Krakers lieten vax< Kinneim Tetramin Nicols tegen Nicon HCAW 68 burgerlijke stand Duizendste vliegtuig in Nederland geregistreerd ft».l medische verzorging in het weekeinde verstek gaan in Den Haag I VAX-KINHEIM SPARTA terstal interieurarchitektuur ft» kort ijmondniojws TOP I Symposium in St. Josef HONKBALWEDSTRIJD zondag 6 mei 14.30 u. I Ik werk met plezier uitzendburo Informatie-avohd in Stadskantoor Wethouder opent snelschaaktoenooi Schoolkorfbaltoernooi op sportveld van „Watervliet” Verdere afsluiting Wijk aan Duinerweg Schoolkorfbaltoernooi op sportveld van „Watervliet” Vergadering avond-mavo Bezetting van „De Blinkert” 9 IJMOND VRIJDAG 4 M E I 19 7 9 J n VELSEN J Pim Mulierstadion tegen terrein badmintonpad Staten Bolwerk 3. tel 023-31.21.70. Naast zo ongeveer t beste op het gebied van aktuele woonvormen vindt u bij ons de meest uitgelezen kollektie stoffen, vorstelijke tapijten, exclusieve handgeknoopte karpetten én daarboven ook nog een vrijblijvend advies... Het vaste buro voor tijdelijk werk Zaterdag 5 mei aanvang 14.30 uur ROTTERDAM aktie wagenweg/hoek houtplein/haarlem/023 312172 Tevreden jubilaris in 't Veld door veel bekenden en collega's gefeliciteerd. Cultureel plan. De Heemskerkse (ADVERTENTIE) i 7 (Van een onzer verslaggeefsters) r Spreekuur. Burgemeester A. J. Hubers van Beverwijk is verhinderd op maandag 7 mei zijn wekelijks spreekuur te houden. Spreekuur voorlichting. De voorlich tingsambtenaar van de gemeente Bever wijk, de heer J. Leeuw, houdt maandag avond 7 mei zijn maandelijks spreekuur in „De Moriaan” te Wijk aan Zee; vanaf acht uur ’s avonds. „Ik ga met een tevreden gevoel weg en laat mijn werk met een gerust hart over aan mijn collega’s”. Met deze woorden nam de heer G. H. Spring in ’t Veld uit Beverwijk woensdag afscheid van Hoogovens, waar hij veertig jaar geleden in dienst trad. De jubilaris begon 2 mei 1939 als handlanger bij Van Leers' Walsbe- drijven. Na de oorlog trad hij toe tot de instrumentmakerij van Hoogovens, waar hij opklom tot hoofd instrumentenmonteur. Rommelmarkt. De Stichting Recreatie Bejaarden Beverwijk organiseert voor za terdag 19 mei een rommelmarkt in het paviljoen „Westenhout” aan het Wester- Doopsgezinden. De Doopsgezinde Ge meente Beverwijk houdt de jaarvergade ring op donderdag 10 mei in de kerke- raadskamer aan de Meerstraat 62. Als kerkeraadslid treedt af mevrouw A. M. van Es-Tabak. Plattelandsvrouwen. De eerstvolgen de afdelingsbijeenkomst van de Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Beverwijk, is op donderdag 10 mei in de zaal Moens- plein 8. De heer Orlemans uit Beverwijk vertelt met vertoning van dia’s allerlei over cactussen. houtplein. Het afgeven van goederen voor die markt kan tot die tijd in het paviljoen. BEVERWIJK. Bij wijze van proef is op donderdagavond de afdeling bevol king van de gemeentesecretarie van 19 tot 21 uur geopend voor het aanvragen en De luchtvaartinspectie verwacht dat de Nederlandse luchtvloot voorlopig nog wel in omvang zal toenemen. Om in het Ne- ging zullen er parkeerverboden gelden in de Laan van Kanaan, oneven zijde, tussen de Insulindestraat en het Kuenenplein; in de Kuikensweg, oneven zijde, tussen de Gladiolenlaan en de Siem van Duinhof en in de Hornlaan, evenzijde, tussen de Ban- kenlaan en de Plantage. in het Stadskantoor ook een algemeen informatiebureau in het kader van de maatschappelijke dienstverlening wor den gevestigd. Ook dit betreft een proef. Een maatschappelijk werkster van de ge meente is van 19 tot 20 uur te spreken voor allerlei zaken. i i i i i i i i i GEBOREN: L. E. Barelds-Voorberg, z„ IJmuiden. GETROUWD: W. Otto en C. M. van Leeuwen, Amster dam; W. Krijger en G. van Roon, IJmui den; M. Kooijman en C. J. Carton, Bever wijk; J. A. van Urk en M. S. van der Lugt, IJmuiden. I; OVERLEDEN: L. J. Brederode, 84 jaar, weduwnaar van W. G. de Haan, Santpoort. In verband met de nieuwe wegomleg- i I l i i i i i i i I ONDERTROUWD: W. Dijksma, Santpoort en J. A. Brou wer, Santpoort; A. de Goede, IJmuiden en A. P. Groeneveld, IJmuiden; T. J. Stam, Alkmaar en P. J. de Graaf, IJmuiden; G. van den Berg, IJmuiden en E. H. Meijes, IJmuiden; G. Pietschmann, Velsen-Noord en L. J. Vosseberg, Velsen-Noord; A. J. I I I I I I I I I l l l I I I I I I I I I I I I I I I I I I Burgemeester A. J. Hubers verscheen donderdagmorgen namens het gemeente bestuur als partij keurig op tijd voor de voorzitter, maar van de krakersgroep ver scheen er niemand. De bezwaren waren bovendien anoniem ingediend namens de groep en de voorzitter van de bezwarenzit- ting leek toen niet meer zo onder de in druk te zijn van de bezwaren. Hij liet weten voornemens te zijn het verzoek van de krakers om de brief van de burgemees ter nietig te verklaren voor „niet ontvan kelijk” te houden en dus af te wijzen”. Het gemeentebestuur wacht nu de schriftelij ke bevestiging van deze uitspraak af. Daarna wordt de inhoud van de brief van de burgemeester weer van kracht en die nen de panden te worden ontruimd, goed schiks of kwaadschiks. Het gaat daarbij om de kraakpanden Grote Houtstraat 2, Koningstraat 135 en 137 en Arendsweg 1 en 3. L van Baekel, IJmuiden en J. W. M. Selder-y beek, IJmuiden. structie en allerlei commerciële doelein den, uit 47 zweefvliegtuigen en uit twee ballons. De huidige in Nederland geregi streerde luchtvloot telt 91 grote verkeers vliegtuigen, 80 kleinere twee-motorige vliegtuigen, 410 een-motorige sport- en zakenvliegtuigen, 25 helicopters, 383 zweefvliegtuigen en 11 ballons. Uit deze cijfers blijkt dat de groei in de luchtvaart gedurende de laatste dertig jaar voor het belangrijkste gedeelte tot stand is gekomen door een sterk toegeno men gemiddelde grootte van de vliegtui gen en door een grotere gebruiksintensi- teit en niet door een grote toename van het aantal verkeersvliegtuigen. Met de groot te, de snelheid en de technische vindingen nam ook de kostprijs van vliegtuigen meer nu vesteerd wordt geraamd op 5,5 miljard gulden, uitgedrukt in prijzen van 1979. Het gedeelte tussen de Sumatrastraat en de Laan van Kanaan zal dan echter weer worden opengesteld voor alle verkeer. afhalen van paspoorten en toeristen kaarten. Met ingang van heden zal op deze avond BEVERWIJK De wethouder voor on der meer sportzaken, de heer C. Bodewes, opent zaterdag 12 mei in de Beverwijkse sporthal het Nederlands snelschaakkam- pioenschap voor teams. Voor dit evenement is door de gemeente Beverwijk een subsidiegarantie toegezegd van 500,- alsmede de herinneringspla- quette. raadscommissies voor culturele zaken, I jeugdzaken en recreatie vergaderen woensdag 9 mei van half acht af gezamen lijk in het raadhuis. De agenda vermeldt een bespreking van het rapport „Hoe ma ken we een sociaal-cultureel plan”, de ontwerpverordening voor de Asca (adviescommissie) en het ontwerpvoorstel tot wijziging van de subsidieverordening jeugd- en jongerenwerk. Sinds 1972 werkte de heer Spring in ’t Veld in de afdeling elektrotechniek en besturingssystemen van Nieuwbouw Hoog ovens. Op de dag van zijn afscheid vierde de jubilaris zijn veertigjarig jubileum in gezelschap van zijn echtgenote en BEVERWIJK Zaterdag 5 mei begint om tien uur een schoolkorfbaltoernooi op het sportveld van de korfbalvereniging „Watervliet” aan de St. Aagtendijk/ hoek Hoflanderweg. Aan het toernooi nemen zes scholen deel. In het kader van het vijftigjarig bestaan van de korfbalvereniging stelt het bestuur een wisselbeker beschikbaar voor de win naar van dit toernooi. De prijsuitreiking vindt om één uur plaats. De eerste inschrijving in het luchtvaar- tuigregister, dat wordt beheerd door de luchtvaartinspectie van de Rijkslucht vaartdienst dateert van september 1920. In ieder land worden luchtvaartuigen van overheidswege geregistreerd in een lucht- vaartuigregister. Dit overeenkomstig het verdrag inzake de internationale burger luchtvaart. Na de tweede wereldoorlog, toen er van de Nederlandse luchtvloot maar een heel klein gedeelte over was, groeide het aantal in Nederland geregistreerde luchtvaartui gen sterk. Eind 1946 waren er 172 lucht vaartuigen die de Nederlandse registratie hadden, een aantal dat groter was dan het aantal geregistreerde luchtvaartuigen voor de oorlog. Eind oktober 1947 droegen 250 lucht vaartuigen een Nederlandse registratie. Twintig jaar later in december 1967 waren dat er vijfhonderd, in september 1975 werd de grens van 750 bereikt. Op 1 janua ri 1948 bestond de luchtvloot uit 73 voor die tijd grote verkeersvliegtuigen, 128 kleine vliegtuigen voor sportvliegen, in- gen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door C. L. M. Pernot, Vondellaan 48, Bever wijk, tel. 26820. Voor dezelfde groep artsen wordt de dienst gedaan van zon dagmorgen 9 u. tot maandagmorgen 8 u. door C. A. G. J. Bonarius, Vondellaan 29 B’wijk, tel. 23364. Tijdens het weekeinde houden deze art sen spreekuren voor dringende geval len op zaterdag en zondag van 13.00 tot 16.30 uur. Voor de groep artsen Guldemond- Swaab, Ten Harmsen van de Beek, Hommes, Kester, Vos en Zeijlmans wordt waargenomen door G. J. Vos, Arendsweg 124, Beverwijk, tel. 23586. Tot zaterdagmorgen in spoedgevallen de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek: Voor de avond-, nacht- en zondagdienst in de periode van vrijdag 4 mei van 17.30 uur tot vrijdag 11 mei 17.30 uur Fortuna apotheek, Maerelaan 93, Heemskerk, tel. 39484. Dierenarts: Zaterdag en zondag J. Bors- je, Gr. Willem H-laan 36, Heemskerk, tel. 30046. Tandarts: Zie IJmuiden. Medisch Wetenschappelijk Consulta tiebureau voor Alcoholisme. Spreek uur elke vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur, in gebouw voor Geeste lijke Volksgezondheid. Moensplein 10, van 9 tot 10 uur in ht wijkgebouw aan Büllerlaan 10, tel. 35215 Beverwijk. Wijkverpleging: Voor weekenddienst bellen 02510-42884; van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 7 uur. Verloskundige: Mw. J. H. M. Kruiden berg, Hannie Schaftstraat 5, Heems kerk, tel. 32327. Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur voor gezinsverzorging* alsmede voor hulp aan bejaarden en langdurig zieken in ontmoetingscentrum „De Nieuwe Slof”, Kerkstraat 46, tel. 29195, Beverwijk. Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening in Midden-Kennemer- land. Spreekuren dagelijks van 9 tot 10 uur. Van der Hoopstraat 27, tel. 26177, Beverwijk. Telefonische Hulpdienst De Wegwij zer: Van vrijdagavond 18 uur tot zon dagavond 18 uur te bereiken onder nummer 02207-11700. Bureau voor Levens- en Gezinsmoei lijkheden Kennemerland: Stumphius- straat 45, tel. 24000. Beverwijk, telefoni sche afspraken van maandag tot en met vrijdag. HEEMSKERK Artsen: Voor de groep artsen Bakker, Hazenberg, Kloek, Van Monsjou, Na ber, Schumacher. Van der Torre en Toutenhoofd wordt waargenomen als volgt: van vrijdagavond 20 uur tot zater dagavond 24 uur door R. Kloek, Ren- dorppark 1, Heemskerk, tel. 34555. Zon dag van 00.00 tot 24.00 uur door de arts J. J. v. Monsjou, Rijksstraatweg 16, Heemskerk, tel. 32240. Voor dringende gevallen houden deze artsen spreekuren op zaterdag en zon dag van 10 tot 10.30 uur en van 17 tot 17.30 uur. Apotheek: Zie onder Beverwijk. Tandarts: Zie onder IJmuiden. Verloskundige: Zie onder Beverwijk. Wijkverpleging: Tel. 32644 of tel. 32654 Kruisvereniging: M. Ruiter, tel. 32644. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De afdeling recht spraak van de Raad van State heeft don derdagmorgen vergeefs zitten wachten op de krakers uit Beverwijk, die bezwa ren hadden aangetekend tegen de per brief door de burgemeester aangekondig- de uitzetting. Die bezwaren konden vrij dagmorgen worden toegelicht. De ge meente Beverwijk besloot in afwachting van de uitspraak door de Raad van State voorlopig de uitzetting op te schorten. SCHIPHOL. In de boeken van het luchtvaartuigregister is donderdag het duizend ste Nederlandse luchtvaartuig ingeschreven. Tijdens een korte plechtigheid op Schip- hol-Oost overhandigde de staatssecretaris van verkeer en waterstaat, mevrouw drs. N. Smit-Kroes, het bewijs van inschrijving aan de eigenaar van dit duizendste geregi streerde vliegtuig, H. L. van der Linden. De inschrijving betrof het nieuwe zweefvlieg tuig van Van der Linden, dat de registratie PH-647 kreeg. Van der Linden is gezagvoerder bij de KLM op de Boeing 747. familieleden. Zijn chef, ir. E. H. Boiten, overhandigde hem de direktiegeschenken; het gouden insigne, het horloge en de gratificatie. Vóór de uitreiking had hij de hartelijke dank overgebracht van de direktie voor de uitstekende wijze waarop de heer Spring in ’t Veld zijn verschillende taken met een opvallende flexibiliteit al die jaren vervulde. De chef afdeling besturingssystemen, de heer M. S. Jongkind, haalde enkele markante bijzonderheden in de werksituatie van vroeger op. Hij overhandigde de jubilaris een cassetterecorder. Collega A de Groot bood een fotoalbum aan. Na de verschillende toespraken en overhandiging van de geschenken werd het echtpaar Spring (Van een onzer verslaggeefster) HEEMSKERK. In het St. Jozefzie- kenhuis wordt zaterdag 5 mei het derde syrriposium gehouden onder de titel „Can cer and computer tomography”. Er komen inleiders uit België, Denemar- dan evenredig toe. Het kapitaal dat i ken, Groot-Brittannië, Frankrijk en uit in de Nederlandse luchtvloot is gein- j Nederland prof. dr. B. A. den Herder, hoogleraar in de radiodiagnostiek van de Amsterdamse Vrije Universiteit en dr. Tan Wen Hian, hoofd van de afdeling radiologie in het Heemskerkse ziekenhuis. Burgemeester J. H. Kok van Heemskerk opent om 10 uur het symposium. VELSEN-IJMUIDEN Artsen: van zaterdag 10 tot zondag 24 uur kan men via de dokterstelefoon 19100 vernemen tot welke dienstdoende arts men zich dient te wenden. Vóór 10 uur raadplege men nog zijn eigen huis arts. Tandarts: voor IJmuiden, Velsen en Driehuis alleen voor spoedgevallen op zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur W. v. Willigen, Gr. Willem Il-laan 21, Heemskerk, tel. 32797. Apotheek: Voor IJmuiden, Velsen en Driehuis: Apotheek Kuijlman Lange Nieuwstraat 403, IJmuiden, tel. 02550- 14204. Dierenarts: via informatiedienst, tel. 023-313233. Interkerkelijke Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Velserduinweg 52, da gelijks van 9 tot 10 uur, tel. 02550-11830 en 22169. Hoofdkantoor: zie Beverwijk. Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Kennemerland. Spreekuur dage lijks van 9 tot 10 uur. De Noostraat 4, IJmuiden, tel. 02550-10661. Sociaal Advies Bureau: zie dagelijkse agenda. Moeders voor Moeders. Contactadres: mevrouw B. Tunteler-Siderius, Schu in annstraat 7, Heemskerk, tel. 02510- 33534. Stichting Samenwerkende Kruisvere nigingen in IJmond. Inlichtingen over de weekenddienst wijkverpleging tel. 02550-19043. Spreekuren leidsters ge zinsverzorging: maandag t.m. vrijdag 9 tot 10 uur in het wijkgebouw, Kenne- merlaan 143, IJmuiden, tel. 02550-13936. Maandag t.m. vrijdag 9-10 uur wijkge bouw Andromedastraat 3, IJmuiden, tel. 02550-13936. Spreekuren leidsters bejaardenhulp en hulp aan langdurig zieken, maandag t.m. vrijdag in wijkge bouw Kennemerlaan 143, IJmuiden. Ge zondheidscentrum Duinwijk, Androme dastraat 1 en 3, IJmuiden. Deze adres sen zijn bereikbaar onder het centrale telefoonnummer 02550-19043. Algemene Hulpdienst Velsen. Maandag t.m. vrijdag van 9-11.30 uur. Tel. 02550- 18888. SANTPOORT Artsen: J. S. G. Koning, W. de Zwijger- laan 72, Santpoort-Zuid, tel. 023-378410. Apotheek: Meerwijk, Stresemannlaan 2, Haarlem, tel. 023-337604. Kruisstraat apotheek, Kruisstraat 6 te Haarlem, tel. 023-320727. Apotheek de Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort, tel. 023- 378284. Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Maandag en donderdag 9-10 uur Hervormd Wijkcen trum, Burg. Enschedélaan 67, Sant poort, tel. 023-376874. Voor hoofdkan toor: zie Beverwijk. Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening in Midden-Kennemer- land: zie Beverwijk. Telefonische Hulpdienst De Wegwijzer. Van vrijdagmiddag 14 uur tot zondag avond 18 uur te bereiken onder nummer 02207-11700. BEVERWIJK Artsen: Voor de groep artsen Bonarius, Fierstra, Hobster, Pernot, Plantinga, Reddingius, Rolink, Takken, Verséle- wel de Witt Hamer en Visser wordt de dienst waargenomen van zaterdagmor- BEVERWIJK. De bestaande weg- afsluiting van de Wijk aan Duinerweg zal met ingang van maandag 7 mei geduren de drie weken worden uitgebreid tot aan de Plantage. BEVERWIJK Zaterdag 5 mei begint om tien uur een schoolkorfbaltoernooi op het sportveld van de korfbalvereniging „Watervliet” aan de St. Aagtendijk/ hoek Hoflanderweg. Aan het toernooi nemen zes scholen deel. In het kader van het vijftigjarig bestaan van de korfbalvereniging stelt het bestuur een wisselbeker beschikbaar voor de win naar van dit toernooi. De prijsuitreiking vindt om één uur plaats. BEVERWIJK De commissie van be heer voor de gemeentelijke avond-mavo vergadert woensdag 16 mei in de openba re Plantage-mavo aan de Plantage 2. Besproken worden onder meer de voortgang in de afvloeiingsregeling en een advies met betrekking tot de begroting 1980. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In de reeks examen- grappen heeft een tiental meisjes donder dagavond het gebouw van de scholenge meenschap voor lager beroepsonderwijs „De Blinkert” aan de Jan van Kuikweg bezet. „Gekraakt”, zoals zij het zelf noem den. Als leerlingen van de huishoudschool hadden zij wel gezorgd voor voldoende koffie, broodjes en dergelijke om 's mor gens een gezellig ontbijt te serveren.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 9