In verband met gezondheidstoestand BORUSSIA HEEFT BESTE VOORUITZICHTEN UDO LATTEK: VS verslagen [paardenkoersen Zege Portugal op Noorwegen Freddy Maertens enkele maanden op non-actief In vijftiende rit Ronde van Spanje Hogere inleg I I F tak i DONDERDAG SPORT I 0 M E I 19 7 9 - Polsfractuur Door Jan Blijboom I Uitblinker af- 3 Erelijst Betogers „helpen Lucien van Impe 9 9 Rode Ster te onervaren I I su- r I ng ge iri- afgelopen weekeinde is de inleg van de toto aanmerkelijk gestegen. De gemiddelde inleg van de voetbaltota- lisator bedraagt rond 600.000 gulden per week. De inleg van het eerste weekeinde van mei bedroeg, inclusief toto-gelijk, on geveer 800.000 gulden, een stijging derhal ve met eenderde. De Pool Jan Jankiewicz heeft de pro loog van de Vredeskoers, de langste etap- pewedstrijd voor amateurwielrenners, ge wonnen. De 23-jarige Jankiewicz legde het zes kilometer lange parkoers door de straten van Praag af in zes minuten en 43 seconden. De Tsjechoslowaak Michal Kla sa eindigde in 6.46 als tweede en Aavo Pikkuus uit de Sovjet-Unie, die de koers in 1977 won, legde beslag op de derde (Van een speciale verslaggever) BELGRADO. Een club in degrada- tiezorgen heeft de beste kans om over veertien dagen gehuldigd te worden als de nieuwe houder van de UEFA-Cup. Borussia Mönchengladbach, in de Bun desliga nog angstig dicht bij de fatale drie onderste plaatsen, behaalde in het stadion van Rode Ster een gelijkspel (1-1), dat prima uitzichten biedt op herovering van het kleinood. De Duitsers stonden gedurende een groot deel van de wed strijd met de rug tegen de muur, maar konden zich dank zij hun grotere routine en ervaring, opgedaan in de keihard va derlandse competitie, staande houden. Die eerste fase van het duel kwam Borussia door ten koste van twee hoek- Twee minuten na de door Lattek zo belangrijk geachte periode sloeg Rode geschikt behoort te maken aan de ideo logie, wil het met naaste verwanten aan spraken kunnen maken op maatschap pelijke voorkeursbehandelingen. Een oud thema; genoegzaam bekend. Zoals het ook onweerlegbaar is dat het inter nationale damesturnen zich steeds meer gaat ontwikkelen in de richting van het herenturnen, als het aankomt op het incalculeren van steeds meer risico’s technische zowel als medische om toch vooral de naaste tegenstandsters tienden van een punt vóór te blijven. Beste man in de ploeg van Borussia was de scheidende Berti Vogts. Hij moest in de matige defensie vaak corrigerend optre den. Lattek: „Berti heeft na zijn terugkeer pas drie keer gespeeld en toch is hij nu al een niet meer weg_te denken pion in mijn BRUSSEL (Belga/AFP). De Belgische profwielrenner Freddy Maertens moet enkele maanden rust houden in verband met zijn gezondheidstoestand. De reden is vermoedelijk een te zwaar beladen programma in de afgelopen twee a drie seizoenen. Maertens zal voorlopig onder medische controle staan. Zijn programma zal dage lijks bestaan uit een lichte training. Aan wedstrijden wordt dit seizoen niet meer gedacht. Je wilt dan best een stapje extra lopen. Op een gegeven moment ging het niet meer, we vielen terug”. Heel even nog herstelde Rode Ster zich, maar de krachten voor een slotoffensief ontbraken. Aanvoerder Petrovic: „Voor onze jonge ploeg is dit de eerste kans om een groot succes te behalen. We zijn dat ook verplicht aan onze toeschouwers, die al jaren niet meer hebben kunnen juichen voor een opzienbarende voetbalprestatie. derland Italië, Zwitserland en het uitge dunde West-Duitsland de hoofdrol. Dit toernooi om de Europese titels zal meer duidelijkheid kunnen verschaffen in hoeverre Nederland een kansje bezit volgend jaar in Moskou van de partij te zijn. Vanzelfsprekend daarom dat de nieu we bondstrainer Jan Vlacil op de deelnemerslijst staat hij vermeld als teamdokter zich volledig gaat concen treren op algemene waarnemingen die hem een zo helder mogelijk beeld moe ten verschaffen hoe de krachtsverhou dingen rond de Nederlandse formatie liggen. Een voorlopig winstpunt is, dat Ne derland op deze Europese kampioen schappen, hoe dan ook, in zijn sterkste samenstelling kan uitkomen, te weten met Monique en Ingrid Bolleboom, Ma rijke Aarnoutse en Maya Huyting als reserve. te lijk Yr FREDDY MAERTENS: voorlopig uitgeschakeld .4-7 .5-6 .4-4 3-2 4-1. of DÜSSELDORF. Het Australische team heeft in Düsseldorf tijdens het ten nistoernooi om de landenbeker voor een verrassing gezorgd door met 3-0 te win nen van de'Verenigde Staten. Londen bewezen. Daar werd de Roe meense tijdens een kampioenentoernooi met opmerkelijk hoge cijfers (springen 9.80, brug ongelijk 9.90 en vrije oefening 9.90) eerste. Alleen de evenwichtsbalk leverde haar niet meer dan 9.50 op: het gevolg van een val. Maar met een totaal van 39.10 heeft ze op zijn minst enige twijfel gezaaid in het Russische kamp, waar het grote talent Elena Naimuchina, die tweede werd, duidelijk als mindere te voorschijn kwam. Een .vingerwijzing voor de in Londen afwezige wereldkam pioene Elena Muchina, die zich vrijdag en zaterdag geen misstap, hoe klein ook, zal kunnen veroorloven, om zoveel mo gelijk titels in de wacht te slepen. Een formatie ook die in de acht voorgaan de wedstrijden in dit cupseizoen niet ver loor. „En dat willen we graag zo houden”, liet Lattek de internationale voetbalpers weten voor de bal aan het rollen gebracht was. „Komen we de eerste twintig minu ten goed door, en kunnen we de bal rede lijk in de ploeg houden, dan hebben we een kans om in Belgrado een prima uit gangspositie te bereiken”. Ster echter toe. Muslin deed op rechts 'het voorbereidende werk, gaf de bal vervol gens voor naar Sestic, die van dichtbij kon scoren. Juist Sestic, die als invaller in Berlijn tegen Hertha ook doelpuntte en daarmee voorkwam dat de UEFA-Cupfi- nale een Duits onderonsje werd. Trainer Stankovic had de kleine buitenspeler nu een plaats in de basis gegeven en heel terecht, dat werd bewezen met zijn doel punt in de 22e minuut. Kans om de bal rond te spelen kregen de Borussen niet. De twee spitsen, Lienen en Simonsen, werden aan de ketting gelegd door Jovin en Jovanovic en de vier mid denvelders werden zó beziggehouden door de strijdlustige en technische bekwa me Joego’s dat van hen geen steun ver wacht kon worden. Slechts één maal werd Borussia in de eerste drie kwartier ge vaarlijk en wel via een scjiot van Kulik, dat door de boomlange doelman Stojano- vic over de lat gewerkt werd. Een ander interessant aspect is wat de Westduitse vertegenwoordigsters gaan presteren. Enige tijd geleden ont stond in West-Duitsland een conflict tussen internaatsleiding, trainers en of ficials, dat zich als een olievlek uit- Jan van Houwelingen op 1.12.24. KOPENHAGEN. Het is vrijwel ze ker dat de strijd om de individuele Europese turntitels dames, vrijdag en zaterdag in de Deense hoofdstad, een aangelegenheid gaat worden tussen de Sovjet-Unie en Roemenië; de twee na ties die elkaar vorig jaar bij het toer nooi om de wereldkampioenschappen in Straatsburg, en ook al eerder, be paald niet vriendelijk gezind zijn ge weest. Vooral om die reden zullen de twee turnsters, om wie het in dit geval moet gaan de Russische wereldkam pioene Elena Muchina en haar Roe meense opponent, de Europese titel- houdster Nadia Comaneci psychisch onder grote druk komen te staan. In de hele Oosteuropese aanpak van topsport bedrijven is het damesturnen een van de paradepaardjes, waarbij, zo als gebruikelijk, het individu zich onder- LEON (AFP). -4 Lucien van Impe heeft gisteren zijn eerste zege in dit seizoen behaald door de 15de etappe van de Ronde van Spanje, van Gijon naar Leon over 161 kilometer, op zijn naam te schrijven. De Belg ontsnapte twee kilometer voor het einde uit een kopgroep van elf renners en had op de eindstreep zes seconden voorsprong. Joop Zoetemelk eindigde op de zevende plaats en behield vrij simpel de leiding in het algemeen klassement. breidde. De woordenwisselingen liepen zó hoog op, dat de hele A-selectie naar huis werd gestuurd. Vanaf dat moment zijn de turnsters bijna allemaal op zichzelf en haar clubs aangewezen. Uit de „puinhoop” heeft alleen Anette Michler zich nog voldoen de omhoog weten te werken om als eerst geplaatste voor uitzending naar Kopen hagen in aanmerking te komen. Samen met Susanne Theel en Ulrike Schiessler. Een reserve-turnster blijkt zoals de deel nemerslijst er uitziet, niet eens voor handen Deze ontwikkeling zou wel eens ten gunste van Nederland kunnen werken als het er aan het eind van dit jaar op aankomt welk land zich tijdens de we reldkampioenschappen in Fort Worth voor de Olympische Spelen weet te kwa lificeren. Daarbij is voor elke gegadigde het bezetten van minstens de twaalfde plaats absolute voorwaarde. In die con- currentiesfeer aan de staart spelen Ne- OSLO (Reuter/ANP). In een wed strijd voor groep 2 van de voorronden van het toernooi om het Europees kampi oenschap heeft Portugal gisteravond in Oslo met 0-1 van Noorwegen gewonnen. Het winnende doelpunt voor Portugal werd na 35 minuten spelen in de eerste helft gemaakt door Alves. In het Bislet- stadion waren 9800 toeschouwers. DEN HAAG (ANP). Na de invoering van de nieuwe sportprijsvraag „toto-ge- lijk” en van het tweede reservegetal het schoppen en een schot van Sestic in bui- tenspelpositie tegen de paal. Lattek moet tevreden naar het uurwerk gekeken heb ben, zeker omdat de Joegoslaven door hun enthousiasme en nervositeit nauwe lijks tot behoorlijk aanvalsspel kwamen. Henk Lubberding heeft de leiderstrui in de Ronde van Normandië slechts kort om de schouders gehad. Na dinsdag de proloog gewonnen te hebben moest hij gisteren het tricot afstaan aan Giuseppe Saronni. De 22-jarige Italiaan toonde zich in de eindsprint van de eerste etappe, die van Neuchatel naar La Chaux-de Fonds voer de over 181 kilometer, de snelste van een kopgroep van 26 renners. Door de zege streek Saronni twintig seconden tijdsver- goeding op, ruim voldoende om Lubber ding in het algemeen klassement van de eerste plaats te verdringen. Overigens was de coureur uit de ploeg van Peter Post met een vierde plaats wel de beste Nederlander. Hij werd op de voet gevolgd door Johan van de Velde, de rondewin- naar van het vorig jaar, die op de vijfde plaats beslag legde. De eerste etappe werd pas in de slotfase beslist. Na dertig kilometer dook „Les Enfers” op, de enige klim van betekenis op de eerste dag. Hier vond de 65 kilome ter lange solovlucht van de Belg Verlin- den het einde en demarreerde de Italiaan Baronchelli. Hij kwam met 29 seconden voorsprong het eerst op de top, maar moest in de afdaling toestaan dat een groep van 25 renners op hem neerstreek. Vluchtpogingen van Lubberding en Van de Velde in de laatste kilometers werden ongedaan gemaakt, waarna de eindsprint door Saronni gewonnen werd. Uitslag van eerste etappe: 1. Saronni (Ita) 181 km in 4.59.44 (met bonificatie 4.59.24, 2. De Witte (Bel) z.t. (met bonificatie 4.59.34), 3. Laurent (Fra) z.t. (met bonificatie 4.59.39), 4. Lubberding (Ned) z.t., 5. Van de Velde (Ned) z.t., 20. Pronk (Ned) z.t., 58. Schuiten (Ned) op 6.41. Algemeen klassement: 1. Saronni 5.01.07, 2. De Witte op 11 sec., 3. Lubberding op 17 sec., 4. Laurent op 18 sec., 5. Peeters (Bel) z.t., 8. Van de Velde op 20 sec., 18. Pronk op 24 sec., 62. Schuiten op 9.33. i In 1978 echter kon Maertens zijn erelijst nauwelijks meer uitbreiden. Wel won hij het puntenklassement in de Ronde van Frankrijk en de vierdaagse van Duinker ken, maar een zege in een van de „klassie kers” kon hij niet bewerkstelligen. Ook dit seizoen heeft Maertens geen moment kun nen imponeren. In deze ambiance zijn puur specialis tische trainsters, trainers en artsen voortdurend in de weer om de grenzen van het mogelijke èn toelaatbare te verschuiven. En dat dit soms tot onver draaglijke spanningen kan leiden, kwam vorig jaar tot uiting in het Roe meense kamp, waar de uiterst strenge trainer Karoly de menselijke aspecten zó uit het oog verloor, dat tussen hem en De stand in groep 2 is: 1. Portugal 2. Oostenrijk 3. België 4. Schotland. 5. Noorwegen In een wedstrijd voor de voorronden van het Olympisch voetbaltoernooi heeft Frankrijk in Le Havre met 3-1 van West- Duitsland gewonnen. Tegen de geïnspireerde Joegoslaven kon Borussia het zich niet permitteren een rustig avondje te nemen, maar toch be stond binnen de équipe van Udo Lattek een stroming die met minimale inspan ning het eerste part van de UEFA-Cupfi- nale wenste af te werken. Berti Vogts behoorde daartoe: „Zo’n zege in de Euro pa Cup is natuurlijk i mooi, maar het be houd van de plaats in de Bundesliga is veel belangrijken. Zaterdag spelen we te gen Darmstadt, misschien wel de be- lang-rijkste wedstrijd van het seizoen. Winnen we, dan Ts het bijna zeker dat we ons handhaven”. De jongere collega’s van Vogts willen de kans om zich aan het Europese front te manifesteren echter niet laten liggen. In ternationals telt Borussia niet meer en van het elftal dat in 1975 FC Twente in de eindstrijd van de UEFA-Cup terugwees (0-9 in Düsseldorf, 5-1 in Enschede door drie doelpunten van Heynckes, volgend jaar de opvolger van Lattek als trainer) stonden alleen Vogts en Simonsen gister avond bij de aanvang in de basis. Kleff en Danner zijn naar de reservebank verwe zen, Surau speelt bij het Nijmeegse NEC, Witkamp, Wimmer en Heynckes zijn ge stopt met voetballen op hoog niveau, Bon hof en Jensen zijn afgereisd naar Spanje en de elfde, Klinkhammer, is geblesseerd. Een nieuwe ploeg, die in Belgrado voor 100.000 dolenthousiaste Joegoslaven de zenuwen in bedwang diende te houden. Zodanig zelfs dat Borussia in de slotfa se nog de beste kansen kreeg. Lienen had de Duitse uitgangspositie nog meer glans kunnen geven als hij alleen voor de Joe goslavische doelman het hoofd koel ge houden had. Hij faalde en zorgde daar mee dat over veertien dagen nog wat spanning rest. Rode Ster kan namelijk terugkijken op uitstekende verrichtingen in de uitwedstrijden tegen de Spaanse nummer twee, Sporting Gijon, en ook liield men de Engelse League-clubs Arse nal en West-Bromwich op eigen terrein op 1-1. Lattek: „De strijd is inderdaad nog niet gestreden. Rode Ster heeft bewe zen een technisch bekwame ploeg te heb ben, maar we kunnen er toch niet onder uit: wij hebben de beste vooruitzichten op de UEFA-Cup”. In de enkelspelen behaalden Kim War wick en John Alexander overwinningen op respectievelijk Eddie Dibbs en Arthur Ashe, waarna Alexander en Phil Dent in drie sets het dubbelspel wisten te winnen ten koste van Ashe en Stan Smith: 4-6, 7-6, 7-6. Italië wist zich als eerste te plaatsen voor de halve finale door met 2-1 te zege vieren over Argentinië. Panatta versloeg Cano, Barazzutti verloor van Clerc en in het dubbelspel klopten Panatta en Berto- luci het duo Clerc/Cano. Spanje won met 2-1 van Groot-Brittannië. A LUCIEN VAN IMPE plaats met een achterstand van 10 secon den op Jankiewicz. De eerste etappe in de vierdaagse van Duinkerken is geëindigd in een massa- spring. De Belg Marc Demeyer won voor zijn landgenoot Daniel Willems. Piet van Katwijk werd derde en Cees Priem vier de. De 207 kilometer lange etappe had Duinkerken als start- en finishplaats. elftal”. Met Vogts verloor de Europese topploeg van weleer niet meer. Winst te gen MSV in de halve finale van de UEFA- Cup, gelijke spelen tegen Schalke en Köln in de competitie. Maar dinsdag is het gedaan, dan neemt Berti afscheid. Het definitieve einde? Ten slotte haalt Johan Cruijff de voetbal schoenen ook weer uit het vet. Berti: „Vol gend seizoen treed ik in dienst van de Duitse voetbalbond. Spelen doe ik dan beslist niet meer. Maar de kans dat ik na mijn afscheidswedstrijd toch nog voetbal, is wel aanwezig. Zolang Borussia zich niet voor degradatie veiliggesteld heeft, blijf ik voetballen”. Borussia kan zijn inbreng nog niet mis sen. Dat bleek ook in de tweede helft. Eenrichtingsverkeer naar het doel van Kneib, dat geen succes opleverde, omdat de Duitse goalie èn Berti Vogts opdoken waar het gevaar het meest dreigend was. Aangemoedigd door 100.000 toeschou wers, die de clubkas spekten met ruim één miljoen gulden, stormde Rode Ster. Bo russia kwam aan behoorlijk counteren niet toe en toch prijkte een kwartier na rust plotseling de gelijkmaker op het sco rebord. Een eigen doelpunt van midden velder Jurisic. Hij werkte een voorzet van Frank Wohlers langs doelman Stojanovic. Tegen de verhouding in was dat zeker. in zijn tot dan stormachtige carrière. Hij werd gezien als de opvolger van Eddy Merckx, die toen in de nadagen van zijn loopbaan was. WASSENAAR. De uitslagen van de giste ren gehouden koersen op de renbaan van Duin- digt zijn: Amerika-prijs 2100 m.r 1. Regular Speed (M. Bouwhuis) 3.01.2 1.25.5, 2. Reddy Go, 3. Super- massel T. Winn 1.50 pl 1.10 1.20 1.50 kopp 2.50 trio 17.10. Niet gestart: Russell. Janice Jumper-prijs 1300 m: 1. Royal Ballet (E. Bloem) 1.23.4, 2. Sandy May, 3. Sangy Sue. Winn 2.40 pl 1.20 1.10 1.90 kopp 3.60 trio 144.30. Frankrijk-prijs 2500 m: 1. Susanne Belwin (M. Bouwhuis) 3.31.3 1.24.5, 2. Pleunie A., 3. Nibble J. Winn 1.90 pl 1.30 1.50 2.60 kopp 4.40. Niet gestart: Occarello R. lerland-prijs 2040 m: 1. Reindert (C. Imming) 2.47.0 1.21.9, 2. Poesjkin, 3. Ornantes Duke. Winn 3.50 pl 2.00 2.70 2.90 kopp 34.1Ö trio 484.30. Niet gestart: Pancho. Ustella-prijs (le afd.) 1800 m: Otto Rakt (D. Weiss) 2.00.6, 2. Boxberger Tulp, 3. Lady Shirley. Winn 1.70 pl 1.10 1.10 1.10 kopp 2.10. Niet gestart: Pigeon Wood, Buthes Yvonne. Spanje-Prijs 2120 m: 1. Paljas Hannover (P. Roodenrijs) 3.03.6 1.25.8, 2. Olympia Hanover, 3 Ona van Neerbeek. Winn 3.10 pl 1.60 1.80 1.60 kopp 9.40 trio 183.90. Niet gestart: Mary S. Ustella-prijs (2e afd.) 1800 m: 1. Boxberger Eik (K. Davies) 2.01.3, 2. Lucky Amber, 3. Fran ces May. Winn (stal 1-5) 1.80 pl 1.30 1.10 1.50 kopp 2.50. Niet gestart: Blameless. Finland-prijs 1600 m: 1. Playboy Fortuna (W. Duivenvoorden) 2.09.0 1.20 6, 2. Rix K. 3. Netje Voorne. Winn 3.20 pl 1.50 2.20 5.50 kopp. 5.80 trio 331.20. Niet gestart: Papillon. Portugal-prijs 2100 m: 1. Micky (J. Wagenaar) 2.53.4 1.21.8, 2. Martina Norma, 3. Lucky Six. Winn 1.10 pl 1.10 1.10 kopp 1.80. Niet gestart Mike Nardinclant, Mac Buitenzorg. Sica Fiola-prijs 2500 m: 1. Corrona (A. Jones) 2.46.5, 2. Attila, 3. Midsummer Nary. Winn 7.60 pl. 4.80 1.10 1.10 kopp 121.90 trio 703.50. Niet gestart: Timo. Engeland-prijs 2040 m: 1. Ramses Laren (J. de Jong) 2.51.8 1.24.2, 2. Solo Portuna, 3. Pendy. Winn 2.50 pl 1.10 1.10 1.10 kopp 2.30. Niet gestart: Petulance. Totalisatoromzet 367.677,00. De 15de etappe werd gekenmerkt door een onstuimig tempo. Ondanks het feit dat er drie bergen waren opgenomen, schommelde de snèlheid rond de 42 kilo meter per uur en kwamen de eerste ren ners anderhalf uur eerder aan de eind streep dan in het tijdschema was voor zien. Ontsnappingen waren in de aanvangsfase zeldzaam. Pas bij de be klimming van de Pajares (eerste catego rie) viel het peloton in grote brokken uit een. Martinez Heredia kwam het eerste boven, maar onder aanvoering van Van Impe en Zoetemelk vond in de afdaling een hergroepering plaats, die elf renners aan de leiding bracht. In de laatste kilometers werd de kara vaan geconfronteerd met een betoging van mijnwerkers uit Figaredo. Uit protest tegen de mijndirectie, die de laatste drie maanden geen salarissen uitkeerde, had den zij het wegdek bezaaid met spijkers. Het gevolg liet zich niet moeilijk raden. Een voor een moesten de coureurs van de fiets om van band te wisselen. Van de consternatie maakte Van Impe gebruik om twee kilometer voor het einde met goedkeuring van Zoetemelk de beslis sende demarrage te plaatsen. Uitslag van de 15de etappe: 1. Van Impe (Bel) 161 km in 3.50.01, 2. Martinez Heredia (Spa) op 6 sec., 3. Pollentier (Bel) z.t., 4. Seznec (Fra) z.t., 5. Menendez (Spa) z.t., 7. Zoetemelk (Ned) z.t., 44. Bal (Ned) op 7.34, 58. Pirard (Ned) op 11.26, 66 Jan van Houwelingen (Ned) op 11.46, 71. Adri van Houwelingen (Ned) z.t. Algemeen klassement: 1. Zoetemelk 75.27 49. 2. Galdos (Spa) op 2.03, 3. Esparza (Spa) op 2.19, 4 Pollentier op 3.07, 5. Ruperez (Spa) op 3.58, 7. Van Impe op 4.59, 51. Bal op 46.33, 52. Adri van Houwelingen op 49.53, 54. Pirard op 51.48, 63. ri- Rode Ster-aanvaller Sestic (links), maker van het enige Joegoslavische doelpunt, aan de bal. Zijn actie wordt nauwlettend gadegeslagen dooreen Duitse verdediger 1 EK-turnen: confrontatie tussen Russen en Roemenen Nadia Comaneci een breuk ontstond. Vlak vóór Straatsburg werden de scher ven gelijmd. Hoewel moeilijk valt te geloven dat er inmiddels weer een ideale verstandhou ding is ontstaan, moet worden aangeno men dat het de Roemeense kampioene er véél zo niet alles aan gelegen is in de Brondby-Halle waar de laatste training en inmiddels in volle gang zijn, op zijn minst de smaad van het EK 1977 in Praag uit te wissen. Toen verliet de Roemeense equipe na het behalen van de meertitel door Nadia Comaneci we gens onenigheid over de jurering ten gunste van de Sovjet-Unie woedend de sporthal en liet de strijd om de toestelti- tels aan anderen over. Dat opmerkelijke voorval hangt nog steeds op de achter grond van elke confrontatie tussen Rus sische en Roemeense turnsters. Dat Nadia Comaneci in goede vorm verkeert heeft zij begin vorige maand in Freddy Maertens, die op 19 februari van dit jaar 27 werd, is dit seizoen nog geen keer uit de schaduw van de vedetten geko men. De val, die hij maakte in de Ronde van Italië 1977 (nadat hij vijf etappes had gewonnen) en waarbij hij een polsfrac; tuur opliep, heeft een ommekeer betekend

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 25