Geen degradatie Helen Zwanenburg: ,Veel voor Haarlem geleerd op WK-basketbal MVV-spel gebaseerd op counter DOOR ROYALE WINST OP LAGA Njord in tweede ronde Blessure Kerstges en Schreynemakers Van der Brink Okrides sluit af trainer VCK Butter snel in I' Karate in Beyneshal Airconditioning nodig? Poolster bv van KNZB-bekertoernooi (zool voetbal Nederlaag DCO-dames clubontmoeting a i met jeugdtoernooi opstellingen en programma's k J M Ie W! z Carrier I JBW* Buis snelste bij Excelsior SELECTIE IN NATIONALE PLOEG WAARGEMAAKT I Suomi-atleten succesvol I 16 ZATERDAG 1 9 M E I 19 7 9 SPORT Uitschakeling Ups en downs (Van onze korfbalmedewerker) (Van onze volleybalmedewerker) De uitslagen: amateurs: 1 H. Buis, 2 P. Wordt bij de welpen een halve competi- zweiss Essen. Als Akrides zonder verlies in de finale tegen de winnaar uit de ande- (ADVERTENTIE) Henk Buis zege '’7.4^ u. I I I I I I1 I Zoals de resultaten niet spectaculair zijn, is ook het spel van MVV gespeend van alk verrassingselement. De Limburg se ploeg gaat van het principe uit, dat punten belangrijken zijn dan spelvreugde en de amusementswaarde op de tweede plaats komt. Vanuit die gedachtengang is (Van onze sportredactie) HAARLEM. Onder auspiciën van de Budo Bond Nederland wordt vanavond in de Beyneshal het eerste Haarlemse karatetoernooi gehouden. Wereld- en Europees kampioen Otti Roethof, die toegezegd had te zullen ko men, heeft afgezegd, omdat hij ingegaan is op een invitatie uit Spanje om daar dit weekeinde karateles aan de nationale ploeg te geven. De teams John Reeberg, Ludwig Kotzebu en Danny Soto zijn bij afwezigheid van Roethof favoriet voor de zege. Het toernooi begint vanavond om 19.00 uur. Vandaar ook dat uitschakeling voor het grote toernooi Helen Zwanenburg niet geheel ongelegen kwam. Nu wer den ook de bankzitters regelmatig in gezet. En Helen Zwanenburg slaagde er zelfs in in een wedstrijd tot een score van achttien punten te komen. „Naast de reis was het spelen op zich al een hele ervaring. Ik heb daar veel van re poule, waarin onder meer het Belgische Borgerhout uitkomt. In Essen zal Akrides aantreden zonder Jos Meijer en Martin Hoewel Njord’59 na een zenuwslopende na-competitie naar de eerste klasse prom oveerde en Laga via het kampioenschap van de derde klasse met ingang van okto- Ger van Lent dwong in zijn eerste 10 kilometer-wedstrijd een gedeelde tweede plaats af met zijn tijd van 33.17. Walter Vos behaalde een overwinning op de 800 meter in 2.07.3 en Jan Commandeur werd tweede op de 100 meter in 11.7. Coach Leo Reyns probeerde via een wis sel de voorsprong vast te houden. Een poging, die slaagde, waardoor degradatie werd voorkomen. KCN-Haarlem 3-4. Doelpunten: Peter van der Kroft, Frits Renooy, Austin He- hanussa, Dick van Ladensteyn. Haarlem begon het duel bijzonder ner veus. Toch zag Haarlem kans de score te openen maar het eveneens erg zenuwach tige KCN kon met een afstandschot de stand weer gelijk trekken. Haarlem had echter het beste van het spel en mede door het goed draaiende middenvak, dat meni ge bal onderschepte, kon Haarlem de stand op 1-2 brengen. KCN buitte het voorzichtige aanvalsspel van Haarlem uit en kwam voor rust nog langszij. In de rust scheen KCN echter de nodige inspiratie te hebben opgedaan, want direct na de her vatting scoorden de Amsterdammers en zetten daarmee Haarlem op achterstand. HAARLEM. Haarlem had in haar strijd tegen het Amsterdamse KCN Vrou we Fortuna aan haar kant en won met 3- 4. Door dat resultaat blijft Haarlem in de tweede klasse. Austin Hehanussa zorgde voor de gelijk maker en Dick van Landensteyn wist een vrije worp door de mand te werken. nr 1 ter wereld in airconditioning (Van onze sportredactie) ZAANSTAD. Drie Suomi-atleten hebben uitstekende resultaten bereikt bij wedstrijden van AV Zaanland. Kleverlaan 7a, 2023 JC Haarlem 023-253780 het logisch, dat de équipe van Steegman zich in de meeste gevallen bedient van het zogenaamde countervoetbal. Dat leverde èn enkele goede resultaten op (0-2 zege bij PEC Zwolle en 0-0 bij PSV en AZ’67) en enkele wedstrijden, die niet om aan te zien waren. (Van een medewerker) HAARLEM. In de Haarlemse zaal- voetbalcompetitie is opnieuw een beslis sing gevallen en in de derde klasse F wist Van Egmond op het kampioenschap be slag te leggen na een 5-2 overwinning op Branding. Het volgende seizoen mag Van Egmond in de tweede klasse uitkomen. (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. In een rit voor de zomer- avondcompetitie van de Haarlemse Ra- ceclub Excelsior op het Industriepar- cours, toonde veteraan Henk Buis uit Vijfhuizen zich weer eens rapper dan de zoveel jongere amateurs. Met dat team heeft zij de nodige ups en downs gekend. De gehele ploeg stapte twee jaar geleden van Wils kracht over naar Brutus. Na ook daar de negatieve kanten van sponsoring te hebben ervaren, ging het team Racing Amsterdam heten, waardoor binnen een korte periode drie „verenigingen werden versleten. Na de laatste ont wikkelingen kon het team het niet nog eens opbrengen om naar een andere vereniging over te stappen. Besloten werd een eigen weg te gaan, waardoor de jeugdige speelster tenslotte bij het Haarlemse White Stars terecht kwam. Of de ploeg ook White Stars gaat heten, is nog maar de vraag: „De vereniging is (Van een medewerker) IJMl’IDEN. Voor Helen Zwanen burg zijn de wereldkampioenschap pen basketbal voor de dames eigenlijk uitstekend verlopen. Niet dat het Ne derlandse team zulke geweldige pres taties heeft geleverd want men moest tenslotte genoegen nemen met een plaats in de troostronde. Voor Helen Zwanenburg kwam dat echter goed uit, want sinds kort behoort zij tot de Nederland-A-selectie van Jos Pelk. Juist voordat de ploeg af zou reizen naar Korea speelde de ongeveer een meter tachtig lange IJmuidense haar eerste interland. Dat was mogelijk „dankzij” een conflict tussen trainer coach Jos Pelk en de speelsters van Radio Musette, waardoor er enkele plaatsen binnen de selectie vacant wa ren. Dankbaar greep zij haar kans temeer daar er een verre reis op het programma stond. De strijd tussen de damesploegen van De Geuzen en DCO, waarin Els Schoon en Nisette Kleinman door blessures node werden gemist, was niet groots. Pas in de tweede helft bij de rust was de stand nog 2-2 drukte de thuisclub door. De doelpunten van DCO waren van Yvonne Oonk (2x), Petra Meiboom en Lilian Rijs. De dames van DCO spelen zondag haar tweede wedstrijd in Alkmaar tegen AFC’34. Een treffen dat om 12.00 uur begint. De AFC’sters wisten haar eerste wedstrijd in Culemborg tegen Vrienden schaar met 2-0 te winnen. Bel de vakkundige Carrier dealer snelle levering vakkundig advies gunstige prijs ruim assortiment vrijblijvend begroting tie gespeeld, de deelnemende afepiranten- teams zijn over twee poules verdeeld en zullen vanaf drie uur om de eerste tot en (Van onze sportredactie) MAASTRICHT. De stemming in het MVV-kamp is typisch die van een mid denmoter. De prestaties zijn erg wissel vallig, de positie op de ranglijst der tiende onopvallend. Kans op ereme taal of een plaats in één van de Europa Cup-toernooien is er niet, de ploeg pakt evenwel punten genoeg om de degrada tiekandidaten voor te blijven. De stem ming kan kortom gekarakteriseerd wor den als: het had slechter gekund, maar ook beter. (Van onze basketbalmedewerker) IJMUIDEN. In de reeks van basket- baltoernooien, die het IJmuidense Akri des de afgelopen weken organiseerde, wordt het seizoen vandaag in de Zeewijk- Sporthal afgeslomen met de wedstrijden reeks voor de allerjongste jeugd. Vanaf negen uur zal op drie velden strijd wor den geleverd bij de aspiranten en welpen j voor zowel de jongens als meisjes. Onder de renners van de andere clubs bestond voor dit treffen weinig belang stelling. In alle drie de categorieën waren het vrijwel louter Kennemerlanders die meereden. Leo Steegman (trainer MVV): punten belangrijker dan spelvreugde. (Van een medewerker) HAARLEM. In de strijd om het dis- trictskampioenschap damesvoetbal West 1 heeft DCO na een doelpuntrijk duel een 7-4 nederlaag geleden bij De Geuzen in Amsterdam. Aanvankelijk zouden de da mes van DCO op eigen veld spelen, maar omdat er geen veld meer beschikbaar is, moesten ze bij De Geuzen aantreden. aiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimimiiiiiiiiiimiiiiimiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim »Van onze wielermedewerker) BEVERWIJK. Op het parcours van het sportpark Adrichem in Beverwijk hield de BRC Kennemerland een inter- clubontmoeting. Die leverde bij de ama teurs een onbedreigde zege op voor Sjaak Butter. Samen met de nieuweling Jan Willem Brouwer had hij de rest op een ronde achterstand gereden. ber in de tweede afdeling mag uitkomen, werd het een matige wedstrijd. Vooral Laga, dat geen enkele scoringskans creëerde, stelde teleur. Het spel van Njord’59 was overigens vooral wat betreft de passing beter ver zorgd dan in de thuiswedstrijd afgelopen zondag tegen Pluvius toen de Haarlemse ploeg één van haar matigste wedstrijden van het seizoen speelde. Dat de score in het voordeel van Njord tot 0-6 beperkt bleef, was niet zozeer de verdienste van de Zeister defensie, maar vanwege het on wennige optreden van de Haarlemse aan val. De technische leiding bij Njord wil namelijk de zwemsnelheid van midvoor Diny Sieverding rendabel maken door haar in de middenlinie te posteren. Afge lopen zondag was het verdedigster Linda Helen Zwanenburg: „Door de afzeg ging van de Oostbloklanden was Ne derland gerechtigd om deel te nemen. Er waren dus twee afzeggingen nodig voordat ik in Korea zat. Over geluk heb ik dan ook niet te klagen”. Haar uitver kiezing voor de nationale selectie kwam tot stand na contact tussen haar trainer/coach bij Racing A’dam Rob de geleerd". De komende competitie zal voor haar sedert drie jaar weer in deze omgeving van IJmuiden plaats vinden. Drie jaar gelden verhuisde zij van het Velsense Akrides naar Wilskracht in Amsterdam. Daar leerde zij pas „echt” basketballen pnder leiding van Rob de Vries, die dit jaar naar Leiden vertrekt. Verder gaat steunpilaar Ria van der Meys naar B.O.B. waardoor het team een flinke aderlating moet doen. Op dat moement liep haar team, nu Ra cing Amsterdam, leeg. (Van onze waterpolomedewerker) ZEIST. Het damespoloteam van Njord’59 heeft door Laga in Zeist met 0-6 te kloppen de tweede ronde van het toer nooi om de KNZB-beker bereikt. in fusiebesprekingen met Flamingo’s maar vast staat er nog niets. Ook de nieuwe trainer-coach is nog niet be kend, maar we zien wel „Over de kracht van de nieuwe ploeg: „Met mij komt ook Marga van der Meys over waardoor de ploeg be hoorlijk versterkt is. Ik denk toch dat Telstar: Nederburgh, Kuut, Knoop, Van Essen, Bischot, Mols, Ayre, Hoe velaken, Stam, Van der Meer en Van Toor. AZ: Vooys, Arntz, Van Dongen, Spelbos, Hovenkamp, Metgod, Peters Nygaard, Welzl, Kist en Schouwenaar. Programma: eredivisie za: MVV- Haarlem, PEC Zwolle-PSV, NAC- VVV, Roda JC-Ajax. Zo: Sparta-FC Den Haag, NEC-AZ’67, FC Utrecht-Gp Ahead Eagles, FC Twente-Vitesse, Vo- lendam-Feijenoord. Eerste div.: za: Cambuur-Willem II. Zo: Excelsior-Dordrecht, FC Gronin- gen-SC Heerenveen, FC Vlaardingen- De Graafschap, Telstar-SVV, Hel mond Sport-SC Amersfoort, FC Am- sterdam-SC Veendam. Helen Zwanenburg: „Naast de reis was het spelen op zich al een hele ervaring”. Leo Steegman wilde zijn elftal voor de wedstrijd van vanavond tegen Haarlem gisteren niet bekend maken. Steegman: „Schreynemakers en Kerstges hebben last van een spierblessure, vandaar, dat ik pas vlak voor het duel bekend kan maken, wie er wel en niet spelen”. Boekelaar, die haar plaats als spits overnam, tegen Laga was Agnes van Loon de meest vooruitgeschoven aanvalster. De jeugdige Hedda Verdam, ook een aanval ster maakte haar debuut in de Njord- ploeg. Zij scoorde één keer. De overige Haarlemse treffers kwamen van: Chiny Sieverding (2x), Monique Bouwens (2x) en Agnes van Loon. Beverwijk: eerste klas A: Franssen/ Schoot-Klein Zwitserland 2-1; derde klas A: Mikrotechniek-De Fles 3-1. Heemskerk (Sportcentrum): derde klas C: Besseling Boys-Gevelr. Hol. 8-1; derde klas D: Euro CS-Gritstraal Boys 7-3; Club 13-Nijman S. 2- 19. Heemskerk (Dr. Prinsenhal): derde klas C: v.d. Kolk Boys-Wanhoop 6-2; der de klas D: Comptabel-Mazda 3-1. Wijk aan Zee: tweede klas A: Clipper Biggen-v.d. Veens 3-4; derde klas B: Sonco ’72-Maurits Disco 4-3. IJmuiden: eerste klas B: Loek Anderson-Aurora ’75 2-2; tweede klas D: Vermande zn.-Tum Turn 9-4; derde klas A: Tay Plast-Starko Birds 2-1. Haarlem (Kennemerspörthal): derde klas G: ’t Spatje-De Roemer 2-3; Chen Tong Kong-Kinheim 2-2; derde klas F: Spaarnwoude-Centrum 111 2-4; Conijn- Wisker Boys 6-0; derde klas I: Libero- Nelson Boys 6-3. Haarlem (Spaarnehal): tweede klas C: DSC’74-Telefonia 10-0; derde klas F: Branding-Van Egmond 2-5 (Van Egmond kampioen); Apollo-Oud Snacks 3-6. Haarlem (Beijneshal): derde klas F: Ripperda-De Purmer 6-3; derde klas I: Carpe Diem-Harmes B. 1-7. Zandvoort: eerste klas C: Rinko-De Mon 6-2, Hong Kong Z.-Kroon (Kroon n.o.); derde klas L: Zandvoort/Noord-Lan- sing Bagmall 6-1. Hoofddorp: tweede klas E: Bousema VH-Out 5-2; derde klas K: Hoofddorp-Plumbers 1-2; Koesveld-Zand- voort ’75 7-2; Spike-Karrewiel 9-0. Hille- gom: tweede klas E: Bakker zn.-Daltons 3- 4; BSM-DVS 0-1; derde klas J: Wil Freeke-SCW 0-1. Nieuw Vennep: derde klas J: Digital-Pakhoed H. 2-5; derde klas L: J. M. Bakker-De Hoogte 1-4. ll Vries en Jos Pelk, de bondscoach. Na tuurlijk was zij zeer vereerd met de uitnodiging: „Daar kun je alleen maar van dromen. Niettemin heeft het me nogal wat trainingsuren gekost. Maar dat deed ik met liefde. Ik heb eigenlijk nooit een hekel aan trainen gehad, dus zeker niet aan trainen met het Neder lands team”. Die laatste weken voor het WK kwam het meer op sober leven en hard werken aan. Geen enkele avond werd voor tien uur het bed opgezocht en dan nog met het besef dat zij niet tot de basis zou behoren. Helen Zwanenburg: „Met mijn lengte en mijn plaats (pivot) was ik redelijk goed te gebruiken, dat was het enige wat ik wist. Van Jos Pelk is echter bekend dat hij met een vaste kern speelt. Een makkelijk rekensom metje". (Van onze sportredactie) HAARLEM/VELSEN. De opstel lingen van Haarlem, dat vanavond in Maastricht in actie komt tegen VVV, Telstar, dat zondagmiddag op Schoonenberg speelt tegen SVV en AZ, dat in Nijmegen het in degrada- tiegevaar verkerende NEC tref: de nieuwe kampioen al bekend is want Ria van der Meys gaat over naar B.O.B. evenals Irene Maarschalker- weerd waardoor zo’n beetje het hele Nederlandse team daar nu speelt. En dan komt een spannend verloop van de competitie natuurlijk niet ten goede". ^IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIItlIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllH Het chauvinistische Maastrichtse pu bliek is tot dusverre niet in die getale opgekomen als waar het management op gerekend had. Manager Nico Jongen: „Onze begroting gaat uit van een dikke elfduizend toeschouwers per wedstrijd. Daar zitten we nu zo’n 2000 onder. Het stadion was alleen uitverkocht toen Ajax en Roda JC op bezoek kwamen”. Jongen hoopt de selectie voor het vol gend seizoen zo veel mogelijk in stand te houden. Toch is de kans zeer groot, dat twee spelers MVV de rug toekeren. Janusz Kowalik heeft een aanbieding op zak van de amateurclub Patro Eijsden om daar als trainer/speler in dienst te komen. De Pool neemt het aanbod serieus in overweging. Verder staat Barry Hulshoff hoog geno teerd op het lijstje van Fortuna SC om manager Boekhorst per ingang van het volgend seizoen op te volgen. met de vierde plaats spelen. Naast ploe gen uit de regio Haarlem behoren ook het Amsterdamse Boetiek Waterloo en Sjoerd I Muizelaar Stars uit Heerhugowaard tot I het deelnemersveld. Rond vier uur zal het toernooi afgesloten worden met de prij suitreiking. De heren van Akrides nemen vandaag Roosen, 3 A. Heisteeg. Junioren: 1 F. Nijs- en morgen deel aan een internationaal I sen, 2 B. Luyken, 3 P. Eyking. Nieuwelin- toernooi in Duitsland. In Essen is de IJ- gen: 1 W. Otte, 2 R. Vroom, 3 O. Venema. muidense formatie in de voorronden inge- I Veteranen: 1 R. Otte, 2 W. v.d. Water, 3 A. deeld bij Adler Frintrop en ETB Schwar- Rutte. Dames; 1 Joke Poel, 2 Anja Trem- ming, 3 Jacqueline v.d. Dam. Ronald Stro- uit de voorronde tevoorschijn komt, zal I bach was het snelste bij de aspiranten. De zondag om half vier aangetreden worden ritten van de jeugdklassers werden ge wonnen door Mikel Schotvanger (A-kl.), Imanuel van Tintelen (B-kl.) en Rein Otte (C-kL). Griekspoor. Wel van de partij is Eric I Griekspoor, die zijn tijdelijke terugkeer uit Amerika gebruikt voor een heroptre- den bij zijn oude ploeg. Haarlem: Boersma, Masefield, Van den Berg, Huyg, De Vries, Haar, Geor ge, Van de Ban, Böckling, Kip en Balm. 'I De uitslagen: amateurs: 1 J. Butter (Kenne- i merland), 2 T. van Eyk ^Bollenstreek), 3 S. de Groot, 4 J. van Hooff, 5 H. Welp (allen Kenne- merland;. Nieuwelingen: 1 J. W. Brouwer, 2 R. I Boomsma, 3 A. Kooiman, 4 R. Klardi, 5 R. Groot (allen Kennemerland). Liefhebbers en vetera nen: 1 R. Stals, 2 G. Albrink, 3 L. de Vet -allen Kennemerland). Van der Brink is twee seizoenen werk- zaam geweest bij Phoenix en heeft in de periode daarvoor ook de heren van WVV’72 nog onder zijn hoede gehad. De dames van het in distrikt Noord~Holland I Midden uitkomende VCK worden vol' gend jaar opnieuw getraind door Henk j Keur. Inmiddels heeft Phoenix reeds een op volger voor Gerrit van der Brink gevon den. Als trainer van de damesselectie in het seizoen 1979-1980 is benoemd Willem Tamis, zelf spelend in het tweede team i van deze vereniging. Voor de heren van Giezeman VCK be hoort een plaats in de promotieklasse vol' i' gend seizoen nog altijd tot de serieuze mogelijkheden. Voorwaarde is dan echter i wel dat de beslissingswedstrijd tegen Ar gus 3, dat als tweede eindigde in de eerste klasse B, in winst wordt omgezet. Het beslissende treffen tussen VCK en Argus 3 vindt plaats in de Zaandamse sporthal De Vang, aanvang 21.00 uur. BEVERWIJK. Gerrit van der Brink wordt met ingang van het volgend sei- I zoen de nieuwe trainer-coach van het eerste herenteam van de Beverwijkse volleybalvereniging Giezeman VCK. Daarmee is een eind gekomen aan de speculaties omtrent het eventueel wel of niet aanblijven van de Beverwijker ais trainer van de damesselectie van Smit I Beheer Phoenix. O,

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 16