Voor informatie, advies en werkkring r Velseroord Folders Hallé-choir uit Manchester concerteert in IJmuiden rs Goede tijden bij wedstrijden van roeivereniging De Stern Jongetje onder auto in woonerf •d nt Is er in uw buurt wat aan de hand? REINIGINGSDIENST Met voet tussen muur en heftruck 1 Hemelvaartsdag? k Eftelingdag! voor dat examen? „De zenuwen” Wijziging ophalen huisvuil: Herkenbaarheid i SAMEN MET CHRISTELIJKE ORATORIUMVERENIGING GEMEENTE VELSEN „Ireëel” ■I Voor ophalen van grof huisvuil bel: 02550-19119. OPHALEN VERVALT OP: Hemelvaartsdag 24 mei Tweede Pinksterdag 4 juni WORDT OPGEHAALD OP: donderdag 31 mei dinsdag 5 juni De Efteling - een bos vol sprookjes en een slot vol spookjes. Want in dat wonderlijke bos dat De Efteling heet, staat het grootste spookslot van Europa! Kom een dag en geniet met het hele gezin! morgen 23 mei wereldmissiedag van de kinderen Men wordt verzocht op de gewijzigde ophaaldagen de zakken vroegtijdig buiten te zetten. (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. De beperkte ar beidsmogelijkheden voor de schoolverlater of liever de toene mende jeugdwerkloosheid wordt als harde realiteit niet langer tot „na het eindexamen” bewaard. Deze conclusie kan bij het Gewes telijk Arbeidsbureau te Bever wijk worden getrokken uit een toenemend bezoek van werkzoe kende jongeren lang voor de peri ode van examens en getuigschrif ten goed en wel is aangebroken. Speciaal voor de categorie schoolverlaters onder de werk zoekenden bieden hier drie jeugdconsulenten hun goede diensten aan. De maand mei gaf een opvallende belangstelling te zien van scholieren bij het bureau aan de Wijckermolen dichtbij het NS-station Beverwijk. VELSEN-IJMUIDEN W j (ADVERTENTIE) Hr Jeugdconsulent J. Lichthart als vraagbaak voor schoolverlaters op de wekelijkse filmmiddag (ADVERTENTIES) G. D. KONING ',50 Naam: Adres: In Kaatsheuvel bij Tilburg Van 8 april tot en met 7 oktober iedere dag open van 10 tot 18 uur uur uur j een in het toch, geno- n het tallen lerril- *e de i haise j enen. Thai- i van 3ren, nen- /ond zich- moet De scholieren worden hier opgevangen door de heer J. Lichthart, al sinds 1968 voor die groep actief en de twee jongere collega’s J. Schijf en J. L. Keizer. De afgelopen maand kregen zij wekelijks circa 200 scholieren aan de balie. De belangstelling van de kant van de school gaande jongeren vloeit voort uit twee gerichte activiteiten. Minister Albeda van Sociale Zaken stak enkele tonnen in een publiciteitscampagne via kranten en tijdschriften, radio en tv om de jeugd op de belangrijke rol van juist het arbeids bureau te attenderen bij het zoeken naar een baan. Daar komt bij het directe con tact van het Beverwijkse Arbeidsbureau met scholen voor voortgezet onderwijs in het werkgebied dat de gemeenten Bever wijk, Velsen, Heemskerk, Uitgeest en Castricum omvat. Voor examenklassen worden op school informatieprogramma’s afgewerkt over plaatsingsmogelijkheid als het felbegeer de getuigschrift goed en wel bemachtigd is. Nieuw is dit jaar een wekelijkse film vertoning op het bureau-adres voor scho lieren („Daar sta je dan”) waarin jongeren met een baan hun ervaringen op een rijtje zetten. Jeugdconsulent J. Lichthart noemt als sterke kanten van de film de herkenbaar heid van situaties daarin. „Meisjes en jon gens met de schoolperiode nog maar kort achter zich vertellen van hun werkerva ringen en de manier waarop zij aan de slag zijn gekomen. De werksfeer krijgt aandacht en uiteraard ook de inkomsten op het eind van de week of maand. Een prima methode volgens mij om als toe schouwer lering te trekken uit andermans succes en ook mislukkingen. Door schade en schande wordt een mens wijs, duide lijk. Een goed advies om teleurstellende ervaringen te omzeilen is echter altijd meegenomen. plaatsingsmogelijkheid nogal eens vast op te hooggespannen verwachtingen. Favo riet is bijvoorbeeld voor jongeren van leao (lager economische en administratief on derwijs) en de huishoudschool het „wer ken met dieren” of „iets doen met kinde ren, bejaarden of zieken”. Maar dan liefst confortabele werktijden niet in de week einden. „Een volslagen irreëel wensen pakket. Gekozen wordt voor een werk kring zonder de zware kanten die daar onvermijdelijk aan vast zitten. Winkel- werk moet altijd „een boetiek” zijn. Er gaat meestal wat tijd overheen voor door de werkzoekende water in de wijn wordt gedaan”. Jeugd met lagere beroepsoplei ding ligt overigens prima in de markt. Moeilijker ligt dat met de bezitters van diploma’s middelbare en hogere beroeps opleiding, mts- en hts-diploma en even eens pas aigestudeerde onderwijzers en kleuterleidsters. De Zanderstraat maakt deel uit van een zogenoemd woonerfgebied. Onder meer zijn automobilisten verplicht in een derge lijk gebied stapvoets te rijden. Vooralsnog heeft de politie geen aanleiding te veron derstellen dat dit niet zou zijn gebeurd. De 25-jarige bestuurder van de auto heeft, naar een eerste onderzoek heeft uitgewe zen, aan dat voorschrift voldaan. Het ongeluk gebeurde toen een vriendje van het slachtoffertje plaats nam op de heftruck die een moment onbemand was. Door met zijn voet op het gaspedaal te drukken stelde de jeugdige bestuurder het voertuig in werking met het noodlotti ge resultaat dat, gezien de omstandighe den, nog goed is afgelopen. De jongen werd voor onderzoek overgebracht naar het Zeewegziekenhuis. l,80 >,60 i,50 ’,70 >,50 >75 al bij afge- d dat e van twee- orden srbre- amen, Helen, sterie Jongens 12-14: le H. Heijmerikx en E. Zandbergen in 1.03.05; 2e G. Bergen en M. Valks in 1.05.2 GIRO 8725 PMW-Den Haag :ono- poel- er de dat i ge- van ads- irijf p de stten taal- per- ider- edig Nieuwe Kerk een unieke avond te worden, die geen rechtgeaard liefhebber van koor zang zal willen missen. Kaarten a tien gulden zijn te bestellen bij de leden van de C.O.V. en telefonisch bij L. Vermaasen- Stolk, 02550-21704 en bij R. Berg-de Bruijn, 02550-15086. IJMUIDEN. Maandagmorgen om streeks 10 uur is een 10-jarige jongen in Vishal-B van het Staatsvissershavenbe- drijf met zijn voet knel komen te zitten tussen een heftruck en een muur van de hal. itroe- swik- terke het olitie i aan zijn d en Veel mensen hebben voor of tijdens school- en rijexamen wat ze noemen „de zenuwen Zij kunnen zich minder goed concentreren en maken daar door vaak onnodig fouten. Gelukkig is er voor hen Valdis pert, dat ook zonder bezwaar door kinderen gebruikt kan worden. Valdispert is een zuiver na- tuurprodukt uit de valeriaan- wortel. Valdispert brengt u weer tot rust maar maakt niet loom of slaperig. Valdispert dragees zijn gemakkelijk in te nemen. Vraag nadrukkelijk Val dispert. Uitsluitend bij apothe ker en drogist eids- atie- :eno- al and. ge- Jlijk, idt '00 lo- VELSEN. In de Zanderstraat in Vel sen is een 5-jarig jongetje maandagavond om kwart over zes waarschijnlijk spelen derwijs onder het achterwiel gekomen van een auto. Het knaapje werd overge bracht naar het Zeewegziekenhuis waar werd vastgesteld dat zijn armpje op vier plaatsen was gebroken. Woonplaats Stuur de bon in open envelop zonder postzegel aan: Damiate Pers Antwoordnr. 416. 2000 VC Haarlem. mee deel .mee A ■fr Sir Charles Hallé, de oprichter van het koor uit Manchester. Een echt probleemgebied kan de IJ- mond op het punt van de jeugdwerkloos heid echter niet genoemd worden. Op het totale werkloosheidscijfer (in het gebied op 24 april 1755) bedroeg het percentage werkloze jongeren ruim zeven percent. Landelijk schommelde het percentage werkloze jongeren vorig jaar nog rond 33 percent van het totaal. Een cijfer dat ongetwijfeld door de hoofden spookt van de scholieren in de IJmond die tijdig contact opnamen met het arbeidsbureau in dit gebied. Gerichte informatie naar de scholen toe blijkt wel degelijk effect te sorteren. Een gewaarschuwd mens telt nog altijd voor twee Jongens jun.: le B. Buiskool in 1.50.2; 2e M. Valks in 1.58.4 Henen C2: le R. Cuvelier, C. de Rijk en St. C. Kwantes in 2.01.7; 2e J. Dutry en M. Groot in 2.03.0 Jongens pol. jeugd: le B. Buiskool in 1.50.2; 2e M. Valks in 1.58.4 Heren Skif: le G. Schulte in 1.47.6; 2e A, Olgers in 1.57.4 Mixed C2: le M. Groot, mej. J. Mulder en st mej. N. Cuvelier in 2.04.8; 2e T. L Bolland, mej. S. Koudenburg en G. v Bergen in 2.10.4 (ADVERTENTIE) (Aankruisen wat gewenst wordt j fa Stuur mij 14 dagen gratis uw krant ter kennismaking. Daarna neemt u kontakt met mij op om te horen of ik een abonnement neem. Ik neem direkt een abonnement en ontvang de eerste twee weken uw krant gratis. Noteer mij voor een: Jaarabonnement Kwartaal abonnement. IJmuider Courant Beverwijkse Courant IJMUIDEN. Nadat de Christelijke Oratoriumvereniging IJmuiden op 5 en 6 april in de Nieuwe Kerk te IJmuiden de Matthaus Passion van J. S. Bach heeft uitgevoerd wacht de liefhebbers van koor zang volgende week een ander groots eve nement. Van 26 tot en met 30 mei brengt het beroemde Engelse Hallé-choir uit Manchester een tegenbezoek aan de ora toriumvereniging. Het Hallé-choir werd in 1858 in Manchester opgericht door Sir Charles Hallé en heeft altijd een belan grijke plaats ingenomen in het muziekle ven in Noord-Engeland. Het koor hoort bij het wereldberoemde Hallé-orchestra, waar het jaarlijks een groot aantal gezamenlijke concerten mee geeft. Dit orkest is altijd geleid door voor treffelijke dirigenten, zoals dr. Hans Rich ter, Sir Hamilton Harty en de legendari sche Sir John Barbirolli. Sinds 1971 staat het koor onder leiding van James Loug- bran, die ook buiten Engeland grote be kendheid geniet als de dirigent van de „Last night of the Proms”. Het choir heeft een zeer uitgebreid re pertoire en heeft recentelijk onder meer uitgevoerd Benjamin Brittens „Cantate Academica”, Carl Orff’s „Carmina Bura- na” en Prokofiev’s „Alexander Nevsky”. Het choir treedt regelmatig op voor radio en televisie en heeft een respectabel aan tal platen opnamen gerealiseerd. Het Hal lé-choir wordt geleid door „chorus-mas- ter” Ronald Frost. Hij is al 20 jaar met het choir verbonden, eerst als begeleider en assistent-dirigent, maar sinds 1972 als chorus-master. Tevens is hij organist bij het Hallé-orchestra en geeft vele recitals. De christelijke oratoriumvereniging „IJmuiden” bestaat uit ongeveer 100 le den. Drie jaar geleden vierde het koor zijn 60-jarig bestaan met een bezoek aan Ca nada. Behalve vele concerten in Holland heeft het geconcerteerd in Duitsland, Zwitserland en op 1 mei 1978 in the Con cert Hall of the Royal Northern College of Music in Manchester tijdens het bezoek aan het Hallé-choir. Het koor wordt nu reeds meer dan dertig jaar voortreffelijk geleid door Willem Wiesehahn; hij heeft met het koorwerk „Amsterdam te Deum” ook als componist naam gemaakt. Op dinsdag 29 mei geven de oratoriumvereni- gingen en het Hallé-choir om acht uur ’s avonds een gezamenlijk concert in de Nieuwe Kerk aan de Kanaalstraat te IJ muiden. Voor de pauze zingen de Engelse gasten onder leiding van Ronald Frost, onder anderen „de Mis in g van Schubert en het „Gloria” van Vivaldi. Na de pauze zingt de C.O.V. IJmuiden, onder leiding van Willem Wiesehahn, het „te Deum” van Heren C4 sculling: le R. Heijmerikx, D Maatman, R. Vellekoop, H. Elzer en E Zandbergen in 1.43.0; 2e R. Scholder, R Cuvelier, W. Honders, C. de Rijk en st mej. N. Cuvelier in 1.46.6 Mixed C4: le C. Kwantes, J. v.d. Berge N. Cuvelier, C. v. Oosterom en st A Olgers in 1.42.6 Jongens C2 sculling: le D. Maatman, R Heijmerikx en H. Heijmerikx in 2.08.5; 2e H. Elzer en R. Vellekoop in 2.15.8 Jongens jeugd 14 jaar: le E. Zandber gen in 1.06.9; 2e H. Heijmerikx in 1.13.5 Door de volgende jeugdleden werd een ladderdemonstratie gegeven: Gert v. Ber gen, Dirkjan v. Diepen, Harald Heijme rikx en Edwin Zandbergen. IJMOND. Aan de balie bij het Gewestelijk Arbeidsbureau te Bever wijk kan mondelinge informatie over plaatsingsmogelijkheid voor school verlaters worden aangevuld met bro chures en foldermateriaal over dit thema. Voor scholieren liggen hier voor het meenemen twee boekjes. Het ene boekje „Wel gesolliciteerd” geeft adviezen en tips over sollicite ren (Hoe draai je een behoorlijke sollicitatiebrief in elkaar? Hoe ver loopt een sollicitatiegesprek?) IJMUIDEN. Ook al liet de zon het afweten, het weer was toch zo goed dat er, mede door de stevige oostenwind, goede tijden werden gemaakt tijdens de onderlinge roeiwedstrijden, die de roeivereniging De Stern afgelopen zondag op het Noordzeeka- naal organiseerde. Dat de voorafgaande trainingen vruchten hebben afgeworpen blijkt wel uit de resultaten. De wedstrijden zouden aanvankelijk geroeid worden op koningin nedag in het kader van de Velser Sportweek, door het slechte weer die dag werden ze echter uitgesteld. De uitslagen van de diverse wedstrijden zijn: In „Werkwijzer voor Jongeren”, een uitgave van het Ministerie van Sociale Zaken, gaat het over meer exacte gegevens als lonen, werk dat voor jongeren acceptabel is, leerling stelsels en meer weetjes van belang voor jongens en meisjes die een baan zoeken. Aparte folders verschaffen duidelijkheid over de rol van het Ar beidsbureau („Wat kan het Arbeids bureau voor u doen”) en ook over de plaatsingsmogelijkheden na voltooi ing van een lagere beroepsopleiding, de variatie aan vakantiebanen en nog eens afzonderlijk de sociale beroepen („Mensen voor mensen”). Schoolverlaters lang voor examens op de stoep bij arbeidsbureau ij- James Loughran, dirigent van het Hallé-orchestra en van de „Last nigt of the Proms" Pucell en de „Kröningsmesse” van Mo zart. De begeleiding wordt verzorgd door het Nederlands Bachorkest, terwijl de or gelbegeleiding wordt verzorgd door het Nederlands Bachorkest, terwijl de orgel begeleiding afwisselend in handen zal zijn van Stephen Pilkington en Simon C. Jan sen. Het belooft dinsdag 29 mei in de Lichthart constateert bij veel schoolver laters vreemde opvattingen over werken en geld verdienen. Bij het lager beroep sonderwijs loopt de toch redelijk goede s

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5