Heinz Stuy Het is mooi geweest OPVALLENDE GROEI VAN TV HEEMSKERK Biljartbeker voor Meunier Akrides houdt weer een jeugdbasketbaltoernooi ZAALVOETBAL Spelers van Haarlem bij Hughes thuis winkel ruimte gezocht I i i Tafeltennisvereniging jubileert Moeizame zege OVRA op SEC DC Heemstede op kop EINDE VAN VOETBALLOOPBAAN 99 Tetramin Nicols Ola-UVV 1 Smugglers" lost financiële problemen op I F I I lifl si ZATERDAG 19. 1 2 IJC SPORT M E I 19 7 9 1 I J I I (ADVERTENTIE) tegen Pim Mulierstadion (Van onze biljartmedewerker) Heinz Stuy: „In mijn zaak wil ik me nu opnieuw gaan bewijzen." (ADVERTENTIE) i (Van onze dammedewerker) I Akkerman maakte het Meunier deze keer bijzonder moeilijk. In de achttiende beurt was de stand 39 om 28 caramboles. Onverstoorbaar echter kwam Meunier te rug; hij niveleerde de stand volkomen in de 30e beurt. Akkerman viel stil en Meu nier maakte dankbaar gebruik van de terugval door in de 33ste beurt elf caram boles te scoren. In de 35ste beurt stelde hij zijn zege veilig. Eindstand: punten, moy enne, serie. 1. Ch. Meunier 12, 2.13, 16; 2. J. Akkerman 10, 2.03, 12; 3. H. Oosterbroek 8, 2.48, 21; 4. H. Valks 8, 1.92, 15; 5. H. Schaap 8, 1.80, 17; 6. C. van Egmond 6, 1.33, 10; 7. J. Teeuwen 2, 1.61, 15; J. Kroon 1, 1.42, 11. HAARLEM. De Suisse-speler Chiel Meunier heeft in zaal Fabel voor de twee de maal in successie, beslag gelegd op de Puck’s biljartbokaai. Wederom wist hij zich in de finale te spelen door in de voorlaatste ronde Henk Schaap (B.V. ADO) achter zich te laten. Zijn mede- finalist werd Jan Akkerman (B.V. IVO) die Jan Teeuwen (B.V. Kennemerland) versloeg. Ook de Telstar-selectie wordt geteis terd door blessures. Trainer Martin van Vianan maakte daarom nog geen opstel ling voor de uitwedstrijd tegen De Graaf schap. Hij doet dat pas zondagochtend. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Het plan van Barry Hughes om de selectie van Haarlem zon dagochtend bij hem thuis een laatste voorbereiding te geven op de wedstrijd tegen Utrecht, wordt doorgezet. „Het lijkt misschien amateuristisch”, aldus Hughes, „maar zo'n bijeenkomst heeft toch echt wel wat te betekenen. De spe lers vatten het serieus op; ze vinden het allemaal even leuk en belangrijk". Zondag 13 mei aanvang 14.30 uur winkelruimte vanaf 400 rrr’ te koop of te huur. Voorwaarde is, dat detailhandelsvestiging mo gelijk is of wordt. Diegene, die met sukses als informant of be middelaar optreedt, kunnen wij een passende honorering aanbieden. Aanbiedingen 's avonds na 19.00 uur onder telefoonnummer 03200-27800. Schriftelijke reakties te richten aan het bureau van dit blad onder nummeraa?/ In de kwart eeuw die de vereniging nu bestaat groeide het aantal leden van vie rentwintig naar hondereenenzeventig, ter wijl voor de jeugdspelers zelfs een wacht lijst noodzakelijk bleek. De tafeltennisve reniging Heemskerk is een van de groot ste uit de regio. Het eerste dames-team komt uit in de landelijke competitie. De Naast de deelname van Akrides en stad genoot Exercitia heeft de organiserende vereniging ook een aantal ploegen van binnen de gemeente weten aan te trekken. Hoofddorp en het Amsterdamse Mosqui to’s nemen zelfs in alle afdelingen aan het toernooi deel. Alle poules, die uit vijf ploegen bestaan en een halve, competitie spelen, zullen tegen vier uur de wedstrij denreeks beëindigen. score van 3-1 aan de winnende hand tegen Carillon Boys. Zandvoort: Eerste klasse C: Rinko-Beauty 8-2. Derde klas L: Medina Carpet-J. M. Bakker 2-1. Res. derde klas L: TZB 4-Concordia 3 1-4, TZB 5-Woontrio 4 3-1. Hoofddorp: Derde klas J: NAS-Digital 6-2, Vrouwentroost-Pakhoed H. 1-1. perda 3-2, Oud Snacks-Branding 7-5. Res. tweede klas C: Ripperda 2-RCH 2 2-3. Heemstede verzekerde zich al snel van een 2-0 voorsprong, dankzij routinier Slui ter die de talentvolle Paul van H.al met een slagzetje verraste. Ook Theo Tielrooij leek de partij in zijn voordeel te beslissen, maar Gert Slottje speelde een Roozen- burg-aanval taai tegen en de uiteindelijke remise was voor hem dan ook een ver dienstelijk resultaat. Via Jeroen Sterel kwam Heemstede op een definitieve 5-1 voorsprong. Paul Boerrigter en Joost van HAARLEM/BEVERWIJK. De finale van de strijd om de Haarlemse zaalvoet- balbeker gaat tussen Score Advertising en De Kleine Beurs en wordt maandag avond in de sporthal te Beverwijk ver speeld. In de halve finales kwam Score Adv. tot een 2-0 overwinning op Wilms Floet en bleef De Kleine Beurs met een I Hoewel tafeltennis dikwijls geassoci eerd wordt met onspannen bezig zijn, wordt er bij Heemskerk wel degelijk naar talent gespeurd, dat dan onder lei ding van Ignaat Jordan (de trainer in vaste dienst) kan worden voorbereid op het spelen van competitieduels op ni veau. Het recreatieve aspect komt uiter aard ook voldoende aan bod, met als hoogtepunt het tweejaarlijkse „Heems- kerk-toernooi” waarvoor de laatste keer ruim 1000 personen inschreven. Grote organisatie, welke landelijk opereert, en een keten van detailverkoopvestigingen beheert, zoekt in de provincie |\|00rd'Hol la Fid aldus voorzitter Jan Specht, „maar we zitten nu tussen de partijen door op de grond van de sfeerloze kleedkamers en dat zouden we in de nabije toekomst graag verbeterd willen zien.” Overleg met de gemeentelijke instanties, die de subsi die aan de club van 150,- in 1963 tot ruim het tienvoudige hebben opgeschroefd, heeft inmiddels plaatsgehad. Een oplos sing is er echter nog niet gevonden. De Haarlem-trainer zal zijn visite trak teren op broodjes en video-opnamen van het laatste wereldkampioenschap. Hug hes: „Misschien inspireert dat. .Ach, als trainer wil je er alles aan doen om in die eredivisie te blijven. Al zou ik er naakt voor door de stad moeten. In het elftal van Haarlem is Melgers verdwenen uit de basis zoals die tegen PSV aantrad en kreeg Böckling een plaats. De opstelling: Boersma; Masefield, Van den Berg, Huyg, De Vries; Haar, George, Van den Ban; Böckling, Lensen, De Kip. Utrecht-trainer Han Berger worstelt met een waslijst van blessures, „ik heb er geen idee van hoe ik mijn opstelling zal maken”, aldus Berger. De „gewonden”: Roel Vriezen, Henk v.d. Vlag (beiden knie blessure) en Ton Duchatinier (kuitblessu- re). Vier spelers hebben de aanduiding niet fit: Van Tamelen, Witbaard, Gozens en Van Staa. De kans is groot dat in het Utrechtse team voorstopper Ben Schu bert (ex PEC) na 3 jaar van tobben zware kniebanden-operatie eindelijk gaat debu teren. (Van onze basketbalmedewerker) IJMUIDEN. De Zeewijk-Sporthal zal vandaag, zaterdag, opnieuw het do mein van de basketballers zijn als om tien uur het traditionele jaarlijkse jeugd- basketbal-toernooi van Akrides van start gaat. Komen volgende week de jongste categorieën aan de start, vandaag is de beurt aan de junioren en de kadetten. Voor de derde keer wordt er zondag (13 mei) door Carillon Lady’s in de sporthal te Beverwijk een zaalvoetbaltoernooi voor dames gehouden. Met de eerste wedstrijd begint men zondagmorgen om tien uur. Daarna wordt er steeds om de twintig minuten gespeeld. HAARLEM. Na twee ronden kent de strijd om het „Zilveren Dambord” nog maar één ploeg zonder puntverlies: dam club Heemstede. De Heemstedenaren ver sloegen Lisse, dat weliswaar goed tegen stand bood, maar toch met 6-2 het onder spit moest delven. Opmerkelijk was, dat landskampioen IJmuiden opnieuw punt verlies leed: 4-4 tegen HDC. Het Oosten herstelde zich uitstekend van zijn 7-1 ne derlaag tegen Heemstede en won nu, me de door een prachtige overwinning van Wim de Jong op Wim van de Sluis, met dezelfde cijfers van BDC. Damiate viel terug door een 5-3 nederlaag tegen Sant poort. Beverwijk: halve finale beker: Kleine Beurs- Carillon Boys 3-1. Eerste klas A: Molenaar Boys-De Zon 1-3, Les Routes Boys-Heijne 2-3, Lichthal-Fransen/Schoot 5-3. Res. eerste klas se A: Geldermans 2-Klein Zwitserland 2 2-1. Heemskerk (Dr. Prinsenhal): tweede klas B: Wijk aan Duin-Schova 6-3. Derde klas D: Ver gulde Wagen-Rijssen 1-4. Res. tweede klas A: De Ezel 2-Sihi FC 2 0-3. Res. tweede klas B: De Ezel 3-Sport/Schoone 4 2-2. I s? Voorzitter Jan Specht (links) van het jubilerende Heemskerk, met de drie leden die reeds vijfentwintig jaar lid zijn en daarom tijdens de feestavond werden gehuldigid. V.l.n.r. IJs Bruin, Jaap Sadon en Bert Burger Haarlem (Spaarnehal): Halve finale beker: Wilms Floet-Score Advertising 0-2. Derde klas H. W Pel-Teaching Team 9-1, Old Smuggler Stars-KPL’71 3-6. Haarlem (Beijneshal): derde klas E: Snack Cor- L (Van onze sportredactie) HEEMSKERK. Tafeltennis heeft in Nederland de laatste jaren opgang ge maakt. Met de internationale successen en de opkomst van uitzonderlijke tafel- tennistalenten die ook via de media uit gebreid aandacht kregen, groeide even eens de belangstelling van het publiek. Tafeltennis is derhalve een volwassen sport geworden en niet langer een met de term „ping-pong” aangeduid gezel schapsspelletje waarvoor op de regen achtige zondagmiddag de eettafel nog wel eens werd uitgeklapt. Een van de verenigingen die de opgang van het tafel tennis aan een groter wordend ledenbe stand kunnen staven is de tafeltennisver eniging Heemskerk. Morgen bestaat de club precies vijfentwintig jaar, een jubi leum waaraan door middel van een unie ke tafeltennis-marathon en een groots opgezette feestavond veel ruchtbaarheid is gegeven. IJmuiden: eerste klas B: Loek Anderson-Figee 4-4. Tweede klas B: Free Company-Grote Beer 2- 8. Res. eerste klas B: Otte Eagles 2-TYBB 2 2- 4. Res. tweede klas A: De Fles 2-Lootsma 2 0-0. Res. tweede klas C: Loek Anderson 2-Score Adv. 2 0-12 (Score 2 kamp.). Haarlem (Kennemer sporthal): tweede klas D: BHT-De Wit 8-1, Geel Wit-Van Essen Boys 2-7. Derde klas E: Soc. Toshaba-Papillon 3-1, GZGB-Onze Gezellen 3-2, Halve Maan-Njord 3- 1. Res. derde klas E: Libero 2-SC Klnheim 2 1-6. HAARLEM. In de derde ronde van het volleybal-bekertoernooi ontmoette Ovra-dames de ploeg van SEC uit Em men. Deze wedstrijd die gespeeld werd in de Kennemer Sporthal eindigde in een 2 overwinning voor de Haarlemse ploeg. Ovra had te veel moeite om deze overwin ning te bewerkstelligen. Het tempo lag laag en technisch werd er zwak geope reerd. SEC, dat in de derde divisie Noord speelt gaf zich helemaal en maakte het OVRA bij tijd en wijle knap lastig. Ovra had het vooral aan een weer excellerende Tonneke de Groot te danken dat de ploeg de volgende ronde haalde. Via 15-7, 7-15, 15-1, 13-15 en 15-7 werd deze plaatsing in I de volgende ronde, die pas in oktober I wordt gespeeld, een feit. Tegenstandster (Van onze sportredactie) DRIEHUIS. Na achttien jaar actief te hebben gevoetbald, waarvan vele jaren op top-niveau heeft Heinz Stuy (34) besloten na dit seizoen zijn voetballoopbaan tn beëindigen. De ex-keeper van Telstar en Ajax ziet er geen heil in pogingen te ondernemen zijn aflopende contract met FC Amsterdam te verlengen of uit te zien naar een andere vereniging. „Het is mooi geweest, ik heb veel gezien en veël meegemaakt. Het hoeft voor mij niet meer zo nodig,” aldus Stuy. Hoewel veel van zijn collega’s uit de Ajax-periode nog steeds voetballen en er legio voorbeelden zijn van op hoog niveau spelende keepers die ouder zijn dan Stuy, zegt de doelman geen ambities in die richting meer te hebben. Het mag dan ook veronderstelt worden dat de teleurstellingen die Stuy bij FC Amsterdam te verwerken kreeg van grote invloed op zijn besluit zijn geweest. Heinz Stuy daarover: „Zowel de prestaties van het elftal als die van mijzelf zijn me behoorlijk tegengevallen. Er groeiden ook scheve verhoudingen omdat ik een bepaalde routine meebracht die ik wilde overbren gen maar ik kon in het veld zelf ook weinig goede dingen doen, zodat de spelers mijn opmerkingen onmiddellijk als kritiek gingen ervaren en er dus ook zo op reageerden. Stuy heeft die kritiek uit de spelersgroep moeilijk kunnen verwerken zoals ook het uitblijven van de door hem verwachte samenwerking tussen hem en FC Amsterdam trainer Pim van der Meent en later met Tonnie Bruins Slot. Stuy: „Ik had graag meer met die mensen samengewerkt omdat het duidelijk was dat er samen wat aan de malaise bij Amsterdam gedaan moest worden.” Ook de blessure die Heinz Stuy vrij vroeg in het seizoen opliep speelt een rol van betekenis. Zo achtte Stuy zich niet in staat om, gezien de blessure, effectief het doel van SC Amersfoort te verdedigen. Een transfer naar die vereniging werd dan ook onmogelijk. Ontevreden over zijn voetballoopbaan is Stuy echter niet. „Het is veel meer geworden dan ik verwacht had toen ik na een tijd bij Telstar te hebben gespeeld hoorde dat ik naar Ajax kon gaan. Ik heb daar veel geleerd, veel meegemaakt en een enorme ervaring opgedaan. De komst van Hans Kraay bij Ajax leidde in feite de laatste fase van de carrière vat} Stuy in. Kraay was het immers die Piet Schrijvers bij FC Twente wegkocht en daardoor Stuy opnieuw naar dereserve-bank verwees. Een jaar geleden overkwam hem bij FC Amsterdam hetzelfde toen Paul van der Meeren werd aangetrokken om te gaan functioneren als sluitpost. Heinz Stuy, die toen reeds met een blessure te kampen had, reageerde op zijn komst echter lakoniek. „Ik vond dat beleid wel passen. Er waren nog elf wedstrijden te spelen en alleen een sterk elftal kon Amsterdam misschien nog helpen. Uiteindelijk is dat toch niet gelukt.” Nu hij definitief een punt achter zijn topvoetbalcarrière heeft gezet Stuy bij de amateurvereniging Velsen gaan af trainen. Of hij er ook weer actief zal gaan voetbal len acht hij zelf twijfelachtig. Wel ziet Stuy een goede toekomst in zijn bistro „waai” zegt hij, „ik me opnieuw wil bewijzen. Daar heb ik wel de ambitie voor.” Een nederlaag overkwam Bert de Haas' wel, omdat Kok rustig van de fouten van- zijn tegenstander profiteerde en voor; HDC het eerste winstpunt binnenhaalder^ 4-2. Cees Pippel dreef met ijzersterk pos3 tiespel zijn opponent Smit in het nauw en-' wikkelde probleemloos naar de overwin-« ning af, waarmee hij een tweede neder-~ laag voor IJmuiden voorkwam. Uitslagen: Lisse-Heemstede 2-6, Santpoort* Damiate 5-3, HDC-IJmuiden 4-4, Het Oosten^. BDC 7-1. Stand: 1. Heemstede 2-4 (13-3), 2.» Santpoort, BDC, Het Oosten en Damiate 2-2 (8-.\ 8). van de vereniging Hal vochten een even bizar als mooi duel uit, dat door de vele offers en tegenoffers zoveel tijd kostte, dat tijdnood onvermij-' delijk bleek. Na een eruptie van zetten viel Boerrigters vlag, maar hij had precies aan: de limiet voldaan. Vervolgens werd tot remise besloten. IJmuiden bracht deze, keer een sterker viertal achter de borden^; maar liet zich lelijk aftroeven door HDCT- Piet Hollenberg hield ondanks een schijf achterstand Bais met gemak op remise esÈ Ton de Haas leek zelfs te verliezen vaS Teunisse. Vermoedelijk zette de HDC-eK niet sterk genoeg voort, waardoor Dè- Haas de remisehaven wist te bereiken-.- heren spelen in de tweede klasse van het district Kennemerland. Ruim vijftien jaar al want nadat de ploeg in het seizoen ’56/ ’57 kampioen werd van de vierde klasse en in 1963 via diverse kampioenschappen in de tweede klasse belandde, zag het geen kans meer een dergelijke goede prestatie te leveren. De vereniging „huist” tegen woordig in de gymzaal aan de Bachstraat. In het verleden werd er gespeeld in de gymzaal aan de Karshofstraat en aan de Stijkelstraat in Heemskerk. De eerste par tijen werden echter gespeeld in het ge bouwtje van de jeugdvereniging „Mar quette Boys”, waaruit de tafeltennisvere niging Heemskerk is voortgekomen. De grote animo die enkele leden van de jeugdvereniging aan de dag legden voor het tafeltennis inspireerde Tinus Kuiper in 1954 tot het oprichten van de vereni ging. Lang heeft men er over gedaan om geheel onafhankelijk van Varquette Boys te worden en op al teveel medewerking voor wat betreft het uitlenen of overne- I men van speeltafels kon ook niet gere- I kend worden. Inmiddels behoren die problemen tot de historie van de club die als enige wens voor de toekomst de verwezenlijking van j een eigen gezellige conversatie-ruimte zegt te hebben. „Voor competitie-doelein- den is de gymzaal uitstekend geschikt”, IJMOND. Onder leiding van de her kozen voorzitter Aart Stoel vond de jaar lijkse algemene ledenvergadering van de Velsense rugbyclub The Smugglers plaats. 'Buiten de bestuursverkiezingen stond deze vergadering geheel in het teken van de financiële problemen waar deze vere- I niging mee te kampen heeft. Ze zijn ont- staan door de bouw van een clubhuis met kleed- en doucheaccomodatie aan de Hof- geesterweg te Santpoort. Eén en ander werd gerealiseerd door zelfwerkzaamheid van de Smugglers. Door een tekort aan geldmiddelen waren de werkzaamheden nagenoeg stil komen te liggen. Middels een tegemoetkoming in de vorm van een subsidie van de gemeente en het introdu ceren van renteloze leningen onder de leden kon het tekort aangevuld worden, zodat naar verwachting omstreeks sep- tember het clubhuis in gebruik genomen kan worden. Uit het bestuur van R.C. The Smugglers traden secretaresse Ineke van Diest en lid Harry Baas. Hun plaatsen werden inge- nomfn door André Dekker en Gert Jonk man. Herkozen in de functies van pen ningmeester en wedstrijdsecretaris wer den Arie van Diest en Klaas de Jong. dan zal het Apeldoornse Dynamo zijn, dat dit jaar als vierde in de eredivisie ein digde. ner-SBB 6-1. Derde klas F: Wisker Boys-Rip- Die Raeckse had Interlance/Zaan moe ten bestrijden, maar deze wedstrijd ging pp het laatste moment niet door, daar j Zaan een speelster moest afstaan aan de I nationale selectie, die in Israel een toer nooi speelt. De wedstrijd wordt nu aan staande zaterdag gespeeld in de Spaarne Scholengemeenschap om twee uur. Deze week viel de beslissing in de di verse klassen van de jeugdcompetitie. Ju niorenkampioen van Haarlem bij de heren werd Spaarne door een 3-0 overwin ning op van Nispen. FES was in feite hier de grote verliezer. Een voorsprong van 7 punten op Spaarne werden in vier wed strijden teniet gedaan. Bij de meisjes werd de titel behaald door die Raeckse, dat tegen Allides met 2-2 gelijkspeelde. 'M, s i

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 19