telexist(e) Concurrentie voor KLM helicopters op Noordzee Bols maakt 25 procent meer winst if Noord-Holland gaat noodplan beproeven meteen in deze krant! I Staar IJmuider Courant Beverwijkse Courant 14 dagen gratis thuis in huis (023 319053 veilingen beverwijk lil g TEKENAARS TEKENAAR-KONSTRUKTEURS KONSTRUKTEURS va Omzet van gedistilleerd blijft ook dit jaar stijgen I Fietspadenplan nu ter inzage Is er in uw buurt wat aan de hand? :l I /O I I J Antiek Restauratie Tacken Bijgewerkt schema voor bestrijding van olie op strand elektrotechniek werktuigbouw I Jeugddienst in de Middelaarkerk i t I: I I 1 SZA- 7=== 6 19 7 9 M E I VRIJDAG I I V O. F. HENTSCHKE CORNELIS SMIT PUM J. G. SWIER (Van onze streekredactie) MHK biedt een goed salaris en een 13e maand. Opname in pensioenfonds mogelijk. Matthew Hall Keynes Engineering B.V. vraagt voor haar kantoor te Amsterdam voor de afdelingen matthew hall keynes engineering bv Zijlstraat 19 - Haarlem Tel. 023-345017 Sollicitaties te richten aan: Matthew Hall Keynes Engineering B.V. Postbus 80046, 1005 BA Amsterdam of bel 828022/840007. NIEUW VENNEP. Bols in Nieuw Vennep vaart wel bij het stijgend alcoholgebruik onder de Nederlanders. De landelijke af zet gedestilleerd steeg vorig jaar met vier percent. De verkopen in de eerste drie maanden van dit jaar overtreffen op hun beurt die van 1978 weer. De directie rekent daarom op een verdere omzet groei voor de toekomst maar noemt, in het vandaag versche nen jaarverslag, de periode nog te kort om aan de meest recente cijfers al conclusies voor het hele jaar te verbinden. In 1978 werd ruim 30 miljoen winst geboekt, de totale omzet bedroeg bijna 717 miljoen. H voor de reparatie van al uw antiek, o.a. inlegwerk van alle houtsoorten, houtsnijwerk, handpolitoeren en re paratie van meubelen welke zich in zeer slechte staat bevinden. in de ouderdom van 79 jaar J. Nol Nichten en neven Santpoort-Noord, 10 mei 1979 Beekvlietstraat 17 Correspondentieadres. 2023 BK Haarlem Verspronckweg 303 Aan huis geen bezoek De overledene is opgebaard in de rouwka mer van het St. Joannes de Deo Ziekenhuis te Haarlem-Noord. Bezoek aldaar zaterdag en zondag van 14.00- 15.00 uur. De crematie zal plaatshebben maandag 14 mei om 14.30 uur in het crematorium te Driehuis-Westerveld. Vertrek van Beekvlietstraat 17 omstreeks 14.00 uur. Na de crematie gelegenheid tot condoleren in een der ontvangkamers op de begraaf plaats „Westerveld”. Heden overleed geheel onverwacht mijn beste zwager en onze oom Met groot leedwezen geven wij kennis van het overlijden van de heer hoofd produktie/algemene dienst. Gedurende bijna 20 jaar was de heer Hentschkp een gewaardeerd medewerker van ons bedrijf. Zijn prettige collegialiteit en inzet zullen wij niet vergeten. Ons aller gedachten gaan uit naar zijn vrouw en kinderen. i KUNST-, ANTIEK- EN INBOEDELVEILING DINSDAG 22 MEI i'l. -) V UHL 1415 Naam: Adres: I Woonplaats I Enkele leden i UH Geïllustreerde catalogus f 5,- ■■«■Hl! NMB NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De werktijden zijn wekelijks wisselend van 08.00 uur tot 13.00 uur en van 13.15 uur tot 18.45 uur. Ook kandidaten die alleen ’s middags willen werken kunnen solliciteren. Voor een goede funktievervulling is een opleiding op MAVO-niveau met moderne talen, aangevuld met een typediploma, noodzakelijk. I Stuur de bon in open envelop zonder postzegel aan: Damiate Pers Antwoordnr. 416. 2000 VC Haarlem. De Nederlandsche Middenstandsbank N.V. is een financiële instelling met circa 9100 medewer kers, die werkzaam zijn bij het hoofdkantoor in Amsterdam en bij de ruirh 460 kantoren in Nederland. Voor de afdeling Telex van het direktoraat Buiten land vragen wij een Belangstelling? Bel of schrijf naar mevrouw J. Kennis, afdeling Personeelszaken Buitenland, postbus 1800, 1000 BV Amsterdam. Telefoon: 020 - 5433521. Het direktoraat Buitenland is gevestigd in het pand aan de Eduard van Beinumstraat 2 te Amsterdam Nieuw-Zuid. Bols heeft geen reden tot klagen. De directie spreekt over een gunstig bedrijfs resultaat. Het nettowinstpercentage vorig jaar met niet minder dan 25 percent. De verkopen stegen met vijftien percent. De aandeelhouders kunnen derhalve reke nen op een dividend in contanten van 3,86 gulden per gewoon aandeel van een tien tje. (26 cents meer dan vorig jaar). De directie betreurt het dat er nog steeds geen nieuwe bodemprijsregeling voor de verkoop van binnenlands gedes- Met grote verslagenheid ontvingen wij het bericht van het overlijden van onze ere voorzitter de heer Directie en medewerkers Donnelley-Vierhand b.v. Haarlem. Bij Amager bv te Amsterdam, een doch ter van Bols, waren de wijnverkopen we derom hoger. De exploitatie van de taver- nes, ondermeer de Gekroonde Hamer in Haarlem, is tegengevallen. De verkopen van wijnhandel Gall Gall worden be vredigend genoemd. Oud Wijnkopers bv te Haarlem had, zo meldt het jaarverslag, een goed jaar. Er werden béter verkoopre sultaten geboekt met de duurdere wijnen, sherry en gedestilleerd. Wel tekent de di rectie bij de resultaten van dit bedrijfson- grote kollektie antieke en andere boeken waarbij Atlas Nouveau van G de l isle met 59 ingekleurde kaarten gedrukt bij Covens en Mortier te Amsterdam en de Atlas Nouveau van M. Robert en M. Robert de Vaugondy met 56 ingekleurde kaarten oude effekten Kollektie schilderijen, aquarellen, tekeningen en grafiek waarbij door: Max Alandt, Lucy van Dam van Isselt G.J. Delfgaauw, G. Hordijk, A. Melai Benjamin Prins, J.A. Schrijnder, G.J. Staller en enige XVIIe en XVIIIe eeuwse meesters buffet gesigneerd Majorelle Jugendstil meubilair, bureaus, commodes klepbuffet, notehouten porseleinkast mahoniehouten Biedermeier tafels stoelen en banken lamp gesigneerd Emile Gallé Perzische tapijten, koperwerk, tin, kristal curiosa, Friese stoel-en staartklok Chinees en Europees porselein Delfts aardewerk, vleugels, o.a. Steinway KIJKDAGEN 18,19 EN 20 MEI VAN 10.00 TOT 16.00 UUR (Van onze streekredactie) HAARLEM. De provincie Noord- Hoiland beziet op dit moment de moge lijkheden om de bruikbaarheid te toetsen van het noodplan ter bestrijding van de strandvervuiling door olie. Het noodplan dat de provincie verleden jaar in het leven riep is op onderdelen gewijzigd na de reacties en suggesties van verschillen de gemeenten. Zo is het bestand aan adressen en telefoonnummers geheel bij gewerkt zodat voor de zomer beschikt kan worden over een noodplan met de meest juiste gegevens. derdeel aan dat de prijsconcurrentie zo danig is, dat de marges naar een te laag niveau afzakken. Terugkeer naar norma le verhoudingen wordt gewenst genoemd. Het aantal personeelsleden daalde vorig jaar van 2344 tot 2197. Hiervan waren 1048 respectievelijk 968 medewerkers werk zaam in Nederland. Er ging een aantal arbeidsplaatsen verloren in Schiedam, Voorganger is mevrouw L. G. Brezet- Brouwer uit IJmuiden. Muzikale mede werking verleent het radio-jeugdkoor „Kerk zonder grenzen”. Voor de kinderen van vijf tot en met tien jaar is er een kindernevendienst en voor de jongste kin deren wordt een crèche ingericht. waar het mouterij bedrijf van Branderij de Koning werd gesloten. De produktie van alcohol vond normaal doorgang. Vol gens de directie van Bols ligt een forse prijsstijging van de alcoholprijs in het verschiet omdat de grondstoffen het afge lopen jaar sterk in prijs zijn gestegen. De invloed op de prijzen van gedestilleerd zal evenwel beperkt blijven, zo wordt ver wacht. Schreiner zal aanvankelijk vanaf Zes- tienhoven gaan vliegen, maar wil op den duur helihaven De Kooy bij Den Helder als thuishaven kiezen. Tien jaar geleden heeft Schreiner ook al helicopterdien- sten uitgevoerd naar booreilanden en olieplatformen op het Nederlandse deel van de Noordzee. Er waren toen slechts vijf eilanden, welk aantal tot twee zakte wegens de toenemende olieproductie in het Midden-Oosten. Schreiner werd in die tijd van de Noordzee weggeconcur reerd door KLM Helicopters. Op het ogenblik, zo heeft dinsdag Mi- chiel J. M. Schreiner verklaard, is er opnieuw overcapaciteit, hoewel het aan tal punten dat op het Nederlandse deel van het continentale plat kan worden aangevlogen, meer dan honderd be draagt. Toch heeft Schreiner vergun ning voor zijn helicopterdiensten op de (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Vanaf 11 mei ligt op het Provinciehuis te Haarlem het provinciaal ontwerp-fietspadenplan ter inzage. Tot 10 september kan iedereen zijn commentaar geven op dit plan. Opmerkingen en bezwaar schriften kunnen worden gericht aan Provinciale Staten, Dreef 3 te Haarlem. De Staten moeten in maart 1980 het definitieve fietspadenplan, waarin met eventueel door het pu bliek gemaakte opmerkingen en be zwaren is rekening gehouden, vast stellen. Het ontwerp ligt ook ter in zage in de Noordhollandse gemeen tehuizen, waterschapskantoren en openbare bibliotheken. In de periode dat het plan ter inza ge ligt worden zes informatie-avon- den gehouden. De gedeputeerden Van Dis of Van Gelder zullen dan de taak van de provincie in het fietsver- keer toelichten. Op 11 juni is er in Hoofddorp in „De Deining” zo’n in formatieavond. Een schetsontwerp van het plan werd al eerder gepubliceerd. Het gaat om de aanleg van een aaneensluitend net van fietspaden van ongeveer 390 kilometer. Bij het ontwerpen van het D 141 V K'W ANTIEKE EN MODERNE MEUBELEN waarbij ten overstaan van de notarissen J.C. VERKADE en H.J.SWEERS uit diverse nalatenschappen JUWELEN EN GOUDEN SIERADEN ANTIEK EN MODERN ZILVERWERK ker] woi gezi han den doo Bre ma< Leg zikt Ai Hol! trun van tuns dit gest V 34 KW Ier: D KW B wel B IJK Ma V mii i I i Reparatie binnen 48 uur service 023-314181 ni oi Si n( Z< VI ty w VI Z C R S€ SC W k< ei k< rc w VI G C VI m n; d< st Ii 1 n; b b D L 3! (Aankruisen wat gewenst wordt) n 1 Stuur mij 14 dagen gratis uw krant ter kennismaking. Daarna neemt u kontakt met mij op om te horen of ik een abonnement neem. Ik neem direkt een abonnement en ontvang de eerste twee weken uw krant gratis. Noteer mij voor een: Jaarabonnement Kwartaal abonnement. IJmuider Courant Beverwijkse Courant Naast een goed salaris, gebaseerd op een 8-urige werkdag, kennen wij uitstekende sekundaire arbeidsvoorwaarden, zoals een 13e maand salaris, een winstdelingsuitkering, een vakantie toeslag van 8% en ten minste 23 werkdagen vakantie per jaar. tilleerd is vastgesteld. „Zowel de destilla teurs als de handel zullen zich dienen te realiseren dat het elkaar uitsluitend op basis van prijs beconcurreren ten nadele van alle betrokkenen zal uitkomen. Een versnelling in het saneringsproces zal hiervan het gevolg zijn, ten koste van de werkgelegenheid”, aldus de Bols-directie. Verwacht wordt zelfs dat enkele „nu nog gezonde” bedrijven zullen moeten sluiten. Door het ontbreken van de bodemprijsre geling is het aandeel van de „wit-merken” op de markt vorig jaar aanzienlijk terug gelopen. Die van gedestilleerd steeg met vier percent. Dat was meer dan door Bols werd verwacht. De directie wijdt dit resul taat voor een deel aan de „prijzenoorlog”. De exporten vanuit Nederland tonen een redelijke omzetstijging. Met name wordt de grotere afzet naar enkele oosteu- ropese landen genoemd. De resultaten in Brazilië en Argentinië zijn achtergebleven bij de verwachtingen. Het slechte econo mische klimaat in die twee Zuidameri- kaanse landen zou daar debet aan zijn. Het alarmeringssysteem dat via de cen trale in Westzaan loopt is verbeterd. Ook zijn alle strandtoegangen in Noord-Hol land bekeken op de geschiktheid om transportmiddelen te laten passeren waarmee de verwijderde olie moet wor den afgevoerd. De situaties ter plaatse zijn in kaart gebracht. De opzet van het Noordhollandse nood plan zal vermoedelijk wijzigingen onder gaan als het rapport gereed is van de werkgroep „Olierampen op de kust” dat het ministerie van Verkeer en Waterstaat binnenkort laat verschijnen. (Van onze streekredactie) ZESTIENHOVEN. KLM Helicopters op Schiphol krijgt concurrentie in het vervoer van passagiers en vracht naar de booreilanden op de Noordzee. Vanaf januari 1980 zal Schreiner Airways met drie helicopters vliegdiensten naar zee onderhouden. De firma heeft hiervoor vergunning gekregen van staatssecretaris Smit-Kroes van verkeer en waterstaat. unit*1"** plan ging men er van uit dat het zou moeten dienen ter bevordering van de verkeersveiligheid, de ontsluiting van toeristisch recreatieve gebieden, de aanmoediging van het fietsge bruik en het voor fietsers bereikbaar maken van allerlei voorzieningen. Als kritiek op het plan is onder meer naar voren gebracht, dat het voorbij gaat aan de problemen van de fietsers in stedelijk gebied. Juist daar komt de fietser steeds in de knel en vormt de auto een voortdurende bedreiging. Juist daar zijn bescher mende maatregelen nodig, die aan de fietsers de verkeersruimte terug geeft, die hun door het autoverkeer is ontstolen. In het plan zou de fiets voorts te zeer als toeristisch en recre atief verschijnsel worden benaderd. Dat de fiets een vervoermiddel is in het zakelijk en sociaal verkeer tussen mensen komt in het plan onvoldoen de tot uiting, zo is de kritiek. Aan de hand van het fietspaden plan heeft de provincie ook een bro chure gemaakt. Het eerste exemplaar wordt zaterdag 12 mei door gedepu teerde Van Dis overhandigd aan de heer W. Gross, voorzitter van het di rectorium van de provinciale VW en direkteur van de VW Gooi- en Vechtstreek. Dat gebeurt in Hilver sum bij de Anna’s Hoeve aan de Minckelersstraat 301, een van de startplaatsen van de Nationale Fiets dag. De gedeputeerde plant voorts een bordje „Fietspad”. Daarna maakt hij een tochtje op de fiets. Hij was jarenlang als voorzitter de stuwende kracht van onze vereniging Zijn kennis van de zwemsport en zijn altijd aanwezige actieve belangstelling voor onze club zullen wij node missen. Zijn echtgenote en kinderen moge de kracht worden geschonken om dit onvoorstelbare verlies te dragen. „Velser Zwemvereniging” (V.Z.V.) Neem een regionaal dagblad. Dat houdt van plaatselijke dingen op de hoogte: Zonder het wereld- en landelijk nieuws tekort te doen. In feite is een regionale krant een dubbele krant. Met ook het nieuws waar u dagelijks mee tcjnaken heeft. i BEVERWIJK. De noteringen op de Beverwijkse veiling waren woensdag als volgt. Bloemen: anjers 30-68, trosanjers 250- 140, anemoon 155, duizendschoon 260, freesia 10-34, iris 12-43, ixia 10-25, lelie per tak 30-75, margriet 180, narcis 4-9, orchi dee 20-45, ranonkel 150, roos 40-80, baby- roos 20-65, tulpen 7-10, gesneden 4-13. Planten: anthurium 350-500, begonia 40- 350, coleus 85, ficus 125, fuchsia 450, gera nium 175-250, hedera 85, hertshoorn 500, nephrolepis 450, vriesia 250-550, gem. planten 45-150, grote gem. planten 700. Groenten: andijvie 165-200 (1000 kilo), selderij 40-45, peen 40-52, prei 75-200, raapstelen 55-65, rabarber 25-66 (25.000 bos), radijs 65-100 (6000 bos), spinazie 50- 185 (50.000 kilo), uien 10-40, waspeen 55-75, witlof 70-200. BEVERWIJK. In de Middelaarkerk wordt zondag 13 mei om 9.30 uur een gecombineerde jeugddienst gehouden van de Hervormden en de Gereformeerde Kerk. Het thema van deze dienst is: „Je moet me maar accepteren zoals ik ben”. r I Noordzee gekregen. Schreiner ontkende niet dat voornamelijk de liberale opvat tingen van de huidige staatssecretaris, mevrouw Smit-Kroes, hieraan ten grondslag lagen. Schreiner had zijn ver gunning al twee jaar geleden aange vraagd. Schreiner is gespecialiseerd in het luchtvervoer ten behoeve van oliemaat schappijen over de hele wereld. Het be drijf beschikt over 90 helicopters van negen verschillende typen, waaronder 25 grote Puma’s, en heeft 48 voorname lijk kleine vliegtuigen. Schreiner was een van de weinigen die na de Iraanse revolutie in dat land mochten blijven opereren. De helicopters waarmee op de Noordzee zal worden gevlogen, zijn een Puma (17 passagiers of 3500 kg vracht), een Sikorsky S.76 en de tweemotorige Dauphin-2 van Aerospatiale uit Frank rijk. Huurdersspreekuur. van de huurdersbelangenvereniging „Voor Allen” zullen in de komende maan den spreekuur houden in het buurtcen trum „De Lichtboei” aan de Maasstraat in Heemskerk. Die spreekuren zijn op dins dag 15 mei en op 5 juni van 19.30 tot 21 uur. Advies wordt gegeven inzake proble men met huurverhogingen, huurkontrak- ten, huurachterstand, klachten over wo ningen en achterstallig onderhoud. Ook groepen zijn welkom tijdens de spreek uren. l -J Ir l F. L GUSELMAN Zn SINOS 1823^—AMSTEROAMC. jg; SINGEL 118 - TEL. 24 04 32-23 35 58^^^* I en volgende dagen v 1

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 6