van Avondje zang op hoog niveau van vocalgroup The Merry Minstrels kader van stadsuitwisseling zakennieuws Kroon: geen stoplichten op Plesmanweg-Riemsdijklaan De Amro Bank is er vooralle spaarders. Weer velerlei aktiviteiten in veilingen beverwijk IJmond-woningen in Neksloot I Schitterend Quartz horloge voor nieuwe Amro spaarders I F 1 1 Sloop aan de Oosterstreng Hoe temt u aan dit horloge? B. en W. beantwoordden vragen van CDA en PvdA „Te hoge verwachtingen M E I ENSEMBLE BEHEERST A-CAPELLA ZANG TOT IN DE PERFECTIE van deze fraaie polshorloges kopen voor slechts f 25,-. Bovendien ontvangen ze ook nog f 7,50 spaarpremie (deze premie is één maand niet opvraagbaar). Dit unieke aanbod geldt t/m 31 mei. Dus wees er snel bij. (Mocht uw Amro Bank onverhoopt geen horloges meer hebben, dan kunt u gebruik maken van een reserverings- bon. Maar dat geldt zolang de voorraad strekt). 1 Met dit digitaal Quartz horloge heeft u een bijdetijds vormgegeven kleinood om de pols. Het geeft exact uur, minuut, seconde en datum aan. U kunt trouwens kiezen tussen een robuust heren- of een elegant dameshorloge. Nieuwe spaarders die in de actie- periode een spaarrekening openen (minimale inleg f 15,-) kunnen één Sphinx-baderie Ledenvergadering „Rond de Wijkertoren’’ Radio-opnamen vanuit Beverwijk Diploma-uitreiking Gerardus Majella v 9 DONDERDAG 1 0 19 7 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK I 1 retitebcrekening betekent rentevoordecl voor u. I Let op: Het nieuwe systeem van dagelijkse I I (ADVERTENTIE) I SARUGA I (Van onze Haagse redacteur) met de Van Riemsdijklaan niet, werkt dat de onvei ligheid in de hand, aldus de Kroon. blijken, dat aan de woningen gebreken kleven, waardoor zij niet zouden voldoen aan het bepaalde in de woningwet en de bouwverordening. „Maar dat is niet het geval. De klachten hebben betrekking op een verminderd wooncomfort en dergelij ke”, aldus het college, dat in dit verband schrijft: .Hoewel deze klachten dus in feite een aangelegenheid zijn tussen de bewoners en het bestuur van de woning bouwvereniging hebben wij van meet af aan getracht in deze een bemiddelende rol te spelen. Er zijn meerdere contacten ge weest met het bestuur van de woning bouwvereniging en met vertegenwoordi- - roestvrijstalen band - elektronisch uurwerk - garantie: V2 jaar ALS IN KV OP K'K K1EVWE QUAFOZ. HONLCÉ^E NMN MEET EAACJ- HOEVEEl- Ml KV TEN MtdH ETEN TE LAAT IS. Ondanks het zeer vlotte tempo viel in „Je n’ose pas dire” van Pierre Benton de dui delijke articulatie van het Frans op. Het gedeelte voor de pauze werd afgesloten met het „Echolied” van Di Lasso. Doof geraffineerd opstellen van enige koorle den werd het vereiste effect in dit geestige werk optimaal bereikt. Een virtuoze ver tolking. In het „kattenduet” van G. Ber- 'thold werden de twee krolse katten zeer geestig geïmiteerd door twee gemaskerde, vrouwelijke koorleden. interpretatie met zeer fraaie crescendi en decrescendi. Het koor reageerde zeer alert op de intenties van de dirigent. Leo Hars man speelde de gitaarsolo „Romance d’a- mor” enigszins onzeker; er waren wat misgrepen terwijl het ook ritmisch niet helemaal goed zat. Mogelijk was dit te wijten aan een vorm van plankenkoorts. De vergadering begint om acht uur en één van de belangrijkste onderwerpen van bespreking is de stadsvernieuwing. Kinderfilms. In het Beverwijkse buurthuis „De Schans” aan de Schans worden vrijdag 11 mei van vier uur af weer films vertoond voor de kinderen van zes tot twaalf jaar. I I I omvat zo’n 120 foto’s uit de partnerstad Neuwied en deze blijven tot en met zater dag 26 mei te bezichtigen. Woensdag 23 mei om acht uur vertrekt van het NS-station het veteranenelftal met supporters van de voetbalvereni ging De Kennemers naar Neuwied voor deelneming aan een toernooi op Hemel vaartsdag. In totaal zal dit gezelschap uit veertig personen bestaan. Aan het toer nooi wordt deelgenomen door teams uit Denemarken, Oostenrijk en natuurlijk uit Neuwied zelf. De Beverwijkse groep is vrijdagavond 26 mei weer terug in de stad. gers van de bewoners. Op ons initiatief is er in februari een gesprek geweest met de provinciale directie van de volkshuisves ting in Haarlem en die bespreking heeft onder meer geresulteerd in een verzoek van het bestuur van de woningbouwvere niging om een krediet voor de extra voor zieningen die nodig zijn gebleken.” Het college herhaalt dan slechts een bemiddelende rol te hebben, maar het verklaart zich bereid de bemoeiingen voort te zetten. Wat de onderhoudstoestand van de wo ningen aan de Oosterstreng betreft schrij ven B. en W. aan de PvdA-fraktie dat in de loop der jaren slechts drie schriftelijke klachten het college hebben bereikt. Gezien de algehele toestand van de wo ningen nrs. 32 tot en met 62 verdient het volgens het college uit technisch en econo misch oogpunt aanbeveling om tot sloop over te gaan, maar volgens het college is dat al geruime tijd bekend. De minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Or dening heeft na een ingesteld onderzoek in 1972 al bevestigd, dat herstel of verbete ring niet verantwoord moet worden ge acht. Tot op heden is echter aan het be sluit tot amovering geen uitvoering gege ven; enerzijds omdat de gemeente niet voor voldoende en betaalbare vervangen de woonruimte kon zorgen en anderzijds door het ontbreken van een uitgewerkt bestemmingsplan ter plaatse waardoor er planologisch gezien geen dwingende rede nen waren om tot sloop over te gaan. De herhuisvesting is thans opnieuw in studie genomen. Dirigent Kransberg lichtte verschillen de werken toe en deelde mede dat het gehele concert op de band opgenomen zou worden, zodat er een langspeelplaat van gemaakt kon worden. De groep opende het concert met een drietal werken van De Klerk, Di Lasso en J. S. Bach, waarbij in het zesstemmige, a-capella gezongen „Ave Verum” van Di Lasso de fijnzinnige en semblezang en prachtige klankkleur te bewonderen viel. Bert Kransberg laat zeer geconcentreerd zingen en heeft de beschikking over prachtig stemmenmate riaal. In Bourréc, een oorspronkelijke ou de Franse dans uit de tweede Engelse Suite van J. S. Bach, in een bewerking van Kransberg, bewees het koor het aarts- moeilijke a-capella zingen tot in de perfec tie te beheersen. Een kwartet, bestaande uit alt- en sopraanblokfluit, cello en piano, speelde zeer verdienstelijk een Siciliano en Allemande, met vaart en élan vertolkt. Het trieste „Lasciate mi moriore” van Monteverdi kreeg de benodigde gevoelige composities van Lane, Mac Cartney en Lawrence, waarvan vooral het lied „Mi chelle” van Mc Cartney een prachtige, verzonken en dromerige vertolking kreeg. Gardy van Heumen zong uit „Showboat” het lied „Can’t help loving that man” met een aangename stem en een goede voor dracht. Een kwartet (drie koorleden en dirigent Kransberg) zong a-capella „I’m a poor lonesome cowboy”. The Merry Min strels besloten de avond van zang op hoog niveau met een drietal werkjes van Jobim, Van Heusen en Carpenter. Rest mij nog te vermelden dat het intieme kerkje van de Evangelisch-Lutherse gemeente over een uitstekende akoestiek beschikt. G. D. KONING I BEVERWIJK. Het concert dat de vocalgroup „The Merry Minstrels” onder leiding van Bert Kransberg gisteravond in de Evangelisch-Lutherse kerk te Bever wijk gaf voor een klein maar select publiek van liefhebbers werd georganiseerd door de Beverwijkse Sociaal-Culturele Raad, die de opbrengst van het concert zal bestem men voor de restauratie van de kerk. „The Merry Minstrels” nemen zeker in de IJmond - en waarschijnlijk in het gehele land - een uitzonderlijke plaats in. Om tijdens één concert werken van zó van elkaar verschillende componisten als Bach, Monteverdi en Debussy aan de ene kant en moderne componisten als Bacharach, McCartney en Lane aan de andere kant te zingen duidt op een grote flexibiliteit en veelzijdigheid. Aanleiding tot de vragen was voor beide frakties onder meer de klachten die geuit zijn tijdens een in maart in „De Zand- kraai” gehouden bijeenkomst van bewo ners van de IJmond-woningen in Neks- loot. Er werd toen grote ontstemming geuit over de oplevering van de woningen en de afhandeling van bij de woning- bouwver-eniging ingedidfde klachten. B. en W. hebben onder meer geant woord, dat het complex van 82 woningen conform de voorschriften en overeenkom stig de verleende bouwvergunning en het voorgeschreven toezicht zijn gebouwd. „Dat er desondanks klachten zijn van •de bewoners komt onder andere voort uit het feit, dat de verwachtingen welke de bewoners hadden ten aanzien van de kwa liteit van de woningen hoger waren dan deze woningen aan indeling, vormgeving, materiaal en technische voorzieningen te bieden hebben”, aldus B. en W. in de antwoorden aan de CDA-fractie en waar in verder wordt gesteld, dat B. en W. formeel slechts een taak hebben als zou BEVERWIJK Vanmiddag don derdag 10 rrïei heeft wethöuder C.J.K. f Hienkens aan de Romerkerkweg 87 de Sphinx-baderie geopend. In deze braderie een initiatief van de NV Koninklijke Sphinx Maastricht kan de consument zich volledig oriënteren op het gebied van bad kamer architectuur: sanitair, tegels, ver- lichting-planten, accessoires. Een deskun dig installateur versterkt in deze show room alle gewenste adviezen, projekteert en installeert ook onder het motto „van idee tot installatie”. Ter gelegenheid van de opening is in de Beverwijkse vestiging een foto-expositie ingericht „De badkamer door de eeuwen heen’’. BEVERWIJK. De noteringen op de Beverwijkse veiling waren woensdag als volgt. Bloemen: anjers 30-68, trosanjers 250- 140, anemoon 155, duizendschoon 260, freesia 10-34, iris 12-43, ixia 10-25, lelie per tak 30-75, margriet 180, narcis 4-9, orchi dee 20-45, ranonkel 150, roos 40-80, baby- roos 20-65, tulpen 7-10, gesneden 4-13. Planten: anthurium 350-500, begonia 40- 350, coleus 85, ficus 125, fuchsia 450, gera nium 175-250, hedera 85, hertshoorn 500, nephrolepis 450, vriesia 250-550, gem. planten 45-150, grote gem. planten 700. Groenten: andijvie 165-200 (1000 kilo), selderij 40-45, peen 40-52, prei 75-200, raapstelen 55-65, rabarber 25-66 (25.000 bos), radijs 65-100 (6000 bos), spinazie 50- 185 (50.000 kilo), uien 10-40, waspeen 55-75, witlof 70-200. geluk niet uitblijven, zegt de projectgroep. Uit de uitspraak van de Kroon (de koningin en in dit geval het ministerie van Verkeer en Waterstaat) blijkt, dat men daar niet zo zwaar aan tilt. De leerlin gen en andere voetgangers en fietsers krijgen vol doende gelegenheid over te steken. Omdat er op de kruisingen Jan Ligthart- straat-Jan van Kuikweg en de Plesmangweg-Laan der Nederlanden-Bler iotweg stoplichten staan, ontstaan er hiaten in de verkeers- INBRAAK OVERDAG. Op klaarlich te dag is woensdag, vermoedelijk met een valse sleutel, ingebroken in een pand aan de Beverwijkse Hendrik Mandeweg. Ver mist worden aan contant geld f 2300. en gouden sieraden. BEVERWIJK. In de komende weken zijn er weer allerlei aktiviteiten in het kader van de stadsuitwisseling Beverwijk-Neuwied. Op tweede pinksterdag 4 juni zal in Neuwied door de Saarlandischer Rundfunk een rechtstreekse radio-uitzending worden verzorgd onder het motto „Spielzeit für Partnerstadte”. Van Beverwijkse zijde wordt medewerking verleend aan deze uitzending. BEVERWIJK. Het buurtcomité „Rond de Wijkertoren” deelt mee, dat de ledenvergadering vanavond, donderdag 10 mei, niet, zoals aangekondigd, wordt gehouden in „De Nieuwe Slof”, maar in de openbare bibliotheek. Van 15 tot en met 17 mei komt een team van de Saarlandischer Rundfunk naar Beverwijk om enkele opnamen te maken. Op woensdag 16 mei worden er opnamen op straat gemaakt en enkele burgers kun nen op die dag dus worden aangesproken. Van 19 tot en met 25 mei brengt een groep leerlingen van het Pius X College een tegenezoek aan Neuwied. Zij zullen te gast zijn bij de leerlingen van het Werner Heisenberg Gymnasium. De Pius-groep vertrekt zaterdagmorgen om negen uur uit de Büllerlaan. Zaterdag aanstaande richt een viertal leden van de Volkshogeschool Neuwied een foto-expositie in. Waarschijnlijk wordt deze tentoonstelling in het Stads kantoor nog diezelfde dag geopend door burgemeester A. J. Hubers. De expositie De gemeente is van oor deel dat er een goede ver- keersdoorstroming moet komen nu de Plesmanlaan in Heemskerk is doorge trokken en aansluit op de Jan Ligthartstraat. De pro jectgroep daarentegen vreest dat de auto’s veel sneller zullen gaan rijden wanneer ze onbelemmerd doorgang krijgen. De groep wijst op de aanwe- stroom, waardoor men de zigheid van twee middel bare scholen in de buurt van de kruising, waar in totaal 200 leerlingen op zit ten. De helft daarvan ge bruikt de kruising. Wan neer het verkeer op de Plesmanweg voorrang krijgt en er dus geen stop lichten komen, kan een on- (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De EHBO-vereniging „Gerardus Majella” gaat donderdag avond 10 mei de cursus afsluiten met een gezellige bijeenkomst voor leden en geno digden. Docent-arts dr. A. J. A. Schuma cher zal de diploma’s uitreiken. Van de 26 kandidaten zijn er 22 geslaagd. De namen van de nieuwe EHBO-ers zijn: C. T. M. Kuil,-Teunissen, J. W. Kuyl- Duiker, C. Leijen-van Sommeren, H. J. G. Lieuwes-Heistek, J. J. Reinders, M. de Vries-Huijzendveld, A. M. v.d. Vlies-Fa- tels, Chr. Wassenaar, J. van Zijl-Schuijt en de heren C. F. A. v.d. Berg, L. Bruijns, A. B. Castricum, H. Deen, J. W. van Erp, Th. J. Hille, Th. W. Kuil, H. J. Kuyl, A. J. Martens, T. O. M. Poel, C. C. M. Schoo, A. G. A. Spijker, J. W. Wessels. SPOORKAARTJE. Een 25-jarige Haarlemmer werd woensdag in Haarlem uit de trein gehaald door spoorwegperso neel omdat hij niet over een spoorkaartje beschikte. Hij had twee leren jasjes bij zich en een boormachine. Bij onderzoek bleken deze te zijn gestolen bij een waren huis en een ijzerhandel in Beverwijk. De Beverwijkse politie heeft de man ingeslo ten voor verhoor. DEN HAAG/BEVER- WIJK. De poging van de projectgroep Verkeers veiligheid Beverwijk om via een beroep op de Kroon gedaan te krijgen dat de gemeente stoplich ten plaatst op de kruising Plesmanweg-Van Riems dijklaan, in plaats van het verkeer op de Plesman weg voorrang te geven, is mislukt. De Kroon is het met het gemeentebestuur eens dat het voor de ver keersveiligheid beter is wanneer het doorgaande verkeer op de Plesman weg op het hele traject voorrang krijgt. Wanneer het verkeer op de andere stukken van het trajecht wel voorrang heeft en ter hoogte van de kruising Na de pauze werd het moderne repertoi re uitgevoerd. Begonnep werd met drie (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Namens de CDA-fraktie hebben mevrouw A. Smulders en de heer G. Petersen vragen gesteld aan B. en W. inzake klachten over 82 woningwetwoningen in de wijk „Neksloot” van de woningbouwvereniging „De IJmond”. Ook de PvdA- fraktie stelde daar schriftelijk vragen over, ingediend door de heren F. Perquin en B. Hollebrand. Hellebrand stelde met zijn fraktiegenoot D. Bestenbreur ook vragen over het onderhoud van gemeentewoningen aan de Oosterstreng. Het college van B. en W. heeft die vragen inmiddels beantwoord. gelegenheid krijgt over te steken. De Kroon ziet daar om geen enkele reden om iets aan het uit 1976 date rende besluit van de ge meente Beverwijk te ver anderen en heeft derhalve het beroep van de project groep ongegrond ver klaard. ■I n Ml I

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 9