Systeembouw van schakelbare betonnen elementen Beperking sluipverkeer duingebied bel stafmedewerkster van BSCR voor Kabeltelevisie op komst in Heemskerk led Guinée nam afscheid als een gratis proef abonne ment 319053 burgerlijke stand -bon veilingen beverwijk I a' Geen geld voor uitbreiding clubgebouw ADO Doortrekking fietsstroken Jan Ligthartstraat 15 - Ontslag hoofd „De Wiekslag” Clubgebouw voor korfballers Na bijna tien jaren opbouwwerk (023) Groenten Prijs 22,50 BEVERWIJK 19 7 9 M E I ZATERDAG I 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK 6 Naam: Adres: Woonplaats: Extra korting voor abonnees! (in te leveren bij een van onze kantoren of de boekhandel geldig tot 1 juli 1979 Ik ontvang graag het boek „Was 't nou wel zo lollig?” voor de speciale prijs van (Ik betaal kontant) Verschenen in de Damiate reeks door Otto Kraan Introduktieprijs L ML Heemskerk bouwt uitgekleed raadhuis aan de Bachstraat 4- dag s. v. Entrop; I Aktienummer 457002 Centraal in de belangstelling: led Guinée. ,1 ui I I I I I I I I I 1US- i en srk, ij er erv. lar- Jos- sen- B. en W. hebben overwogen of „het gezicht” van het gebouw nu naar de Bach straat moet worden gekeerd, of naar de (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Het nieuwe raad huis wordt uitgevoerd in systeembouw en het komt te staan op het open terrein naast de Bachschooi aan de Bachstraat, vóór de barakken van het voormalige St. Jozefziekenhuis. Als de raad daar op 31 mei mee instemt wordt aan MACO-bouw BV in Amster dam een voorlopige opdracht gegeven voor het maken van een ontwerp, schaal 1 op 100, met voldoende details voor beoordeling door de welstandscommissie en met het bijbehorende bestek, enzo voort. B. en W. hebben het voornemen het definitieve plan in augustus aan de raad voor te leggen. zijde van de oude dorpskom, waarbij men dan de noodgebouwen van het oude zie kenhuis weg moet denken. De keuze van het college is gevallen op een zodanige groepering van de „bouwelementen”, dat het gebouw met „het gezicht” naar de oude dorpskern toe komt te staan, moge lijk aan een soort evenementenplein. Aan de Bachstraatzijde ziet men dus de achter zijde, of één van de achterzijden, want het is ook mogelijk de elementen bijvoorbeeld haaks te groeperen. De bouwkosten liggen binnen de eerder (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In de raadsvergade ring van augustus zullen de gemeente raadsleden kunnen beslissen over de in- De maandelijkse bijdrage wordt thans geschat op rond de twaalf gulden voor het eerste jaar. Het gemeentebestuur is van plan in zee te gaan met de Casema, de afkorting voor Centrale Antenne Systeem Exploitatie Maatschappij en dat is een dochter van de Nozema, de Nederlandse Omroep Zender Maatschappij, waarvan zestig percent van de aandelen in handen zijn van de PTT en de overige veertig percent toebehoren aan omroeporganisa- De commissie ad-hoc raadhuisbouw heeft de raad geadviseerd in te stemmen met de nieuwe plannen. Het zijn in Heemskerk niet van die „versierders”. (Van een medewerker) BEVERWIJK. In vergelijking met de moederdagweek is het met bloemen- prijzen deze week snel bergafwaarts ge gaan. Met een paar warme dagen was dat in het midden van de week te begrijpen, maar toen het koeler werd zakten de prijzen nog meer. Voor een kilo peulen werd tot ƒ21,70 betaald en de eerste bospeen leverde (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSTEDE. De heer B. Bonder heeft ontslag gevraagd als hoofd van de openbare lagere school „De Wiekslag”, die moet worden „afgebouwd”. Hij is met ingang van 1 augustus benoemd tot hoofd van de Almereschool in Lelystad. 9.30 uur ter- u. ron- u. 10 off, l l i I l l I I 2,65 op. Een bosje bietjes noteerde tot 75 cent en een kilo asperge ging weg voor ƒ8,50. Maar de aanvoer van dit soort artikelen was nog zeer mondjesmaat. Voor asperges is het veel te koud. De klant heeft blijkbaar genoeg van witlof, hoewel dit zo langzamerhand toch een jaarrond-cultuur wordt. De prijzen van lof gaan een gulden niet meer te boven. Voor rabarber lijkt men het nog te koud te vinden, want de vrij grote aanvoer van soms 30.000 bos haalt nauwelijks twee kwartjes per bos. De prijs van spinazie zakt nu ook in en soms draait er al wat door. Radijs is weer in opmars met nog stevige prijzen. Er komt nu veel sla, maar daarvoor werden goede prijzen betaald; voor kassla tot 60 cent en voor natuursla (onder het plastic vandaan) tot 50 cent. Prei blijft een ge vraagd artikel. De prijzen waren vrijdag: andijvie 83- 92; kroten 66-72, bospeen 250-265, prei 95- 150, raapstelen 21-35, rabarber 16-45, ra dijs 39-73, spinazie 20-64, sla 29-61, was peen 69-74, witlof 68-90, asperge 530-870, peulen 1840-2170. Abonnees van Haarlems Dagblad. IJmuider Courant en Beverwijkse Courant ontvangen nog eens een extra korting op de introduktieprijs! Onderstaande bon geeft recht op een extra korting. Van 13 mei tot 1 juli 1979 van ƒ2,50 Dus tijdelijk voor slechts I WJ Profiteer van deze speciale aanbieding! ..Was 't nou wel zo lollig?' is verkrijgbaar bij de kantoren van Haarlems Dagblad, IJmuider Courant, Beverwijkse Courant en in de boekhandel meer nabij te volgen. Daarna vervolgde zij naast haar werk de studie in de andra gologie, die zij aan de gemeentelijke uni- versiteit van Amsterdam afrondde met een doctoraal examen. De heer Van Buuren noemde haar in een meer persoonlijk afscheidswoord zeer objectief en zelfstandig. Namens de BSCR bood hij haar enige grammofoon platen en een foto van Huize Scheybeeck aan. De staf van de BSCR had ’s morgens in eigen kring afscheid genomen van deze collega, die in Beverwijk toch in betrekke lijk korte tijd zo bekend is geworden, dat zeer velen de gelegenheid benutten om haar vrijdagmiddag gedag te zeggen en haar met vele cadeaus te verwennen. voering van kabeltelevisie in Heems- len fietsstroken worden aangelegd aan beide zijden van de straat. Langs de verlengde Jan Ligthartstraat zijn deze stroken eertijds bij wijze van proef aangelegd. (Van een medewerker) BEVERWIJK. In Huize Scheybeeck gaf de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad vrijdagmiddag gelegenheid om afscheid te nemen van led Guinée, die bijna tien jaar stafmedewerkster is geweest van deze raad. HEEMSKERK. Ook langs het gedeel- I te van de Jan Ligthartstraat, tussen de Breedslaglaan en de Jhr. Geverslaan zul- Op de groenteveiling was er een grote tegenstelling in de prijsvorming. De pri- meurartikelen waren „niet te betalen” maar daarentegen waren de produkten die „uit de mond raken” goedkoop. kerk. B. en W. hebben de uitgewerkte plannen klaar liggen. Zij vinden de tijd rijp om een kabelnet aan te laten leggen. Als de raad instemt met de plannen kan omstreeks het einde van dit jaar een begin worden gemaakt met de werk zaamheden en in de gesloten bebouwing zou dan medio 1981 iedereen over kabel televisie en een betere FM-ontvangst kunnen beschikken. hobbyruimten in de kelder, geen repre- M. A. M. G. Pirovano; Marjolein Y. d. v. T. sentatieve grote hal, zoals in het oorspron kelijke ontwerp, dat een paar miljoen gulden te duur was uitgevallen. Daarna kan er in snel tempo worden gebouwd en zou het mogelijk zijn het nieuwe raadhuis in de loop van 1981 in gebruik te nemen. MACO-bouw heeft grote ervaringen in het bouwen van kantoorgebouwen en der gelijke. Men werkt met een systeem van een betonnen karkas met tussenwanden op basis van een vaste maatvoering. Kale elementen dus, die volgens een vrij pa troon aan elkaar kunnen worden gevoegd volgens de ontwerpen die in eigen beheer worden gemaakt. De betonnen blokken kunnen door de opdrachtgever nader worden ingevuld en de gevelwanden kun nen ook naar believen worden uitgevoerd, want in feite betreft het dan een „bekle ding” van de betonnen muren. De nuttige werkruimte wordt zo’n 4350 meter vloeroppervlakte, tegen 4700 meter in het oorspronkelijke ontwerp van Heemkerks stedebouwkundige architekt Zuiderhoek, dat met dit nieuwe plan ge heel komt te vervallen. Minder ruimte dus, maar niet minder werkruimte. Wat geheel kwam te verval len is bijvoorbeeld de theateraccommoda tie. Het wordt nu meer alleen een kantoor gebouw, zeer funktioneel, maar zonder „franje”. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Door de chr. korfbal vereniging Odin worden al geruime tijd pogingen in het werk gesteld om te komen tot de realisering van een eigen clubge bouw in het sportpark Assumburg. Daarover zijn heel wat besprekingen gevoerd, ook met het gemeentebestuur. B. en W. hebben thans aan de raad voorge steld een bijdrage toe te kennen van ƒ25.000,- De vereniging gaat zelf veel werkzaamheden uitvoeren. De ervaringen zijn zodanig, dat B. en W. nu doortrekking ervan hebben voorge steld. Waar die stroken komen dient een par keerverbod te worden ingesteld. Het aanbrengen van de fietsstroken gaat 1600 kosten en het realiseren van het parkeerverbod aan beide zijden ƒ3900. een schets van de industriële sfeer bij van Leer’s walsbedrijven nv/walserij oost-KNHS NV van 1938-1952 op sociaal gebied In dit boek zijn mensen aan het woord die gewerkt hebben in de eerste Nederlandse platenwalserij. In 1938 opgericht door Bernard van Leer (1883-1958) en in de oorlog (1941) overgenomen door Hoogovens en voortgezet onder de naam Walserij-Oost. Uit de verhalen blijkt dat de omstandigheden waaronder gewerkt werd, vooral in de beginjaren, erg moeilijk en zwaar waren. Ontslag werd gemakkelijk gegeven, vooral collectief ontslag vlak vóór de feestdagen Kortom, arbeidsomstandigheden en verhoudingen welke in vergelijking met die van nu, welhaast prehistorisch lijken. Desondanks zijn de meeste vertellers van mening dat de betrokkenheid bij het werk destijds groter was en men onder elkaar méér lol had. Zij ervaren dat nu als een gemis en deze tegenstrijdige ontwikkeling geeft toch te denken! v. A. C. G. van Weel en C. G. Niesten; Van 13 mei tot 1 aug. 79 is „Was 't nou wel zo lollig?” verkrijgbaar voor de introduktieprijs van 17,50. HEEMSKERK. Teneinde het sluip verkeer in het Heemskerkse tuinbouwge bied te beperken zal met ingang van maandag 18 juni aanstaande de Creutz- berglaan gesloten worden verklaard voor motorvoertuigen op meer dan twee wielen in één richting, namelijk vanaf de Voorweg. Deze maatregel is genonem na overleg met de commissie in het duingebied die zich speciaal bezig houdt met verkeers zaken. Door de politie zal een intensieve con trole worden uitgeoefend op de naleving van deze verkeersmaatregel. ties. Aanleg exploitatie worden geheel overgelaten aan de maatschappijen. Het wordt dus geen gemeentelijke exploitatie of een plaatselijke stichting. De gemeente fungeert alleen als opdrachtgever. Bij de berekening van het tarief wordt uitgegaan van een „dekking” van 85 pro cent. Dan zouden aanleg van kabelnet economisch verantwoord zijn. In Bever wijk werd een dekkingspercentage van meer dan negentig percent gehaald. Het grote aandeel van de PTT in de uitvoerende maatschappijen ziet het ge meentebestuur als een waarborg. De cen trale ontvangst van de signalen vindt, evenals in Beverwijk, plaats via de hoge PEN-schoorsteen in Velsen-Noord. B. en W. willen op generlei wijze dwang uitoefenen in de vorm van verplichte aan sluitingen. De aanvoer van snijbloemen is minder geworden, nu de bolbloemen op raken. Trouwens, er is voor de kweker geen aardigheid meer aan om tulpen te trekken of te snijden voor een dubbeltje per stuk. Voor de freesia’s staan de kopers ook niet in de rij. Prijzen voor de beste kwali teit van minder dan een dubbeltje zijn natuurlijk om maar gauw te vergeten. Irissen deelden in de malaise, evenals de lelies. Enchantment met acht bloemen er aan bracht nauwelijks dertig cent op. De minder zware takken gingen weg voor de minimumprijs. Ook de rozen en anjers leverden niet veel op. Er was verder een bijna niet te verwer ken aanvoer van perkplanten, vooral in het midden van de week. Deze handel werd in verhouding nog het best betaald. HEEMSKERK. ADO ’20 heeft het gemeentebestuur verzocht een bijdrage te mogen ontvangen in de kosten van uit breiding van het clubgebouw in het sport park „De Vlotter”, op grond van een be staande verordening. In de aprilvergadering besloot de raad een beslissing daarover uit te stellen tot wat meer inzicht zou zijn verkregen in de begrotingssituatie van de gemeente. Die wordt door B. en W. nu „uiterst -- - zwak” genoemd. B. en W. stellen daarom staat van dienst in Beverwijk^ Zy Jieeit nu aan de raad voor, de beslissing over de bijdrage uit te stellen tot de financiële resultaten over het verenigingsjaar 1978/ ’79 van ADO bekend zijn. isfc W»'" Op deze open plaats komt volgens de nieuwste plannen het raadhuis te staan, maar met „het gezicht" naar de oude dorpskern gericht. opgestelde totaalbegroting, want die sy steembouw werkt wel zeer kostenverla gend. De gevels moeten nog ontworpen wor den en daarin heeft men de keuze uit alle mogelijke bouwmaterialen van baksteen tot alluminium platen. Met de bouwme thode van schakelmogelijkheden met vas te elementen zijn er weinig technische problemen te verwachten. De keuze is nu duidelijk gevallen op snelle en goedkope bouw van een huisves ting van het gemeentepersoneel met goe- GEBOREN: Aranka d. v. W. J. van Tiel en C. Groene weg; Resül z. v. B. Sarikaya en M. Geno; Maaike d. v. P. H. J. de Vries en K. A. A. Kleine; Mark P. z. v. P. M. van der Kloos- de vergaderruimten. Als Heemskerk een ter en J. J. Binnenwijzend; Anthonius C. z. stad was zou je het een stadskantoor kun nen noemen. Geen torentje, geen carillon, Duncan D. z. v. W. F. Verduijn en J. M. van geen theater- en expositieruimte, geen der Wal; Monique d. v. R. J. A. de la Rie en L ,1 lvz“vl Z^ Z“W Z"TZ\ö>VI nAnVA AA A AA Dffnn-i z-xl X7 zJ TT 1 1 W. Wildenberg en M. A. A. Koelman ONDERTROUWD: W. J. Willems en T. D. M. Zwijnenburg; S. J. Jepma en K. S. M. C. Vos; J. L. van As en C. G. A. Steenbakker; F. de Snaijer en K. L. van Straten; W. L. Nieuwenhuizen en M. A. C. Schoen. H. C. W. M. Koelman, 48 jaar e. v. Diekman; F. J. van Silfhout, 72 jaar; W. van der Winden, 46 jaar; C. C. Hoek, 84 jaar; G. Matena, 90 jaar w. v. Entrop; T. van Rumste, 80 jaar; P. de Vries, 79 jaar; P. Blom, 83 jaar e. v. Danko. Zij heeft ontslag genomen per 31 mei om te kunnen gaan werken bij de Werk groep 2000 in Amsterdam. De voorzitter van de BSCR, ir. J. E. van Buuren, ging nader in op haar uitstekende X~X Dry i i Lizaza4-4 een belangrijke ondersteunende taak ver vuld ten dienste van onder meer bewo- nersgroepen, zoals het comité „Rond de Wijkertoren”, de Munnikenwegbuurt, en in Wijk aan Zee, terwijl zij zich ook be woog op het terrein van het milieu. De heer Van Buuren herinnerde aan het feit, dat zij in 1976 een studiereis aangebo den kreeg van het ministerie van CRM naar Amerika, waar zij acht maanden verbleef, om de Verenigde Naties van wat GEHUWD: H. N. Gouma en A. E. M. Bervoets; W. J. M. Koning en J. M. van Zou; J. J. Schuur man en J. M. Tromp; R. H. Veen en L. M. Snellens; R. J. Yacomini en R. E. Portug- heis; J. G. van Amersfoort en P. M. E. Formannoij. OVERLEDEN: 4 rs w v*> V 4 Z

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7