeger de NS. Aan die situatie herinnert nu nog het peronnetje met bijschrift „Halte Hoogovens” dat voor bedrijfsbezoek per trein gehand haafd blijft. len- be- stu- leze I In verband met de grote vraag die wij krijgen naar Opeis Kadett uit de bouw jaren 1970 tot en met 1975 vragen wij bezitters van zo'n Opel met inruil- plannen, eens even in één van onze showrooms binnen te lopen. Informeert u daar vrijblijvend naar de inruilprijs die Het Motorhuis IJ mond nu tijdelijk biedt. De moeite waard! Beverwijk: Koningstr 40/42, hoek Markt telefoon 02510-29162 IJmuiden: Wijk aan Zeeërweg 107/113, telefoon 02550 23450 0 0 0 Een direct aan de spoorbaan grenzende plek bij de flats aan de Schulpweg en een punt bij de hoogbouw tegen de Wencke- bachstraat (zogenoemde maisonetteflats). Microfoons worden hier op acht meter hoogte opgesteld om het geluidseffect juist op de etages te kunnen meten. De tot nu toe gunstige gegevens worden volgens afspraak tussen Hoogovens en Openbare Werken uitgewisseld. Bij de gestelde norm 65 decibel als maximum voor de geluidssterkte is uitge gaan van TNO-gegevens die op hun beurt weer gebasseerd zijn op internationale aanbevelingen. Een wettelijke regeling ontbreekt hiervoor nog op dit moment. De afronding van het Plan Gildenspoor, begonnen in 1977 met ingrijpende veran deringen in het wegenpatroon rond de Wenckebachstraat en de Rijk de Waal weg, maakt voor Hoogovens een soepeler afwikkeling mogelijk van het treinver keer van en ilaar de havens aan het Noordzeekanaal. De oude treinroute via het zogenoemde hellingsteekspoor langs de Staalhaven kan vervallen. Via de nieu we lijn kunnen de havens voortaan be reikt worden zonder het tijdrovende ran geren en andere onderbrekingen. Het be veiligingssysteem vanaf het centraal em placement bij Hoogovens is daarop inge steld. De verandering betekent op jaarba sis een capaciteitsvergroting van 6 a 7 miljoen ton. Het wegvallen van de (steek- Ihelling, wat extra remvermogen vereiste, wordt als bijkomend voordeel genoemd. onder redactie van Eli Vlessing De mogelijke lawaaioverlast voor om wonenden heeft zwaar gewogen bij de voorbereiding en de tenuitvoerlegging van het Gildenspoorplan waarover al in 1975 het eerste overleg gevoerd werd. Voor de Velsennoorders werd dat jaar in „De Schouw” een inspraakbijeenkomst belegd over het plan dat de omwonenden in eerste instantie erg koud op het dak viel. Door de spoorlijn zou het isolement van Velsen-Noord in de hand worden ge werkt en ook op het punt van optredende geluidshinder waren de insprekers be paald niet optimistisch. Doorhameren op speciaal die punten had tot resultaat op- VELSEN. Zaterdag 5 mei vinden de volgende sportieve evenementen in het kader van de Velser Sportweek plaats: Zaterdag 5 mei: basketbaltoernooi Akrides van 9.00-18.00 uur in sporthal Zeewijk; honkbaltoernooi voor adspi- ranten van 10.00-17.00 uur op sportpark de Elta, Trialdemonstratie MAC/Zand- Het buurthuis Wijk aan Duin in Beverwijk organiseert op dinsdag 15 mei de laatste ex cursie van dit seizoen. Eerst gaat het naar de Hortus Bota nicus in Leiden. Vervolgens gaat het naar Scheveningen voor gebruik van de lunch. Om 14.00 uur worden de deelne mers verwacht in het Vredes paleis in Den Haag en daarna wordt nog even een blik gewor pen op het Panorama van Mes dag. Óp de terugreis wordt nog even opgestoken en om 18.00 uur hoopt men weer thuis te zijn. De kosten bedragen ƒ28,50 per persoon. Aanmelden bij het buurthuis, Wilgenhoflaan 2c in Beverwijk. Telefoon 20944. Het inschrijfgeld moet van te voren worden voldaan. IJMUIDEN. Het Stadscentrum IJmuiden, een plaatselijke ondernemers- vergadering, kondigt voor zaterdag een autobusdag aan. Op het Plein 1945 arri veert om kwart voor twaalf een stoet oude autobussen die niet eens zo gek lang geleden als aftands vehikel aan de kant zijn gezet. In Haarlem woonachtige leden van de landelijke Autobus Documentatie Vereniging laten uit alle hoeken van het land nog rijdbare autobussen naar hun stad komen voor het IJmuidense winke- liersevenement. zegt st in itra- oren n op gale n al het rres- g op ii jn- d en Ze r en erde ;aus ude, nds- Omdat de Sport Bond IJmuiden 50 jaar bestaat wordt er X. zondag 6 mei een grandioze wandel-speurtocht georganiseerd, kj 'Het zou natuurlijk heel erg toepasselijk zijn om er een wande- ling van 50 kilometer van te maken maar dan krijg je geen deelnemers. Vandaar dat er een keus kan worden gemaakt uit afstanden van 5 en tien kilometer. Vijf maal tien is uiteindelijk ook vijftig! Goed! De start. Vanaf ’s middags twee uur bij het openluchtzwembad De Heerenduinen. E.R ZIJN LEUKE OP DRACHTEN AAN DE STAPPERIJ VERBONDEN EN IEDEREEN KRIJGT EEN BLIJVENDE HERINNERING. Onderweg nog gelegenheid voor een opfrissende consumptie! En dat allemaal voor één piek. voort van 14.00-16.30 uur m de Bellatrix- laan en op de Planetenweg; behendig- heidsproef motorsport MAC/Zandvoort van 10.00-13.00 uur op het parkeerter rein aan de Minister van Houtenlaan; jeugdtennistoernooi 's middags in het tennispark Heerenduinen; hockeytoer- nooi Strawberries van 12.00-17.00 uur op Sportpark Schoonenberg; Jeugd soft- ball/honkbaltoernooi De Pino’s van 10.00-16.00 uur op sportpark Zeewijk; judowedstrijden Dschen Dui van 19.30- 23.00 uur in de IJmond MTS; kaatsen van 10.00-16.00 uur op het hoofdveld van sportpark Schoonenberg; zaalvoetbal van 18.30-23.00 in sporthal Zeewijk; handbaldrieluik van 13.00-16.00 uur en van 18.30-21.30 uur op sportpark Roos- wijk. neming van drie nieuwe spoorwegover gangen - met ahob-beveiliging - in het definitieve plan en plaatsing van een vier meter hoge stenen geluidswand aan weerszijden van de (dubbele) railverbin- ding over een afstand van 300 meter. Het werk aan de spoorbaan zelf en de beveili ging is inmiddels voltooid. In de Andrea- weg, tot voor kot als verlengde Gildenlaan bekend, tussen de Schulpweg en de Duin vlietstraat en ook in de Wenckebachstraat kwamen nieuwe spoorwegovergangen. De bestaande overweg aan de Grote Hout- of Koningsweg kreeg in plaats van hand bediende spoorbomen eveneens bekende halve slagbomen met automatische bedie ning (ahob’s). In onze beide zaken, die naast elkaar zijn gelegen, kunt u in een prettige sfeer rustig onze modieuze kollekties bekijken Hoorn, Huizen, Kampen, Katwijk, Leeuwarden, Leiden, Lelystad, Maass luis, Maastricht, Meppel, Middelburg, Noordwijk, Nijmegen, Ómmen, Oss, Roden, Roermond, Roosendaal, Rot terdam, Schiedam, Sittard, Sneek, Ter- neuzen, Til, Tilburg, Utrecht, Veenen- daal, Venlo, Vlaardingen, Vlissingen, Voorthuizen, Weert, Winterwijk, IJui- den, Zaanstad, Zeist, Zevenaar, Zoe- termeer, Zutphen en Zwolle. Dus ei genlijk zo ongeveer in heel Nederland kan men zaterdag 12 mei opstappen om deel te nemen aan de 5e landelijke fietsdag van de ANWB. De vertrektijd is tussen 9.00 en 13.00 uur. Vertrekpunt uit IJmuiden is het VW-kantoor op het Marktplein, uit Beverwijk bij Stadskantoor op het J. F. Kennedy- plein. Kosten van deelname zijn ƒ2,- per persoon. De buurthuizen in Heemskerk orga niseren een tienerkamp in de „Uiter ton” in Spaarndam. Dat staat te gebeu ren van 14 tot 20 juli. De enige verplich ting is dat je moet kunnen zwemmen want het is alles water rondom de Uiterton en er wordt behalve gezwom men ook veel gevaren. Inschrijven kan mits je niet jonger bent dan 13 en niet ouder dan 15 jaar. De kosten bedragen 100,- per per soon. Er kunnen slechts 20 tiners mee dus haast je als je je wilt opgeven. Dat kan bij alle buurthuizen in Heemskerk. Bij de inschrijving moet 25,- vopruit worden betaald. vijf •iën- dan t ze ‘ken In de ene zaak alles op het gebied van damesmode. In de andere zaak jonge mode, vrije- tljdskleding en een grote kollek- tie denimbroeken, corduroy- broeken en tuinbroeken. Alles met bijpassende shirts en overhemden. (ADVERTENTIE) Veilig, door goede kwaliteit. Bedrijfszeker, door deskundig ontwerp. Snelle service. Landelijk erkend installateur Oosterduinweg 20 - Umuiden Telefoon 02550-13405 Alkmaar, Almelo, Alphen aan de Rijn, Amersfoort, Amsterdam, Am stelveen, St. Anthonis, Apeldoorn, Arnhem, Assen, Beek, Bergen op Zoom, Beverwijk, Breda, Castricum, Coevorden, Delft, Deventer, Dieren, Doetinchem, Dordrecht, Drachten, Ede, Eindhoven, Emmeloord, Emmen, Enschede, Goes, Gorinchem, Gouda, 's Gravenhage, Groningen, Haarlem, Hardewijk, Heerenveen, Heerlen, Den Helder, Hellendoorn, Helmond, Heng- lo, ’s Hertogenbosch, Hilversum, Hipo- lytushoef, Hoogeveen, Hoogvliet, baan met bijkomende voorzieningen be last. De dertig centimeter dikke muur aan weerskanten is gereed. Compleet met een geluidsabsorberende bekleding van kunststof met een metalen deklaag. Aan een constructie met dezelfde bekleding tussen de beide sporen wordt nog volop gewerkt. Na de lange winter die ->r het werk dit twee maanden vertraging ople- verde kan alleen stagnerende materiaalle- verantie nu nog een afwijking opleveren op het werkschema dat, het vorstverlet daargelaten, redelijk exact kon worden gevolgd. Hoogovens wil door het uittesten vooraf mankementen als verzakkingen opheffen voor het nieuwe baanvak definitief inge bruik komt. Voor geluidsmetingen, inmid dels bij wijze van steekproef verricht, zijn door Hoogovens en Openbare Werken van Velsen twee vaste punten aangewezen. Op naar het buurtcentrum Zeewijk. Woensdagochtend 9 mei wordt daar even uit de doeken gedaan op welke manier(en) je stoffen kunt bedrukken. Dat gebeurt namelijk met stempels die belangstellenden zelf mogen snijden. Als het snijwerk gereed is wordt het resultaat van het creatief vermogen zichtbaar op lappen stof die men ver zocht wordt mee te nemen. Te denken valt aan slopen, T-shirts, tafelkleden en gewoon proeflappen die het mis schien best leuk doen als wandversie ring. Kosten van deelname: 1,-. Railvervoer Hoogovens nog deze maand via omstreden Gildenspoor (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. In Vel- sen-Noord zit het veelbesproken Gildenspoor-projekt in zijn aller laatste fase. Hoogovens kondigt voor eind deze maand de inge bruikneming aan van de goede renlijn Gildenspoor, kern en sluitstuk van het gelijknamige projekt. De afdeling Railvervoer van Hoogovens voert sinds vorige week proefritten uit op het nieu we 3 kilometer lange tracée. Doel is het uittesten van de beveili gingsapparatuur ter hoogte van de vier met zogenoemde AHOB’s beveiligde overwegen. Ook op het punt van de geluidsbelasting voor de omringende bebouwing zijn inmiddels metingen verricht die volgens een woordvoerder van de afdeling railvervoer gunstig zijn uitgevallen. Oosterduinweg 29 "W!"xl tel. 14768 Umuiden der ken sug- ^ens ran- Vol- iten mode PLANETENWEG 26 28 IJMUIDEN TEL. 11888

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5