vin WCT-eindstrijd Ron Bos winnaar Haagse ronde I s in Spaarnwoude •5 Cricketduel treffers en missers afgelast meisjes Het Spaarne - tototips Vuelta-zege dichtbij voor Joop Zoetemelk Bin 27 fpPJOENl kuipers Erewedstrijd op televisie Langeveld snelste Twee winnaars in Montreal A w J UNSECi BIN 27 PORT Randstad Roeiregatta Baanrecord '1 A 1 I I 1 2.1 25 DINSDAG 8 MEI 19 7 9 SPORT 1 r~ I II n fëefaalbate, I X B? 1 I Borg verslagen door McEnroe John McEnroe: ..Borg is nog steeds de beste" D aten n ettige 2? en ig- i (ADVERTENTIES) i 1 I 3-0 1-0 4-0 landse nationale acht. 1 I 1 McEnroe schakelde in de halve finales de Amerikaan Jimmy Connors uit, de winnaar van 1977 van het toernooi waar aan de acht sterkste spelers van de WCT jaarlijks deelnemen. Borg triomfeerde in 1976, de Amerikaan Vitas Gerulaitis in 1978 McEnroe verdiende met zijn zege 100.000 dollar, meer dan 200.000 gulden. Hij won de tiebreak met 7-5. De Amerikaan bereikte de finale van het Masterstoernooi zonder ook maar een set verloren te hebben. Hij beheerste de partij van begin tot einde en drong zijn tegenstander voortdurend in de verdedi ging. De Zweed klaagde na afloop van de partij over vermoeidheid. In de vierde set schenen er mogelijkheden te zijn voor Borg. Hij leidde met 5-3. Toen doorbrak de Amerikaan echter de service van zijn tegenstander en triomfeerde vervolgens via de tie-break. „Ik dacht dat ik de partij had kunnen winnen als ik die vierde set op mijn naam had gebracht”, voerde Borg na afloop aan, „Bij het retourneren van de opslag van McEnroe was ik te langzaam. Ik heb gemakkelijke ballen gemist” De Zweed begreep niet hoe het mogelijk was dat hij tot driemaal toe zijn service verloor, en op kritieke momenten drie keer een dubbele fout sloeg. De vele toer nooien die Borg de laatste tijd heeft moe ten spelen hebben hem geen goed gedaan. „Ik was vermoeid”, zei hij treurig, „Voor de wedstrijd wist ik dat het een moeilijke partij zou worden”. Triomfator McEnroe, die benadrukte dat hij Borg ook na zijn nederlaag als ’s werelds beste speler beschouwt, merk te op dat de vermoeidheid van zijn tegen stander wel eens een beslissende rol in het duel heeft kunnen spelen. McEnroe, de eerste speler die Borg ver sloeg en jonger dan de Zweed was, vond het allerminst vreemd dat hij in zijn twee de jaar als officieel professional een der gelijk resultaat boekte. „Was ik een goed jaar geleden een amateur?”, waren zijn woorden, „natuurlijk was ik dat niet!” Op de eerste dag van de strijd om de tennislandenbeker heeft Italië in Dussel dorf met 3-0 gewonnen van Spanje. Pa- natta en Bertolucci wonnen hun singles en samen het dubbel allemaal in twee sets. Argentinië, met Clerc en Cano in de enkelspelen won met 2-1 van Groot-Brit- tannië. Alleen het dubbel werd door de Britten gewonnen. j tot 5 uur eens ris sga’s. of ngs- uren heeft getraind op en gesproken over mijn zwakke kanten en ahderzijds omdat de hoofdtrainer de jeugd meer kans wil geven. Door mijn examens heb ik echter te weinig kunnen trainen, maar nu het schoolwerk voorbij is zal ik de trainingen bij de A-groep gaan volgen en dan zal blijken of het nog beter kan. Het nieuwe seizoen zal ik mijn tijd tussen het werk en AZ’67 verdelen om zo op beide fronten actief te blijven”. Een frappant verschijnsel blijft dat bijna alle jeugdspelers van AZ’67 als speler zijn terug te vinden in een hoofd klasse zaalvoetbal vereniging. Ook Ro ger Schouwenaar die als zodanig actief is bij Geldermans. Wordt dit soort voet bal gepropageerd? Roger Schouwenaar: „Laat ik voorop stellen dat het bij AZ’67 niet is toege staan als A-spelerte zaalvoetballen. Voor Wim van Dongen en mij is het nu dan ook afgelopen. Van Doorneveld is echter niet tegen zaalvoetbal. In mijn geval heeft hij er altijd op gewezen dat ik in de zaal met andere voetbaltechnieken ge confronteerd zou worden. Het kortere draaien, technisch meer in je mars moe ten hebben en het kort schieten hebben mijn veldontwikkeling zeker geholpen. Ik ben een voetballer, die ruimte moet hebben en juist in een zaal met een engere ruimte heb ik dan ook het tegen deel beter onder de knie gekregen. De man achter de jeugdinbreng bij AZ’67 is in de eerste plaats B-trainer Hans van Doorneveld. Reeds vanuit zijn Haarlem-tijd heeft hij Schouwenaar on der zijn hoede gehad en kan hem dus het best karakteriseren. Van Doorneveld: „Vanaf de B-junio ren van Haarlem heb ik Roger onder mijn hoede gehad. Toen ik hem naar de interregionale jeugd haalde heeft men mij uitgelachen, omdat men zijn techni sche kwaliteiten niet voldoende vond. Hij is echter een speler, die ontzettend hard heeft getraind op zijn zwakheden en dat nog steeds doet. Het is voor mij een typische Engelse spits, die voor nog meer ruimte voor Kees Kist zal zorgen. Als zijn omschakeling van centrum- naar vleugelspits voorbij is zal men hem nog meer waarderen”. FC Twente-Haarlem 7-2. Voor de tweede keer incasseerde Haarlem zeven tegengoals in de eredivisie. Eerder ge beurde dat op 17 oktober 1977 toen Feye- noord met 7-0 sterker was. FC TWente, zonder overwinning in zijn laatste zes wedstrijden, kwam voor het laatst op 24 april 1977 tot zo’n grote thuiswinst na de 8-0 op FC Utrecht. Haarlem won nog niet na de winterstop en haalde vier punten uit tien wedstrijden. Voor FC Utrecht, zonder Leo van Veen, zijn de resultaten duidelijk min der geworden. Vier wedstrijden zonder de topscorer brachten één punt op. Wim Jansen maakte tegen FC WV de 1800-ste eredivisie-goal voor de Feye- noorders. De Rotterdammers gebruik ten daar 760 wedstrijden voor waarin zij 1094 punten vergaarden. Kees Kist scoort er weer lustig op los. Vier keer twee goals in zijn laatste vijf wedstrijden, waarvan drie keer in een uitwedstrijd. FC VW heeft een logische volgorde in haar laatste vier uitwedstrijden. 2-0 verlies bij PSV, 3-0 bij Sparta, 4-0 bij Volendam en nu 5-0 bij Feyenoord. De eerste thuisnederlaag van dit sei zoen voor Roda JC werd tegen PSV een feit. De vorige dateerde van 16 april 1978 tegen Volendam 1-4. De eredivisie was produktief. De 33 goals waren het hoogste aantal van dit seizoen. Op 12 maart 1978 vielen er ook 33 en niet in december 1977 zoals Studio Sport meldde. Door dit aantal zijn er nu precies 700 goals gescoord, hetgeen belangrijk achterligt bij het afgelopen seizoen toen men er op dat moment reeds 748 had gescoord. NAC’s eerste nederlaag en MW’s eerste overwinning na de winterstop vie len het afgelopen weekeinde. Haarlem dus nog zonder winst en AZ’67 en Feye noord nu nog zonder nederlaag vanaf deze periode. ’75-’76 2-0 2-1 2-0 3-0 3-0 2-1 2- 0 3- 2 '76-’77 1- 3 2- 1 5-1 1-0 4-0 0-2 1-3 2-0 0-1 ’77-’78 0-0 1-2 Leo van Vliet is gisteren winnaar ge worden van de Ronde van Wallonië. Hij legde de 229 kilometer af in 5 uur en 54 minuten. Tweede werd de Fransman Ber- neaudeau en derde Fedor den Hertog. Hennie Kuiper eindigde als zesde. De Westduitser Didi Thurau zal niet deelnemen aan de Ronde van Romandië die wordt gereden van 8 tot 13 mei. Thu rau heeft nog steeds last van een oogont steking. Tot 15 mei moet hij rust houden. Nederland zal dit jaar niet met een ploeg wielrenners deelnemen aan de Vre- deskoers, die dit jaar in Praag start en via Warschau in Oost-Berlijn eindigt. In de bovenlaag van de Nederlandse amateur- wielrenners bleek te weinig belangstelling te bestaan om een representatieve ploeg af te vaardigen. Er meldden zich slechts drie renners van enig kaliber bij de KNWU: Alex Bongers, Theo Gevers en Eric Visschers. Van hen kwamen er in het weekeinde twee ten val en liepen blessu res op. Een laatste noodkreet van bonds coach Rini Wagtmans hielp ook niets, waarna besloten werd van deelneming aan de grootste wielerwedstrijd voor ama teurs af te zien. tip 1 1 1 1 1 1 3 3 1 3 3 1 1 (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. Op het parcours in het Spaarnwouderbos heeft de HSV De Kam pioen zondag een interclubontmoeting gehouden met de andere clubs uit de regio. Daarbij besliste Bas Langeveld het hoofdnummer in zijn voordeel. Hij was de snelste finisher van een zes man sterk kopgroepje en bleef zijn vluchtmakkers met een halve lengte verschil de baas. Import en L distributie Verkrijgbaar in de betere slijten j/wijnhandel A, HILVERSUM. (ANP). De voetbal wedstrijd Argentinië-Nederland die ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de wereldvoetbalbond FIFA op 22 mei in Bern wordt gespeeld, zal rechtstreeks door de NOS-televisie worden uitgezon den. (Nederland 1 - 21.14 uur). Commenta tor is Theo Reitsma. 2-0 1-1 2-2 1-1 0-0 0-0 1-2 0-1 De Zandvoortse amateur Wim Koene kwam in de ronde van Maartensdijk op de derde plaats. Martin Visser uit Amster dam greep in 1.49.40 over de 80 km. de zege. Tweede werd Wim van Steenis uit Hoog Blokland. In de ronde van Reusel (N.-Br.) kwam de jonge Zwanenburger Henny van Lent tot zijn eerste zege van dit seizoen bij de amateurs. Hij noteerde een tijd van 2.27.17 over de 100 kilometer. Aan de finish had hij na een solorush een paar honderd meter voorsprong. Door zijn aanvallende manier van rijden kwam Van Lent ook in het bezit van de leidersprijs. Bij de lief hebbers in Reusel zegevierde de Haarlem mer Ron Bakker met op de tweede plaats zijn stadgenoot en makker Dick Schou ten. Zij maakten deel uit van een vier man sterk kopgroepje. Voor Ron Bakker was het zijn tweede zege sinds zijn rentree in de wielersport. j i iar: 94000 jiden. -Sparta -NEC -MW -FC Utrecht -PEC/Z -NAC -FC Twente -Volendam -Roda JC -Wageningen -Eindhoven -SC Cambuur -FC Den Bosch Telefoon 015-569324’ L H k (Van onze cricketmedewerker) HAARLEM. Afgelopen zaterdag liep het Nederlands cricketelftal zijn op een na laatste oefenwedstrijd voor het we reldkampioenschap in Engeland door de weersomstandigheden mis. De wedstrijd tegen de Kieviten in Wassenaar werd wegens de regen afgelast. Komende za terdag, de dag voor het begin van de competitie, treedt hctr Nederlands elftal echter onder de naam van touringclub „De Flamingo’s” tegen HBS, de huidige landskampioen, aan. Deze wedstrijd, Fla mingo’s versus de landskampioen, wordt elk jaar gespeeld. Doordat alle Neder lands-elftalspelers lid zijn van dë Fla mingo’s, kan er deze keer van de traditio nele match gebruik worden gemaakt als laatste test-case voor bet vertrek op 18 mei a.s. naar Engeland. (Van onze roeimedewerker) AMSTERDAM. Op de Bosbaan zijn tijdens de jaarlijkse Randstad Roeiregat ta door de jeugd van Het Spaarne wede rom goede prestaties geleverd. De meis jes 17/18 jaar voeren een baanrecord, waardoor alle records in de verschillende nummers in deze categorie nu op naam van Het Spaarne staan. 1 De etappe van Logrono naar Santander over 180 km werd gewonnen door de 29- jarige Spaanse slager Angel Lopez del Alamo, die na 38 km ontsnapte en na 102 km een voorsprong had van 11 minuten 40 seconden. In de laatste kilometers kwam een achtervolgend vijftal met Van Impe en Zoetemelk snel naderbij, maar op de streep had de Spanjaard nog altijd ruim tweeën eenhalve minuut over. Aangezien Angel Lopez del Alamo als eerste doorkwam op zowel de Col de Sia (tweede categorie), als de Col de Alisas (eerste categorie) en de Col de Cabarga (eveneens eerste categorie) kwam hij sterk omhoog in het bergklassement. Hierin heeft Felipe Yanez de leiding met 51 punten voor Zoetemelk (38 pnt) en José Luis Viejo (34 pnt). Van Dongen, Leisner en nu dan Roger Schouwenaar zijn enkele van deze nieu welingen. Vooral voor laatstgenoemde zal het een verrassing geweest zijn opge roepen te worden voor het A-team van AZ’67. Jaan de Graaf: Loek Ursem; Pier Tol en Kurt Welzl zijn toch niet te ver waarlozen namen in het voetbalwereldje en dan ook de eerstaangewezen concur renten voor Schouwenaar. Toch mocht hij vorige week als wisselspeler mee naar FC Utrecht, waar hij later in de wedstrijd inviel, en mocht hij afgelopen zaterdag in de basis starten in de uitwed strijd tegen NAC. Wie is Roger Schouwenaar? Hij ver telt: „Vanaf mijn achtste jaar heb ik gespeeld bij Haarlem. Toen Haarlem mij- twee seizoenen geleden een klein con tract aanbood heb ik dat geweigerd en ben ik als amateur mijn vorige trainer. Hans van Doorneveld, gevolgd naar AZ’67. Ik ben kortgeleden twintig jaar geworden en zit in het eindexamenjaar van het Triniteitslyceum. Afgelopen week heb ik een tweejarig contract aan geboden gekregen en van mijn handte kening voorzien, zodat ik voorlopig bij de Alkmaarders ben ondergebracht. Door dit contract zal Haarlem nog wel een transfersom voor mij ontvangen”, Roger Schouwenaar is het zoveelste voorbeeld van de speler, die bij zijn vorige club werd ondergewaardeerd en bij een topploeg misschien tot zijn volle recht gaat komen. Schouwenaar is, on danks zijn toch wel beperkte kwalitei ten, die hij zelf als de beste kent, een gevaarlijke spits. Een centrumspits wel te verstaan die in het jeugdelftal van AZ tot op heden 23 keer scoorde, waarvan vijftien in de laatste zeven wedstrijden. Deze productiviteit zal zijn verkiezing versneld hebben maar dan toch op de vleugelpositie. Roger Schouwenaar over zijn positie: „Het is natuurlijk een duidelijke zaak dat ik nog niet kan concurreren met een spits als Kees Kist. Ik ben dan toch al dolgelukkig met mijn huidige plaats in het eerste team. Deze verkiezing heb ik te danken aan mijn beide trainers, Kess ler en Van Doorneveld, enerzijds omdat Van Doorneveld mij al jaren kent en Algemeen klassement: 1 Joop Zoetemelk (Ned) 66.43.55, 2 Felipe Yanez (Spa) op 1.42, 3 Francisco Galdos (Spa op 2.05, 4 Manuel Espar- razza (Spa) 2.21, 5 Lucien van Impe (Bel) op 2.27, 45 Adrie van Houwelingen (Ned) 67.90.07, 47 Cees Bal (Ned) 67.90.59, 59 Frits Pirard (Ned) 67.21.43, 65 Jan van Houwelingen (Ned) 67.31.38. Wim Jansen: 1800ste goal in eredivisie voor Feyenoord PENA CABARGA (EFE). Joop Zoe temelk is gisteren een stuk dichter geko men bij zijn eerste grote rondezege. In de dertiende etappe van de Vuelta, de Ron de van Spanje, sloeg hij in het Canta- brisch kustgebergte een aanval af van Lucien van Impe en nam hijzelf de lei derstrui weer over, die hij na de zesde etappe had afgestaan aan zijn teamge noot Christian Levavasseur. De grote verrassing was het baanrecord dat Sharone Ceha, Catalien Neelissen, Anne-Marie Vos, Willemijn van Bruggen en stuurvrouw Mariëtta Went vestigden. Op het nummer dubbelvier. Met zeer mas sieve halen wist dit team een ruime voor sprong op de rest van het veld op te bouwen, die bij de finish maar liefst tien seconden bedroeg. Bovendien verzekerde de ploeg zich met deze prestatie van uit zending naar de wedstrijden in het Tsje- chische Brno. Ook het nummer twee zonder stuur vrouw leverde een overwinning op in deze categorie. Hier eisten Ceha en Neelissen in een spannende, maar technisch niet zo- fraaie race tegen het Amsterdamse RIC. de overwinning voor zich op. In het nummer meisjes 18 dubbeltwee, startten drie Spaarne ploegen, waarvan het duo Linda Cornet/Manja Lievaert goed uit de verf kwam. Zij behaalden in F onseca Guimaraen's Ruby Port Rustig, g<x?d en liet rek kei gk kort op eikehouten fust gerijpt Fruitig en hi<«1 een jeugdig vuur Door het thuisverlies van Roda JC is alleen Feyenoord nog .zonder nederlaag op eigen terrein. PEC en NAC doen niet voor elkaar onder in de gelijke spelen. Beide 14x na 28 wedstrijden en dat is toch 50%. Roger Schouwenaar scoorde zijn eer ste goal in zijn tweede wedstrijd voor AZ’67. Stef Walbeek maakte ook zijn eerste dit seizoen voor de GA Eagles. Zijn laatste viel op 30 april 1978. En Spren Lindsted van FC Twente had in het geheel nog niet gescoord, maar haal de met vier goals direct goed uit. Deze Deen is dan ook de eerste speler van dit seizoen die tot vier goals in één wedstrijd kwam. MONTREAL (ANP). De Russen Mik hail Tal en Anatoli Karpov zijn geza menlijk winnaar geworden van het inter nationale schaaktoernooi in Montreal. Zij vergaarden beiden twaalf punten. Jan Timman deelt de vijfde plaats in de eindrangschikking met de Rus Boris Spasski met 8% punt. De uitslagen van de partijen voor de achttiende en laatste ronde zijn: Karpov (Sov)-Kavalek (VSt) rem., Tal (Sov)- Timman (Ned) rem., Portisch (Hon)-Spasski (Sov) rem., Larsen (Den)-Hort (Tsj) 1-0, Hübner (WDl))Ljubojevic (Joe) rem. De eindstand is: 1. Tal en Karpov beiden 12 pnt.. 3. Portisch lO'/a pnt.. 4. Ljubojevic 9 pnt., 5. Spasski en Timman beiden 8‘A pnt., 7. Kavalek, Hübner en Hort allen 8 pnt., 10. Larsen 5'/? pnt. Aan deze interclubontmoeting namen zo’n vijftig renners van verschillende categorieën deel. Met nog vier ronden te rijden gingen Henk Buis en Cor Baars aan de haal en zij forceerden daarmee de beslissende slag. Eerst kreeg Peter v. d. Koop aansluiting met de twee vluchters en daarna volgden Bas Langeveld, Jan van Dijk en Bert Matze. De zes demarran- ten pakten een paar honderd meter voor sprong en konden het tenslotte onderling uitvechten. Dat pleit won Langeveld De uitslag: 1. B. Langeveld (Bollenstreek), 2. H Buis (Excelsior), 3. Bert Matze, 4. C. Baars (beiden Kampioen), 5. J. van Dijk (Bollenstreek), 6 P. v. d. Knoop (Kampioen). Nieuwelingen: 1. W. Otte (Excelsior), 2. R Martens (Kampioen), 3. M. v. d. Hulst (Excelsior). Vier jonge amateurs van de HSC De Bataaf hebben in de Franse plaats Amiëns deelgenomen aan een internatio naal avondcriterium, waaraan behalve Fransen ook Zwitsers, Belgen en Duitsers deelnemen. Ze deden het daarin lang niet slecht. Stan Snijders kwam op de vijfde plaats en Arie Moleman eindigde als zes de. Ron Snijders en Han Sparnaay kwa men ook in het peloton over de eindstreep. De Zwitserse wereldkampioen Hilbert Claus besliste dit criterium om de Grand Prix Jean Renaux in zijn voordeel. Ook de tweede en derde plaats waren voor Zwit sers. In het ploegenklassement kwam De Bataaf op de derde plaats. De jonge Beverwijker Ron Bos won in Den Haag de traditionele Bevrijdingsron- de van Capitol voor nieuwelingen. Samen met de Haarlemmer Marco v. d. Hulst, die als tweede eindigde, en Van Straaten was hij drie ronden vóór het einde uit het peloton ontsnapt. De eindsprint van het verslagen peloton om de vierde plaats werd gewonnen door de Haarlemmer Ro nald Vroom. Zijn stadgenoten Wim Otte en Ragmar Martens werden respectieve lijk zevende en negende. In de ronde van Vlaardingen ging Ge rard Ratterman uit Uithoorn in 2.26.26 over de 99 km. als eerste door de finish bij de amateurs. Tweede werd de Aalsmeer der Arie Kamsteeg en derde Rob Borst uit Zwanenburg. Bij de veteranen kwam Henk Buis uit Vijfhuizen op de vijfde plaats in de eindsprint van een vijf man sterk kopgroepje. Jan Barendse was we liswaar als eerste over de streep gegaan, maar hij werd wegens hinderen gedis kwalificeerd en naar de tweede plaats verwezen. De ex-prof Leen Poortvliet mocht nu de bloemen en eerste prijs in ontvangst nemen. Op het Industrieparcours in de Waar- derpolder liet de HRC Excelsior zondag een rit voor de zomercompetitie verrijden. Die leverde een zege op voor „good old” Gerrit Krabbenbos. Zelfs een lekke band in de slotfase van de koers kon hem niet van de triomf afhouden. Hij kreeg de fiets van veteraan „Buus” Schouten aange reikt. die net daarvoor was gefinisht, en ging winnend over de streep. De uitslagen: amateurs: 1. G. Krabbenbos, 2. B. Roest, 3. N. de Bondt, 4. M. v. d. Aa, 5. P. Roosen Veteranen: 1. Buus Schouten, 2. Tj. van Seijst, 3. H. van Steijn. Nieuwelingen: 1. R. Vroom, 2. H. v. d. Ham, 3. E. Poel. Bij de jeugdklassers zegevierde Jan Otte (A-kl.), John Peereboom (B-kl.) en M. v. d. Toor (C-kl.). ZIJLSTRAAT 97 TEL. 310181 HAARLEM J De uitslag van de dertiende etappe is: 1 Angel Lopez del Alamo (Spa) 5.18.04, 2 Lucien van Impe (Bell op 2.36, 3 Manuel Esparza (Spa) z.t„ 4 Joop Zoetemelk (Ned) z.t., 5 Francisco Galdos (Spa) z.t„ 39 Frits Pirard (Ned) 5.23.42, 46 Cees Bal (Ned) 5.24.26, 57 Adrie van Houwelingen (Ned) 5.26.59, 79 Jan van Houwelingen (Ned) 5.32.22 L DALLAS (ANP). John McEnroe is winnaar geworden van het toernooi om het kampioenschap van de WCT. De 20- jarige Amerikaan versloeg in de finale van het toernooi in Dallas Björn Borg met 7-5 4-6 6-2 7-6. McEnroe maakte een einde van een reeks van zeventien overwinningen van de Zweed. Het was zijn derde overwinning op de Wimble- donkampioen. Ajax FC Den Haag AZ’67 Haarlem GA Eagles PSV FC WV Vitesse Feyenoord Heerenveen Heracles Veendam Willem II Gelijke spelen-tips nr. 7-8-11-13-16-24-26-32. Als het voetbalseizoen zijn einde nadert is het de laatste jaren een goede gewoonte geworden jeugdige talenten in te passen. Een wissel op de toekomst. Zeker bij clubs die geen promotie of degradatieperikelen kennen en in het bezit zijn van enkele capabele, jeugdige krachten moet dit streven voorop staan. Daarom is het des te verwonderlijker dat AZ’67 ook aan deze gewoonte meedoet. De Alkmaarders zijn nog volop in de race om Europees voetbal, maar vinden in de persoon van trainer Georg Kessler toch blijkbaar de man die jeugdig talent een kans wil geven. de C-finale een fraaie tweede plaats, opge bouwd vanuit de achterhoede. Ook bij de jongens kwam Het Spaarne sterk voor de dag. In de vier met stuur man in de klasse 17/18 ging de zege naar André de Jong, Tom van de Beeke, André Kühn, Steven Wilbrenninck en stuurman Herman Vos. De jongere Spaame-roeiers deden hefc™ ook heel verdienstelijk. Zo wist Geert van der Klis met een ruime voorsprong het nummer jongens skiff te winnen. In dé. leeftijdsklasse tot en met veertien jaar. De 15/16-dubbeltwee Gallée en Husslage ver overde een tweede plaats. Ook roeivereniging De Stern uit Umui- den kwam met een kleine afvaardiging; j waarvan de lichte nieuwelingen dubbelt-:.; wee Olgers en Schulk een fiks uitgevallen zege behaalden ZZ i In het kader van de „Dutch Week” zijn het afgelopen weekeinde in het Engelse Nottingham revanchewedstrijden ver- roeid tussen de wereldkampioen in de lichte herenacht Engeland en de vice-we- reldkampioen Nederland. De Nederland- se selectie acht, met aan boord de Spaar- ne-roeier Hans Povel, moest op beide da- gen tegen de goed draaiende Engelsen het onderspit delven. Zowel over duizend me ter, op de rivier Trent verroeid, als op de 2000 meter-baan, Holme Pierrepont, bleek dat de Engelsen al beduidend verder in hun trainingsopbouw zijn dan de Neder*"; 4

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 25