DEM: ZES TEAMS KAMPIOEN Beslissingsduel noodzakelijk Marquette via TOEG naar promotiestrijd Nederlaag voor Terr as vogels DKV ten onder tegen Aurora Atleten uit IJmond op dreef in Amsterdam f i Finale superstars Sensatie bij Bloemendaal Laat Boekcar Autoschade maar met de brokken zitten. Boekcar ©Autoschade net langs Blinkert Dames Wijk aan Zee gfe F" i ■i ee. ui 25 2 1 M E 1 19 7 9 Voor alle merken auto's: Dr. de Liefdestraal 44 Haarlem 023-390423/2422 51 MAANDAG Dat zijn we gewend. En trouwens, ry datisons werk. Werk dat we zo goed yv en professioneel mogelijk willen J\sS* doen. Daarom heeft Boekcar een eigen expertise afdeling en een eigen werkplaats voor uitdeuken, spuiten e.d. nPZC Goed gespecialiseerd en geoutilleerd. Voor u een zorg minder. F A I (Van onze hockey medewerker) ondsen >teerd ehe Record voor Marie José Dam 9 dl (ADVERTENTIE) de 1500 meter meisjes gehouden tijdens de vijf districtenontmoeting in Haarlem. José Niesten (nr. 210) van DEM in actie op o Schoorl was bij de B-meisjes erg sterk door als tweede te eindigen in 2.33,9 sec. Vlak daarop keurde de scheidsrechter een doelpunt van Marjolein Eysvogel af, die uit een lange corner eerst drie tegen standsters ontspeelde en vervolgens via een Amsterdamse stick hoog in het doel schoot, een naar veler mening correct doelpunt. In de eerste helft was Amsterdam bij zonder gevaarlijk, en kreeg ook genoeg mogelijkheden de score te openen. De zeer geconcentreerd spelende Bloemen- daaldefensie wist echter steeds op het beslissende moment het hoofd koel te houden. Zelfs nam Bloemendaal de lei ding door een prachtige goal van uitblink ster Marjolein Eysvogel, die de bal ineens op haar stick nam: 1-0. De Bloemendaalse vreugde duurde echter niet lang. Nog geen minuut later doelpuntte Toos Bax uit haar specialiteit, de strafcorner. Na rust was er nog maar één ploeg, die de dienst uitmaakte: Bloemendaal, dat op alle fronten heerste, en Amsterdam op de rand van de afgrond deed balanceren. BLOEMENDAAL. De dames van Bloemendaal hebben in de competitie om het landskampioenschap voor een enor me verrassing gezorgd door het nog onge slagen Amsterdam met 2-1 de eerste ne derlaag toe te brengen. Hierdoor is de strijd om het landskampioenschap weer geheel open geworden. Volkomen verdiend nam Bloemendaal de naar later bleek beslissende voorsprong. Marjolein Eysvogel wist na goed doorzet ten een strafcorner af te dwingen en San dra le Poole liet zich deze kans niet afne men: 2-1. (Van onze korfbalmedewerker) IJMOND. DKV heeft in de derby tegen Aurora geen overwinning kunnen behalen; de IJmuidenaren verloren met 6-7. Neptunus ging tegen Stormvogels met 4-12 ten onder. Watervliet ontving de Zwaluwen en kon dit team niet van een 7-8 overwinning afhouden. DKV kon de score openen maar Aurora liep direct hierna uit tot 1-4. In de tweede Marie José Dam: uitstekende prestatie op de 800 meter. de tweede vijfentwintig minuten na een schitterende passeeractie op 3-1. En nadat de Haarlemse dames tot 3-2 terug waren gekomen, zorgde Inge van Veelen weer voor twee treffers verschil door attent te reageren op de rebound van een door Sanny Aardenburg gemiste strafworp. Wel kwam Blinkert door twee strafwor- pen van Vera Goossens nog op gelijke hoogte, maar een break-out van Karin Nijman bepaalde de eindstand in een thrillerachtig slot op 5-4. Wijk aan Zee zal helft leek het even of DKV helemaal geen weerstand kon bieden aan de Aurora aan vallen maar na 2-6 opende DKV een offen sief en liep in tot 4-6 alvorens Aurora weer kans zag een goal te scoren. DKV liet zoch door dit tegendoelpunt niet intimideren maar probeerde alsnog een gelijkspel te forceren wat niet meer luktè. De IJmuide naren kregen nog wel enkele mogelijkhe den en konden deze goed benutten wat de stand op 6-7 bracht. Doordat de Zwaluwen direct al een 0-2 voorsprong nam kreeg Watervliet een mo rele klap die de ploeg niet meer te boven zou komen. Nadat Watervliet 1-2 gescoord Watervliet-De Zwaluwen 7-8. Doelpun ten: Janny van der Waa 3x, Vera Rood, Chris Weerman, Joke van der Veer, Henk Stam. Rein Scheringa, die wat rustiger van start was gegaan, kwam na ongeveer 30 km in moeilijkheden, die hij op de laatste vijf kilometer, dwars door de stad, knap wist te overwinnen. Na een sterke finisch kon hij nog vlak achter'zijn clubgenoot Garstman eindigen in 3 uur 15 minuten en 55 seconden. Gezinus Heyink had erg veel last van een schouderblessure. Hij toonde karak ter door deze marathon toch uit te lopen in 3,25 uur. Voor hen deed Peter van Karna van Suomi van zich spreken. Hij liep een uitstekende wedstrijd, die hij beëindigde in de fraaie tijd van 3 uur en 7 minuten. Bij de dames wist de Heemskerkse Ri na Kossen, lid van Veteranen Nederland, een eervolle prestatie te bereiken. Na lange afwezigheid op het wedstrijdtoneel legde zij beslag op de zeer fraaie derde plaats in de voor een dame snelle tijd van 3 u. 28 minuten. De DEM-atlete Plonie Scheringa moest na 26 kilometer met hevige buikkrampen het parkoers verlaten. Zij had lange tijd op de eerste plaats gelopen, Tijdens de vijf districtenontmoeting- jeugd, welke op de kunststofbaan van het Pim Mulier-sportpark te Haarlem werd gehouden, heeft Marie José Dam van DEM op de 800 meter een uitstekend re sultaat geboekt. Zij eindigde in haar serie achter de snelle Maaike Persoons in de tijd van 2.13,9 sec., waarmee zij 0,3 sec. onder het clubrecord bleef en tevens haar persoonlijke prestatie verbeterde. Bij het speerwerpen toonde de meisjes van West I zich superieur. Achter winnares Gerda Blokziel werd Karin de Maertelaere twee de met een worp van 37,34 m. Zeer sterk liep Ebert van Kaam tijdens deze wedstrijden de 200 m. en 400 m. hardlopen. Deze Suomi-man werd tweede het nu dinsdagavond om acht uur in Am sterdam,(op het veld van Volewijckers) in een beslissingswedstrijd moeten opnemen tegen VIDO. Wint Wijk aan Zee ook dat treffen, dan rest alleen nog de promotie wedstrijd tegen Amstel Zwaluwen. had liep De Zwaluwen uit tot 1-4. In de tweede helft leek Watervliet verslagen toen het op een 2-5 achterstand gezet werd. Toch waren de Beverwijkers nog in staat terug te komen tot 5-6. Doordat Watervliet toen een strafworp miste kreeg De Zwaluwen weer een mogelijkheid om een voorsprong te nemen. Nog éénmaal kwam Watervliet terug maar kon door tijdgebrek geen gelijkspel meer forceren en moest genoegen nemen met 7-8. Neptunus-Stormvogels 4-12. Doelpun ten: Joop Wielhouwer, Han Hopman, Ru by van Rixel, Bea Perisutti. Neptunus was niet opgewassen tegen de meedogenloze Stormvogels aanvallen. De ploeg was op alle terreinen de mindere van deze kampioen en werd al snel met 2-7 op achterstand gezet, waarna Stormvo gels verder uit liep tot 4-12. in zijn serie op de 200 m. in de prachtige tijd van 22,9 sec., waarmee hij 0,7 sec. onder zijn beste prestatie dook. Ook op de 400 m. toonde hij zijn vooruitgang. Hij won zijn serie in de zeer goede tijd van 50,3 sec. Tot dusver was hij niet sneller geweest dan 51 sec. Bij atletiekwedstrijden in Zaandam wist Erik van de Putten van DEM op de 10000 meter een tijd te realiseren-van 36 min. 22 seconden, terwijl Renee Schaap- De enige verrassing bij Westenhout was het verlies in het enkelspel van Wester- houts first lady, de Engelse Jane Plackett. In de uitwedstrijd had zij Nicole van Er ven nog duidelijk verslagen, maar nu red de zij het niet. Marielle Smit speelde zich prima naar winst en pakte met Jane Plac kett ook de buit in het dubbel. Frank Jansen sloeg zich naar een snelle 6-1, 6-0 zege. Rob Hak, Hans Huisman en Ronald Groen deden het zeer goed. Nadat Wester- hout de heren en damesdubbels in zijn voordeel had beslist, gaf Baronie de mixed-partijen cadeau. Voor Westerhout 2 waren alleen de dames succesvol. TOEG had nog een kleine kans op een kampioenschap. Tegen Marquette deed de ploeg uit Hillegersberg er dan ook alles aan om die kans waar te maken. Marjan Duineveld ging ten onder tegen de zeer slagvaste Ruiterman. Karin Bak- kum stelde daar een superieur optreden tegen M. Krouwel tegenover. Theo Mul der had het zeer zwaar tegen A. Roelfs. In de derde set trok hij uiteindelijk met 8-6 aan het langste eind. Door een hoog tem po aan te houden kreeg Bert Hof zijn opponent, de Jong, klein. TOEG kwam nog naast Marquette door het damesdubbel te winnen en de gemeng de combinatie Bert Hof met Karin Bak- kum een nederlaag toe te brengen. Nadat Bert Hof en Theo Mulder in een grandioos gevecht het TOEG herenduo hadden ver slagen, gaf de tegenstander zich gewon nen, door de laatste gemengde partij voor gezien te houden. Voor Marquette 2 haalden Jan Paul Duurland en Frank Duyn, die voor het eerst een single voor zijn rekening nam, Nadat DEM dit winnend had afgeslo ten, deed Paraat DEM de andere partijen cadeau. Het was voor DEM een bijzonde re dag: maar liefst zes DEM-teams wer den kampioen. Brederode verloor van shot, dat kampioen werd. Freke Wiers en Dies Blikslager wonnen hun enkelspel. Maarten Mes was er weer bij, maar hij leed een 14, 6-2 verlies. Brederode heeft zich met een buit van vijf punten in elk geval veilig gesteld. De wedstrijd van DEM tegen Paraat ontbeerde elke spanning. Daarvoor was Paraat, de degradatiekandidaat te zwak. Nadat TonJTervoort, Ton Bühre, Wanda Hak en Irene Braham hun singles hadden gewonnen, hoefde nog slechts het dames dubbel te worden gespeeld om DEM kam pioen te maken. Nog iets sneller was Karin Spanjaard, die met haar tijd van 2.33,2 sec. de wedstrijd over 800 m. won. Bij de heren liep Sy- brand Jurna de 100 m. in 12,8 sec. Daags tevoren had deze Suomi-man in Heiloo de 100 m. gelopen in 12,5 sec. Fred den Dun nen kwam in Amsterdam op de sprint tot een tijd van 12,4 sec. Tegen het in de eerste klasse debuteren de Bloemendaal kon Terrasvogels geen vuist maken: 3-8. 9,75 6,65 5,40 1,15 305,00 8,71 1.78 (Van onze softbalmedewerker) SANTPOORT-ZUID. Al tijdens het eerste kompetitietreffen van het heren- softbalteam van oud-landskampioen Ter rasvogels werden de angstigste vermoe dens van coach Cees Goedhart volledig bewaarheid. en. dit euvel an. De stand is: Amsterdam 5-8, 18-4; Bloe mendaal 5-8, 14-5; EMHC 5-8, 7-2; Upward 5-7, 84; Were Di 5-5, 8-3; Gron. Studs 54, 4-14; GHBS 5-0, 1-13; PW 5-0, 2-17. VELSEN. Morgenavond vindt in Velsen het buitenprogramma van de Su perstars 1979 plaats. Dit evenement in het kader van de Velser Sportweek werd drie weken geleden in verband met de slechte weersomstandigheden uitgesteld. 44O.0C 304,S 031 65 141,00 5130 7,80 8830 17,50 10,30d 131,00 34,00 58,20 46,50 69,00 30,50 52,20d 121,00 108,80 91,00 35,00 103,50 62,70 127,00 laim, en. 51,00' 39,00 33,00 89,00 96,50 50,5Q 40,10 159,50 42,506 58,00 47,30 52,10 43,30 135,00 37,50 45,00 142,00 58,50 39,50 -4,00 50,50 138,50 73,00 65,10 165,80 51,50 57,30 121,00 40,10 33,50 83,50 63,50 96,50 4830 40,51! 49,00 104,00 40,00 54,00 167,50 34,30 77,70 137,00 49,00 47,80 35,50 57,00 305,00 198,00 160,00 400,00 In feite mocht Amsterdam van geluk spreken dat dé Bloemendaalse zege niet veel hoger uitviel, want gezien de kansen en het spel verdiende Bloemendaal met grotere cijfers te winnen. Dat dit niet gebeurde, kan voor een groot deel voor rekening van de scheidsrechters geschre ven worden, die deze wedstrijd weliswaar perfect leidden, maar door enkele onge lukkige momenten Bloemendaal van een grotere zege afhielden. Zo werd een glas zuiver doelpunt van Sandra le Poole afge keurd, doordat de scheidsrechter tijdens het schot van de Bloemendaalsfer affloot vanwege een door een Amsterdamse te gen Sandra le Poole gepleegde overtre ding. herder de 5000 meter volbracht in 16 mi nuten 24,3 seconden. Voor beide atleten betekende dit persoonlijke records. In Amsterdam kwamen leden van Suo mi tot goede verrichtingen en enkele per soonlijke records. Arnold Los liep de 800 m. Voor jongens A bereikte Kees de Boer een fraaie tweede plaats in 2.09,6 sec. Annemarie van Gils werd tweede bij het verspringen meisjes A met 4.58 m. en derde op de 100 m. in 14 sec. Marjan (Van onze handbalmedewerker) WIJK AAN ZEE. Het is de dames van Wijk aan Zee in de tweede klasse van de veldhandbalcompetitie dan toch nog gelukt op gelijke hoogte te komen met het Purmerendse VIDO. Om zover te komen moesten de badplaatsbewoon sters het inhaalduel op eigen veld tegen de aloude rivaal Blinkert in winst om- Mtten. Inge van Veelen (Wijk aan Zee) brengt haar team met een valworp op 1-0 tegen Blinkert. Later zou de Wijk aan Zee- speelster haar goede spel bekroond zien met nog een treffer (Van onze atletiekmedewerker) IJMOND. Aan de vierde internatio nale marathon van Amsterdam namen enkele atleten uit de IJmond deel. Zij wisten met goed succes deze loop, die ditmaal de Dam als start en finish had, te volbrengen. Direct na de start liep het parkoers dwars door de stad, die gedu rende ongeveer vier uur lang voor het verkeer was afgesloten. Al spoedig wist de DEM-atleet Arie Garstman zich op een goede positie te nestelen. Na 20 km. kreeg hij het echter wat moeHijker. Hij moest veel terrein prijs geven. Na 3 uur 15 minuten en 39 seconden kwam hij weer op de Dam aan. Het binnen-gebeuren vond wel normaal doorgang. Op het programma staan onder andere een pionnenloop, penaltyschieten, balwerpen, verspringen en een spring- kruip oefening. Óok zullen de dames op de 1200 meter en de heren op de 3000 meter hardlopen in actie komen. Het ge beuren vindt plaats op de sportvelden van de Vissering Scholengemeenschap'en de aanvang is om 18.45 uur. In de eerste slagbeurt sloeg Bloemen daal een stevige bres in de verdediging van de thuisclub. Toch hadden de drie runs van de gasten voorkomen kunnen worden, als kortestop Hans Akkerman niet had misgetast toen er al twee nullen waren gevallen. Bloemendaal liep uit tot 0-8, voordat de Vogels iets terug konden doen door honkslagen van Rens Boontjes, Albert Jansma, Cees Rienstra en Claus Hoog land. DKV-Aurora 6-7. Doelpunten DKV: Henk Jaspers, Jasper Jaspers, Gijs Jas pers, Tineke Jaspers, Hans Bijl, Roelie Steenhoek. Doelpunten Aurora: Henk van Merkensteyn 2x, Anton Koper, Joke Rosenhart Gert van der Gaag, René van Haarlem, Donald Schellekens. Aan die voorwaarde heeft Wijk aan Zee uiteindelijk voldaan, al zag het daar twee minuten voor tijd niet naar uit toen Vera Goossens de stand gelijk trok (4-4) door voor Blinkert een strafworp te benutten. Invalster Karin Nijman zag echter in het slotoffensief van de thuisclub alsnog kans haar team op de valreep naar de overwin ning te schieten. De wedstrijd tussen Wijk aan Zee en Blinkert kende een nerveus karakter. Wijk aan Zee moest persé winnen en streed dan ook verbeten voor een goed resultaat. Maar het frank en vrij spelende Blinkert bood sterk partij en slechts aan de Wijk aan Zeese doelvrouwe Henny Vroonhof was het te danken dat de Wijk aan Zee-veste zo lang voor doorboring bespaard bleef. Reeds in de derde minuut zette Inge van Veelen, die terug kan zien op een uitstekende wedstrijd, Wijk aan Zee op voorsprong, waarna Sanny Aar denburg haar team van zeven meter naar 2-0 schoot. Vooral via de hoeken stichtte Blinkert echter veel gevaar en halverwege de eerste helft leidde dit tot de eerste tegentreffer. Rens Koolstra, de Wijk aan Zee-trainer, zei hier na afloop over: „De hoeken vormen een sterk wapen van Blin kert. Wij hebben dat wapen echter vrijwel uitgeschakeld door op een korfbalachtige wijze te verdedigen. Ik had de hoekspeel- sters opdracht gegeven in eerste instantie de tegenstandsters te observeren en pas in de tweede plaats te letten op de acties zelf. Vooral na de rust heeft dit systeem vrij goed gewerkt.” Lia Aardenburg bracht Wijk aan Zee in Terrasvogels 0-0-0-0-0-1-2 3. Bram van der Werf 1-1-9-8. Bloemendaal 3-1-1-0- 2-0-1 8. Herm Haak 1-2-7-5. (Van onze tennismedewerker) IJMOND. Marquette heeft bijna een volle speeldag nodig gehad, maar het resultaat was de moeite waard. Via een 5- 3 zege op TOEG 2 speelde het team zich in de promotiewedstrijden. Westerhout toonde zijn klasse door na het behalen van het kampioenschap vorig weekeinde niet te verslappen. De thuiswedstrijd te gen Baronie 2 werd met nog iets ruimere cijfers dan de uitwedstrijd afgerond: 10- 1. Marquette 2 won ook: 6-2 tegen Spiegel 4. Westerhout 2 leed bij Festina een 5-3 nederlaag. DEM beleefde een grote dag; door de 5-3 winst tegen Paraat in Amster dam werd het kampioenschap binnenge haald. De hoop van Heerenduinen dat minstens één van de drie vierde klasse teams naar de derde klasse zou kunnen promoveren is ijdel gebleken: Heerendui nen 1 verloor van Krommenie: 2-6 en degradeert hierdoor; Heerenduinen 3 ver loor de sleutel wedstrijd tegen ASVU (5-3) waardoor de ploeg promotie misloopt. Sprekender dan de cijfers is de manier waarop deze overwinning tot stand kwam. winst in de enkelspelen. Yvonne Scholte en An Souerbren slaagden ook in de en kelspelen. Evert Jan Greven en Jan Paul Duurland deden door hun zege in het herendubbel de balans in Marquettes voordeel uitslaan. De ploeg is voor een eventueel kampioenschap afhankelijk van de concurrentie.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 25