OOGZIEKTE ONDER RENNERS Zuidafrikanen bij TT-races sportpuntiq Neeskens voorzitter Barcelona uit het bestuur Volleybalteam oppermachtig bekerfinale s Grote Prijs van Atletiekselectie Zweden gaat door Stöve plaatst zich voor halve finale Schrijvers en La Ling niet mee naar Bern Indeling WK’82 op 20 oktober Keizer leidt „drukt” ie ik EERSTE OVEREENKOMST IN GESCHIEDENIS BETAALD VOETBAL f .F 17 19 7 9 ZATERDAG 1 9 M E I SPORT Ml - (Van onze sportredactie) in; Francesco Moser behoudt leiding Francesco Moser: een van de renners, bij wie een oogontsteking is geconstateerd eter He- wis- Een iatie ZÜRICH. Op 20 oktober van dit jaar zal op het kantoor van de Inter nationale Voetbal Federatie (FIFA) de indeling bekend worden gemaakt van de groepen voor de voorronde van het toernooi om het wereldkam pioenschap 1982. De kwalificatie- strijd duurt van 1 november 1979 tot 30 november 1981. Dit heeft het orga nisatiecomité van de FIFA besloten. De sluitingsdatum om zich als deel nemer aan het toernooi op te geven is 31 augustus a.s. Beccia, vorig jaar nog knecht van Fran cesco Moser, die de Giro wegens ziekte moest missen nadat hij in ’77 een berg etappe won, is qua stijl de Italiaanse équi valent van de Belg Pollentier. Hij won de eerste etappe van de Giro op de manier waarop hij dit jaar bijna Milaan-San Re mo won: een démarrage tijdens de laatste twee kilometers. Het tempo in het peloton lag door verschillende vluchtpogingen erg hoog. Beccia zag kans een gat van hon derd meter te slaan en kort voor de groep, waarin de Noor Knudsen de snelste was, te finishen. De eerste etappe over 156 kilometer van Florence naar Perugia werd pas in de slotfase levendig. De Duitser Braun de marreerde, 28 km voor het einde, maar hij hield in toen het hem onmogelijk bleek de Engelse knecht van Moser, Phil Edwards, van zich af te schudden. Vervolgens pro beerde de Belg Dirk Baert een solo, maar ook hij werd teruggeroepen, evenals de Italiaan Barone. Mario Beccia had bij het binnenrijden van Perugia meer succes. De kans is overigens groot dat de ronde van Italië er de oorzaak van zal zijn dat veel Italianen besmet worden met een oogontsteking. Dat is althans de mening van professor Giovanni Rama, werk zaam op een ziekenhuis in Venetië. Rama heeft bij verscheidene coureurs, onder wie de Italianen Battaglin, Saronni en Moser een ontsteking geconstateerd van het hoornvlies en het bindvlies. Een uiterst hinderlijke „ziekte” voor een wielrenner. De infectie is zeer besmette lijk en Rama vreest dat hele delen van Italië erdoor worden aangetast via de ka ravaan van de Giro. Rama waarschuwt Vandaag is in Haaksbergen Israel, dat met 0-3 (5-15, 4-15 en 4-15) van Bulgarije verloor, de tegenstander. Na de aan zeker heid grenzende winst op Israel weten de Nederlandse dames zich geplaatst voor het eindtoernooi om de Europese titel in oktober in Frankrijk. Bondscoach Jaap Akkerhuis bracht te gen Oostenrijk alle twaalf speelsters in de drie korte sets binnen de lijnen. Ook tegen Israel is hij dat van plan. Tegen Bulgarije wordt de sterkste basisopstelling de zaal ingestuurd. Akkerhuis klaagde na afloop van het ongelijke duel tegen Oostenrijk over concentratieverlies bij een aantal speelsters, maar zag daarvan als oorzaak het zwakke verweer van de tegenstand sters. ANDERSTORP (ANP). De Grote Prijs van Zweden voor formule 1-wagens gaat op 16 juni toch door. De race werd deze week afgezegd, om dat verschillende sponsors zich terugtrok ken en de organisatoren niet meer bij machte waren het verplichte miljoen gul den aan de bond van constructeurs te betalen. Op het laatste moment heeft zich echter een nieuwe sponsor gemeld. Mórgen speelt Nederland in Enschede nog tegen het sterke Bulgarije, dat van daag aan winst op Oostenrijk ook al ge noeg heeft om zich te kwalificeren. (Van onze sportredactie) BARCELONA. José Luis Nunez, voorzitter van FC Barce lona, heeft gisteren gezegd dat hij zijn ontslag zal indienen. Aanleiding van dit ontslag zijn de incidenten, die zich donder dagnacht hebben afgespeeld in de stad toen de spelers terug kwamen van hun overwinning op Fortuna Dusseldorf in Zwit serland. Josep Taradellas, de president van de Catalaanse Generalitat de hoogste instantie in het semi-autonome Cata lonië ontving de ploeg in het paleis van de Generalitat. De menigte eiste de verschijning van Johan Neeskens op het balkon. Op het moment dat de Nederlandse voetbalster op het balkon verscheen, riepen de supporters van Barcelona: „Nees kens ja, Nunez nee.'”. Johan Neeskens viel flauw van emotie en werd weer overeind geholpen door president Taradellas. Nunez heeft het bestuur van FC Barcelona volgende week voor een spoedvergadering bijeen geroepen om een nieuwe voorzitter te kiezen. „De oppositie binnen de voetbalclub maakt mij het leven onmogelijk. Elke keer als ik een foutje maak, wordt het huizenhoog opgeblazen, maar als ik iets goed doe, hoor ik nooit wat”, aldus een zichtbaar teneergeslagen Nunez. De scheidende voorzitter is van plan net zolang aan te blijven tot er een nieuwe president is, omdat hij een machtsvacuüm in de club wil voor komen. Het ontslag van José Luis Nunez is in Catalaanse kringen zeer zwaar opgenomen. Josep Taradellas, de president van Catalonië, heeft gisteren in allerijl een brief naar Nunez geschreven, waarin dagen geleden in Tokio met 6-3, 6-2 van Laura Dupont. Bij de heren won Dick Stockton met 6-2, 6-1 van de Japanner Jun Kuki. Stockton ontmoet in de halve finales Pat Dupre. De andere halve finalisten zijn Brian Teacher en Victor Amaya en bij de dames Martina Navratilova en Kathy May. Chris Evert gaat door met het opbou wen van een nieuwe successenreeks. Gis teren bereikte zij de halve finales van het DEN HAAG. Voor de eerste atletiek- interlandwedstrijd, die woensdag in Kes sel bij Leuven tegen België wordt gehou den, zijn de Nederlandse dames en meis- jesploegen als volgt samengesteld: Dames: 100 m: Els Vader (Zeeland sp.) en Tilly Verhoef (Sparta). 200 m: Els Va der en Tilly Verhoef. 400 m: Coby Körme- ling (Daventria) en Conny Vermazen (Sparta). 800 m: Elly van Hulst (Olympia ’48) en Ina Blauw (Argo ’77). 1500 m: Tineke Kluft (Thor) en Marga Wiegman (AV ’55). 3000 m: Annie van Stiphout (HAC), Carla Beurskens (Festina), Marjan van Schie (De Bataven) en Marjan Wokke (Zaanland). 100 m horden: Mieke Sterk (Ada) en Annemiek Stavenuiter (Ada). 400 m horden: Helma Volbers (Tion), Aleid Achtergrond van het voorstel van Nunez is de wens van een deel van het bestuur en van een groot aantal supporters van FC Barcelona om Johan Neeskens te houden. Het contract met Neeskens loopt formeel op 30 juni af en hij heeft nog niet getekend voor een andere voetbalclub. Mocht de Spaanse voet- balfederatie beslissen dat de clubs in de eredivisie drie buiten landse spelers mogen hebben in plaats van twee, zoals nu het geval is bij alle Spaanse voetbalverenigingen, dan betekent dit in principe dat Johan Neeskens de kans krijgt om aan te blijven bij Barcelona. Johan Neeskens was gisteren onvindbaar. Welingelichte bronnen menen dat hij op doktersadvies is ondergedoken, omdat hij zeer geëmotioneerd is door de enthousiaste ontvangst in Barcelona na de verovering van de beker op Fortuna. Krankl, die altijd verkondigde dat hij zijn baard af zou scheren als FC Barcelona de beker zou winnen, heeft woord gehouden. Hij liep vrijdag zonder baard in de stad. Leo van Vliet uit Oud-Gastel is winnaar geworden van de Nacht van Hengelo, een criterium over 100 kilometer voor be roepsrenners. De vijfde rit van de avondzesdaagse voor amateurs in Leiden is een overwin ning geworden voor Gerrit Pronk. Cor Schuurman bezet de eerste plaats in het algemeen klassement. Bob Houghton, de Britse coach van de Zweedse voetbalploeg Malmo, heeft poli tiebescherming gekregen nadat hij met de dood werd bedreigd. Dit gebeurde vlak voor de wedstrijd van Malmo in Sunds- vall. Malmö speelt eind van deze maand in München de finale van het Europese be kertoernooi voor landskampioenen. De Pool Sujka heeft de negende etappe van de Vredeskoers voor amateurs ge wonnen. De rit voerde over 210 kilometer van Sandomierz naar Warschau. Soeko- roetsjenkov behoudt de leiding in het al gemeen klassement. Het Braziliaanse voetbalelftal heeft in Rio de Janeiro een vriendschappelijke wedstrijd tegen Paraguay met 6-0 ge wonnen. Bij internationale atletiekwedstrijden in Madrid zijn acht wereldrecordhouders aan de start verschenen. De beste presta tie werd geleverd door de Finse speerwer- per Krto Haerkofhen. Hij kwam tot een afstand van 87.46 m, op twee meter van zijn eigen wereldrecord. (Zeeland sp.). 400 m: Janneke Bosma (Im pala) en Tanja Tjepkema (Startbaan). 800 m: Ingrid Stoot (Sprint) en Maaike Per- soons (AAV ’36). 1500 m: Annie Moedt (Woldstreek) en Ronnie Hoekstra (AV ’55). 100 m horden: Marjo Wijnbergen en Mar- jo van der Linden (Ada). Ver: Edine van Heezik (Ada) en Marjan Goedhart (AAV ’36). Hoog: Marjan van Amsterdam (Ada) en Joke de Jong (AV ’55). Kogel: Jeanette van Noord (SOS) en Nicole Nieuwkerk. Discus: Pauline Groen (SOS) en Nicole Nieuwkerk. Speer: Gerda Blokzeil (AV ’23) en Karin de Martelaere (DEM). 4 x 100 m: Marjan Olieslager, Marjo Wijnbergen, Ingrid Vader en Ellen Bezemer (Ciko ’66). 4 x 400 m: Janneke Bosma, Tanja Tjepke ma, Esther Schouten (Ada) en Asti Oskam (De Bataven). n van >on en node in de stand >r. De vonne i Rijs. haar tegen 0 uur eerste ■nden- laar rou st 3- i de HAMBURG (ANP). Tom Okker heeft met zijn vaste Poolse partner Wojtek Fibak de kwart-finale van het herendub belspel van het internationale tennis toernooi in Hamburg bereikt. Okker en Fibak versloegen de Italiaans/Franse combinatie Gianni Ocleppo en Roger Vasselin met 5-3, 5-7 en 7-5. De 19-jarige Bulgaar Stojan Deltschev heeft bij de dertiende Europese turnkam- pioenschappen voor heren in Essen de titel behaald in de zeskamp. K be- e vol’ ieuze chter n Ar ■erste Het (rgus >rthal (rink I sei- i het ijkse ^CK. n de ’el of r als Smit spits Loon r. De nval- jord- erige Ihiny (2x) ner- e te ïch- de had loor eni- de het i uit rust ie te her- s en ind. n op- svon- tie in illem team verk- in de van i. De lland voF Henk lijk een ken. ;t dis- West el een :en in ie da- maar tar is, ;n. (Van onze sportredactie) ASSEN. Het Asser college van B. en W. is voorlopig niet van plan deelneming van Zuidafrikaanse coureurs aan de TT- races in Assen te voorkomen. „Als er sprake zou zijn van op raciale basis gese lecteerde sportlieden, dan achten wij deelneming ongewenst. Het is ons niet gebleken dat dat hier het geval is”, aldus B. en W. op vragen van PPR-raadslid A. Hardeman. De Belg Raymond Ceulemans is ook op de zevende dag van het 34e toernooi om het wereldkampioenschap driebanden in Lima ongeslagen gebleven. In de negende ronde won hij van de Japanner Yoshiha- ra. Ceulemans heeft nu achttien punten uit negen partijen. Kobayashi volgt op twee punten achterstand. van de Markt (Argo ’77) en Petra van de Kerkhof (HAC). Ver: Conny Vermazen en Marina Frederiks (Achilles Top). Hoog: Lia van der Linden (Olympia ’48) en Astrid Uffelie (Sagitta). Kogel: Tine Schenkels (Sagitta) en Betty Bogers (Sparta). Discus: Bea Wiarda (Horror) en Betty Bogers. Speer: Lida Berkhout (DEM) en Elly van Beusekom (Castricum). 4 x 100 m: Coby Körmeling, Conny Ver mazen, Elly van Hulst en Rona Keller (Parthenon). Meisjes: 100 m: Marjan Olieslager (Schelde sp.) en Marjo Wijnbergen (Ada). 200 m: Marjan Olieslager en Ingrid Vader jJ- Hans van Breukelen: in Oranje-selectie. (Van onze sportredactie) ZAANSTAD. Scheidsrechter Jan Keizer uit Volendam zal de re play om de KNVB-beker tussen Ajax en FC Twente leiden. De wedstrijd wordt dinsdag 29 mei in het Feye- noord-stadion gespeeld. Grensrech ters zijn de heren R. Klint en C. A. Ro Ir oi* ALMELO (ANP). Het Nederlands dames-volleybalteam heeft gisteravond in Almelo de eerste wedstrijd van het kwalificatietoernooi voor de Europese titelstrijd tegen Oostenrijk met 3-0 ge wonnen. De setstanden waren: 15-8, 15-8 en 15-6. De speeltijd bedroeg slechts 45 minuten. hij hem verzoekt zijn mening omtrent de indiening van ontslag in het belang van Barcelona en Catalonië te herzien. Een van de laatste officiële verrichtingen van Nunez was het indienen van een voorstel aan de Spaanse voetbalfederatie om de voetbalclubs in de eredivisie toe te staan drie buitenlandse spelers aan te houden, waarvan er twee internationale competities spelen en de derde in wedstrijden tegen buitenlandse clubs uitkomt. Nunez heeft als argument aangevoerd dat deze gang van zaken het internationale prestige van het Spaanse voetbal zal verhogen. bovendien: „De ontsteking is niet van voorbijgaande aard. In dertig procent van de gevallen heeft het een blijvende ver mindering van het gezichtsvermogen tot gevolg. De infectie vereist uitgebreide me dische begeleiding.” Volgens Rama is het zeer aan te bevelen dat de gehele kara vaan van renners en volgers zich onder werpt aan een preventief onderzoek. In de kwartfinales van het heren-enkel- spel verloor de als derde geplaatste Ame rikaan Eddie Dibbs met 6-4 en 6-3 van de Spanjaard José Higuerias. Voor het eerst sinds 1974 heeft een Duit ser de halve finales bereikt van de inter nationale Duitse tenniskampioenschap pen in Hamburg. De 25-jarige nationale kampioen van 1973 en 1978 Uli Pinner versloeg voor 6.000 toeschouwers de twee jaar jongere Tsjech Tomas Smid met 6-3, 4-6, 6-3. Hij ontmoet in de halve finales de Amerikaanse gravelspecialist Harold So lomon. Deze als tweede geplaatste speler won in de kwartfinales met 6-2, 6-2 van Wjtek Fibak, die vorig jaar nog in de finale stond. Betty Stöve heeft zich geplaatst bij de laatste vier dames van het 175.000 dollar- invitatietoernooi in Japan. Zij versloeg in Kobe de Amerikaanse Stacey Margolin met 6-3, 6-3. In de halve finales komt Stöve uit tegen Tracy Austin. Deze won enkele De uitslag van de eerste etappe van de ronde van Italië Is: 1. Mario Beccia (Ita) 156 km In 4 uur, 3 min. 34 sec. (gem. 35.629 km/u); 2. Knud sen (Noo) op 2 sec.; 3. De Vlaeminck (Bel) z.t.; 4. Gavazzi (Ita) z.t.; 5. Saronni (Ita) z.t.; 6. Moser (Ita) z.t.; 35. Schuiten (Ned) op 41 sec. Het algemeen klassement ziet er na de eerste etappe en de proloog als volgt uit: 1. Moser (Ita) 4 uur, 14 min. 41 sec.; 2. Saronni (Ita) op 3 sec.; 3. Knudsën (Noo) op 6 sec.; 4. De Vlaeminck (Bel) op 20 sec.; 5. Laurent (Fra) op 25 sec.; 6. Beccia (Ita) op 33 sec.; 7. Bertoglio (Ita) op 36 sec.; 8. Johansson (Zwe) op 37 sec.; 9. De Muynck (Bel) op 43 sec.; 10. Visentini (Ita) op 45 sec.; 24. Schuiten (Ned) op 1 min. 21 sec. In de eerste divisie van de Engelse league is gespeeld de wedstrijd West Bromwich Albion-Nottingham Forest. De uitslag 0-1. Het gaat het college te ver bij voorbaat stelling te nemen tegen elke deelneming aan sportgebeurtenissen door Zuidafri kaanse sportlieden. Mocht blijken dat se lectie van TT-deelnemers op grond van huidskleur plaatsvindt, dan willen B. en w. hun afkeuring ter kennis brengen aan de Stichting Circuit van Drenthe. Het college zegt dat het in strijd is met de essentie van een VN-resolutie om bij voorbaat stelling te nemen tegen Zuidafri kaanse sportlieden. Bovendien zijn de coureurs, volgens B. en W., geen officiële vertegenwoordigers van Zuid-Afrika. Volgens burgemeester J. W. Masman is uit een mededeling van het ministerie van Buitenlandse Zaken gebleken, dat in Zuid-Afrika deelneming aan motorraces openstaat voor alle rassen. PERUGIA (ANP). De eerste etappe van de ronde van Italië heeft een onverwachte triomf opgeleverd voor de Italiaan Mario Beccia. Het betekende zijn eerste overwin ning in dit seizoen. Francesco Moser, die donderdag de proloog tijdrit won, behield door zijn zesde plaats, de leiding in het algemeen klassement. ben de WCS en de FBO twee jaar lang gesleuteld. Om in aanmerking te komen voor rijkssubsidie, diende het betaald voetbal aan een aantal voorwaarden te voldoen. Één van die voorwaarden luid de: de totstandkoming van een cao voor voetballers, die op 1 januari 1979 in werk- ig moet treden. Maar op 1 januari van dit jaar waren de WCS en de FBO nog lang niet zover. De onderhandelingen verliepen stroef, maar onder druk van de Tweede Kamer die met een motie van het CDA-kamer- lid De Boer dreigde de subsidie in te houden als de CAO niet razendsnel tot stand zou worden gebracht werd als- Aan de CAO, de eerste in de wereldge- nog overeenstemming bereikt. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Ajax en het Ne derlands elftal zullen het in hun wedstrijden tegen respectievelijk Roda JC (vanavond in Kerkrade) en Argentinië (dinsdag in het Zwitserse Bern) zonder doelman Schrijvers en vleugelspits La Ling moeten stellen. Beide Ajacieden tobben met een blessure. onderhandelingspunten vormde de eis van de WCS om de toepassing van de Wet op het minimumloon in de CAO op te nemen. Van werkgeverskant beston den daartegen grote bezwaren. De FBO had berekend, dat de loonkosten door de toepassing van de Wet op het minimum loon met gemiddeld 70.000 gulden per club per seizoen zullen stijgen. Een on verantwoorde stijging gezien de financië le problemen waarin de clubs verkeren, luidde het standpunt van de FBO. Omdat de clubs met onder dat wette lijk minimumloon uit konden, werd een beperking van de kostenstijging gevon den in de aanpassing van het premiestel sel. FBO-penningmeester Nijland, voor ontvangen de spelers minimaal 250 gul den per jaar aan kledinggeld. In de arbeidstijd van 36 of 22 uur is naast trainingen en wedstrijden ook de tijd begrepen, die nodig is voor het in teamverband voorbereiden op trainin gen en wedstrijden en voor de medische verzorging. Ook de reistijden van en naar wedstrijden worden als arbeidsu ren beschouwd. Overeengekomen is, dat die reistijden op 2 uur per week worden gesteld. De riesuren in het buitenland zullen per geval in overleg met de spe- lersraad worden vastgesteld. Voor een trainingskamp moeten de ar beidsuren in overleg worden vastgesteld. De werkgever verplicht zich daarover in Voor een trainingskamp, dat langer dan tien dagen duurt, moet de werkgever vooraf overeenstemming met de spelers- raad hebben bereikt. Profvoetballers hebben volgens de CAO recht op 20 vakantiedagn per jaar. I Zij mogen daarvan minimaal 15 dagen aaneengesloten opnemen. De werkgever mag ten hoogste drie dagen als vaste snipperdag aanwijzen. Dat moet dan overigens geschieden met instemming van de spelersraad. Voorts hebben de spelers twee vrije dagen per week. Die dagen hoeven in principe niet aaneenges loten te worden gegeven. De CAO treedt met terugwerkende kracht tot 1 januari in werking. Echter met uitzondering van de salariëringsbe- palingen. Deze worden op 1 juli van kracht. Deze eerste cao eindigt op 30 juni 1980. Voor de naleving van de CAO zal een commissie, bestaande uit werk gevers en werknemers, worden samen gesteld. Deze commissie krijgt tot taak geschillen, die ontstaan door de bepa- Het bestuur van de FIFA nam gis teren voorts het een dag eerder geno men besluit van het organisatiecomi té om tot de eindronde in 1982 in Spanje 24 in plaats van 16 landen toe te laten, eenstemmig over. De loting voor het eindtoernooi, dat van 16 juni tot 11 juli 1982 wordt gehouden, is in januari 1982 in Madrid. Het eindtoer nooi in Spanje omvat 52 wedstrijden. De 24 landen worden verdeeld in zes groepen van vier. De zes groepswin naars en de zes nummers twee, vor men in een tweede ronde vier groe pen van drie, waarna de groepswin naars daarvan in de halve finales spelen. De openingswedstrijd wordt in Barcelona gespeeld, de finale in Madrid. Van Ling, die een spier heeft ver rekt, was het niet meespelen tegen Roda - en dus ook zijn afschrijving voor Oranje - geen grote verrassing. Donderdag betwijfelde de medische staf van Ajax al dat zijn blessure op tijd zou zijn genezen. Maar het afha ken van Schrijvers is zowel voor Ajax-coach Brom als Oranjes tech nisch leider Zwartkruis een niet ver wachte tegenvaller. De KNVB werd ook pas vrijdagmiddag daarvan op de hoogte gesteld. Doelman Schrijvers heeft als ge volg van een botsing tijdens de beke- reindstrijd van Ajax tegen Twente, dinsdagavond in het Feyenoordstadi- on, weer last gekregen van zijn oude knieblessure. Aanvankelijk liet de kwetsuur zich niet ernstig aanzien, maar vrijdag bleek dat de goalie niet kon spelen. Bondscoach Zwartkruis heeft nu als reserve voor Doesburg Utrecht-doelman Van Breukelen op geroepen. De door de afschrijving van Ling opengevallen plaats in de nationale selectie zal niet worden op gevuld. ri- Betty Stöve: succesvol in Japan. 75.000 dollartoernooi van Wenen. Ze ver sloeg de Zuidafrikaanse Yvonne Ver maak met 6-0, 6-4. In de halve finales moet ze het opnemen tegen de Tsjechische Re gina Marsikova, die een verrassende overwinning behaalde op Kerry Reid: 0-6, 7-6 (7-1), 6-2. De andere halve finale van zaterdag gaat tussen Virginia Ruzici en Virginia Caroline Stoll. VVCS gaat akkoord met CAO bestaat uit een basissalaris inclusief de gegarandeerde premies voor competitie-, beker- en vriendschappelijke wedstrij den. De extra premies voor overwinnin gen of bijzondere prestaties zullen moe ten worden aangepast om de kostenstij ging zoveel mogelijk te kunnen be perken”. ten tuiiproi van zo jaar verdient vol gens de CAO 1750,24 bruto per maand. Hij moet hiervoor 36 uur per week werk en. Een semi-prof van dezelfde leeftijd, maar die per week slechts 22 uur werkt, krijgt een bruto-maandsalaris van ƒ1069,60. Op 1 juli wordt het minimum- .kan ut ur CV1.-UV nj ur vvouugc- uvocoj?.oi.vi.ii.f; ueienvi.. acx. aiajxmaaw, oon bijgcstclcl aan de hand van de index- v^x^xx^xx^ x.xx.x, v<xxx»xv»^x - w schiedenis van het betaald voetbal, heb- Één van de moeilijkste zitter van Veendam: Het minimumloon cijfers voor het levensonderhoud. Voorts contact te treden met de ZEIST. De ledenvergadering van de VVCS, de vakbond voor spelers in het fl betaald voetbal, heeft gisteravond in Zeist haar goedkeuring gehecht aan de collectieve arbiedsovereenkomst voor J beroepsvoetballers. De clubs, de werk- gevers in het betaald voetbal die zich georganiseerd hebben in de belangenor- ganisatie FBO, waren al eerder deze J week akkoord gegaan met de inhoud 4 van de CAO, zoals die tussen de onder- handelingsdelegaties van de beide vak- bonden overeen was gekomen. De VVCS ■J wil wel dat in de toekomst in de CAO 1 voor beide partijen de verplichting g wordt opgenomen, dat zij zich met al hun ten dienste staande middelen die- nen in te zetten voor de bevordering van 1 de attractiviteit van het produkt be- taald voetbal. Dit om te voorkomen dat j de publieke belangstelling voor het J prof-voetbal verder terugloopt.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 17