Soumi sterk op loopnummers 1 hecht grote waarde aan finale Piet Schrijvers Beker moet rust brengen Gouden feest BV Insulinde Titelkansen WW verkeken Winst voor dames DSC in zaalvoetbaltoernooi II Nederlaag van Nicols-jeugd braderie F" in Alkmaarse ronde s Pino’s lijdt eerste nederlaag streeksport John de Bie op dreef ’t hoepeltje GRETA 63 KOMT OP VOOR EUROPA 5 J I w 21 18 •O S! eiske henneman ïtfmlokaal ’t ROODE HERT” r ■■I 66 Woensdag 16 mei een kraam vol koopjes van 5,- tot 55,- Gierstraat 51 - Haarlem 17e-eeuwse herberg Culinaire specialiteiten in een even rustige als sfeervolle omgeving van een beschermd dorpsgezicht bij de Velsertunnel op weg naar IJmuiden Zuiderdorpstraat IS Oud-Velsen. Tel. 02550-15797 lij 19 SPORT >«i’ T1 083' Goede prestatie ü- Ron Bakker: tweede in Dirksland I 4-2-0-0-2-0-0-0 8. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) W' voetbalcarrière naderbij komen Zorge loos zal hij volgende week de bestuurska mer van Ajax binnenstappen om te on derhandelen over een contract, dat hem -4 zo heeft de Amsterdamse doelman uit de kranten vernomen tot juni 1983 aan de club uit De Meer zal binden. Een gesprek dat niet op zijn verzoek plaats- Bij de jongens boekte Ton v.d. Boo gaard van DEM opnieuw uitstekende pres taties. Hij was opnieuw sneller op de 110 m. horden, die hij nu aflegde in 15,3 sec. Bij het verspringen liet hij een sprong van 6,34 m. noteren. de Suomi met 8778 punten. Annemane van Gils sprong 1,45 m. hoog. Marian Schoorl liep de 800 m. in 2.36,6. Marleen de Boer wierp de speer 26,02 m. Haarlemmerliede, Jute-persbureau. De 36-jarige agrariër S. Veltman te Haarlemmerliede stond een dezer dagen vreemd te kijken. Naast zijn eigen oproep (en die van zijn vrouw) om te gaan stemmen voor de Europese verkiezingen, ontving hij er ook een voor zijn koe Greetje 63. Kommentaar van de heer Veltman: „Aan de koe wordt meestal niets gevraagd, meneer Maar nu ze een stembiljet heeft gekregen zal ze gaan stemmen ook (Van onze honkbalmedewerker) IJMOND. De nieuwbakken IJmui- dense honkbalvereniging Europa Meu bel Pino’s is de competitie in rayon Haarlem met een nederlaag op eigen veld tegen het reserveteam van Bloe- mendaal begonnen. Fataal werden Pi no’s de eerste twee innings, waarin Bloemendaal een naar later bleek be slissende voorsprong nam. Het jeugdteam van Terrasvogels be haalde in de interregionale jeugdcompe- titie een opvallend resultaat. De „toe komst” van hoofdklasser Amstel Tijgers werd in Amsterdam eenvoudig aan de kant gezet: 2-7. de andere kruisfinale ruim met 4-0 van Klein Zwitserland. In de finale kwam DSC’74 door Loes Geeven aan een 1-0 voorsprong, waarna Lia Brandjes weer gelijk maakte voor Carillon Ladies: 1-1. In de tweede helft kwamen de DSC’sters door een hattrick van Jolanda Nijman tot een 4-1 overwinning. In het treffen om de derde prijs won THB met 2-0 van Klein Zwitserland. „Voor Twente is die beker natuurlijk ook van belang. Het is de enige strohalm die de ploeg in dit seizoen heeft. Als wij kampioen worden, zijn ze alsnog gega randeerd van Europees voetbal. Maar in Enschede zullen ze ook zo snel mogelijk zekerheid willen hebben, dus er staat dinsdagavond in de Kuip aardig wat op het spel”. baar we zijn. Met Krol, La Ling, Lerby en Arnesen heb je het talent gehad. De rest moet het hebben van knokken, van inzet. Als we die beker hebben, dan kan het seizoen niet meer kapot en komt die titel ook wel”. In de sporthal te Beverwijk wordt don derdag 17 mei een dameszaalvoetbalwed- strijd gespeeld tussen een Haarlems team en het voorlopige Nederlandse team. De aftrap is om 20.30 uur. ten) en de vierde plaats was voor Jong Hercules (zeven punten). Op de DEM-velden werd een tweetal jeugdtoernooien gespeeld. Bij de E-junio- ren won DEM met 24 punten het De Vreeze-toernooi. Lisse werd tweede en ZW derde. De B en C junioren speelden het Volle- brecht-toernooi. Hier werd het team van DEM eveneens eerste (negentien punten), terwijl de tweede plaats voor ’t Gooi was met achttien punten. DSC werd derde met negen punten. (Van onze volleybalmedewerker) IJMOND. WW ’72 is er niet in ge slaagd het vorig seizoen verloren gegane promotieklasserschap in één jaar te hero veren. De Wijk aan Zeese volleyballers zijn definitief uitgeschakeld in de strijd om de bezetting van de belangrijke twee de plaats in de eerste klasse B van dis- trikt Noord-Holland Midden. (Van onze biljartmedewerker) HAARLEM. De Biljart Vereniging Insulinde heeft met een receptie haar 50- jarig bestaan gevierd. s MAANDAGS EN DINSDAGS GESLOTEN heeft, maar op uitdrukkelijke wens van zijn superieuren, die dan mogelijk ook wat meer zekerheid hebben over de vraag of Ajax het komend seizoen Europees bekervoetbal speelt. Dinsdagavond, als de Amsterdammers in de Rotterdamse Kuip FC Twente ontmoeten in de eind strijd van het vaderlandse bekertoer nooi, kan er duidelijkheid komen. Amstel Tijgers 0-0-0-0-0-2-0-0-0 =2. Erik Kruys 7-3-9-5. Terrasvogels 0-2-0-0-0-2-3-0-0 7. Nico Adam 12-5-6-1. Door solide veldwerk heeft Terrasvo gels de sterke slagploeg van Amstel Tij gers op afdoende wijze weten in te dam men. FW - - Geopend vanaf 17.00 uur. 5.- O- 5.- 0- rm, us- De acht deelnemende teams speelden de voorronden in twee poules en die werden door DSC’74 en Carillon Ladies gewon nen. Er werden twee kruisfinales gespeeld en daarbij ging het er vooral tussen Caril lon Ladies en THB spannend aan toe. Het duel eindigde in een 1-1 gelijkspel, waarna de Ladies het fortuinlijkst waren met het nemen van de strafschoppen. DSC’74 won meisjesteam DEM (Van onze atletiekmedewerker) HEILOO/BEVERWIJK. De eerste wedstrijden voor de landelijke A-B-junioren- voortdurend bijsturen en oppeppen. Bo vendien wordt de spanning om voortdu rend resultaten te moeten behalen, wel- eens teveel. Als we de bekerfinale winnen, komt er een stuk rust in de ploeg. Dan zullen we waarschijnlijk ook wel de titel pakken”. „Maar veronderstel eens dat FC Twente wint. Dat is echt niet zo gek, want hoewel de ploeg in de competitie minder draait, zit er beslist nog wel kwaliteit in. Die klap kan voor ons zó hard aankomen, dat we ook in de competitie punten gaan verspe len. HEt programma dat we nog voor de boeg hebben, liegt er niet om. Ik ken de ploeg voldoende om te weten hoe kwets- De enige concurrent van WW, het Zaanse Argus 3, heeft het laatste competi- tietreffen tegen Krovo namelijk onbe dreigd in winst omgezet (3-0). Argus heeft nu de kans om via een beslissingswed strijd met de nummer twee van de andere eerste klasse, het Beverwijkse Giezeman VCK, te strijden om één plaats in de promotieklasse. Een datum voor dit duel is nog niet vastgesteld. I Het doolhof toernooi van Wijk aan Zee is gewonnen door WH, dat een totaal van dertien punten wist te behalen. De organi serende vereniging werd bij dit toernooi voor B en C junioren tweede met elf punten. Derde werd Alliance (negen pun- Een overwinning zou niet alleen Ajax, maar ook Piet Schrijvers zeer welkom zijn. Hij staat dan wat sterker als het gaat om de afbouw van zijn carrière en Schrij vers heeft in zijn toch glorieuze carrière nog nimmer de beker gewonnen. Ook Schrijvers heeft alle berichten gele zen over zijn opvolging. Over het aantrek ken van een doelman, die volgens het Ajax-bestuur de naam draagt van Hans Galjé, het veelbelovende talent van FC Den Haag, dat zelf graag de overstap wil maken. Galjé heeft echter als eis gesteld dat hij niet langer dan een jaar als bankzitter wil fungeren. Zoiets steekt Piet Schrijvers. „Kijk, dat zo’n knaap dat bedingt, is natuurlijk zijn goed recht, maar ik voel me nog goed genoeg om zo’n twee a drie seizoenen in de top mee te draaien. Laat hij zich eerst maar bewijzen. Want geloof me, het is een heel verschil of je bij Ajax staat te keepen of bij FC Den Haag. Het gaat er veel professioneler toe en fouten komen harder aan”. „Je kunt je geen misstappen veroorlo ven, de club moet op het hoogste niveau blijven meedraaien. Dat is van levensbe lang. Die druk om te moeten presteren, is voor veel jonge knapen te groot. Kijk maar naar de topclubs in ons land. Ze zoeken het allemaal in geroutineerde keepers, die leiding kunnen geven aan een defensie. Die jonge gasten moeten niet direct met dergelijke eisen komen. Ik heb mijn plaats ook moeten verdienen. Daar „Als speler heb je in het betaald voetbal natuurlijk geen barst te vertellen. Er zijn wel spelersraden of zoiets dergelijks, maar dat stelt geen moer voor. Er wordt voor je gedacht. Is het niet door het be stuur, dan wel door de trainer. Maar in dit geval wil ik voor mezelf toch wel een stuk duidelijkheid. Ik hoop dat ik die kans krijg op een eerlijke concurrentiestrijd. Als mijn opvolger beter is, gaat hij in het doel. Met opzet hebben beide partijen de con frontatie uitgesteld tot na de bekerfinale. Een duel dat Piet Schrijvers voor Ajax als een uiterst belangrijk treffen ziet. „We hebben natuurlijk ook nog wel kansen op de titel, maar je weet nooit wat er de komende week allemaal gebeurt. We heb ben een jonge ploeg, die vooral mentaal nog lang niet rijp is. Ruud Krol en ik moeten als ouderen de groep dan ook Voorzitter Jos van Marrelo huldigde in zijn toespraak erevoorzitter Jan Karman die naast zijn voorzitterschap ook nog kans zag tien jaar lang het secretariaat van het toenmalige district Haarlem (thans Kennemerland) te bezetten. Bij de huldiging werd ook erelid Nico Bes be trokken. Samen met Jan Eikenaar blies hij de vereniging nieuw leven in toen Insulinde 15 jaar geleden een dieptepunt doormaakte. Voorzitter Jos van Marrelo overhandigde tijdens de bijeenkomst de beker van het „Nederlaagtoernooi” waar aan 14 verenigingen deelnamen, aan Fred Tonnekreek van het winnende BV Flora. heb ik voor geknokt, maar tegenwoordig komen ze direct met eisen, en dat zint me niet”. Contractueel is Schrijvers nog een jaar aan de Amsterdamse club gebonden, daarna is hij vrij man. „Ik heb bij geruchte vernomen dat Ajax me nog drie jaar wil houden. Wat mij betreft kan dat, alleen zal die vrije trans fer in de nieuwe overeenkomst wel ge compenseerd moeten worden. Als dat niet gebeurt, ben ik natuurlijk volgend jaar vertrokken. Misschien ga ik wel naar Amerika, als ze daar tenminste behoefte hebben aan doelverdedigers. Het avon tuur trekt me ook wel. „Daarnaast ben ik in het bezit van het C-diploma, zodat ik altijd nog een clubje kan gaan trainen en me verder kan bekwamen in dat vak. Wanneer valt voor Piet Schrijvers het doek? Heeft hij dat zelf in de hand of moet hij zich neerleggen bij de toezeggingen die zijn bazen aan zijn opvolger hebben ge daan of nog zullen doen? vrije toegang kregen tot de honken. In de zevende inning verkleinde Pino’s de achterstand, die in de beginfase was opgelopen, tot 8-4 door te profiteren van vijf Bloemendaalse veldfouten. Beste slagman van Pino’s was Mart Plantinga met twee honkslagen uit drie slag- beurten. (Van een medewerker) BEVERWIJK. Het zaalvoetbaltoer nooi voor dames, is gewonnen door DSC’74 uit Haarlem. Dit team bleef in de finale met een score van 4-1 de baas over het organiserende Carillon Ladies. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Met een glimlach ziet Piet Schrijvers het einde van zijn (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. In de ronde van Alkmaar legde de Haarlemmer John de Bie bij de amateurs beslag op de vierde plaats. Hij maakte deel uit van een vier man sterk kopgroepje, waarvan Herman v.d. Hoef uit Baarn de sprint won. Dick Groen (St. Pancras) werd tweede en Louis Suiker (Warmenhuizen) derde. de liefhebbers op de vierde plaats en werd Jan v.d. Horst zesde bij de veteranen. In het wielerkampioenschap voor jour nalisten op de Luttenberg nabij Raalte kwam de Haarlemmer Weert Schenk in het eindklassement op de tweede plaats. Zijn stadgenoot Huub Uttien werd derde. Algeheel winnaar werd Harm Weystra van „Tubantia”, die de twee tijdritjes over 1.200 en 4.000 meter wist te winnen. Beide keren was Weert Schenk tweede. In het afsluitende criterium over dertig kilome ter nam de Haarlemmer revanche en ging winnend over de eindstreep met Weystra in tweede positie. Samen met Joop Faber wisten Schenk en Uttien voor het Haar lems Dagblad de ploegentijdrit te winnen. Er namen achttien ploegen aan deze vier kilometer lange wedren met de tijd deel. In een rit voor de zomercompetitie van de HSV De Kampioen op het parcours in het Spaarnwouderbos, toonde Cor Baars zich de snelste. Zijn twee vluchtmakkers hield hij in het beslissende sprintje met een lengte verschil op afstand. De uitslag: 1 C. Baars, 2 F. Cornelisse, 3 G. van Krimpen, 4 B. van Kampen, 5 E. Loos. Op het Industrieparcours in de Waar- derpolder liet de HRC Excelsior een rit voor de zomercompetitie om de clubbeker verrijden en die werd in de eindsprint van een drie man sterk kopgroepje door stay er Ron Hout gewonnen. De uitslagen: amateurs: 1 R. Hout, 2 G. Krabbenbos, 3 P. Roosen, 4 B. Roest op 1 ronde; 5 M. de Groot. Nieuwelingen: 1 Ed Poel, 2 R. de Bondt, 3 D. v.d. Sluis. Veteranen: 1 Buus Schouten, 2 H. van Steyn op 1 ronde, 3 Tj. van Seijst. Bij de jeugdklassers wonnen Marian Luyken (A-kl.), J. van Baaren (B- kl.) en M. v.d. Toor (C-kl.). In een districts-jeugdtoernooi in Hoorn wisten vijf jongeren van De Kampioen zich onder de prijswinnaars te scharen: Johny Bouman en Jan Smit werden alle bei tweede, terwijl Marcel Moerkerk, Iloy Fennis en Ruud v.d. Klis allen op een derde plaats eindigden. De DEM-jongensploeg kwam in Heiloo niet op volle sterkte uit en moest daardoor veel punten laten liggen. In de tweede klasse deed Suomi het met de jongens erg goed. De ploeg eindigde als eerste en neemt met een puntentotaal van 6025 de twaalfde plaats op de landelijke ranglijst in. Marie José Dam realiseerde zowel op de 400 m. als op de 800 m. snelle tijden en zégevierde op royale wijze. De DEM-atlete liet op de 400 m. een tijd registreren van 59,9 sec. en op de 800 m. won zij met ruime voorsprong in 2.16 sec. Voor haar clubge note Marleen Niesten, die tot 2.20,2 kwam. Martha Folkerts werd tweede op de 100 m. hórden in 16,2 sec. en gesteund door rug- wind liep Lia Bleeker de 100 m. in 13,- sec. Bij het speerwerpen bezette DEM de eer ste plaatsen door middel van een prachti ge worp (37,42 m.) van Petra van de Boog aard, die haar clubgenote en districtskam- pioene Karin de Maertselaere (35,18 m.) wist voor te blijven. Bij het discuswerpen werden Petra van der Pal (31,64 m.) en Karin de Maertelaere (29,54 m.) tweede en derde. Ook bij het kogelstoten waren de verrichtingen van Veronique Barnhoorn (9,73 m.) en van Jolande Appelman (9,47 m.) hoopgevend. DEM werd eerste met 12469 punten Op de vierde plaats eindig- ü- PIET SCHRIJVERS: „Nog zeker drie seizoenen meedraaien Op de werpnummers werd het gemis van Kees Verhey gevoeld, Fred Dijcks bracht de speer 40,06 m. ver het veld in. Peter Volkers bereikte een hoogtesprong van 1,80 m. Frank Goemans deed met een tijd van 2.11,9. op de 800 m. van zich spreken. Met 11733 punten werd DEM tweede achter Lycurgus, Krommenie met 12443 punten. Suomi was vooral sterk op de loopnum mers. Deze leverden overwinningen op voor Ruud Langbroek op de 100 m. in 11,4 sec., Evert van Kaam op de 400 m. in 52,- sec. en Fred van Kaam op de 800 m. in 2.06,-. Ook Kees de Boer bleek op de 3000 m. de snelste met zijn tijd van 9.34,9. Fred van Kaam sprong voorts 1,70 m. hoog en Arnold bereikte bij het verspringen een afstand van 5,41 m. Door zijn aanvallende manier van rij den kwam John de Bie, die de beslissende ontsnapping had ingeleid, ook in het bezit van de leidersprijs. Zijn stadgenoot Ron Smit won het spurtje om de vijfde plaats. De Zandvoorter Wim Koene kwam als negende door de finish. Bij de junioren werd de Haarlemmer Ab Harren tweede en zijn stadgenoot Huub de Vries negen de. Wim Otte kwam bij de nieuwelingen op de derde plaats. Bij de liefhebbers en veteranen werden de Haarlemmers Ron Bakker, Henny van Leeuwen en Jan v.d. Horst respectievelijk derde, zesde en achtste. In de ronde van Dirksland voor liefheb bers legde Ron Bakker beslag op de twee de plaats en werd Dick Schouten negende. In de Goudvalleironde te Veenendaal kwam Hans van Leeuwen uit Haarlem bij w» (Van een honkbalmedewerker) HAARLEM. Het Interregionale Jeugdteam van Nicols verloor met twee runs verschil van Pirates, terwijl Kinheim opnieuw tot een monsterscore kwam waarvan nu de Spartaan het slachtoffer Werd. Sparks verloor na een spannende strijd van HCAW Spartaan 0-0-0-0-0-0-0=0. Hoekman en Zijlstra 2-10-17-7. Kinheim 0-1-13-5-2-0-x 21. Mark Spanjer 12-1-1-1. Robert Knol was met 3 uit 3 de beste slagman van een slagploeg die geen enkel ontzag toonde voor de tegenstanders. De Spartanen reageerden vaak op een on sportieve manier waarvan vooral de scheidsrechter de dupe werd. Nicols 0-1-0-0-0-0-3-0-1 5. Cees Heems kerk 0-1-2 en Stefan Koops 9-1-1-1. Pirates 5-0-0-0 0-2-0-0-0=7. De eerste inning werd de Nicols nood lottig. Het herstel door het inzetten van Sfefan Koops, die ook aan slag tot de Besten behoorde, kwam te laat. HCAW 0-0-0-0-0-0-0-2-x 2. Hans de Boer 10-2-2-2. Sparks 0-0-0-0-1-0-0 0-0 1. Wolf 10-3-6-1. Beide ploegen hielden elkaar zowel aan slag als verdedigend in evenwicht. De Bussummers hadden aan slag net iets meer geluk dan Sparks wat uiteindelijk de overwinning opleverde. Pino’s 0-1-0-0-0-0-3-0 4. Jan-Arend Kruiswijk 9-5-6-6. Bloemendaal 2 Gert-Jan Selier 9-0-3-6. Verdedigend deden beide teams wei nig voor elkaar onder, maar aan slag was Pino’s duidelijk de mindere van Bloemendaal. Bovendien had de IJmui- dense werper Kruiswijk tussen zijn wor pen nog teveel wijdballen zitten, waar door de Bloemendaal-spelers regelmatig k competitie zijn voor de beide atletiekverenigingen uit de IJrnond niet ongunstig verlopen. De formaties van DEM en Suomi kwamen op de atletiekbaan in Heiloo tot redelijke puntentotalen. De meisjesploeg van DEM zal zich ook dit jaar op hoog niveau kunnen handhaven. Met een totaalscore van 12469 punten nam de Beverwijkse ploeg de tweede plaats in na ADA uit Amsterdam, doch vóór ploegen als Sagitta. Sparta en AAV’36. pr

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 19