Veel valpartijen in de Omloop van de Haarlemmermeer Van der Klashorst Thea Beemsterboer biljartkampioene er wint HWP vierkamp Bridgebond spectaculair gegroeid Zeilzege Fromberg HEKMAN BESTE BIJ JUNIOREN n i Bridgepaar Otten-De Boer I landskampioen y e SCHAAKTOERNOOI SUCCES sportief I I i e» I I I I I I IrWS» 23 19 7 9 MAANDAG 21 M E I 22 w. X iNGEN I W -«RB 3 Sterke solo van Kuiken Winnaar Johan Kuiken, rondemiss Petra van Velzen en Bataafvoorzitter Henk Bruintjes ti/dens de huldigingsceremonie van „De Omloop viert jubileum (Van onze dammedewerker) De bondsdagen werden zondag af nemen. (Van onze biljartmedewerker) onge- Naast de landstitel die Pum van der Lit-Cees Slot enkele weken gele den bij de jeugd (18-25 jaar) verover den nu weer een nationaal kampi oenschap; zoveel succes is de laatste jaren in het district Kennemerland niet voorgekomen. 8 7 6 2 0 6 6 4 2 2 2 2 0 0 6 4 4 0 4 4 4 4 4 2 2 2 0 8 4 2 0 2 2 2 0 0 (Van onze wielermedewerker) ZWANENBURG. De 18-jarige Jan Hekman uit het Twentse dorpje Den Ham heeft op fraaie wijze de Omloop van de Haarlemmermeer voor junioren in zijn voordeel beslist. Samen met Atephen Rooks uit Heerhugowaard was hij uit een negentien man sterke kopgroep ontsnapt. De eindstanden zien er als volgt uit: Gr. 1: Van der Klashorst 2V2 punten, Helsloot 2, Berkhout 1, Koens Gr. 2: Bouma A L. 2, Bierenbroodspot 2, De Ruiter IV2, Van der Poel V2. Gr. 3: Hardy 2>/z, HAARLEM. Het Suisse-biljartinvi- tatietoernooi voor dames dat afgelopen week gehouden werd in zaal Fabel is in een overwinning geëindigd voor Thea Beemsterboer van Club 70. Eenvoudig is dit niet gegaan; slechts in de laatste ronde zag zij kans Greet de Graaf met een punt voorbij te streven. In dit toernooi is duidelijk tot uiting geko men dat het spel van Greet de Graaf ver boven dat van de andere deelneemsters uitsteekt. Het best accentueerde zij dit in haar partij tegen de latere winnares Thea Beemsterboer. Reeds in dertien beurten scoorde zij 35 caramboles, wat neerkomt op een tussenmoyenne van 2.69. In de 27ste beurt besloot zij de partij met een moyenne van 2.22. Haar riante positie aan de kop werd echter tenietgedaan door Hanny Heinsbergen die haar in een partij van 60 om 35, twee caramboles voor wist te blijven. Bijzonder spannende partij was die tus sen Thea Beemsterboer en haar moeder Truus Beemsterboer. Zou Thea Beem sterboer de overwinning behalen, dan was zij winnares. Haar moeder gaf het haar niet cadeau. Tot aan de 32ste beurt bleef zij aan de leiding, maar dankzij een eind spurt van zes en twee maal vier carambo les ging Thea als eerste over de lijn en mocht zij zich winnares noemen van dit eerste damestoernooi in Kennemerland. heeft in de Duy- ie en n. Zij srwijl zeede >s, zij >laats (Van onze zeilmedewerker) ROELOFSARENDSVEEN. Het eer ste weekend van een wedstrijdserie van twee op de Braasemer- en de Westeinder plassen is wat betreft de Yngling klasse geëindigd in een overwinning voor de Driehuizenaar Peter Fromberg. Hij won deze eerste serie overtuigend met twee maal een eerste en één tweede plaats. Uitslag: punten, moyenne, serie: 1. Th. Beem sterboer 9, 1,24, 8; 2. G. de Graaf 8, 1.71, 11; 3. J. Holwerda 7, 0.80, 5, 4. He. Heinsbergen 6, 0.64, 6; 5. Tr. Beemsterboer 6, 1.18, 7; 7. Ha. Heinsber gen 4, 0.77, 6; 7. N. Boelhouwer 2, 0.71, 6. e bil- e die t het aatst ioen- Ge- Pi- on- 0-4 4-1, loe- rks Alle drie de wedstrijden werden met eenzelfde matige wind verzeild. Uitste kend zeilweer dus, goed voor een aantal spannende wedstrijden, waarin de ver schillen minimaal bleken. In de 16 m2 klasse bleek dat het duidelijkst. Winnaar in deze klasse werd L. Willemse met een tweede, een negende en een eerste plaats. De winnaars in de overige klassen: Con tender R. Dominicus 1-1-1; Schakel R. Klapwijk 2-1-1; Spanker W. Tijssen 1-1-1-; Hornet N. Giesen 1-1-1-; Stern W. Nagel 1- 1- 1; O jol F. Moerman 1-2-2-; Tempo P. v.d. Sluis 1-1-1-; Yngling P. Fromberg 1-2-1; Laser A S. Schuur 1-1-3; Laser B S. v. d. Hoogen 3-3-3-; Randmeer M. Pak 1-1-1-; 16 m2 L. Willemsen 2-9-1; Vrijheid F. Smits 3- 2- 1. )pa DO (8 rn- ize 10- Jit- ex vn ks- jk- an 1-0, rome- 7alter ■rwin- nHel- nssen 2amf- ing, 6. ts- rs us m- Ü- 12, (V- FC ,m- els- (7 ag: tl.), ■ca- $-6, iro tio- Theo Tielrooij rf- Organlsator/jubllarls Theo Tielrooij achter het bord in zijn huiskamer waar het open damkampioenschap van Velsen werd verspeeld (Van onze bridgemedewerker) UTRECHT. De strijd om de nati onale districtstitels bridge die in Utrecht werd gehouden leverde voor de Haarlemmers Otten-De Boer een voortreffelijk succes op doordat dit duo met een puntentotaal van 658 bij de tweedeklassers landskampioen werd. Tijdens de jaarvergadering (waar een officiële ontvangst op het Zand- voortse gemeentehuis aan vooraf gaat) in hotel Bouwes moeten twee nieuwe bestuursleden worden geko- In het beslissende en door hemzelf aan getrokken sprintje bleef Hekman zijn vluchtmakker vrij gemakkelijk de baas. Door de tweede plaats van Stephan Rooks en de derde van Marcel Braas kwam Alcmaria Victrix in de clubklassering op de eerste plaats., Aan deze kleine Omloop van de Haar lemmermeer, die meetelde voor de natio nale junioren-clubtrofee, namen meer dan honderd renners deel. Zij moesten een parcours van 16,5 kilometer zeven keer afleggen. Door het gedrang in de groep deden zich al in de eerste omloop een paar valpartijen voor en viel al spoe dig de dlag. Twintig renners kwamen na de valpartijen afgescheiden voorop; ze legden er flink de zweep over en hebben het verdere verloop van de strijd beheerst. De talentvolle Zwanenburger Peter Pie ters, die dolgraag voor eigen publiek had willen winnen, moest door een lekke band afhaken. Hij begon na een ander wiel te hebben gestoken nog wel aan de achter volging, maar hij wist geen aansluiting meer te krijgen. Het ging voorop te hard. De koplopers deden vrijwel allemaal hun werk, losten elkaar regelmatig af en lie pen steeds verder uit. Bij de. laatste door komst in Vijfhuizen sprong Jan Hekman weg en alleen Stephan Rooks kon zijn aanval pareren. Samen wisten zij de rest op afstand te houden. In het zicht van de finish probeerde Rooks zijn medevluchter nog los te gooien, maar Hekman liet zich niet verrassen en greep in de eindsprint de zege. De uitslag: 1. J. Hekman, Den Ham, de 115,5 km. in 2.48.29; 2. S. Rooks, Heerhu gowaard; 3. M. Braas, Alkmaar; 4. A. v.d. Horst, Almelo; 5. J. Koster, Nijverdal; 6. A. Jansen, Leiden; 7. C. Buys, Amster dam; 8. A. Goossen, Leiden; 9. W. De- mandt, Grevenbricht; 10. H. de Vries, 11. B. Luyken, beiden Haarlem; 12. R. Overakker, Badhoevedorp. De Haarlem mer Jan van Wijk werd zestiende. Club klassering: 1. Alcmaria Victrix (Alkmaar) 65 pnt.; 2. De Zwaluwen (Almelo) 43 pnt.; 3. De Bataaf (Halfweg) 39 pnt.; 4. Excel sior (Haarlem) 35 pnt.; 5. RTV Zwolle 27 pnt. Van der Sluys 2, Boersma 1, De Leur 1/2. Gr. 4: K. van den Berg 2V2, Ter Horst 2, Van Hell 1, Lips 1/2. Gr. 5: Van der Gaag 2, Lammens 2, Limmen IV2, Kensen 1/2. Gr. 6: Van Mierlo 2V2, Veldmeijer IV2, Van Nieuwenhoven 1, Kal 1. Gr. 7: Pardoen 3, Smit 2, Lindenhovius sr. 1, Warmerdam 0. Gr. 8: Van Odijk 2, Ten Have IV2, Jonathan Go IV2, Kuip 1. Gr. 9: Benjamin Go 3, Vilé 2, Biginski 1, Dijkman 0. Gr. 10: *Mevr Schiermeijer 3, Co- mans IV2, Cosijnse IV2, Brohet 0. Gr. 11: L. J^ Mulder 2V2, Losekoot 2, Vermeulen 1, De Vos V2? Gr. 12: Maas 21/2, Sneeuw 2V2, Termaat 1, H. P. Mulder 0. Gr. 13: Zuidema 21/2, W. van den Berg 2V2, mevr. Grashoff 1, Sanders 0. Gr. 14: Winkel 3, Lindenhovius jr. IV2, Flohil 1, Janet van den Broek V2. Gr. 15: Melford 3, Idzerda 2, De Jager 1, Gaikhorst 0. Bij gelijke eindstand werd de rangvolgorde bepaald door loting. :ricts- n een v. d. Daarmede bleveh ze diverse ster ker geachte combinaties, zoals de Friezen Kingma-Muller (616) die vier de werden, ruim voor. Aan de lande lijke finale werd door 28 paren deel genomen waaronder Kingma-Muller, Benthem-Van Doren en Van der Berg-Roeleveld om maar enkele van de topparen te noemen. De Haarlemmers Otten-De Boer, beiden in het onderwijs werkzaam en kennelijk daardoor goed op elkaar afgestemd, trokken zich van de roep die van sommige van hun tegenstan ders uitging niets aan en begonnen met veel durf en inzet aan de uren lang durende finale. Tot het laatst toe bleven zij met veel inzet en kalmte spelen wat beloond werd met het behalen van de landstitel. Zij brach ten 658 punten bijeen en konden daarmede de Dortenaren Schoon- Schoon (651) die tweede werden, voor blijven. Eekhof-Eekhof (623) van het district Noord-Brabant werd derde op de voet gevolgd door de Friezen Kingma-Muller (616) die hun vierde plaats als een teleurstelling ervoeren. verdiende triomf af. Eerder dit seizoen won Kuiken ook al in Lieshout en bracht in de tijdrit in de ronde van Zeeuws- Vlaanderen op zijn naam. Voorzitter Henk Bruijntjes van het organiserende De Bataaf stelde tijdens de huldiging dat Johan Kuiken het de laatste tijd goed doet en hij vond het fijn dat een oud-lid van zijn vereniging had gewonnen. Daarna mocht Johan Kuiken (23), die van beroep vliegtuigonderhoudsmonteur is, maar momenteel zonder werk zit, zijn beloning van rondemiss Petra van Velzen in ont vangst nemen. De uitslag: 1. Joh. kuiken, Breda, de 149 km. in 3.21.27; 3. P. Kuys, Vlijmen; 3. B. Zoontjes, Tilburg; 4. B. Langeveld, Lisse; 5. B. van Lamoen, Rosmalen; 6. T. de Groot, Amsterdam; 7. R. Smit, Haarlem; 8. R. Snijders, Zwanenburg; 9. J. Weber, Amsterdam; 10. A. Prinsen, Raamsdonk- veer; 11. H. v.d. Putte, Santpoort; 12. G. Bisscher, Hoofddorp; 13. Sj. Pieters, Zwa nenburg; 14. G. Ratterman, Uithoorn; 15. L. Ruiter, Amsterdam. De Haarlemmer Peter v.d. Knoop, vorig jaar winnaar, kwam nu op de 21ste plaats. Clubklasse ring voor de Schiphol-trofee: 1. De Zwa luw (Vlijmen) 68 pnt.; 2. De Bataaf 41 pnt.; 3. Breda 40 pnt. Het HWP-toernooi onderscheidt zich dan ook duidelijk van de meeste andere schaaktoernooien. Wordt gewoonlijk ge speeld om geldprijzen, bij HWP trekt een aktief bestuur er op uit om een keur van prijzen in te kopen, zoals huishoudelijke artikelen, gereedschap en consumptiegoe deren. Het geeft het toernooi een „ouder wets” aanzien wat ook blijkt uit de leeftijd van het merendeel der spelers. In dit evenement ziet men overwegend oudere schakers waar elders de jongeren duidelijk de overhand hebben. Echte cracks ontbreken maar ze worden eigen lijk niet eens gemist. Dat Fred van der Klashorst tenslotte als winnaar van de eerste groep werd gehul digd voor de Aalsmeer-schaker Helsloót betekende voor deze schaker een persoon lijk succes in een groep waar ook twee Amsterdamse schakers Berkhout (Tal) en Koens (DCG) een plaats hadden ge vonden. Een vijftal deelnemers slaagde erin de maximale score te behalen. Onder deze topscorers werd de „topscore-prijs” ver loot. Mevrouw Gerda Schiermeijer- Palm, wedstrijdleidster van de Haarlem se schaakclub VHS werd de gelukkige. Zij bleef in de tiende groep haar drie mannelijke rivalen royaal de baas. (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM. De Haarlemmer Fred van der Klashorst, lid van de schaakclub SVS uit Schalkwijk heeft het 12e vier- kampentoemooi van HWP gewonnen. Met 60 deelnemers mocht HWP zich weer verheugen in een flinke belangstelling van overwegend schakers die niet zo zeer deelnemen om fel om de punten te strij den maar gewoon een gezellig weekend toernooi willen spelen. zen. Voor deze vakatures zijn de he- ren Van Dijk (Oosterbeek) en Ir. Schukken (Almelo) kandidaat. F_ I gesloten met een nationale bridge- xl- De deelneemsters aan het eerste da- mesbiljarttoernooi in het district Kennemer land. V.t.n.r. Thea Beemsterboer die de titel veroverde. Hanny Heinsbergen, Hen- ny Heinsbergen. Greet de Graaf. Janny Holwerda, Nel Boelhouwer en Truus Beemsterboer. O .-. .•x-'SSS&W;: it X (Van onze wielermedewerker) ZWANENBURG. Na een boeiende finale is de Omloop van de Haarlemmermeer op fraaie wijze gewonnen door Johan Kuiken uit Breda. De vroegere Bataaf-renner, drie jaar geleden met zijn familie van Osdorp naar het Brabantse vertrokken, was in de laatste omloop uit een tot twaalf man geslonken kopgroep ontsnapt. VELSEN. De Velsenaar Theo Tielrooij heeft op ludieke wijze zijn vijfen twintig jarig lidmaatschap van de Koninklijke Nederlandse Dambond gevierd. Hij organiseerde ter gelegenheid van dit jubileum een sneldamtoemooi in zijn huis in Velsen-Zuid. Tielrooij, die in de afgelopen 25 jaar één keer de eer had zich met de beste dammers van Nederland te meten - in 1973' namelijk, toen hij gedeelde tiende werd - en maar liefst driemaal wist te zegevieren in het jaarlijks te houden Kennemer Top-Tien toernooi, werd in zijn eigen toernooi tweede. Na zesender tig partijen had hij één punt achterstand op Jeroen Sterel. De deelnemers aan dit Tielrooij-toernooi („Kampioenschap van Velsen”, noemde hij deze kamp waarvoor hij een vetleren medaille liet maken) waren behalve de jubilaris: Ton en Bert de Haas, Jeroen Sterel, Andre Moeskops en Paul Boerrichter. Zijn provinciegenoten Piet Kuys en Barry Zoontjes, die vorig jaar in de „Neer” bij de junioren zegevierde, deden nog wel pogingen om hem te achterhalen, maar Kuiken bleek ongrijpbaar. Reeds ver voor de finish kon hij beide armen juichend omhoog steken. De als ploegen- prijs aan deze ronde verbonden Schiphol- trofee ging voor één jaar naar De Zwaluw uit Vlijmen. Aan deze Omloop van de Haarlemmer meer, die voor de 27ste keer door de Halfwegse Sport Club De Bataaf werd georganiseerd, namen zes Canadezen en drie Engelsen deel. In de eerste koershelft konden de Britten Paul Dennis en David Akam en de Canadezen Eon D’Ornelas, Daniel Monat en William Tait goed mee komen, maar nadien kwamen zij in het stuk niet meer voor. D’Ornelas kon als excuus een lekke band aanvoeren. In de eerste van de negen omlopen over de smalle polderwegen en dijken deden zich in het 137 man sterke peloton een paar fikse valpartijen voor. De Zwanen burger Stan Snijders liep daarbij een ge broken sleutelbeen op en Frans Francis- sen uit Vlijmen moest voor observatie naar een ziekenhuis. Tientallen andere renners, onder wie de Haarlemmer John de Bie, Arie Moleman uit Zwanenburg én de Amsterdammer Johan v.d. Weide, die al eens zegevierde in de Haarlemmer meer, moesten zich met schaafwonden door de EHBO laten behandelen. Door de valpartijen was het peloton in vier groe pen uiteen gevallen. In de vierde ronde deed zich een hergroepering voor en groeide de kopgroep aan tot ruim veertig man. Voor alle anderen was het bekeken. Op het voorste plan ging het voor de meesten toch wel te hard en alleen Ron Smit, Bas van Lamoen, Gerrit Visscher, Johan Kuiken, Ton de Groot, Berry Zoontjes, Piet Kuys, Ron Snijders, Ad Prinsèn, Hans v.d. Putte, Bas Langeveld en Jan Weber wisten zich in de kopgroep te handhaven. De koers kreeg het karak ter van een slijtageslag. Nadat pogingen van Bas van Lamoen en de actieve Ron Smit om weg te komen waren verijdeld, wisten Piet Kuys, Johan Kuiken, Berry Zoontjes en de 36-jarige Ton de Groot bij het ingaan van de laatste omloop zo’n honderd meter voorsprong te nemen. Al leen Bas Langeveld en Bas van Lamoen konden aanhaken. De zes andere zagen daartoe geen kans meer. Van de zes aanvoerders bleek Kuiken fel op winst belust. Hij demarreerde een paar keer achtereen en wist op twee kilo meter voor de finish op het Kinheim in Zwanenburg zijn rivalen af te schudden. In soepele stijl stevende hij op een dik (Van onze bridgemedewerker) landse bridgebond HAARLEM. Wanneer de Neder- I dit weekeinde in Zandvoort tijdens het jaarlijkse con gres (dat ditmaal door „Kennemer land” wordt georganiseerd) een overzicht geeft van 1978, zal daarbij een spectaculaire groei gemeld worden. Er kwamen vorig jaar 2500 leden bij waarmee het totaal aangeslotenen de recordhoogte van 33.000 bereikte. Daardoor is de NBB na Amerika de grootste organisatie binnen de we- reldfederatie. Ook financieel staat de Nederlandse bridgebond sterk. De in I IJmuiden woonachtige bonds- penningmeester Drs. Bink blijkt zijn boeken afgesloten te hebben met een batig saldo van ruim 100.000.-. -• 'A

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 23