Dankzij overwinning Baronie Wijk aan Zee terug Neptunus in Bekeravontuur grote zorgen ODIN ten einde 1 Dames DEM handhaven zich ■u Goede prestaties Hans van der Pal Hoofddorp oppermachtig n O Geen medewerking NBB in strijd om titel aan paralympics Badminton verlies PI s! y tv e V. "2:: i 22 MAANDAG 23 1 4 M E I 19 7 9 1 II lil lilt de 1 Suomi rangt s u laten akt ulp- ?nde - 1 9 Ul en Vj V •aww n uur Wester hout nu reeds kampioen aat 4, (Van onze korfbalmedewerker) Frank Janssen: volledig herstel van vormcrisis J 1111111111' de sterkste. i (Van onze sportredactie) VENLO. Het internationale bad- mintontoernooi in Venlo is een volkomen Westduitse aangelegenheid geworden. In alle onderdelen gingen de overwinningen naar de Westduitsers. (Van onze atletiekmedewerker) AMSTERDAM. Het is aan enkele uitstekende persoonlijke prestaties toe te schrijven dat de damesploeg van de atle tiekvereniging DEM in de eerste compe titiewedstrijd hoofdklasse van dit sei zoen zich op redelijk niveau heeft kunnen handhaven. De Beverwijkse ploeg telt enkele toppers op de technische num mers, die de zwakte op de meeste loop- nummers moeten compenseren. Vooral Oppermachtig waren de Hoofddorp-ju- nioren bij de jongens, waar merkwaardig genoeg het puntloos onderaan eindigende Mosquito’s voor de meeste tegenstand zorgde. Tweede in deze afdeling werd (Van onze tennismedewerker) IJMOND. De 9-2 overwinning van Westerhout op Victoria in Rotterdam kreeg bij thuiskomst van de ploeg in Beverwijk extra reliëf. Hier vernam het team van coach Tervoort dat het Bredase Baronie Oranje TC uit Den Haag met 6-5 verslagen had. Hierdoor is het kampioen schap van Westerhout nu reeds een feit, niet in het minst tot verbazing van de ploeg zelf. Marquette 1 blijft winnen. Nu werd op eigen terrein een maximale winst behaald op het Amsterdamse NWTL. Westerhout 2 herstelde zich. Door met 8- 0 van Leimonias te winnen, weet de ploeg zich na de misstap van vorige week in elk geval veilig. Marquette 2 speelde gelijk tegen Lisse. DEM staat na de 5-3 zege op Bloemendaal met één been in de promotiewedstrijd. Drie weken geleden liet Westerhout er in de thuiswedstrijd tegen Victoria al geen twijfel over bestaaan wie dit seizoen de sterkste is. Toen behaalde het team een 10-1 overwinning. Nu werd het „slechts” 9- 2. Frank Janssen, die vorige week een slechte dag had, toonde door Onno Takx zevende plaats met 14787 punten, doch dit puntentotaal biedt nog uitzicht op een betere klassering in de resterende wed- (Van onze basketbalmedewerker) VELDHOVEN. Voorzitter Jan Ber- teling heeft tijdens de jaarvergadering van de Nederlandse Basketbal Bond in Veldhoven de leden geadviseerd om af te zien van medewerking aan de olympische spelen voor gehandicapten in 1980 (De Paralympics), waaraan ook Zuid-Afrika zal deelnemen. De NBB, die een „voorlopig standpunt” in deze kwestie heeft ingenomen, zal overigens geen sancties nemen tegen le den, die wel zullen meewerken. In ieder geval zal de nationale ploeg niet onder auspiciën van de NBB meedoen als het voorlopig standpunt definitief wordt. Voor de vergadering van de NBB moest vrijdagavond en zaterdag overigens maar liefst ruim tien uur worden uitgetrokken. Veel tijd vergde de in 1973 ingezette her structurering met de aanvaarding van de nieuwe statuten volgens het nieuwe vere nigingsrecht. Aan de herstructurering strijden. ADA werd eerste met 16746 pun ten, gevolgd door Olympia’48 met 16155 punten en Sagitta met 16006 punten. Met name de vertegenwoordigers van het district Haarlem en Amsterdam ble ken zich niet in de bondsvoorstellen te kunnen vinden. Fanatiek streden de voor zitters Van der Bruggen en Spaltman voor het behoud van de zelfstandigheid. Tever geefs echter. Voorzitter Hans van der Bruggen: „Al snel werd duidelijk dat Haarlem en Amsterdam alleen stonden. Gehoorzaam en gezagsgetrouw volgden de overige afgevaardigden het bestuur”. Met ingang van 1 juli zullen nu onder de basketbalbond ressorteren: de topsportli- ga, de damesliga, de rolstoelbasketballiga alsmede de vijf rayons. Op bestuurlijk gebied werd de schei dende penningmeester Rob Marcus tot lid van verdienste benoemd. Zijn opvolger werd Henk van der Geest uit Nieuwegein. Nieue in het bestuur is ook Jan Loorbach, die na zijn verkiezing direct de opvolger werd van Jan Berteling als voorzitter van de topsportliga. Jan Berteling zelf zal nog één jaar optreden als voorzitter van de bond, waarna hij in 1980 de voorzittersha mer zal overdraeen aan het huidice be- DEM zag Wanda Hak, Ton Tervoort en Braham hun enkelspel winnen. Frans Schram verving de geblesseerde Ton Bühre. Hij slaagde niet, maar zijn teamge noten haalden niet alleen winst uit de resterende partijen, maar deden tevens een zeer duidelijke stap naar promotie. Brederode moest Maarten Mes halver wege de strijd missen wegens een blessu re. Hierdoor kwam het team in de uitwed strijd tegen Amteno niet verder dan een gelijkspel. Aalsmeer-ODIN 8-10 (3-6). Doelpunten ODIN: Dick Visser 2, Bert Otten 2, Jan Tuinenbreier 2, Kees de Ruyter 2, Paul Kloosterman en Jan van Rijn. Voor de tweede keer is het ODIN gelukt om het kampioensteam van Aalsmeer een nederlaag toe te brengen. Van belang voor de stand op de ranglijst was dit natuurlijk niet meer, maar de prestatie van het overi gens niet in zijn sterkste samenstelling uitkomende ODIN is er niet minder om. IJMOND. Watervliet heeft zich ter nauwernood kunnen redden in het duel tegen Waterland. Uiteindelijk bleef de ploeg met 7-8 maar net aan de goede kant van de score. Neptunus maakte geen gebruik van de vele kansen en verloor met 7-5 van Apollo uit Heerhugowaard. Waterland-Watervliet 7-8. Doelpunten: Joke van der Veer, Ronald Redeker 2x, Janny van der Waa 2x, Vera Rood, Chris Weerman, Marian Weerman. In de eerste helft kon Watervliet nog eenvoudig uitlopen naar een 2-5 voor sprong, maar in de tweede speelperiode kwam Waterland sterk terug (5-6). Nog tweemaal breidde Watervliet de score hierna uit, maar Waterland kwam evenzo- vele malen weer terug, zodat de eindstand op 7-8 bepaald werd. Apoilo-Neptunus 7-5. Doelpunten: Joop Wielhouwer, Elly Driessen, Piet van der Gaag, Jan Aberson en Han Hopman 2x. Mocht Neptunus de wedstrijd winnend afsluiten dan zou het team het degrada tiespook van zich af hebben kunnen schudden. Door zwak spel hadden de IJ- muidenaren, die eerder in de wedstrijd nog met 1-3 hadden voorgestaan, het te danken dat de einduitslag 7-5 werd. Umond 2-DWV 12-20 (7-10). Doelpunten IJmond: Ad Eckhard 5, Erik van Huisste de 2, Goof Zonneveld, Zolly Toth, René Eyking, Fred Kemeling en Albert Hart- zema. Ondanks de nederlaag lijkt de positie van IJmond in de derde klasse vrijwel gewaarborgd, aangezien ook concurrent Westervogels het onderspit dolf. Nederhorst-ODIN 6-8 (5-4). Doelpunten ODIN: Tineke Keet,3, Ingrid Waalboer 3, Anneke Kok, en Anita Roemer. Suomi was gehandicapt door het feit dat ook in deze klasse het nummer pols stokhoogspringen is opgenomen, een on derdeel waarvoor de Velsense ploeg nu eenmaal de accommodatie mist om opti maal te trainen. Attila-IJmond 9-8 (3-3). Doelpunten IJ mond: Ank Bos 5 en Henny Kerdijk 3. of jvend ledrijf Het niet spelende Wijk aan Zee beleefde op de laatste competitiedag nog een mee valler van jewelste. Concurrent VIDO leed tegen Sport Vereent een onverwachte nederlaag, waardoor Wijk aan Zee weer helemaal terug is in de race om de titel. Bij winst in het achterstallige duel tegen het Haarlemse Blinkert kunnen de badplaats bewoonsters nog op gelijke hoogte kpmen met VIDO. De tweede ploeg van DEM, die uitkomt in de vierde klasse, legde ook al beslag op de eerste nlaats met 6310 punten. Hier KIC-Heracles 12-13 (6-6). Doelpunten KIC: Co Buter 3, Koos Heeremans 3, Peter Heeremans 3, Jan Heeremans, Her man Lieuwes en Ben Lammerse. ODIN had de hele wedstrijd een veld- meerderheid, maar liet voor de rust te veel kansen onbenut. Nederhorst is door de 8-6 nederlaag gedoemd te degraderen naar de derde klasse. Op de 100 m. wist Ruud Langbroek als eerste te eindigen in 11,6 sec. Deze sterk opkomende atleet had bij het verspringen de pech ongeldig te springen, waardoor hij met een voorzichtige poging slechts tot 5,31 m., wist te komen. Op de 400 m. lukte het Walter Vos op deze, voor hem vreemde afstand, als vierde te eindigen in 55,2 séc. Gerard van Lent maakte voor het eerst kennis met de 1500 m„ die hij aflegde in 4.16,9 sec. Peter van Kaam deed het uitste kend op de 500 m. en liet 16,33 sec. voor zich afdrukken. Sybrand Jurna blesseer de zich bij het hoogspringen dermate dat hij zonder resultaat het strijdtoneel moest verlaten. Ben Hendriks wierp de speer naar 36,56 m. en met de kogel bereikte hij 9,20 m. CS ■a- Prijs. 694 Hoewel het er aanvankelijk op leek dat Suomi met haar herenatletiekploeg we gens ziektes, blessures en andere oorza ken voor de competitie verstek zou moe ten laten gaan, gelukte het toch nog met een goed draaiende ploeg uit te komen op een vierde klasse-wedstrijd in Spijke- nisse. atuur Gratis >035 litair- 023- r Twee weken geleden al verzekerde KIC zich van de eerste plaatsin de tweede klasse B. De Velsennoordse ploeg nam gisteren dan ook wat gas terug, waarvan Heracles goed profiteerde. Bij KIC speel de Ed Bleiji voor het eerst sinds zijn in november opgelopen enkelblessure weer mee in de hoofdmacht van de paarswit- ten, die op 27 mei moeten aantreden tegen Aalsmeer, teneinde uit te maken welke ploeg naar de eerste klasse promoveert. Martinus-ODIN 3-0 (15-6,15-12 en 15-9). Op zich lijken de setstanden erop te duiden dat ODIN zich tegen Martinus redelijk heeft gehandhaafd. Maar in feite gaf de realiteit een heel ander beeld. De Amstelveners wensten het duel in de der de ronde van de strijd om de nationale volleybalbeker niet als een serieuze aan gelegenheid op te vatten en gaven op ronduit blamerende wijze blijk van hun minachting voor het niveau waarop ODIN volleybal bedrijft. Deze instelling leidde tot de meest onbe nullige fouten van de thuisclub, die door de Martinus-spelers met luide lachsalvo’s werden begroet. Een anti-show waaraan en zeker niet in de laatste plaats werd meegewerkt door Geert Trompetter. De confrontatie met Martinus waar door de Heemskerkers beslist naar was uitgekeken, schonk ODIN uiteindelijk dus maar weinig bevrediging. Wel beant woordde ODIN het genante superioriteits gevoel van de Amstelveense ploeg door in de derde set demonstratief het vijftiende punt cadeau te geven. (Van onze volleybalmedewerker) AMSTELVEEN. Aan het beker avontuur van de heren van volleybalve reniging Europa Meubel/ODIN is zater dagmiddag zoals in de lijn der verwach ting lag een einde gekomen. Een schande is dat zeker niet want de tegenstander in de Amstelveense Bankrashal heette Val- kenberg/Martinus. met tweemaal 6-1 te kloppen, zich duide lijk geheel hersteld te hebben. Rob Hak, die in de thuiswedstrijd de andere Takx, Domien, nog een set toe moest staan, was zijn tegenstander nu met 6-3, 6-4 duidelijk de baas. Hans Huisman blijft winnen en slaagde nu met 6-3, 6-2. Ronald Groen was de enige Westerhout-man die diep uit het krachtenreservoir moest putten om de buit binnen te halen. Marielle Smit slaag de noch in haar enkelspel, noch in het dubbel met Jane Plackett. Op alle andere fronten was Westerhout heer en meester. Nu Westerhout van Baronie een onver wachte surprise heeft gekregen, kan het team zich in de twee nog resterende com petitiewedstrijden gaan opmaken voor de lang verbeide promotiewedstrijd. De te genstander van Westerhout in de strijd om promotie moet komen uit de afdeling waar onder andere Zandvoort in speelt. Zandvoort won dit weekend van Quick Nijmegen en heeft de kampioenschap bin nen handbereik, als er geen fouten meer worden gemaakt. Westerhout zal dan naar Zandvoort moeten om het uiteindelijke doel van de stichting Westerhout (topten- nis in Beverwijk) waar te gaan maken. Marquette won de uitwedstrijd van NWTL met dezelfde cijfers als thuis: 8-0. Ook in Heemskerk kon NWTL geen ver weer bieden tegen het in alle opzichten sterkere Marquette. Toch speelde deze superioriteit Marquette nog parten. Na ruime en snelle winst in de eerste set verloren de Heemskerkse spelers de con centratie, waardoor zij hun tegenstanders toch nog de kans boden iets terug te doen. Zo kwam Karin Bakkum in een plotseling sterke tegenstroom terecht; haar tegen standster kreeg setpoint in de tweede set. Door alle zeilen bij te zetten kwam de Heemskerkse toch al in diezelfde tweede set tot de volle winst. Door een hoger tempo te demonstreren kregen de Heems kerkse mannen, Theo Mulder en Bert Hof hun tegenstanders Knottenbelt en Ad Bakker, een ex-Marquette-trainer, op de knieën. 100 m.: Fred Dijcks 12 sec. 400 m.: Peter Beentjes 54,8 sec. 1500 m.: Rob Jansen 4.23,8 sec. 5000 m.: Erik van de Putten 17,53 sec. Hoogspringen: Gerard Hurk- mans 1,80 m. Discuswerpen: Kees Verbeij 34,76 m. Speerwerpen Gerard Hurkmans 37,50 m. 4x100 m.: 47,8 sec. In de derde ploeg van DEM deed Danny van de Oute- naar met een hoogtesprong van 1,80 m. goed werk. Deze ploeg behaalde 5159 punten. De Beverwijksfe ploeg moest het doen zonder een aan knie geblesseerde Lies Kleine en dat was merkbaar bij het kogel stoten. Weliswaar wist Mariët Thomas met een fraaie verrichting (12,48 m) op de derde plaats beslag te leggen, doch Lida Valk moest veel terrein prijs geven. Deze Lida Valk deed het zeer goed bij het discuswerpen. Zij bereikte een afstand van 32,12 meter. Ook hier was Lida Berk hout met 38,20 m een der beste werpsters. Marie José Dam heeft zich in dit milieu uitstekend geweerd. Na haar fraaie pres taties tijdens de eerste junioren-competi- tiedag wist zij op de 800 m haar serie te winnen in de voor deze baan erg snelle tijd van 2.17,6 sec. Josefien Niesten liep in een andere serie naar een tijd van 2.23,1 sec. Erg zwak was ditmaal de 400 m van de DEM-atletes. Ook op de 100 m horden gingen veel punten verloren door wat te leurstellende prestaties.. Delia Valkenberg veroverde veel pun ten met een fraaie sprong van 5,66 m en het hoogspringen, waarop zij de 1,60 m nog overschreed. Ondanks het tijdelijk verblijf van Marian Ackermans in ons land, zij is enkele weken uit Suriname over voor vakantie, was zij toch niet be schikbaar tijdens deze wedstrijden. Op de 200 m liet Marie José Dam voorts nog een goede 27,8 sec. noteren. De overige resultaten: 100 m horden: Lia Bleeker 18,1 sec., Karin de Maertelae- re 18,9 sec. 100 m: Lia Bleeker 13,4 sec., Henny Hollebrand 13,5 sec. 200 m: Annie Bellen 29,4 sec. 400 m: Ingeborg de Roode 64,9 sec., Charlotte Loogman 66,6 sec. Ver springen: Mariët Thomas 5,06 m. Hoog springen: Petra van de Boogaard 1,55 m. Kogelstoten: Lida Vlak 9,92 m. De 4x100 m ging 51,5 sec. DEM eindigde op de Bepaald niet bescheiden waren de ka- detten-jongens van Akrides, die in hun poule geen tegenstand duldden. Het op de tweede plaats eindigende Sjoerd Muize- laar Stars was met 31-17 eveneens kans loos. Hoofddorp de kampioen van Noord-Holland bij de kadetten-meisjes onderstreepte nog eens de kracht op dit toernooi. Terwijl Akrides, Exercitia tweede prijs en Mosquito’s elkaar wei nig in kracht ontliepen, won Hoofddorp alle wedstrijden moeiteloos. (Van onze handbalmedewerker) IJMOND. Behoudens enige inhaalwed strijden en de traditionele reeks beslis- sings- en promotieduels behoort de veld- handbalcompetitie weer tot het verleden. In de gisteren door de diverse IJmond- teams afgewikkelde wedstrijden stond over het algemeen dan ook weinig op het spel. Alleen de ODIN-heren baarden enig opzien door kampioen Aalsmeer voor de tweede keer in dit seizoen aan de zegekar te binden. Sjaak Ooteman kan zich er op beroe men op de 100 m. met twee andere atleten de snelste sprinter te zijn (11,3 seconden). Op de 400 m. verraste Peter Appelman door een snelle tijd van 51,8 sec. voor zich te laten noteren. Jos Appelman, die in de serie met Koen Gijsbers liep, stelde met zijn tijd van 52 sec. teleur. Ton van de Boogaard liet op de 110 m. horden een tijd registreren van 15,8 sec. Siem van der Linde bereikte bij het hoogspringen een hoogste vun 1,85 m. Door het niet beschik baar zijn van Jack Dekker moest de veel zijdige Ruud Thierry worden ingezet op de nummers kogelstoten en discuswer pen, waarop hij respectievelijk 11,62 m. en 34,30 m. bereikte. Sjaak Ooteman deed het uitstekend met zijn discusworp van 37,32 m. Overige resultaten: 100 m.; Peter Hurkman 11,8 sec. 1500 m.: Rob Kleine 4,21 sec., Ron Galestien 4,29 sec. 5000 m. Koos Kiers 16,47 sec., Rob Kleine 16,49 sec. Verspringen: Peter Hurkmans 6,14 m., Ton v.d. Boogaard 6.00 m. Hoogsprin gen: Gert Kuilman 1,75 m. Kogelstoten: Jack Duineveld 10,44 m. Speerwerpen: Jack Duineveld 51,28 m., Gert Kuilman 48,60 m. De 4x100 m. ging 45,1 sec. Fidelitas-IJmond 10-10 (2-6). Doelpun ten Umond: Ton van Zijtveld 3, Piet Strobbe 3, Johan van Huisstede 2, Aat Teeling en Paul Kuijpers. De IJmond-dames verloren in een spor- tieve wedstrijd op het nippertje van gast vrouw Attila. Lange tijd heeft het daar echter niet naar uitgezien, maar de Bever- wijksen verspeelden in de slotfase een 6-3 voorsprong. Ank Bos benutte drie straf-, worpen. (Van onze basketbalmedewerker) UMUIDEN. Succesvolste vereniging van het Akrides-toernooi in de Zeewijk Sporthal was Hoofddorp, dat in drie van de vier afdelingen de eerste prijs voor zich wist op te eisen. De Hoofddorpse jeugd volgde daarmee het goede voor beeld van de senioren, die zaterdag in het Exercltia-toernooi de verenigingsprijs mee naar huis namen. (Van onze atletiekmedewerker) GORINCHEM. Voor de eerste com petitiewedstrijd in de tweede klasse trok de herenatletiekploeg van DEM naar Go- rincbem, waar de eerste plaats werd be haald met 15370 punten. Door dit resul taat heeft de Beverwijkse ploeg zich al direct kandidaat gesteld voor een plaats in de finale, hetgeen de mogelijkheid opent terug te keren naar de eerste klasse. Bij het discuswerpen bereikte de van zijn ziekte herstelde Jan Commandeur een deelnemende ploegen eindigde Suomi in het eindklassement op de achtste plaats Jitlaat >rting. Ook lio-in- mer 1 afstand van 30,92 m. Van de veertien De uitslagen van de finales zijn: Heren enkelspel: Michael Schnaase (WD1) Huub Geelhoed (Ned) 15-5,15-4. Damesen- kelspel: Heidi Krieckhaus (WD1)Ans Zil- vertang (Ned) 11-10, 11-3. Herendubbel spel: Gerd Kuchi/Karl-Heinz Garbos (WD1)Huub Emmers/Kurt Link (WD1) 14- 17, 18-13, 17-16. Damesdubbelspel: Kar- ry Kuchi/Marie-Louise Schulta (WD1) Marlies Rixen/Heidi Krieckhaus (WD1) 5- 15, 15-6, 15-10. Gemengd dubbelspel: Kar- ry KuchiZKarl-Heinz Garbos (WD1), Ans Zilvertang/Rudi Hartoch (Ned) 10-15, 15-7, 15- 8. IJmond kwam dit seizoen niet verder dan een ondergeschikte rol in de veldcom- petitie. De competitie werd besloten met een verdienstelijk gelijkspel in Amers foort tegen Fidelitas. riem. tie of i. Tel ig >nfoto I Er gebeuren bier mi: het speerwerpen was bij de wedstrijd op een rulle baan te Amsterdam bij DEM goed verzorgd. Winnares werd Lida Berk hout, die een worp van 47,22 m afleverde. Karin de Maertelaere wist met een worp van 39,12 m als derde te eindigen. De ploeg die onder leiding van de veel vuldige international Geert Trompetter onlangs de promotie naar de eredivisie bewerkstelligde. F Diverse DEM-atleten deden in deze wedstrijd van zich spreken zo wist Hans van der Pal zijn beide nummers met een overwinning af te sluiten. Bij het polsstok hoogspringen zegevierde hij met een goe de sprong van 4,35 m., terwijl hij op de 110 m. horden met zijn tijd van 15,4 sec. de snelste was. Marquette 2 kon het resultaat van de eerste wedstrijd tegen Lisse niet evena- ren. In een spannende strijd moest het laatste duel van Yvonne Scholte en Frank Duyn de beelsissing brengen. Lisse bleef hierdoor op gelijke hoogte. Hoppers, dat overigens gelijk eindigde met het organiserende Akrides en Lions. Bij de meisjes was Hoofddorp eveneens de sterkste. LKWi llllllllll Delia Valkenberg: veel punten veroverd - - - xttkx'k- Xy’W&S*'-; 1 4 werden de volgende resultaten behaald: met 5609 punten. stuurslid, Adriaan Helmig. nieuwe rayons.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 23