Te weinig bluswater bij branden in Wijk aan Zee gevonden voorwerpen I GMüDEgüiröM® 99 Scholenwedstrijd Fotokring Heemskerk 99 kort ijmondnieuws i Wij combineren mooi met mooi. Wat Stoutenbeekonderscheidt: Je ziet wel eens mooi leer op een lelijk meubel. Niet bij ons. o DINSDAG 8.M E I 19 7 9 PWN werkt mee aan oplossing Uitzondering Drukke maanden voor Harmonie Kapel en Wijkerboertjes CDA en Europees parlement WEER STAP VERDER OP WEG NAAR Ss» DBCkNTRAUSATffi R IN I» IIMOND f - i Z 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK ■1 Li. ::W a tl- Elzenhof” als nieuwe woonplaats voor tien woonwagengezinnen 5 Bijna tweeduizend dia's (ADVERTENTIE) Heemskerk leeft van (Van een onzer verslaggeefsters) I De vijfde klasse van de Oldeweltschool □k Zitcombmatie in wildbuffel. 3.463.- |J kreeg een extra prijs voor de beste geza menlijke inzending en André Welp kreeg een legpenning van de landelijke bond van amateur-fotografenverenigingen voor de beste dia van de wedstrijd, een fraaie opname in een groentekas. Het pu bliek kende een prijs toe (voor een betrapt plassend jongetje) aan Simon Prent. De gemeente heeft voor de beplanting om het „parkje” want dat lijkt het bijna met die fraaie betegeling en de pergola’s -r gezorgd, maar de bewoners bleken zelf ook al verscheidene boompjes te hebben geplant en in hun tuintjes bloeiden al de narcissen. Zo’n standplaats van tien wagens doet de vraag opkomen, of de kleine stand plaatsen van zestien wagens, waar het ministerie naar streeft, niet ook nog te groot zijn en nog kleinere concentraties beter zouden voldoen. Dat die grote regio nale centra een erbarmelijk vergissing zijn geweest is nu wel een vaststaand feit. „Welkom thuis" stond er op de kaartjes aan de boeketten bloemen waarmee burgemeester J. H.Kok de nieuwe bewoners van „Elzenhof" begroette (Van een onzer verslaggeefsters) BERVERWIJK De grote uitslaande brand in hotel „Trip” in december van het vorig jaar heeft duidelijk aange toond, dat er voor het blussen van derge lijke omvangrijke branden in Wijk aan Zee te weinig bluswatervoorzieningen zijn. Voor Het bestrijden heeft de Beverwijk- se brandweer de beschikking over drie autospuiten, een motorspuit en een hoog werker. Voor de bestrijding van grote, uitslaande, branden zijn echter slechts twee van de drie auotspuiten geschikt Deze spuiten hebben een inhoud van 1250 liter. In Wijk aan zee kan de waterleiding echter niet meer leveren dan ongeveer 1000 liter per minuut uit de eerste brand kraan. Andere oplossingen zijn dan voor aan vulling: aansluiting op open water, putten, en bluswaterriool, tankvoertuigen en der gelijke, maar dan blijft het probleem be staan, dat de bluswatervoorziening statio nair is en derhalve bij grotere afstanden (meer dan 150 meter) toch moet worden gewerkt met een slangenwagen en een auto- of motorspuitcombinatie. Het blij ven dus noodoplossingen. Daarom is er een andere oplossing bedacht. In normale situaties is het PWN niet bereid op transportleidingen brandkra nen te plaatsen in verband met de kwets- HEEMSKERK. In de maand april is bij de Heemskerkse politie aangifte ge daan van de volgende gevonden voorwer pen en dieren: hond, grasparkiet, plastic zak met inhoud, bus olijfolie, geld, hand schoen, horloges, jas, gymbroek, sjaal, muts, portemonnaie, lap stof, sleutels en een armband. Inlichtingen van maandag tot en met vrijdag van 9 tot vijf uur in het politiebureau. baarheid die elke onderbreking van een transportleiding meebrengt. In dit speci ale geval van Wijk en Zee is men evenwel in pricipe bereid een uitzondering te maken. Die kwestie moet nog verder worden besproken, maar als die toestemming wordt verleend zou daarmee de bluswa tervoorziening aan de zuidzijde van Wijk aan Zee gewaarborgd zijn. Voorts is in het kader van het totale pakket brandveiligheidseisen een ringlei ding rond Heliomare voorgeschreven. De ze leiding eindigt thans ter hoogte van „De Moriaan”. er en vil iet en en an is, •ér als >k iar en de •n- iy- iet :ht en □P 1. ar m let en nd ss- el- en m- He in. iet ze en ra is in an af ar de in, :e- X’- ïii- gd 'd, ig ia! de en n. iet is- id- er an en :er en jn ar an •s- rd lit m e- id m •I Voor het bij plaatsen van zes brandkra nen en bijkomende voorzieningen ten be hoeve van Wijk aan Zee hebben b. en w. aan de raad een krediet gevraagd van in totaal 87.790,-. Daarin is dan mede be grepen de aanschaf van een bestel annex slangenwagen en van een draagbare mo torspuit met een groot vermogen. JUBILEUM. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan houdt de klaverjasclub „Meerestein” op zaterdagavond 12 mei een feestavond voor de leden in café „Sport” aan de Alkmaarseweg in Bever wijk. De receptie wordt die middag van drie tot vijf uur gehouden, eveneens in café „Sport”. KIENEN. In het Beverwijkse buurt huis „Wijk aan Duin” aan de Wilgenhof- laan wordt donderdag 10 mei de laatste klaverjasavond in dit seizoen gehouden. Met medewerking van Kodak en Foto Hans Blom stelde de Fotokring Heems kerk honderd fotocamera’s tijdelijk ter beschikking van vier Heemskerkse scho len. De opdracht voor de leerlingen was dia’s maken met als onderwerp „Heems kerk leeft”. Het resultaat was zowel kwali tatief als kwantitatief zonder meer verras send. Niet minder dan 1980 dia’s werden voor de wedstrijd ingezonden. De jury had er dagwerk aan. De zestien beste dia’s zijn maandag avond vertoond tijdens de feestelijke slotavond in de aula van de scholenge meenschap „De Die”, waar honderden leerlingen bijeen kwamen om het resul taat te vernemen. Nadat er enkele teken films waren vertoond, reikte wethouder A. F. M. van Herpen de prijzen uit. De deelnemende scholen waren de Ol deweltschool, „De Ark”, de Jozefschool en de scholengemeenschap „De Die”. De eerste prijzen vielen ten deel aan Enrik Taverne, Steve Seymonsbergen, Tineke Kouwenberg en André Welp. Zij zijn een camera waard en die kregen ze ook. De tweede prijzen (dia-viewer) waren voor: John Alshorn, Gerard Dwarswaard, Dat was het tijdstip waarop burgemees ter J. H. Kok zich met onder meer wet houder A. F. M. van Herpen, tevens voor zitter van het dagelijks bestuur van het Woonwagencentrum IJmond, naar de nieuwe standplaats begaf om alle gezin nen met een fraai boeket bloemen te ver welkomen. Met een direct-klaar camera werden bij alle wagens foto’s gemaakt, die aan de bewoners werden uitgereikt. Toen kon gebruik worden gemaakt van de slangenwagen van de Haarlemse brandweer, maar het gemeentebestuur wil deze zaak toch wel in eigen hand houden. BEVERWIJK De Beverwijkse Har monie Kapel met de majorettes, het B- orkest en de Wijkerboertjes gaan drukke maanden tegemoet. Woensdag 9 mei zorgen de Wijkerboert jes de gehele dag voor muzikale opluiste ring van de jaarlijkse uitgaansdag van de bejaarden. Zaterdag 12 mei rijdt de Boerenkapel op een kar door Beverwijk om de ledenak- tie te stimuleren. Zaterdag 19 mei zet men luister bij aan een opening van weer een meubelgigant aan de Parallelweg. Maandag 21 mei zijn BHK en majorettes aanwezig bij het binnenvaren van het ziekenschip van „De Zonnebloem" langs de Pijpkade en dinsdag 22 mei treden de Wijkerboertjes op bij aankomst van die boot. In verband met de uitwisseling met Neuwied treedt de kapel op vrijdag 25 mei op in „De Nieuwe Slof” en zaterdagmor gen 26 mei zijn BHK en majorettes aanwe zig op de kunstmarkt in de Brees- traat en ’s middags kan men het korps vinden in de Zeestraat. Op tweede pinksterdag 4 juni openen kapel en majorettes het Jaen Maenhout- toeraooi en zaterdag 9 juni neemt het B- orkest voor het eerst deel aan het muziek concours in Wijk aan Zee. Zaterdag 16 juni volgt er dan nog een ledenwerfactie, ondersteund door de Wij kerboertjes en eind juni houden A- en B- orkest met de majorettes en de boertjes zich beschikbaar voor muzikale medewer king aan de ontvangst van de Beverwijkse gasten uit Neuwied. Simon Duyn en J. Tobarra. De derde prijzen werden toegekend aan: Sjaac Tuijn, Hans Berkhout, Eurvin de Vlugt en Olivier Muller en de vierde prijzen aan G. Molenaar, Matthijs Burger, Cisca Broer- sen en Monique Thomas. 51- Uit 1980 dia's koos de jury die van André Welp als de beste uit. Hij kreeg daarvoor een legpenning van de landelijke vereniging van amateur-fotografen' (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het CDA, afdeling Be verwijk, houdt donderdag 17 mei in Huize Scheybeeck een openbare vergadering in het teken van de verkiezing van het Euro pees parlement op 7 juni aanstaande. Als inleider is uitgenodigd de heer A. M. Oost- lander, één van de kandidaten van het CDA voor dit parlement. In het regionale centrum in Heemskerk blijven nu nog 52 wagens staan en dat is 52 te veel. Waarschijnlijk is Uitgeest nu de eerste IJmondgemeente, die weer zes ge zinnen aan een andere standplaats kan helpen. De gemeenteraad nam onlangs unaniem het principebesluit om een standplaats in te richten in een nieuw uitbreidingsplan, maar dat bestemmings plan moet nog door de ambtelijke molen. In Castricum komen twaalf standplaatsen beschikbaar. Het gaat de goede kant uit met de spreiding en ook met de mentali teit die de decentralisatie mogelijk moet maken. Er zullen een zestal brandkranen worden bijgeplaatst op de transportleiding. Tot nu toe was er slechts één brandkraan op een leiding aangesloten, namelijk op de kruising Van Oldenborghweg met de Duinweg. HEEMSKERK. De Fotokring Heems kerk mag terugzien op een bijzonder ge slaagde viering van het twintigjarig be staan. De fraaie foto-tentoonstelling werd bezocht door 1285 bezoekers en in het kader van de popularisering van de fotografie als een wat verder strekkende hobby dan „plaatjes knippen” kan zeker ook de scbolenwedstrijd als een groot succes worden gekwalificeerd. Wij zeggen: éérst komt het meubelstuk zélfz'n stijl.vorm, makelij, afwerking, komfort. Dan zeggen wij: nu bekleden met leder. Dat is de goede volgorde. Wij zijn namelijk woninginrichters, geen leerboeren! stoutenbeeh Parallelweg 10,1948 NM Beverwijk, tel. 02510 - 29033. s Maandags gesloten, donderdag gehele dag geopend tot 21.00 uur. vrijblijvend advies-aan-huis; onze binnenhuisspecialisten ontwerpen en tekenen voor u totale, komplete, allesomvattende woninginrichting: uw hele huis bij ons onder één dak wij voeren alle grote, gerenommeerde merken, veelal exclusief 5 jaar eigen Stoutenbeek garantie prijsgarantie: u krijgt t verschil terug als u óns artikel elders tegen dezelfde voorwaarden goedkoper mocht aantreffen. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De verhuizing van tien woonwagens van het regionale centrum aan de Communicatieweg naar het nieuwe terrein „Elzenhof” aan de Rijksstraatweg is maandag niet geheel vlekkeloos verlopen, omdat één van de grote vrachtwagens waarop de woonwagens werden vervoerd tijdelijk was uitgeschakeld, maar alle bewoners zijn die dag toch op de nieuwe bestemming aangekomen, zij het niet vóór vier uur.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7