CDA en VVD stemden verdeeld over opheffing regionale centrum Petrusschool op dreef bij schoolkampioenschappen willen meer inspraak Foto-expositie over Neuwied Ridderschap voor Beverwijker met Staat Bedrijfsruimte van 300-600 m2 I meteen in deze krant! Buurtbewoners Randwijck grote verdiensten voor gemeenschap Bekend uit illegaliteit, sportwereld en onderwijs GEVRAAGD Is er in uw buurt wataan de hand? J SI nsn Basis en Bevrijding” Geen spreekuur Oprichting buurtvereniging J uniorentoer nooien op DEM-complex Vacatures bij D‘66 IJmond-Noord Viering van KGIJ over kongresthema •V V - r 6 7 ZATERDAG 1 2 M E I 19 7 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK 1 r TAFELTENNIS BASISSCHOLEN w in Velsen-Zuid/IJmuiden Brieven onder nr. 2292 O Bij huur is huurder bereid een langlopend kontrakt aan te gaan. Protestantse Begrafenisvereniging I A. Tegenstemmers MÉ :MM I» i I - J Tie MEI (ADVERTENTIE) Verduidelijking van Beverwijks standpunt over woonwagenbeleid I (ADVERTENTIES) I si- Th. W Reijnders! ridder in de Orde van Oranje Nassau Naam: Adres: i de een het ■ug- ode >en. Van het nieuwe, maar tijdelijke woon wagencentrum aan de Aagtendijk heeft een aantal woonwagenbewoners te ken nen gegeven wel in een huis te willen wonen, maar dan „gegroepeerd” in een speciale woonvorm, ongeveer zoals die in Deurne is gerealiseerd. Als Beverwijk tot zo’n speciale woon vorm zou komen, wil het college dat dit aantal als het ware in mindering gebracht op de dertig standplaatsen die er volgens het spreidingsplan in Beverwijk dienen te komen en waarmee de gemeenteraad ook akkoord is gegaan, al weet men ten dele nog niet waar die dan zouden moeten komen. De streefdatum is, dat het regionale centrum in Heemskerk per 1 januari is opgeheven. Het betekent, dat er dan bui ten de achttien standplaatsen aan de Aag tendijk in Beverwijk nog twaalf stand plaatsen moeten worden gevonden. Maar het centrum aan de Aagtendijk is „tijde lijk”, tegen de nieuwe standplaatsen aan de Brink zijn bezwaren ingediend en for meel kan dus de bestemmingsplanproce dure nog geruime tijd vergen, terwijl er dan nog een nieuwe lokatie moet worden gevonden. De circa 120 foto’s die zullen worden tentoongesteld zijn gemaakt door leden van de Volkshogeschool Neuwied. De ma kers zijn allemaal amateurs. De onder werpen hebben betrekking op de stad Neuwied. Burgemeester A. J. Hubers zal de expo sitie op zaterdag 12 mei ’s middags om 17.00 uur openen. De foto’s zijn dagelijks te bezichtigen tijdens de openingstijden van het Stadskantoor. Daarom stemden de raadsleden Hooge- boom, Reimes, Schram en Aardenburg van het CDA, Koster van de VVD en Van Dijk (PvdA) tegen het vastleggen van die datum. „Dat wekt valse verwachtingen, die we niet waar kunnen maken”, aldus de heer Hoogeboom. Burgemeester Hubers lichtte nog toe, dat als er woonwagenbewoners inciden teel in huizen worden gehuisvest, gewoon omdat zij volgens de urgentielijst van Be- verwijkse woningzoekenden voor toewij zing van een huis in aanmerking komen volgens de normale normen, dat aantal dan niet zal worden afgetrokken van de dertig standplaatsen die Beverwijk zijn toegewezen volgens het spreidingsplan. alstublieft niet moeilijk over doen”, was de teneur van haar betoog. De heer Koster (VVD) was er helemaal niet van overtuigd, dat men het regionale kamp in Heemskerk zo snel moeten op heffen. „De slopers willen niet weg en waar kan je die sloopterreinen elders on derbrengen in Beverwijk?” Die vraag werd door de raad met enige hilariteit beantwoord, want de heer Koster is zelfs „nogal” betrokken bij enorm grote sloop terreinen in het industriegebied. Naar zijn mening zou Beverwijk zich niet mogen onttrekken aan de plicht om een aantal standplaatsen in te richten, „maar wel in verhouding tot dé beschikbare ruimte”. Wethouder Hienkens betoogde, dat naar die ruimte naarstig wordt gezocht in overleg met het bestuur van het Woonwa- De aanvang van beide toernooien is om elf uur. Zijn voornaamste nevenfunkties waren mede-oprichter van de hockeyvereniging Eechtrop in 1941. Tot 1961 was hij eerste voorzitter en later ere-voorzitter van deze vereniging. Gedurende een groot aantal BEVERWIJK. Bewoners van een aantal straten in „Randwijck” zijn voornemens een buurtvereniging op te richten. Zij hopen op die manier meer inspraak te krijgen bij voorzieningen die moeten worden getroffen aan hun woningen. Sinds februari is een aantal buurtbewoners reeds bezig met de voorbereiding van de oprpchting. Definitief staat dat nu te egebekren op donderdag 17 mei om 19.45 uur in het gebouw van de speeltuinvereniging Randwijck aan de Wijk aan Duinerweg. De 139 verontruste bewoners die elkaar reeds hebben gevonden rekenen erop dat ook andere bewoners van de Celebesstraat, Borneostraat, Surinamestraat, Javastraat, Schuur- manstraat 31 tot en met 65, Laan van Kanaan 101 tot en met 149, begrensd door de Insulindestraat en de Wijk aan Duinerweg, van hun belangstelling blijk zullen geven. Begrafenissen, Crematies en Transporten Aanspr.: J. MEYER, Fazantenlaan 3 IJmuiden (Oost) - Telefoon 14576 jaren was hij scheidsrechter van de Kon. Ned. Hockeybond. Van 1958 tot 1963 was hij voorzitter van de tennisvereniging RLTC Westerhout en vanaf de oprichting in 1968 tot nu toe bestuurslid van de Stichting Sporthal Be verwijk. Hij was ook intensief betrokken bij de bouw van deze sporthal en is thans lid van de commissie van voorbereiding van de tweede sporthal. Vanaf de oprich ting in 1965 tot 1973 was hij ook lid van de raad van beheer van de NV Sportfonclsen- bad Beverwijk. Van 1962 tot 1972 hanteer de hij de voorzittershamer van de Bever- wijkse Sportraad, waarvan hij nu ere voorzitter is. v M een zelf jan is i er lar- oor zijn (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In antwoord op vra gen van de raad heeft burgemeester A. J. Hubers duidelijk het standpunt van het college weergegeven met betrekking tot de spreiding van de woonwagenstand plaatsen in de IJmond en speciaal in Beverwijk. Enige onduidelijkheid en kritiek waren er ontstaan over de vraag of Beverwijk het aantal standplaatsen zou „aftrekken” in relatie tot de gezinnen die in Bever wijk in een huis worden gehuisvest. BEVERWIJK. Hedenavond om 19.15 uur zal in de Vredevorstkerk aan de Laan der Nederlanden een viering plaats vin den van de Kritische Gemeente IJmond over het onderwerp „Basis en Bevrij ding”. Onder dezelfde titel wordt een tweede congres van basisbeweging van kritische groepen en gemeenten gehouden in de Dominicuskerk in Amsterdam. Uit de IJmond zullen circa vijftig personen aan dit congres deelnemen. Zij zullen zich met de overige deelnemers bezig houden zet de theologie der bevrijding. Deze stro ming is ontstaan in Zuid-Amerika. De ontdekker daarvan is Gustavo Gutierrez uit Peru die aan het kongres zal deel nemen. I /er- den las- om /er- em- r r plan raag men sn in ij of kan van ader j het >e te Het i een igen- aagt izen- wer- wor- het Am- mo- oste- 5 ha- lang- TE KOOP OF TE HUUR drs. Sta- vra- ?ity” liere be dden het lam. plan ente Dat feit werd bekend tijdens de af scheidsreceptie in „De Nieuwe Slof”. De heer Reijnders trad officieel uit als lid van de Nederlandse Accountants Maatschap, die vestigingen heeft in Beverwijk en Alk maar met inmiddels in totaal een perso- neelbestand van vijftig personen. Vanaf 1 januari 1948 is de heer Reijnders verbon den geweest aan het accountantskantoor van zijn vader in Beverwijk, dat hij tot grote bloei bracht. Maar vooral wat hij buiten zijn werk voor de regio heeft ge daan was aanleiding voor zijn benoeming tot ridder. tegen het voorstel van B en W, dat ophef fing van het regionale kamp inhield en spreiding, waarbij Beverwijk onverkort vasthoudt aan een maximaal aantal van 133 standplaatsen in de IJmond tot en met 1985 (de wens van het algemeen bestuur van het Woonwagencentrum IJmond is 137 wagens). Het woonwagenbeleid bracht ook in de Beverwijkse raad weer heel wat tongen in beweging. V De heer J. W. G. Reijkers (D’66) had uit de tekst van de raadsvoordracht de in druk gekregen, dat de medewerking wei nig „van harte” wordt gegeven. Hij was er tegen, dat voor elk woonwagengezin dat een huis krijgt toegewezen een stand plaats wordt „afgetrokken”. Maar dat misverstand zou burgemeester Hubers la ter uitleggen. De heer G. J. van Ruyven (PPR/PSP) legde de nadruk op de „kapi taalvernietiging” bij het laten verdwijnen van het tijdelijke centrum aan de Aagten dijk en hij had ook grote moeite met die „aftrek”, die ook minder duidelijk in het voorstel was omschreven dan in de uitleg van de burgemeester op een later tijdstip en dus nogal wat verwarring heeft veroor zaakt. „Als er nu woonwagenbewoners zijn die in het Heemskerkse centrum willen blijven, omdat zij daar hun sloopterrein hebben, moeten we die dan tegen hun zin verwijderen”, was één van de vragen van de heer Hoogeboom (CDA), die van wet houder Hienkens ten antwoord kreeg, dat landelijk is bepaald, dat de er bij de nieuwe standplaatsenconcentraties geen sloopterreinen worden aangelegd. Daar voor worden ook de woonwagenbewo ners verwezen naar industrieterreinen en dergelijk. Namens vijf CDA-fraktieleden kwam mevrouw Vos terug op de „vergissing” in het verleden. „Beverwijk wilde de woon wagenbewoners maar al te graag kwijt en als oplossing viel toen het regionale cen trum uit de lucht. Door hoge kerkelijke instanties is toen al de mislukking voor speld. Destijds stonden er ruim zeventig woonwagens in Beverwijk. Er komen er nu zo’n dertig terug en laten we daar nu Vóór en tijdens de tweede wereldoorlog deed de heer Reijnders diénst als reserve- officier-vlieger. In de oorlog speelde hij een uiterst aktieve en belangrijke rol in de illegaliteit in deze regio. Hij was comman dant van het Strijdende Gedeelte (SG) van de Binnenlandwe Strijdkrachten, afde ling Beverwijk en een zeer aktieve mede werker aan het illegale blad „Vrij Neder land”. Uit dit illegale blad ontstond in 1945 de legale krant „De Vrije Alkmaarder”, waarvan hij de oprichter en tot 1947 de directeur was. (VAn een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Omdat Niek Scholten Jellie Roorda is opgevolgd als gemeente raadslid in Heemskerk en Frank Baas is gekozen als secretaris organisatie in het hoofdbestuur van D’66, hebben zij hun bestuursfrakties in de IJmond op moeten geven. In de vacatures dient te worden voor zien tijdens de ledenvergadering op woensdag 16 mei in zaal 4 van „De Nieuwe Slof” in Beverwijk. hoogte: Zonder het wereld- is een regionale krant dagelijks meen: De raadsleden Eiff (VVD) en Reimes, Aardenburg en van het CDA stemden (Aankruisen wat gewenst wordt) ^3 Stuur mij 14 dagen gratis uw krant ter kennismaking. Daarna neemt u kontakt met mij op om te horen of ik een abonnement neem. Ik neem direkt een abonnement en ontvang de eerste twee weken uw krant gratis. Noteer mij voor een: Jaarabonnement Kwartaal abonnement. IJmuider Courant Beverwijkse Courant BEVERWIJK. Van 14 tot en met 26 mei zal in de Salie des pas perdus in het Stadskantoor een foto-expositie worden gehouden. BEVERWIJK. Zaterdag 12 mei vindt op het complex van DEM het „T. de Vreeze”-toernooi voor E-junioren plaats. De deelnemende verenigingen zijn ZVV uit Zaandam, Lisse en DEM, elk met zes E-junioren-elftallen. De prijsuitreiking is om circa vier uur. (Van onze tafeltennismedewerker) BEVERWIJK. Evenals vorig jaar zijn in Culemborg de finalewedstrijden tafel tennis gespeeld om het Nederlands Basisscholen kampioenschap. Dan was hij van 1958 tot de opheffing in 1963 lid van de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs in de ge meente Beverwijk en van 1973 tot in 1978 voorzitter van de Vereniging voor Belas tingconsulenten, die inmiddels is gefu seerd met de Federatie van Belastingcon sulenten. Bij de voorbereiding van deze fusie speelde de heer Reijnders een belangrijke rol. Vanaf 1967 was hij ook nog bestuurslid van het Instituut voor Middenstandsontwikkeling en vóór 1967 maakte hij deel uit van een groot aantal commissies van dit instituut en was bo vendien examinator en leraar. F Alle afdelingen van de tafeltennisbond waren met hun drie beste schoolploegen vertegenwoordigd, in totaal 48 formaties. Op grond van de bereikte resultaten in de gehouden voorronden in Kennemerland mochten de Petrusschool uit Beverwijk, de Rembrandtschool en de Jacobus- school, beiden uit Akersloot, aan deze landelijke finale deelnemen. Dit evene ment is tot een grootse nationale gebeurte nis uitgegroeid, vooral dank zij de actieve en propagandistische werkzaamheden van hoofdbestuurslid Joop Zuiderwijk, de voorzitter van het Beverwijkse Rapidity. Met name de Petrusschool uit Bever wijk heeft zich kranig geweerd bij deze wedstrijden. De teams waren in acht ploe gen van zes ingedeeld en in hun poule wisten de scholieren uit Beverwijk op de i i i Neem een regionaal dagblad. Dat houdt u van plaatselijke dingen op de ’- en landelijk nieuws tekort te doen. In feite een dubbele krant. Met ook het nieuws waar u laken heeft. Woonplaats Stuur de bon in open envelop zonder postzegel aan: Damiate Pers Antwoordnr. 416. 2000 VC Haarlem. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Burgemeester A. J. Hubers kon de heer Th. W. Reijnders vrijdag middag meedelen, dat de koningin hem heeft benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Een toernooi voor B- en C-junioren wordt zondag 13 mei door DEM georgani seerd. De deelnemende verenigingen aan dit „P.C. Vollebregt”-toernooi zijn ’t Gooi uit Hilversum, Teylingen uit Sassenheim, DSC’74 uit Haarlem, ZFC uit Zaandam en DEM. De prijsuitreiking wordt hier om vijf uur verwacht. gencentrum en hij was wel optimistisch over de afloop. De „druk op de regio wat de woonwa genbewoners betreft vond hij niet afwij ken van de druk op de huisvesting hier van andere burgers en de „overloop” naar elders zou in evenredigheid moeten plaatsvinden. Hij wilde toch vasthouden aan die streefdatum van I januari 1981 en atten deerde daarbij op het feit, dat bij een gedeeltelijke leegstand van het regionale centrum de leefbaarheid voor de achter blijvers volstrekt tekort zal schieten. „Als een deel van de bewoners toch in dit centrum wil blijven (de slopers) dan is ons niet bekend of dat mogelijk is. Zeker is dat dit centrum dan niet meer zal voldoen aan de landelijke criteria”. verdienstelijke derde plaats beslag te leg gen. Vooral Hermans Diekman speelde een sterk toernooi door al zijn partijen in winst om te zetten. Op de eerste tafel behoefde Ab Geldermans slechts een van zijn vijf partijen af te staan aan een tegen stander. Ramon Pontman kon geen zege behalen, terwijl Ben Geldermans eenmaal kon scoren. In de verdere strijd, waarbij de Petrusschool ging strijden om de 17- 24e plaats, kon tenslotte de toch eervolle 22e plaats worden ingenomen. De Rem brandtschool uit Akersloot legde beslag op de 35e plaats, terwijl de Jacobusschool op de 39e positie in het eindklassement terecht kwam. De landelijke overwinning ging evenals vorig seizoen naar de Stelaertshoeve- school uit Tilburg. BEVERWIJK. Burgemeester A. J. Hubers is verhinderd om op maandag 14 mei spreekuur te houden. E x- Het woonwagencentrum aan de Aagtendijk in Beverwijk, dat op de duur weer moet verdwi/nen Naar nieuwe standplaatsen wordt naarstig gezocht. X

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7