Sterk optreden in Essen EERSTE PRIJS Opnieuw goede prestatie Jan van der Horst Herenteam VZV ronde verder in bekerstrijd Weer eerste [streeksport MENOTTI BEZIG MET VERJONGING plaats Ton Zwanenburg Sterk optreden Terras vogels AKRIDES HAALT Nederlaag in beslissingswedstrijd Bridgedrive Haarlem reau Ijsclub Haarlem start seizoen 25 r K :r DINSDAG 2 2 MEI 19 7 9 SPORT r r Verloren seizoen voor heren VCK (Van onze basketbalmedewerker) r Cornelisse snelste in Spaarnwoude tist. Jan van der Horst: tweede in ronde van Soest. (Van onze sportredactie) worden ■V A/aarder- Trainer Menotti: „Ik kies voor de jeugd plaats. Hij kwam ook in het bezit van de leidersprijs. Zijn stadgenoot Dick Schou ten werd zevende. Jeugdrenners van Ex celsior reden ook in Weesp en van hen wist Erik Venema zijn rit te winnen. De anderen klasseerden zich als volgt: twee- de Carlos Kalter, zevende Hans Vos en In de ronde van *t Zand (N.H.) wist Marco v. d. Hulst uit Haarlem zijn eerste koers van dit seizoen bij de nieuwelingen te winnen. In de sprint klopte hij de Be- nog erg dicht bij de thuisclub brachten: 6- 5. De gelijkmakende run zat er echter niet meer in, ook al bereikte Peter Douma (de beste IJmuidense slagman) nog een keer het derde honk. irect voor ueel hele erlandse or lange 188361 188361 187991 187991 zou doordrukken. Een armblessure van VCK’s beste aanvaller, Peter Duinmey- er, haalde echter onverwachts een forse streep door de rekening. VCK kon het gemis aan aanvalskracht niet opvangen en raakte volledig van de kook. De Zaan- kanters lieten zich dit buitenkansje niet ontnemen. Met lede ogen moest het aan geslagen VCK vervolgens dan ook toe zien hoe de balans in een mum van tijd weer in evenwicht werd gebracht. Over de wijze waarop dit tot stand kwam behoeft niet veel te worden gezegd, want de setstanden 15-0 en 15-5 spreken eigen lijk voor zich. Een vijfde set moest derhalve de be slissing brengen. VCK hervond enigs zins het ritme van de eerste sets, maar kon toch niet voorkomen dat Argus uit liep tot 14-11. Met een soort wanhopig „alles of niets”-aanvalsspel kwam VCK nog één keer langszij, doch het rustig spelende Argus liet zich de kans op de overwinning en de promotie niet meer ontnemen: 16-14. (Van onze honkbalmedewerker) IJMOND. Verrassend goed mag tot nu toe het optreden van het interregiona le jeugdteam van Terras vogels worden genoemd. Na de winst op Amstel Tijgers, moesten het afgelopen weekeind ook de jeugdige honkballers van het Bussumse HCAW er aan geloven. Terrasvogels won overtuigend met 11-5. Europa Meubel Pino’s leed in de eerste klasse van rayon Haarlem voor de tweede keer een nederlaag. Ditmaal echter met slechts één run verschil: 6-5 tegen Nicols 3. HAARLEM. Door een verminking in ons bericht over de bondsdagen van de Bridgebond, is de indruk gewekt dat de grote bridgedrive dit weekeinde al is ge houden. Het evenement is echter a.s. zon dag 27 mei om 13.00 uur in de Wintertuin te Haarlem. Voor eigen publiek sloot Akrides in de Zeewijk-Sporthal het seizoen af met een jeugdtoernooi voor adspiranten en wel pen. Succesvol bij de adspiranten was vooral Lisse, dat zowel bij de jongens - 24- 19 tegen Hoofddorp - als bij de meisjes - 27-8 eveneens tegen Hoofddorp - de eerste prijs veroverde. Exercitia bij de jongens en SDO bij de meisjes werden derde na overwinningen op Onze Gezellen en HOC. Bij de welpen bleek vooral het krachtsver schil bij de meisjes vrij groot. Eerste werd hier het organiserende Akrides, dat voor Sjoerd Muizelaar Stars met 22-8 te sterk was. Ook bij de jongens eindigde de ploeg uit Heerhugowaard op de tweede plaats. De sterkste in deze afdeling was Onze Gezellen, dat de beslissende wedstrijd met 10-6 won. weer alle registers open en werd de eerste prijs met een 103-84 zege veilig gesteld. Uiteindelijk won VZV door middel van doelpunten van Leen Blok, Henk Mors, Cees Visman en Steef Hammerstein met 12-3. Een resultaat dat ruim voldoende was voor de kwalificatie voor de tweede ronde, die einfl begin juni wordt ge speeld. (Van onze schaatsmedewerker) HAARLEM. Hoewel velen nauwe lijks bekomen zullen zijn van de afgelo pen strenge winter en reikhalzend uitkij ken naar de zomer, zijn de leden van Ijsclub voor Haarlem en omstreken al weer begonnen met de zomertraining om zich voor te bereiden op een nieuw schaatsseizoen. De ploeg uit IJsselstein kon slechts ge ring tegenwicht bieden aan het spel van VZV. In de eerste periode wist IJZ PC de stand op 1-1 te houden nadat Henk Mors voor VZV gescoord had. Doelman Hans Eelsing van VZV liet de bal vrij ongelukkig uit zijn handen glippen en dat betekende de gelijkmaker. Nadat Steef Hammerstein in het tweede kwart een strafworp had gemist liep VZV via Albert Krab, Henk Mors en Michiel Weimar uit tot 4-1. Deze voorsprong werd nog tot 8-1 opgevoerd alvorens IJsselstein in de laat ste periode een tweede goal kon maken. 136178 172922 M7817 119148 174527 115350 120786 4216 736 629 314 291 74 91 9 HCAW 5-0-0-8-0-0-0-0-0 5 Peter de Wolf 12-4-13-5 Terrasvogels 4-0-0-0-0-3-0-1-3 11 Nico Adam111-0-3-5 yoor de tweede keer versloeg Terrasvo gels de jongere garde van een hoofdklas- seteam. Al in de eerste inning scoorde de Santpoortse formatie vier runs na honk- slagen op rij van Bert Koks, Michel Ver gnes, Ron Maurer, beste slagman Frank Koks (drie honkslagen uit vijf slagbeur- ten) en Nico Adam. Doordat het veld van de Vogels in de gelijkmakende Bussumse slagbeurt drie keer in de fout ging werd het nog even spannend (5-4), maar verde digend kwam Nico Adam daarna niet meer in problemen. Een produktieve zes de en negende inning leverde Terrasvo gels uiteindelijk de dikverdiende zege op. (0 I Ronald Strobach, achtste Remco Gieske en negende Imanuel van Tintelen. (Van onze waterpolomedewerkster) IJMOND. Het eerste herenteam van VZV won weinig geïnspireerd met 12-3 van IJZ PC uit IJsselstein in de eerste ronde van de KNZB-bekercompetitie. IJZ PC, dat uitkomt in de hoofdklasse van de Kring, kwam duidelijk klasse tekort om het VZV, uitkomend in de derde klasse van de bond echt moeilijk te maken. ZANDVOORT. De Zandvoortse au tocoureur Ton Zwanenburg heeft in Luxemburg tijdens Formule Ford-races een eerste plaats behaald. Onlangs werd Zwanenburg tijdense het racefestival op het cicuit van Zand voort eveneens win naar in deze klasse. In de voorronden duldde Akrides van het organiserende Adler Frintrop (91-36) en ETB Schwarzweiss Essen (117-49) nau welijks einige tegenstand. Voor een ver rassing kon in de halve finale evenmin de Duitse ploeg van Styrum zorgen, die kans loos met 103-61 tenonderging. Pas in de finale van dit overigens wel geslaagde toernooi mocht Akrides van TUS Herten tegenstand ondervinden. De Duitse ploeg, die halverwege met 61-40 achterstond kwam na de rust nog even terrg tot op twaalf punten. Toen echter trok Akrides Haarlemmer Ron Bakker kwam in Weesp bij de liefhebbers op de vierde In de ronde van Soest kwam Haarlem- mer Jan v. d. horst op de tweede plaats bij de veteranen en werd Henk Buis uit Vijf- huizen derde. Samen met de Amsterdam mer Jan Barendse, die de twee streekren- nets in de sprint netaan klopte, waren zij uit het peloton ontsnapt. Buis kreeg ook de leidersprijs. Bij de liefhebbers in Soest wist Hans van Leeuwen uit Haarlem zich na een massale eindsprint als tweede te klasseren. Het traditionele hoofdstedentoernooi van De Kennemers, dat dit jaar voor de veertiende maal werd gehouden is gewon nen door Asser Boys uit Drente. Omdat er ook in de verlenging van de finale niet gescoord werd, moest de strijd door mid del van strafschoppen beslist worden. As ser Boys was op dit onderdeel sterker. TYBB werd daardoor tweede. De Kenne mers, dat in 1977 en 1978 de beker won, kwam dit jaar niet verder dan een vierde tinië daarentegen heeft niet minder dan elf van de dertien manschappen (er kwamen aan Argentijnse zijde twee invallers in het veld), die ook in het River Plate- stadion in de slag gingen met het esquadron van Ernst Happel. Óm de Argentijnse finalisten, die ook in Bern aanwe zig zijn, even op een rij te zetten: doelman Fillol, aanvoerder Passarella, Olguin, Tarantini, Ardiles, Gal lego, Kempes (die in het afgelopen weekeinde van Valen cia na het competitieduel tegen Santander toch toestem ming kreeg om naar Bern af te reizen), Bertoni, Ortiz, Houseman (die in Buenos Aires inviel voor Ortiz) en niet te vergeten de getructe spits Luque. Menotti: „Niemand kan een plaats in het huidige Argentijnse elftal claimen, omdat hij meegeholpen heeft de wereldtitel te verove ren. Ik denk nu al aan het volgend wereldkampioen schap, waarin voor het Argentijnse voetbal weer grote belangen op het spel staan. Als een speler van het finaleteam nog altijd dezelfde trainingsijver, dezelfde inzet, dezelfde kwaliteiten en vooral ook dezelfde per soonlijkheid meebrengt als in het WK-toemooi, dan heeft hij wel een streepje voor. Maar aan de andere kant zeg ik: als ik moet kiezen tussen een speler van 20 en een speler van 30 jaar, die ongeveer dezelfde capaciteiten hebben, dan kies ik met het oog op de toekomst voor de jeugd”. Toch is het niet te verwachten dat Menotti al te onstuimig met zijn jeugdige talent zal experimenteren in de Europese tournee, want de coach zal terdege beseffen dat Argentinië tijdens deze trip een naam te verliezen heeft. Vooral ook omdat in deze tournee een paar pittige tegenstanders op de loer liggen, om zich ten koste van Argentinië meer internationaal aanzien te geven. Op 26 mei al treedt het keurkorps van Menotti in het olympisch stadion van Rome aan tegen Italië, dat Nicols 3 14-1-8-0-0 6 R. Verzijlberg 11- 2-8-2 Pino’s 0-0-0-3-1-1 5 Jan-Aart Kruiswijk 5-1-94 Ook al is er wel een stijgende lijn te zien in het spel van Pino’s, tot een positief resultaat leidde dit vooralsnog niet. Pas nadat Nicols zes runs had laten aanteke- i nen, kwam de slagploeg van Pino’s enigs- I zins op dreef. In de vierde inning leverde 1 dit drie tegenruns op, waarna Jan-Aart I Kruiswijk en Mart Plantinga hun ploeg j IJMUIDEN. Voor het eerste herenteam van de basketbalvereniging Akrides heeft het bezoek aan Essen louter succesen opgeleverd. Onder leiding van interim-coach Rob Passchier zegevierde de IJmuidense formatie op een wijze, die aan duidelijkheid niets te wensen overliet. Weliswaar „gebruikte” Akrides voor de toernooiwinst de inbreng van Eric Griekspoor, daartegenover stond het gemis van Martin Griekspoor en Jos Meijer, die overigens goed vervangen werd door broer Hans Meijer. Zowel de senioren, junioren alsmede de trimmers de jongste jeugd zal pas in augustus starten trainen wekelijks op de donderdagavond in de Amsterdamse Waterleidingduinen om hun conditie weer op peil te brengen. 30), veel b dagen verwijker Ron Bos. Samen hadden zij een beslissende voorsprong genomen. De Haarlemse Ronald Vroom en Wim Otte werden respectievelijk derde en zesde. In de race voor liefhebbers en veteranen in 't Zand werden Jan v. d. Horst en Hans van Leeuwen als vierde en zesde genoteerd. BERN. Opnieuw staat de reputatie van het toch al gedevalueerde Nederlandse voetbalelftal op het spel als het Oranje-team vanavond, dinsdag, in het Wankdorf- stadion in Bern aantreedt tegen wereldkampioen Argen tinië voor een krachtmeting, die pompeus is aangekon- digd als de revanchewedstrijd van de finale om het wereldkampioenschap in Buenos Aires. Hemel en aarde heeft de FIFA de laatste weken bewogen om er een werkelijke revanchewedstrijd van te maken, ook al omdat deze krachtmeting uitgevochten wordt in het kader van het 75-jarig bestaan van deze wereldvoetbal- organisatie. Daarom werd zowel de Nederlandse als de Argentijnse voetbalbond onder zware druk gezet om zoveel mogelijk dezelfde formaties in het veld te bren gen, die ook om de wereldtitel in het immense River Platestadion streden. Achteloos, maar ook min of meer door nood gedwongen, heeft Nederland die „FIFA-eis” niet al te serieus genomen. Jan Jongbloed immers was vorig jaar al afgeschreven voor de interland-happeningen van het Oranje-team, een wat snel in zijn wiek geschoten Arie Haan had zichzelf, provocerend uit de vaderlandse selectie geschreven en gepraat, Rob Rensenbrink was na zijn demonstratie van lusteloosheid en ongeïnteresseerdheid in de wedstrijd tegen de Polen in Chorsow ook rustig op een zijspoor gezet, Ernie Brandts moest het op het laatste moment met een blessure laten afweten en Dick Nanninga was al maanden geleden geruisloos van het internationale to neel verdwenen. Niettemin heeft Nederland ondanks die grote schoon maak toch nog altijd zeven spelers in de selectie, die ook vochten en sneuvelden (3-1) in de hel van Buenos Aires: Wim Jansen, Ruud Krol, Jan Poortvliet, Willy en René van de Kerkhof, Johan Neeskens en Johnny Rep. Argen- plaats na een 3-1 nederlaag tegen BW uit Den Bosch. De voetbalvereniging Beverwijk hield jeugd toernooien voor B- en C-junioren. Bij de B-junioren werd een team van de organiserende vereniging winnaar van de beker, terwijl bij de C-junioren VSV als beste uit de bus kwam. Het toernooi om de zilveren schoen werd gewonnen door VSV, dat GVO in de finale met 2-0 terug wees. Carla van Zandwijk heeft tijdens on derlinge wedstrijden van de turnvereni ging SSS de eerste plaats bij de meisjesse lectie groep 1 behaald. De eerste plaats bij de keurgroep jongens was van Jan Rum- ping. Els Boon legde beslag op de titel bij de keurgroep dames 1, terwijl Saskia van Nieuwkoop die prestatie leverde bij de keurgroep meisjes 1. onlangs in Milaan nog Nederland blameerde. Op 29 mei zullen de Argentijnen het wellicht wat gemakklijker hebben tegen Ierland in Dublin, maar Schotland zal op 2 juni in Glasgow voor de nodige Britse furie zorgen. En ten slotte gaat Argentinië op 6 juni in New York dan nog wat stoeien met Cosmos. Dat Menotti inderdaad naar de toekomst blikt, wordt duidelijk als hij zegt: „Een speler als de pas 19-jarige Diego Armando Maradona heeft de mogelijkheden om de grote spelverdeler van het nieuwe Argentijnse elftal }e worden”. De meer chauvinistische dan objectieve Argentijnse sportjournalisten schreeuwen nu al van de daken dat deze nieuwe „wondervoetballer” de Argen tijnse Pele zal worden. Het is geen geheim dat Barcelona enkele maanden geleden reeds twee miljoen dollar bood voor dit aanstormende talent. Een aanbod dat achteloos werd weggewimpeld door Argentines Juniors, een club uit een voorstad van Buenos Aires, die het geluk kent Maradona in de gelederen te hebben. Weinig bekend is dat deze Maradona al in maart 1977 (dus nog ver voor de WK) debuteerde in het Argentijns nationale team. Toen Argentinië in een vriendschappe lijke wedstrijd tegen Hongarije toch al met 4-0 voor stond, mocht de toen pas 17-jarige middenvelder inval len en bracht het publiek onmiddellijk tot hysterische vreugde door zijn spel. Men zal het zich nog herinneren: Menotti begon de aanloop naar de WK van 1978 met niet minder dan 80 geselecteerden. Op het moment dat er nog 4Q over waren, had Maradona zich nog altijd gehand haafd in de selectie. Toen liet Menotti hem (voorlopig) vallen. was tenslotte het Beverwijkse aanvals- werk, dat net iets meer raffinement ver toonde dan dat van Argus. Tweemaal eiste VCK dan ook met minimaal ver schil de set voor zich op: 13-15 en 14-16. Alles wees er eigenlijk op dat VCK nu Menotti: „In die fase was Maradona nog niet volkomen opgewassen tegen de spanningen, de agressie, de provo caties die in een WK-toemooi te beleven zijn”. (Van onze volleybalmedewerker) ZAANDAM. Voor de herenploeg van Giezeman VCK is het volleybalsei- zoen gisteren uitgedraaid op een enor me desillusie. Nadat de Beverwijkers eerder door toedoen van Dynamo al naast de titel in de districts eerste klas se grepen, slaagde VCK er ook via een beslissingswedstrijd tegen Argus 3 niet in door te dringen tot de promotie klasse. en de kloof tussen VCK en Argus werd in deze fase dan ook geen moment groter dan twee punten. Het blok van VCK zat goed dicht, terwijl ook in het achterveld de aanvalsgolven van Argus kundig werden opgevangen. Doorslaggevend (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. Op het wielerparcours in Spaarnwoude hield de HSV De Kampi oen een interclubontmoeting met de na- buurclubs en daarin toonde „good old" Freek Cornelisse zich de snelste. Met een lengte verschil regelde hij de eindsprint van het tot twintig man geslonken pelo ton in zijn voordeel. Er werden in dit clubtreffen wel enkele uitlooppogingen ondernomen, maar die sorteerden geen effect. Met nog drie ron den te fietsen ontstond er een valpartij van een man of vijf en toen kwam het tot een afscheiding met twintig renners voor op. In de beslissende eindsprint bleek Freek Cornelisse over het scherpste eind- schot te beschikken. De uitslag: 1 F. Cornelisse (Kampioen), 2 A. v. d. Burg (Bollenstreek), 3 G. Fennis, 4 H. Neeskens, 5 W. Schenk (allen Kampi oen), 6 Outerterp (Bataaf), 7 J. van Eeken, 8 Ton Blom, 9 P. Hoogland, 10 C. Mentjox Ir; (allen Kampioen). IJ; Henny van Leeuwen werd door de jury 'Z' over het hoofd gezien. Bij de amateurs zegevierde het Kennemerland-lid Jan Derksen uit Amstelveen. Zijn clubmakker - Jos Kieftenburg (Wervershoof) werd der de, terwijl de Zwanenburger Sjaak Pie ters als zesde over de eindstreep kwam in een tien man sterke kopgroep. Op het Industrieparcours in de Waar- derpolder liet de HRC Excelsior een rit voor de zomercompetitie verrijden en die werd met een halve ronde voorsprong door Henk Buis gewonnen. De uitslagen: amateurs: 1 H. Buis, 2 B. Roest, 3 G. Krabbenbos, 4 M. de Groot op 1 ronde, 5 P. Eyking. Veteranen: 1 D. Schouten (Buus), 2 Tj. van Seijst op 1 ronde, 3 H. van Steyn. Nieuwelingen: 1 E. Poel, 2 E. Gieske, 3 G. Brands. Dames: 1 Joke Poel, 2 Anja Tremming, 3 Mieneke Biel. Bij de jeugd zegevierden Patrick Buis (A-kl.), J. van Baaren (B-kl.) en M. v. d. Toor (C-kl.). De jeugdrijders van de HSV De Kampi oen reden in Spaarnwoude voor de zomer- - competitie om de Fennis-beker en daarbij werden de ritten gewonnen door John Bouma (A-kl.), Ruud d. Klis (B-kl.), Peter Stevenhagen (C-kl.) en Wil Ploch (D-kl.). Overigens zag het daar na de eerste twee, door VCK gewonnen sets, niet naar uit. Een opmerkelijk herstel van Argus, dat uiteindelijk resulteerde in een 3-2 overwinning, zorgde er echter voor dat deze Zaanse vereniging het volgend seizoen met twee teams in de promotieklasse vertegenwoordigd zal zijn. De eerste twee sets gaven een op en neer golvend spelbeeld te zien. Beide teams deden weinig voor elkaar onder

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 25