NA TELEURSTELLENDE NEDERLAAG i Bloemendaal Korfballers: kans op handhaving Historische uitslagen automobielen I 1 i.’ SPORTIEF Eerste verliespunt dammers Heemstede Sterk begin Ciska Butter Close game cricketers Haarlem-Jeugd grijpt titel op circuit 3.698,- Jansweg I 26-28, D< E] m BOSCH KEUKENSTUDIO T Sterk badminton Frank van Dongen en Grace Kakiay Hockey Basketbalselectie r V I 36 19 7 9 M E I 3 K sportief L I u het stee ploe Teg< van derl karn vont van >1^1 c doe ten schi Joh ove tooi gro acti afw lijk Gratis advies en uitgebreide offerte INTERREGIONALE JEUGD KNVB-RESERVES ZAAL 0 ind. f’ apparatuur vanaf - •if®! Titelkansen dames Bloemendaal nihil e - HPC: TOERNOOIZEGE 0 a t (ADVERTENTIE) J Met nog één ronde te gaan, is de strijd om het landskampioenschap bij de dames ongemeen spannend. Maar liefst 3 clubs gaan tesamen aan de leiding en vlak daar achter volgt Bloemendaal. Aanstaande zondag treedt Bloemendaal aan tegen één der koplopers, het Eindho- vense EMHC, op eigen veld. Het op papier gemakkelijkste programma heeft Up ward tegen de Groninger Studenten, ter wijl in Amsterdam de concurrentiestrijd Vlak voor tijd echter wist Theo Doyer de opgelopen achterstand teniet te doen, waardoor de eindstand 2-2 werd. Bij H.D.C.-Santpoort bleek de winst van Piet Hollenberg op Reiffers achteraf Tegen Mieke Heitmeier speelde Ciska een Roozenburgaanval, die haar geen windeieren legde. Ciska bleek deze spel vorm beter te beheersen dan haar tegen standster en dit resulteerde in een fraaie winst. In haar partij tegen Caroline van der Sande liep het minder vlot. Ciska zag een afruil over het hoofd waardoor zij met een randschijf bleef zitten. Dankzij haar techniek verkreeg Ciska tóch het initiatief en wist nog een voordelig eindspel te bereiken. Niettemin zag haar opponente kans de remisehaven te bereiken. mentswedstrijden in het zwembad „De Planeet” gewonnen. Scaldis uit Antwer pen, met diverse leden van de Belgische nationale ploeg in haar gelederen, werd tweede. (Van onze korfbalmedewerker) HAARLEM. De laatste wedstrijd van de korfbalvereniging Haarlem in de klasse 2B is zeer succesvol verlopen. (Van onze hockeymedewerker) BLOEMENDAAL/TILBURG. Door een 2-1 nederlaag hebben de dames van Bloemendaal hun kansen op de landstitel aanzienlijk verkleind. In Tilburg leden de Bloemendaalsters een verdiende ne derlaag tegen de nog steeds regerende landskampioen Were Di. De heren speel den teleurstellend gelijk tegen het reeds uit de hoofdklasse gedegradeerde Schaer weijde. Onder de wagens gebouwd tussen 1925 en 1960 bevinden zich enkele zeer bijzondere race-wagens, zoals een aantal Bugatti's, gebouwd rond 1930 en een Dela- haye 135 MS Le Mans uit 1936. De belangrijkste race is ongetwijfeld zondag wanneer de Groep III-wagens aan de start komen, waarbij de klasse I strijd levert voor de Europese „Coupe Lurani” en de klasse II voor het Europees FISA- kampioenschap rijdt. De organiserende Historische Auto Ren Club (HARC) ver wacht 87 coureurs, die behalve uit Neder land ook uit België, Duitsland, Engeland, Frankrijk en Zwitserland komen. De trainingen op zaterdag voor de race wagens uit het roemrijke verleden zijn gratis te bezoeken vanaf 10.30 uur, terwijl zondag de races om 13.00 uur beginnen. De Haarlemmers speelden thuis tegen het Amsterdamse Victoria en wonnen met 11-8. Haarlem-Victoria 11-8. Dick van La- densteyn 2x, Els Huiting 3x, Richard He- hanussa 3x, Inge van Bree, Austin Heha- nussa, Henny Reyns. 1 ka da ee su de za ve le ki Bi Pi w b< I in i Op kaï wo af str: Llc gel scl nie Pri on< te 1 lag VÓi vei lie hei pu de zij S. Boe sch pla: dat gee bre velt ED' zier van een Eer Lui sch kee Joe Bra ren bij i bre strï H het hou klei sch: na stel het kla: min voo sta: CV dig wai in s Bloemendaal heeft het voornamelijk aan zichzelf te wijten gehad dat Schaer- weijde niet direct op een grote achter stand werd gezet. Vooral in het begin kregen de Bloemendalers enkele riante mogelijkheden de score te openen, maar zoals zo vaak dit seizoen, faalde Bloemen daal in de afwerking. Zo miste Theo Doy er de mooiste kans van de wedstrijd door A: Argon-Volendam 0-3, De Spartaan-Haar- lem 1-2, EDO-UVV 1-2, DWS-DCG 1-1, De Spartaan-Schaten Sch. n.o.; Haarlem-WGW 6-1 (Haarlem kampioen). B: WSV-SDW 0-0, Blauw Wit-De Kennemers 1-0, HSV-HBC 1-2, Elinkwijk-DOS 4-0. vrij voor de Zeister doelman de bal naast de goal te pushen. Toch kwam Bloemendaal op een voor sprong toen Hendrik Jan Kooijman een strafcorner benutte, en het had direct daarna eigenlijk 2-0 moeten worden toen Arthur Goll een riante mogelijkheid kreeg. Cees Jan Diepeveen zette na een solo knap voor naar Arthur Goll, die ge heel alleen voor de keeper verscheen. Zijn schot belandde echter in het zijnet. Paula Kloet en Rob Mes zijn als individuele spelers misschien wel te gen hun overwinnaars opgewassen als gelegenheidscombinatie moesten zij duidelijk in het Zijderveld koppel hun meerdere erkennen. Het was trouwens toch een goede dag voor Zijderveld want in de twee jongere leeftijdsgroepen was de eindzege ook voor een Zijderveld-combinatie. In de groep tot en met zestien waren Hanneke Huisman en Fardo Schui- ling de winnaars, in de jongste groep ging de titel naar Carolien van Zij derveld en Mark Mieras. Uitslagen: Groep 1 tot en met 18: HF: Grace Kakiay/Frank van Don- gen-Nicole van Zijderveld/Hendrik Jan Rozemeijer (Zijderveld/Duin- wijck): 15-4, 15-8; Paula KLoetRob Mes (Duinwijck)-Karin Stoffelen/Rei- nout Broekhuizen (Zeemacht/HHW 69): 15-5, 15-7. Groep 2 tot en met 16: Hona Kakiay/Rik Poldervaart (Zij- derveld)-Joyce van Renesse van Duy- venbode/Bas Verstift (Weesp): 15-1, 15-7; Hanneke Huisman/Fardo Schui- ling (Zijderveld)-Ingrid Hoogeveerv Philip Oei (HHW 69/BBC) 15-7, 15-8; Fin.: Huisman/Schuiling-Kakiay/Pol- dervaart: 15-11, 14-17, 15-12. (Van onze dammedewerker) BEVERWIJK. In de vierde ronde van het damtoernooi om het Zilveren Dambord heeft Damclub Heemstede voor het eerst een punt laten liggen. In een sensationeel duel met B.D.C. Bever wijk kwam een 4-4 gelijkspel uit de bus. IJmuiden kroop een puntje dichterbij dankzij een 5-3 winst op Lisse, maar staat altijd nog op twee punten achterstand. Opmerkelijk is, dat ook organisator H.D.C. op de tweede plaats staat. De Haarlemmers verslogen Santpoort, even eens met het kleinste verschil: 5-3. Da rn ia te werkte zich ten koste van Het Oosten wat omhoog en ook hier was het spannend: 5-3. Uitslagen: Santpoort-H.D.C. 3-5, Het Oosten-Damiate 3-5, Lisse-D.C.IJ. 3-5, Heemstede-B.D.C. Beverwijk 4-4. Stand: 1. Heemstede 4-7 (23-9), 2. B.D.C. 4-5 (19-13) IJmuiden 4-5 (17-15), H.D.C. 4-5 (16-16). beslissend, omdat de overige partijen in remise eindigden. Hollenberg verwierf zich eerst positioneel voordeel, waarna hij een dreiging in het spel bracht, die Reiffers overzag. Een snelle overwinning was het resultaat. Bij Damiate-Het Oos ten zorgden Theo van Wort en Tom de Boer voor de volle buit. Beide versloegen op fraaie wijze hun tegenstanders Mast en Heutinck. Een gelijkspel van Leo Ha- blous tegen de goed spelende Cees van de Polder bracht het vijfde punt op het scorebord. (Van onze dammedewerker) LENT. Ciska Butter uit Haarlem is het damkampioenschap van Nederland voor dames goed gestart. In de eerste ronde versloeg zij Mieke Heitmeier, ter wijl zij in de tweede ronde remise overeenkwam met debutante Caroline van der Sande. Met drie punten staat Ciska nu op een gedeelde tweede plaats. Boven haar staan titelhoudster Barbara Graas en Cato van Setten, die beiden volle winst behaalden uit twee partijen. De herenploeg van HPC won het voor het publiek spectaculairste onderdeel, de 10 x 50 meter vrije slag, in de zeer knappe tijd van 4.14.3. Het eerste HPC-kwintet, gevormd door Remco Frijling, Jim Hou- waart, Gérard de Kort, Hans Kroes en Pieter Collet, verbeterde bovendien het Nederlands aspirantenrecord op de 5 x 50 meter vrijeslag, tot 2.08.9. Ook de HPC-dames zegevierden op de 10 x 50 meter vrijeslag. Erg knap was de wijze waarop Gérard de Kort het klasse ment op de vlinderslag won. Met tijden van 27.5,1.0 en 2.10.8 verbeterde de zes tienjarige HPC-er zowel op de 50, de 100 alsmede op de 200 meter vlinderslag zijn persoonlijk record. Tweede in het eind klassement op de vlinderslag werd Leon Steenbrink met tijden van 28.0, 1.00.3 en 2.12.8. Berend-Jan Havinga, die zich lange tijd meer op de polo- dan op de zwemsport concentreerde en sinds kort het zwemmen laat prevaleren begint nu reeds vruchten van zijn vergrote zweminspanningen te plukken. In 53.5 raasde Berend-Jan Ha vinga, die Nederland deze zomer op de koninkrijksspelen in Curasao zal verte genwoordigen, naar de verbetering van het kringrecord dat met 53.8 op naam van zijn clubgenoot Herman van Lienden stond. Ook op de 50- en 200 meter vrijeslag kwam Berend-Jan Havinga met tijden van respectievelijk 24.7 en 2.00.6 tot knap pe resultaten. De van Njord overgekomen Arnoud Cornet werd achter Berend-Jan Havinga De openingsaanval van Bloemendaal had de zaken aanvankelijk redelijk onderin controle, want Reisig rekende het ope-^ ningspaar van de Rotterdammers betrek- kelijk snel in. Nummer vier Schewe bouw--— de echter samen met Cornet een produk- tief partnership op en kwam zelf uit op 62 van de in totaal 142 runs. Speler-coach Teddy Foster van Bloemendaal ging als~ een mes door het laatste deel van de vijandelijke battingside: 5 voor 39. Ook— Larry Worrell (2 voor 34) en Alexander Huygen (1 voor 3) leverden een bijdrage tot het beperkt houden van de Rotterdam- se score. Toen vervolgens Bloemendaal-openers Chambers (15) en Floberg (23) hun team op het goede spoor brachten, leek er niet veel aan de hand voor de thuisclub. Go- mes, spelcoach van Excelsior, die aan bat - gefaald had, sloeg toen echter toe; op 52^ vielen drie wickets. Ook Foster kwam niet - tot scoren, wat tot gevolg had dat Bloe- - mendaal met de rug tegen de muur stond. Worrell (14) en Huygen (15) hielden even stand, maar er pakten zich nu langzaam maar zeker donkere wolken samen boven „Zomerzorg”. De op een na laatste bal van de wedstrijd werd Reisig LBW gegeven en moest de Bruine de laatste bal tegenhou- den bij 97 voor 9. Hij liet de bal gerouti- neerd op de legguard komen (buiten de leg-stump) en een draw was het resultaat van de langdurige strijd, die pas om acht uur was afgelopen. De bonuspunten gin-~ gen naar Excelsior: 4-2. (Van onze cricketmedewerker) BLOEMENDAAL. Bloemendaal speelde gisteren op eigen veld een „close game” tegen Excelsior uit Rotterdam, zij - het dan dat de thuisclub ternauwernood aan de nederlaag ontkwam. Tegenover het Excelsior-totaal van 142 kwamen de^Z Bloemendalers tot 97 voor 9. (Van een medewerker) HAARLEM. Op eigen veld heeft Haarlem in groep A van de interregiona le jeugdcompetitie met 6-1 van het Hel- derse WGW gewonnen. Het legde daar door beslag op het kampioenschap. Sa men met Ajax, de kampioen van groep B, moeten de Haarlemmers nu gaan uitma ken wie op 9 en 10 juni in Zeist mag deelnemen aan de strijd om het nationale jeugdkampioenschap. le klas: Ajax 3-AFC 2 0-5 (AFC 2 kampi oen); 2B: JOS 2-RCH 2 2-1; derde klas: Purmersteyn 2-De Zouaven 2 1-2; 4E: Die men 2-FC Amstelland 3 0-2, Oriënt 2-Animo 2 1-7. wordt uitgevochten tussen Were Di en Amsterdam. Bloemendaal kan bij winst op EMHC alleen nog de landstitel behalen wanneer de overige concurrenten ver liezen. Heemskerk (Dr. Prinsenhal): derde klas C: Jaapies Boys-Wijsmuller 4-2; derde klas D: Nijman S-Rijssen 6-3. IJmuiden: eerste klas A: Otte Eagles-Sport Schoone 5-6; tweede klas A: DGS Smul-Black Birds 8-3; De Jut- ters-Progress 6-3. Haarlem (Kerinemer sporthal), derde klas H: SS Internationaal- Old Smuggler Stars 2-4; KPL’71-Borher BV 7-2; Kontakt '75- DSS 1-1Goal Bakker Buys- Fluor 6-2; derde klas I: HM’77-Stiphout 1-18 (Stiphout kampioen). Haarlem (Beijneshal): derde klas G: Vermeer Vr.-Leerbeurs 3-4; Au Bout-Haarlem 1-2. Zandvoort: derde Het programma luidt: 30 mei: Tsjecho Slowakije-Nederland; Frankrijk-België. 31 mei: België-Tsjecho Slowakije; Neder- land-Frankrijk; 1 juni: Tsjecho Slowa- kije-Frankrijk; België-Nederland. klas J: Zandvoortmeeuwen-TZB 1-3. Umui- den: eerste klas B: Loek Anderson-Spaarne- vogels 0-7tweede klas B: Schova-Sihi FC 3- 2; Griffioens-Free Company 5-3. Haarlem (Kennemer sporthal): derde klas E: Onze Gezellen-Soc. Toshaba 1-7; Santos Bavao- Halve Maan 2-2; Njord-CZGB 2-8; derde klas F: Wisker Boys-De Purmer 3-3; Van Eg- mond-Apollo 2-4. Haarlem (Spaarnehal): derde klas F: Conijn-Brandig 2-5. Haarlem (Beijneshal): eerste klas B: North End-Ken- nemerland 3-0; Figee-Bloemendaal 5-2; HFC-Aurora ’75 4-5; Van Lammeren H- TYBB 4-1; tweede klas C: Internationaal- Schaaper 0-7. Hillegom: eerste klas C: Sporthuis H’gom-Hong Kong Z. 1-5; tweede klas E: Out-Daltons 6-1; derde klas J: Pak hoed H-Wil Freeke 5-2; derde klas L: Lan sing Bagnall-J. M. Bakker 3-3; De Hoogte- Tameris HB 0-3. Eerste ronde: Foppen-Geurts 1-1, Polman- Nieuwenhuizen 1-1, Veenboer-Poepjes 1-1, Graas-Van der Sande 2-0, Butter-Heitmeier 2-0, Van Setten-Vermeer 2-0. Tweede ronde: Geurts- Vermeer 2-0, Heitmeier-Van Setten 0-2, Van der Sande-Butter 1-1, Poepjes-Graas 0-2, Nieuwen- huizen-Veenboer 0-2, Foppen-Polman 0-2. Stand: 1. Graas en Van Setten 2-4, 2. Butter, Polman Veenboer en Geurts 2-3. Stand in de hoofdklasse met nog 1 wedstrijd te spelen: Klein Zwitserland 21-39, 61-19; HGC 21-32, 49-33; Kampong 21-27, 56-35; Amsterdam 21-26, 56-39; Laren 21-20, 35-37; Hattem 21-19, 33- 39; MEP 21-19, 36-44; Bloemendaal 21-17, 31-41; Oranje Zwart 21-16, 27-39; Tilburg 21-15, 27-33; Leiden 21-14, 24-47; Schaerweijde 21-8, 20-49. De stand in de nacompetitie is: Amsterdam 6- 9, 18-4; Upward 6-9, 13-6; EMHC 6-9, 7-2; Bloe mendaal 6-8, 15-7; Were Di 6-7, 10-4; Groninger Studenten 6-6, 9-16; GHBS 6-0, 3-18; PW 6-0, 4-22. Heren, hoofdklasse: Bloemendaal- Schaerweyde 2-2, Tilburg-Leiden 1-2, Kam- pong-Amsterdam 4-4, MEP-Oranje Zwart 0- 2, Laren-Hattem 5-1, HGC-HCKZ 2-2. Promotie eerste hoofdklasse: HDM-Venlo 2-2. Dames, landskampioenschappen: Gron./ Stud.-PW 5-2, GHBS-Upward 2-5, Were/Di - Bloemendaal 2-1, EMHC-Amsterdam 0-0. (Van onze badmintonmedewerker) HAARLEM. De districtskampi- oenschappen badminton voor de jeugd werden in maart gespeeld. Het onderdeel gemengd dubbel moest toen wegens een lichtstoring in de Spaarnehal tot Hemelvaartsdag worden uitgesteld. Grace Kakiay en Frank van Dongen, beiden van Zij derveld, zegevierden toen in het en kelspel in de oudste leeftijdsgroep en deden dat gisteren als gemengd duo nog eens dunnetjes over. Zij ver sloegen Paula Kloet en Rob Mes (IS IS, 15-10) en onderstreepten hiermee nog eens dat zij als spelers van een gemengd dubbel momenteel de vier de plaats op de nationale ranglijst innemen. tweede in het vrijeslagklassement. Met 2.00.4 was hij op de 200 meter vrijeslag sneller dan Havinga. Ook bij de dames was HPC via Nicole van Lit, de laatste weken opmerkelijk goed in vorm succes vol op de vrijeslag. Met tijden van 29.1, 1.01.7 en 2.12.6 zwom ook zij naar drie persoonlijke records. In het eindklasse ment werd zij tweede. Ook Ingrid Lui- ting was erg succesvol. Met tijden van 31.0, 1.08.9 en 2.28.1 op de vlinderslag bleef zij de concurrentie ruimschoots de baas. (Van onze sportredactie) DEN HAAG. De volgende spelers zijn aangewezen voor het Nederlands basketbalteam, dat deelneemt aan het vierlandentoernooi, dat op 30 en 31 mei en 1 juni a.s. in Praag wordt gehouden: Jan Dekker, Dan Cramer, Al Faber, Cees Akerboom (allen EBBC), Mitchell Plaat, Harry Kip, Sid Bruinsma, Jimmy Woud- stra (allen Leiden), Anton van Helfteren en Pieter van Tuyll (beiden Punch), Emill Hagens (Flamingo’s) en Bert Kragtwijk (Delta Lloyd). De eerste strafcorner van Schaerweijde leverde al bijna resultaat op, maar eerst Daan Koppejan en daarna Ad Boelaars wisten met prachtige reddingen een doel punt te voorkomen. Uit een strafcorner maakte Michiel de Boer vlak voor rust de gelijkmaker. Na rust zakte het spelpeil naar een bedenkelijk niveau. Vooral in het spel van Bloemendaal zat geen enkele lijn, en niet geheel onverwacht nam Schaerweijde daarom een voorsprong. Een afschuwelijke verdedigingsfout strafte Michiel ten Houten koel af. Nadat Daan Koppejan Bloemendaal even daar na voor een grote nederlaag behoedde, sloeg Theo Doyer vlak voor het einde toch nog toe: 2-2. vVan onze autosportmedewerker) HAARLEM. Op het circuit van Zandvoort worden komend weekeinde internationale races voor historische au tomobielen gehouden. Groep 3 tot en met 14: HF: Miranda Stoffelen/Erik van Kampen (Zee- macht)-Brigit Vervest/Alex Meijer (Heemskerk): 15-8,15-2. Carolien van Zijderveld/Mark Mieras (Zijder- veld)-Mirte Varwijk/Michael de Boer (Zijderveld/HHW 69): 15-4, 154. Fin.: Carolien van Zijderveld/Mark Mieras-Miranda Stoffelen/Erik van Kampen: 7-15, 15-11, 15-7. In de hoofdklasse speelden de heren van Bloemendaal tegen het reeds gede gradeerde Schaerweijde. Met veel moeite werd tegen de Zeister club gelijk ge speeld, nadat het er lange tijd naar uit had gezien dat Schaerweijde tegen Bloemen daal de eerste overwinning zou behalen. (Van onze zwemmedewerker) HAARLEM. De Heemsteedse zwem vereniging HPC heeft met grote overmacht en uitstekende tijden de zelf georganiseerde internationale klasse- AtUPW Voor Haarlem hing erg veel van deze wedstrijd af omdat bij winst of gelijkspel een grotere mogelijkheid aanwezig is om zich in hun klasse te handhaven. In eerste instantie leek het er even op of dit niet zou lukken nadat Victoria met een afstand schot haar eerste aanval succesvol af rondde. Haarlem gaf echter goed respons en wist de stand gelijk te trekken waarna de Amsterdammers opnieuw een voor sprong namen. Tot vlak voor rust namen beide teams om beurten de leiding. Toch kon Haarlem de rust met een 6-5 voordeel ingaan. In de tweede helft liep Haarlem zelfs uit naar 7- 5 maar de goed functionerende Victoria aanval kon de stand weer gelijk trekken. Els Huiting en Richard Hahanussa zorg den opnieuw voor ruimte door achter el kaar drie doelpunten te scoren, die de stand op 10-7 bracht. Toch kon het Amsterdamse Victoria j nog gevaarlijk worden nadat een Haar lemmer een verdedigingsfout maakte en Victoria één punt dichterbij kon komen. Henny Reyns sloot de doelpuntenregen tien minuten voor tijd af door 11-8 te scoren. Victoria kon nog wel voorkomen dat Haarlem het spel bevroor maar miste I fut en kracht om nog tot scoren te komen. I De jeugd van Haarlem begon hyperner veus aan het belangrijke duel met WGW en liep al spoedig een 0-1 achterstand op. Voor het zelfvertrouwen bleek dit niet bevorderlijk. Nadat Rob Soepboer in de eerste helft dan toch gelijk had gemaakt, wist hij Haarlem in de tweede helft naar een 2-1 voorsprong te tillen. De ploeg kwam door een glaszuivere hattrick van Hans Koelemeijer helemaal op fluweel te zitten, waarna Jack Keijser de eindstand op 6-1 bepaalde. De 4-4 uitslag, die Heemstede en B.D.C. bereikten was weliswaar terecht, maar het heeft er lang naar uitgezien, dat Heem stede de winst zou pakken. Jeroen Sterel speelde een bizarre omsingelpartij, overi gens zonder dat het duidelijk was hoe tegenstander Wim van der Sluis hier pro fijt van kon trekken. In het vroege mid denspel forceerde Sterel zelfs achter el kaar schijfwinst, maar kon het resterende eindspel niet meer winnen. Deze teleurstelling voor Heemstede werd nog groter, toen Gerard van der Eem in een remisestand een blunder be ging tegen Diemeer. Ron Adelaar kon daarentegen, ondanks bezit van een dam en hevige tijdnood van opponent Huub van der Vossen, geen zege forceren. Ade laar manoeuvreerde zichzelf ook in tijd nood en in een tumultueus slot ging Van der Vossen zelfs met de winst strijken. De remise van Graanstra en Henk Beliën veranderde de gelijke stand uiteraard niet meer. IJmuiden dankte haar zege aan de kop- borden Ton de Haas en Cees Pippel. Ton de Haas bereikte in zijn partij tegen Hans van Hal niet veel, maar Hans van Hal kreeg het opnieuw te kwaad met de klok, waar De Haas handig van profiteerde. Cees Pippel stuurde op een klassieke partij aan, daar dit gunstige perspectifven voor hem bood. Gert Slottje moest van ellende een Ghestem-doorstoot nemen, omdat hij anders in temponood zou ko men. Met een directe combinatie maakte Pippel vervolgens een einde aan de partij. Een remise van de talentvolle Paul van Hal en een combinatieve winst van Joost van Hal op Leo Ombergen hielden de schade voor Lisse beperkt. Met erg goede tijden kwam Robin Schuyt, die het komende weekeinde als lid van de Nederlandse ploeg in Montfoort tegen Engeland in het water komt, tot een zege op de rugslag. Zijn tijden luidden: 28.4, 1.00.4 en 2.11.9. Remco Frijling, die op alle drie de onderdelen royaal moest toegeven ten opzichte van zijn clubmak- ker werd tweede. Zijn tijden (29.3, 1.06.9 en 2.18.6) waren desondanks goed genoeg om Bruno Lesaffre van het Franse Rou baix en lid van de Franse B-ploeg, voor te blijven. Diens broer Patrice Lesaffre zorgde overigens voor een fantastische prestatie door de 100 meter schoolslag in 1.09.8 af te leggen. Eindstand klassementswedstrijden: 1. HPC-Heemstede 1617.27; 2. Scaldis Ant werpen 1763.855; 3. ZPB-Barendrecht 1806.325; 4. Zeemacht-Den Helder 1809.625; 5. Roubaix 1843.84. ■ir Dirk Reisig van Bloemendaal springt juichend op nadat hij de stumps van een Exelsior-batsman grondig ontworteld heeft. Toegang f6, kind tot 12 j en 65+f 3 Grootste exotische jaarmarkt van Nederland! n o p ste vea ten het ED gej mij eer sta ter (ADVERTENTIE) Ruim 200 stands en feestelijke shows. '5? Dagelijks 12-24 uur. o o a MASSADA, LUV; NICO HAAK, PUSSY CAT, LOS ALEGRES, CONNY VINK. - DA| K AVRO's TOPPOP DISCO SHOW e va. --a-----fi E 3 I

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 36