DE BOER: i IN KGB-AFFAIRE: Hoofdredacteuren in ongelijk gesteld Woordvoerder in Groningen: PLO: Nederland moet politiek herzien Abortus-eisen Ti b( WETSONTWERP INGRIJPEND VERANDERD en dan dit nog „FUSIEDATUM NIET HEILIG” Nieuw onderzoek in „infuuszaak” Ji Geheim rapport was 4 jaar openbaar Ih VI 19 7 9 M E I ZATERDAG I 9 BINNEN- EN BUITENLAND 2 Z A (Va k WEERRAPPORTEN Uitslag bij kleuters Ontploft k - J Utrecht congresstad Fraude in BV’s Westduitser vrij Verkiezingsborden h c "t. Scheikundeproef Kapper duurder Winterschade (Van onze redactie binnenland) ZUTPHEN. Er bestaan tussen de drie christen-demo- cratische partijen die samen het CDA vormen nog steeds meningsverschillen over de fusie. Voor ARP-voorzitter De Boer is de fusiedatum van 11 oktober 1980 „niet heilig”. KVP-voorzitter Vergeer wijst echter „iedere poging door wie dan ook om de fusie verder uit te stellen” af. De voorzitter van de CHU, Van Leeuwen, zei dat zijn partij het niet meer neemt als de christen-demo- cratische samenwerking nog meer bemoeilijkt zou worden. H IMHi L’ Eenheid van CDA nog lang niet volledig r <1 w O1 voor maandag, opgesteld se sc w< SC Deze meningsverschillen kwamen gis teravond en vanochtend aan het licht op de partijraadsvergaderingen van KVP, ARP en CHU. De partijraden zijn bijeen om de fusiedatum van 11 oktober 1980 goed te keuren. Het oorspronkelijke voor stel om te fuseren op 1 juni 1980 is op verzoek van de ARP gewijzigd. Door de fusie zullen KVP, ARP en CHU ophouden te bestaan en zal het CDA waarin de drie partijen nu al samenwerken overblijven. 23 23 22 26 0 0 0 0 Dit zei Abdalla Frangi gisteravond in Groningen. Frangi is de officiële verte genwoordiger in Bonn van de Palestijnse bevrijdingsorganisatie PLO. Hij sprak in Groningen op een bijeenkomst over de Palestijnse kwestie, georganiseerd door de werkgroep Palestina, jongerencen trum Vera en de PSP in Groningen. Het is de eerste keer dat een officiële PLO-verte- genwoordiger Nederland bezoekt. Frangi: „Landen als Frankrijk en Bel gië, die dat wel hebben gedaan, tonen daarmee meer verantwoordelijkheid te genover hun burgers in de Arabische lan den te hebben. Wij zullen niet meer accep teren dat een Europees land Israel on voorwaardelijk steunt, want wij zijn nu in staat ons te verdedigen en maatregelen te treffen. Dit is geen dreigement, maar men moet goed beseffen dat de Palestijnen een daadwerkelijke politieke en militaire fac tor vormen en dat zij samen met andere Arabische landen één front vormen. Wij hopen dat Nederland goed inschat dat het zich terughoudend moet opstellen tegeno ver de politiek van Sadat en Begin. Ondersteuning van deze politiek leidt Dit blijkt uit de memorie van antwoord op het wetsontwerp tarieven gezondheids zorg, die staatssecretaris mevrouw Veder- Smit (Volksgezondheid) en minister Van Aardenne (Economische Zaken) gisteren bij de Tweede Kamer hebben ingediend. Het gaat om een bijstelling van het wets ontwerp, zoals het kabinet-Den Uyl dat in 1976 indiende en waarop zware kritiek GRONINGEN (ANP). 8 „Nederland moet zijn politiek tegenover het Mid- den-Oosten herzien. Nederland heeft Israel altijd onvoorwaardelijk gesteund, ook tegen de Palestijnen. Als enig Westeuropees land heeft Nederland de PLO niet toegestaan een eigen kantoor in dit land op te zetten. Vanavond zal Frangi spreken op een bijeenkomst in Amsterdam van het Lan delijk Palestina Comité. Overdag zal hij contact hebben met Kamerleden en verte genwoordigers van politieke partijen, on dermeer van de PvdA. zowel uit het parlement als uit kringen van de gezondheidszorg zelf is geleverd. Andere inzichten van het huidige kabi net en inspraak van betrokken organisa ties hebben tot koersveranderingen ge leid, een lijn die mevrouw Veder eerder al had geschetst. Alle tarieven die via onder- handelingen tot stand komen gaan naar een orgaan, het Centraal Orgaan Tarie ven Gezondheidszorg, dat de plaats in neemt van het huidige Centraal Orgaan Ziekenhuistarieven (COZ), dat zich alleen met tarieven van ziekenhuizen en andere instellingen bemoeit. In de oorspronkelijke opzet van het wetsontwerp zou het Centraal Orgaan een taak hebben mede op het terrein van de inkomens in de gezondheidszorg. Ook zou het orgaan voor zijn richtlijnen afhanke lijk zijn van wat de ministers van Volksge zondheid en Economische Zaken voor schrijven inzake hoogte, opbouw en wijze van berekening van tarieven. Nu wordt een situatie geschetst waarbij de centrale overheid alleen de bevoegdheid krijgt alleen tot een nieuwe oorlog. Een duurza me vrede in het Midden-Oosten kan niet tot stand komen zonder de Palestijnen te ondersteunen in hun streven naar zelfbe schikkingsrecht en de vorming van een eigen staat,” aldus Frangi. AMSTERDAM (ANP). De Hoge Raad heeft het beroep in cassatie verworpen, dat de hoofdredacteur van het dagblad „De Stem”, L. Leijendek- ker, en de oud-hoofdredacteur van de Limburger, F. Hulskorte, in april 1978 hadden ingesteld tegen het arrest van het Amsterdamse gerechtshof in de zogenaamde KGB-affaire. Het gerechtshof had hen in hoger be roep veroordeeld tot het betalen van een dwangsom van honderd gulden per dag gedurende een jaar als zij zouden blijven weigeren hun bronnen te noemen. Het ging er hierbij om van wie zij hadden gehoord, dat het voormalige PSP-Kamer- lid Bram van der Lek zou voorkomen op een lijst van KGB-agenten van Elseviers Magazine. Volgens Van der Lek’s raadsman, mr. W. van Bennekom in Amsterdam, zal zijn cliënt zeker de dwangsom (2 x 36.500 gulden) van de journalisten gaan innen, tenzij zij alsnog bereid zijn hun bronnen te noemen. In mei 1976 meldden „De Stem” en „De Limburger”, dat Van der Lek op de „KGB-lijst” stond van mensen die agent waren van de Russische geheime dienst. Het weekblad Elseviers Magazine had eer der het verhaal gebracht, dat de redactie in het bezit was van een lijst met namen van Nederlanders die volgens een functio naris van de Amerikaanse geheime dienst CIA, KGB-agenten waren. Elsevier noem de echter geen namen en gaf alleen onder meer als aanduiding „een Kamerlid ter linkerzijde”. Leijendekker en Hulskorte gingen bij Mevrouw Veder is vol vertrouwen over haar eigen bijdrage-plannen en het zou haar verbazen als alles door de Kamer wordt afgewezen. Het blad vroeg haar visie na een jaar regeren en uit haar reactie valt af te lezen dat ze allerminst ontevreden is en zich best een beetje trots voelt over alles wat is bereikt. De sfeer vindt mevrouw Veder er niet In de Tweede Kamer werd gisteren een hoorzitting gehouden over het abortus-wetsontwerp van de ministers Ginjaar/De Ruiter. Op het Binnenhof werd tl)dens de zitting gedemonstreerd door de actiegroep ,,Wlj vrouwen eisen", die het volstrekt oneens is met de plannen van dit kabinet met een abortusregeling. De bewindsvrouwe voelt zich in dit standpunt gesterkt door het feit dat de regeringspartijen CDA en WD een vorm van eigen bijdrage in de gezondheidszorg acceptabel achten en er zelfs geen moeite mee hebben zo’n systeem uit te breiden, zo blijkt uit het vraaggesprek. aanwijzingen te geven voor de inhoud van de richtlijnen. „Ik ga er nog steeds vanuit dat enige vorm van een verdere eigen bijdrage nog niet helemaal van de baan is”, aldus voorts staatssecretaris Veder-Smit in een interview met het blad Medisch Contact. de Hoge Raad in Cassatie, omdat zij wil den weten of het betalen van een dwang som een geoorloofd middel is om een journalist tot spreken te dwingen. „Het spijt mij geweldig dat de Hoge Raad niet erkent dat de journalist zich kan beroepen op verschoningsrecht”, zei Hulskorte gisteravond in een eerste reac tie op de uitspraak. Zijn collega Leijen dekker zei teleurgesteld te zijn over de uitspraak van de Hoge Raad. Leijendek ker zei dat het niet erkennen van een verschoningsrecht voor journalisten tot gevolg kan hebben dat onoirbare zaken bedekt blijven, omdat het inwinnen van informatie zo aan banden wordt gelegd. Over wie nu de dwangsom gaat betalen, moeten zowel Hulskorte als Leijendekker nog overleg plegen. Hulskorte, die nu hoofdredacteur van de Gelderlander is, zei over de financiële kant van de zaak ook contact te willen opnemen met zijn voormalige werkgever, De Limburger. Van het noemen van de bron(nen) zal volgens Hulskorte geen sprake zijn. Hulskorte wenste Van der Lek geluk met zijn overwinning. Hij vindt wel dat de ex-parlementariër de journalistiek met zijn actie schade heeft toegebracht. De staatssecretaris zei in de gezond heidszorg in feite te willen streven naar een nieuwe verdeling onder een beperkt plafond. Ze denkt daarbij aan kleinere praktijken, minder verrichtingen en meer ruimte voor de verpleging. De burgemeester van Barendrecht, de heer G. van Hofwegen, laat een onderzoek instellen naar een geval van uitslag bij een achttal kleuters in deze gemeente. De be trokken arts meent dat de kinderen de uitslag mogelijk hebben opgelopen als ge volg van het gebruik van een bestrijdings middel door de plantsoenendienst. De dienst beweert echter geen gif te hebben gebruikt. De burgemeester houdt er ech ter rekening mee, dat de kleuters de uit slag door andere oorzaken kunnen heb ben opgelopen. De fles Cola die donderdag ontplofte bij een supermarkt in Best, waarbij een 16- jarig meisje aan het gezicht gewond raak te, was op dat moment waarschijnlijk al beschadigd. Vermoedelijk heeft de fles tijdens het transport van de Bavaria- brouwerij in Lieshout naar de super markt in Best een beschadiging opgelo pen. Dit heeft een woordvoerder van Ba varia gisteren desgevraagd meegedeeld. Het bedrijf heeft kunnen vaststellen uit welke partij de fles afkomstig is. Viel digd bereic grens Afg kwan Hano deleg gendc den. verlal Vie m bi or wzw wzw zw w zw zw wzw z w zzw zzw z o wnw o zw zzw o zw zo z zzo nw wzw zw wnw w nw zzw o ono z z windst. windst. z zo wnw nw nno o n 020 B/ terer Vieti pen fron krac B Net ge I stra van op rig wei jodi een Ir ges, zitti van na de O1 Er ha be be ve ni M dt al a< 1 na da M( Tito hun zond ging kom eerb In loop vers polil stele de i vooi 'lijkt soci - B( „hui vooi M geg; wij z hop pun gosl M einc kee: het weer Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Klagenfurt Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casablanca ïstanboel Las Palmas Beiroet Tel Aviv Tunis Door een tekort aan hotels in stad en direkte omgeving dreigt Utrecht het ima go van congresstad te verliezen. Een te grote uitbreiding echter zoals die kan wor den verwacht aan de hand van bestaande uitbreidings- en nieuwbouwplannen, is onverantwoord. Dit staat in een rapport van het productiviteitsbedrijf voor het horecabedrijf te Den Haag, dat is opge steld na een onderzoek naar de logiesmo- gelijkheden in Utrecht en omgeving. Regering: minder dirigisme tarieven gezondheidszorg Het regionale fraudeteam van de politie in Overijssel heeft na ruim een half jaar intensief speurwerk een uitgebreide zwendel met Besloten Vennootschappen aan het licht gebracht. Er was een bedrag mee gemoeid van ruim een miljoen gul den. De twee hoofdverdachten zijn een Almelose caféhouder van 39 jaar oud en een 41-jarige uit Ede, die als directeur van een economisch adviesbureau in het net van de financiële knoeierij zat. Eenen twintig personen worden ervan verdacht het tweetal te hebben geholpen. Mevrouw Veder benadrukte voorts dat er te weinig aandacht wordt besteed aan het feit dat de gezondheidszorg nog steeds een groeisector is. „Mijn beleid Is gericht op een groei van zo’n 45.000 arbeidsplaat sen”, aldus de staatssecretaris, die erop wees dat de voorziene groei nog altijd een bedrag van 26 miljard gulden bereikt; „Daar kun je nogal wat mee doen”. van De Boer, „uitgangspunten te formule ren die bij het concrete politieke werk tot leidraad, tot richting bepalen”. Een hevige discussie over dit programma zou de fusie van KVP, ARP en CHU opnieuw kunnen bemoeilijken. Volgens KVP-voorzitter Vergeer kon het niet anders dan dat zijn partijraad zich uiterst terughoudend zou opstellen ten opzichte van het fusievoorstel van 11 oktober. De KVP had veel liever vastge houden aan de oorspronkelijke datum van 1 juni. Toch verdedigde hij het voor stel met kracht „vanwege het grote belang dat wij toekennen aan het tostandkomen van het CDA”. De drie partijvoorzitters hadden in hun toespraken lof voor de ijver waarmee het kabinet-Van Agt zijn werk doet. Zij waren het er echter ook over eens dat de presen tatie van het kabinetsbeleid nog steeds niet goed genoeg Is. Vergeer (KVP) en Van Leeuwen (CHU) gaven een complimentje aan de vakbewe ging voor de „matiging” en de „verant woordelijkheid” die zij de laatste tijd be tracht had. Van Leeuwen voegde daar aan toe dat hij hoopte dat de werkgevers van hun kant tegemoetkomend zouden zijn op het punt van verdere democratisering en eerlijker verdeling van werk. De KVP- en CH-voorzitter namen een beetje afstand van hun regeringspartner de VVD. „De WD is echt niet méér een vriend van ons dan een ander”, aldus de CH-voorzitter. Bovendien heeft die partij „heus op veel essentiële punten een ander programma dan wij”. Van het nieuwe PvdA-partijbestuur vond Van Leeuwen dat het CDA „maar eens rustig moest afwachten hoe het verder gaat”. KVP- voorzitter Vergeer noemde het „strijdig Weer In binnen- en buitenland ARP-voorzitter De Boer zegde zijn par tij gisteravond toe dat het Program van Uitgangspunten voor het CDA in zijn par tij ter discussie zal worden gesteld. De opzet van dit program is, in de woorden (Van onze redactie binnenland) ASSEN. De rechtbank in Assen heeft gistermiddag de zogenaamde „in- fuuszaak” voor nader onderzoek terug verwezen naar de rechter-commissa- ris. Deze krijgt van de rechtbank het verzoek na te gaan of mevr. Stijkel-De Wilde de enige van de drie dodelijke slachtoffers in deze infuuszaak die in de tenlastelegging tegen een 35-jarige apotheker van het Asser Wilhelmina- ziekenhuis genoemd wordt de be smetting via het infuus of op een ande re manier opgelopen heeft. De stelling dat de dood van mevrouw Stijkel ook op een andere manier ver- De Westduitser Helmuth Oldefest, die donderdag tijdens zijn verplichte melding bij de Amsterdamse Vreemdelingen dienst werd aangehouden, is gistermid dag op last van de rechter-commissaris weer op vrije voeten gesteld. Hij is een van de twee Westduitsers die vorige maand in ons land politiek asiel vroegen nadat zij tot een jaar gevangenisstraf waren ver oordeeld wegens mishandeling van en verzet tegen de politie tijdens een demon stratie tegen kernenergie in het Westduit- se Grohnde. Over de sociaal-economische proble men zei ARP-voorzitter De Boer dat des noods ook uitkeringstrekkers met minder stijging van hun uitkeringen genoegen moeten nemen. Voorwaarden zijn dan wel dat van iedereen offers gevraagd worden en dat de sterkste schouders de zwaarste lasten dragen. CDA-fractieleider Van Hulst uit de Eerste Kamer vond het erg belangrijk dat het kabinet de tering naar de nering zou zetten. Hij hekelde het feit dat vanuit overheidsinstanties zoals de Postgiro „ons volk doorlopend wordt toe geschreeuwd dat het toch zo gemakkelijk is om geld te lenen”. De Tweede-Kamerfractie van D’66 heeft bezwaren tegen het verbod om in de gemeente Wassenaar verkiezingsborden te plaatsen ten behoeve van de Europese verkiezingen. De leden Wessel-Tuinstra en Engwirda hebben hiertoe schriftelijke vragen tot minister Wiegel gericht omdat naar hun mening hier sprake is van strijd met het belang dat de regering hecht aan een zo groot mogelijke opkomst bij deze verkiezingen. Hier wordt, volgens deze Kamerleden, de vrijheid van meningsui ting wezenlijk beperkt zonder dat hiertoe een wettelijke basis aanwezig is. Naar hun mening zijn hier termen aanwezig om het betreffende raadsbesluit ter vernietiging voor te dragen. WASHINGTON (DPA). Bijna vier jaren lang heeft in de wetenschappelij ke bibliotheek van Los Alamos in de Amerikaanse staat Nieuw Mexico een rapport met geheime gegevens van het ontstekingsmechanisme van water stofbommen voor iedereen ter inzage gelegen, zo heeft de Washington Post gisteren meegedeeld in een vraagge sprek met een deskundige van het Amerikaanse ministerie van Energie. Deze verklaarde dat de documenten in 1975 bij vergissing waren vrijgege ven. De gegevens waren echter niet voldoende om een ontsteker te bou wen. s O d, *8 0 0.1 0 0.1 o o 0.1 o 0.5 0 3 0.2 0 0.3 0 0 2 0.2 0 0 0 0 0.5 0 0 3 0 0 0 0 0 0.1 o o o o o o o met het karakter van het CDA ons natuur lijk bondgenoot te voelen van welke poli tieke groepering dan ook”. De ARP begon gisteravond al te verga deren over de opslag van radioactief afval en over de economie. In een ontwerp resolutie eiste het AR-partijbestuur dat eerst een maatschappelijke discussie over de opslag van radioactief afval moet plaatsvinden voordat nog meer proefbo ringen in zoutkoepels worden gedaan. Volgens het bestuur leiden de proefborin gen tot ongerustheid bij de bevolking in de betreffende regio’s. Over de definitieve opslag mag geen besluit genomen worden voordat de bevolking zich daarover „in geëigende vormen van inspraak” heeft kunnen uitspreken, aldus de ontwerp-re- solutie. De voorzitter van het CDA in de Eerste Kamer, Van Hulst, zei over kernenergie dat het ongeluk in Harrisburg voorkomen had kunnen worden als het bouwen van de centrale niet zo’n haastwerk was ge weest. Economische belangen hadden vol gens hem de overhand gehad boven veilig heidsvoorzieningen. Het ongeluk met een scheikundeproef, waarbij op een school in Alphen aan de Rijn 9 januari van dit jaar twee mensen bedwelmd raakten en ter observatie in een ziekenhuis opgenomen moesten wor den, is volgens de Stichting Leerplanont wikkeling in Enschede niet veroorzaakt door een fout in een door haar samenge steld lesboek, zoals aanvankelijk was ver ondersteld. Uit nader onderzoek van de Rijksuniversiteit in Utrecht blijkt dat het ongeval ontstond door een menselijke fout: de hoeveelheid zoutzuur was bij de bewuste proef tien keer hoger dan normaal. Kappers die voor de meest voorkomen de werkzaamheden (knippen, wassen en watergolven) relatief lage tarieven hante ren mogen vanaf 17 mei een extra tarief - Verhoging toepassen. Dit staat in de door het ministerie van Economische Zaken vastgestelde prijzenbeschikking Kappers 1979. Kappers die voor het knippen van heren en jongens tot december 1978 niet meer dan ƒ7,50 rekenden, mogen hun tarief met 0,75 verhogen. Kappers die tot eind Vorig jaar niet meer dan 10 gulden rekenden mogen 0,50 meer in rekening brengen. Frangi verklaarde een eerlijke dialoog te willen opzetten met de Nederlandse regering. „Wij hebben al vele-overigens niet officiele-contacten met Nederlandse regeringsvertegenwoordigers gehad. Con crete resultaten en afspraken worden ech ter steeds bewust tegengehouden. Wij hebben meer dan 124 kantoren in de we reld. Een PLO-kantoor in Nederland zou meer van nut zijn voor Nederland zelf dan voor de PLO. Het is nuttig vrienden te hebben in het Midden-Oosten ondermeer met het oog op de olie en de handel,” aldus Frangi. De afgelopen strenge winter heeft voor 190 miljoen gulden schade aangericht: voor 140 miljoen aan gemeentewegen, voor vijftien miljoen aan provinciale we gen, en voor 35 miljoen aan rijkswegen. Daar komt dan nog de zogenoemde on zichtbare schade bij, die volgens sommige deskundigen neerkomt op een verlies aan levensduur van een tot twee jaar voor de wegen. Dat zou neerkomen op een verlies van een tot twee miljard gulden. Dit bleek uit inleidingen, die gistermiddag in Delft zijn gehouden op een symposium waar deskundigen nog eens napraatten over de afgelopen strenge winter. Dr. Kuipers kwam op basis van een vertrouwelijk verslag van de depen dance van het streeklaboratorium in het Asser ziekenhuis tot de conclusie dat de hygiënische situatie in het Wil- helminaziekenhuis „buitengewoon alarmerend” is. Het hele ziekenhuis zit volgens hem onder de bacteriën van de soorten als waarmee de tien infuuspa- tiënten vorig jaar besmet raakten. beter op geworden. „Het is alsof de men sen in de gezondheidszorg en in de poli tiek harder geworden zijn. Dat is waar schijnlijk gekomen omdat iedereen de teugels strakker moet aantrekken”, zo zei ze. De bewindsvrouwe is niet altijd geluk kig met wat er over haar en haar beleid in de pers wordt geschreven. „Soms nogal hard en niet altijd billijk”, zo vond ze. oorzaakt kan zijn dan door een besmet infuus werd verdedigd door de arts bacterioloog dr. J. S. Kuipers uit Haa- ren. Deze trad op als getuige van de verdediging op de middag van de twee de zittingsdag. 1 onbew. regenbui h. bew regenbui onbew. onbew. regenbui zw. bew. 1. bew. 1. bew. hagelbui h. bew. zw. bew. h. bew. h. bew. 1. bew. regen zw. bew. geh. bew. onbew. 1. bew. zw. bew. regenbui zw. bew. 1. bew. zw.bew zw. bew. 1. bew. h. bew. onbew. onbew. h. bew. 1. bew. onbew. h. bew. zw. bew. h. bew. h. bew. geh. bew. 1. bew. zw. bew. onbew. motreg. onbew. ZONDAG 20 MEI Zon- en maanstanden Zon op 05.40 uur, onder 21.34 uur Maan op 03.22 uur, onder 14.45 uur Waterstanden IJmuiden Laagwater 06.44 uur en 19.32 uur Hoogwater 00.07 uur en 11.28 uur MAANDAG 21 MEI Zon- en maanstanden Zon op 05.39 uur, onder 21.35 uur Maan op 03.50 uur, onder 16.01 uur Waterstanden IJmuiden Laagwater 08.03 uur en 20.58 uur Hoogwater 00.07 uur en 12.45 uur Vooruitzichten door het KNMI: Zonnige perioden, later kans op regen en middagtemperaturen ongeveer 16 graden. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland: Aantal uren zon: 2 tot 10. Min: omstreeks 9 graden. Max. temp., omstreeks 17 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG. Het kabinet-Van Agt wil de vaststelling van de tarie ven in de gezondheidszorg langs min der centraal geleide, dirigistische, weg regelen. Het desbetreffende wet sontwerp is daarom ingrijpend ver anderd: tarieven worden in beginsel via onderhandelingen overeengeko men, waarna zij worden beoordeeld in een centraal orgaan. Dat college ontwikkelt richtlijnen die dan weer goedkeuring van de centrale overheid behoeven. S Sü ES 15 17 16 16 - 16 14 16 16 15 14 9 23 - 21 21 - 17 1? - 17 - 18 21 24 24 15 18 24 16 - 12 22 27 25 - 25 - 21 - 13 - 17 - 23 - 24 18 - 26 - 23 19 - I: L

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 2