Slotfeest 3 e- Leegstaande woning uitgebrand 9 bejaarden .4 k f 4 burgerlijke stand Heemskerk] y y JE M kuipers IER 'pFJZEN SPECIALE AANBIEDINGEN FOUNDATIONS^LINGERIE n METIO TW5ÖX KORTING Haarlem H 5 verzl I Dagje uit in Düsseldorf busreis op elke eerste zaterdag van de maand eerstvolgende datum Zaterdag 2 juni 1979 Amitié Franse Wijn kort ijmondnieuws v I i Ju u h n A AEG MOTORENDIENST 0 pfl I WEINIG INDUSTRIE EN BEDRIJVEN ONVOORDELIG VOOR GEMEENTELIJKE INKOMSTEN metzelaar techniek bv Uitstel Onvoordelig Bibliotheek Plannen -r Culturele zaken in de commissie MfiDiiïcn 5 3 Diploma’s voor jeugdige EHBO-ers Kraanmachinist onwel na werken met vaten met giftige stof Medailles voor sjoelfavorieten Li «2 k I Mb, 9 DINSDAG 2 2 M E I BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 9 i I HAARLEM S c* Inlichtingen bij al onze kantoren f 1 NOORDHOLLANDS PHILHARMONISCH ORKEST Net even iets anders. Dat proeft u. In alles! Moderne uitrusting voor al uw reparatiewerk eens 9 lat AEG MOTOREN UIT VOORRAAD LEVERBAAR Reissom: f 30,- per persoon -1 4 QÉJ debokkedoorns m het Wethouder van Gelukpark ZEEWEG 53 OVERVEEN I W ZIJLSTRAAT 97 TEL. 310181 Voor deelname aan deze reis is het noodzakelijk, dat u over een paspoort, dat maximaal vijf jaar verlopen mag zijn, of over een geldige toeristenkaart beschikt. U dient ook reeds in Nederland Duitse marken te kopen, aangezien aan de grens niet wordt gestopt. nine ord. n in ng kkig stik iwel !’S ffl/p i 1 Meerjarenplan voor Heemskerk op basis van een kleine beurs (ADVERTENTIES) RESTAURANT /3etaal!xm2, fa (ADVERTENTIES) Concertgebouw Haarlem vrijdag 25 mei 1979 20.15 uur (j DERDE CONCERT BEETIIOVENCYCLUS entrée f 12,50 (a i.) c.j.p. geldig r r D 0 d||o Wikkelen en revisie, vacuümimpregneren, drogen, balanceren, belasten Een andere mogelijkheid om de tekor ten op te heffen zou zijn geweest het opvoeren van de onroerendgoedbelasting. Er zit nog enige speling in de maximum toegestane tarieven. B. en w. hebben niet voor die mogelijkheid gekozen, want die onroerendgoedbelasting ligt in Heems kerk relatief al behoorlijk hoog in verge lijking met omliggende gemeenten. Dat komt omdat in Heemskerk zo rond de negentig percent van de og-belasting moet worden opgebracht door de burgers. De oorzaak daarvan is, dat er in Heemskerk in verhouding weinig bedrijven en indu strieën zijn en dat is geen voordelige zaak wat de gemeentelijke inkomsten betreft. Voor een deel van de bezuinigingen die nu B. en w. hebben aan de raad voorge steld het meerjarenplan op twaalf pun ten te wijzigen, maar de raad moet dat meerjarenplan nog goedkeuren en kan dus andere punten bedenken. De voor stellen van b. en w. zijn als volgt Tegen al die besparingen uitschuivin- gen en lastenverdelingen staat dan, dat b. en w„ gelet op het ruimtegebrek, de bouw van een nieuwe bibliotheek eerder, na melijk in 1982, gerealiseerd willen zien. Als de raad met deze voorstellen ak koord zou gaan resteert er over de jaren 1980 tot en met 1984 nog een tekort van ƒ13.110,- maar dat is geen bedrag om wakker van te liggeii. Nu zullen alle financiële perikelen, in- vesteringsconsequenties, al of niet renda bele investeringen, afschrijvingstermij nen en dergelijke, die in de meerjarennota met de daarbij behorende begroting door de doorsneelezer niet als spannende lec tuur worden verslonden en opzienbaren de nieuwe plannen zitten er voor de eerst komende vier jaren ook niet in. We lopen de toelichting even door: bouw raadhuis 9 miljoen, maar daarvoor wor den de Hoogovenbijdrage en enkele reser ves aangesproken, zodat er nog een be drag van 5.084.400,- resteert en de lasten daarvan kunnen over een aantal jaren worden „uitgesmeerd”. Een nieuw politie bureau (kosten ƒ5.148.000,-), maar dat komt voor rekening van het rijk. BEVERWIJK. De commissie voor on derwijs en culturele zaken vergadert op dinsdag 29 mei van vier uur af in het Stadskantoor. Besproken worden dan onder meer de nota inzake aanvullende subsidievoor waarden voor het ontmoetingscentrum „De Nieuwe Slof”, de nota van de onder wijsbegeleidingsdienst inzake de aanslui ting lager onderwijs/voortgezet onder wijs; de begroting van de schoolartsen dienst „Midden-Kennemerland” voor het jaar 1980; een herziene redaktie van de subsidieregeling godsdienstonderwijs en verder voorstellen tot verbouwing van de studioruimte van de Stichting RUAZ en een voorstel met betrekking tot het ge bruik van Huize Scheijbeeck. Een bewoonster van een ernaast gele gen woning merkte omstreeks kwart voor vier rookontwikkeling op en zag dat de vlammen reeds uit de woning sloegen. Ze waarschuwde de brandweer die welis waar zeer snel met groot materieel ter Kinderfilm. In het buurtcentrum „De Schans” aan de Schans in Beverwijk wordt vrijdagmiddag 25 mei van vier uur af de tekenfilm „Pedro de kat” gedraaid. Pedro reist in tachtig dagen de wereld rond. De film is bestemd voor kinderen van zes tot twaalf jaar. plekke was, maar niet kon voorkomen dat de woning totaal uitbrandde. Omstreeks half vijf was de brandweer het vuur meester. Het pand, dat geheel vrij stond, was al vier jaar niet meer bewoond. Programma: Ouverture Fidelio Symfonie no 1 Vioolconcert kaartverkoop en plaatsbespreken aan de kassa van het Concertgebouw, Lange Begijnestraat 13, Haarlem van 10-15 uur; telefonisch 32 09 94 van 12-15 uur. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Klaverjasclubs zijn er bij tientallen, maar een sjoelclub is veel minder algemeen. In Beverwijk bestaat sinds enige tijd „De Sjoelschijf” en die heeft aan het einde van de competitie medailles uitgereikt voor de beste presta ties. OTTJg IERS* Danielle Geluk, Milan Stengs. ONDERTROUWD: Nicolaas Warmenhoven en Maria P. C. J. Meyer; Antonius J. M. Heus en Agnes A. M. Schram. GETROUWD: Wilhelmus F. Sinnige en Jacqueline H. A. Vendel; Hans Elderbroek en Adriana W. M. Sprenkels; Gerardus Schoonakker en Gertruda P. M. Pauelsen; Gerard H. Bergsma en Claudia J. M. de Kroon; Pie ter Rook en Aagje W. Bak. OVERLEDEN: Johan Frans Kiepe, 66 jaar; Pieter de Groot, 93 jaar; Reintje Peter Tijms, 74 jaar. Haarlem, Pr. Barnhardlaan 2 Tel. 023-319005 Alkmaar, Beatevaeratraat 77 Tel. 072-117548 (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Voor de derde achter eenvolgende maal organiseren de bij het Samenwerkingsorgaan voor bejaarden- werken aangesloten werkgroepen, socië teiten en het dienstencentrum een slot feest, dat dit jaar wordt gehouden op woensdag 30 mei van tien uur tot half vijf in „De Nieuwe Slof”. Vertrek om 8 uur uit Haarlem Vertrek om 7.30 uur uit IJmuiden Terug om plm. 21.30 uur. i I *y (ADVERTENTIE) versK »tterd 00-J 18 Om Reserveren 023-263600 s Maandags gesloten Voor eventuele aanpassing van een ge bouw tot een cultureel ontmoetingscen trum is voorshands een bedrag van 1.000.000,- opgenomen in de meerjaren begroting. Voor elk moment Puike wijnen zoals de Fransen ze zelf drinken. Een uiterst plezierige rouge, een soepele blanc en een frisse rosé HEEMSKERK. Een felle uitslaande brand verwoestte in de afgelopen nacht in korte tijd een leegstaande woning aan de Maerten van Heemskerkweg in Heemskerk. De oorzaak is niet bekend. Persoonlijk letsel deed zich niet voor. GÉBOREN: Sandra Bus, Eric Luntz, Jilliza Smit, Deborah Sabrina Welp, Martijn Sinnige, Natasja Kaagman, Tamara Bianca Kol der, Arjan Boekholt, Michelle Witte, Bar tholomeus Johannes van Baar, Arlette (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De gemeente Heemskerk heeft nu een meerjarenplan voor de periode 1980 tot en met 1984 om onder meer de consequenties van bepaalde investerin gen te kunnen overzien en op basis daarvan de juiste prioriteiten te kunnen stellen. Nu zit er niet zoveel financiële ruimte in de financiële begrotingen om leuke plannen te kunnen maken. Het is meer een kwestie van kijken waarop bezuinigd kan worden. De bespelingsgraad van de voetbalvel den aan de Tolweg door „Inter Heems kerk” is zodanig, dat volgens b. en w. de geplande reconstructie zonder bezwaar een jaar kan worden uitgesteld. De par keervoorzieningen bij de sportvelden aan de Tolweg denkt men ook wat eenvoudi- plaatsen en kantine op het terrein van ger te realiseren en dat kan de aanlegkos- ten terugbrengen tot ƒ70.000,-. Voor de jaren 1980 en 1981 is in de meerjarenbegroting voor elk jaar een be drag van ƒ75000, opgenomen als bijdra gen voor te realiseren clubgebouwen. Teneinde tot een gelijkmatiger verdeling van de lasten te komen, stellen b. en w. nu aan de raad voor om voor elk van de jaren 1980 tot en met 1984 een bedrag van 30.000,- op te nemen BEVERWIJK. Personeel van de fir ma Koster aan de Randweg in Beverwijk weigerde maandag aan het werk te gaan zolang er vaten, vermoedelijk gevuld met het giftige stof tolueendiisocyanaat, op het terrein van het bedrijf lagen. Eén van de werknemers, een 49-jarige kraanma- chinst, werd vorige week, bij het behan delen van de vaten, onwel. De vaten zijn afkomstig van de firma Beverol en waren via een vatenleveran- cier in Purmerend uiteindelijk bij het be drijf in Beverwijk terecht gekomen, om tot schroot vernietigd te worden. De in houd van de vaten was geneutraliseerd met een bepaald soort loog. Onderzocht wordt of de kraanmachinist onwel is ge- worden van het loog of van de giftige stof, die in de vaten zat. De firma Beverol heeft inmiddels de vaten weer teruggenomen om deze elders te laten vernietigen. Er zijn die dag dia’s te zien van de aktiviteiten in het afgelopen seizoen, er is een tentoonstelling van de handwerkgroe- pen en dan zijn er demonstraties van gymnastiek, volksdansen, vrouwenbiljart, Engels en Duitse lesgroepen (zang) en dansen. Er komt een muurkrant als jaarverslag, maar die werpt tevens een blik op de toekomst. Informatie kan men krijgen over klus jes in huis (voor vrouwen), gespreksgroe pen, pandoeren, biljarten, zwemmen, soos geestelijk gehandicapte ouderen, toneel groep, wandeltochten, uitgaansdagen, so ciëteiten en werkgroepen, alsmede over instellingen en organisaties in het kader van welzijnswerk voor ouderen. Zolang de voorraad strekt kunnen lunchkaarten voor soep en broodjes a 3,50 worden besteld. ‘S Middags is er een thé-dansant met medewerking van The Corjo’s. Toegangskaarten (een gulden) en lunch kaarten kunnen worden afgehaald bij het Dienstencentrum (Nieuwe Slof) aan de Kerkstraat 46, of telefonisch worden be steld via telefoonnummer 20679. Mocht men vervoersproblemen hebben dan kan men zich in verbinding stellen met de Mobiele Hulpverlening Kennemerland, te lefoon 37624. N IT We noemen verder uit de meerjarige investeringsnota: herstel dak en torentje gemeentehuis ƒ30.000,- (in 1980) verkeers lichten Hoogdorperweg-Duitslandlaan 100.000,-): verkeerslichten Plesmanweg- J. Ligthartstraat 150.000,-): bouw werk- Zou het meerjarenplan, zoals dit in eer ste instantie is samengesteld, volledig worden uitgevoerd, dan zouden er in de jaren van 1980 tot en met 1984 tekorten ontstaan van respectievelijk ƒ691.711,- ƒ613.880’- ƒ486.443,- ƒ792.112,- en ƒ545.369,-. Er moet dus per jaar gemid deld zo’n half miljoen gulden worden be spaard en ook daar hebbben b. en w. een plan voor gemaakt. dirigent: ANDRÉ VANDERNOOT solist HERMAN KREBBERS - viool Sportzaken. De Beverwijkse raads commissie voor sportzaken vergadert maandag 28 mei van half acht 's avonds af in het Stadskantoor. Besproken worden de ambtelijke visie met betrekking tot het meerjarenplan voor de jaren 1980 tot 1984 en de aanleg van de ijsbaan. Ook komen in behandeling de nota’s inzake het aan vullende subsidieverzoek van „De Kenne- mers” voor de bouw en inrichting van de kleedaccommodatie. De agenda vermeldt verder het punt telefoonaansluitingen in gymnastieklokalen. Spreekuur. Burgemeester A. J. Hubers van Beverwijk is verhinderd op maandag 28 mei zijn wekelijks spreekuur te houden. In de meerjarenbegroting is voor perso neelsuitbreiding een bedrag van 350.000,- opgenomen. In afwachting van het organisatieonderzoek en mede gelet op de voordelen van centralisatie van diensten in het nieuwe gemeentehuis ver wachten b. en w. dat met een bedrag van 100.000,- kan worden volstaan en deze post kan dan met 250.000,- worden ver laagd. Honderdduizend gulden denkt men ook te kunnen besparen op de aankoop van apparatuur ten behoeve van mechani satie en automatisering. De vervanging van het hulpverleningsvoertuig voor de brandweer, die voor 1980 op het program ma stond, willen b. en w. uitstellen tot in 1981. De voorzieningen aan De Baan dert wil het college ten laste van het Fonds Uitbreiding Gemeente (voor bovenwijkse voorzieningen) brengen, evenals de finan ciering van de kosten van aanleg van een gedeelte van de Plesmanweg. De asfal- tering van de Gerrit van Assendelftstraat kan naar de mening van b. en w. wel Worden uitgesteld tot 1984. Mede op grond van maatregelen van de minister kan de realisering van de Vlinderschool niet eer der dan in 1981 ter hand worden genomen en op grond van dezelfde overwegingen kan de uitbreiding van „De Kariboe” en de Anne Frankschool tot geïntegreerde klo-scholen niet eerder dan in 1984 vol tooid zijn. TaiefonlBch vi« nr. 31 31 50 (Hoyman 4 Schuurman van 13.00 tot 17.00 uur) Er zijn twee competitieronden gespeeld, de eerste met gemiddelden en de tweede met wedstrijdpunten. De uitslagen waren in groep A: 1. Jan Drent 1376; 2. Cor Quist 1259; 3- Cees van der Kaaden 1251. Groep B: 1. mevr. Lenseling, 1131; 2. Teun de Jong 1049; 3. mevr. Baltus 1049. Groep C: Jolanda Baltus 1003; 2. mevr. Kleine 959; 3. mevr. De Graaff 957. De competitie om punten had het vol gende resultaat: Groep A: 1. Jan Drent, Cor Quist en Anneke v.d. Heuvel, allen 14 punten. Groep B: 1. J. Fiseler 7; 2. Teun de Jong, Trude Smit en Ank Oltshoorn 6. Groep C: 1. J. C. van Rijn 16; 2. Ineke Balke 12; 3. mevr. De Graaff 10 punten. Kennismaken met de sjoelclub kan men onder meer op de kunstmarkt op zaterdag 26 mei. Er wordt elke donderdagavond gesjoeld in het verenigingsgebouw van de Odd Fellows aan de Prinsesselaan in Be verwijk. tusst <gnon CHINE' jrdurs*! Import en distributie oao»f Telefoon MA 015-569324* openbare werken aan de Tolweg (ƒ1.285.000,-). Ten behoeve van de vuilo- verslag is thans reeds aan de orde het inrichten van een los-perron; kosten wa genpark (ƒ1.555.000,-); riolering duinge bied (ƒ2.950.000,-); opknappen wegen in het duingebied 672.000,-);riolering voet pad Hertogenven 60.000,-); bomenplan Marquettelaan (ƒ220.000,-); reconstructie kruispunt Ruysdaelstraat-C. van Mander- straat 120.000,-); zo spoedig mogelijk uit te voeren; bijdrage in het nadelig exploita tie saldo van het CAIJ (centrale afvalver werking) ƒ530.000,-; aanleg Plesmanweg 1.750.000,-) waarbij gedacht wordt aan een gedeeltelijke aanleg in 1980 en een verdere uitvoering na 1984; reconstructie Baandert-Tolweg-Communicatieweg (kosten 1.000.000,-, maar daar betaalt de provincie een flink stuk aan mee); voorzie ningen Baandert (voor het langzame ver keer) 300.000,-; parkeervoorzienigen woonerven ƒ500.000,-; idem Beneluxlaan 250.000,-; voorrangsmaatregelen ringwe gen 50.000,-; reconstructie kruispunt Mo- zartstraat-Jhr. Geverslaan 100.000,-); idem kruispunt Marquettelaan-Bach- straat 120.000,-);idem Kerkweg-Mar- quettelaan (ƒ80.000,-); ombouw rioolge- bouw „De Maer” 150.000,-); reconstruc tie groenvoorzieningen in oude wijken ƒ150.000,-; afbraak gemaal Poelenburg 30.000,-); aanpassing speelterreinen (ƒ100.000,-); rolstoelroutes ƒ20.000,-; uit breiding begraafplaats ƒ215.000,-; nieuwe bibliotheek 3.000.000,- (waarvan 40% ten laste van de gemeente Heemskerk); defi nitieve huisvesting muziekcentrum, te verwachten in 1982 -ƒ750.000,-; buurtcen trum „De Werf” f 1.000,000,- (50% rijksbij- drage en 80% algemene uitkering in de restende kosten). BEVERWIJK. Dertien leerlingen van de Maarten Lutherschool zullen op maan dag 28 mei examen doen voor het jeugd- EHBO-diploma A. Zij kregen twaalf les sen van de heer Van Leijen en mevrouw Herlaar. De heer Van Leijen heeft nog nooit eerder zulke jeugdige leerlingen ge had en hij was verrast door het enthousi asme van deze zesdeklassers van de lage re school. noodzakelijk zijn hebben b. en w. een aardig woord bedacht, namelijk „uit schuiven” en dat betekent dan gewoon uitstellen. lurediteitfyniïié Verkrijgbaar j f'i'i i-inM'1 m de betere slijter ij/wijnhandel ||K^

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 9